Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
mx5-re keresek “sportos” gumit.
Meret 205/45 r17
Amit eddig néztem:
belepo, közép : sava intensa uhp 2, hankook ventus s1 Evo 3
Top: Michelin pilot sport 4 vagy super sport
Tapasztalat róluk?
Koszi!

(#45002) Qru válasza Gergőke88 (#45001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha szorakoznal is akkor nem vennek ra tul jol tapado gumit, Sava olcso es eleg jo de a Hankook sem rossz.

#nincsbennetarcsi

(#45003) Fr@nkieWilde válasza zaskar (#44997) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia!

Én tegnap tetettem fel a Vredestein Quatrac 4 évszakost.

Eddig 20km-t tettem meg vele, míg a szuper 31-es úton hazaértem vele Maglódról. Szóval nyilatkozni még nem tudok róla, de itt egy nagyon jó kis összesítő a legjobb 4 évszakosokról. Szerintem segíthet a döntésben.
82 ezer volt gumi + 10k felszerelés Maglódon a Kis Guminál.
[link]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#45004) Gergőke88 válasza Qru (#45002) üzenetére


Gergőke88
addikt

Temposan szeretnek vele kanyarodni, nem parkolóban pörgetni ;)
Kb duplája a Michelin a Savanak ami lehet kifutó? :F

(#45005) zzola


zzola
félisten

Vredestein Ultrac-ról (nem a Satin) van tapasztalat?

(#45006) Qru válasza Gergőke88 (#45004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sava jot ment a mult evi teszteken en azt vennem. :K

#nincsbennetarcsi

(#45007) AMD Power válasza Fr@nkieWilde (#45003) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig most még nem is "jó", a formaelválasztó réteg miatt. Ha az majd lekopik sokkal jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45008) zaskar válasza Qru (#45000) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm mindenkinek, valószínűleg a Nexen lesz akkor. Így legalább megszabadulok egy garnitúra felnitől is, két autóé elég sok helyet foglal :)

(#45009) rothfb válasza zaskar (#45008) üzenetére


rothfb
veterán

Jó választás. Nekem 225/45 R17 méretben szeptember óta tökéletesen működik a Nexen. Pedig rendesen hóban is mentem vele.

[ Szerkesztve ]

(#45010) focvis válasza Gergőke88 (#45004) üzenetére


focvis
veterán

PS4 volt Golfon, nagyon jó, abszolút magabiztos kanyarban.

(Először járnék még a régivel, hátha bejön a parkolóban pörgetés. :DDD ) Kár hogy hülye méret a 205/45r17.

(#45011) -v- válasza Gergőke88 (#45004) üzenetére


-v-
addikt

nem parkolóban pörgetni

Azt úgyse tudsz nyitott difivel :P
Merev oldalfalú gumit vegyél rá, ott jó a road feedback .. bridgestone, vredestein, yokohama, pirelli.
Hankookok is talán.

[ Szerkesztve ]

(#45012) -cobra- válasza Gergőke88 (#45004) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nekem Sava UHP2 van, elég puha az oldalfala, szerintem inkább tapadósabb túragumi ez, mint sport kategória.

(#45013) Def26


Def26
félisten

Sziasztok
18" -ra mit javasoltok ami vizes aszfalton átlagosnál jobban tapad?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45014) Qru válasza Def26 (#45013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Unirolyal jo vizen. De milyen arkategoriban keresel? Pontos meret?

#nincsbennetarcsi

(#45015) Def26 válasza Qru (#45014) üzenetére


Def26
félisten

245/40 (vagy 45) R18. Max. 45k -ig/db

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45016) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy vannak-e "titkos" boltok, ahonnan valami kedvezménnyel lehet vásárolni, vagy csak azok vannak, amiket az árukereső feldob? Esetleg akciók, kuponok, ingyen szállítás, stb. léteznek-e valahol?

