Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Lackki válasza Erneszto (#32798) üzenetére


Lackki
senior tag

6,5J-re 215? nagyon durván ballonos lesz az :D nekem is 6.5J volt és 205... bőven kilógott a gumi a felnin.

most nézem hogy a gyári méret 205/55/17 6.5J-re neked

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#32802) #TOTTI válasza Lackki (#32801) üzenetére


#TOTTI
őstag

Mazda CX-3-ban ez a gyári 16x6,5 és 215/60 R16.

(#32803) Lackki válasza #TOTTI (#32802) üzenetére


Lackki
senior tag

de az övében nem :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#32804) Erneszto válasza Lackki (#32801) üzenetére


Erneszto
tag

Most 205 van 6,5"-on.
Igen ballonos lenne, csak kérdés nem-e jelent problémát.
Igen a gyári méret 205/55R17 6,5"-on

(#32805) Lackki válasza Erneszto (#32804) üzenetére


Lackki
senior tag

mivel magasabb és szélesebb is lenne, gondolom kitekerve beleér a dobba.

Privátot hamarabb észreveszem

(#32806) Qru válasza Erneszto (#32798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fizikailag elfér a 6,5"-on a 215 széles gumi (mondjuk nem lesz jó kiállása az tuti). Az hogy beleér-e valamibe csak felpróbálás után derül ki egyértelműen de hátha van ezzel a felállással tapasztalat a Renault topikban.

Ezek közül egyik sem jó gumi, talán a Laufenn (Hankook B márkája) vagy a Matador (Continental C márkája) ami vállalható...

#nincsbennetarcsi

(#32807) focvis válasza Erneszto (#32798) üzenetére


focvis
veterán

Ha még nem vetted meg a felnit, gondold át +1x! Ugyanolyan széles, de ET43 helyett ET49 - jól írod 6 mm-rel beljebb kerül az egész.
Tételezzük fel, hogy van befelé 6 mm hely és nem ér ott bele semmibe.
Ugyanakkor az autó stabilitása biztosan romlani fog, hiszen 12 mm-rel (2x6mm) csökken így a nyomtáv, plusz bénán mélyen ül majd a kerék a kerékdobban. -> negatív tuning.

(#32808) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Múltkor érdeklődtem nyári gumi vásárlás miatt, és azt mondtátok, hogy nyugodtan várjak még, mert az árak úgysem lesznek magasabbak.
185(195)/65r15 méretet keresek. Linkeltetek egy listát, és azon csekkoltam, hogy ez a két szélesség jó a gyári acélfelnire (Almera N16 2005).
Legutóbb Michelin Primacy 4-nél kötöttünk ki, de nem vagyok biztos benne, hogy a tapadása a lehető legjobb lenne, mivel ez egy hosszú élettartamú guminak van titulálva. Számomra az logikus, hogy ami gyorsabban kopik, az puhább, tehát jobban tapad.
Az a legfontosabb, hogy a lehető legjobb legyen a tapadása. Ár és élettartam másodlagos, nem kell 5 szezonos legyen, mert max. 2-3 évre számolok vele, ami kb. 30-50k km.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32809) Qru válasza vzsryl (#32808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor Continental Premiumcontact-ot vegyél inkább.

#nincsbennetarcsi

(#32810) vzsryl válasza Qru (#32809) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az nem probléma, hogy ez csak 60-as magasságban van? Vagy annak csak annyi hátránya lehet, hogy jobban észreveszem az úthibákat? Eddig mindig csak a gyártók által előírt méretű gumikat vásároltam, mindig gyári alu/acél felnire.
Illetve a Hankook Ventusprime-ról mik a vélemények?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32811) Qru válasza vzsryl (#32810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PC5 van a méretedben. A harmadik szettet koptatom belőle, teljesen rendben van. Bár a PC6 vízen kicsit jobb az igaz.

