Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) MC Pite válasza tasiadam (#60997) üzenetére


MC Pite
veterán

De, gyakorlatilag jobb alternatíva a téliesebb 4S mint a téli, pl GY. Ezzel már voltam sokszor rendes hóban is, teljesen jó volt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#61002) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Hozzáértőktől kérdezném a continental ultracontact ill premiumcontact közötti különbséget.egy audi a6-ra lenne.eddig az előző garnitúra premiumcontact 4 év kb 60 ezret futott megérett a cserére.jól sejtem az ultracontact valamennyivel keményebb több kilóméterre való gumi de nincs olyan tapadása mint a premiumcontaktnak?az ár nem számit 300 ft különbség van a kettő között.

bendeguz_HUN

(#61003) MC Pite válasza bendeguz76 (#61002) üzenetére


MC Pite
veterán

Valahogy így, igen. PC6-al összemérve: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#61004) Qru válasza bendeguz76 (#61002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

UC inkabb a magas futasban eros a PC meg tapadasban. Ami neked fontosabb szempont azt vedd.

#nincsbennetarcsi

(#61005) szabonagyur válasza Qru (#61004) üzenetére


szabonagyur
félisten

UC az ECO-hoz kepest hol van? Nekem ugyanannak tunnek igy :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61006) Qru válasza szabonagyur (#61005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ecocontact az egy fos. Felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61007) szabonagyur válasza Qru (#61006) üzenetére


szabonagyur
félisten

Scrosson rajta van mar gyarilag, ezert kerdem hova teheto.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61008) rbalint88 válasza Qru (#61006) üzenetére


rbalint88
addikt

EcoContact 6 annyira nem szar mar. Egesz meglepodtem, Volvo XC90-en is gyari elsoszereles.

(#61009) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,maradok akkor a premiumcontactnál. :R

bendeguz_HUN

(#61010) Logitech


Logitech
aktív tag

Tudtok Budapesten, vagy Észak Pesthez közel olyan gumist, aki ki tudná deríteni mitől ereszt a kerék 1 hét alatt kb. 2-3 tizedet? Már 2x cseréltek szelepet, van 1 javítás a gumin, azt elvileg újra javította az egyik, a másik azt mondta, ennél az újra javításnál biztos nagyon belecsiszolt, azért ereszt, valamivel megkente, hátha jó lesz, de ugyan úgy ereszt szép lassan.

(#61011) Qru válasza rbalint88 (#61008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EC5-öt próbáltam, az vízen botrány szr volt.

#nincsbennetarcsi

(#61012) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

Feleségem 2010-es 8gen 1.8-as benzines Honda Civicjére gondoltunk áttérni a 4S irányba, jellemzöen "második autó" szerepben lesz használva, évi ~10-15 ezer km körüli futással, jellemzöen városi/elövárosi közlekedésre, de elvétve használnánk Németo. - Magyaro. útra is.

Az eddig olvasottak fényében "elég" lehet egy Vredestein Quatrac 5 (valamelyik verziója), ezt ~100€/darab áron találtam német gumis webshopban (225/45R17-es gyári méretben), vagy a Conti Allseason Contact2 megér ~10-15% felárat (~110€/darab)?

4S gumival nulla tapasztalatom van, így kíváncsi lennék a véleményetekre.
Köszi elöre is.

(#61013) saen válasza Szada85 (#61012) üzenetére


saen
veterán

A Quatrac egy népszerű és jó gumi, nem lesz vele gond.

Én személy szerint elfogult vagyok a Conti irányába, nekem a Jazz-en az előző verzió van, ezt a telet végigtoltam vele, eddig nulla problémával. Az új verzióval még nem nagyon van teszt, az őszi nagy tesztekből kimaradt, mert nem volt még elérhető.

Szerintem bármelyik vehető, egyik se szar gumi. Ha fontosabb az ár, nyugodtan vedd a Quatrac-ot.

