Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Declare


Declare
őstag

Köszönöm mindenkinek :R

Közben megnéztem a pótkeréken, meg a neten is meglett az opelinfós leírás, nekem et 37 van, (infóban et 37/39)...szóval az et44 nem jó :( hónapok óta vadászok már egy eredeti 16" os jó állapotú, jó kinézetű felnit :(

(#7352) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Szakikhoz szólna a kérdésem.

Vásárolnék egy ilyen hókengyelt.
Egyetlen egy dolog aggaszt. Ahogy a videón is látszik 1:26-nál, a gyári csavarfejre rá van erősítve a hókengyel fém adaptere (amire már rátolható a központosító rúd egyszerűen). Vajon mennyire igényel ez utólagos centírozást és ha igényel, h lehet megcsinálni?

Tudomásom szerint a centírozás csavarok nélkül történik, jelen esetben pedig az egyik csavar úgymond nehezebb lenne mint a többi.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7353) DZs válasza runner 125 (#7352) üzenetére


DZs
senior tag

Azt ne mondd, hogy az egész kengyel centírozva van. Miért csak a csavar aggaszt? :)

(#7354) ANDROID??? válasza DZs (#7353) üzenetére


ANDROID???
addikt

Józanul gondolkoda, a lánc jelen esetben kengyel használata nem 80-100km/h asználatra van, mivel ezt. Kegészítőt nem folyamatos több száz km-re használják, így minek kellene centrírozni (csak mert centrírozás a helyes..)?
Kétlem, hogy 1000km-ként centríroztatnád a kerekeidet (csak mert valahogy így kellene), akkor meg miért pont az a 5km táv kengyellel tenné indokoltá a centrírozást?

(#7355) Qru válasza runner 125 (#7352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rövid szakaszokon hanszálnád nyilván, ennyi idő alatt se a felfüggesztésben sem semmi másban (pl gumi) nem tesz kárt. Szóva ne aggódj emiatt.

#nincsbennetarcsi

(#7356) Kornel


Kornel
veterán

aggódtok itt kis dolgok miatt.
pesten a sok birka nem képes kivárni, amíg be tud sorolni, helyette megy a beton puklikkal elválasztott villamossínen, és amikor hely van, átszáguld rajta 50-el.
azt hittem kiszakad a futóműve, de le se szarta, ment tovább.
:DD

(#7357) runner 125 válasza DZs (#7353) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem hiszem el, h nem megy át elsőre a kérdésem lényege senkinek (index-en is ugyanezt válaszolták és két barátom is lehülézett h a hólánccal úgysem mész 90-nel..), pedig szerintem egyértelműen leírtam, még a videót is linkeltem.

Újra:

Ahogy a videón is láthatod 2 adaptere van a kengyelnek. A fő adapter amit a kerékanyára kell rögzíteni kulccsal. Az-az, ha felrakom szezon elején a téli kerekeket, ráhúzom azt a fém adaptert (videón 1:26-nál látszik) az egyik csavarra és úgy fogom használni egész télen. Pont azért, h ha szükség van a hóláncra, ne kelljen villáskulccsal szarakodnom, h azt a fém kupakot (fő adaptert) még először ráhúzzam az egyik anyára, hanem rögtön bele tudjam pattintani a gyorscsatlakozós központosító adaptert, amire már mehet rá kengyel.

Ebből fakadóan egyik kerékanya tömege az adapter miatt kb. megháromszorozódik, ezért kérdeztem h mennyire fogja befolyásolni a centírt.

mod.

Jól van. Most olvastam el mindenkinek a válaszát, senki nem értette a kérdés lényegét. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7358) Qru válasza runner 125 (#7357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ha ez megnyugtat mikor feleteszik a téli gumit akkor tetesd fel az adaptert és úgy centírozzák. Amúgy meg nem vészes, kb az első kátyútól jobban defromálódik a kerék mint attól a központosítótól, főleg hogy az adapter nagyon közel van a kerék tömegközéppontjához...

