Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Qru válasza Kornel (#47992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azert hegyezem en is a Dunlopra mert nyarias. De meg a Hankook is elvileg afele hajlik…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48002) ngaba válasza Richard! (#47996) üzenetére


ngaba
aktív tag

Szerintem ez OK. Nekem a DOT szerint 2 éves, de csak 1 éve fenn lévő ASC-omon semmi repedés sincs. (Jól tárolták.)

Hátul egyébként kb. olyan, mint ha most jött volna ki a gyárból, elöl viszont nekem is elkezdett fűrészfogasan kopni, látszik az élein. :( Majd valamikor megcserélem őket. Pont 10 ezer km van a gumiban egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#48003) Richard!


Richard!
addikt

Kössz Sráczok, hogy megpróbáltok vigasztalni, de ettől még szerintem ez egy prémium gumitól elég vacak mutatvány. Vagy csak én várok túl sokat...?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#48004) rbalint88 válasza Richard! (#48003) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem se tetszene, de lehet az egesz eves hasznalat miatt oke.

(#48005) svedmalac válasza Richard! (#48003) üzenetére


svedmalac
tag

Éjjel-nappal az autón van, nyomás és terhelés alatt.
A -10 és a +40 között több esetben.
Az oké, hogy 2,5 éves gumikról van szó, de a 30Ekm-hez szerintem ez a felület rendben van.
A szintetikus anyagok másképp jelzik az öregedést, mint a régi hagyományos alapanyagok.
Arról nem beszélve, hogy a téli/nyári cseréknél sokan és sokszor azért lekezelik a levetett gumit, de egy négyévszakos esetében ez nem jellemző.
Fogadd el, hogy ez ilyen, kb. öt évre teljesen korrekt, nem fog cserben hagyni.
Utána viszont csere.
4-5 évente új gumid van/lesz, ez így teljesen rendben van.
Lesz...

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#48006) 2ozzmexy válasza svedmalac (#48005) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igazság szerint a Michelin megmondta a tutit, hogy egy abroncs az autón 17-szer gyorsabban öregszik mint a pincében... ;]
Szerény véleményem szerint (bár nem vagyok orákulum...) 3-4 év egy 4S abroncs esetén teljesen vállalható távlat. A matek egyszerű, nettó józan logika kell csupán hozzá:
Vegyünk két autót amiknek a gazdái ugyanúgy vezetnek (ideális világban gondolkodunk gömb tehenekkel és lapos Földdel cam-trail nélkül ;) ), ám az egyik (A jelű) autón két külön szett abroncs van felnire szerelve a másikon (B jelű gépjármű) 4S abroncs.
A jelű autó kijön a szalonból június 1-én a nyári abroncsokon, elkezdik használni majd eljön az ősz, lekerülnek a nyári kerekek és felmennek a télik, a nyárik lemosva, opcionálisan gumiápolózva lemennek a pincébe/garázsba tárolási nyomásra beállítva és így várják a tavaszt. Használják télen az autót, majd eljön a tavasz, csere újra, a télik a nyárikhoz hasonlóan mennek wellneszezni a pinyóba/garázsba.
Nézzük most B jelű gépkocsit ami szintén június 1-én kijön a szalonból a nyári abroncsokon, ám a következő sarkon a gumis lecseréli új 4S abroncsokra. Elkezdik használni az autót, jön az ősz, 4S marad (esetleg mosás, opcionális gumiápolózás), hiszen 4S, esetleg abroncsnyomásra ránéznek, talán első-hátsó csere zajlik és használják tovább.

Kérem a tippeket melyik abroncsok vannak jobban igénybe véve, nah pont az fog gyorsabban is amortizálódni, elhasználódni. :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48007) Biqci


Biqci
aktív tag

17 új fotó a műhelyek sírva röhögős poklából 17Hamár repedezett gumi. Ezt pont most találtam a vezess.hu-n :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#48008) 2ozzmexy válasza Biqci (#48007) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

if (profilmélység > 1,6mm) {
műszaki_vizsga = passed;
} elseif (kenőpénz) {
műszaki_vizsga = passed;
} else {
műszaki_vizsga = failed;
}
abroncs többi paramétere = Don't care;
;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48009) Kornel válasza Biqci (#48007) üzenetére


Kornel
veterán

Profilmélység OK, nem szálszakadt, hiszen tisztán látszanak a szálak, hogy épek!!44!4!!
;]

[ Szerkesztve ]

(#48010) DEJVID válasza 2ozzmexy (#48008) üzenetére


DEJVID
őstag

muszakiVizsga = profilMelyseg > 1.6 || kenopenz ? Vizsga.Passed : Vizsga.Failed;

