Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) ANDROID??? válasza Doki16 (#6899) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#6902) Doki16 válasza ANDROID??? (#6901) üzenetére


Doki16
addikt

Ilyen jók ezek a Nokian gumik? Van valakinek személyesen ilyen, hogy ennyire ajánlott?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6903) ANDROID??? válasza Doki16 (#6902) üzenetére


ANDROID???
addikt

A napokban lesz feltéve. :)

Ahol olvastam nem volt fikázva, abból kiindulva pedig, hogy melyik ország fejleszti.... :)

[ Szerkesztve ]

(#6904) PRDZsolesz válasza Doki16 (#6902) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

A családban van nálunk, kitűnő téli gumikat gyártanak, rosszat eddig csak nyáriról hallottam.

(#6905) sfefe


sfefe
őstag

Az, hogy egy gumit mondjuk tavaly vagy iden gyartottak az mennyire szamit? ( uj gumira ertve )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6906) ANDROID??? válasza sfefe (#6905) üzenetére


ANDROID???
addikt

Más lesz a dot szám rajta, ha a tárolás jó, akkor nincs azzal semmi gond...

(#6907) Kornel


Kornel
veterán

valaki tud olcsón vállalható 205/55 r16-os téli gumit?
új vagy újszerű érdekel csak.
kínai és társai kizárva, kormoran se játszik.

másik opció még egy szett sava adapto hp, és akkor nem kell cserélgetni, az megy rá az alura. (nincs is más egyelőre)
tesztekben jókat olvastam róla, a good yeat vector-al egyetemben, csak ez olcsóbb.

(#6908) sfefe válasza ANDROID??? (#6906) üzenetére


sfefe
őstag

azt tudom, hogy a dot szambol tudom mikor gyartottak de ha megyek a gumishoz es mondjuk tavalyi es nem idei gyartmany az mennyire baj?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6909) Qru válasza sfefe (#6908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha szakszerűen volt tárolva akkor semmi, mert olyan körülmények között alig öregszik a gumi. Szakszerű tárolás mellett 7 év alat öregszik annyit mint utcai körlmények között (nem kopás! csak öregedés) 1 év alatt.

Jellemzően a kevésbé keresett és/vagy nagyobb méretű gumikból kapsz régebbi dot-os gumikat. Nem kell félni tőlük ha nem nagyon régi akkor megvehető simán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6910) ANDROID??? válasza sfefe (#6908) üzenetére


ANDROID???
addikt

Elvileg semennyire.

(#6911) giigz válasza Kornel (#6907) üzenetére


giigz
veterán

Vredestein négyévszakosa nem fér bele?

Egyébként ha rám hallgatsz, és jót akarsz jó áron, minőségben is jó, tapadás is bőven elfogadható, nagy márka is, akkor veszel egy Bridgestone Blizzak LM30-at, ezzel télen-nyáron bőven elvagy. 16.959 Ft

(#6912) Kornel válasza giigz (#6911) üzenetére


Kornel
veterán

Vredi 4evszakosarol nem hallottamnolyan jokat, GY es sava viszont sok helyen jo ertekelest kapott.
Ez a bridgestone meg 1 db 2009-es...

(#6913) giigz válasza Kornel (#6912) üzenetére


giigz
veterán

Nem hallottal jokat ugy mint nem hallottal rola semmit, vagy rosszat hallottal/olvastal rola? Ilyet meg nem tapasztaltam, hogy Vredi negyevszakosra valaki rosszat mondana, hiszen GY-rel ok az etalonok :) Megsugom neked, Sava ezekhez kepest le van maradva.

Ha nem ez 17k-ert, akkor 17,3k-ert ugyanez a Bridgestone mashonnan. Jobb ajanlat nincs, ennel olcsobban kinai vagy Kormoran, tehat egyertelmuen ez marad, nem tudom mennyire tervezel a kocsival, de 40k km-t biztos kibir, az mondjuk 2 ev.

