Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Qru válasza s.csanyi (#56999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook sem rossz valasztas bar az gyorsabban oregszik/kopik mint a GY, igy viszont 2 szettel lefeded a 8 evet.

Vredestein Quatrac jobban birja inkabb azt vegyel Hankook helyett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57002) BaLee válasza s.csanyi (#56999) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Goodyear ezek közül, de 8 évig jó eséllyel azzal sem fogod kihúzni. A Hankooknál jó 1 (max 2?) szezonnal később öregszik majd el várhatóan, de 4-5 szezon után már érezhetően gyengébb lesz az is.

(#57003) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mi a vélemény a Sebring Ultra High Performance gumiról? (Dot2021)
Ezzel venném a felnit végül (a felni nagyon tetszik)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57004) tasiadam válasza ArthurShelby (#57003) üzenetére


tasiadam
veterán

Az ugyan az, mint a taurus meg az összes többi low budget, nemde?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#57005) Qru válasza tasiadam (#57004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De. :K

#nincsbennetarcsi

(#57006) Rick4 válasza Qru (#57005) üzenetére


Rick4
félisten

Vagyis?
Abszolút kerülendő, vagy normál használatnál se működik?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57008) Firstaye válasza Rick4 (#57006) üzenetére


Firstaye
tag

Így 2 évesen talán tudja egy 4-5 éves középkategóriás gumi szintjét. Ki kell próbálni leginkább vízen, de akkor is max 1-2 közepes szezon lehet egy ilyen gumiban. Az árérzékeny magyar piac miatt ezzel a dot-tal könnyedén el lehet adni.

(#57009) Rick4 válasza Firstaye (#57008) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem szeretnék ilyet próbálgatni, nem ezket használom, volt egy kósza gondolat 3 hete, hogy talán ez is, de igazából az is csak elméleti síkon volt.
Ennek ellenére a teszteket látom, 100-ról 0-ra fékutaknál 3-4m plusz, de elképzelni sem tudom, hogy mennyire jó vagy rossz a mindennapokban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57012) Qru válasza Rick4 (#57006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1-2 evig elmegy aztan vizen nagyon vacak lesz kesobb szarazon is.

Amugy ujkorukban meg eleg jok (teszteken ezert szerepelnek meg ugyahogy egesz jol), csak nagyon gyorsan oregszenek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57013) Rick4 válasza Qru (#57012) üzenetére


Rick4
félisten

Ez mondjuk ahhoz képest, hogy egy ilyen szett 300K helyett 100K, nem különösebben rossz, amennyiben az ember a helyén kezeli a dolgot. Egy gumi defekt esetén 25K, nem pedig 70K, és ha 3 év alatt mész 60 ezret, kb minden gumi közel csereérett állapotú lesz.
Ezek szerint meg lehet találni ennek a terméknek is a piaci rést.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57014) Teasüti válasza Rick4 (#56975) üzenetére


Teasüti
nagyúr

a gyári 17-es felnik a gyári gumival 19.5kg/db, és mivel a gumik már nem újak, onnan hiányzik közben 2mm gumi, a mérlegről biztos hiányzik most fél kiló..
Jah, Citroen nem tud könnyebb kereket gyártani úgy tűnik. :D

#56981Rick4
Na tessék! Én meg le lettem oltva, hogy gyári ET20 helyett ET28-at tennék fel... :P

#56985MaddeNNNN
CC2 is búg, ha ez megnyugtat. Egy jobban szigetelt kocsiban simán kihallani a különbséget egy nyári 3 csíkos mintázathoz képest.

(#57015) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Erről jut eszembe.
Ha a CC2 vkinek overkill, mert nem látott havat 5 éve és ha lát is, akkor is max egy napra... Ő tud venni olyan gumit, ami alapvetően egy halk, kényelmes, sztenderd, 3 csíkos nyári mintázat, viszont bármilyen hőmérsékleten működik, mint a CC2? Szóval tapadjon 30 fokban is szárazon és 3 fokban is vizes úton. :F
Aztán ha leesik a hó, akkor aznap nem autózik. :))
CC2 nem rossz, nem rossz. De az új kocsiban nagyon kijön a hangja. Meg talán az út makro érdességét is jobban közvetíti, mint egy nyári. Vagy lehet csak azért tűnik úgy, mert hangosabb. :B

[ Szerkesztve ]

(#57016) focvis válasza Teasüti (#57015) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagyok erős 4S gumiból. Ami nem V mintás és Európában kapható: Dunlop Sport Áll Season, Vredestein Quatrac Pro.
(3 fokon és egyben vizes úton nem optimális a nyári gumi.)

