Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Qru válasza FRENK1988 (#54000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Automax az oké.

Nem, inkább ez: Sava
Intensa UHP 2

#nincsbennetarcsi

(#54002) Firstaye válasza FRENK1988 (#54000) üzenetére


Firstaye
tag

Nem sokkal drágábban van Semperit, Debica/Sava UHP2, én inkább azokra mennék rá.
Ha csak gumi kell szerelés nélkül, akkor igazából bárhonnan rendelheted, automaxnál ingyenes a szállítás, ami így simán lehet a legolcsóbb opció is.
Milyen felhasználásra kellene?

(#54003) gigaherz válasza gigaherz (#52584) üzenetére


gigaherz
tag

A három repedt felni megérkezett a javításról, a véleményetek érdekelne igazából, hogy ezzel érdemes lehet még foglalkozni? Szerintem a hegesztést kicsit szebben el lehetett volna dolgozni, de amúgy alapvetően jónak tűnik. Én nem kívánok már vele ennél több időt eltölteni. :)

Képek az albumban.

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#54004) FRENK1988 válasza Firstaye (#54002) üzenetére


FRENK1988
veterán

Csaladi csapatszallito (2008as Grand Picasso) minden pozitiv es negativ hasznalatával. Azért mertem a Laufennt kerdezni, mert eddig 16" nyariban ez volt (igy vettem uj 2020as gumikkal) nem ereztem hatranyat.
Ez a Sava kicsit idegen (nem ismerem/fater ladas idejéből a Rosava miatt berogződott :DDD ) de ha ti ezt mondjatok, hogy jo gumikat keszit akkor hajlok ra. Kb 15-17 ezret megyunk a kocsival (van ceges az en szaladgálásomra) de a gumis mondta hogy ha tudom most vegyek nyarit mert tuti hogy dragább lesz.
Igen egzotikus meret igy az ara is eros. De nem akarom egy jo szett arat a kocsi hasznalati ertekevel osszemerni
A gumiabroncs.hu-n kb egy arban van. Onnan szabad rendelni?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54005) kelly416 válasza FRENK1988 (#54004) üzenetére


kelly416
veterán

Én megrendeltem kicsit több, mint egy hónapja a 4évszakosokat az enyémre, mostanáig darabja majd 3000-rel lett drágább. Nem mond butaságot a gumis az eddigi trendek alapján.

(#54006) Qru válasza FRENK1988 (#54004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sava jo, vagy Semperit ha belefer meg a keretedbe. Gumi olcsobb nem lesz, bolcs dontes hogy megveszed mar most.

#nincsbennetarcsi

(#54007) FRENK1988 válasza Qru (#54006) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekem szimpatikusabb a semperit csak akkor box lesz az az asszonnyal :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#54008) Qru válasza FRENK1988 (#54007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondd, hogy igy lesztek biztonsagban. Ez adja a kapcsolatot az auto es az ut kozott. Ezzel meggyozheto lesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#54009) Firstaye válasza FRENK1988 (#54004) üzenetére


Firstaye
tag

Goodyear budget márkája a Debica is meg a Sava, ugyan az a két gumi kb. Ritkán tesztelik őket [link], de akkor árukhoz képest nem teljesítenek rosszul. Kopásállóságban nem a legjobbak, de ekkora éves futásra bőven megfelelnek.
Ahogy nézem a semperitből 30e-ért csak 1 db van, akkor az valami beragadt "dot-os" készlet lehet, így ki is esik sajnos, pedig az jó ajánlat lett volna (continental másod vonal).
A linkelt tesztre visszatérve, az alapján a Kumho Ecsta HS52 és Falken Ziex ZE-310 (falken szintén GY csoport, de inkább 2. vonal) is szóba jöhet kicsivel drágábban, bár mivel más méret, így lehet totál más eredmények jöttek volna ki a te, ritkább méretedben. Van még Hankook Ventus Prime 4, de az már 40e, tesztek alapján nem rossz gumi.

Nem nagyon ismerem ezt a webshopot sem, de ezeknek a gumis oldalaknak a nagy részé arról szól, hogy rálátnak a nagykerek készleteire, rádobnak az árra pár százalékot, majd csomagküldővel elküldik neked, bár ők pont kivételek, mert van rendes telephelyük :D
Ha szeged környéki vagy, akkor jó lehet, ha bp, akkor már más a matek.

