Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) M0RGI válasza M0RGI (#31847) üzenetére


M0RGI
őstag

Ezek a megállapítások igazak?

"Nem kell megijedni, ha egy forgalmazott gumiabroncs gyártási ideje régebbi, hiszen a szakszerű tárolásnak köszönhetően a három évnél nem idősebb abroncsok teljes mértékben azonos állagúak az éppen a múlt héten készültekkel!"

"A Magyar Gumiabroncs Szövetség hivatalos állásfoglalása szerint egy gumi helyes tárolás esetén 5 éves korig számít újnak, azaz eddig hozható forgalomba"

[ Szerkesztve ]

(#31852) TFSi válasza M0RGI (#31851) üzenetére


TFSi
őstag

Engedékenyek. Mi lesz, ha 5 évesen szerelteted fel, vajon mennyire őrzi kémiai paramétereit utána?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31853) Qru válasza M0RGI (#31851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 év sztem is túl optimista (főleg, hogy ismeretlen körülmények között volt tárolva) de a 3 évre azt mondom oké. 2018-as gyártásút simán bevállalhatod. :K

mod:

amol: A Q5 az középkategória, mivel a 4évszakos eleve kompromisszumos gumi én nem erőltetném a középkategóriát, max ha csak boltba jársz vele.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31854) M0RGI válasza Qru (#31853) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen! ;) Akkor megrendelem a CC+-t. ;)

(#31855) athomi válasza M0RGI (#31846) üzenetére


athomi
veterán

A múltkori ADAC teszt más abroncsméretben készült, ahol több olyan abroncs sem szerepelt, ami az Auto Zeitung tesztben szerepel. Viszont mindkettőben szerepelt a Bridgestone Turanza T005, és ha megnézed az már az ADAC tesztben is szépen verte a Crossclimate+-ot száraz fékútban. Csak az ADAC nem ad meg konkrét métereket.

Amúgy nekem az Auto Zeitungos teszt alapján teljesen rendben van a Crossclimate+ tudása, semmi elkeserítőt nem látok. Ha ennél nyáriasabb négyévszakos kell, akkor ott a Bridgestone WeatherControl A005, de az meg havon elég kompromisszumos. Négyévszakos abroncsokra hatványozottan igaz, hogy nem fogsz olyat találni, ami minden körülmények között az élmezőnyben végez.

[ Szerkesztve ]

(#31856) CHIPman válasza athomi (#31855) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jól látom, hogy a Maxxis Premitra HP5 szinte prémium minőséget tud középkategóriás áron?
Az Apollo Aspire XP-ről és Barum Bravuris 5HM-ről már le lettem beszélve itt a topicban. Előbbit megértem, utóbbit nem teljesen, de az ajánlott Hankook Ventus Prime 3 iszonyatosan túl van árazva a méretemben, így továbbra is keresem a reális árú alternatíváját (225/45 R18 Laguna 3 4Control).

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31857) HussarF

Én a P7 Cinturato-n gondokozok erősen az Auto Zeitung teszt után. Mindenképp Pirellit akartam idén, de inkább P ZERO-ban gondokoztam. Abból a Nero GT a legkommerszebb, de annyira csúnya mintája van, hogy az nem jön be. A többi P ZERO meg szerintem kimondottan UHP, drágább és csak XL van belőlük.

(#31858) M0RGI válasza athomi (#31855) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, persze, csak ahhoz képest, hogy szárazon kitűnőnek mondták eddig (bár azt hiszem ott a többi négyévszakossal hasonlították össze), váratlanul ért a Nankang-al egyenértékű száraz fékút. :(

Meg a zajt sem értem, hangosnak írják, közben 2-4 dB-el magasabb csak az elsőknél. Plusz a jelölése szerint is 1 fekete hullám, azaz Csendes.