(#6914) Kornel válasza giigz (#6913) üzenetére


Kornel
veterán

Tobb teszten is a negyevszakosok kozott a gy utan a sava volt meg elfogadhato, semmi mas.
Autobild, genertel, meg meg talaltam egy ket tesztet, ahol jol szerepelt.

(#6915) giigz válasza Kornel (#6914) üzenetére


giigz
veterán

Na ez nekem furcsa, h Sava megverne a Vredit, most nem erek mar ra, de ha nem felejtem el, utananezek majd en is a teszteknek, erre kivancsi vagyok. Par oldallal ezelott meg reszleteztem is a Quatrac 3-at, ugy remlett h az az egyik legjobb.

(#6916) sfefe


sfefe
őstag

Oks koszi, nem voltam meg a gumisnal de ha mondjuk tavalyi gumi is belefer akkor ok.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6917) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok.

Téli gumi kellene S.O.S.
Édesanyám autójára ami egy Swift III. (2005-ös), most a nyári méret az 165/70 R14.
A téli gumijai mint kiderült 2003-as Semperitek, ezek én fel nem rakom idén. :DDD
Olyan kemények mint a fagyott kutya lába.
Mivel ő nem halandó most erre áldozni ezért én állom a dolgot, így lowbudget van. :D

A legolcsóbb de legjobb kellene. Ki, mit ajánlana? :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#6918) giigz válasza m3tr0 (#6917) üzenetére


giigz
veterán

Matador, Barum, Fulda, Hankook az olcsobbak :)

(#6919) m3tr0 válasza giigz (#6918) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akkor,

Matador MP54 11.990 Ft-ért (ingyenes szállítás)
Barum Polaris 3 12.680 Ft-ért (ingyenes szállítás, 2 év garancia)
Hankook W442 13.240 Ft-ért (ingyenes száll., 1 év kátyúgarancia)

én magamnak Hankookot venném, de anyámat ismerve neki jobb lenne a 2 év garancia... :DDD
Így neki a Barum tűnik a legjobbnak.

Megvehetem nyugodtan a Barumot?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#6920) giigz válasza m3tr0 (#6919) üzenetére


giigz
veterán

A Barum is tökéletes, nem tudom mennyit megy és mennyi időre tervezi, a Hankook talán nem kopik annyira, ez akár fontos tényező lehet.

Egyébként ezeknél az áraknál vannak jobbak is, igaz csak picivel, de a Barum 12,2k, a Hankook annyi ahogy írtad, viszont akkor már ha 13,2k a Hankook, akkor inkább 13,4k Firestone WinterHawk 3 ingyenes szállítással :)

Ha Budapest és nem kell az ingyen szállítás, akkor 11,2k-ért is van a Barum.

[ Szerkesztve ]

(#6921) rob83 válasza m3tr0 (#6919) üzenetére


rob83
aktív tag

Hali.

Van még egy lehetőség váltóméretben jó neked a 175/65 R14 Ez a méret olcsóbb mert gyakoribb.
Én Hankook Winter ICept RS W442 -t vettem itt 2 nap a szállítás. 11,200.-Ft+ 800 pk.

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6922) Drizzt válasza Drizzt (#5974) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megint itt vagyok, mert téli gumim is van már vagy 9 éves -> sürgős csere.

Adacon nyert. Ellenvélemény, vagy jó lesz ez nekem? 2003-as Corollára menne? Esetleg van valami, ami jóval olcsóbb, de nem sokkal rosszabb?

Egyébként a Dunlop Sport Blueresponse bejött, tetszik. Nem bántam meg. Bár biztos lett volna jóval olcsóbb gumi is.

I am having fun staying poor.

(#6923) Kornel válasza Drizzt (#6922) üzenetére


Kornel
veterán

most találtam jó áron "használt" TS850-et, 77-re lealkudtam, 2014-es DOT, kocsin nem volt.
úgyhogy valószínű nekem is ez megy az mk3 mondeora.