(#45017) Asbee válasza Mikulásbá (#45016) üzenetére


Asbee
veterán

Ingyen szállítás több helyen is van. Pl maxigumi, automax

(#45018) Qru válasza Def26 (#45015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyari vagy teli?

Nyaribol:

Hankook K125 vagy K127 (tura/sport).
Vresestein UltracSatin (tura)
Uniroyal RainSport 5 (tura)
Dunlop SportMaxx (sport).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45019) zzola válasza zzola (#45005) üzenetére


zzola
félisten

A Vredestein bemutatja a kategóriaelső Ultrac nyári gumiabroncs-kínálatát
Rendeltem 4 db. Ultrac-et, meglátjuk...
Köszi a segítséget srácok!
:R

Tegnap leesett a tantusz! A régi autónkon (Ford Fusion) Vredestein Sportrac 5 van és atombiztos vele az autó. Egyébként is jó a súlyelosztása az autónak, de még vizes úton sem tudtam keresztbe tenni...jó lesz a Kiára is. :))

[ Szerkesztve ]

(#45020) BenceShearer válasza BenceShearer (#44975) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Vélemény?
Köszi!

(#45021) focvis válasza BenceShearer (#44975) üzenetére


focvis
veterán

Belefér.

(#45022) t1


t1
addikt

Megjöttek a Nexen 4 évszakosok délután fel is kerültek DOT2920 175/65R14 méretben.


Ami elsőre feltűnt, hogy a téli Nokian WRD4 után marha csendes lett, de ugye a nagy teszt még elmaradt még be sincs kopva.
A gumis jó fej volt megkérdezte, hogy elviszem vagy kidobja-e ő a régi levetett gumikat

Nem tetszett neki, hogy mondtam én is eltudom adni :DDD Ha esetleg vkit érdekel eladó.

(#45023) AMD Power válasza t1 (#45022) üzenetére


AMD Power
titán

Remélem nálad is beválnak mint nálam. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45024) Def26 válasza Qru (#45018) üzenetére


Def26
félisten

Nyári

Uniroyal mintázata eléggé jól néz ki, erről el is tudom képzelni, hogy tényleg jól szerepel esőben. Szted 5k különbség (drágább mint a többi) miatt megérheti ezt választani?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45025) Qru válasza Def26 (#45024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a vizes teljesítmény fontos akkor igen de ha nem sürgős akkor érdemes bevárni a friss teszteket. :K

#nincsbennetarcsi

(#45026) Mikulásbá válasza Qru (#45025) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

4 évszakosokból várható mostanában valami újdonság, amire érdemes lehet várni?

(#45027) Def26 válasza Qru (#45025) üzenetére


Def26
félisten

Értem, kb mikor tolják ki a friss teszteket?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45028) diegho válasza Mikulásbá (#45026) üzenetére


diegho
nagyúr

Már van, csak teszt nincs, pl:
Dunlop Sport All Season, Sava All Weather. Előbbi a legjobb all rounder, utóbbi a legjobb budget kategóriában indul.

[ Szerkesztve ]

(#45029) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Nyári szett: 2 gumi kuka, 2 jó.
Szeretnék venni 2 újat, a mostani méret 195/55 R15.
Kérdésem, hogy 195/65 R15 mehet a 2 újból vagy mindenképp ugyanolyan /55 vegyek?
Mivel elsőkerék meghajtású/1.4tdi Ibiza/, ezért előlre tegyem majd az újakat?
Ajánlott megvenni most, vagy még várhatok vele, mikor kezdenek felmenni az árak?

(#45030) t1 válasza AMD Power (#45023) üzenetére


t1
addikt

Köszi, szerintem nem lesz vele gond. 12 éve csak az évszaknak megfelelő dedikált gumit használtam, de most annyira lecsökkent a furikázás (közelebb került a munkahely), hogy megmertem lépni. Majd írok róla ha lesz tapasztalat. :R

(#45031) rbalint88 válasza moddingR (#45029) üzenetére


rbalint88
addikt

gyári méretet vegyél. 195/55r15 kell neked, ha 1.4tdi.
sajnos elég drága, ritka méret.

