Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) TFSi válasza Alpachino (#32099) üzenetére


TFSi
őstag

Nekem a nyári Barum és mérete ellenére komfortos és halk. Nem keresem a határait, krúzolásra van. A Bridgestone után kellemes meglepetés volt, de pont a Bravuris 5 megjelenése előtt vettem. Pár hónap választott el tőle, de az egyik Potenza már majd kopási csíkon volt.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32102) K Norbi válasza Fandango (#32097) üzenetére


K Norbi
addikt

Innen rendeltem [link]
Sok volt :D

Használt felnik nem barátaim csak amik teljesen karcmentesek!
Olyat meg nem láttam.

Mivel vigyázva vannak rájuk, pl nekem a 8 éves felnimen 1 karc sincs.
Szövetszalagos kulccsal cserélem én minden évbe.

És a súlyok se mindegy milyenek vannak rajta.
Külön vettem Berner felniszínű. súlyokat, és rövid szelep.
Cinktől agyfaszt kapok, hogy néz az ki már?

[ Szerkesztve ]

(#32103) alphaville


alphaville
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap megérkeztek a gumik. Auto-Stop.hu lett a befutó, parádés árakkal dolgozik. Uniroyal Rain Expert-re esett a választás a Continental gének miatt. Csinos papucsok, a Made in Romania származási hely jelöléssel kell még barátkoznom.

(#32104) Kornel válasza alphaville (#32103) üzenetére


Kornel
veterán

A made ön Hungary megnyugtatóbb lenne?

(#32105) Qru


Qru
MODERÁTOR

Autobild 2019 nyarigumi teszt: [link]

#nincsbennetarcsi

(#32106) FireFox1996 válasza Qru (#32105) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sokat nem mondó ez a cikk, felesleges magyarul, inkább itt kéne nézni, hogy milyen kürölmények között hány m-t fékezett: [link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#32107) Lackki válasza Qru (#32105) üzenetére


Lackki
senior tag

[link] Itt meg a Maxxis lett a 3. :D érdekesek ezek a tesztek...

Privátot hamarabb észreveszem

(#32108) blakey válasza Kornel (#32104) üzenetére


blakey
titán

Igen, jobb gumi. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32109) HussarF válasza Kornel (#32104) üzenetére

Igen, mert azzal nem a román GDP-t növeled. Dacia-t sem vennék, ha fegyvert tartanának rám, akkor sem.

(#32110) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Az lenne kérdésem, hogy 30ezer / darab áron vagy esetleg olcsóbban volna e jobb vétel ennél a guminál?
Dunlop SP SPORT MAXX RT 2 235/45 ZR17 97Y

(#32111) Graphics válasza HussarF (#32109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hiába növeljük a hazai GDP-t... Ha egy fillért nem látunk belőle....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32112) HussarF válasza Graphics (#32111) üzenetére

Nem akarok közgazdaságtani kiselődást tartani, de nyugodj meg, ha nő a hazai GDP, az mindenkinek jobb lesz itt. Nyilván nem közvetlen a zsebedbe rakja a profitját az, aki megtermelte, de közvetetten visszahat.

(#32113) blakey válasza Graphics (#32111) üzenetére


blakey
titán

Nem látni kell hanem érezni. Tudom milyen a szomszédban a munkamorál, egyébként jobb ha nem is tudjátok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32114) Alpachino


Alpachino
veterán

Na megrendeltem 4db 205/55 R16 Hankook K435 Kinergy Eco2 58.000-ért ingyenes házhozszállítással :) Remélem jót választottam, :) igazából akcióban volt (Demo gumik max. 5km. futottak)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32115) tboldi válasza Alpachino (#32114) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem rossz az a Hankook, apum WagonR-én az van, mi elégedettek vagyunk vele. :K
Mondjuk nem feszegetjük a határait, de nem is lehet ezzel a telefonfülkével, a végén még felborulna. :D

[ Szerkesztve ]

(#32116) Alpachino válasza tboldi (#32115) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen én ist ezt olvasgattam róluk :K Nagyon dícsérték, akinek volt már tapasztalata velük...na majd meglátjuk így téli dunlop után :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32117) TFSi válasza HussarF (#32109) üzenetére


