Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Richard! válasza Richard! (#49000) üzenetére


Richard!
addikt

Most nézem, hogy már van ilyen teszt az összefoglalóban, igaz külföldiül.
De azéé' bszki. 1 hét alatt azért sikerült lefordítaniuk magyarra... :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#49002) Qru válasza Richard! (#49001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beteszem azért a linket, mégis csak a fórum nyelve a magyar...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49003) Drughi


Drughi
addikt

Csak, mint érdekesség teszem be! Egy ismerős által ilyen áron tudom beszerezni a CC2-t. Nem, másnak sajnos nem tudok benne segíteni, egyszeri alkalom lesz :(

szerk: bruttó árak.

[ Szerkesztve ]

(#49004) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

175/65r14 méretben ajánlanátok a Hankook w452 téli gumit, vagy inkább másikat mondanátok ebben a méretben?

50 % országút 40 % autópálya 10 % város. (1.4 TDI POLO)

(#49005) Qru válasza b4zsi- (#49004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bestbuy abban a méretben. Esetleg a Kléber Krisalp HP3 jöhet még szóba (picit jobb mint a Hankook cserébe picit drágább).

#nincsbennetarcsi

(#49006) racerx


racerx
őstag

Milyen érdekes, hogy a Conti ts850 szinte évekig abszolut legjobb volt, a 860 meg közepe teljesen..

(#49007) harry válasza harry (#48998) üzenetére


harry
veterán

Ja meg egy kerdes: most par hetig (mig megjon a felni / kapok idopontot) elol felesbe van fent nyari gumi / 4 evszakos gumi (potkerek). Meret ugyanaz.

Erdemes lenne inkabb a hajtott kerekekre ugyanolyat tenni (avagy addig csereljem meg a hatsoval)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49008) Qru válasza harry (#49007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztosabb ha hátul van egyforma gumi, mert ha a fara tör ki a kocsinak azt nehezebb kezelni mint ha az eleje törne ki.

#nincsbennetarcsi

(#49009) Puma K válasza racerx (#49006) üzenetére


Puma K
veterán

Így hogy ~34k Ft/darabért vettem a TS860-at, kezdek mély depresszióba zuhanni :K :DDD

Eredetileg Goodyear UltraGrip 9+ felé pislogtam :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49010) Qru válasza Puma K (#49009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó a TS860, nekünk is az volt a TS850 után. Viszont ami után jött Hankook W320 az elég gyenge volt...

#nincsbennetarcsi

(#49011) ngaba válasza Puma K (#49009) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nézd meg részletesen a táblázatot: Hóban és vízen a legjobb (jégen inkább középmezőny; de az első helyezett Dunlop meg a legrosszabb, a gagyi márkáknál is rosszabb...). Szárazon a gyengébb a helyezettekhez képest. De szerintem egy téligumitól ez elmegy...
Az persze igaz, hogy ezen adatok alapján a GY jobb vételnek tűnik... :)

[ Szerkesztve ]

(#49012) TheMarci válasza Puma K (#49009) üzenetére


TheMarci
addikt

Teljesen jó, budai lejtőkön járok vele, nem volt még gond, a táblázat meg csalóka, mert a kopás, fogyasztás, és zaj, amire rosszabb lett a pontja, de egy téli guminál pont nem nagyon érdekel egyik sem.

Do You Dream?

(#49013) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.

Kérnék egy kis segítséget választásban. :)
Egy Hyundai IX20-ra (205/55/r16) keresek téli gumit és a topikban olvasottak alapján e kettő között vacillálok:
1. Hankook Winter I*Cept RS2 W452 91H M+S SBL - (24.500Ft)
2. Kléber Krisalp HP3 91H M+S - (23.260Ft)
Használat: 80% város, 15% országút, 5% pálya

Előre is köszönöm! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#49014) TFSi válasza szumoo (#49013) üzenetére


