Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) Lackki válasza IMGM6 (#32300) üzenetére


Lackki
senior tag

:D beleköpnek vagy mi?

Privátot hamarabb észreveszem

(#32302) IMGM6 válasza Lackki (#32301) üzenetére


IMGM6
tag

Nem, hanem zömében a gyártáshoz, a gépek kezeléséhez igazán értők sztrájkolnak, akik dolgoznak (pl. mongolok, ukránok) nincsenek igazán a szakma csúcsán, ezért katasztrofális minőségben készülnek most a gumik.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#32303) Lackki válasza IMGM6 (#32302) üzenetére


Lackki
senior tag

és nincs minőség ellenőrzés?

Privátot hamarabb észreveszem

(#32304) IMGM6 válasza Lackki (#32303) üzenetére


IMGM6
tag

de van, csak gondolod, hogy hagyja a vezetés, hogy összes gumit kidobják?

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#32305) Lackki válasza IMGM6 (#32304) üzenetére


Lackki
senior tag

nem tudom hogy működik ez, nem látok bele, de szerintem Te sem :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#32306) CHIPman válasza focvis (#32294) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az idei modellek közül a Barum Bravuris 5HM és a Hankook Ventus s1 evo3 érdekelt, viszont utóbbiból valahogy kihagyta a Hankook a méretemet, előbbi pedig már most beesett az elődje árára és meg is jött, szóval nálam tárgytalan.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32307) kisza25 válasza IMGM6 (#32300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#32308) Qru válasza HussarF (#32298) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen és nem csak, hogy nehezebben szorítja ki de egy szélesebb abroncs eleve több vizet vesz fel a nagyobb felülete révén, tehát minimum mélyebb mintaárok kéne, hogy egy azonos de keskenyebb gumi teljesítményét hozza aqaplaning esetén.

#nincsbennetarcsi

(#32309) HussarF válasza Qru (#32308) üzenetére

Te nem emlékszel arra a tesztre, amit mondtam? Sztem tuti ebben a topikban láttam. Le voltak tesztelve szélesség alapján az abroncsok, és szépen ott volt, hogy szélesség függvényében hogyan változnak bizonyos paraméterek, pl. fékút vízen meg ilyesmik. Próbáltam rákeresni, de nem találtam.

(#32310) Qru válasza HussarF (#32309) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rémlik de sajnos nem találtam meg én sem. :(

#nincsbennetarcsi

(#32311) Viszlát válasza HussarF (#32298) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez így továbbra is nagyon slendrián és pontatlan megfogalmazás. Van benne igazság, csak mint abszolútum nem állja meg a helyét. Vajh' miért nem 145-ös, Suzukira való gumikat dobnak fel a Forma 1-es autókra is esőben akkor? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32312) Qru válasza Viszlát (#32311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jó a konkrét példa, mert kötelezően előírt a gumik pontos mérte az F1-ben. :D De amúgy érthető, mert ez nem csak az aquaplaningról szól, hanem sokkal összetettebb a vizes környezetben való közlekedés.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32313) Kornel válasza Viszlát (#32311) üzenetére


Kornel
veterán

Melyik Suzuki-n van 145-ös gumi?
Maruti?

(#32314) IMGM6 válasza Viszlát (#32311) üzenetére


IMGM6
tag

Mert a Forma 1-ben szigorúan meg van határozva, hogy milyen méretű gumikat lehet használni.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#32315) HussarF válasza Viszlát (#32311) üzenetére

Reméltem, hogy azért nem kell definiálnom minden keret- és peremfeltételt, érthető lesz anélkül is. Az aquaplanning és a fékútja jobb lesz keskenyebb abronccsal, az aquaplanning akár még 145-ös szélességűvel is. Ésszerű keretek között javasoltam ezért egy keskenyebb abroncsot. Amivel nem jár úgy az autópáylán, hogy nagy sebességnél egyszer csak eltűnik a kapcsolat az úttal. A cornering valószínűleg nem javul, de vízen simán elképzelhető, hogy egy 10%-al keskenyebb abronccsal, még az is jobb lesz, de legalábbis nem romlik. Egyébként meg van példa arra is, amit mondasz, szóval nem hülyeség, még ha azt is hiszed:


