Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) MC Pite válasza Brandynew (#60000) üzenetére


MC Pite
veterán

2 hétre be vannak táblázva, plusz emberrel dolgoznak, reggeltől estig.
Ha valaki odamegy defektes gumival, torlódik a program.

Egyszer mentem a környéken másik gumishoz, tré munkát végzett. Mikor visszamentem hogy félmagasra cserélje a súlyokat mert a normál beleért a fékbe, kérdezte ki centírozta ezt a kereket (negyedén végig súlyok). Mondom te. Nem szólt semmit, fordított a gumin, egyből nem kellett annyi súly.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60002) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
2007-es Swiftre tennék négyévszakos gumit 185/60 r15 méretben. Kevesebb, mint évi 10.000km, főleg Budapest. Mindenképpen márkásat szeretnék. Melyik típusokat ajánlanátok leginkább?

(#60003) MC Pite


MC Pite
veterán

Amiket oldalanként 4-5* ajánlunk :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60004) F_Zolee válasza Brandynew (#60000) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ma mentem el egy gumis mellett és vagy 6 autó várakozott. Nem tudom az okát. Sose mentem szezonban.

(#60005) szabonagyur válasza Brandynew (#60000) üzenetére


szabonagyur
félisten

10 perc ha felni le, felni fel. Ha a 4 gumit cserélni kell rajta már nem lesz meg annyiból.

A 10 perc is max akkor ha nem kell hozzányúlni.

Felénk sok gumis nem is nagyon ad konkrét időpontot szezonban, mert 99%, hogy csúszás lesz benne.

Vagy pl. én jártam úgy, hogy ahova vittem volna nem kalkuláltak azzal, hogy a csápos emelő nem szabad, javításos autó van rajta, a sima emelő meg nem tudta volna megemelni az autót ott ahol kellett volna, így maradt a manuális emelgetés. Dupla annyi idő volt hirtelen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60006) Brandynew válasza szabonagyur (#60005) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát akkor én nagyon szerencsés voltam eddig. Van egy weboldal, ahol tudok időpontot foglalni, odamegyek az időpontomra és kicserélik a gumikat, soha nem kellett még várnom, se téli-, se nyárigumi cserénél. Azt tudom elképzelni, hogy ezeknél az "utcai" gumisoknál van sor, akikhez oda lehet csak úgy időpont nélkül menni.

[ Szerkesztve ]

(#60007) qnadam válasza Brandynew (#60006) üzenetére


qnadam
veterán

csak összejött a művelet, marsonál ott volt a gumi tegnap, ma az akh-nál fel is tették. időre mentem, pontosan kezdtek, gyorsak voltak, cserébe nyomatékkulcsot nem láttam a kezükben. aztán elmentem a közeli mol kúthoz beállítani a nyomást rendesen, de az egyik gumicső szakadt volt, a másik meg nem tudott belekapaszkodni a szelepbe :C szóval majd másutt legközelebb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60008) szabonagyur válasza Brandynew (#60006) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos ahogy hallottam sokan nem mennek el időpontra stb, nem egyszerű a helyzet.

Szezonon kívül én is időre mentem, mégis a 10 perc ahogy írtam fentebb vagy 40 perc lett, pedig felni le felni fel a csere.

Meg tényleg annyi mindentől függ a dolog, bármitől lehet csúszás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60009) adamssss válasza Brandynew (#60000) üzenetére


adamssss
veterán

Írjak Neked helyeket ahol csak dec 6 után adnak időpontot? (kapásból tudnék hármat)

Van olyan hely is pl ahol érkezési sorrend van, aminek én pont örülök mert nem egyszer húzott ki a csávából max kicsit várni kell.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#60010) MC Pite válasza qnadam (#60007) üzenetére


MC Pite
veterán

Minek a felnijét látjuk? :R
Szokatlanul izgis, és gyanítom gyári.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60011) polonic válasza adamssss (#60009) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk legközelebb előre is lehet tervezni, tanulva a múltból. :)

(#60012) tboldi válasza MC Pite (#60010) üzenetére


tboldi
nagyúr

3-as Prius, ha minden igaz.

(#60013) qnadam válasza tboldi (#60012) üzenetére


qnadam
veterán

igen :K a p3 gyári 15" felnije a (szintén gyári) dísztárcsa nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60014) MC Pite válasza qnadam (#60013) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi! Jah igen, rajta szokták hagyni a légellenállás javítót :)
Mondjuk idáig úgy rémlett fekete a felni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60015) qnadam válasza MC Pite (#60014) üzenetére


qnadam
veterán

asszem ez mindig szürke, a p2 magnézium-ötvözet felnije majdnem fekete, meg talán a p4 valamelyik változata is az. ugyanerre az alura jön a korábbi p3 dísztárcsája és a plugin meg a faceliftes tárcsa is, de a p4 nem fekete felnije is rettentően hasonlít erre. de lehet, hogy abból is van sötét. vagy nem tudom, mire idáig eljutottam, teljesen belezavarodtam, hogy mihez milyen felnit adtak vagy nem adtak, meg eu és usa verziók... szóval feladtam :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60016) Qru válasza Khaosz55 (#59991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be kell kopnia de jo lesz. Cegesen az van teljesen jo gumi.

