Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) grizlisandor válasza Real_Necro (#46998) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ugyannál a gumisnál szereltettünk haverom és én is új hozott gumit.
Havert felbaszta agyalig, hogy hol vette mennyiért vette, és miért szólt neki, hogy gumi kell, mert ezt ő is meg tudta volna rendelni. Elmondta, hogy mennyiért tudná rendelni, haver meg kiröhögte, hogy ő jóval olcsóbban vette. :DDD

Én mentem, a reakciója annyi volt, hogy de f*sz* ez a gumi. Mondjuk és nem járok oda évek óta, meg egy 20 cm magasabb meg 30 kg nehezebb is vagyok havernál. :D

[ Szerkesztve ]

(#47002) 2ozzmexy válasza grizlisandor (#47001) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én ezt egy nagy pofátlanságnak tartom, miért fáj neki hogy nem tőle vette? Ha valami 10 éves agyonhasznált vackot vinne oda, akkor okés, de egy vatta új abroncsot miért kell megköpködni ha nem nála vásárolták!? :U Mert nem az ő zsebében landolt a profit? Bocsi gumiskám, árverseny van, szerezd be olcsóbban vagy csukd a be szádat... :W
Nekem sosem merik rákezdeni a mondókát, faterral egyszer próbálkoztak ilyennel, a második epés megjegyzésnél közölte, hogy "állj, vissza az egész, tegyétek vissza a régieket, amit eddig csináltatok azt pedig nem fizetem ki..." Rögtön kuss volt. ;] (szerencsére nem az autón lévő kereket szerelték hanem a másik szettet) Csak ő nem viccelt, tényleg nem fizette ki, elment a konkurenciához és ott megcsinálták egy szó nélkül, a guglibe meg rittyentett egy olyan véleményt a "szakműhelyről", hogy kimoderálták. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47003) 2ozzmexy válasza szabonagyur (#46999) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ugye tudod hogy ez lehúzás? Kutya kötelessége lenne átvenni, főleg hogy a többségét újra értékesíti, mert semmi baja...
Hulladékudvarba nem szállíthatom be, lomtalanításkor sem tehetem ki mert veszélyes hulladék és nem nagyon tudok BP-en olyan helyet ahol ingyen átveszik a használt abroncsot...

Már van egy ilyen tervem pár éve, hogy egy ilyen felszámítós kereskedőt megtalálok, összeállunk sokan, egy pótos IFA-val odaállunk egy rakomány használt abronccsal és ha nem veszi át ingyen, akkor leborítjuk a bejárat elé. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47004) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#47003) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos nem kötelessége, mivel ez neki is veszélyes hulladék és ugye ő is fizet utána.

Az egy másik kérdés, hogy miért nem tudod ezeket Te is, mint átlag ember leadni egy normális helyen. Ezért landol ez mind valahol a falu szélén. Érdemes megnézni a magyar közút insta oldalát, néha olyan meg akkora mennyiségű szemetet - többek között kidobott gumit - szednek össze, hogy csak nézek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47005) 2ozzmexy válasza szabonagyur (#47004) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Köpök rá hogy fizet utána, a pék is fizet az eladóknak, mégsem számolja fel neked, a postás parizeres zsömléjét sem számlázzák ki (mert ugye a biciklit is hajtani kell hogy menjen :DDD ), építse be a szolgáltatás árába, mint minden vállalkozó, nem kell ezt külön kiemelni, hogy "jaj tőlem 300 forintért viszik el darabonként...", senkit sem érdekel, még jó hogy a villanyszámlájába nem kell beszálnom, vagy legközelebb a kerékkulcsról lehulló fémforgácsot is leszámlázza szerszámamortizációként!?

Igen, jó lenne egy olyan hely ahol átvesznek mindent... Várj, nem ezért fizetünk a szemétszállításért!? :D

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47006) crue válasza 2ozzmexy (#47003) üzenetére


crue
őstag

Nem tudom máshol máshogy van-e, de a DTKH hulladékudvaraiban le lehet adni autógumit 4 db/év/ingatlan mennyiségben.
Egyébként nem tudom miért gondolod, hogy a gumisnak kötelessége ingyen átvenni. Az az ötlet meg egyenesen csodálatos, hogy építse bele a szolgáltatás árába. Fizesse ki az is aki nem hagyja ott a gumit vagy aki egy szett felnin cserélgeti a téli/nyári gumikat, minden alkalommal. Na ez lenne a lehúzás.