(#48011) tasiadam válasza DEJVID (#48010) üzenetére


tasiadam
veterán

import random

kifogasok = ["Lyukas az alváz", "Folyik az indexfolyadék", "A gumi állapota elégtelen"]
vizsgabiztos = ["Beka Kálmán", "Beziv Elek", "Dr. Kovácsné Lakatos István"]
random_kifogas = "
Tisztelt Uram/Hölgyem \n {kifogas}. \n Tisztelettel: {biztos}".format(kifogas = random.choice(kifogasok), biztos = random.choice(vizsgabiztos ))

If kenopenz:
__return True
else:
__if profilmélység >= 1.6 and rozsda == False:
____if kenopenz:
______return True
____else:
______return False
__else:
____print(Random_kifogas)
____return False

Ezt már el is hadhatom nekik komoly pénzekért.
Ha van kenőpénz, automatikusan átmegy. Ha rossz, de adnak utólag, akkor is. Máskülönben nem. A Tabokat nem ismeri rendesen, kipontozom :D

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48012) Richard! válasza Biqci (#48007) üzenetére


Richard!
addikt

Ránctalanító krém segítene rajta? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#48013) tasiadam válasza Richard! (#48012) üzenetére


tasiadam
veterán

le kell fújni feketére és akkor nem látszik benne az erősítés.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48014) Nordik


Nordik
őstag

Az miért van, hogy néha olyan érzésem van egy egy körforgalomba vagy kanyarba mintha alá fordulna a kerek az autónak és el is kezd picit csúszni?

Gyári felnit használok egy Kleber Quadraxer 2vel. Egy Renault Megane 2n vannak, alapból nem pici autó.

Guminyomast szoktam figyelni folyamatosan 2.2/2.0 illetve 2.4/2.2 a gyári ajánlás terhelés függvényében, én pont a kettő közé szoktam fújni. Lehet elviselne a 2.4/2.2t is? Jól gondolom, hogy a guminyomas lehet egy kicsit kevés? Futómű most lett rendbe rakva, tehát az autó hibátlan. :U

(#48015) Richard! válasza Nordik (#48014) üzenetére


Richard!
addikt

Túl nagy a kanyarsebesség?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#48016) Nordik válasza Richard! (#48015) üzenetére


Nordik
őstag

Azért annyira nem kenem neki. :DDD viccet félretéve a normálisnál kicsit nagyobb sebességnél vettem észre.

(#48017) Biqci válasza Richard! (#48012) üzenetére


Biqci
aktív tag

Hát, az Avonnak talán erre is van kencéje :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#48018) svedmalac


svedmalac
tag

Ti ma megőrültetek :DDD
Rég röhögtem ennyit...

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#48019) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy elérhető ár-érték arányú négyévszakos garnitúrát a családi kotlára. Eléggé eltolt méretet sikerült a japánoknak odaszerkeszteni: 205/65R15.
Éves szinten 10-15k a futás, mit ajánlotok? :R

(#48020) rbalint88 válasza Poultier (#48019) üzenetére


rbalint88
addikt

Vredestein Quatrac mehet arra is :K

(#48021) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne, hogy néztem két féle abroncsot, verdstein quatrac 5 vs Goodyear allseasons gen 2 15k vs 20k, a Goodyear, 4500 forinttal drágább darabja, a kocsi amire menne egy 1.2-es 2003-as 72LE daewoo kalos. Megéri a felárat? Ami most fent van, annál bármi jobb lényegében, szerviz mondta, hogy sürgősen cserélni kéne (15 évesek...). Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#48022) TFSi válasza racskobalazs (#48021) üzenetére


TFSi
őstag

Jó a Quatrac 5, de kint van belőle az új, szám nélküli Quatrac is. Megnézheted még a Nexen N'Blue 4Seasons vagy a Firestone Multiseasons2-t.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48023) troll81


troll81
addikt

Sziasztok nyárigumi kellene [link] ezt néztem ki a Focus ra tudom késő lassan :) de télen nem fog menni.az autó.velemeny erről?

(#48024) focvis válasza troll81 (#48023) üzenetére


focvis
veterán

Szia! Teszteken előkelő helyen szerepel, ennyi pénzért (73€) nagyon jó vásár.

(#48025) kenguru99


kenguru99
aktív tag

(#48026) dj79 válasza kenguru99 (#48025) üzenetére


dj79
senior tag

Felénk is szigorítottak sokat (konkrétan egy törött hátsó fényvisszaverő miatt buktatták áprilisban az előttem levő autót).

(#48027) Elemental válasza Qru (#47584) üzenetére


Elemental
addikt

Végül vettél pumpát?

(#48028) Puma K válasza Poultier (#48019) üzenetére


Puma K
veterán

"Eléggé eltolt méretet sikerült a japánoknak odaszerkeszteni: 205/65R15."

Ö, izé. A német autóm téli gumimérete pont ugyanez: style 83

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48029) Kornel


Kornel
veterán

Hamarosan PET palackokból készít gumiabroncsokat a Continental

Szerintem már korábban elkezdték a tesztet az EC5-el :DD :DDD

(#48030) tboldi válasza Kornel (#48029) üzenetére


tboldi
nagyúr

A mai Laptimingban volt egy állítólag 215 pónis (ATC tuning biztosan) Vitara 1.4T EcoContact 5-tel. :D

[ Szerkesztve ]

(#48031) Kornel válasza tboldi (#48030) üzenetére


Kornel
veterán

Jó képességű, legalább vett volna normális gumit rá.
Nálam egy Megyeri híd felhajtónál majdnem leesett az útról vele.

