Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Kornel válasza Bozso68 (#6000) üzenetére


Kornel
veterán

ja.
inkább van kicsi meg olcsó autóm, de tudom, hogy mindig tudok rá gumit venni.
mondjuk egy r18-as szettet nem biztos, hogy jó néven vennék, ha meg kellene finanszírozni :D

(#6002) focvis válasza Kornel (#6001) üzenetére


focvis
veterán

Ahogy írtam, a cimbim is megvette a Barum szettet 120 000-ért az akkori legolcsóbb netes forrásból (gumik.hu, 3 évvel ezelőtt), ez sajnos egy havi magyar nettó átlagbér környéke.

(#6003) giigz válasza focvis (#6002) üzenetére


giigz
veterán

Es az auto hany havi atlagber? :D

Pl. az ismerosom is, also hangon 5 millios auto, nagy dizel, nagy kerkek, hu de jo, hanyatt kell vagni magunkat tole, es akkor megvesz ra a Nankang gumit... Vicc...

(#6004) focvis válasza giigz (#6003) üzenetére


focvis
veterán

Hát igen. :K

(#6005) Bozso68 válasza focvis (#6004) üzenetére


Bozso68
senior tag

De érthető a gagyi gumi választása, mert azon csak kevesen látják, hogy semmit se ér.
Bezzeg a design, az megvan!

(#6006) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Üdv!
Új gumit szeretnénk venni valamikor a nyáron, viszont nem tiszta minden:
1. Az ,,új" gumi, hány éves lehet maximum, mert hallottam már olyat is, hogy még a 3 évest is képesek eladni újként...
személyesen szeretnénk elmenni az adott üzletbe, hogy megnézzük a dot számot. Szerintetek pofátlanság visszautasítani, ha 2 éves a gumi amit adni akar az eladó?

2. A keret 11k
165/65 r13 nyári gumi

Mit ajánlotok?

(#6007) Dluinet válasza ReSeTer (#6006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

3 éves nem használt gumi még újnak számít

de szerintem csak olyant vegyél amin a dot XX13 vagy XX14

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6008) giigz válasza ReSeTer (#6006) üzenetére


giigz
veterán

En most az uj teli-nyari szettnel mindketszer 2 honapos gumit kaptam, de mondtam is elore, hogy nekem friss kell, mast nem veszek at.

Egyebkent meg van akkora verseny ahhoz, hogy ha akarsz max. feleveseset, vagy meg frissebbet kapj.

Ajanlom a Vredestein-t, fentebb reszletezve van miert.

(#6009) neduddki válasza ReSeTer (#6006) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bb2. ecocontrol, semp cl2,
en a 2 eveset mar fel aron vettem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6010) ReSeTer válasza giigz (#6008) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Én választanám, de 13k alatt nem találtam. Sajnos csak ~40k van rá.

Köszönöm a tippeket! Eddig a FULDA a nyerő ár miatt.
Eddig barum brilliantis 2-t nézegettem. Szerintetek?

(#6011) Nem3sys


Nem3sys
tag

Sziasztok!

Új nyári gumit kellene vennem a kocsimra. (6k ibiza)
185 60 14 méretben mik az ajánlottak?

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#6012) neduddki válasza Nem3sys (#6011) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szoaksos:- ))) cl2, kikvalsz, effgripperf, pc5

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6013) giigz válasza Nem3sys (#6011) üzenetére


giigz
veterán

Nem kérdés, olvass visszább...

Vredestein Sportac 5 13,9k-ért

(#6014) Drizzt válasza neduddki (#5978) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nezelodtem, s a Dunlop nyerte el leginkabb a tetszesemet, sport Bluresponse tipus. Gumivasarlast mindegy hol teszem, nem jellemzok az atvagasok? Gumistarttal valamilyen negativ tapasztalat?

I am having fun staying poor.

(#6015) neduddki válasza Drizzt (#6014) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

enlesore naffalsu korben a automax-ot nezme meg, falusi viszonylatban pedig az argep legolcsobbjat aminke van inyenes hazhozszallitasa /habar pont akikvlasz az ahun nincs nagy szoras most 195/60r15, gyak 20k az alja/ altlad linklet +1.1khuf kerdes van-eidod s kedved otozni ennyi pizi, ill erre mar szokott katyugarancia lenni azt lehet hogy erdemes megfontolni

udv

neduddki

p.s. mozt nezem vige a 20k-s kikvalsznak

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6016) Drizzt válasza neduddki (#6015) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jó lesz ez is, a gumik picit olcsóbbak, épp ahogy írod. A szerelőműhelyei a két helynek pedig úgy látom nagyban átfedik egymást.

I am having fun staying poor.

(#6017) Drizzt válasza neduddki (#6015) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megegy gyors kerdes: 88H es 88V kozott szokott jelentos kulonbseg lenni? Ha csak a kocsi vegsebesseget(175 km/h) nezem biztosan eleg a H. Nameg akkor is, ha a vezetesi szokasaimat nezem. :D

I am having fun staying poor.