TFSi
őstag

Jelenleg az is vissza hat ránk. Globalizmus van. Nekem az a lényeg, hogy európai legyen a gyártás helyszíne, illetve jó ár érték arányt érjen el az adott termék.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32118) HussarF válasza TFSi (#32117) üzenetére

És melyik hat rád jobban vissza, ha a veled egy háztartásban élő keres több pénzt, vagy ha a szomszédod? Stop talking bullshit. Ráadásul a szomszédokkal még van egy csomó geopolitikai ellenérdekünk is

(#32119) speedernet válasza Qru (#32105) üzenetére


speedernet
aktív tag

Kiváncsi lennék azokra az abroncsokra amik nem jutottak be a 20 közé.
Amúgy egyik tesztben sem találni a Ventus Prime 3 at.
S1 Evo 3 miatt? Vagy idén nem kerűlt be a 20 közé? 😀
Megnéztem volna idén is.

(#32120) diegho


diegho
nagyúr

Szerintetek mi legyen 195/65 R15-ben
- új Nexen 4 évszakos
- 2db 6mm-es és 2db 8mm-es GY Vector 4 season 2015 45. hét
- 4db 7,2mm-es Falken AS200 2016 11. hét

Vagy 195/55 R15-ben van:
- 2db Vredestein Quatrac 5 7,5mm 2016 10. hét
- 2db Apollo 6,5mm 2015 23. hét

1-es fókára megy, évi kb 5k km-re kell. A használtak 40k körül vannak meg, az új 62k.

(#32121) tboldi válasza diegho (#32120) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én az új Nexenre szavaznék, pontosan azért, mert új. :K

(#32122) focvis válasza speedernet (#32119) üzenetére


focvis
veterán

Ahogy nézem, az ismertebb gyártóktól az UHP (sportos) gumikat tesztelték, ez a Hankook esetében az S1 evo3, míg a Ventus Prime 3 túra abroncs (nem UHP).

(Vélhetően a Kenda Emera A1 KR 41 is UHP, de ezt a márkát eddig élőben csak biciklin láttam.)

@diegho: Mi a gyári méret?

[ Szerkesztve ]

(#32123) rbalint88 válasza diegho (#32120) üzenetére


rbalint88
addikt

Leginkabb 195/60R15-ot vegyel. Nexen negyeszakosra szavaznek amugy. Megvan 62-bol: [link]

(#32124) diegho válasza focvis (#32122) üzenetére


diegho
nagyúr

A könyve 195/60 R15 és 195/55 R15-öt is ír.

(#32125) focvis válasza diegho (#32124) üzenetére


focvis
veterán

Akkor ne akarj rá 195/65r15-öt tenni. :) Ezt írtad, lehet csak elgépelted.

Többen is tapasztaltuk itt, hogy a mai gumik hamar(abb) öregszenek; inkább legyen egy középkategóriás új, mint mondjuk 3 éves prémium.
A 2014. végi gyártású Dunlop WS 4D télim már a kelleténél jobban* csúszik párás, hideg aszfalton, és szinte megállt a kopása.

* = qrvára csúszik

[ Szerkesztve ]

(#32126) TFSi válasza diegho (#32120) üzenetére


TFSi
őstag

Nexen, egyértelműen.:K

Hussaf: tiszteletben tartom a véleményed, de én inkább kiszállok az eszmecseréből.:K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32127) diegho válasza focvis (#32125) üzenetére


diegho
nagyúr

Elírtam 60-at akartam.

Nekem a Dunlop 2010-es gumim az opelon még teljesen puha és jól tapad.

(#32128) speedernet válasza focvis (#32122) üzenetére


speedernet
aktív tag

Értem én.
De a T005 vagy a Roadhawk se UHP igazábol. 😀

(#32129) focvis válasza speedernet (#32128) üzenetére


focvis
veterán

Valóban, Bridgestoneból az S001 inkább UHP, de máskor is láttam már a T005-öt összeereszteni "valódi" UHP gumikkal.
Itt a teszt részletesebben, angolul: [link]; érdekes módon a T005 kopásra közepes az UHP mezőnyben.

