Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) CHIPman válasza ilba (#32550) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szerintem itt igazán nem a pénz a kérdés, mert ugyan drágán kaptad, de még a gumi se igazán jó minőség...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32552) Qru válasza ilba (#32550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átverés volt egyértelműen. :( Engem meg a gázszerelő húzott le egy "drága alkatrésszel" de hát mindenhez nem érthet az ember ugye.. Én is simán megettem amit beadott. :(

Melyik cég ez?
Csak hogy véletlenül se őket hívjam ezek után elvből...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32553) Csabroncka válasza ilba (#32550) üzenetére


Csabroncka
addikt

A számlán mi szerepel? Mert lehet Bridgestone árban számlázta, de akkor az is kell, hogy szerepeljen rajta, akkor rosszat szereltek fel...

Ha Kingrun van a számlán ilyen árban, az valóban átverés lesz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32554) F_Zolee válasza Qru (#32552) üzenetére


F_Zolee
veterán

Leírta melyik. :S

(#32555) Qru válasza F_Zolee (#32554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom már. Thx.

#nincsbennetarcsi

(#32556) ilba válasza Csabroncka (#32553) üzenetére


ilba
tag

Számlán csak gumiabroncs és gumiszerelés tételek szerepelnek. Részletezve nincs, márka, típus, méret nem szerepel.

Köszi az empátiát! Nem szeretném tovább fokozni a hangulatot és offolni, csak észrevételeket, véleményeket vártam. Köszi!
Nyilván én hibáztam, de azért na...

Gumiaréna az említett cég.

(#32557) Lackki válasza ilba (#32556) üzenetére


Lackki
senior tag

nincs is náluk ilyen drága gumi :) szal nem engedném el

Privátot hamarabb észreveszem

(#32558) Manitou válasza ilba (#32556) üzenetére


Manitou
addikt

Egy értelmes gumimárkát nem látok a honlapjukon :Y Szerintem Bridgestone az életben nem is volt náluk.

[ Szerkesztve ]

(#32559) Graphics válasza ilba (#32556) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Telefonon Bridgestone-t mondott?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32560) K Norbi


K Norbi
addikt

Nyomatékkulcsot én se ismertem...
Eddig ;]

Hol lehetne venni 1db új
Pótkeréknek való bármilyen gumit?
205/55R16

[ Szerkesztve ]

(#32561) Motion_Blur válasza K Norbi (#32560) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nyomkodd vissza, jóvanazúgy! :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32562) Qru válasza K Norbi (#32560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs a környéken gumis? Ott néznék vmi használtat olcsón pótkeréknek.

#nincsbennetarcsi

(#32563) molnarpeter válasza K Norbi (#32560) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Dobj rá egy használtat, pótkerék üregben úgysem éri a nap, nem romlik meg :D Nekünk téli szettből az egyik ilyen lett, a párja ment pótkeréknek.

Nézz gumisnál valami ledobottat, vagy akár jófogáson látok ingyen elvihetőt is.

[ Szerkesztve ]

(#32564) Qru válasza Viszlát (#32453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom vettél-e már azóta gumit de esetleg erre a tesztre még ránézhetnél:
[a 14 legjobb gumi tesztje 18"-22"]

#youtubealert

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32565) K Norbi válasza Motion_Blur (#32561) üzenetére


K Norbi
addikt

(#32561) Motion_Blur
Hőlégfúvóval mehet? :DDD Vagy csiszoljam szintbe. ;]

(#32562) Qru
(#32563) molnarpeter
Szétnézek, hátha lesz valami keveset futott.

Bár szeretem az új dolgokat. ;]

(#32566) Viszlát válasza Qru (#32564) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt megtaláltam én is, de nem teszteli őket, csak beszél róluk. Elvileg június tájékán kerül majd fel a tényleges teszt, addig bőven ráér, első körben meglátjuk hogyan teljesít a Conti.

Köszi azért. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32567) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Azt miből tudom megállapítani, hogy egy gumi öregedéséből akadóan csere érett?
Van egy Yokohama szettem, ami 3 nyarat futott, viszont 2008-as DOT számú. (Ingyen kaptam, vadi új volt, csak évek óta raktárban pihent) Nagyon keveset megy a kocsi, 3 év alatt 14.000km-t tettem az autóba, ebből 8-9, max 10ekm lehet a nyári gumiban. Nincs rajta semmi hajszálrepedés, nincs bebarnulva, még csak nagyon kopásnyom se. Szerintetek érdemes lenne lecserélni? A bajom az, hogy elég szerencsétlen a mérete, és min 120-130.000 lenne egy új szett (Falken FK510-re gondoltam), de ilyen futásteljesítmény mellett nem tudom elhasználni. (Tudom-tudom, miért nem vettem 4 évszakost, azért mert 2 szett felnit is kaptam, és a karcmentes gyári felniket sajnáltam volna télen.)