TFSi
őstag

Kb egy kutya, mindkettő jó alternatíva.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#49015) focvis válasza ngaba (#49011) üzenetére


focvis
veterán

A saját meglátásom szerint egy Magyarországon használt* téli guminál ezek a sorrendben legfontosabb talajdonságok:
1. nedves tapadás
2. száraz tapadás
3. gördülési ellenállás (=fogyasztás)
4. jeges tapadás (ne érjen meglepetés "fekete jégen"!)
5. kopás
6. havon nyújtott teljesítmény

* Mo-n, átlagos felhasználás mellett, ami alatt városi, takarított autópályás, takarított országúti közlekedést értek. Egy mátrai kistelepülésen bizonyára nagyobb hangsúlyt kell helyezni a havas tulajdonságokra.
Ezért el tudom fogadni, ha valaki inkább télies 4S-t használ télen, Magyarországon.

(#49016) Puma K válasza Qru (#49010) üzenetére


Puma K
veterán

Igen tudom, hogy jó az a TS860 mert már számtalanszor megerősítetted irányomban eme tényt :R

Már raknám is fel őket, csak nem akarom hogy feleslegesen kopjanak. Kíváncsi leszek milyen érzés lesz ismét ballonos gumikkal suhanni 235/45R17 vs 205/65R15 :))

A nyári papucsoknál mindig megjegyzem a szezon elején mikor felkerülnek, hogy mennyire érzem az utat :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49017) Qru válasza Puma K (#49016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ráérsz még, a hideg idő egyelőre várat magára (pont ma néztem a 30 napos előrejelzést).

#nincsbennetarcsi

(#49018) Puma K válasza ngaba (#49011) üzenetére


Puma K
veterán

"Az persze igaz, hogy ezen adatok alapján a GY jobb vételnek tűnik... :) "

Pont ezért húz a mélység... :D

De jó lesz ez.
A korábbi téli papucsok Semperit Speed-Grip 2-esek voltak.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49019) DEJVID


DEJVID
őstag

Dél Pesten tudtok olyan gumist, akire rábíznátok egy szép, új, aránylag drága 18"-as felnit? Centírozni és gumizni kellene, csak nem szeretném hogy egy kókler odabassza.

(#49020) Puma K válasza DEJVID (#49019) üzenetére


Puma K
veterán

Itt profin centíroznak és nem 2 Forintos autókkal járnak hozzájuk: [link]

Ugyan nem arra van amit írtál... de én megtenném azt a távolságot ha valóban rendes munkát akarok kapni a pénzemért.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49021) focvis válasza DEJVID (#49019) üzenetére


focvis
veterán

Ne csúcsforgalomba vidd, akkor jobban van idő odafigyelni rá.
Lurdy gumis? Nem olcsó, viszont jó gépeik vannak.

(#49022) Puma K válasza TheMarci (#49012) üzenetére


Puma K
veterán

Magam is a budai dombok felé mozgok le s fel.
Viszont te és Qru is első kézből írjátok, hogy tuti akkor tuti.

#picsogásoff ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49023) Puma K válasza focvis (#49021) üzenetére


Puma K
veterán

+1 a Lurdyban lévő gumisokra. Korrektek az ottani srácok és nem agyhalottak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49024) sfefe válasza Qru (#49017) üzenetére


sfefe
őstag

Azt írják idén keményebb tél lesz...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#49025) DEJVID


DEJVID
őstag

Köszi, a Lurdy jó lesz

(#49026) Qru válasza sfefe (#49024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó-jó, jöjjön. Végre hasznát veszem a 4WD-nek. :C

#nincsbennetarcsi

(#49027) Kornel válasza sfefe (#49024) üzenetére


Kornel
veterán

Azt se tudják holnap milyen idő lesz.
Összességében évek óta tendenciózusan egyre melegebbek és hómentesebbek a "telek".

Ha lesz 1-2 hét nagy mínusz (-15), és esni fog 10-15 cm hó, az már nagy tél lesz.

Párszor már linkeltem a metnet adatokat, vissza lehet keresni, a számok makacs dolgok.

(#49028) TommyY2


TommyY2
tag

Sziasztok!