(#31859) evo87 válasza M0RGI (#31858) üzenetére


evo87
őstag

Azért a Nankang is jó pár éve a piacon van, és állítólag egész vállalható gumi...mármint ami a tapadást illeti. Az olcsó árért cserébe jól tapadó ellenben 1 nyár alatt elkopó szettet kapsz.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31860) athomi válasza M0RGI (#31858) üzenetére


athomi
veterán

Sokkal inkább azt mondanám a Nankang meglepően jól szerepelt szárazon. Ellenben nedvesen totál elhasalt, 17-23 méterrel hosszabb lett a fékútja az élmezőnytől, na az már nem gyenge, úgyhogy továbbra sem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#31861) Qru válasza athomi (#31860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért fenntartással kezelném a jó száraz fékutat is, ezek az olcsó gumik nagyon gyorsan öregednek, mert kispórolják belőle a drága öregedésgátló adalékokat. Szóval 2-3 évesen a fékútja is sokkal hosszabb lesz mint így frissen.

#nincsbennetarcsi

(#31862) M0RGI válasza Qru (#31861) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát összetett ez az egész, az biztos.
Mindenesetre bevállalom a CC+-t, aztán meglátjuk az autón (Scross) hogy teljesÍt.

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, hozzászólásokat.

(#31863) Qru válasza M0RGI (#31862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó választás, elégedett leszel vele. :K

#nincsbennetarcsi

(#31864) Kornel válasza M0RGI (#31862) üzenetére


Kornel
veterán

A gyári nyári guminál klasszisokkal jobb lesz.

(#31865) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halló!

Acélfelnit mivel érdemes megpucolni.

Lassan jön a jó idő, feldobnam nyariakat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31866) focvis válasza Graphics (#31865) üzenetére


focvis
veterán

Slag, egy vödör autó-samponos víz, szivacs.
Ha brutál fékporos, használhatsz dedikált felnitisztító szert, de szvsz lemezfelnire felesleges.

(#31867) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Lehet megvennék a felni+gumi kombómat, de futárral kellene elküldetnem. Ez a gyakorlatban hogyan működik? A csomagolóanyagot honnan érdemes beszerezni és melyik futár cég ajánlott? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#31868) sutszi válasza Land (#31867) üzenetére


sutszi
veterán

Én furgefutar.hu -n szoktam kalkulálni egyet, aztán ami jó árban és szolgáltatásban azt választom.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31869) BaLee válasza Land (#31867) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Legegyszerűbb ha valamelyik gumisnál veszel vagy kérsz 4db zsákot amibe a kerekeket szokták csomagolni, aztán abba becsomagolod, ragasztóval összetekered aztán kész. Felni+gumi kombót úgyis csak egyesével tudok csomagolni.

(#31870) amol válasza Kornel (#31850) üzenetére


amol
addikt

Számomra egy rahedli teszt és vélemény elolvasása után egyáltalán nem volt egyértelmű hogy a CC+ és az A005/Conti (vagy GY) más kategória. Olvastam olyat is ahol még ajánlott sem volt a CC+. Olyat is találtam amit a Quatrac5 nyert, de volt ahol csak szárazon volt a legjobb. Szóval a Michelinnek is vannak hiányosságai, ha nem így lenne a többit nem venné senki.

A Vredestein (és az Apollo is) peremvédős. Biztos?

Qru: Nem láttad a boltot és értem hogy a Q5 középkategória de a Q7 már túl nagy ;]
Viccet félretéve ha a többivel nem érdemes azonos árban foglalkozni elvileg hétfőn érkezik CC+, összesen 9 ezerrel drágább a szett mint Vredesteinből ha marad az ár.

(#31871) athomi válasza Qru (#31861) üzenetére


athomi
veterán

Mivel olyan tesztek nem készülnek, így ezt csak feltételezni lehet. De lényegtelen is, mert nedvesen újként is vállalhatatlan, összességében pedig semmi pozitívat nem lehet mondani, csak azt hogy kerülendő.

(#31870) amol: Hol nem volt vállalható a CC+?

[ Szerkesztve ]

(#31872) BigBlackDog válasza athomi (#31871) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vizes műgyantán. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31873) Kornel válasza amol (#31870) üzenetére


Kornel
veterán

Michelin: [link]

Vredestein: [link]

Azért van különbség.
Vredestein jelenleg elég régi minta, kb. a Kleber-el van egy szinten, ami Michelin B brand.