(#6924) ANDROID??? válasza Drizzt (#6922) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#6925) Doki16


Doki16
addikt

Hallgattam ratok es vegul megrendeltem a Nokian WR D3-at. Nem volt olcso, de remelem be fog valni. Kivancsi vagyok, hogy a jelenlegi szaraz hidegbe mennyivel lesz jobb a Pirelli-nel.

kornelka: Hol talaltad azt a gumit? Pont ugyanazt a meretet kerestem mint te, de nem talalam meg csak hasonlot se.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6926) giigz válasza Doki16 (#6925) üzenetére


giigz
veterán

En ma reggel -3 fokban a nyari Vredivel mentem, meg nem raktam at a teli szettet, de igy szaraz korulmenyek kozott abszolut tokeletes volt, temposabb kanyarban sem vettem eszre semmit, fekezeskor sem, persze ez az elvart.

(#6927) Kornel válasza Doki16 (#6925) üzenetére


Kornel
veterán

használt, hetek óta böngészek, nálam 80 volt a lélektani határ, a szettre, már az is a kocsi értékének 10%-a.
és akkor még nyárit is kell majd vadászni.
elvileg szombaton megyek érte.
ha véletlenül nem jön össze, akkor mehet megint a matekozás.
egyébként szerintem a nokian se rosszabb egy fokkal se, nekem olyan volt a splash-en, csak jókat tudok róla mondani!

(#6928) deicide


deicide
veterán

Végül én is megrendeltem a Vredesteint AutogumiXXL-től, 83.690.- lesz/db és 2 héten belül ígérték, illetve, hogy legrosszabb esetben 2013 őszi gyártású, azaz tavalyi. Jelzem majd, ha minden rendben zajlott és megbízhatóak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6929) Qru válasza Kornel (#6927) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a TS850, a Paszujon az van nálunk és elégedett vagyok vele nagyon. Nem véletlenül teszt győztes sok helyen. :K

#nincsbennetarcsi

(#6930) h3gylak0


h3gylak0
csendes tag

Sziasztok,

NOKIAN WR A3-al van valakinek tapasztalata?
Az érdekelne, nem rosszabb választás e a D3-al szemben a mintázata miatt. Pl.: jégen
Vagy amelyiknek jobban tetszik a mintája azt megvehetem? :)

(#6931) _NCT


_NCT
őstag

Mondjatok már légyszíves Bp-en normális gumiszervizt akik képesek valaszolni az emailre es normalis arakon dolgoznak.

Új gumikat vennék 195/65R15 méretben de van ahol a szerelés baszott drága (marso) van ahol meg nincs az a gumi ami nekem kell.

Semperit spees Grip 2 ,nokian Wr D3 a két kiválasztott. Nem hátrány ha adnak a gumira garanciát.

Legtöbb helyen ugy van hogy Dot szamot nem tudnak mondani, rendeld meg neten ,gyere el érte és megnezheted mit kaptál mentalitással működnek a dolgok. Nem hiszem el h 2014-ben nagy kérés ezekre valaszolni...

(#6932) viktor82


viktor82
őstag

Ma megjöttek a nokian wr D3 gumik friss 3514DOT-al :DD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#6933) sfefe válasza _NCT (#6931) üzenetére


sfefe
őstag

Nezd meg a gumiabroncslap.hu -n en ott veszem a Nokiant....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6934) _NCT válasza sfefe (#6933) üzenetére


_NCT
őstag

Jól látom hogy a szerelés itt is 2500 ropi?

(#6935) giigz válasza h3gylak0 (#6930) üzenetére


giigz
veterán

Szia!

A multkor reszleteztem a kulonbseget, ha jobb fent a keresobe beirod, megtalalod. A lenyeg annyi, hogy a D3 kisebb meretekre van, az A3 nagyobb meretekre, de persze van meretbeli atfedes is. Mindketto nagyon jo gumi, hasonlo tudassal, nyugodtan veheted azt amelyik szimpatikusabb. Nagyobb meretre inkabb A3-at vennem, 175-195-ben a D3-at talan, bar bevallom en a Vredestein legujabb gumijat vennem telre a SnowTrac 5-ot.