[ Szerkesztve ]

(#32130) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Replika fenik kapcsán mik a tapasztalatok? Gyengébb szerkezetüek jóval a gyárinál? Konkrétan erről lenne szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32131) 1stVikman válasza focvis (#32129) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ebben a tesztben már legalább szerepel a Falken FK510 is. Viszont meglepően jó a Hankook S1 evo3 is.
Igazából még mindig a VP3 felé húz a szívem és a tárcám, de mozgatja a fantáziám a Falken meg a Conti PC6 is. Bár azt már kicsit drágállom.
Ventus Prime 3-ból érdemes Xl-es, erősített oldalfalút venni?
Igazából szerintem az lesz a befutó, amelyikből előbb kapok 2019-es gyártásút, és kedvező árú. :D

(#32132) HussarF

Lehet amúgy már S1 evo3-at kapni már valahol? Nekem az árukereső nem ad semmilyen találatot rá

(#32133) Kornel válasza blakey (#32113) üzenetére


Kornel
veterán

Itthon sem jobb.

Elfogadom a véleményed, ettől viszont az enyém nem változik meg.

A Kleber-em is román gyártás, nyilván nekem sem szívem csücskei, de nem fogok azért rosszabb ár érték arányú Apollo-t vagy Hankook-ot venni a méretemben, azért, hogy a magyar GDP-t növeljem, kinőttem már ebből.

[ Szerkesztve ]

(#32134) blakey válasza Kornel (#32133) üzenetére


blakey
titán

De jobb, hidd el, tudom. De a kivételek erősítik a szabályt.
Ha itthon nem jobb akkor ott 2X rosszabb, kb. így állj a dologhoz. személy szerint megpróbálok mindent kerülni ami onnan származik. a minőség nem sokat jelent számukra, nem azt írom, hogy mindenre vonatkozik de nagyon nagy átlagban igen, itthon jobb csak sokan hajlamosak mindig a szomszédra mutatni, pedig igazán elfogadhatnánk, hogy bizony "jók" vagyunk és a pohár nem féli üres hanem félig tele van. Szemléletváltásra van szükség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32135) focvis válasza 1stVikman (#32131) üzenetére


focvis
veterán

A Falken FK510 elég jól szerepelt a teszteken; kattints a "view all tests" ikonra: [link].
Az S1 evo3 - tippre - még jobb lesz. A VP3 pedig tartósabb.

Golf 7, 225/45r17 - XL kérdés: hasonló Golfunk van, a gyári szerelésű Dunlop Sprtmaxx RT normál terhelési indexes volt, Michelint vettem rá tavaly, csak XL-es volt; nem érzem, hogy jobban rázna.
Szerk: pontosítok; az XL-es olcsóbb volt vagy 10%-kal, ezért azt választottam. Ha a normál olcsóbb, akkor az is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#32136) HussarF válasza Kornel (#32133) üzenetére

Nem gondolom, hogy a román vagy a magyar szar lenne, ezek nemzetközi multik komoly minőségbiztosítással.
Nem erről van szó.

De mennyivel is lenne rosszabb ár-érték arányú egy Hankook vagy egy Apollo? Drágább 20ezerrel egy szett, amit legalább 3 évig használsz? Micsoda megtakarítás... Ezért tényleg megéri inkább a románok zsebébe rakni azt a 150ezer forintot.

(#32137) tzimash


tzimash
őstag

Ezek közül melyiket?
Xsara Picassora, 185/65 R15 méretben, 20-25ezer km éves futás. 80%-ban országút.

Egy 4-5mm-es, 6+ éves GT Radial Champiro Eco-t váltana, már nem akarom azt feltenni (főleg a kora miatt, meg mert vízes úton már nem szerettem vele 100km/h körül menni, mert felúszásra hajlamos volt). Gondolom ég és föld lenne bármelyik, de nem tudok dönteni.