Szóval Nektek mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#32568) Sub-ZeRo válasza -cobra- (#32567) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

10 évnél idősebb gumit érdemes cserélni. Kemény lesz, nem tapad, hiába van rajta minta.
A tied már a 11 évbe lépet. Én cserélném.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32569) athomi válasza Sub-ZeRo (#32568) üzenetére


athomi
veterán

3 szezon van a gumikban, előtte sosem használtként raktárban pihent, úgyhogy még éppen lehet jó is. Ha engedi az állapota én még simán beletennék 1 szezont.

[ Szerkesztve ]

(#32570) Qru válasza -cobra- (#32567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feldobnám én is még egy szezonra, ha nagyon kemény azt érezni fogod a fékúton (főleg nedves aszfalton), akkor viszont azonnal cseréld le.

#nincsbennetarcsi

(#32571) alázógyík


alázógyík
őstag

Van 4db, használt gumim k.b 6mm-es minta mélységgel.
225/45R17.
Mennyiért kellene hirdetnem, hogy elvigyék? :/
2 noname, 2 Kumho.

(#32572) hdanesz válasza Qru (#32570) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nekem a nemrég vásárolt Astrán 15 éves téligumi volt. Dunlop Wintersport.
Ránézésre semmi baja nem volt, semmi repedés, semmi elszíneződés....de az úton már rögtön érződött, hogy messze nem jó.
Konkrétan mint ha kocsikeréken gurultam volna. :Y

(#32573) rbalint88 válasza alázógyík (#32571) üzenetére


rbalint88
addikt

40-50/garnitura lesz realis.

(#32574) alázógyík válasza rbalint88 (#32573) üzenetére


alázógyík
őstag

Elfelejtettem írni, hogy nem fiatalok, 2013-as és 2014-es DOT.

24K-ért se jött nagyon érdeklődés... :(

(#32575) grizlisandor válasza grizlisandor (#32534) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nincs szálszakadás, csak a jobb első felni acél felnit kellett egy kicsit kalapálni.

(#32576) sutszi


sutszi
veterán

Téli gumit, mikor leteszitek nyárra, akkor kezelitek valami védelemmel? Akár az oldalfalat akár a futófelületet? Gondolkodtam egy glicerines áttörlésen... Mennyire hülyeség?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32577) Graphics válasza sutszi (#32576) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én tegnap átmostam, fékportalanítottam, igaz nem volt nagy eredménye, pedig fékportisztítóval is átmentem rajta, fogkefével is ( acélfelnit mondjuk nem értem minek takarítom, de jobbat aludtam a munkától) :D

Mosószeres-samponos szivaccsal is átmentem rajta, megszáradt és úgy tettem el.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32578) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Fórumtársak!

E90-es bmw.re kellene valami jó de olcsó defekttűrő papucs... :DDD a kettő pont nem jön össze.

Sajna nincs mankókeréknek hely... (defekt javító?)

225 50 r17

Ha valaki tud valami ötletet vagy nagyon akciós papucsot jelezze :)
THX

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32579) sutszi válasza Graphics (#32577) üzenetére


sutszi
veterán

:D Igen, az kiindulásnak jó példa. A tisztítás utáni fázisra gondoltam. Mint ahogy mondjuk a kédereket szoktuk kenni... Ilyesmire gondolok most.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32580) rbalint88 válasza alázógyík (#32574) üzenetére


rbalint88
addikt

Az mondjuk durva. Minden szart elvisznek pedig otnperc alatt... ez meg erre a szezonra jo lenne valakinek, aki sokat megy. Nem tudom hol hirdeted, autoalkatresz.hu-n tobb a normalis erdeklodo, mint jofogason, de azert oda is felraknam.

(#32581) bbubby00 válasza Vangelis (#32578) üzenetére


bbubby00
őstag

Ez csak belőlem vált ki...?! :U :F
Mert ha városban szaladgálós corsára kéne 13as méretben.

Gumihoz nemtudok hozzászólni, csak a zárójelhez. Tudsz venni defekt sprayt + egy pumpát, lesz összesen vagy 3ezer Ft és akkor még tudsz mellé 2ért tankolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32582) focvis válasza sutszi (#32579) üzenetére


focvis
veterán

1/3 glicerin + 2/3 langyos víz keverékével átkenni jó ötlet. Szintén jó vmi szilikonmentes gumiápolóval lekenni.

(#32583) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Octavia 3 1.4 TSI-re keresek nyári gumit 225/45 R17 méretben. Igényeim: legyen halk, de esőben is jól tapadjon, illetve peremvédőset szeretnék. Éves szinten kb. 10 E km menne bele, árban pedig 30 E Ft/db körüli összeget lőttem be. Mit ajánlanátok ami időnként sportosabb vezetéshez is jó lenne?

(#32584) focvis válasza JHONNY 79 (#32583) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Continental PremiumContact 6-ot pl. Nem tudom hogy a Michelin Primacy 4-en van-e peremvédő, az is szuper és még belefér a keretbe.