(#6936) sfefe válasza _NCT (#6934) üzenetére


sfefe
őstag

szerelés

szerintem olcsobb.... de hivd fel oket egyszerubb...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6937) m3tr0 válasza giigz (#6920) üzenetére


m3tr0
senior tag

Megrendeltem az általad linkelt helyről a Barum Polarist.
Jövő héten szerdán jön meg.
Édesanyámnak jó lesz egy 5-6 évig, éves szinten sem megy 8000 km-t,téli időszakban meg talán 1000-t sem.
Remélem jó lesz.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#6938) h3gylak0 válasza giigz (#6935) üzenetére


h3gylak0
csendes tag

Szia,
Igen olvastam, csak ez a kisebb nagyobb méret nem olyan könnyen megfogható.
Pl.: Nekem 205/55/R16-ban kell, na most ebben a méretben még bőven van mind a kettő, ráadásul a D3-at is ebben a méreten tesztelte az ACE
[link]
Felhasználói szokás: inkább hosszabb utak, hétköznap nem kell autó. Ezért is gondoltam inkább az A3-ra.

Olvastam egy pár véleményt, összességében elégedettek vele az emberek:
[link]
Viszont ez a vélemény nem hagy nyugodni (bár tudom csak egy a sok közül):

"I will be very concrete about this tire since I had nice opportunity to test it this winter.

Dry roads: Excellent.
Wet roads: Even better.
Snow: Less than average (I'm not satisfied at all)
Start on snow (Grip) or ice (Grip) is almost catastrophic, its more like summer tire .
Mud snow (Grip) is worst.

Summary: For the money tire is OK (light winter conditions), but if you really need a true winter tire you shall not spend money for the Nokian WR A3."
(Skoda Suberb MkII (205-55-16-V))

Úgyhogy kicsit visszabillentem a D3 irányába, illetve az egyirányú mintázatát is jobban érzem a téli gumik sajátjának.

Vredestein ST5-öt még csak vidéki kereskedőknél láttam, és ott már inkább a TS850 az ellenfél. (kb egy árban van) :(

(#6939) sfefe válasza h3gylak0 (#6938) üzenetére


sfefe
őstag

A Vredestein st5 az ACE teszten is szerepel... kozepes a teszt szerint..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6940) h3gylak0 válasza sfefe (#6939) üzenetére


h3gylak0
csendes tag

Ja, nem úgy értettem, csak BP-n akarok gumit venni és egyből fel is rakatni, nem akarok rendelni.

(#6941) Kornel válasza sfefe (#6939) üzenetére


Kornel
veterán

hát nem egy conti.
de hát van beépített embere a fórumon, úgyhogy megy a reklám :D ;]

(#6942) sfefe válasza h3gylak0 (#6940) üzenetére


sfefe
őstag

Akkor D3 ACE teszten amugy is az nyert.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6943) sfefe válasza Kornel (#6941) üzenetére


sfefe
őstag

Neki a Vredi jott be nincs abban semmi gond.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6944) h3gylak0


h3gylak0
csendes tag

Itt van még egy teszt 205/55/R16 méretben:
[AUTOzeitung]

(#6945) giigz válasza m3tr0 (#6937) üzenetére


giigz
veterán

Tökéletes lesz, pláne olyan kis futásra, csak arra figyeljetek, hogy a szezon után megfelelően legyen tárolva.

(#6939) sfefe: Nagyon szépen kérlek, és nem csak téged, fejezzétek már be ezt az ACE tesztes baromságot. Az ACE teszten nektek nem gyanús, hogy a Nokian megverte az etalon TS 850-et is? A Nokian riválisa ebben az árkategóriában pontosan a Vredestein ST 5, és persze, hogy megveri a Vredestein-t, meg persze minden más riválist... De miért is? Leírtam már én is többször, és más is:

Teststrecke: Nokian-Testgelände in Ivalo und Tampere (Finnland)

A Nokian pályának szerintetek melyik gumi lesz jobb? Nyilván a Nokian gumija, mivel az lett pontosan oda kifejlesztve.