Úgy rémlik, mintha itt írta volna valaki korábban, hogy a négyévszakos gumi keveréke nem mindenhol egyforma (talán közepén keményebb nyárias, a szélén puhább télies?). Kerestem, de nem találtam rá. Konkrét típus a Vredestein Quatrac

Ha valóban így van, akkor nyáron egy kicsit a gyárinál magasabb, télen pedig egy kicsit alacsonyabb (vagy a gyárilag előírt) nyomáson érdemes vele járni?

Külön téli-nyári szett esetén mindkettőt érdemes egy kicsit túlfújni (gyárilag előírt + kb. 0.2 bar), vagy a télit jobb az előírt értéken használni? Sokan írtátok, hogy gyári nyomáson a gumik szélei hamar elkopnak.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#49029) Kornel válasza TommyY2 (#49028) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem szélén nyáriasabb, közepén teljesebb, legalábbis bizonyos minták.

(#49030) Qru válasza TommyY2 (#49028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem minden 4S-re igaz. A Quatrac Pro amire gondolsz, ott 60% nyárias (ez van kívül) és 40% télies (ez van belül).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49031) Qru válasza TommyY2 (#49028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Guminyomás: Elég sok mindentől függ a gyártó által megadott érték. Az autó súlyától, a gumitól (méret/mintázat), hogy mennyire akarja a fogyasztást befolyásolni (egy picit túlfújt gumi kedvezően hat a fogyasztásra mert ha nem teljes felületen érintkezik az úttal akkor a gördülési ellenállás is kisebb lesz).

Pl a saját autómnak 2,3/2,2 bar a gyári értéke az azonos gumiméretű cégesen meg 2,5/2,6 bar. A sajátomba gyári +0,1 bar-t tolok a cégesbe meg az előírtat. Igazából ki kell tapasztalni... De a gyári értéket sok minden befolyásolja amúgy is: az autó önsúlya, a várható leterheltség (a gumiban a levegő a teherviselő elem), használati sebesség. Pl egy 100 ló körüli autónál nem számolnak azzal, hogy tartósan mész 190-el egy erősebb autónál meg igen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49032) TommyY2 válasza Kornel (#49029) üzenetére


TommyY2
tag

Valóban, ezt találtam hirtelen:
"Ahogyan a képen is látható, a Vredestein Quatrac 4 évszakos terméke immár mindkét oldalon rendelkezik a kellemes nyári autózás feltételeit biztosító nagyobb felületű, merevebb vállrésszel. Ennek eredménye, hogy a száraztapadása 12%-kal jobb teljesítményt mutat az elődhöz (Quatrac5) képest.
Az abroncs középső felületén több lett a lamellák száma, mivel ezek szolgálják a nagyobb téli tapadást."

Akkor ezek szerint nem ajánlott nyáron a gyárilag előírtnál magasabb nyomáson használni? Télen viszont ügyelni kell, hogy soha ne menjünk az előírt nyomás alá.

TommyY

(#49033) sfefe válasza Kornel (#49027) üzenetére


sfefe
őstag

Mindegy .. erről szólnak ma a hírek... Majd meglátjuk...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#49034) Qru válasza TommyY2 (#49032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ahogy írod. Magasabb nyomáson inkább a klasszik V mintás 4S gumikat érdemes használni, amik hajlamosak fűrészfogasan kopni (Michelin CC pl).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49035) Qru válasza sfefe (#49033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább csak több lesz a kiugrón hideg napok száma de összességében évről évre enyhülnek a telek a jelen tendenciák alapján.

#nincsbennetarcsi

(#49036) sfefe válasza Qru (#49035) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt tudom, de most másképp alakulnak felső légköri akármik ezért megváltozhat a tököm tudja mi. :) :)
Nem tudom vissza mondani mit írnak de vmi ilyesmi. :D

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#49037) Qru válasza sfefe (#49036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen olvastam a cikket én is. Meglátjuk, sokszor még egy nappal előre se találják el azt, hogy milyen idő lesz. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#49038) sfefe válasza Qru (#49037) üzenetére


sfefe
őstag

Na ja... :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#49039) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Milyen téli gumit tudnátok ajánlani egy Fiat Grande punto 1.4 T-jet-re 185/65 R15 méretben ?
Jó lehet ebben a méretben a vredestein wintrac is ? Vagy esetleg valami más ?

