Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) szabonagyur válasza Ck. (#42987) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jól emlékszem, hogy nem vagy túl szerencsés szegény autóddal? :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43002) ngaba válasza szabonagyur (#43001) üzenetére


ngaba
aktív tag

Neked mi a tapasztalatod a Conti ASC-tal? Ha jól látom, csak nekünk kettőnknek van. (Igaz, más méret.) Dan-szan kollégát is lebeszélte valami gumis, páriák maradtunk, francba. :N

(#43003) szabonagyur válasza ngaba (#43002) üzenetére


szabonagyur
félisten

1,5 hónapja van kb. és a COVID miatt nem nagyon megyünk messzebbre így jelenleg csak olyan 2,5-3e km van benne, szóval nyilatkozni azért még korai.

Egyelőre jónak tűnik, nem hangos, tapad is jól, télen majd a Zemplénben is fog járni.

Egy helyen volt egy kisebb nyikkanás [link] amikor elnéztem, hogy elsőbbségadás tábla volt és jöttek balról és gyorsítottam, mint lassítottam volna (alapból szerintem többel érkeztem mint kellett volna), bár ugye azért ennyi km-el még bejáratós inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43004) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
olyan kerdesem lenne, hogy ha az eloirt szelesseg az 6.5 es egy 7es felnihez tudok hozzajutni az gondot okozhat?
elore is koszonom!

(#43005) raziel01 válasza Ck. (#42987) üzenetére


raziel01
veterán

Simán lehet bármi. Nekem volt már lemezfelnivel olyan kis kátyúba futás ami nem is látszott, viszont peremnél eresztett mint később kiderült. Este mikor mentem volna haza akkor vettem észre, hogy szépen leengedett.
Szöggel meg jártam már úgy, hogy kívülről nem is látszott semmi. Gumis se látott semmit. Mikor meg levette a felniről akkor belülről látszott egy szög.

(#43006) MC Pite válasza Remekelek28 (#42998) üzenetére


MC Pite
veterán

Nagyon csúnya lesz.
Én elviszem anfelnit amíg nincs rajta gumi a festősboltba, kevertetek egy kis adag javítófestéket hozzá, oszt joccakát. Ha lehorzsoltuk vhol, rákenem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43007) raziel01 válasza Remekelek28 (#42998) üzenetére


raziel01
veterán

Láttam már otthon javított felnit. Én amit láttam azon nagyon látszott több helyen a megfolyás.
Én max lemezfelnit mernék megcsinálni, ott lerozsdamarózza az ember aztán alapozó és fekete festék. Ha nem is lesz szép legalább takar a dísztárcsa.

(#43008) ngaba válasza szabonagyur (#43003) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi. Én se sokat mentem vele a COVID miatt (azért is kérdeztem). Eddig én is elégedett vagyok vele: A határait mondjuk nem teszteltem, de eddig nem okozott kellemetlen meglepetést. Ez nem sok infó, de ennyit tudok csak mondani. A hangja amúgy szerintem is tud morgós lenni pályatempónál durvább aszfalton. Vagy csak túl sokat figyelgetem, az eddigi gumijaimat nem vizslattam ebből a szempontból (a Peugeot-ban mondjuk egymás szavát is alig hallottuk a motorhangtól). :D

(#43009) szabonagyur válasza ngaba (#43008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én ugye azt írtam, hogy nincs gond a hanggal. Egy hülye kanyarban, nem épp a megfelelő sebességet választva volt pici nyikkanás ami szerintem bármelyiknél lett volna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43010) ngaba válasza szabonagyur (#43009) üzenetére


ngaba
aktív tag

A "szerintem is" a közvélekedésre vonatkozott. ;) De biztos vagyok benne, hogy a kommented után halkabbnak fogom hallani az enyémet is: Ilyen nehezen számszerűsíthető dolgokban befolyásolható vagyok. :) (Egyébként nemcsak a dB számít, mert pl. hangmagasság függvénye is, hogy egy hang mennyire zavaró.)