(#61014) Dorien válasza gg72 (#60883) üzenetére


Dorien
veterán

Dunlop All Season 2 (37.100Ft)
Ua, mint a Debica Navigator 3 (24.770Ft) és a Sava All Weather (28.020Ft). Ennyi a Dunlop brand felára. :) Goodyear diszkont gumi mind, azt vedd, amelyik a legolcsóbb. (Debica)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61015) Qru válasza Szada85 (#61012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Quatrac (a szam nelkuli) boven eleg lesz. A Quatrac 5 egy regebbi fejlesztes az inkabb kisebb autokon optimalis.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61016) gg72 válasza Dorien (#61014) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez fel sem tűnt nekem, kösz. :)

(#61017) Qru válasza Dorien (#61014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a mintazatuk, maga a keverek mas a Dunlopnal. Sava es Debica egykutya valoban.

#nincsbennetarcsi

(#61018) gg72 válasza Qru (#61017) üzenetére


gg72
veterán

Tudom, hogy lengyel gumi + lengyel oldal, de itt gyakorlatilag alig lehet rossz véleményt olvasni a Navigator 3-ról, pedig van már vagy közel 2000 értékelés róla, én nagyjából végigolvastam az összeset: [link]

(#61019) Dorien válasza Qru (#61017) üzenetére


Dorien
veterán

Ez az infó honnan van?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61020) Qru válasza Dorien (#61019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gumistol.

#nincsbennetarcsi

(#61021) Dorien válasza Qru (#61020) üzenetére


Dorien
veterán

Gumisként én is ezt mondanám, ha Dunlopot akarnék nagyobb profittal eladni. :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61022) Qru válasza Dorien (#61021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De nem venni akartam, kerekcserekor kezdtunk el dumalni a 4S gumikrol.

#nincsbennetarcsi

(#61023) Dorien válasza Qru (#61022) üzenetére


Dorien
veterán

OK, azért én hadd kételkedjek ebben... :) Szerintem a multik nem így működnek. Ha más minta lenne, akkor elfogadnám, hogy az anyagösszetétel is más lehet. Viszont már ha van egy bevált, működő recept, amit lehet gyártani és más címkével több árkategóriában is eladni, akkor minek nyúlnának bele? Sima profitmaximalizálás a már bejáratott brand használatával. (SZVSZ)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61024) gg72 válasza Dorien (#61023) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk ezt a tesztet meghallgatnám vmi érthető nyelven, itt pont a GY Vector G3-al hasonlítják össze: [link]

(#61025) Qru válasza Dorien (#61023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az oregedsesgatlo adalek a draga. Annak elhagyasaval sokat tudnak fogni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61026) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

S-Crossomon az idei szezonban le szeretném cserélni a megelégedéssel használt Continental Contipremiumcontact 2 típusú nyári gumikat. Minta kb félúton, évben viszont idén nyáron lesz 6. éves.

Felhasználás 70% pálya, 10% országút, 20% város. Tempósan szoktam közlekedni.
A méret 205/60 R16.

Nézegettem teszteket, ahogy látom általában a Premiumcontact szokott az élmezőnyben végezni. 2023-ban a ContiPremiumcontact 6, a 2024-es teszten a Premiumcontact 7 végzett elöl. Igaz a 7-esből egyelőre nem találtam még 205/60-ast, csak /55-öst, gondolom azért, mert nemrég jött ki ez a típus, később lesz majd.

Viszont az árakat nézve a 6-os úgy 53e Ft/db áron van, az egyel korábbi (vagyis már kettővel) minta, a ContiPremiumcontact 5-ös lényegesen olcsóbb, 35-40e Ft/db.

Kérdésem, hogy az 5-ös helyett megéri az összességében ~ 60e Ft-al magasabb végösszeget a 6-os? Esetleg várjam meg a 7-est is? (gondolom az még drágább lesz)

Vagy van esetleg másik gumi, ami ár/értékben optimális?

[ Szerkesztve ]

(#61027) Qru válasza Qtya123 (#61026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen elobb a gyakoribb meretekben hozzak ki az uj gumikat.

Ugyan PC6-om nem volt de PC5 volt. Ez egy nagyon jo gumi, igy latatlanban biztos nem er +60k felarat az ujabb 6-os. De a tobbieknek hatha van konkret tapasztalata.