(#57017) 2ozzmexy válasza Rick4 (#57009) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Télivel van tapasztalatom, Sebring Snow.
Ugyanezen minta és abroncs létezik még sok néven, taurus, kormorán, rikken csak hogy az ismertebbeket említsem, Michelin C osztálya, low budget abroncs mind.
Csodát ne várj tőle, az enyém 2019-es, de már sokat vesztett hajdani teljesítményéből, nem kemény de már nem is puha. (A conti ecocontact5 keményebb)
Gyakorlatban: városban elmegy nem racse stílusban, kinőttem már a gyalogkakukkból... max 2 szezont adj még neki és nedves úton meg esőben csúszkálni fog addig is. Zaja borzalmas, semmi extrát ne keress benne, kb egy barum szinten van, jobb mint a linglong, de nem sokkal. Ha a felni frankó és tavaszra veszel rá új normális abroncsot (alhangon egy semperit vagy gy) akkor megveheted, június van, max 3-4 hónapot fogod használni.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57018) 2ozzmexy válasza Teasüti (#57015) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A 4S esetén a V minták jobban szerepelnek a teszteken, ne kérdezd miért... szerintem rosszul is tesztelik őket, de ez már csak magán vélemény... plusz nem nézik meg mit tud 4mm körül 4 évesen télen, pedig a Nokian tesztpalyan lehetne szimulalni minden körülményt... de az új Conti pályán is. (Van fedett hely is ahol tudnak akár - 20 fokot is csinálni meg +40et is... )

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57019) 2ozzmexy válasza ArthurShelby (#57003) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Bocs, most látom hogy tőled indult a kérdés, amit Rick4-nek írtam az Neked is szól. Remélem segít dönteni. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57020) rbalint88 válasza 2ozzmexy (#57018) üzenetére


rbalint88
addikt

Na ebben egyetertunk, a “””nyari””” tesztresz 20-25fokon van, holott itthon is lazan vannak 40-ek, az aszfalt meg ugye meg tobb. Jo az a tesztresz is, de az mondjuk tavaszi/koraoszi korulmenyeket ir le, nem a nyarikat.

(#57021) Qru válasza Rick4 (#57013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, sok taxis hasznal ilyen alsopolcos gumit. Ahogy neztem most a Lufenn a meno naluk.

#nincsbennetarcsi

(#57022) Qru válasza Teasüti (#57015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pirelli SF2 is halk meg a GY is. Ha nem akarsz V mintasat akkor marad a focvis ajanlotta 2 guni Dunlop ASP es a Vredi Qutrac Pro vagy a Quatrac 5 (bar ezek nincsenek minden meretben).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57023) Rick4 válasza Teasüti (#57014) üzenetére


Rick4
félisten

Sok és vastag a küllő, vastag a küllők tövénél a felni perem, ez ilyen mind.
Nyilván a hasonló dizájnt keresem, nem a 3 vékony küllős felniket, de így legalább nem lesz nagy eltérés a gyárihoz képest.
Majd járok kopott tárcsákkal meg betétekkel, hogy visszahozzák a rugózatlan tömegből! :D

Qru: napi 300 km, havi 67 ezer, elkopik nála egy év alatt. Felesleges lenne mást vennie.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57024) Qru válasza Rick4 (#57023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen taxis elobb elkoptatja mint sem eloregedne meg egy alsopolcos is. Meg naluk szigoruan nezik a kopast is.

#nincsbennetarcsi

(#57025) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

"új" négyévszakossal szép lassan elérem a 10ekm-t, ilyenkor szoktak egy kereszt cserét végrehajtani? (bal elsőt-jobb hátra, jobb elsőt-bal hátra)

(#57026) BaLee válasza Monya78 (#57025) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem szoktak keresztbe cserélni, csak az elsőket hátra hátsókat előre de az oldal marad.

(#57027) kenguru99 válasza Monya78 (#57025) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ha asszimetrikus mintázat akkor lehet keresztben cserélni. Ha forgásirányos akkor az azonos oldalon cseréld az elsőt a hátsóval.

(#57028) Qru válasza Monya78 (#57025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a tengelyek között cseréld. Az elsőt hátra, a hátsót előre és a forgásirányon ne változtass akkor sem ha nem kötött forgásirányos.

#nincsbennetarcsi

(#57029) 2ozzmexy válasza rbalint88 (#57020) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Személy szerint úgy gondolom hogy egyszerre kellene tesztelni a szezonálissal, téli teszteken a télies képességét, nyári teszteken a nyári képességeit jelezve hogy bizony az egy 4S abroncs és nem nyári/téli.
Plusz én megnézném mit tudnak 3-4 évesen 4mm-es profillal téli körülmények között, nyári körülmények között, még a szezonálisakat is, lehet néhány "neves" gyártó becsukhatná a boltot... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57030) 2ozzmexy válasza Monya78 (#57025) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

+1 Qru-nak, ne változtasd a forgásirányt, ezeknél már nem szabad, a miértekről hosszasan értekezhetnénk, de lusta vagyok. :DDD
4S abroncs esetén évente kétszer ezt végre kellene hajtani, első kettőt hátra, hátsó kettőt előre. Egy kis férfimeló ;)
Szezonálisnál is meg szoktam csinálni, hogy ami előző szezonban előlről jött le, az a következő szezonban hátra megy fel, így egyenletesebben kopik.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57031) Qru válasza 2ozzmexy (#57030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég 10 ezrenként átcserélni szezontól függetlenül.