[ Szerkesztve ]

(#43011) MC Pite válasza szabonagyur (#43009) üzenetére


MC Pite
veterán

Mondjuk nyikkanni ritkán hallok (nem öreg, nem gagyi) gumit.
Jobban belegondolva télit daráltam, de nem nyikkant, nyári sem szokott - tréningen sem. Szerpentinen az illendőnél gyorsabban közlekedve van hang, de az nem nyikkanás, az már sírás a nyárival.
Mondjuk párszáz km már megvolt most a Kinergy 4S2-vel, lendületesebb kanyaroknál morog, téligumihoz hasonlóan, ez fura (a GY 4S ilyenkor még kb csendben van), de nem zavaró.
Vasárnap meg megyek Mogyoródra és megnézzük milyen hangja/tapadása lesz forszírozva; kiváncsi vagyok, inkább itt ismerkedek az új autóval és gumival.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43012) Remekelek28 válasza raziel01 (#43007) üzenetére


Remekelek28
őstag

Youtubeon vannak segitségek. Csak itthon nem tudom melyek a legjobb sprayk.

(#43013) Qru válasza bazsimano (#43004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem gond, 6.5” helyere mehet a 7” szeles.

#nincsbennetarcsi

(#43014) David891


David891
csendes tag

Sziasztok szeretnék egy új felni szettet mk5 mondeora.
Képbe jött ezaz oldal,bajom lehet ezekkel a felnikkel vahy ragaszkodjak gyári fordhoz?[link]

[ Szerkesztve ]

(#43015) bazsimano válasza Qru (#43013) üzenetére


bazsimano
őstag

Qru nagyon koszonom a valaszt! ETnel mekkora elteres fogadhato el? Azaz mekkora difi fer bele?
Koszonettel
B

(#43016) MC Pite


MC Pite
veterán

Én még nem láttam korábban; itthonra téli gumit keresőknek érdemes lehet ránézni:[The TRUTH About Winter, All Season and Summer Tires ❄ Tested at 0c, 2c, 6c, 10c, 15c] Érdemes tovább gondolni -10 és 25 fokig.

bazsimano: max 2-3mm, az is már 4-6 nyomtávba. Sztem vegyél hasznákt gyári 16ost, ne tökölj drágábban gagyibb utángyártotakkal. Télre meg felüdülés egy könnyű lemezfekni, még a tiedre is.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43017) bazsimano válasza MC Pite (#43016) üzenetére


bazsimano
őstag

Mst elvileg lattam 79ert gyari alut...az telire jo lehet? Igazandibol ha acelfelni nezek, akkor acelfelni+disztarcsa+csavarok mar nagyjabol ugyanott vagyok mintha alufelni vennek.
Vagy hagyjam az alut es inkabb menjen acelra?

(#43018) tboldi válasza bazsimano (#43015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Autófüggő, nálam 53 helyett 43-as felnik vannak fent, de még mindig jöhetne kijjebb úgy 7 mm-t oldalanként. :D

(#43019) Ck. válasza szabonagyur (#43001) üzenetére


Ck.
addikt

Minden nagy szerelem így kezdődik, nem? :))
Egyébként valóban nem álltak mostanában kedvezően a csillagok, de ez nem szegény autó hibája, anno az A6 2.5 V6 TDI idején megtanultam, hogy mi az az “ordas nagy szop@s”fogalma, minden téren. :DDD
Itt most igazából csak az önindító hibáját lehet felróni, a többi dolog az én szerencsétlenségem...de mondjuk az önindító is.
Viszont a dolog pozitív oldalát nézve a kavicsos lökhárító és lámpa helyett kaptam újat, van egy új sárvédőm is és az akkut is kicserélték egy újra, új inditó motor - és relé, lassan már nem marad régi elem...tehát igazából nincs akkora katasztrófa.

Tegnap sikerült amúgy bepréselni zárás előtt az autót, egy csavar volt benne, sikerült is végül megjavítani, nem kellett új gumi, hallelujja. :R
Köszönöm Mindenkinek a segítséget!