#nincsbennetarcsi

(#7359) runner 125 válasza Qru (#7358) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont ezt írtam az első postomban is. A felnit gumival centírozzák, nem csavarokkal együtt. Nem tudom ráfogatni az adaptert.
Igen, közel van, de mivel nem vagyok benne biztos, ezért érdekelt, h mennyire befolyásolná a centírt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7360) PRDZsolesz válasza runner 125 (#7359) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Szerintem ez úgy van kitalálva, hogy az adaptert is akkor tedd fel, ha aktuális a dolog. :F

(#7361) ANDROID??? válasza runner 125 (#7359) üzenetére


ANDROID???
addikt

Segítek, tetszik? Vedd meg.
Nm azért találták ki így, hogy szétkúrja a futóművet.
Közel van a középponthoz, egyébként mit akarsz ezen centríroztatni, ha a csavaroknak a centríozáshoz semmi köze kb. Honnan tudod, hogy a csavarok pont ugyanolyan súlyt mutatnk mérlegen (mármint egy keréken a 4 csavar)? Kerékőrnél centríroztatsz? ;]
Különben, ha nem a bükkben jársz nap mint nap akkor meg elég a csomiban a kengyel mellett, ha esetleg kell felteszed és már nem kell emiatt aggódnod. ;-)

(#7362) Qru válasza runner 125 (#7359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ősök autóján pl 18 éve van kerékőr (Punto mk1) és semmi baja a felfüggesztésnek, nem kell gyakrabban javíttatni mint a többi nem kerékőrös autót. Szóval ne foglakozz ezzel, nem lesz tőle baja. Ha torzítja is a felfüggesztést annyira minimálisan, ami elhanyagolható. A kátyúk előbb szétverik mint egy ekkora kis kiegyensúlyozatlanság.

#nincsbennetarcsi

(#7363) DZs válasza runner 125 (#7357) üzenetére


DZs
senior tag

A csavar, anya, kerékőr és az adaptered tengelyben van: semmit nem húz a centíron forgáskor.

(#7364) K Norbi válasza runner 125 (#7352) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

(#7365) runner 125 válasza PRDZsolesz (#7360) üzenetére


runner 125
nagyúr

Olvastam a leírását, illeve több videobol is kiderül, h az adaptert fel kell tenni előre. Pont ez a lényege, h ne kelljen villáskulccsal még azt húzogatni, hanem csak fixen rápattintsd szükség esetén.

ANDROID???

5 csavaros a felnim, de lényegtelen, a csavarok között max 1-1 gramm eltérés lehet, jelen esetben pedig az egyik csavar ennek a tömegével nő:

Qru

Világos, Volvo-n is van gyári, szinte közel ugyanolyan, mint a csavarok. Nyilván tömegben több grammal nehezebb, viszont nem annyival, mint egy ilyen adapter.

DZs

Ok, legyen így.

Kösz mindenkinek.

K Norbi

Annak tűnik igen, meglátjuk menynire válik be.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7366) ANDROID??? válasza runner 125 (#7365) üzenetére


ANDROID???
addikt

Javaslat: ahol a beszerzést tervezed, ott ezt át tudjátok tárgyalni, aki ezt forgalmazza tudja a választ a kérdésedre.
Azonban még egy futóművest is megkérdezhetsz erről a termékről és az adapter plusz grammjairól.

(#7367) TaaT válasza runner 125 (#7365) üzenetére


TaaT
veterán

"az egyik csavar ennek a tömegével nő"

:))

Give them hell Ukraine!

(#7368) K Norbi


K Norbi
addikt

Van itt valaki? ;] Nos hogy álltok a gumi teszteléssel? Mennyire váltották be a hozzáfűzött reményeket?? pl Nokian Wr-d3, Conti Ts850, Michelin alpin A5, stb Szűz havon, jégen, latyakos úton. Minden vélemény érdekel :))

[ Szerkesztve ]

(#7369) TaaT válasza K Norbi (#7368) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem a Goodyear UG8 kicsit csalódás, nem igazán érzem jobbnak az előző 2004-es Conti TS810-nél. :(

Give them hell Ukraine!

(#7370) K Norbi válasza TaaT (#7369) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi ;) Pedig jó gumi a Goodyear UG8. folyamatosan fejlesztik a gumikat, de lehet már nem tudnak mit fejleszteni? vagy csak a mintázatot variálják?
Én ezekben a tesztekben se hiszek már.. pl a Nokian első lett a saját pályáján! de hát hanyadik is lehetett volna?
ADAC-os balhé..

