Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) rothfb válasza blakey (#41994) üzenetére


rothfb
veterán

Nem mondtam, illetve nem használtam a sz@r kifejezést a Quatrac 5-re. Csak azt mondtam, hogy rosszakat olvastam róla. A Pro-ról meg néhány tesztet kivéve, hosszabbtávú tapasztalat nincsen. Ahhoz viszont meg eléggé drága. Ahogy mondtam is, azért nézegettem a Quatrac Prot, mert asszimetrikus gumi. Nem forgásirányos.

(#42002) blakey válasza rothfb (#42001) üzenetére


blakey
titán

Nem azt írtad, hogy sz@r hanem, hogy rosszakat olvastál. Amiről rosszat olvasol az már a szemedben nem jó, ergo sz@r. Hidd el, qrva jó a Quatrac5, de nem fogok minden nap vagy minden héten idejönni és dicsérgetni. Biztos jó a Nexen is, nem használtam és amikor vennem kellett akkor a megfelelő méretben nem is volt, most több lehetőség van, épp ezért majd amikor cserélni kell akkor meglátom, hogy milyet veszek. Tetszik az új Quatrac, de a Goddyear sem megvetendő, Nexen, Apollo sem rossz, de ez a jelenlegi helyzet, 1,5-2 év múlva lehet, hogy még nagyobb lesz a választék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42003) Kornel válasza blakey (#42002) üzenetére


Kornel
veterán

Biztosan nagyobb lesz, az új Dunlop is ígéretes képek alapján.

(#42004) Qru válasza tipuka (#41996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

teligumit.hu-n lattam mar.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42005) Tompie


Tompie
őstag

Valakinek van tapasztalata ezzel a céggel?
http://vps.autogumimarket.hu/webshop/kleber/kleber-185-65r14-86t-krisalp-hp3-452376.html
Az ár is elég jó + ingyenes szállítás.
A mintázat más mint máshol a Kleber Krisalp HP3-on, vagy itt a kép csak illusztráció?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#42006) TFSi válasza Tompie (#42005) üzenetére


TFSi
őstag

Nem magyar, de attól még lehet jó, tavaly alakították és hibás fényképpel reklámoznak. Ennyit tudtam pár másodperc guglizás után.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42007) Tompie válasza TFSi (#42006) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, azt én is tudtam, hogy nem magyar cég. 😉
Esetleg vki rendelt-e már innen valaki? Milyen tapasztalatokkal?

:)

(#42008) Qru válasza Tompie (#42007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno egy Cseh webshopból rendeltem, szintén dpd hozta. Ha utánvéttel veszed szvsz nincs benne semmi rizikó (én is úgy vettem).

#nincsbennetarcsi

(#42009) zolee3000


zolee3000
tag

Üdv,
Vettem egy 1,5 éves Mondeot még az eredeti 235/50ZR17 nyári Conti gumikkal. Eddig mindig két garnitúra kereket (felnit+szezonális gumi) használtam, ettől továbbra sem szeretnék eltérni, max. annyiban, hogy téli helyett a(z őszi-)téli(-tavaszi) időszakra 4évszakosat tennék majd fel, ezen még gondolkodom, hogy azt rendeljek-e vagy téli szettet, de most más miatt kérnék Tőletek segítséget, mielőtt elköltök 200k-t gumira... :B
A "gyári" 7.5Jx17 ET55 felnikre tenném most fel az új gumikat (nyárra vennék majd új felniket), amikben viszont szeretnék kicsit eltérni a gyári mérettől. Váltóméret kalkulátor szerint a 215/55R17 mellett a 225/50R17 is elfogadható, bár itt nagyobb a difi (-1,5%). Én az utóbbi felé hajlok. Mehet szerintetek, nem lesz vele gondom?

(#42010) Tompie válasza Qru (#42008) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, úgy fogom venni. 😉
Viszont az a fránya DOT szám, csak nem k régit küld. 🤭

(#42011) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv
Valaki próbálta már furgonon a Hankook Vantra R30 négyévszakos abroncsot?

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#42012) LZs?! válasza LZs?! (#41339) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Back@me...

Szóval az egy hónappal ezelőtti agymenésemre a következőt sikerült összehozni...gumi marad, felni marad, TPMS marad...minden is marad...

Alá tettem egy netről lopott képet a gyári felállálásról.

Nevermind...