#nincsbennetarcsi

(#60017) Qru válasza DEJVID (#60002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vredestein Quatrac, Hankook H750.

#nincsbennetarcsi

(#60018) Khaosz55 válasza Qru (#60016) üzenetére


Khaosz55
addikt

Meghajtottam pályán teljesen jó, még erősebb fékezésnél is. Idáig ami volt téli gumim sokkal jobban búgtak.

(#60019) Zsombe válasza DEJVID (#60002) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Yokohama BluEarth-4S AW21 vagy GoodYear Vector 4Seasons Gen3.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#60020) adamssss válasza polonic (#60011) üzenetére


adamssss
veterán

Valoban, ellnben az 5 fokban orszag uton nem ereztem hogy barmit vesztene a tapadasabol a premium kontakt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#60021) saen válasza adamssss (#60020) üzenetére


saen
veterán

Száraz úton, 5 fokban valóban jó még a nyári gumi. A reggelek viszont ennél már hidegebbek, illetve csapadék is lehet bármikor.

(#60022) tibbike01 válasza saen (#60021) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez komoly? :DDD

(#60023) Khaosz55 válasza tibbike01 (#60022) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen száraz úton még 2 fokban is a nyári csinálja a legjobb fékutat. Nem sokkal de jobb. Nedves úton 7 fok körül van a váltópont.Nézd meg ezt a videót érthetően ki van elemezve. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60024) Morris válasza tibbike01 (#60022) üzenetére


Morris
veterán

Még én is nyárival tolom. Teljesen jó. Nagyon betapad. Sehol nem csúszik.

(#60025) Qru válasza Zsombe (#60019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Goodyear, nem kerdes. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60026) jilian


jilian
addikt

Helló,

hát sikerült életem első (remélem utolsó) bakiját behúznom.
Hirtelen jött hószakadás, körforgalom, bója, jobb tükör.
Röviden ennyi.

Nem mondom magam béna sofőrnek de itt eltopáztam, utólag az ember mindig okosabb, hadjuk... :(((

Szóval igen, sajnos tutira veszem a téli gumi nagyban befolyásolta a következményeket.
(0 azaz nulla fékhatás)
Öreg, talán 3-4 mm a futó felület és a márkáét le se tudom írni.
Kuka.
Nem akarom, hogy az asszony így furikázzon a gyerekkel.

Nissan Qashqai 2008 1,6 B
215/65 16

Kleber Krisalp HP 3 215/65 R16 102H XL
97 €

Ezt ajánlotta a gumisom.
Mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#60027) Qru válasza jilian (#60026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, jó választás. Végre egy jó gumis ajánlás, általában vagy vmi ótvar szart akarnak rásózni az emberre vagy vmi feleslegesen dràgát.

#nincsbennetarcsi

(#60028) jilian válasza Qru (#60027) üzenetére


jilian
addikt

Meg is rendeltem.
:R

(#60029) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!
2315 ös dot számú vagyis 2015 juniusi a téli gumim de nagyon sokat nem ment. Semperit speed grip 2.
Ti feltennétek még? Csatolok képet róla[kép]
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#60030) Qru válasza kenwood3 (#60029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az mar regi nagyon. Ha kezzel/ujjaddal megnyomkodod nagyon kemeny?

#nincsbennetarcsi

(#60031) MC Pite válasza kenwood3 (#60029) üzenetére


MC Pite
veterán

Nagyon nem!

Érdemes a 4S gumik között körülnézni (nem kell sokat visszaolvasni) télinek, és nem kell megcárnid az első havat, októbertől májusig maradhat az fenn (Nexen, Hankook, Vredestein, Goodyear,stb).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60032) kenwood3 válasza Qru (#60030) üzenetére


kenwood3
őstag

Eléggé
4s ? 4 évszakos? Az iden vettem ultracontactot , most 1 teli kellene , de ebbol mar nem kell felsokategoria horror aron 195/65 15 méretben

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#60033) MC Pite válasza kenwood3 (#60032) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, télre.
Oldlanként 10* leírjuk, fusd át.
A mi teleinkre hőmérsékletikeg, hómennyiségileg sokkal jobb egy (télies) 4S mint egy hóra/jégre/nagyon hidegre optimalizált téli. Normális télivel felérnek havon, azontúl csak előnyük van

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60034) tibbike01 válasza MC Pite (#60033) üzenetére


tibbike01
őstag

De, ha valaki már 4S-t vesz télre, akkor nyárra minek cserélje át nyári gumira? 2 kerékszettel a nyári-télinek van csak értelme. Nem?