Családi csapatszállító esetében a gyerekek biztonsága miatt fontos a tapadás, e szálat megpengetve szerintem megérvelhető a jobb gumi.

(#54010) johnny82 válasza Firstaye (#54009) üzenetére


johnny82
őstag

Gumiabroncs.hu, gumiabroncsfelni.hu, gpgumiszeged.hu. Ez mind egy cég, első kettőnél van logisztikai költség, ha ott is veszed át az abroncsokat, de erre azért érdemes rákérdezni. Én náluk szereltetek amúgy. ;)
Nekem is 215/50 R17 van a Focusomon, örülök, hogy most nem kell vegyek arra is gumit. :B Hankook Ventus Prime 3 garnitúrát vettem alig használtan 65K-ért és nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#54011) hcs57


hcs57
őstag

Nemrég itt indítottam azzal, hogy milyen a 4-5 éves 4 évszakos gumi állapota... nos ez úgy tűnik, hogy minden gyártó esetén hasonló.
Kb ennyi évvel ezelőtt nézegettem a gumikat, akkor a CC+ tűnt a legjobbnak, amit az még külön alátámasztott, hogy inkább nyári igénybevétel van, mint téli. Mostanában szinte nincs is hó, csak hideg az út.
Ma is hasonló lenne a helyzet, úgy néz ki a CC2 a legbiztonságosabb. A méret 195/65/r15.
Szerintetek?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#54012) Qru válasza hcs57 (#54011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a CC2.

#nincsbennetarcsi

(#54013) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

A continental ultracontact (ebből van 16"-os is) az a premiumcontact és sportcontact összegyúrásából keletkezett vagy a PC5 helyett van (látom van PC7 és SC7 is, ezekből nincs 16") vagy hova lehet elhelyezni?

PC5-hoz képest milyen lehet (még gyorsabban kopik)?

spacetime

(#54014) SpaceKombajn válasza SpaceKombajn (#54013) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A neve ultracontact de mégse kopik annyira (persze a conti oldalán levő leírás szerint) mint a premiumcontact 5, érdekes (megtévesztő) elnevezés.

spacetime

(#54015) rbalint88 válasza SpaceKombajn (#54013) üzenetére


rbalint88
addikt

Sztem nagyon leegyszerusitve ez egy kicsit ecocontact iranyba eltolt premiumcontact a kisebb meretekre.

Ugye kis meretekben nincs sportcontact, a premiumcontact viszont tapadosra van megcsinalva, ezert kopik. Szerintem ez az ultracontact lesz az, amilyennek a premiumcontactot pozicionaljak a marketinganyagokban :R

(#54016) slett27 válasza Qru (#53912) üzenetére


slett27
addikt

Annyit szerettem volna még kérdezni, hogy mennyire fogja vissza a kocsit egy ilyen 205/45-ös R17 felni+gumi egy 185/60 R15-öshöz képest ? Nincs nagy különbség mármint pl végsebességben, gyorsulásban ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54017) rbalint88 válasza slett27 (#54016) üzenetére


rbalint88
addikt

190 lo es 400 Nm mellett is meg lehetett erezni egy 15-16” valtast es 180 lo es 280 Nm mellett meg hangsulyosabb egy 16-17” valtas. Es ez csak alu-alu, gyari mind, egy acelfelni az igazi revelacio :Y
Visszafogja a nagyobb kerek a gyorsulast, lassulast, ront a rugozasi komforton, noveli kicsit a fogyasztast, hamarabb tonkreteszi a futomuvet, DE kanyarban jobban tapad es hat egyertelmuen jobb ranezni. :) es azert az igen sokat szamit :)

(#54018) slett27 válasza rbalint88 (#54017) üzenetére


slett27
addikt

Akkor azért érzem ezt 1.4Vti 137Nm-nél még jobban. :D Stabil a kocsi az nem kérdéses.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54019) Qru válasza slett27 (#54016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elegge, nem csak a felni nehezebb hanem a gumi is mert abba is tobb anyag kell. Sot a gumi sulyanal meg a sebessegindex/sulyindex is szamit minimalisan (a magasabb indexu nehezebb lesz).