(#45032) MC Pite válasza moddingR (#45029) üzenetére


MC Pite
veterán

1, azonos méret!
2, mindig a jobbik gumi megy hátra
Mennyire fiatal az a gumi ami marad régebbről? :F
Én 185/60R15ből vennék egy szettet (akár jó négyévszakost ha spórolni akarsz).

Amúgy rohadt viccesen nézne a több mint négy centivel nagyobb kerék... Nyilván a biztonság meg a másik kérdés.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#45033) Qru válasza Def26 (#45027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Február vége, március elején már várhatóak. :K

#nincsbennetarcsi

(#45034) Qru válasza diegho (#45028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek, hogy a Michelin elhozza-e Pilot Sport All Season 4-et vagy sem...

#nincsbennetarcsi

(#45035) focvis válasza Qru (#45034) üzenetére


focvis
veterán

Ha hozzák, annyi eszük csak lesz, hogy ne lakják le a PS nevet Európában.

(#45036) Qru válasza focvis (#45035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah ott mások a brandek, a BS is simán ráírja a Potenza nevet a 4S gumijára. [link]

#nincsbennetarcsi

(#45037) 2ozzmexy válasza moddingR (#45029) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Előszöris költői kérdésként feltenném hogyan került rá egy nem váltóméretű abroncs és eddig hogyan vizsgázott le vele....
A típusengedélyt kell megnézni (vagy kézikönyv vagy vezetőoldalon B oszlop vagy tanktető) hogy milyen abroncs való rá.

Nyugodtan felteheted a különböző méretűt, ugyanis ha igaz lenne amit MCPite írt, akkor egy traktor sem mehetne közúton, de még a hátsó kerekes autók (BMW-k, Mercik) is igen nagy bajban lennének... A KRESZ-ben nincsen megkötve hogy azonos méretűnek kell lennie mind a 4 abroncsnak, ezt már csak a köznyelv tette hozzá, de nézz utána nyugodtan.
Mindig a jobb állapotú abroncsot tesszük hátra, ez egyszerű vezetéstechnikai kérdés, ha az eleje veszíti el a tapadást, akkor elveszed a gázt és visszaragad, de ha a hátulja azt sokkal nehezebb megfogni, ennyi rá a magyarázat, de összefoglalóban van egy totalcar-os link, tessen elolvasni.
Akkor veszed amikor akarod, szezonban frissebb sütést kapsz, de drágább is lesz valamivel, bár ez olyan méret hogy nincsen benne olcsó meg drága, mert az ársáv alja és teteje között nincsen 5-10ezer forint/db különbség.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45038) TommyY2 válasza MC Pite (#45032) üzenetére


TommyY2
tag

Az utóbbi időben sokszor hallottam már, hogy a jobb gumit kell hátra tenni. El is hiszem, ugyanakkor, az ember azért cserélgeti X évente, mivel az első általában jobban kopik. Ebből kifolyólag előfordul néha, hogy a jobbik kerül előre.

TommyY

(#45039) 2ozzmexy válasza TommyY2 (#45038) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A gumisok mindig a jobb állapotút teszik előre. Az általad vázolt esetben nincsen jobb és rosszabb, ez akkor igaz, ha van kettő abroncsod ami 4 éves és van 2 ami meg új. :R
De amit írtál az igaz. ;) (orrmotor-fronthajtás esetén)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45040) Qru válasza 2ozzmexy (#45037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van, csak tengelyenként kell egyformának lennie mértben is és típusban is (bár elöl-hátul elrétő méret csak ott megengedett amik így kaptak típus bizonyítványt). Tehát ha pl elöl nyári hátul téli van (vagy fordítva) az is teljesen szabályos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45041) avl


avl
aktív tag

sajat felhasznalasbol 4evszakos gumikrol erdekelnek velemenyek; tartossag, kopas, menettulajdonsagok

az utobbi 20 evben tel+nyari szettem volt, de kevesebbet megyek mar, telek sem az igaziak
..ugyanakkor ismerek olyan velemenyt, hogy nyari autopalya höseg igen erösen koptatja a 4evszakosokat