Micehelin Primacy 4 vagy a 4+ (ha van a meretedben).

#nincsbennetarcsi

(#61028) Qtya123 válasza Qru (#61027) üzenetére


Qtya123
őstag

Michelin Primacy 4+ gumit néztem, de ugyanannyi, mint a PC6 és vizes úton kicsit gyengébb a PC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#61029) tobias88888


tobias88888
őstag

Tudtok itthon valami megbízható alufelnis oldalt vagy boltot Pest körzetében? Mazda 3-nál tervezem hagyni a gyári 16os felnit télire és szeretnék egy 215/45R18-at nyárra.

A 45 mondjuk lehet merész itthonra, az alap 205/60R16-nál is azért érezni Pesten az "utakat". Lehet 215/50R17 jobb lenne, csak nem olyan szép.

(#61030) focvis válasza Dorien (#61023) üzenetére


focvis
veterán

Felettébb gyanús. 🤔

Ránéztem a Dunlop honlapjára, ott csak a Sport All Season szerepel [link] , nem kötött forgásirányos, aszimmetrikus mintázattal. (= Tök más.)

(#61031) tboldi válasza tobias88888 (#61029) üzenetére


tboldi
nagyúr

215/45-tel járok az Alfán, bár 17-es felniken, de szokott fájni néha. :D

Amúgy Red Sun Shop?

[ Szerkesztve ]

(#61032) Qru válasza tobias88888 (#61029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

JR: [link]

#nincsbennetarcsi

(#61033) Qru válasza Qtya123 (#61028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor PC5. Nekem bevalt, igaz 2 nyar alatt elkopott a Superben sportosan vezetve.

#nincsbennetarcsi

(#61034) MaddeNNNN válasza tobias88888 (#61029) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

215/50 R17 sem csúnya azért.

Sokat gondolkodok én is az 225/40 R18-on, de félek az már nagyon szekér lenne. Nekem ezekre az itthoni utakra ez még kényelmes, bár igaz az enyém alatt egy kicsit keményebb sport futómű van.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#61035) tobias88888 válasza tboldi (#61031) üzenetére


tobias88888
őstag

Az talán még jobb is, mert az oldalfal ugyan akkora de a felninek még kicsit kisebb is a súlya. "215/50 R17 sem csúnya azért." - nem az, de a 45ös egy picivel szebb. R17-re nincs mazda ajánlás, de gondolkodtam 4 évszakossal rajta. Külön téli nyárinál inkább R18 lesz

(#61036) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi nyári gumikat 2018-ban vettem, szóval futottak már 6 szezont. 1 évben nem megyek sokat, kb 10e km-t szumma a két garnitúra gumival, így a nyári szettben sincs annyira sok méter. Profilmélység: 2 db kb 5 mm, 2 db kb 6 mm.

Viszont mivel már 6 szezont futottak, gondolkozom, hogy idén kellene új szett. Bár árnyalja a képet, hogy lehet jövőre eladom az autót. De ha nem is jövőre, 2 éven belül biztosan.

Mit gondoltok, vegyek idén már egy új szett nyári gumit? Vagy mivel lehet eladom az autót jövőre, vágjak neki a mostani 6 éves gumikkal? De ha meg mégsem jövőre adom el az autót, hanem 1 évvel később, akkor jobb lenne már most venni egy új garnitúra gumit.

Az autó egy Honda Accord Type-S, kb 200 ló. Felhasználás: leginkább autópálya, nyugisan vezetve. Gumi méret: 225/45 R17.

[ Szerkesztve ]

(#61037) saen válasza nandow (#61036) üzenetére


saen
veterán

Profilmélység van még elég. Állapottól függ, hogy érdemes-e cserélni, ha nincs repedezve meg rossz állapotban akkor még maradhat szerintem.

(#61038) focvis válasza nandow (#61036) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem repedezett, akkor felrakod - főleg ha szerelt kerék - kipróbálod és eldöntöd. Ha vizes úton kiszámíthatóan viselkedik, akkor biztosan jó lesz még idén.

[ Szerkesztve ]

(#61039) nandow válasza focvis (#61038) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi a választ, neked is #61037saen!