#nincsbennetarcsi

(#32812) Viszlát válasza vzsryl (#32808) üzenetére


Viszlát
addikt

Én a Bridgestone Turanza T005-öt javasolnám akkor, szárazon is de vizen főleg veri a Contit személyes tapasztalat alapján.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32813) vzsryl válasza Qru (#32811) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszönöm, most meg is találtam.

(#32812) Viszlát: Vártam egy ilyen személyes tapasztalatra. Ha esetleg van rá energiád, akkor írhatsz még erről pár sort. :) Kár, hogy megnyerte az idei ADAC-ot, mert így alig van készlet belőle.

Igazság szerint nem vagyok egy elmebeteg gyorshajtó, és az autóm se valami erős, de ha jó minőségű aszfalttal burkolt szerpentines dombok/hegyek közé keveredem, akkor elkap a gépszíj, és elnehezül picit a jobb lábam. A kocsi futóműve kellően feszes (hajdani Focus/Civic pároshoz tudnám hasonlítani) ahhoz, hogy élvezetes legyen kanyarodni vele, de volt már rá példa, hogy az eddigi nyári Laufenn feladta a küzdelmet, és birkóznom kellett a kormánnyal. Téliből Hankook Winter icept RS2-t vettem rá, és már két szezonban tökéletesen kiszolgált, sosem éreztem, hogy az lenne a szűk keresztmetszet. Ezért döntöttem most úgy, hogy a nyári gumi is jobb minőségű legyen, sőt jobb, mint a téli. Tulajdonképpen az autó legfontosabb alkatrésze, ha a biztonságot nézzük, mivel a gumi érintkezik közvetlenül a talajjal, de javítsatok ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32814) focvis válasza vzsryl (#32813) üzenetére


focvis
veterán

Íme a tavalyi 195/65r15 Auto Bild teszt: [link]

(#32815) Viszlát válasza vzsryl (#32813) üzenetére


Viszlát
addikt

Conti PC-vel kaptam az autót, de finoman fogalmazva sem voltam elégedett vele, főleg vizen rémgyenge, de ahhoz képest, hogy prémium márka a Continental, ennél többet vártam (a PC6 elvileg már sokkal jobb ezen a téren, ahogy Qru is írta). Végül egy ismerősöm javaslatára hallgatva lecseréltem erre a Bridgestone-ra és hát ég és föld, nagyon stabil, jó gumi. Tény, hogy nincs akkora futása, de ahogy te is írtad, inkább a jó tapadás, mint az a + 10e km futás.

245/45 R18 méretről van szó és egy 2010-es 530d-ről, párszor átszeltem ezzel a gumival Európát, és semmi panaszom nem volt a gumira. Nagy sebességnél is jól szerepelt (200+), özönvízszerű esőben is, de alpesi túrát is csináltam vele, úgyhogy mondhatni, hogy igen változatos körülmények között kínoztam. Tényleg csak ajánlani tudom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32816) olasz61


olasz61
tag

Tegnap rendeltem Nexen négyévszakosat ma nézem már 500Ft-ot drágult darabja.

(#32817) Graphics válasza olasz61 (#32816) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez rettentő nagy összeg :DDD, a benzin is drágult, a gázolaj is, biztos többé' szállítják azóta ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32818) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok!
Ajánlottak megvételre egy garnitúra gyári lemezfelnit,ami peugeot 306-oson volt.Nekem 206-osom van.Nem tudjátok véletlenül,hogy jó e az enyémre?
Google nem a barátom.Össze-vissza írnak mindent.Az biztos,hogy a 14-es méret stimmel és az osztókör is.De mi lehet a helyzet az ET-vel és a szélességgel?
Kaptam egy képet,amin látszik a felnin a felirat,ez pedig:5 1/2 Jx14CH
Köszönöm előre is,ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32819) Graphics válasza samu2062 (#32818) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

Kiválasztod, meglesed :) , nem egy ördöglakat.

Évjárat is sokat segítene a keresésben.