(#31874) Graphics válasza Land (#31867) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kukászsák, legerősebb.

Karton lapot esetleg tehetsz a külső felére

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31875) Graphics válasza Kornel (#31873) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Michelin inkább téliesebb mintázatú.

A Vredestein középút inkább. Nekem bejött a Quatrac 5, ha most kéne venni is ezt venném

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31876) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Fiat punto 2 alá szeretnék nyári gumit vásárolni R14 méretben. 165/70 esetleg 175/65, vagy milyen méretet ajánlanátok ?
3-4 ajánlatot ha kapnék azt megköszönném. Prémium és közepes márkából.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#31877) Kornel válasza Graphics (#31875) üzenetére


Kornel
veterán

Pont fordítva, a Michelin a legjobb szárazon, karöltve a BS-al

(#31878) Graphics válasza Kornel (#31877) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom így hasonlítani, nekem ami van arról tudok véleményt mondani :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31879) BigBlackDog válasza Graphics (#31875) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A Michelin CC+, mint télies? :D A saját tapasztalataim alapján nagyon nem az a télies a kettő közül. :N

(#31880) Graphics válasza BigBlackDog (#31879) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oksi , csak egyes pillanatast vetettem a mintára , fiatal voltam és bohó, hirtelen nyilatkoztam :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31881) Kornel válasza Graphics (#31880) üzenetére


Kornel
veterán

A Michelin CC(+)on nincsenek hagyományos téli lamellák, egy V mintás, inkább nyárias keverék, ami éppen elboldogul a hóban, ellenben jégen nem az igazi (meg vizes műgyantán sem :D).
A Vredestein pedig egy klasszikus vegyes megoldás, téli és nyári féllel, ahol a téli felén a hagyományos téli gumihoz hasonló lamellák is vannak, cserébe télen jobb, de a nyári tulajdonságait ez a rész visszaveti.

(#31882) Graphics válasza Kornel (#31881) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31883) rbalint88 válasza Kornel (#31881) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk figyelembe veve azt, hogy alapvetoen elegedett voltal az apolloval is nyaron (meg en is elegedett voltam vele a kora oszi melegekben), nem beszelnek le senkit a kicsit jobb quatrac5-rol senkit a cc+ iranyaba, ha nyaron nem akar racsingolni. Telen azert tobb tartaleka marad es azt biztos hamarabb eszreveszi, mint azt, hogy a mecseki hajtut a vredivel csak 63-mal lehetne bevenni, a cc-vel meg 67-tel, mert ugyis csak 40-nel fog ott menni.
Meg ugye ne abbol induljunk ki, hogy mindenki fittipaldi es majd telen megoldja a nyariasabb gumival, mert atlagban azt latom, hogy meg telivel se tudnak kozlekedni telies korulmenyek kozott. Meg a masik resze az, hogy azert a tobbseg minel kevesebb ingerrel szeretne eljutni a-bol b-be, nem akar faszagyerek lenni es legyozni a termeszetet, amit azert letaposott latyakos korulmenyek kozott az elmondasok alapjan at lehet elni a cc-vel. Szoval atlagembernek, ha kell a kocsi telen, akkor inkabb gy vector, conti vagy vredi kozul ajanlanek. Ha le tudja rakni az autot, akkor johet a cc vagy a005 inkabb szerintem.

(#31884) M0RGI válasza rbalint88 (#31883) üzenetére


M0RGI
őstag

Jól beszélsz :K
Bár itt télen is jobb lett a CC.

[ Szerkesztve ]

(#31886) athomi válasza rbalint88 (#31883) üzenetére


athomi
veterán

Miért kéne letenni az autót CC-vel télen? Az az átlag amiről te beszélsz hóban észre sem venné egy CC+ és Quatrac 5 között a különbséget.

(#31887) Graphics válasza athomi (#31886) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan.