(#60035) Morris válasza tibbike01 (#60034) üzenetére


Morris
veterán

Mert nyáron az 50 fokos aszfalton nyúlni fog! Tapasztaltam!

(#60036) rbalint88 válasza kenwood3 (#60032) üzenetére


rbalint88
addikt

En azt nem ertem, hogy nyarra megveszed te is a top gunit, telre viszont nem, pedig telen nehezebb korulmenyek vannak, igy sokkal tobbet szamit a minoseg, mint egy nyarinal :R
Egyebkent ha 2015 ota nem sikerult elkoptatni a gumit, akkor valoszinu a futasteljesitmeny nem indokol ket szettet, egy top negyevszakos lenne a megoldas.

Morris: arra fel lehet keszulni megfelelo kovetesi tavolsaggal es elorelato vezetessel. Direkt forsziroztam, de elegge jamboran viselkedik, szepen mutatja meg a hatarait a CC2 egy 1800 kilos auton (eGolf). Nyilvan sportcelokra nem
valo ez a gumi, de normal kozlekedesben nem fog hatrany erni miatta.

[ Szerkesztve ]

(#60037) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Mint teljesen laikusként kérném a segítségeteket. :)
Vennénk egy új autót, amin 215/65 R17-es Michelin Primacy 4 gumik vannak alufelnin. Azokat még a szalonban ha viszem lecserélnék 4 évszakos Michelin CrossClimate 2 gumikra. A kocsiban csak mankókerék van ezért kéne pótkerék. Hogy ne legyen forgásirányos a pót, ezért néztem ki. Ez megfelelne? A második kérdés: felnit alut vagy acélt vegyek? Nem lenne probléma, hogy a tengelyen az egyik alu, a másik acél? Súly nem számít?

(#60038) Teasüti válasza Lalee (#60037) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teljesen jó választás. Dunlop Sport All Season is egy alternatíva a forgásiránymentes mintára.
Nem probléma a különböző felni. De még a különböző méret se, ha mankókerék szerepet tölti be és korlátozott terheléssel és sebességgel használod. Teljes méretű kerékként viszont nyilván ugyanolyan méret ideális. Bár én megkockáztatom, hogy egy mérettel alatta is elmenne gond nélkül és kicsit könnyebb lenne cipelni. Felni mindegy. Acél javasolt, mert az könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#60039) rbalint88 válasza Lalee (#60037) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha van mankokerek, en nem vergodnek teljes erteku potkerekkel :) amugy jo az a Quatrac pro, mehet az mind az 5 kerekre is akar

(#60040) Lalee válasza Teasüti (#60038) üzenetére


Lalee
aktív tag

Azt néztem elsőnek, de nem találtam 215/65-ös méretet 17 colban.

#rbalint88 Nem rosszabb sokkal mint a Michelin?

(#60041) kenwood3 válasza rbalint88 (#60036) üzenetére


kenwood3
őstag

Mert telen nem megyek vele messze sehova, csak a suliba viszi a gyerekeket az asszony vele. Max a megyeszekhelyre megyunk meszebb ~50km kb 2x a tel alatt. Mig nyaron hosszu utak is befigyelnek most pl nyaron Horvato is megvolt

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#60042) Qru válasza kenwood3 (#60032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen 4 evszakos. De akkor Kleber Krisalp HP3, Hankook W462.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60043) Morris válasza rbalint88 (#60036) üzenetére


Morris
veterán

Én nyáron szeretem kicsit bátrabban használni az autót. Nekem jobb a nyári nyáron :)

(#60044) MC Pite válasza tibbike01 (#60034) üzenetére


MC Pite
veterán

Autó és juzerfüggő.
Kisautóra átlag/óvatos juzernek akár egész évre is mehet.
De ha mindig a legjobbat akarod, akkor az itthon nyári + télre 4S (nyilván mindkettő felsőpolcos, mert két olcsóbb szettet egy dobogós 4S kivált teljesen.)

A nexen és GY idáig télre volt jó, nyáron nem acélosak. Legalábbis úgy, hogy én nem óvatoskodva megyek :)
Viszont nejem 208asán (1t, 185ös gumi) nyárin is egész jó a CC2. A Hankook 4S2 a Kleber nyárival pariban volt, de két tél után a harmadikra sokat romlott, cseréltük.