(#42013) molnarpeter válasza zolee3000 (#42009) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

215/55R17 volt gyárilag motor függvényében, azt vegyél inkább a kettő közül :R

Továbbiakra pár gondolat:
-nyári mellé télit vennék mindenképp
-ha nem tetszik a mostani felni, akkor vadásznék 16" acél bontott garnitúrát használt télivel, olcsón megvan, aztán el lehet adni a mostanit; majd tavaszig pedig egy tetszetős szettet újítani
-ugyanez pepitában: téli acél venni most, gyárira új gumi majd tavasszal (ha mégsem kell új felni nyárihoz)
-ha megbékélsz a jelenlegi gyári felnivel, akkor km függvényében megfontolnám a négyévszakos gumit, onnantól kezdve le van tudva a gond, csak hajtani kell a vasat.

[ Szerkesztve ]

(#42014) Qru válasza zolee3000 (#42009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4S csak télre nem éri meg kivéve ha olcsóbban jutsz hozzá mint egy téli gumihoz.

#nincsbennetarcsi

(#42015) zolee3000 válasza molnarpeter (#42013) üzenetére


zolee3000
tag

Nekem HEV kivitel van, de igazából egyik változatnál sem látok alternatív 17-es méretet a kezelésiben, mindegy... amit írtál, annak jónak kell lennie.

Nem csúnya a kapott alufelni, télre tökéletes lesz. A gyári 17-es gumiméret (235/50) az, amitől agyfrászt kapok, mert ritka és indokolatlanul drága. Nem szoktam és nem is szeretek eltérni az előírtaktól, de most mégis meglépem. Esetleg a kapott nyári gumit adnám el, bár nem tudom kinek kellene egy 2 éves használt így október közepén :DDD
A nyári mellé először nyilván én is télit gondoltam, de pont a topik olvasgatása során bizonytalanodtam el. Az itthoni enyhe telekhez (kevés fagy, szinte nuku hó, sok eső, nálam: főleg város, kevés hegyvidék) egy jó 4S tényleg jobb lehet, kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújthat.

Qru (#42014): Én is azt hittem, hogy nagyobb az árdifi, és persze van olyan is, de amiket én néztem, 2-3 ezer Ft különbségek vannak csak (pl.: UltraGrip Performance+ 50k vs. Vector 4Seasons Gen-2 52k). Nyilván én sem akarok mindenáron költekezni, de az elsődleges kérdés nekem, hogy az adott körülményekhez melyik gumi passzolna leginkább, és azért a téi gumikat elsődlegesen mégiscsak hóra/fagyra fejlesztik, nem?

[ Szerkesztve ]

(#42017) TFSi válasza Kornel (#42016) üzenetére


TFSi
őstag

Azért egy képet tehettek volna a cikkbe... Mondtam én, hogy szimpatizálni fogsz a Dunlop Sport All Season-nal..:DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42018) blakey válasza TFSi (#42017) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42019) Qru válasza zolee3000 (#42015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem jársz nagyon hóban (pl síelni) akkor elég egy télies 4S gumi.

#nincsbennetarcsi

(#42020) zolee3000 válasza Qru (#42019) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi, nekem is ez jött le, ahogy olvasgattam itt a tapasztalatokat.

(#42021) TFSi válasza Qru (#42019) üzenetére


TFSi
őstag

Én kb. 10-12 éve a Bükkön keresztul jártam a Hankook Centum H720-szal később Optimo 4S H730 és ment a 60 ló 175/70 R13 gumikon. :DDD
Amúgy igen, öcsémék Dunlop Winter Sport 5 és Continental TS 860 abroncsai tátrabiztosak. Lánc még egyikhez sem kellett.

Ettől függetlenül egy Goodyear, de még egy Nexen vagy Kleber négyévszakossal is vállalnám ma a küldetést.:K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42022) focvis válasza zolee3000 (#42020) üzenetére


focvis
veterán

Hogy teátrális legyek; döntésedet az idő(járás) fogja megítélni. Ha nem lesz hó, jól választottál, ha sok lesz, szidni fogod magad.

A tavaly nyáron vásárolt autómhoz 1 szett nyári és 1 szett négyévszakos gumit kaptam*. Egy napon volt hó (2019.12.01.) Budapesten, akkor nagyon utáltam. A téli félév többi napján jól szuperált.
Az idei télnek hasonló felállásban indulok neki, a héten tervezem a kerékcserét.

* Magyarán spúr voltam eladni az újszerű négyévszakos szettet, hogy vegyek helyette egy téli szettet. Idén télen ismét tapasztaltabb leszek, ennek fényében döntök a jövőbeni helyes stratégiáról.