Így vaktában a 206-os 5,5Jx14 ET34 , a 306-os pedig ET24

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32820) samu2062 válasza Graphics (#32819) üzenetére


samu2062
aktív tag

Köszönöm,ez már előrébb vitt a kérdésben.Úgy látom,csak az ET méret más.Ahogy írtad 34 vs 24.
Már csak azt kérdezném,a 34-es helyett,fel tudom rakni a 24-est?
Gondolom nem,de azért rákérdezek.:D

(#32821) Lackki válasza samu2062 (#32820) üzenetére


Lackki
senior tag

feltudod, csak 1 cm-vel kijjebb lesz a felni :D

Privátot hamarabb észreveszem

(#32822) samu2062 válasza Lackki (#32821) üzenetére


samu2062
aktív tag

Nem beljebb lesz?Mert hogy a kisebb értékű lenne a nagyobb helyett.Így gondolom "pogácsa" kéne alá,hogy stimmeljen.Mindegy elengedem ezt a dolgot.Köszönöm a segítséget.

(#32823) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

165/70 R14 méretben milyen közép kategóriás nyári gumit ajánlanátok (Suzuki Swift 2006)?

(#32824) Lackki válasza samu2062 (#32822) üzenetére


Lackki
senior tag

minél kisebb annál jobban kiáll ;)

Privátot hamarabb észreveszem

(#32825) Qru válasza rongyi (#32823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook K435 az elég jó vétel. :K

#nincsbennetarcsi

(#32826) rekid


rekid
addikt

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
C4 picassora kellene 215/50 R17-es nyári gumit vennem. (Az autó 10 ezer alatt fut javarészt városban, bár ez nem hiszem hogy sokat számít.) Nagyon nem vagyok otthon a témában. A teszteken jól szereplő GOODYEAR EfficientGrip 37-40K-s ára kicsit fáj.

A kérdés, hogy ár/érték arányban van e jó gumi ebben a méretben 30K körül? (Ha nincs marad az első opció, csak nem feltétlenül vennék top kategóriát ha a felhasználás miatt nem sok különbség van a hétköznapokban.)

Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32828) HussarF válasza rekid (#32826) üzenetére

Hankook VP3 (K125) vagy Vredestein Sportrac 5 esetleg Vredestein Ultrac Satin a megfontolandó, ha jó abroncsokat akarsz, de nem a legprémiumabbat.

(#32829) Lackki


Lackki
senior tag

Megrendeltem a k125-t. 185/65/15 után biztos kényelmes lesz átülni a 215/45/17be :D

Privátot hamarabb észreveszem

(#32830) samu2062 válasza Lackki (#32824) üzenetére


samu2062
aktív tag

Ja,értem.Köszi.

(#32831) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Erősen gondolkodom a Hankook Ventus Prime 3 K125 205/55 R16 91V nyári autógumi megvételén.
Mennyire ajánlott?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#32832) Qru válasza pvt.peter (#32831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ajánlott, jó gumi. :K

#nincsbennetarcsi

(#32833) rongyi válasza Qru (#32825) üzenetére


rongyi
aktív tag

Köszi! Esetleg a Semperit Comfort-Life 2?

(#32834) athomi válasza pvt.peter (#32831) üzenetére


athomi
veterán

Teszteken is jól szerepelt, nekem is jó tapasztalatom van vele és másoktól is ugyanezt hallom. Továbbá az ára is elég baráti. Ajánlott. :K

[ Szerkesztve ]

(#32835) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Sziasztok!
Ma fel lett gumizva az új felnim de a tehermentesítő méretet benéztem és így nem került fel az autóra. :W A gumisom azt mondta, hogy ehhez a felnihez (MOMO Corse) amúgy sem jó a hagyományos tehermentesítő ehhez egyedi tehermentesítő kell amit belülről valami rugó, vagy gyűrű feszít és síkban van a felni agyával. Tény hogy a most belepróbált mentesítő pereme kb fél-egy milimétert eltart az agytól így ráül a pereme. Tudtok valami ilyesmiről? Vagy ne foglalkozzak ezzel a peremmel? Létezik ilyen tehermentesítő? :F
Köszönettel:
Thunderboy

[ Szerkesztve ]

Spacesynth 4 ever!