(#6018) giigz válasza Drizzt (#6017) üzenetére


giigz
veterán

A H-t vedd :K

(#6019) neduddki válasza Drizzt (#6017) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kisse lagyabb a szovetszerkezet, inkabb h

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6020) Nordik


Nordik
őstag

Barum Brilliantis 2 vagy Fulda EcoControl? Az elsőt használtam már másik autón, vizesen nem szerettem. Azon a kocsin a téli Fulda volt és bejött. :) Jobban húzok nyáriba is a Fulda felé. Mit gondoltok?

(#6021) neduddki válasza Nordik (#6020) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fulda cl2 p4cint

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6022) giigz válasza Nordik (#6020) üzenetére


giigz
veterán

Én is néztem BB2-t és Ecocontrol-t is, ha csak a kettő közül kellene dönteni, akkor a Fuldát választanám, de egyébként nem sokkal drágábban van Vredestein, és az tényleg tapad is :)

(#6023) Nordik válasza giigz (#6022) üzenetére


Nordik
őstag

Vredestein T-Trac 2?

(#6024) giigz válasza Nordik (#6023) üzenetére


giigz
veterán

Igen, az pl. egy nagyon jó gumi :K Vagy pl. ebben a kategóriában a Firestone Multihawk is szóba jöhet, de a kopást, tapadás, mindent figyelembe véve a Vredestein-t ajánlom :)

Sorrendem:

Vredi
Firestone
Fulda
Barum

:)

Na és persze ha van rá keret akkor a Dunlop is ott van, de én azt mondom, hogy ha olcsóbb, akkor nyugodtan veheted a Vredestein-t, nagyon jól fogsz vele járni, nem bánod meg. :) De ha nem az, akkor Firestone/Fulda. :)

[ Szerkesztve ]

(#6025) Nordik válasza giigz (#6024) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Megbízható és korrekt webshopot tudnál ajánlani?

(#6026) giigz válasza Nordik (#6025) üzenetére


giigz
veterán

Sok jó bolt van, nyilván onnan kell venni, ahol az adott gumi olcsóbban van. Mindegyik bolt lehet megbízható, előtte telefonon rá kell kérdezni, hogy van-e, és mikori gyártás, utána nagyon melléfogni nem lehet.

gumistart, gumibroker, bhp gumi, kovacs auto, gumiabroncs, szilágyi gumi, oláh gumi, marso, stb. stb.

(#6027) Nordik válasza giigz (#6026) üzenetére


Nordik
őstag

Talaltam meg Debica Passio 2-t olcson. Errol velemeny? Nem egy Fulda vagy Barum azt sejtem, hogy alattuk van de talan jo lehet egy ezres Corsara foleg varosba furikazva. :)

(#6028) giigz válasza Nordik (#6027) üzenetére


giigz
veterán

Ha a Barum tapadását kevésnek érezted, ezt sem fogod többnek érezni, mint írtam előrelépés csak egy Vredestein/Firestone lenne, de pl. egy haverom autóján Debica Passio 2 van, tavaly nyáron vette, abszolút semmi baj nincs vele, tökéletesen lehet használni, és nem is olyan a tapadása, mint egy kínai guminak, tehát van tapadása, nem veszélyes, simán el lehet vele közlekedni.

Tehát ha számít az a pár ezer Ft, akkor a Debica sem egy rossz vétel, pláne nem ezres Corsára városban, de nyilván országúton/pályán is meg tud állni, nem olyan rossz gumi az.

[ Szerkesztve ]

(#6029) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Vajon mekkora lehet a különbség egy 17 éves michelin és egy új fulda között?

(#6030) giigz válasza ReSeTer (#6029) üzenetére


giigz
veterán

Azt ne tudd meg, ég és föld.

(#6031) neduddki válasza ReSeTer (#6029) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akertvigibevan meg 2 db mxv3a meg 2k-bankerultleakocsirolkeredtesztelni?:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6032) grabber válasza ReSeTer (#6029) üzenetére


grabber
addikt

Mint magassarkúban esős aszfalton futni egy gumis talpú cipővel szemben!

(#6033) tomcsi23 válasza neduddki (#6019) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez amúgy az idő múlásával (kopással?) gyengül? (Sebességindexre gondolok)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6034) giigz válasza tomcsi23 (#6033) üzenetére


giigz
veterán

:N

(#6035) tomcsi23 válasza giigz (#6034) üzenetére


tomcsi23
veterán

Minden gumira igaz, nem csak a Vredestein-re? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6036) neduddki válasza tomcsi23 (#6033) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a nagy sebessegtol fugg igenybeveteltolfugg, 90esevekben meggyakoruivolt a gyorsfutasiprobahiba a "masod"vonalbeli gyartoknal /fulda barum vred-re emlexem/ de ez 2k-ra megfszubt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6037) giigz válasza tomcsi23 (#6035) üzenetére


giigz
veterán

Igen, bele van kalkulálva, a profil kopás és az öregedés is, az előre eltervezett élettartamban tudja tartani a sebességindexet.