Hankook K435 Kinergy Eco2, 14k
Nexen N'blue HD, 12,5k
Nexen N'blue HD Plus, 12,5k
Esetleg
Uniroyal RainExpert 3, 14k
ez szárazon is van olyan jó, mint a fentiek?

Esetleg más?

(#32138) Kornel válasza HussarF (#32136) üzenetére


Kornel
veterán

Konkrétan négyévszakosok között az összes tesztet áttanulmányozva a Kleber Quadeaxer2 igenis jobb ár érték arányú, mint a Hankook vagy az Apollo négyévszakosa, más magyar gyártású négyévszakosról nem tudok.

(#32139) Qru válasza tzimash (#32137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook K435

#nincsbennetarcsi

(#32140) HussarF válasza Kornel (#32138) üzenetére

Nem mondtam, hogy ne lenne jobb, de most az, hogy 35 méter helyett esetleg 36 méter a fékútja a Hankook/Apollo-nak a Kleberrel szemben vagy a Kleber 5-10%-al olcsóbb, papíron kijön a jobb ár-érték arány, de én ennyi miatt nem a román gazdaságot támogatnám. Ha olcsóbb 20%-al és mellé jobb 20%-al a tesztelt paraméterekben az más kérdés. Gondolom azért nem voltak ilyen nagy különbségek...

(#32141) Kornel válasza HussarF (#32140) üzenetére


Kornel
veterán

Összességében a teszekben jobb volt a fékútja minden körülmények között, plusz legalább másfélszer annyi a km futása, mint az Apollo-nak vagy a Hankook-nak.

(#32142) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ismerős volt olajcserén autószerelőnél. 2005ös ignisen 2001es téli nem túlzás? :F :DDD

(#32143) rbalint88 válasza F_Zolee (#32142) üzenetére


rbalint88
addikt

legalább volt szerelőnél a ignic

(#32144) Manitou


Manitou
addikt

Toyo Proxes TR1 gumival van valakinek tapasztalata?
Nem sok felhasználói infó van még róla. De szerintem ilyen Michelin pilot sport 4 szint lesz ez kb.

[ Szerkesztve ]

(#32145) rbalint88 válasza Manitou (#32144) üzenetére


rbalint88
addikt

nagyon nem ps4 szint :) vízen egy kalap fos. szárazon jó, vízen kuka. középkategória kb. falken azenis 50-zel jobban jársz.

(#32146) Manitou válasza rbalint88 (#32145) üzenetére


Manitou
addikt

Nem a T1-R-re gondolsz? Ez nem az. :N

Erről van szó:
[link]

(#32147) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Visszaolvasva nem találtam rá infót, autoguminet.hu mennyire megbízható?

"in medias res"

(#32148) rbalint88 válasza Manitou (#32146) üzenetére


rbalint88
addikt

valóban, a T1-R-re gondoltam, ez nem az. de tuti nem PS4 szint ettől függetlenül.

(#32149) apaszka válasza bul07 (#16226) üzenetére


apaszka
veterán

Szia!
Rengeteg üzletben kerestem a gumiguard-ot! Sajnos sikertelenül! Hol lehet kapni? Merlot
Melyik autós nagykernél?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#32150) freeknight


freeknight
őstag

Üdv!

195/55 R15-re kellene gumit találnom... Ezzel azt hiszem elmondtam a lényeget :DDD

A csúcskategória alapból kiesik, nem fogok 120k-ért 15 collos gumikat venni.
Kissé reálisabb ársávban nézelődve tetszene a Laufenn LK01, ezekkel brutó 60 alatt megúsznám a váltást, meg magyar gyártmány, csakhogy a tesztek igencsak leszidták.
Hasonló árban van még a Nexen N-Blue Eco SH0, erről viszont semmit sem tudok.

Bruttó 10ezer forinttal feljebb lépve ott van a Barum Bravuris5, erről sincs sok infó, de az elődje, a Bravuris3 sem kimondottan brillírozott a teszteken, sőt, alig jobb csak a Laufennél.
Ebben az ársávban van még pár Kumho, ami tetszik, pl KH27, KH31, vagy HS51, de ezekről sem tudok sokat.

Ti mit választanátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.