(#32836) pvt.peter válasza athomi (#32834) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nagyszerű akkor ez lesz a befutó.
Köszönöm a választ neked is Qru.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#32837) rekid válasza HussarF (#32828) üzenetére


rekid
addikt

Köszönöm!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32838) Hachiko95 válasza rongyi (#32833) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Az is jó, most már 2.-szor volt alkalmam megtapasztalni a téli-nyári váltás ezen a gumin. Héten ment fel alufelnivel, sokkal határozottabban fordul, több a visszajelzés, érzed hova fordítod a kereket (más a kormány súlya is) és csendesebb. Biztos a felni is közrejátszik ezekbe, de a gumival se szárazon, se vízen nem volt még baj.

(#32839) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Priusra tudtok ajánalni fasza felniket?

(#32840) rbalint88 válasza hhenry (#32839) üzenetére


rbalint88
addikt

18"-os lexus alufelni alá ne add, az már legalább mutat valamit és OEM+ ;]
komolyra fordítva, szükség lenne még pár infóra: melyik prius, jártok-e vele sokat rossz úton, mekkora méretben gondolkozol, alu vagy acél, gyári vagy utángyártott, stb.

(#32841) hhenry válasza rbalint88 (#32840) üzenetére


hhenry
őstag

Prius 2 naponta 1 hegy út van alu vagy acél mindegy jöhet gyári és utángyártott is

(#32842) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

225/65 R18-as nyári gumit szeretnék vásárolni, 2012-es Honda CRV-re. Ehhez szeretnék segítséget. Az alföldön lakom, utazás főleg hosszú(hosszabb) távon, pálya, főút, kirándulás a hegyekbe, át az ország másik részére 1-2 havonta. Nem kell fullos, de azért egy normális gumit szeretnék. A általában sebességhatárok betartásával közlekedem, inkább komfortos, nem sportos gumit szeretnék, bár a kocsi alatt sport futómű van. Találtam egy alkalmi vételt, erről mik a vélemények??? https://auto.jofogas.hu/budapest/Autogumi__Bridgestone_Alenza_001_225_60_R18_104W_4db_uj_gumi_elado_89205014.htm

Köszönöm hsz.-kat.

üdv mindenkinek

gaston63

[ Szerkesztve ]

(#32843) Qru válasza rongyi (#32833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is jó! Nálunk a cégesekre az vettek most, az eddigi Barum Bravuris 3-hoz képest érezhetően jobb.

#nincsbennetarcsi

(#32844) rongyi válasza Hachiko95 (#32838) üzenetére


rongyi
aktív tag

Köszönöm a kielégítő választ. Tesztek alapján berendeltem garnitúrát és ha minden igaz holnap már fent is lesznek. Aztán meglátjuk mit tudnak :R

@Qru: Neked is köszi :R

(#32845) Qru válasza rongyi (#32844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez alapján jobb döntés volt (igaz nem pont a te méretedben teszteltek): [link]

#nincsbennetarcsi

(#32846) Manitou


Manitou
addikt

Ma megérkeztek a 205/45ZR17 Hankook Ventus V12 Evo 2 gummák peremvédős, XL-es kivitelben.
Made in Korea. 8mm bordamélység :)
Kategória feltüntetés rajta : Extreme running ;]

Holnap reggel a gumisnál kezdek :))

[ Szerkesztve ]

(#32847) rongyi válasza Qru (#32845) üzenetére


rongyi
aktív tag

Én ezt a tesztet néztem:

[ADAC 2018 nyári gumi teszt]

Ez a méret még közelebb áll az enyémhez.

(#32848) HussarF válasza gaston63 (#32842) üzenetére

Ez nem is a te méreted, amit találtál.

(#32849) rbalint88 válasza hhenry (#32841) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor a gyári magnéziumfelnit keresném: [link]

(#32850) hhenry válasza rbalint88 (#32849) üzenetére


hhenry
őstag

Köszi még nézelődök

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.