(#6038) Cheesy válasza ReSeTer (#6029) üzenetére


Cheesy
őstag

Már a gondolatért is büntetnék :Y :U

www.vakbelmutet.hu

(#6039) ReSeTer válasza Cheesy (#6038) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Jó, mert épp most akarjuk cserélni :D

Na most két módszert alkalmaznék. Az egyik, hogy olyan gumist választok, ahova eltudok menni személyesen és ott megnézem, hogy "új" néven rámakarnak-e sózni 3 éves gumit,
vagy
akkor bármelyik webáruház jó, de telefonon kérdezzem meg, hogy milyen évjárat és ha megfelelő (max 1.5-2 év) akkor mondjam azt neki, hogy ki ne merjen másikat küldeni? :D
Egyáltalán megtehetem-e azt, hogy nem veszem át ha nem azt küldi?

[ Szerkesztve ]

(#6040) neduddki válasza ReSeTer (#6039) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

webshop 8 napon belukll kotels visszavenni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6041) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na még egy kérdés+bónusz, (majd ha rendelni akarom)

1.0 swift-re gáz ha 165/65 r13-mas gumit veszek? Azért kérdezem, mert az alufelni annyira széles (gyári suzuki), hogy egy táblázat szerint nem is lehetne elvileg 155-s (az a gyári) gumit rárakni, vagyis nem ajánlott.
Na meg ugye ha szélesebbet rakok rá akkor vízen gondjaim lennének a 155-höz képest?

[ Szerkesztve ]

(#6042) PRDZsolesz válasza ReSeTer (#6041) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Semmi problémád nem lesz vízen a 165-ös gumival. :))

(#6043) neduddki válasza ReSeTer (#6041) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

oleg baj lenne ha a 165os feluszna:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6044) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Fulda ecocontrol (nem HP, abban a méretben nem csinálnak ami kellene)

VS.

Semperit comfort-life 2?

A ti véleményetek érdekelne, mert az adac '13-mat néztem már.

Elvileg találtam 11.800ért semperitet és kicsit kíváncsivá tett.

(#6045) giigz válasza ReSeTer (#6044) üzenetére


giigz
veterán

Fulda, Firestone, a legjobb viszont a Vredestein :)

Ja es persze a Dunlop is csinalt uj gumit ebben a meretben, de az ha jol emlekszem dragabb, tehat ha kozepkat kell akkor a legjobb a Vredestein, utana pedig a Fulda vagy Firestone.

(#6046) ReSeTer válasza giigz (#6045) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Azért merült fel bennem a fulda helyett a semperit, mert az adac szerint a HP NÉLKÜLI ecocontrol nem éppen legjobb a vízen. A HP-s végűnél már javítottak rajta, de az meg nem kapható 165/65r13-ban, ezért a semperit merült még fel.

De akkor inkább maradjak a fuldánál? Mert a vredi az már drága.

(#6047) neduddki válasza ReSeTer (#6046) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

cl2 nyugodtan bevallahatod /bb2 meg lejebb/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6048) giigz válasza ReSeTer (#6046) üzenetére


giigz
veterán

Ha tul draga a Vredestein, akkor nyugodtan veheted a Fulda-t, de a Semperit-et is, olyan egetrengeto kulonbseg nincs kozottuk, Renault topicban tobb sracnak is Fulda volt, meg voltak elegedve es ajanlottak is, de biztos jo a Semperit is.

A nedves tapadas ezeknek az "olcsobb" gumiknak a gyenge pontja, meg eppen elviselhetoek vizen, de nem sokkal jobbak, mint a budget gumik... A Vredestein-nel kezdodik az, ahol mar tapadas, komfort, minoseg is van, tehat a konpromisszumok lecsokkennek, mig pl. a Fulda alig kopik, de vizen tobben panaszkodnak ra, a Vredestein T-Trac gumija kiegyensulyozottabb. 1 honapja vettem ilyet, es nem bantam meg a felarat, par ezressel dragabb volt, de vizen is olyan tapadasa van, hogy egy nagyobb fekezesnel ABS nelkul sem blokkoltak a kerekek, es idaig meg nem voltam olyan szituacioban, ahol a gumit kevesnek ereztem volna, stabil, kanyarokban is, kozvetlen a kormanyreakcio, halk, szoval csak jot tudok rola mondani, ezert ajanlom a Vredestein-t, de a Fulda es Semperit is megfelelo, a minimumot megutik.

(#6049) ReSeTer válasza giigz (#6048) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Azért egy 17 éves michelinnél csak jobb vízen :D

(#6050) giigz válasza ReSeTer (#6049) üzenetére


giigz
veterán

Persze, sokkal jobb lesz :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.