Meg amekkora tél volt idén is... :D Jó azért volt pár napig havas idő, de az utak azért hamar tisztává váltak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31888) yoogie


yoogie
aktív tag

Bridgeston Potenza S001-ről valakinek valamilyen vélemény? Azt hiszem ilyen áron nem lehet sehol sem kapni.. Mi lehet itt az átverés? :D

(#31889) yoogie válasza yoogie (#31888) üzenetére


yoogie
aktív tag

Közben javítottak az áron, 14 ezer helyett 41 ezer lett. :F

(#31890) Graphics válasza yoogie (#31889) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahogy azt sejteni elgépelés volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31891) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Renault Megane I-re keresek nyári gumit.
15"-os alufelni van hozzá amin most 185/65 R15 van.
Ha jól látom a gyári méret 185/60 R15 lenne, szóval most vissza is váltanék erre.
MI az ajánlott típus ebben a méretben?

(#31892) focvis válasza yoogie (#31889) üzenetére


focvis
veterán

A 41 k sem tűnik rossz árnak érte ebben a méretben.

Nekem volt S001 225/40R18-ban, alapvetően jó gumi: 5-ből 4-es; kicsit hangos és gyorsan kopik, utóbbi igaz minden UHP / sport gumira.

(#31893) rbalint88 válasza athomi (#31886) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem kell feltetlenul letenni, de ha full jeges minden, ott tudhato, hogy szivas lesz.
A gy vagy vredi teliesebb, jobban teljesit ilyen korulmenyek kozott. Tom1939 is irta, hogy csuszkalt a ccvel

(#31894) athomi válasza rbalint88 (#31893) üzenetére


athomi
veterán

2018-as ADAC tesztből nem ez jön le.

Fórumtárs totál eltérő körülmények között ment jégre a két abronccsal (más autó, más időpont, más méret, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#31895) SpZ


SpZ
senior tag

Sziasztok, most vettem egy Honda Jazz 1.4 (2007) autót. Sajnos nyári szettem nincs az autóhoz, valószinüleg acélfelnin lesz a gumi. 185/55 r15 méretben szeretném, Firestone Roadhawk van kinézve elsődlegesen illetve Fulda EcoControl HP. Általában 2fő paraméter mentén nézem az abroncsokat igy főképp a fogyasztási értéke és a zaj szokott előtérbe kerülni (ettől függetlenül megnézem a tapadást és az árát is természetesen). Van valami vélemény a fent emliett gumikról illetve valami mást érdemes lenne megnézni? Köszönöm a válaszokat!

(#31896) tboldi válasza SpZ (#31895) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hankook K425? Nekem egész jók a tapasztalataim ezzel a gumival egy ugyanolyan Jazzen, habár a fogyasztásról nem tudok nyilatkozni, sosem érdekelt különösebben. :D

Kár, hogy az utód K435 nincs ebben a méretben, csak 175/65R14-ben. Apum WagonR-én ez van (165/60R14), ő is meg van elégedve velük.

[ Szerkesztve ]

(#31897) Ádám16


Ádám16
addikt

Miata NB gyári Sportive R16 felnijére keresek valamilyen ár/érték bajnok 195/45 gumit.

Amiket néztem:

- Hankook Ventus Prime3
- Uniroyal Rainsport 3

Amit nem szeretnék: T1R
Focvis által ajánlott Michelin Energy Saver nincs a méretben.
Mik a még javasoltak ebben a kategóriában?

(#31898) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Kettes puntóra R14 175/65 méretben melyik lehet jobb választás ? Valakinek van tapasztalata az alábbi gumikkal ?

Semperit Comfort-Life 2
Falken SN 832

Vagy ha van bárkinek jobb ötlete szívesen meghallgatom.
A 2019-es nyári gumi teszt mikor várható kb. ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#31899) TFSi válasza yoogie (#31888) üzenetére


TFSi
őstag

Hamar öregszik és hangos, ráadásul kopik rendesen. 235/45 R19 volt belőle, soha többet.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31900) t1 válasza Directors (#31898) üzenetére


t1
addikt

Miért ilyen méretben? Ha 1.2 8V akkor 165/70R14 ha 16V vagy dízel akkor 185/60R14 a méret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.