(#6941) kornelka: Nem Conti, ne is legyen a Vredestein az, remélem sosem süllyednek odáig, hogy olyan eco gumikat csináljanak, aminek tapadása nulla, de legalább jó drága, vagy foszlik a gumi idő előtt, vagy úgy kopik, hogy 2x kell gumit venni míg más márkából 1x kellene. Elismerem, csinál a Conti is jól tapadó gumikat, TS 850 vagy PC5, de pl. a PC5 is brutálisan kopik, ezzel szemben pl. a Sportac 5 nagyjából semmivel nem tapad rosszabbul, legalábbis mint írtam én kb. jobbnak éreztem, és a tartóssága jóval jobb, egyrészt nem öregedik annyira, másrészt a profil is később fogy.

Persze nem akarok vitát, ez az én vélemény, én meg tudom indokolni, hogy miért jó a Vredestein, de végre hallanám már egyszer, hogy miért nem jó a Sportac 5 vagy SnowTrac 3, vagy Ultrac Vorti, stb.

A SnowTrac 5 pedig minden kétséget kizáróan az egyik legjobb téligumi (lesz), leírtam már miért.

A kérésem pedig tényleg az, hogy fejezzük már be ezt az ACE tesztes baromságot, persze az sem jobb, amikor valaki az Adac teszt alapján kezdi szidni vagy isteníteni valamelyik gumit. Tényleg nem tudom felfogni hányszor kell még leírni, vagy nem tudom, kiemelt hozzászólásba be kellene rakni, hogy a teszteket kezeljük már a helyükön.

[ Szerkesztve ]

(#6946) giigz válasza h3gylak0 (#6938) üzenetére


giigz
veterán

Igen, sajnos drága a ST5 még mindig, mivel vadi új gumiról beszélünk, ez az első szezonja, későn jött be, kevés van még belőle, most kezd terjedni, és az árak sem álltak még be...

(#6947) sfefe válasza giigz (#6945) üzenetére


sfefe
őstag

A teszteket tajekozodas miatt nezik az emberek.... az, hogy mennyire jok hat mindenki eldonti magaban...

Most nem tudom min sertodtel meg azt senki nem irta, hogy a vredi nem jo gumi....
Az lett leirva, hogy szerepelt bizonyos helyeken, ennyi !
Az, hogy a ts850 miert etalon? Hat valoszinu, hogy nem rossz gumi meg hat az adac sem teljesen tiszta...

Az, hogy most nokian palya vagy sem hat mas gumi is volt ott nem csak a conti, nokian, vredi....

Utolso mondatodhoz meg annyit, hogy senki nem szidta vagy istenitette semelyik gumit...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6948) giigz válasza sfefe (#6947) üzenetére


giigz
veterán

En csak azt sajnalom, hogy ennyire konnyen felre lehet vezetni az embereket, es ilyen konnyen elhisznek mindent.

Csinalnak egy tesztet a Nokian palyanak, nyer a Nokian, es az emberek tenyleg elhiszik, hogy most akkor a Nokian-t kell venni, mert az a legjobb. Alairom, hogy jo gumi, de ettol az ACE teszttol mar rosszul vagyok, ha meghallom.

(#6949) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv!

175/70 R13-ban jó a Vredestein Snowtrac 3? Vagy ebben a méretben inkább mást ajánlanátok? :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6950) sfefe válasza giigz (#6948) üzenetére


sfefe
őstag

Tenyleg majd el felejtettem az ACE tesztett lattad mar? :)

Viccet felreteve nem tudom mennyire adnak valodi kepet a tesztek de tajekozodni egy korulbeluli iranyba lehet azert veluk... gondolom en...
Meg gondolom ha "markas" gumit veszel nagyon melle loni csak nem lehet.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.