(#47007) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Automax házhozszállítási idejéről van valami infó mennyi szokott lenni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47008) Elemental válasza Qru (#46997) üzenetére


Elemental
addikt

Olvasgatva a teszteket nem igazán nyerte el a tetszésemet. Szerintem maradok a conti vonalon, cserélgetve a télit, nyárit.
Köszi!

(#47009) Qru válasza Elemental (#47008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahh, az ilyen Linlong kalibert meg nem vállalnám be 4S-ben serm. Contival nem lőhetsz mellé az fix.

#nincsbennetarcsi

(#47010) grizlisandor válasza 2ozzmexy (#47002) üzenetére


grizlisandor
addikt

Évek óta odajárt, de ez volt az utolsó szeg, most már a konkurenciához jár, meg vett 4 évszakos gumit. :DDD

(#47011) lorcsi válasza Real_Necro (#47007) üzenetére


lorcsi
veterán

2 nap vidékre
Elég gyorsak
Pentek du. Adtam le a rendelest, egy oran belul egyeztettünk telon. persze aznapba mar nem fertunk bele..hetfon pakoltak
De kedd 10 korul atvettem a pakkot

Mondjuk a royal mashonnan egy nap alatt meghozta :Y

(#47012) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok! W202 Mercedesre keresek nyári gumit (197LE hátsó kerék, 1430 kg) 225/45/R17 méretben, éves futás kb 10.000 km. Elöregedtek a Barum Bravurisok, ezek helyére keresek valami jóáras alternatívát, hasonló árkategóriában. Sok jót hallottam a budget michelin márkák ultra high performance mintájú abroncsairól, de kicsit szkeptikus vagyok. Érdemes ebbe beleugrani, vagy kis plusz költségért találok lényegesen jobb alternatvát?

(#47013) rbalint88 válasza Ranger^41 (#47012) üzenetére


rbalint88
addikt

20k a sava/debica darabja, 22k a barum es a vredestein is. Biztos nem szorakoznek C/D brandekkel, ha B brand is van minimalis felarral.

(#47014) Ranger^41 válasza rbalint88 (#47013) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Tök jogos, bár ahogy nézem a Barum most kicsit gyengébben teljesít mint korábban, de 22/23 körül igazi kánaán van már.

(#47015) PROHARDVER! válasza 2ozzmexy (#47005) üzenetére


PROHARDVER!

Higgadj le egy kicsit, és finomíts a stílusodon, szóltunk már emiatt korábban.

(#47016) OPiiPO válasza Real_Necro (#46998) üzenetére


OPiiPO
addikt

Soha semmi gondom nem volt a hozott gumival, ha most visszagondolok kb. mindig is ez volt a helyzet.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47017) 2ozzmexy válasza PROHARDVER! (#47015) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Semmi idegesség nem volt benne, inkább szarkazmus és irónia. Formáltam egy véleményt, a korábbi eset jogos volt, ez most nem, bocs. A nyilvános megalázásról a véleményem pedig ismered, szép estét! :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47018) Qru válasza OPiiPO (#47016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem köpködtek egyszer de nem a hozott gumi miatt, hanem a szerintük semmire sem jó 4 évszakos miatt (ami amúgy egy Michelin CC volt ami pont nem sz@r de mindegy).

#nincsbennetarcsi

(#47019) 2ozzmexy válasza Ranger^41 (#47012) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Kléber esetleg? A harmadvonalas márkákat nem szoktuk ajánlani. Sebring téliről tudok csak tapasztalatot mondani, vagy Kormorán 4S-ről.Ha esetleg megléped akkor megteszed hogy megirod milyen? Én is szemezek vele, de nem igazán van tapasztalat róla. :(

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47020) 2ozzmexy válasza Qru (#47018) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Michelin CC elég jó a 4S-ek között, nem értem miért csinálják ezt... Nem kérdezted mit ajánlana ami jobb (szerinte)? (kíváncsi lennék mit ajánl jobb ár/érték arányban)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47021) Qru válasza 2ozzmexy (#47020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az fájt neki gonodlom, hogy így nem megyek évnte 2x, hanem 5 év alatt összesen 3x voltam csak (amikor felrakta és 2 évente egy centrír).