(#48032) tboldi válasza Kornel (#48031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep. De nekem ez a 215 paci is furcsa, elhangzott az adásban, hogy gyárilag is jóval többet tud a K14C, mint papíron, és nekem ezen a ponton ugrott be az ATC. Ők rendszerint 30-40 lóval többet mérnek minden Suzukin, a szarul kalibrált padjukkal becsapják a jónépet. Valószínűnek tartom, hogy itt is ez történt. :(
Az a 215 jó lesz mondjuk 165-nek. Ráadásul nem is ment jobb időt, mint az 1.6 szopóbenzin.

Ugye te is leméretted a Korbelnél az S-Cross-t, emlékeim szerint pont azt tudta, ami a gyári specifikációban is szerepel. De javíts ki, ha tévednék. :B

[ Szerkesztve ]

(#48033) Kornel válasza tboldi (#48032) üzenetére


Kornel
veterán

Pontosan 140 lóerő, kétszer is lemérve, az akkor elérhető 2 gyári SW verzióval.
Az összes többi (ATC) duma a plusz piacokról kamu, ezt megírtam az oldalukon is a hiteles mérésekkel, aztán letiltottak :)

(#48034) tboldi válasza Kornel (#48033) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D :R

(#48035) Qru válasza Elemental (#48027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, azota sem. :(

#nincsbennetarcsi

(#48036) TFSi válasza Kornel (#48033) üzenetére


TFSi
őstag

Milyen üzemanyagot használtál a mérésen?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48037) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik téli gumi lenne jobb választás:

Pirelli CINTURATO WINTER 2017 DOT

KLEBER Krisalp HP3

Hankook Winter ICept RS2 W452

Vagy esetleg valami alternatíva? Tesztek alapján a Pirelli a legjobb, csak az 2017es gyártás. Gumi méret 195/50 R15. Ezek a gumik olyan 17e ft/db áron mozognak. 2006-os 1.3-as Colt-ra kellene.

Köszönöm! :R

Üdv.: Levente

(#48038) blakey válasza Qru (#48035) üzenetére


blakey
titán

A kis akkus Xiaomi minden pénzt megér, szerintem nagyon jó cucc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48039) spiky03 válasza blakey (#48038) üzenetére


spiky03
veterán

Én is a múlt héten vettem.
Ajánlom én is

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48040) Mikulásbá válasza blakey (#48038) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1

Én is megrendeltem, bár még csak bicajhoz használtam, de tökéletes.

(#48041) tasiadam


tasiadam
veterán

banggoodról pl?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48042) tboldi válasza tasiadam (#48041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van a hazai márkaképviseletnél is garival.
[link]

Gondolom, erről van szó.

(#48043) tasiadam válasza tboldi (#48042) üzenetére


tasiadam
veterán

erről igen, csak én onnan szoktam xiamo cuccokat venni. pl a note 9 telefonom fele annyiba kerül ott, mint itthon, és EU raktáron is van.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48044) blakey válasza tasiadam (#48043) üzenetére


blakey
titán

De ez pont nem kerül fele annyiba, nem feltétlenül éri meg külföldről megrendelni, én konkrétan olcsóbban vettem itthonról, mint külföldről lett volna, ráadásul a megrendelés után 1 órával már mehettem is érte. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48045) t1 válasza Levmen (#48037) üzenetére


t1
addikt

Én a Hankookot venném, Pirelli régi már ....

(#48046) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok,
Mennyire pontosak ezek a pumpák? Azért kérdem, nekem egy hasonló (Baseus) van. A szokott gumifújós helyemen (Hatvan Shell) 2,5-öt mutat a "hiteles" óra, a kis pumpán 2,3 körülit mérek.

(#48047) Qru válasza Levmen (#48037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Kléber teljesen jó választás. :K

#nincsbennetarcsi

(#48048) ZeroX92P válasza d.tiborz (#48046) üzenetére


ZeroX92P
tag

Hogy mennyire pontos azt nem tudom, nekem egy kis MIchelin mérő van itthon, azt egyszer összenéztem egy gumisműhely elvileg hitelesített eszközével, az pontos volt.
A kutas órák amikkel én találkozom többnyire szarok rosszak, éppcsak hozzányúlsz és ugrik egyből 1-2-3 tizedet is valamelyik irányba.

(#48049) kenguru99 válasza kenguru99 (#47991) üzenetére


kenguru99
aktív tag


Tegnapi fogás.
Szerk. A #47762-re akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48050) Qru válasza kenguru99 (#48049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez eléggé rottyon van. :(

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.