Ha száraz az út, akkor szeretek lendületesen menni, ezt nyáron a legtöbb 4S gumi nem nagyon csípi.
Megpróbálhatnám a nagyon (1,3t 205ös gumi) hogy megpakolva, nagyobb sebességnél milyen a CC2, de ott a peresebb Primacy4, mert nyáron egyszer jobb, másodszor ha egész évben éri a nap a 4S gumit, hamarabb tönkremegy, mintha csak télen van rajta.

Szóval a nagyra inkább két szett, amivel messzire/megpakolva járunk. A könnyű kisautón meg 4S egész évben. És a CC2 nem rosszabb, mint a korábbi normális nyárik és télik voltak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60045) MC Pite válasza Morris (#60043) üzenetére


MC Pite
veterán

+1

Sőt, már szárazon is, ezért lett a téli most CC2 és nem GY V4S, mert szárazb ékezésben kevésbé acélos. A Michelin meg vizen, de ott óvatosan megyek, nem kell annyi tarcsi mint szárazon.

Bringával is pár napja 4-5 gyors szakaszosat fékeztem, hogy épp ne vigyem el a táblát a kanyarban; száraz hideg úton is jól tapad a 30as GP5000, úgyhogy centizek, nem alakítom fékporrá feleslegesen a mozgási energiát :DDD .

Ehhez mondjuk mindig mindenre jó gumikat (és fékeket) kell vennem (2 autón 3 szett, 3 felnőtt és 1 gyerekbringa, mert a picurt féltem, és ő sem aprózza el.)

kenwood3: Az Ultracontact ha jól sejtem eco gumi, aminek csak akkor lenne igazán értelme, ha baromi sokat mész, pl taxisként. Amúgy szép dolog hogy alig kopik, csak nem is tapad 'eléggé', és átlagos futásnál 5-6mm-el lesz majd revült.
Addig meg csak kevésbé tapad mint egy PremiumContact, azaz sanszos hogy nem olcsón max közepes (legalábbis az ecocontactok nem túl acélosak).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60046) rbalint88 válasza MC Pite (#60045) üzenetére


rbalint88
addikt

En se totyorgok, asszony se, de ha nem veszem fel a racefacet, akkor igazabol engem is kiszolgal egy 4s. Kozuton, belathatatlan kanyaroknal ha ugy nyomja valaki, hogy a gumi hataran autozik, akkor meg netto okor. Hulyeseg ellen meg ugye nem az autogumi ved, hanem amit a szuloknek kellett volna felhuzni…

nalunk a 3 auto igy nez ki: kabriora csak nyari van, Misi PS4, az telen is amilyen idoben eloveszem, boven OK, foleg extra ovatossag mellett. eGolf - CC2. Ceges i30-on nyaron Primacy 4, telen Conti TS870. Erre is eleg lenne egy 4evszakos igazabol.

(#60047) MC Pite


MC Pite
veterán

Lehárt a szerkidő:
Overall : The Continental UltraContact is rated as just satisfactory when it comes to driving safety.

És va az Adac nem úgy súlyozna, ahogy, sokkal hátrébb végzett volna. (Halálom mikornkisautó méretben js kb 20%os súllyal veszik a kopást, mikor felhasználók 99%ának előbb revülnek, mint hogy 5mm alá kopna kisautókon.)
Szóval ez is van amire jó, de csak keveseknek.

rbalint88: A 208on tök elég a CC2 kicsit játszani is(igaz, azbegy kezes, semleges kis gokart), de nem merem a nagyon is bevállalni.
Lehet nyáron teszek 1-2 hetes próbát a nagyon is a CC2-vel.
Szeretem ha van tarcsi/nálam a kontrol, nem veszik el pl a gumin. Nejem is hozzászokott a jóhoz (pl ő is jelezte mikormhűvös időben a 4S² már nem volt túl jó).
Racsingolni racsing pályára megyek, de kellemeset kanyarogni szeretünk azért ha a forgalom/időjárás engedi :) .

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60048) tibbike01 válasza MC Pite (#60045) üzenetére


tibbike01
őstag

Jaa találtál olyan tesztet, amiben pont a te méretedben ugyanolyan autóval, mint a tiéd, tesztelték a gumit, hasonló kaliberű sofőrrel, mint te vagy és így ez eredményben kb 15cmrel kevesebb lett a féktávolság a CC2 javára? ;]

[ Szerkesztve ]

(#60049) rbalint88 válasza MC Pite (#60047) üzenetére


rbalint88
addikt

De pont ezt mondom, hogy a kellemes kanyargasnal meg boven nem a gumi lesz a szuk keresztmetszet :) Oszinten, en egy CC2 melle nem vennek Primacy 4-et, nem sokkal tud tobbet. Pilot Sportot megertenem. :R

(#60050) Zsombe válasza Qru (#60025) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szerintem Yokohama. :B

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.