Igen, szerelt kerék, külön felni van mindkét szettnek.
Azt el is felejtettem írni, maga a gumi Continental PremiumContact 6.

Majd átnézem, mennyire repedezett esetleg. UV-t kevésbé kapja, garázsban áll, havonta általában 1-2-szer van csak használva az autó vidéki utakra.

(#61040) Qru válasza nandow (#61036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vizen lesz necces, ott ovatosan de amugy meg egy nyarat kibir. Ha teli is cseres akkor viszont mehet ra most egy 4S azzal kihuzod autocsereig.

#nincsbennetarcsi

(#61041) nandow válasza Qru (#61040) üzenetére


nandow
aktív tag

A téli az fiatalabb (pontosan nem tudom, mikori a dot), és bőven van rajta minta, alig kopott.
Egyébként nekem is eszembe jutott a 4S, csak az autópályás használat miatt nem tudom mennyire lenne megfelelő. (de most a jó téli szett miatt összességében nem lesz aktuális a 4S kérdése)

Ha vennék most nyári gumit, mit ajánlanátok? Valami jó kis túragumi kellene, top gyártótól. Contit nem szeretnék, a mostanit picit hangosnak éreztem.
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 a tavalyi eredmények alapján szimpatikus volt. Vagy valami Michelin?

(#61042) Sobod87


Sobod87
tag

Sziasztok!

Hamarosan szükséges új nyári gumit vásárolnom a 2016-os Toyota Auris TS hybridemre (205/55 R16 91 V).
Szerintetek megéri a "prémium" kínálatból -Michelin,Conti, GY- választani vagy a "középkategória" -Hankook- is elegendő.
80%-ban városban használom a kocsit, jellemzően rövidebb távokra (napi 25 km). Kéthavonta akad egy relatíve hosszabb autópályás út.

(A jelenlegi nyári gumi amúgy Michelin Primacy 4+).

Köszönöm.

(#61043) saen válasza Sobod87 (#61042) üzenetére


saen
veterán

Szerintem ezt neked kell eldöntened. Egy középkategóriás gumival is lehet biztonságosan közlekedni, van élet a top gumikon kívül is. Persze jobb egy prémium, de ügye drágább is.

(#61044) Qru válasza nandow (#61041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GY jo vagy a Misi Primacy4+.

De ha rovidtavra kell csak akkor Bridgestone Turanza

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61045) Sobod87 válasza saen (#61043) üzenetére


Sobod87
tag

Persze.
Pontosan így vagyok vele én is...szeritnem egy Hankook is lehet pont elég, de ha tudom, hogy van jobb, akkor miért ne legyen az...

(#61046) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani normális gumist Budapesten, vagy környékén (Kerepes, Gödöllő)?
Online időpont foglalást preferálnám.

Sajnos a korábbi helyeken olyanokba futottam bele, hogy nem használtak gumipogácsát az emelőn, nem volt tökéletes a centírozás...

Köszönöm a segítséget. :R

(#61047) Qru válasza Jim74 (#61046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pátkai.

#nincsbennetarcsi

(#61048) raziel01


raziel01
veterán

Barum Quartaris 5 új

Szimmetrikus forgásirányos a gumi. A két színes csíknak van bármi jelentősége a gumin?
Most ha a kocsi háta mögé állok akkor a két hátsó gumin mind a kettőn a bal oldalon van a csík. Viszont ha megnézem a gumi oldalát akkor a forgás irány jelölése mind a kettőn jó felé van tehát elvileg jó.

(#61049) Qru válasza raziel01 (#61048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A forgásirány a fontos, az legyen megfelelő. Ezek a színes csíkok csak a gyártói jelölések (a gyártás során különböztetik meg a különböző méretű és mintázatú futófelületeket egymástól), pár száz km után lekopik úgyis.

#nincsbennetarcsi

(#61050) polonic


polonic
félisten

Most a 18 fokokban ki, hogy van a nyárira cseréléssel?
13-14 fokra még azt mondtam, maradhat a téli. De ez szerintem már nagyon meleg. És hajnalban is 8-9 fokok között alakul a hőmérséklet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.