Mondjuk én pont nem cserélgetem ilyen sűrűn de elég jó a súlyelosztása a kocsinak (ettől még persze elöl itt is jobban kopik csak kevesebb a difi).

#nincsbennetarcsi

(#57032) ArthurShelby válasza 2ozzmexy (#57017) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Végül megvettem. A felni gyönyörű, a gumi marad 1 vagy 2 évig, aztán kap egy normálisat. Mostanra jó lesz.
Köszönöm neked is, és a többieknek is a választ! :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57033) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a tanácsokat! Nem cserélem keresztbe... :B

(#57034) 2ozzmexy válasza ArthurShelby (#57032) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szuper, de hol a fotó!? ;]
Majd számolj már be róla milyen ez a "low-budget" abroncs így pár évesen, hátha meglepődünk. :R (UHP, tehát Ultra High Performance)
Max ha nagyon gáznak érzed idő előtt ledobod róla és mehet jófogásra/marketplace-re, talán a C típusú állampolgárok még elhasználják 1-2 szezont. :B

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57035) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Alvázszámilag m-es 530i :B

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57036) grizlisandor válasza Qru (#57031) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha átkerülnek a gumik az alufelnire, majd akkor meg lesznek cserélve! ;]

(#57037) Qru válasza grizlisandor (#57036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem a közeljövőben lesz arra mérget vehetsz. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#57038) Qru válasza ArthurShelby (#57035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csini! :C

#nincsbennetarcsi

(#57039) Rick4 válasza Qru (#57024) üzenetére


Rick4
félisten

Ma megint vittem a Mustanghoz pár dolgot, mert szétkapva még derültek ki sorra a bajok, nem áll valami fényesen a gép:

Mondom megnézem már, milyen gumija volt, amivel ő megpördült, mások meg nem...
Szemre jó, profil oké:

Nézem az oldalát, ja, aha, oké, megvan mi volt a bibi...

Ha nem látszana jól, kivágtam a képből:

Mindenki gondoljon ez alapján arra, amire akar.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57040) rbalint88 válasza Rick4 (#57039) üzenetére


rbalint88
addikt

:W Draga sporolas volt… :( a Mustang azert nem
annyira jol nevelt elektronikaju, mint egy europai auto, meg tenyleg jo gumival is megriszalja a segget. Ugy nez ki ezzel el is dobja…

(#57041) 2ozzmexy válasza Rick4 (#57039) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Már a mintából felismertem, ez pont ugyanaz amiről tegnapelőtt írtam... mellesleg az UHP abroncsok vízen nem olyan erősek.
Legelek ilyennel vette az új felniket az 530-ra, csak sebring és nem tigar, de ugyanaz, krumpli-burgonya... :R
Ha jól emlékszem megbeszéltük már hogy vastagon user error volt. :DDD
"Nem a fegyver öl, hanem a suttyó akinek a kezébe adják..."

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57042) Qru válasza Rick4 (#57039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:o

#nincsbennetarcsi

(#57043) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Nexen N'Blue 4S innen jó lehet? Továbbra is Astra 1.4T kombi (140Le), sima családias poroszkálás, semmi téli sport :R
Legszívesebben KLEBER Quadraxer 3-at vennék, mert a 2-es bevált az elmúlt években, de nem olvastam róla jókat sajnos :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57044) 2ozzmexy válasza OPiiPO (#57043) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A nexent nem ismerem, de céget igen, tőlük szoktam rendelni mert ingyen kihozzak BP-en bárhová 2-3 munkanap alatt... megbízható cég.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#57045) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

4db 6x15-ös lemez-nek mennyi lehet a tömege? 30Kg alatt lehet, vagy benne van, hogy kicsivel 30 felett?

(#57046) Qru válasza OPiiPO (#57043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az jo gumi.

#nincsbennetarcsi

(#57047) Qru válasza [CS]Blade2 (#57045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 7.5 kg/db kb realis. De le kene merni...

#nincsbennetarcsi

(#57048) rbalint88 válasza OPiiPO (#57043) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak azert van fenntartasom a Nexennel, mert alapvetoen kisebb-konnyebb autokon teljesit igazan jol. 40k/db-ba belefer a Hankook es a Vredestein is, azok nem johetnek szoba?

(#57049) shteer válasza rbalint88 (#57048) üzenetére


shteer
titán

Vredit ajánlom :K

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#57050) hcs57


hcs57
őstag

195/65 r15 méretben 4 évszakos gumit keresek. A legfontosabb szempont sokára öregedjen, kevés km-t lenne használva.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.