(#42023) zolee3000 válasza focvis (#42022) üzenetére


zolee3000
tag

Én a 4S-től leginkább csak azért tartok, mert még sosem használtam. Korábban fel sem merült volna bennem, hogy télre ne téli gumit vegyek, de az elmúlt évek tapasztalatai alapján (meg ugye a 4S gumik is rengeteget fejlődtek a tesztek szerint), komolyan elgondolkoztam. Pedig Bükk-térség (Miskolc, és járok Ózd/Putnok felé is), de ha egyszer nincs vagy alig van hó és tartós fagy, ellenben sok az eső, akkor az inkább a 4S terepe, legalábbis nekem ez jött le.

[ Szerkesztve ]

(#42024) focvis válasza zolee3000 (#42023) üzenetére


focvis
veterán

Télen, esőben (magyarán plusz néhány Celsius fokban) a télihez hasonló teljesítményt nyújt. Szárazon egészen jó, téli "melegben" meg pláne jobb a télinél. Hóban gyenge. Nexen 4S. (A nyári nagymelegben is gyenge - ez téged nem érint, ha nyárra maradsz a nyárinál.)
Szerintem. :)

(#42025) Qru válasza TFSi (#42021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat járunk a Mátrába télen is, ahol az elsőkerekes B6 Passat elment télivel (TS850 majd TS860), ott az összkerekes Imprezám is elment 4S gumikon is. Ráadásul teljesen azonos a gumiméretük is. Nyilván ha ott élnék azért inkább télit vennék. :D

#nincsbennetarcsi

(#42026) rbalint88 válasza focvis (#42024) üzenetére


rbalint88
addikt

Tul nehez a te autod a nexennek. Kisebb kategoriara van az kitalalva, ott tud villantani, de egy 2tonnas kocsi tul nagy falat neki. De a v60 (meg a sima is) nehez auto, meg top teligumin is erzed, hogy ott a tomeg, ami le akarja rancigalni a nyomvonalrol. Michelin pilot alpin valamivel es hatul pirello sottozeroval vettuk, volt kuzdelem azokkal is. A dunlop wintersport 5 nagyon jo, de ha elered a tapadashatart, akkor esznel kell lenni, nehez osszeszedni kis temponal is havon. De haver e60-as bmw-je is ilyen volt a falkenekkel. Ha egyszer megindult, akkor meg volt indulva es johetett a miatyank...
szoval kivacsi lennek, mit mutat a v60 egy nagyobb meretosztalyokban ugyes negyevszakossal :) tippre azzal kevesbe lenne fanyalgos, de minel nagyobb-nehezebb egy auto, annal kompromisszumosabb egy 4s a szezongumikhoz kepest :R

(#42027) focvis válasza rbalint88 (#42026) üzenetére


focvis
veterán

Zolee3000 egy Mondeo hibridre keres téli megoldást, az sem pehelysúlyú, a V60-nál azért könnyebb lehet.

(#42028) TFSi válasza rbalint88 (#42026) üzenetére


TFSi
őstag

Gondolom erre találták ki a Quatrac Pro-t, ill. az SUV-ra optimalizált változatokat. Egy Goodyear vagy egy Michelin, de valószínűleg egy Conti négyévszakos is jobban remekel nagyobb mértékben, mivel a fejlesztői célcsoport inkább a középkategóriás autósok közül került ki. Németországban már 10 éve is jónéhány Insignián vagy Passaton volt négyévszakos, amíg itthon pláne ebben a kategóriában eléggé idegenkedtek tőle.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42029) alázógyík


alázógyík
őstag

Közel 500km után, a Good Year Vector Gen3 is bekopott. Remek a tapadás, és komfortos, halk. Remélem így is marad.

(#42030) Ádám16


Ádám16
addikt

MX5 NB-m alá keresnék 14"-os 185/60 téli gumit.
Árban a középkategóriából választanék (kb. 12-15k/db).

Ebben a sávban ti mit választanátok?

[ Szerkesztve ]

(#42031) 2ozzmexy válasza Ádám16 (#42030) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Polaris, 185/55R14-ben használtam pár garnitúrát, nem kímélősben, inkább haladós stílusban, főleg város és autópálya. Zajosodik 4 éves korára, de ha neked is mesél a motor, nem fog érdekelni.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#42032) Ádám16 válasza 2ozzmexy (#42031) üzenetére


Ádám16
addikt

Hát, az MX5 nem egy tökéletesen zajszigetelt autó, szerintem nem halnék bele egy kis zúgásba.
Jelenleg egy elég fasza Conti van a téli alun, de már 6 éves, a minta jó, de kemény lett, fékezésnél párszor bizonytalan volt az autó. 2-3 évnél tovább nem hiszem, hogy marad nálam a kicsikocsi, ezért is nem megyek el egy prémium garni felé.