#nincsbennetarcsi

(#47022) rbalint88 válasza 2ozzmexy (#47019) üzenetére


rbalint88
addikt

24 a kleber. Biztos nem vennem a vredi helyett

(#47023) 2ozzmexy válasza rbalint88 (#47022) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A Michelin vonalon gondolkodtam, de egy ultrac satin jobb lehet szárazon. (nem biztosan jobb, csak lehet)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47024) 2ozzmexy válasza Qru (#47021) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ez a 2 évente centrir, nekem fura. Ha két szetted lenne felnire szerelve akkor is vinnéd? Szerintem a többség nem viszi 2 évente centrirozni, ha nincsen gond vele, persze jobb a nyugalom és a biztonság az első. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47025) Real_Necro válasza lorcsi (#47011) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma lemondtam a Hankook-ot telefonon, május végéig nem akartam várni. Korrekt volt ügyfélszolgálatos srác, azt mondta, szerinte is ésszerű döntés. Említettem neki, hogy a hét második felében valószínűleg mennék cserélni, vettem Vredestein-t. Erre csak annyit reagált, "oooh", valamint, hogy várnak... :)

Automax már küldött számlát, már csak mpl értesítést várom.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47026) Qru válasza 2ozzmexy (#47024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rázott a kormány amúgy nem vittem volna én sem.

#nincsbennetarcsi

(#47027) Safranek


Safranek
aktív tag

Tegnap egy tüzépen jártam és amíg a soromra vártam begurult egy új S Klasse 350d ,
Giti téli gumikon. :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#47028) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Mastersteel Supersport-ról mi a vélemény?
Azt látom, h olcsó féle :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#47029) Real_Necro válasza Real_Necro (#47025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma jönnek a Vredestein Ultrac pacskerok. :))

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47030) Real_Necro válasza Real_Necro (#47029) üzenetére


Real_Necro
veterán

Storno, magyar posta bekavart, nincs termináljuk (technikai probléma miatt), így nem tudom kifizetni...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47031) spiky03


spiky03
veterán

4 évszakos gumiból 15"os méretben még ajánlott a Vredestein Quatrac 5?
Vagy esetleg valami más ajánlás?
Városi használatra lenne csak kb napi 40 km.
Ritkán 110 km is. :)

Valamint mennyit érhet 4 db gyári 15"os Hyundai acél felni 2014es Michelin Alpin 5 téli gumikkal? A felnik hibátlanok, a gumiból az egyik lett javítva mert benne volt egy kis szög. Betömték a lyukat. ;)
50 ezer az reális érte?

Köszönöm:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#47032) blakey válasza spiky03 (#47031) üzenetére


blakey
titán

Jó a Quatrac 5 de van újabb, szám nélküli Quatrac, az ajánlott, friss, újabb, jobb, elvileg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47033) focvis válasza spiky03 (#47031) üzenetére


focvis
veterán

Hunyadiban kevéssé vagyok járatos.
4 db átlagos 15" lemezfelni kb. 20-at ér. A 7 éves téli gumik értéke jelképes. Cakk-pakk 30 ezer lehet a reális ára, az 50-et nagyon soknak érzem.

(#47034) Qru válasza spiky03 (#47031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pontosan milyen méretben keresel gumit?

#nincsbennetarcsi

(#47035) 2ozzmexy válasza focvis (#47033) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

+1
Nekem a 14"-osokra 20-ért sem jelentkezett senki 1 évig 6-7 éves jó állapotú téli abroncsokkal. (5-5,5mm és mind kiállta a köröm tesztet) Amikor levittem 15-re akkor 2 hónap után jött egy hívás, de még ő is alkudott belőle. :(
Hogy klasszikust idézzek: árulni szeretné vagy eladni?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47036) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#47035) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért az sem mindegy mire lehet felrakni azt a felnit. A régebbi, kisebb méretekből tele van minden már persze, hogy nem kell senkinek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47037) spiky03 válasza Qru (#47034) üzenetére


spiky03
veterán

Hát a telim az 195/65, a nyárim meg 185/65.

