Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-28 08:44:03

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Motion_Blur válasza Qru (#11983) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, néztem.

Érdekesek ezek a tesztek, mert az ADAC 2016-ot nyerte, 2015-ben meg középmezőny :F

2010 tavaszán vettem az előző gumit (amikor az autót), de akkor még nem néztem DOT számot és 2008 Q4-es gummák voltak. Valszeg azért volt bolti ár alatt kb. 25-30%-al, újak voltak de másfél éves gyártásúak. Szerencsére nem ez döntött mert mire repedezni kezdett, pont elment róla a futófelület is.

Most viszont friss gumit szeretnék mert már kevesebb km fog belemenni és fontos hogy minél tovább puha legyen. Ha fél évnél régebbi gumikat küldenek, át se veszem..

Ventus Prime 3-al valakinek gyakorlati tapasztalat?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12002) Qru válasza nesa (#12000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

mod:

Motion_Blur: Azért van, mert a gyártók menet közben is változtatnak a keveréken. Tehát egy adott gumit nem végig azonos keverékkel gyártanak.

Pirellit ezért zárták ki a legutóbbi tesztről, mert túlságosan eltérő volt a 3 helyről vett gumik tulajdonsága (valószínűleg 1-2 szett a 3-ból még előző évi keverék volt).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12003) nesa válasza Qru (#12002) üzenetére


nesa
veterán

Azt erzekeled te is hogy ezen mashogy mutat, meg altalaban mifelenk a romak nem jarnak kek subaruval, annal inkabb elofordulhatnak olyan fekete hondaba meg hasonlo akarmikbe...

(#12004) Qru válasza nesa (#12003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen jól mutat de egy Punyeszon nem, erre próbáltam reflektálni én is csak a címzést rontottam el. :D

#nincsbennetarcsi

(#12005) Kornel válasza nesa (#12003) üzenetére


Kornel
veterán

De szívesen lennék cigany egy ilyen fekete arany felnis hondaba ;)

(#12006) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!

245/40 R18 méretben az alábbiakból próbálok választani (xl nélkül, hogy maradjon némi komfort is):
SP Sport 01
Sport MAXX Rt
Eagle F1 Asymmetric2
ContiSportContact5

A döntéshez kérnék tanácsokat, javaslatokat.
Köszönöm!

(#12007) TheProb válasza Qru (#12004) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, azért ez más kategória.. :D

Közben találtam jobbat.
Felni + papucsok, nemtom melyik lenne a legjobb vétel : 1 2 3 Gondolom a hankook

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12008) rbalint88 válasza lord_devil (#12006) üzenetére


rbalint88
addikt

Egy biztos, sp sport 01-et ne. Az elegge kalap kaka.

#budasidehighlife

(#12009) focvis válasza TheProb (#12007) üzenetére


focvis
veterán

Egész biztosan a Hankook. :)

Írta tegnap rbálint88, hogy érdemes lenne 4x98 felniket is nézegetned. Addig ne vegyél gumit, míg nincs meg a felni, előfordulhat, hogy komplett kereket veszel, vagy végül 14-es felnit.

(#12010) nesa válasza TheProb (#12007) üzenetére


nesa
veterán

Ez grande punto hogy 4x100 as felniket nezel?

(#12011) TheProb válasza nesa (#12010) üzenetére


TheProb
veterán

2-es, 4x98-as kell rá alapból

(#12009) focvis: 4x98-ból fele ekkora választék nincs és azokból még egy se tetszett igazán.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12012) TheProb


TheProb
veterán

Valakinek ladára PON jó felni? :)) ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12013) tresh


tresh
addikt

Bocs a rossz képért reggeli koma+fénnyel szembe de a lényeg látszik. Valakinek ígértem hogy hogy áll a 205/55 R16 7" on :B

Szerk: most reggel kicsit meggyilkoltam az új gumikat egész jó lesz ez a Hánkuk :D

[ Szerkesztve ]

(#12014) Skillet válasza Kornel (#12005) üzenetére


Skillet
addikt

Jeeee. Főleg egy hondában ;)

(#12003) nesa
Ugyanaz :B

(#11998) TheProb
Nekem ebből a hirdetésből a "patka" tetszik a legjobban. Az meg mi a ...? :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#12015) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nyári gumikat szeretnék venni a B corsa kocsimra. 13-a felnik vannak alatta. Méretnek ez jó lehet (145 80 R13)? Vagy más méretet ajánlanátok ?
Leginkább csak bent a városba használom meg munkába járáshoz a szomszéd városba ami 10km-re van.Autópályán soha nem használom.

Ezeket néztem. Szerintetek ? [link]
[link]
[link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12016) nesa válasza Directors (#12015) üzenetére


nesa
veterán

Ott nem 165/70 r13 a gyari meret?