(#43020) Kornel


Kornel
veterán

(#43021) yodamester10


yodamester10
őstag

Na végre felkerült a téli gumi a gépre,nagyon minőségi tapintásra és nagyon csendes.Ha lesz hó írok tapasztalatot.Én itt vettem a Marso-nál ők voltak a legjobb ajánlat 1 nap alatt itt volt 0 ft szállítási díj, a DOT 2020 26.-ik hét.

(#43022) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Ez kép alapján teljesen jó?
[kép]

(#43023) focvis válasza ginola (#43022) üzenetére


focvis
veterán

Kép alapján szuper, 6+ mm.

(#43024) ginola válasza focvis (#43023) üzenetére


ginola
addikt

Pedig 2014-es.
195/60 R15 méretben mennyiért lehet eladni darabját?

(#43025) focvis válasza ginola (#43024) üzenetére


focvis
veterán

A márkát nem ismerjük.
2014-es: 5 ezer, ha nem no-name.

(#43026) ginola válasza focvis (#43025) üzenetére


ginola
addikt

Hankook W442

(#43027) Qru válasza Kornel (#43020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég meggyőző. Kíváncsi vagyok a CC2 majd mit tud felmutatni vele szemben... :K

#nincsbennetarcsi

(#43028) Kornel válasza Qru (#43027) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, végre elindult egy új fejlesztési hullám, Goodyear Vector 4 season gen3, Vredestein Quatrac, jön a CC2, és még semmit sem tudunk a Dunlop Sport Allseasonrol, csak hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#43029) Qru válasza Kornel (#43028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erős a mezőny és lassan illene a Continak is villantania valami újat... :K

#nincsbennetarcsi

(#43030) sutszi válasza ginola (#43022) üzenetére


sutszi
veterán

Már látszanak a repedezések az árkokban... Látszik az öregség. Örülj ha el tudod adni... A lényeg, hogy pénzt adjanak érte.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43031) rbalint88 válasza ginola (#43022) üzenetére


rbalint88
addikt

virágtartónak kiváló alapanyag! a hosszanti árkokban már repedezik. kár érte, a minta szép, de 6 évesen már esélyesen gyengén tapadna úgyis. sajnos ezek a modern gumik ennyit bírnak :(

(#43032) raziel01 válasza sutszi (#43030) üzenetére


raziel01
veterán

Eladóként könnyű szerintem. Mindenki kapkod a 60-70%-al olcsóbb gumikért. Hiába van már lekoptatva mondjuk valami 4mm-re meg 8 éves simán 4-5 ezerért kb bármit el lehet adni.
Úgyhogy pénzügyileg nem éri meg nullára használni a gumit és leadni a gumisnál pénzért hanem még 3-4 mm körül el kell adni.

(#43033) Qru válasza raziel01 (#43032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le akartam adni en is a gumisnak de penzt kert erte kulon. Mondom jo akkor eladom. Meghirdettem, masnap mar el is vittek. Profilra tok oke volt, vizen mar erezhetoen nem vt az igazi.

#nincsbennetarcsi

(#43034) raziel01 válasza Qru (#43033) üzenetére


raziel01
veterán

Én 2,5 mm körüli gumikat adtam le 2013-ast. Azt 500 Ft-ért vette át darabját. Szerintem még ez is elment volna 2-3 ezer körül. :DD
Én azért tartom értelmetlennek a nagyon kopott gumit, mert tegyük fel vesz valaki 4 ezerért darabját. Utána a gumis még kb 10-12-ért rakja fel a 4-et. Aztán 1-1,5 év múlva megint lehet venni másik gumit és szintén 10-12-ért szereltetni.