Nem tudom melyik lenne a megfelelőbb.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#47038) Qru válasza spiky03 (#47037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek nem váltóméretei egymásnak (azaz eltérő az átmérőjük). Az autó matricáján vagy a kezelésijében melyik méret szerepel? Vagy írd le pontosan milyen autóról van szó (az évjárata is fontos).

#nincsbennetarcsi

(#47039) spiky03 válasza Qru (#47038) üzenetére


spiky03
veterán

Hyundai i30 5 ajtós 2011 FDH
1.4 benzin, 109 LE

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#47040) 2ozzmexy válasza szabonagyur (#47036) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

6Jx14 4x100 Elég gyakori és hát így jártam, nem is azért írtam, csak gondoltam árnyalom a képet picit a témában.
Mindegy, igazából kármentettem, elment amennyiért elment, nem maradt autó amire felment volna, aki elvitte a régi autót ő nem akart érte fizetni, én meg túl rátarti voltam, a helyet meg csak foglalta.
Az okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátjából sem, okos nem vagyok, ez már bizonyítást nyert. :B

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47041) 2ozzmexy válasza spiky03 (#47039) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[i30 2011 1,4 benya]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47042) spiky03 válasza 2ozzmexy (#47041) üzenetére


spiky03
veterán

Ilyen méretek vannak rajta most is. :)
Az a két méret.

Melyik lenne az ideálisabb a 4 évszakoshoz?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#47043) Qru válasza spiky03 (#47042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

195/65R15 Vredestein Quatrac (szám nélküli nem az 5-ös). Picit olcsóbb méret mint a 185/65R15 érdemben meg nem számít mert a gumi teljes szélességei között 1 cm a difi.

#nincsbennetarcsi

(#47044) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megérkeztek Automaxtól a Vredestein Ultrac-ok. 0921 a dot szám.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47045) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok! 205/55 R16 Négyévszakos gumiból melyek az ajánlottak, amelyek nem kúsznak, nyúlnak nyáron sem, vizes aszfalton is megállják a helyüket? Néztem teszteket, de ahány teszt annyi győztes... Michelin CC+, Goodyear Vector Gen3, Hankook Kinergy S2, Continental AllSeasonContact, ezek mennyire jók? Megéri a GoodYear a +5k felárat guminként? Alufelnire is mehetnek ezek?
Felhasználás: évente 70-80% város, maradék pálya. De azért mennénk hosszabb távokat is kirándulni, de nyilván nem ezzel élményautóznék.

Ahogy a tyrereviews alapján néztem a Goodyear Vector G3 nedvesen és hóban nagyon jó, szárazon már csak egy közepes. Ami igazából tetszene is, hiszen pont nedvesen és hóban legyen egy picit jobb a többi 4s gumitól. Egy Octavia 3 kombira szeretnék gumit nem mellékesen.

QRU ajánlotta a Vredestein Quatrac Pro gumit.

(#47046) Qru válasza _NCT (#47045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a Pro-t a simát: [link]

#nincsbennetarcsi

(#47047) _NCT válasza Qru (#47046) üzenetére


_NCT
őstag

Jajj, köszi most látom, hogy előbb volt a Pro, aztán továbbfejlesztették és most Quatrac 5 lett a neve. :W Csókoltatom az elnevezések megálmodóit.

(#47048) tboldi válasza _NCT (#47047) üzenetére


tboldi
nagyúr

És az 5 után jött a simán csak Quatrac, számok és jelzők nélkül. Ezt keresd! ;)

(#47049) _NCT válasza tboldi (#47048) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi! :R Azt nézem, hogy árban nincs nagy eltérés a Michelin CC és Quatrac között. Amúgy utazni pályán mennyire kellemetlen ezekkel a gumikkal? Bár ahogy néztem általánosságban 68-72dB között van a zaj.

(#47050) spiky03 válasza Qru (#47043) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm a segítséget.:R
Akkor olyat rendelek majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.