Illetve ismerősöm kocsijára is kellene téli gumi. Nissan Micra k11 1.0 54LE motorral szerelt.
Nem tudom milyen méretben kellene rá keresni. 155/70 R13 vagy 175/60 R13 ban. Szerintetek ?
Tudnátok ajánlani akár 3-4 fajtát is ? Inkább középkategóriás, esetleg egy felső kategóriás gumit. Csak hogy tudjon válogatni.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#49040) TFSi válasza sfefe (#49036) üzenetére


TFSi
őstag

Poláris vortex stabilitásától függ. Ez tűnik bizonytalannak. Emiatt volt májusban is baromi hideg idő. Geográfusként az a tapasztalatom, hogy 3-5 napra tudnak már profin előrejelzni, akár regionálisan is. 7-10 nap még OK. 30-90 napra kb. lehetetlen, még a legjobban bevált modellekkel is.

A klímaszélsőségesség miatt viszont simán lehet hektikus telünk, a vortex bizonytalansága miatt akár az 1987-es tél is megismétlődhet. De ezt kb. 1-2 héttel fogjuk előre látni.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#49041) Qru válasza TFSi (#49040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsore a Polarist olvastam. #barumpowa :ad

#nincsbennetarcsi

(#49042) sfefe válasza TFSi (#49040) üzenetére


sfefe
őstag

Hát majd meglátjuk.... :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#49043) rbalint88 válasza TFSi (#49040) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk en orulnek 1-2 het 30+centis honak :B negyevszakossal is :DDD

(#49044) No.01


No.01
őstag

Jo regeglt,

Buta kerdes, de mivel eddig csak az ADAC-os teszt jott ki az uj teligumikat illetoen igy gondolkodoba estem, h esetleg erdemes-e varni mas teszt(ek)re is?
Mennyire fedi a valosagot az ADAC teszt?
Tudom, h ezen tesztek elegge koltsegesek, de az nekem mar nem fer bele, h cserebe a helyi erdekek (Conti) elonyosebb szinben legyenek feltuntetve.

Mit gondoltok errol? Egyaltalan letezik meg valodi fuggetlen gumi teszt 2021-ben?
(a YouTube-os teszteket nezegetem, de nem vagyok biztos abban, h ott megvan minden ami egy objektiv eredmenyhez szukseges lenne)

(#49045) szumoo válasza TFSi (#49014) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszönöm! :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#49046) nandow válasza Puma K (#49020) üzenetére


nandow
aktív tag

Őket lehet kipróbálom majd most a téli szett felrakásánál, köszi a tippet!
Jó lenne már végre találni egy olyan gumist, ahol tényleg odafigyelnek a felnire, és nem verik le azokat.

(#49047) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Michelin CC Suv gyári profilmélysége 7mm alatt kezdődik. Ez nekem kisebb sokkot okozott. Ez most komolyan normális? Semmi előnye így a kopásállóságnak szerintem, még ha 2mm ig garantálják a használhatóságot akkor is. Ennyire pénzéhesek a franciák? USA nagyobb profilmélységről ne is beszéljünk... Teljesen kiábrándultam most, pedig jól hangzottak az igéretek, meg a tesztek. :(

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#49048) FireFox1996 válasza wiggen123 (#49047) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sajnos Michelinnél így van, tavaly vettem 1 nyári és 1 téli szettet, és mindegyiknél majdnem 7mm volt csak :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#49049) Kornel válasza wiggen123 (#49047) üzenetére


Kornel
veterán

Ha ígyis többet fut el, mint bármelyik más konkurense (kivéve a saját márkás Kleber-t, ami ugyanannyit), akkor miért érdekes, hogy 7 vagy 8 mm a profilmélység gyárilag?

(#49050) hemaka válasza wiggen123 (#49047) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fogyasztói társadalom mintapédája, ha az övék annyit tud gurulni, mint másé +1-2mm-el, akkor nem lesznek saját pénztárcájuk ellenségei. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.