[ Szerkesztve ]

(#7371) TaaT válasza K Norbi (#7370) üzenetére


TaaT
veterán

Azért egy 2004-es és egy 2011-es (prémium) gumi között nagyobb különbséget vártam volna. :(((

Utólag bánom hogy lecseréltem a TS810-et. :( 2006-ban vettem aztán raktam bele vagy 10-15e km-t 2013 nov-ig. De persze az okosok már mondták hogy mekkora tömeggyilkos vagyok hogy majd 10éves gumival járkálok...

Give them hell Ukraine!

(#7372) szőröscica válasza K Norbi (#7368) üzenetére


szőröscica
addikt

Kb. 20km-t mentem ezen a télen hóban a WR-D3-al. Nem tudom mit kellene nézni, stabil, jól fut, hóban óvatosan vezetek.

(#7373) -v- válasza K Norbi (#7368) üzenetére


-v-
addikt

Nokian Wr-d3

Nekem bevált nagyon. Szárazon, vízen, taknyos úton remek, hóban egyszer tudtam kipróbálni amikor most esett, de akkor ki is mentem pörögni ;] engem meggyőzött ott is, jól tapad, irányíthatóság is jó.
Az előző LM32-es Bridgestonenál sokkal jobb.

(#7372) joamilestoné
Nem tudom mit kellene nézni

A színét. :DD Vajon mit ...

[ Szerkesztve ]

(#7374) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Gumibroker.hu-ról vagy gumistart.hu-ról rendelt már valaki? Tapasztalatok?

Dunlop Winter Response 2-t vennék és keresem az ideális megoldást. :)

(#7375) K Norbi válasza -v- (#7373) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi! :R

(#7376) -v-


-v-
addikt

Hm srácok én meg valami olyan futóművest keresnék, akik tuningban is járatosak, kenik vágják mitől milyen lesz az autó viselkedése stb. értitek ... van ilyen valami jó?

(#7377) Kornel válasza -v- (#7376) üzenetére


Kornel
veterán

Talaltal mar ertelmes szerelot?

(#7378) gabor9991 válasza Polemius (#7374) üzenetére


gabor9991
őstag

Gumibróker.hu-ról rendeltem téli gumikat.
Amikor a futár elment akkor vettem észre, hogy a négy gumi közül az egyik használt!
1.5 mm-rel kisebb volt a profilmélysége, és 2 éves volt akkor.Apró kavicsok voltak beleszorulva.
Gondoltam jól megszívtam, ezt senki nem hiszi el nekem, hiába telefonálgatok.
Felhívtam őket, elmondtam hogy jártunk, kicsit hitetlenkedett ugyan az ember, de mondta, hogy küldjem vissza postával az ő költségükre, küld helyette egy újat.
Többször is elnézést kért.
Tehát szerintem korrektek, bár nem hiszem, hogy egy használt gumit nem ismertek fel a csomagoláskor.

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a hankook k425 és a k425 DM miben különbözik?
A DM jelölésűt most nagyon jó áron láttam, de nem találtam róla semmit, mit jelenthet.

(#7379) -v- válasza Kornel (#7377) üzenetére


-v-
addikt

Rajta vagyok a témán. Még nem ...

(#7380) Kornel válasza -v- (#7379) üzenetére


Kornel
veterán

szolj mar majd :K

(#7381) -v- válasza Kornel (#7380) üzenetére


-v-
addikt

Ok mindenképp

(#7382) Qru válasza K Norbi (#7368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Conti TS850: havon és szárazon jó de nedves úton nem győzött meg a teljesítménye (fékút és nagygázzal való indulásnál).

#nincsbennetarcsi

(#7383) szőröscica válasza -v- (#7373) üzenetére


szőröscica
addikt

Én csak minőségi gumival autózom, tehát nem lep meg, ha tapad.
Lehet, ha valami kotongumiról váltottam volna rá, akkor leírhatnám, hogy odaragad az úthoz a WR-D3-al, de így csak annyi van, hogy tapad. :) Meg az, hogy téli létére szerintem meglehetősen halk.

(#7384) -v- válasza szőröscica (#7383) üzenetére


-v-
addikt

Én csak minőségi gumival autózom

Én is Bridgestoneról váltottam, és ez sokkal jobb :)
Mondjuk az tény, én mindig megkeresem a technika határait :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7385) DZs válasza Polemius (#7374) üzenetére


DZs
senior tag

A Gumistartot ajánlom, kétszer vásároltam már náluk.

(#7386) TaaT


TaaT
veterán

Nagyon bizalomgerjesztő a második kép. [link] Van egy tippem hol kapart az autó...