(#12017) TheProb válasza Skillet (#12014) üzenetére


TheProb
veterán

Valami ritka pokémon talán :DDD

Ha már 4x98, eddig ez az egyetlen amire azt mondanám, hogy felraknám a puntora. Szelep ha nincs hozzá akkor az mekkora tétel? Gondolom egy kisebb ország éves GDP-je, de kb mennyi? :D

Amúgy mért vagytok ennyire ellenére a 4x100-nak 4x98-ra? puntos csoportban elvileg mindenki mozgókúpossal "hordja" a 4x100-akat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12018) lenko válasza tresh (#12013) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem, köszi. :R
A +0,5 col kicsit széthúzza, de szerintem kb ugyanaz mint a V.P. 2.
Bár amennyivel jobb mint a V.P. 2 pl. kisebb gördülési ellenállás, lehet az ára miatt megpróbálom, majd ha valaha elkopik a V.P. 2-m.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#12019) Directors válasza nesa (#12016) üzenetére


Directors
senior tag

Nem tudom pontosan.
Lehet igazad van. :) Akkor ezek közül a márkák közül melyik lehet a jó az általad írt méretekben ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12020) nesa válasza TheProb (#12017) üzenetére


nesa
veterán

Ez legalabb nem kolbaszzsir metal.

(#12021) TheProb válasza nesa (#12020) üzenetére


TheProb
veterán

:D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12022) tboy93 válasza TheProb (#12017) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szelep darabja kb. 300Ft szerelve.

(#12023) mazacar válasza TheProb (#12017) üzenetére


mazacar
tag

Nekem a gumisok ingyen belerakjak a szelepet..:)
Munkahelyukrol hozzak...3k cakkum-pakk a 4 gumi fel a felnire..:)

(#12024) tboy93 válasza mazacar (#12023) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az új szelepekkel együtt igen jó ár. Sima lemez vagy alu?

(#12025) TheProb válasza tboy93 (#12022) üzenetére


TheProb
veterán

Értem.

4x98 v 4x100-as kérdésre valaki? Még mindig nem kaptam rá konkrét választ, hogy miért is nem jó az nekem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12026) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mostanában mennyibe fáj egy garnitúra gumi átszerelése?

15-ös alufelniról le és felszerelés + centrír lesz majd.

ezek "jó" árak?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12027) tresh válasza lenko (#12018) üzenetére


tresh
addikt

Majd csinálok róla rendes képet, amúgy ja kicsit szét húzza de ez bőven jó 7"-ig jó vagy a 205-el kicsit olyan mintha a 215 ös gumi lenne rajta :D

(#12028) Zsolt!! válasza tresh (#12027) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nekem 7.5-ön van a 205-ös ekkora sajnos a felni úgy nézz ki az Astrán mint egy úthenger. :D

[ Szerkesztve ]

(#12029) Zsolt!! válasza Motion_Blur (#12026) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Kb. ilyen árak vannak én 6500 ft fizettem gumi átszerelésért plusz centirozásért.

[ Szerkesztve ]

(#12030) Skillet válasza TheProb (#12025) üzenetére


Skillet
addikt

Mert az a gyári :) de ha 100-asban találsz magadnak valót, akkor vedd meg és megoldod a dolgot csavarral, ahogy más is teszi.
Amúgy ezek a méretek halálosak. Hogy miért nem csináltak ehhez valami sztenderdet? Mondjuk 4x100, 5x100, 6x100 :) és ennyi. Enyém pl 5x114.3 :D nem hiszem el. Hát ugye coll, 4.5" :)

Ja, ha már coll, mm és egyéb. Ki tudja megmondani, hogy a kerekek méretei honnan fakadnak?
Mi az, hogy pl egy felni 7x17" ET44(mm)? :D van benne coll és mm is :D
Gumi is, hiszen 225(mm)/45/17(coll) :) érthetetlen számomra.

(#12029) Zsolt!!
Újabb kérdés :D mit jelent az, hogy "forint fizettem"? Az nem "forintot fizettem?
:D ezt úgy furcsállom, rengetegen így használják, csak így értelmetlen az egész mondat. Ft. Aztán abból a mondat környezet alapján neked (aki olvassa és értelmezni próbálja) kell kibogarászni, hogy az most forint, forintot, forinttal, forintban, forintból.... :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#12031) tresh válasza Zsolt!! (#12028) üzenetére


tresh
addikt

Jah e szerint én jó vagyok de a te... ;]

Nekem 9200 volt a szerelés 4 gumi de új szelepek+ragasztott új súlyok (nem a használt lekapart szar..) +centri+ 4 régi kukázása. Nem vészes ez ja és 1 perc alatt neki estek nem vártam semmit és tudják a dolgukat így én nem sajnáltam ezt az összeget hogy 190nél se menjen árokba a kocsi :U

[ Szerkesztve ]

(#12032) Zsolt!! válasza tresh (#12031) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Tudom én is de ezt a brutált felnit kaptam a kocsihoz szélesebb gumit nem akartam felrakni 1,4-es motorhoz. :)
Gumisok még egyszer se mondták, hogy nem jó ez igy pedig nem egy rossz helyre vittem felszereltetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12033) Skillet válasza Zsolt!! (#12032) üzenetére


Skillet
addikt

Sógor autója egy fiat stilo 1.4. Felni 7x17, Gumik 225/45 :) köszöni, jól van. Ja, gyári méret.