#nincsbennetarcsi

(#54020) Firstaye válasza slett27 (#54016) üzenetére


Firstaye
tag

Az nem egy 207-.es? Wheelsize szerint 185/65 r15 a rá való méret.
Én biztos azzal használnám szívó benzines nyomatékszegény motoroknál még jobban kijön a különbség.
Ekkora váltásnál már a felni szélességben is lehet különbség, így az is rátesz a + súlyra, bár pözsóék nem spórolnak a felni szélességeken kisebb méretekben sem :D

(#54021) slett27 válasza Firstaye (#54020) üzenetére


slett27
addikt

De igen, 185/65 léggömb. :D És 207-es benzines prince motor. Most már mindegy, megvettem a 205/45 R17-es tappancsokat tegnap előtt. Legalább nem fogom tolni neki.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54022) Qru válasza rbalint88 (#54017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meggyoztel, maradok a vasfelnin. Igy sincs tarcsi, ugy meg aztan... :D

#nincsbennetarcsi

(#54023) SpaceKombajn válasza rbalint88 (#54015) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Akkor nem "köll" az ultra, ha rosszabb mint a PC5 (sajnos a bal első szálszakadásos lett).
és nem a legjobbkor mert ugye minden kétszeres csillárdba kerül kb 1-2 éve.

Ja, de akkor miért létezik az ECO 6, témyleg minek lett ez az ultra legyártva, ha csak a kettő közé pozicionálták

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#54024) Qru válasza SpaceKombajn (#54023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert abban a meretben ia 3 kategorias lett a palettajuk. A PC a sportos, az UC a turagumi es az EC meg az eco gumi.

#nincsbennetarcsi

(#54025) SpaceKombajn válasza Qru (#54024) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Hát de van/volt a SC is régebben (akor már 4 fajta) 16-osban is. lehet akkor már abban nincs, na mindegy.
Akkor az ultra lett a primacy megfelelője "kicsi" méretben.

spacetime

(#54026) Qru válasza SpaceKombajn (#54025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

SC az mar inkabb az extra sportos kategoria.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#54027) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, Ford Focus hatchbackhez keresek 4 évszakos gumit, évente kb 8e km-re (város, és leginkább sok autópálya/autóút), átlagos felhasználás, általánosan minden évszakban.
195/65 R15 méretben.
Kérdésem csak annyi lenne, hogy a Vredestein QuaTrac jobban ajánlott ebben a méretben is, mint a Nexen? Most kb egy árban vannak, 24e vs 22e ft/db.
Előny ha halkabb.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54028) Qru válasza zsuha (#54027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Vagy ami meg jo ebben az armezonyben az a Hankook H750.

#nincsbennetarcsi

(#54029) Firstaye válasza slett27 (#54021) üzenetére


Firstaye
tag

Akkor már tényleg mindegy, a lényeg, hogy ne próbáld ki 185-ös mérettel, úgy nem fog fájni :D

(#54030) slett27 válasza Firstaye (#54029) üzenetére


slett27
addikt

[link] Erre meg mehet nyugodtan ez a felni ? :U Furcsa dolgok ezek.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54031) slett27


slett27
addikt

DOT 023 3MD828 - ebből hogy állapítom meg a gyártási időt ? Új gumi, csak azt akarom ellenőrizni mennyire új ? Mennyit állt. 2022 van. Visszaküldhetem ha mondjuk 2018-as ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54032) szabonagyur válasza slett27 (#54031) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gumi másik oldalán keresd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#54033) slett27 válasza szabonagyur (#54032) üzenetére


slett27
addikt

:D Rendben, be van "hányva" a kocsiba. Meglesem.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54034) Qru válasza slett27 (#54033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyartas hete es eve lesz a formatum, ugy keresd.

#nincsbennetarcsi

(#54035) athomi válasza slett27 (#54031) üzenetére


athomi
veterán

4 számjegyet kell találnod egy keretben, az első kettő a gyártási hetet mutatja, az utolsó két számjegy a gyártási évet.

Pl. a 3221 azt jelenti, hogy 2021. év 32. hetében készült az abroncs.