Ránézek erre a Polarisra.

Qru mester, neked van tanácsod?

(#42033) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Barátnőm a 2020-as évjáratú Kia Picantojára téligumit szeretne venni felnivel együtt. A nyárigumi mérete 185/55 R15, a télit is ebben a méretben gondoltam. A nyári maradna a gyári könnyűfém felnin, a télit pedig acélfelnire rakatnánk. Nem tudom, hogy milyen felnit és gumit kellene vennünk, segítsetek kérlek.

Előre is köszönjük szépen.
:R

[ Szerkesztve ]

(#42034) TFSi válasza Willie (#42033) üzenetére


TFSi
őstag

Csak olyan felnit és gumit, amely szerepel a típus könyvben. Ebben a meretben jó alternatíva pl. egy Kleber Krisalp HP3.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42035) szabonagyur válasza Willie (#42033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha felfér vegyetek 14-s felnit, váltó méret a 176/65R14 és kitárul a világ elétek, mind árban mind választékban. Ez a 185/55 egy drága méret nagyon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42036) Willie válasza TFSi (#42034) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, este megnézem, hogy mit ír a kézikönyv a felnivel kapcsolatosan.

(#42035) szabonagyur: Köszi a tippet, nem rossz ötlet, mert valóban nagyon drága az a méret. Autópályára is mehet az R14-es téligumi? Vagy most nagyon hülyeséget kérdeztem? :)

(#42037) TFSi válasza Willie (#42036) üzenetére


TFSi
őstag

A 175/65 R14 méret tényleg jó alternatíva, csatlakozva az előttem szólóhoz.:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42038) Qru válasza Ádám16 (#42030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook W452.

#nincsbennetarcsi

(#42039) szabonagyur válasza Willie (#42036) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne mehetne R14 :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42040) Willie válasza szabonagyur (#42039) üzenetére


Willie
őstag

:D
R14-es mérettel a fekvőrendőrökön nem tud majd könnyebben felakadni?

(#42041) tboldi válasza Willie (#42040) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kerék átmérője gyakorlatilag nem változik, csak kevesebb lesz a felni, és több a gumi. :)

(#42042) Willie válasza tboldi (#42041) üzenetére


Willie
őstag

Jogos, így jobban belegondolva, akkor különben miért lenne váltóméret? :)

(#42043) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Használt gumit a Jófogáson kívül hol hirdetnétek még meg?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#42044) Qru válasza OPiiPO (#42043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fb marketpalce, fb gumis adok-veszek csoprt. Racingbazar akar.

#nincsbennetarcsi

(#42045) OPiiPO válasza Qru (#42044) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#42046) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Budapesten tudtok ajánlani megbízható gumist - akár olyan is szóba jöhet ahonnan lehet venni téli gumit is? :)
Jövőhéten néztem eléggé lehűl az idő, és megyünk a Bükkbe, kicsit tartok tőle, hogy a hideg miatt neki induljak-e nyári gumival..

[ Szerkesztve ]

(#42047) patomi válasza alázógyík (#42029) üzenetére


patomi
őstag

Ennek örülök. Enyém a héten érkezik elvileg.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42048) szabonagyur válasza OPiiPO (#42043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak FB, elviszik napok alatt. Racingbazár és társai túl specifikus oldal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42049) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Kolléganő venne az autójára acélfelnit meg téligumit.
2020as 1.5ös Toyota Yarist vett.
Toyotánál ajánlottak neki acélfelni+téli gumi szettet akcióban 205 ezer szerelés nélkül. Mondtam neki szerintem az kicsit sok.
175/65 r15ös a mostani gumi a gyári alufelnin.
Milyen acélfelnit lehet rá venni? Értem itt az ET számít vagy mit kell nézni.
Egy gumis oldalon ha jól írtam be akkor ET45-ös acélfelnit lehet rá venni de az oldal ir ET46ot is, meg ET39...
Bár találat csak az ET45re és 46ra van 21500ert és 19k-ért.
[link]
Ez jó lenne?
Plusz téligumit milyet? Nem akar olcsót de a legdrágábbat sem, azt mondja jó/biztonságos legyen.

Köszi
Sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#42050) Qru válasza szabonagyur (#42048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a specifikussagon mulik, hanem sokkal tobb a user a fb-on.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.