(#32316) Viszlát válasza Qru (#32312) üzenetére


Viszlát
addikt

Ehh, kákán is a csomót, hm? :D

De erről beszéltem egyébként, összetett a történet, az aquaplaning maga sem egy egyszerű, könnyen belőhető , stabilan ugyanúgy megvalósuló jelenség. És akkor ott a következő, hogy ha kikísérleteztük, hogy mely szélesség a legideálisabb ebből a szempontból egy konkrét autó esetében, akkor például a tapadófelület elegendő-e ahhoz, hogy az úton maradjon az adott járgány, tud-e érvényesülni optimális fékhatás, és így tovább...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32317) athomi válasza HussarF (#32315) üzenetére


athomi
veterán

Fékút pont a szélesebb abroncsokkal jobb, de aquaplaning szempontjából tényleg a keskenyebb abroncs a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#32318) Viszlát válasza HussarF (#32315) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezer sebből vérzik a javaslatod. Honnan tudod, hogy a gyári mérettel úgy jár? A keskenyedés egyéb hatásait figyelembe vetted? Tisztában vagy az adott autó idevágó paramétereivel, tudod mekkora erők hatnak a gumikra? A gyári méretek között van keskenyebb, de természetesen kisebb átmérőn, vajon miért van ez így? De az is megérne egy misét, hogy ez a jobb az konkrétan mit jelent. Mennyivel jobb? Számottevően jobb vagy elhanyagolható a különbség? Hogyan lehet ezt pontosan kiszámolni, számszerűsíteni?

A releváns havas képeket meg köszi. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32319) Qru válasza HussarF (#32315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ejj de jó képek! :C Jövő télre be is rendelek 4 mankókereket. :DDD :R

#nincsbennetarcsi

(#32320) HussarF válasza Viszlát (#32318) üzenetére

Lassan oda lyukadunk ki, hogy szerinted a slick gumi is jobb lesz vízen, sztem hagyjuk inkább ezt :)
Ha azt nem látod, hogy egy havas kép miért lehet releváns, akkor főleg mindegy

[ Szerkesztve ]

(#32321) Viszlát válasza HussarF (#32320) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, ide csak akkor lyukadnánk ki ha egyikőnk szándékosan félremagyarázná azt amit a másik mond. De biztos vagyok benne, hogy te sosem tennél ilyet csupán azért, mert nincsenek válaszaid a felvetett kérdésekre, szóval én nem félek ettől. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32322) TFSi válasza HussarF (#32320) üzenetére


TFSi
őstag

Én úgy látom, egy értelmes eszmecsere kezd kialakulni, kár lenne veszni hagyni a diskurzust. :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32323) HussarF válasza Viszlát (#32321) üzenetére

Nem veszed észre, hogy te vagy az, aki a kákán is csomót keres? Össze vissza beszélsz, mindenféle paraméterekről, amik részleteket határoznak, miközben itt ökölszabályokról beszélünk, amit, ha követ az ember, akkor nagy valószínűséggel a várt eredményt kapja. Persze, nyilván még a hold gravitációja is beleszámít a tapadásba, ha mindent figyelembe akarsz venni, de nincs a hangsúlyos tényezők között.
Miért nem rakunk 1,2 tobnnás autóra 305-ös abroncsot? Jobban tapadna szárazon, kanyarban is megfogná, mint az állat. Csak épp vízen szánalmas teljesítményt nyújtana, mert hiába a több csatorna a szélesebb abroncson, a vízkiszorítás drasztikusan csökken. De cáfold meg, ha tudod.