[ Szerkesztve ]

(#54036) slett27


slett27
addikt

Thx. A régin 4813 van. Így minden nap ajándék. :D Majd 10 éves gumi.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54037) Firstaye válasza slett27 (#54030) üzenetére


Firstaye
tag

Azért a cabriók alatt a fűtőmű is más, nagyobb súly, plusz tetó hiánya miatt alul is jobban meg van merevítve.
Wheelsize 1,6 vti-re hozza a 205/56 r17 méretet, szóval nincs azzal gond, ha téged nem zavar

(#54038) mikrofon válasza szabonagyur (#54032) üzenetére


mikrofon
addikt

Én is most szembesültem vele hogy a gumi egyik oldalán van csak rajta a DOT szám gyártási hetet és évet jelölő része....
Ez igen szívás ha olyanok a gumik amiken a forgás irány adott, mert akkor csak az egyik oldalon lévő kerekeken fog látszani....

[ Szerkesztve ]

(#54039) Morris válasza mikrofon (#54038) üzenetére


Morris
veterán

A Goodyear vector 4seasons pont ilyen

(#54040) slett27 válasza Firstaye (#54037) üzenetére


slett27
addikt

Tiszta ügy. :) Köszönöm a segítséget !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#54041) Qru válasza mikrofon (#54038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legtobb gumi ikyen, mert a gyartaskor egy fix oldalrol nyomjak bele a dot billogot.

#nincsbennetarcsi

(#54042) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Jó reggelt!

Elugrottam ma felrakatni a téli papucsokat, erre kicsomagolásnál szembesítettek vele, hogy a TS 860-ból kettő teljesen elfogyott. 3 szezont bírtak. A másik kettő még szép állapotban van, 1-2 szezont kibírna, de most már csak 870et tudnék felrakatni, felemást meg nem szeretnék.

16"-ban Pirellit, Goodyeart és Dunlop-ot ajánlottak.

Dunlop most jó választás?

Kombi 2.0 Mondeora megy fel. ~20k km-t megyek évente.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54043) athomi válasza Real_Necro (#54042) üzenetére


athomi
veterán

"~20k km-t megyek évente."

Összesen vagy csak külön a télin?

(#54044) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Összesen.

Közben felrakattam a WS5-öt. Hirtelen kellett döntenem. Remélem jó lesz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54045) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

téli gumit keresek az autómra, viszont ezen a téren nem vagyok otthon, mi lenne egyáltalán a megfelelő méret és típus.
Eddig egy Continental 205/55R16 H TS 850 volt acélfelnire szerelve, így ebből kiindulva a [Continental WINTERCONTACT TS 870 M+S 3PMSF 205/55 R16 91H téli gumi] néztem ki.
Az oldalon viszont van ez a típus drágábban is [link] és [link] de különbséget én laikusként nem látok közöttük.
Illetve az ADAC tesztben most 215/60R16-osok vannak. Miért? Lehet hogy az kellene nekem is? (darabonként 20k-val drágábbak, ahogy néztem)
Ez ajánlott, megfelelő lenne (az első legolcsóbb)?
Autó - 2010.decemberi Honda Civic 1.8 5D
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54046) Qru válasza Real_Necro (#54044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo dontes, nagyon korrekt gumi.

#nincsbennetarcsi

(#54047) Qru válasza evitiguF (#54045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen autora kell? Mert csak az emgedelyezett meret(ek) mehetnek fel ra, akarmit nem lehet.
Adac tesztben azert mert az egy viszonylag elterjedt suv meret es most a suvok mennek.

Amugy a 870 jo valasztas.

#nincsbennetarcsi

(#54048) evitiguF válasza Qru (#54047) üzenetére


evitiguF
senior tag

Utolsó mondatban odaírtam, mert láttam ez is szükséges lehet: 5ajtós, 2010es Honda Civic (ufó) 1.8as lenne az autó.
köszi!

(#54049) Qru válasza evitiguF (#54048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra 205/55R16 kell. Jo a 870-es Conti.

#nincsbennetarcsi

(#54050) -cobra-


-cobra-
aktív tag

AutoBild részletes négyévszakos teszt.
GY, Hankook, Vredi hozta a papírformát. Az új Kleber elég jó lett (figyelembe véve a hazai árát, elég BB szvsz), CC2-t kicsit lehúzták az ár-érték miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.