175/65R14 a meret, 78 lo, nem nehez auto, evi max. 10e km,

(#45042) Qru válasza avl (#45041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra simán jó egy minőségi 4évszakos. Sokat pályázom (kb a megtett utaim fele) de 50 ezer alatt sem kopott el a Michelin CrossClimate gumim.

#nincsbennetarcsi

(#45043) zzola válasza Qru (#45040) üzenetére


zzola
félisten

Ezzel a felállással az a baj, ha télen nyári, nyáron meg téli abroncs van az autón, akkor pl. a casco nem fog fizetni, ha kár ér...

(#45044) Qru válasza zzola (#45043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van. De most nem ez volt a kérdés, hanem csak az hogy a kresz szerint szabályos-e vagy sem.

#nincsbennetarcsi

(#45045) kenguru99 válasza 2ozzmexy (#45037) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Nyugodtan felteheted a különböző méretűt, ugyanis ha igaz lenne amit MCPite írt, akkor egy traktor sem mehetne közúton, de még a hátsó kerekes autók (BMW-k, Mercik) is igen nagy bajban lennének... A KRESZ-ben nincsen megkötve hogy azonos méretűnek kell lennie mind a 4 abroncsnak, ezt már csak a köznyelv tette hozzá, de nézz utána nyugodtan."

Ez egyszerűen nem igaz. Olyan autókon szabad a két tengely között eltérő méretű gumikat használni, ahol azt a gyártó engedélyezte. Jellemzően erős hátsőkerekes autók. Egy seat ibiza nem ilyen, nem szabad eltérő méretű gumikat használni. Csak azt amit a gyártó engedélyezett. A kresz pedig a közúti közlekedés szabályairól rendelkezik. Gumira vonatkozó információ nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#45046) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok ismet,

Ismeros most szerzett be egy citroen zx-et, 75 loeros 1.4i 1992-es 13-as felnikkel
Nexen negyevszakos ajanlott erre is?
Elso autoja, kuka gumikkal erkezett, potkerek 18 eves nyari gumival bal hatul, 3 masik pedig 10 eves gumikkal.

Potkerekre mit tegyen az ember, ha negyevszakos van a negy siman?

Everybody lies.

(#45047) Qru válasza kenguru99 (#45045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valóban, nem a kresz rendelkezik róla, hanem a 6/1990. KöHÉM rendelet. :R

#nincsbennetarcsi

(#45048) Qru válasza Pttypang (#45046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nexen mehet rá. :K Pórkeréknek betenném a legkevésbé rossz állapotút a meglévőekből de ha nagyon parázós akkor vegyen egy 5. gumit a Nexenből.

#nincsbennetarcsi

(#45049) Pttypang válasza Qru (#45048) üzenetére


Pttypang
veterán

A potkerek engem erdekelt, mert szerintem gyari van meg a 2004-es twingo potkerekenel.

Téli gumikbol megmaradt 2 db 2018-as amit levetettem, akkor azokbol felrakatom az egyiket majd.

Bicolor felnit ha atfujom egyszinure, mennyire lesz vajon vallalhatatlan kinezete? A lekopott lakkot leszednem es feketere lefujnam az egeszet.

Everybody lies.

(#45050) focvis válasza Pttypang (#45049) üzenetére


focvis
veterán

Ha nincs szanaszét repedezve a pótkerék (a csomagtatóban nem süti a Nap, bár Renaultokban gyakran az autó alatt lóg), hagynám a fenébe, jó lesz a régi. A 2018-as téli gumikat pedig eladnám majd ősszel, szépen párban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.