(#43035) polonic


polonic
félisten

Üdv!
205/60 R16 méretben vennék téli gumit.
Amit kinéztem az Bridgestone Blizzak LM005 lenne. Viszont ez nagyon nehezen beszerezhető. Kb december elejére lenne.
Így a másik választott a Michelin Alpin 6. Ez van raktáron sok helyen.
Annyi, hogy a Bridgestone gyorsan kopik, de vízen jobb. Michelin tartósabb. Ezt valószínű az öregedés miatt kukáznám, nem a kopás miatt. A Bridgestone nem tudom, milyen gyorsan kopna el.
Mit tennétek? Várnátok a japánra vagy a francia?

(#43036) focvis válasza polonic (#43035) üzenetére


focvis
veterán

Alapból a Michelint választanám a Bridgestone ellenében - de ez egyéni preferencia, hogy a Michelint favorizálom, és a Bridgestonet kerülöm. :)

Dunlop?

(#43037) polonic válasza focvis (#43036) üzenetére


polonic
félisten

Azt is néztem. Arról viszont azt olvastam, hogy melegebb időben nem az igazi.

(#43038) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.
Épp témába vág úgy látom. Most, hogy lecseréltem a Michelin CC-t (DOT 5116) gumikat én is el akarom adni őket. Nincs profilmérőm, működik még a 100 Ft-al való prezentálás? Kb milyen áron mennek?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43039) Kornel válasza Dan-szan (#43038) üzenetére


Kornel
veterán

Méret?
Kb. hány mm? Téli kopás jelző pont 4mm, ahhoz lehet viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#43040) rothfb válasza Dan-szan (#43038) üzenetére


rothfb
veterán

Tolómérővel mérd meg...

(#43041) Dan-szan válasza Kornel (#43039) üzenetére


Dan-szan
senior tag

205/55/R16 , téli kopásjelző van a négyévszakoson, hol találom és hogy néz az ki? :U Találtam ilyen kulcstartós mérőt elfér a többi kacat között.

rothfb : nincsenek ilyen célszerszámaim :B max kérek kölcsön

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43042) yodamester10


yodamester10
őstag

Pár kép az új gumiról,elég sokat fejlődött mintában az elődhöz képest.

(#43043) Qru válasza raziel01 (#43034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez egy melós F Astráta ment sztem arra nem akar költeni a tulaja csak életben tartani....

#nincsbennetarcsi

(#43044) Qru válasza yodamester10 (#43042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncis leszek, hogy milyen lesz. Az útóbbi időkben nem sok jó tapasztalat vt a Nokian gumikkal.

#nincsbennetarcsi

(#43045) Qru válasza polonic (#43035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin inkább az biztos hogy lassan öregszik.

#nincsbennetarcsi

(#43046) polonic válasza Qru (#43045) üzenetére


polonic
félisten

Én is afelé húztam inkább.
Nyári egyébként Michelin Primacy 4. Az nagyon bevált nekem. Mondjuk az 17-es. De ugyanúgy 205 széles.

(#43047) rothfb válasza Dan-szan (#43041) üzenetére


rothfb
veterán

Azért egy tolómérő alap, hogy legyen otthon. Én sem vagyok egy barkácsmarci, de így gondolom...

(#43048) bazsimano


bazsimano
őstag

Egy kis kozvelemenykutatas erdeklodes! :)
Eppen felni keresesben vagyok, az authoz 6,5Jx16 ET47 es agyatmero 65,1 a gyari ajanlas.
Ket lehetoseg van:
Gyari felni 85erert.
Vagy egy Dotz felni ami 7x16 et 43 es 70es agyatmero.ez 40ezerert. itt akkor kellene meg gyurut venni.

Keveset megyunk telen, es leginkabb varosba.

szerintetek melyik lenne a jobb dontes? :R :R :R

(#43049) Kornel válasza Dan-szan (#43041) üzenetére


Kornel
veterán

Általában a kopásjelző jelölése TWI
Itt láthatod a hópihét is oldalt, az a felső kopásjelző bent a kis "bütyök", 4mm.

(#43050) t1 válasza Kornel (#43049) üzenetére


t1
addikt

Ez azért már elég szarul néz ki. Mennyi km van benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.