Give them hell Ukraine!

(#7387) K Norbi válasza TaaT (#7386) üzenetére


K Norbi
addikt

Én tudom!! Havas úton? csak annyira elkapart hogy megégett a gumi :D :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#7388) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Nokian WR D3 rövid tapasztalatok.
- nedves út jól fog
- hókása alatta keményre taposott kemény jég, jól fog a fékút szerintem jó
- "bordás" jeges, kicsit havas út hegymenetben (azért is megálltam ;] ) , elindulásnál nem volt probléma jól el lehet vele indulni
- havon jól viselkedik, fékút rövid jól fog.
Ezek 70-80km rövidke tapasztalatai..

Szerintem jóval jobb (tapadást, fékutat stb. tekintve), mint a Barum Polaris 2 (ami előtte volt rajta), bár azzal sem volt nagy probléma.

(#7389) focvis válasza K Norbi (#7368) üzenetére


focvis
veterán

Michelin Alpin A4 a 2. szezonban is helytáll. Ismét ezt venném. (195/65R15, 70 000 Ft/4 db)

Nyári (Conti 205/55R16) gumihoz képest ~ 0,5 liter többletfogyasztás azonos körülmények között. Hidegben további ~ 0,5 liter, de erről nem a gumi tehet.

(#7390) Kornel válasza focvis (#7389) üzenetére


Kornel
veterán

ha 1 literrel kevesebbel fog menni a kocsim nyári gumival nyáron, akkor az érdekes lesz, de örülni fogok neki :D

(#7391) focvis válasza Kornel (#7390) üzenetére


focvis
veterán

Hogy a Tiednél (dízel Ford?) hogyan alakul, azt nem tudom.

Most hétvégén 7,1-gyel csináltam a szokásos Bp-Zeg-Bp körömet, nyáron ez 6-6,5. (benzines Golf)

(#7392) Kornel válasza focvis (#7391) üzenetére


Kornel
veterán

ja, most vettem, dízel ford, kíváncsi leszek mit mutat majd a fogyasztás, hogy a turbo is jó már, így egyre megy lejjebb. :)
majd nyáron kiderül.

nekem most 6,5-en áll, 300 km autópálya és országút, meg egy kis bp.

[ Szerkesztve ]

(#7393) bobsys


bobsys
addikt

A gumis a 3 kovetkezot ajanlotta
Falken SN-211
Hankook H724
Uniroyal Tiger Paw
Nemtudom erdemes-e megkerdezni, hogy melyik lenne a jobb, nemtudom vannak-e ezek Magyarorszagon? Arban nagyjabol ugyanannyiba kerulnek es mind a 3 negyevszakos (nem lehet mast kapni illetve ahol van ott is 3-4x annyi mint a negyevszakos). En Hankookot valasztanam az arban kozepen van, nagyjabol ennyit ertek hozza :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7394) TaaT válasza bobsys (#7393) üzenetére


TaaT
veterán

"(nem lehet mast kapni illetve ahol van ott is 3-4x annyi mint a negyevszakos)."

Mármint a nyári gumik kerülnek annyival többe?

Give them hell Ukraine!

(#7395) bobsys válasza TaaT (#7394) üzenetére


bobsys
addikt

Igen azok. Itt nincsen tel, ma is 26 fok volt

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7396) -v- válasza bobsys (#7395) üzenetére


-v-
addikt

>:

(#7397) DZs válasza bobsys (#7393) üzenetére


DZs
senior tag

Milyen méretben lenne? Ha keskenyebb, akkor Hankook, ha szélesebb, akkor Falken. Jobb száraz tapadást, vagy nedves tapadást szeretnél? Egymáshoz viszonyítva a Falken jobb lehet szárazon, a Hankook nedvesen.
Uniroyalt nem vennék, már nem olyan jó, mint a régen megszerzett hírneve.

(#7398) bobsys válasza DZs (#7397) üzenetére


bobsys
addikt

225/60R16 a meret es nedvesebb uton a jobb tapadast elonyben reszesitem, az olcso gumikkal esoben nagyon konnyen eltudom tolni a segget a kocsinak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7399) DZs válasza bobsys (#7398) üzenetére


DZs
senior tag

A kettő közül a Falken tapad jobban.

(#7400) bobsys válasza DZs (#7399) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonom a segitsegedet.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.