Milyen autó ez amúgy? Évjárat? Mekkora felni, milyen gumi? Bocsi, csak ne kelljen összebogarászni, egy helyen legyen leírva.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#12034) Zsolt!! válasza Skillet (#12033) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

G Astra 1,4 99-es 7.5 széles felni 205/55-es gumi van rajta. Szélesebb gumi nem tudom elférne e a kerékjáratban. :)
Nagy valószínűség szerint marad ez a felállás mert a gumi új a felni nagyon pöpec és se kedvem se energiám most eladni és újakat keresni hacsak nem azt mondjátok életveszély igy közlekedni de egyenlőre semmilyen hátrányát nem érzem.

[ Szerkesztve ]

(#12035) TheProb válasza Skillet (#12030) üzenetére


TheProb
veterán

én is így gondoltam, ezért nem értem mért mindenki a gyári méreteket ajánlja. Még 1 kérdés. 58-as a gyári agyméret, 60-as felni simán felmegy tehermentesítővel ugye? Azok milyen árban szoktak mozogni?

2. felvetésed jogos, én se értem :D De jót röhögtem :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12036) M_o_g_y_i válasza Kornel (#11978) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Linglong volt. :K :U
(és persze tudom, minden márkánál előfordulhat ez, na de mégis... :((()

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12037) mazacar válasza tboy93 (#12024) üzenetére


mazacar
tag

15-os alu..:)
Tudom,h jo ar...foleg h a teli 14-es lemezre 4k-ert rakta fel..:D osztottam szoroztam...tobbre szamitottam.:)

Teszt: (megjott az eso..milyen jo,h szombaton mostam le a VASat)
Dunlop BlueResponse-t tettem ugyebar fel es azt mell mondjam 100%ban megvagyok elegedve vele...mintha szarazon vezetnek..:)

[ Szerkesztve ]

(#12038) tresh válasza Zsolt!! (#12032) üzenetére


tresh
addikt

Jah értem :) Akkor nincs gond rá kell durrantani egy 175ös gumit ;]

(#12039) Zsolt!! válasza Skillet (#12030) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Most láttam csak hozzászólásod. Természetesen forintot akartam írni, elnézést :D

(#12040) tboy93 válasza TheProb (#12035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, tehermentesitovel felmegy. 4db 2500-6000 kozott mozog.

(#12041) Zsolt!! válasza tresh (#12038) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem kell gonoszkodni abból kell főzni ami van :). Egyébként ezt a témát már kitárgyaltam korábban itt a fórumon és megnyugtattak a sokat látott fórumtársak, hogy nem gond még.

(#12042) TaaT válasza M_o_g_y_i (#12036) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, egy helyi üzletember a bridgestone-al hadakozott (vagy az audival) mert 2 gumiját nem lehetett rendesen kicentrírozni (gyári új audi felni)

Give them hell Ukraine!

(#12043) tresh válasza Zsolt!! (#12041) üzenetére


tresh
addikt

Nem azért mondtam :) Csak mostanában úgyis ez a menő
pl ez nekem kifejezetten tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

(#12044) Zsolt!! válasza tresh (#12043) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nekem is tetszik.Sok autón jól néz ki. :) Persze otthonra nem kellene ilyen.

(#12045) Qru válasza Skillet (#12030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

7 (felni szélessége collban) x 17 (átmérője colban) ET44 (a felni (mértani) középvonalától való eltérés mm-ben). Az ET szám azért mm-ben van megadva, mert pontosabban meghatározható az értéke mint ha coll-ban mérnénk (nem kell törtszámot használni a pontos méret megadásához).

mod:

Sokszor még modellcsaládon belül se azonos a méret. Enyémnél pl a GT-nek 5x114,3 a nonGT-nek meg sima 5x100-as mérete van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12046) TheProb


TheProb
veterán

Ahogy látom 100 alatt nem nagyon fogok kijönni ebből a felni+gumi vásárlós mókából...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12047) tboy93 válasza TheProb (#12046) üzenetére


tboy93
nagyúr

En a 15" felni + gumi komboval ha jol remlik 140k korul alltam meg. 50k felni, 70k gumi, 6k kp. gyuru, 8k csavar, 5k munkadij. A benzint nem is szamolva, pl. felniert lementem Szekesfehervarra...

(#12048) Motion_Blur válasza TheProb (#12046) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem csak a gumi 87K, Hankook K125 a legolcsóbb helyről :O

Péntekre várható, szombaton át is dobatom őket.

Conti PC5 volt a terv, de szállítással 110+K lett volna :W

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12049) Qru válasza Motion_Blur (#12048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne bánd az úgy kopik mint a veszedelem. 2 szezon alatt elnyaltam őket. :( Igaz tapad mint az álom.

#nincsbennetarcsi

(#12050) Motion_Blur válasza Qru (#12049) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Legalább nem volt idejük megkeményedni :D

Nem értem egyébként hogy a Hankook miért nem promózza a Ventus Prime3-at :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.