(#32324) bbubby00


bbubby00
őstag

Mivel kis méretben (195/50R15) az összes általam preferált sportosabb gumit nem gyártják már, így VentusPrime 3 megy az MX5re. :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32325) TFSi válasza HussarF (#32323) üzenetére


TFSi
őstag

Az indulatos eszmecserének viszont semmi értelmét sem látom, és sajnos saját tapasztalat, hogy én is megkaptam a magamét, amikor eltérő álláspontra merészeltem helyezkedni a romániai gyártással kapcsolatban. Sajnálom egyébként, mert lehetne máshogyan is.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32326) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Srácok!
Felrakattam ma a nyári pacskerokat (vp3) és a kingstar téli gumik után kicsit fura hangja van. Minden új gumi hangos eleinte? Kicsit olyan mintha szélzaj lenne.
195/65 r15-ről váltottam szintén gyári, de egyel nagyobb méretre, 205/55 r16-ra.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32327) Sub-ZeRo válasza flymi (#32326) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem szabadna hangossabb lennie. Az én gumisom szerint a kopott guminak van nagy hangja.
Nekem T005 van fent és csendes.
Amúgy neked is 71/72 db a zaj értéke.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32328) rbalint88 válasza Sub-ZeRo (#32327) üzenetére


rbalint88
addikt

VP3-nal az a tapasztalat, hogy be kell kopnia picit, addig tenyleg hangos picit. Kb 2-300km utan elmulik (vagy megszokja az ember)

(#32329) flymi válasza Sub-ZeRo (#32327) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Közben kiderült mi volt a bibi. Egy patent lejött és a dob rálógott a gumira. :W
Igazából bal hátul két patent is hiányzott, de a most leesett második okozta a problémát. Megoldottuk.
Nem vagyok valami vájtfülű, icipicit talán hangosabb most mint a téli volt, de lehet csak beképzelem.
Amúgy azt mondta a gumis srác jó választás volt, bár egy Conti pc6 még jobb lett volna. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32330) Qru válasza flymi (#32329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah de árban sem egy kategórai cserébe. :D

#nincsbennetarcsi

(#32331) HussarF válasza flymi (#32329) üzenetére

Remélem megköszönted a tanácsot Nyilvánvaló Kapitánynak ;]

(#32332) bbubby00 válasza bbubby00 (#32324) üzenetére


bbubby00
őstag

Most hozta a kiszallito. 0219 DOT mind a 4db gumi. Hetfon fel is dobjuk oket ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32333) Cyrin válasza bbubby00 (#32332) üzenetére


Cyrin
addikt

honnan vetted?

(#32334) bbubby00 válasza Cyrin (#32333) üzenetére


bbubby00
őstag

Intercars. Netto 48volt a 4db.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32335) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem 2 dologban.
1. Vettem felniket a verdámra (Honda HRV 2005) MOMO Corse 16 coll 7j ET 38 teljesen új felnik :) . Szerintetek kell aggódjak azon hogy Taiwani gyártás? :F
2. A gyári gumma méretem 205/60 R16 kevésbé ballonos megoldással vadítanám milyen méretet javasolnátok rá?
A váltóméretet mennyire kellene figyelembe vennem? (OK kevesebbet vagy többet mutat a KM óra.)
Köszönet a válaszokért.
Thunderboy

Spacesynth 4 ever!

(#32336) HussarF válasza Mythunderboy (#32335) üzenetére

2. Nagyobb felnit kellett volna akkor venni. 16-osból nem tudsz kevésbé ballonosat csinálni, mert akkor kisebb lesz a kerék. Az pedig az álmos könyv szerint nem jó jel.

(#32337) Qru válasza Mythunderboy (#32335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6J ET45 a gyári méreted kicsit kintebb lesz a kerék és a szélesebb felni miatt jobban feszül majd rajta a gumi ami optikailag jobban mutat.

Maradj a gyári méretnél gumiból, peresítéshez nagyobb felni kellett volna (17") ahogy előttem is írták.

#nincsbennetarcsi

(#32338) Mythunderboy válasza Qru (#32337) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. :R Valójában 17-es felni után kutattam az lett volna a legtutibb. De végül ez lett belőle és valóban 6-os az eredeti felnim szélessége így igazad lehet a gyári mérettel.. :) A felni minőségéről mi a véleményed?