(#32585) pepe091 válasza sutszi (#32576) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én ezt ajánlom, nagyon bevált, szintén szilikonmentes. Az autó ápolós topikban is ajánlották többen. Mától pont van a Lidlben, azt hiszem 699 egy flakon. Csak az oldalfalra szabad fújni, futófelületre nem.

(#32586) sutszi


sutszi
veterán

focvis : Úgy néz ki kapok egy adag glicerint, így ki fogom próbálni.

pepe091 : Köszi neked is. Kipróbálok egy flakonnal. Megnézem milyen.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32587) JHONNY 79 válasza focvis (#32584) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Valahol írták, hogy hangos. De lehet még nem állt be a minta és azért írták. Dunlop esetleg? Ha jól tudom neked volt belőle, milyen tapasztalatod van? Tényleg gyenge az oldalfala?

(#32588) focvis válasza JHONNY 79 (#32587) üzenetére


focvis
veterán

Dunlop Sport Maxx RT volt, annak erős az oldalfala. Gyári elsőszerelésű gumi, VW1 minősítéssel, azaz nem a normál keverék; inkább alacsony gördülésre, mint tapadásra optimalizálva. Összességében nem volt rossz, lassan kopott, azonban ez nem biztos hogy igaz a mainstream, nem VW1 keverékre; az vélhetően jobban tapad.
De régi mintázat, már nem venném, utóda a Sport Maxx RT2.

(#32589) kenguru99 válasza pepe091 (#32585) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Én szezonváltáskor simán ráfújom a futófelületre is majd bezacskózom a gumit. 8 hónap alatt lesz ideje beszíni a guminak.

(#32590) bozont


bozont
veterán

Üdv
A kerékcsavarokat érdemes valamivel kezelni kerékcserekor hogy a rozsdásodást elkerüljük? Például rézpaszta?
A levegőben vagy a földön érdemes nyomatékra húzni a csavarokat? Én a levegőben szoktam, az tűnik logikusnak. De a munkahelyemen nem volt egyetértés a dologban.

Szüleim autóján már időszerű a csavarok cseréje. Honnan érdemes rendelni? Melyik márkát szabad megvenni? Vagy mindegy?

(#32591) Lackki válasza bozont (#32590) üzenetére


Lackki
senior tag

mindig a földön húzzuk meg fixre a csavarokat!

Privátot hamarabb észreveszem

(#32592) Graphics válasza bozont (#32590) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem nagyon szoktam a csavarokat kezelgetni, múltkor kaptam spray formájában zsírt, azzal max lefújom és annyi.

A csavarokat pedig a földön fixáljuk

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32593) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

215/65/R15 méretben milyen nyári gumit ajánlanátok. max 27K. Peugeot 807 a delikvens

(#32594) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

Tanácsot kérnék tőletek, a linkelt képen láthatóak a téli gumijaim, és egyáltalán nem értek a dologhoz, hogy ezeket ősszel még felrakhatom, vagy cseréljem -e őket? 2015-ösek, ami fontos, hogy jeges havon / havon jó legyen, Buda magasabb részén néha napokat kell várni egy hókotróra.

[kép]
[kép]

Do You Dream?

(#32595) Graphics válasza TheMarci (#32594) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha jól sejtem a második képen az első tengely abroncsa látható.

Az picit viseltesebb, sokat tekeritek álló helyzetben?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32596) TheMarci válasza Graphics (#32595) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, azok az elsők, próbálom 'tanítani' feleségemet, de neki sokadrangú prioritás ez . :B

Do You Dream?

(#32597) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Egy vadiúj Michelin Premacy 3 és Premacy 4 guminak hány mm a futófelülete?

Rappi

(#32598) focvis válasza SeatZola (#32597) üzenetére


focvis
veterán

Manapság már csak ilyen 7,5 mm a profilja az új prémium gumiknak. (Pilot Sport 4 esetén 7,2 mm rémlik)

(#32594) TheMarci

Pirossal a téli 4mm; kékkel a nyári 1,6 mm kopásjelzőt jelöltem. [kép] Pont az első gumikon nem találtam őket.

Nálunk is eltelik egy nap mire letolják a havat, ezekkel a gumikkal én nem tudnék feljutni az utcánkban, max. tolatva az elsőkerékhajtású autóval - ilyenkor részemről BKV.

[ Szerkesztve ]

(#32599) bozont válasza Lackki (#32591) üzenetére


bozont
veterán

De a levegőben könnyebben helyére húzza, mint terhelve nem? Az oké hogy így meg a fogaskerekek is kapnak, de ennyit el kell bírniuk. Vagy van más indok is?

(#32600) focvis válasza bozont (#32599) üzenetére


focvis
veterán

Leengedve lazítom meg (=indítom meg) a csavarokat és leengedve húzom rá nyomatékra, ennek részemről az az oka, hogy (1.: így kell, így tanították anno); 2.: nem szeretném leborítani az emelőről az autót. :D

Elvileg nem szabad olajozni / zsírozni / rézpasztázni a kerékcsavarokat. Ha "muszáj", akkor is csak a menet elejére egy leheletnyit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.