Spacesynth 4 ever!

(#32339) alphaville


alphaville
aktív tag

Felkerültek...
Az első néhány száz méteren úgy búgott, akárha ragasztóba lépett volna. Majd nyugtató csend és parádés tapadás, avagy az élet apró örömei.

(#32340) Sub-ZeRo válasza Mythunderboy (#32335) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem utángyártott gagyi felni, akkor jó felni. Láttam már utángyártott felnit szétnyílni, mert a srác az audi a6-al minden gödröt megtalált vele. ;] Plusz még egy gumi is bánta neki. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32341) Mythunderboy válasza Sub-ZeRo (#32340) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

A Taiwani gyártmány (ami ha az utánna olvasásom nem csal) nem feltétlen jelenti hogy gagyi vagy nem?
Hogy különböztethetném meg az eredetitől? A súlya, a kivitel minősége, kb ilyenek?

Spacesynth 4 ever!

(#32342) Sub-ZeRo válasza Mythunderboy (#32341) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A hamisított portékát sokszor eredetiként adják el, amivel a vásárló már az áralőnyt is veszti, így érdemes figyelni milyen forrásból mit vásárolunk. A hamis termékek közös jellemzője, hogy rendszerint hiányoznak róluk a szériaszámok, ötvözet jelölések, konkrét típusjelölés, és a számazási hely sincs feltüntetve. Persze az ilyen felniket inkább olcsóbban, replikaként kínálják eladásra, de két replika között is nagy a különbség. Ugyanis a neves felnigyártók is készítenek jól sikerült gyári formákról replika felniket, ezek minősége rendszerint megbízható, a felhasználók inkább a felületkezelési minőség gyengeségéről számolnak be. Ritkább probléma a túl lágy anyag, amely miatt a replika felni az eredetinél kevésbé viseli el a megterhelést, hamar deformálódik. De ne keverjük össze a hivatalos replika modelleket a hamisított felnikkel.

Innen részlet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32343) Graphics válasza alphaville (#32339) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kell neki egy kis kopas, utána halkul

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32344) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezt itt hagyom magamnak.
Mert itt meglesz, és egyszer még hátha kelleni fog. :D

Golf 4
20,5mm agy/csavar közti távolság.
M14x1,5x27
57,1

Kerékmeghúzás
120Nm

Opel H facelift
21,5mm
M12x1,5x22
Alufelni csavar hossz 26mm
5x110
65,1

110Nm

Csavarok
[link]
Vag Felni keresés [link]
Felni adatok [link] [link]
Gumi, alu, acél felni kereső [link]
Tehermentesitő AutoStyle

[ Szerkesztve ]

(#32345) Hachiko95 válasza HussarF (#32309) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Azt én linkeltem [link].
Aquaplaning-nél sokat számít, a többinél gyakorlatilag hibahatáron belül van a különbség.

(#32346) HussarF válasza Hachiko95 (#29349) üzenetére

Nem ez volt az. Nem egy video volt, hanem egy cikk.

(#32347) Hachiko95 válasza HussarF (#32346) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Erről van cikk is, de akkor nem tudom melyikre gondolsz.
Abba milyen plusz információ volt?

[ Szerkesztve ]

(#32348) FireFox1996 válasza K Norbi (#32344) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Az ilyen infók miatt mindig csinálok képeket, aztán feltettem a google drive/google photo-ba, külön mappába, így bármikor azonnal tudom elővenni.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#32349) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

A gyári alufelnik (Ford) téli viszonyok között mennyire tartósak? pl só okozta marás... Utángyártottaknál tudom van amiket jobban ajánlják téli viszonyokhoz de gyáriaknál nemigen szólnak ilyesmiről az információk.

(#32350) molnarpeter válasza SPeti1984 (#32349) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem szokott gond lenni (egy felnin két szett gumi verzióban sokat látok), csak akkor kezdi ki, ha sérül a bevonat, de úgy sem feltétlenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.