Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) CHIPman válasza Csápájev (#32749) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A nyárim 225/45 R18, +30%-kal drágább a /40-nél, a télim 215/50 R17 a 225/45-höz képest +25-30%... Bezzeg az előző generációk kivétel nélkül népszerű méreteket használtak.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32752) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok mi a véleményetek az Aluett felniről? Használlható ketegória vagy elkell felejteni?

Illetve irnátok márkákat ami ajánlott vagy kerüljek ell kategória
Köszönöm

(#32753) Sub-ZeRo válasza Csápájev (#32749) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Itt tudod megnézni hogy jó e.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32754) Csápájev válasza Sub-ZeRo (#32753) üzenetére


Csápájev
őstag

Ez hasznos oldal, köszi

(#32755) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Srácok!

Akkor BMW e90-re mit érdemes venni?

318i.

225/50/r17 .... defekt tűrő kellene...

Már írtátok, hogy kár a defekt tűrő felár és a hátrányok.

De akkor mit érdemes?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32756) Viszlát válasza Vangelis (#32755) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom ki mit írt hátrányként, és nem ismerem az E90 futóművét, de az F10-emen semmi hátrányt nem érzékeltem. Sőt, amikor megrepedt a felnim, a defekttűrővel simán hazagurultam, majd elmentem az új felniért, amit az ilyen-olyan defektjavítós bohóckodásokkal esélyem sem lett volna megtenni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32757) leximester


leximester
tag

Sziasztok,
Volvo S60 -ra szeretnek venni uj gumit 205/55 R16-os meretben. Evi 15.000km korul megyek vele, ebbol kb 5000 autopalya. Nem szoktam szaguldozni, de dinamikusnak mondanam a stilusomat. Kb 90ezer forintom lenne ra. Mit ajanlotok?
Vredestein Sportrac 5-re gondoltam.

(#32758) focvis válasza leximester (#32757) üzenetére


focvis
veterán

90 ezerért ebben a méretben megkapod a csúcs Continental PC6-ot, vagy Michelin Primacy 4-et is [link]

Ugyanitt akciós áron vannak 2017-es sütésű gumik is.

(#32759) Qru válasza leximester (#32757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a középmezőny alja ekkora keretbe jobbak is beleférnek. Dunlop BluResponse, GoodYear EfficiencyGrip, Pirelli P7 Cinturato. De a a felsőház is elérhető Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32760) Manitou


Manitou
addikt

Korábbi sportgumis/ sportos gumis keresgélésem után borult minden :) Akkor 15 és 16 colban keresgéltem, de időközben vettem egy 17-es felniszettet, így 205/45R17 az új méret :)
De most nem is a gumi a fő kérdésem, azt már eldöntöttem mi lesz.

Rejtett szelepet használ valaki? A felnihez ilyen van, viszont valami tömítés hiányzilk belőle. Jelenleg konkrétan átlátok a szelepen. Elvileg ehhez gumisok tudnak adni tömítést. Ez tényleg így van?

Illetve ha a felni futását (a felni használt) akarom ellenőrizteti, azt sima mezei gumis meg tudja csinálni? Vagy valami spéci helyre kell vele menni, ahol pl görgőznek felnit ?

(#32761) Brave_86 válasza focvis (#32758) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Illetve ez nem tudom volt e már. Nem rémlik.
VÁSÁROLJON 4 DB MICHELIN NYÁRI ABRONCSOT* ,
beleértve a MICHELIN CrossClimate-et is, április 1-30. 2019. Között:
A promócióban részt vevő kereskedések egyikében és az alábbi ajándékokkal gazdagodhat:
1 v. 2 X 6600Ft

(#32762) elbandi2 válasza Manitou (#32760) üzenetére


elbandi2
tag

Ha a rejtett szelep belsején látsz át, akkor oda csak egy sima szabvány szeleptűt kell beletekerni. Viszont ahhoz még kell lennie egy zárókupaknak, amit asszem 4-es imbuszkulccsal tudsz ki-be szerelni, és egy adapter, amivel tudod felfújni a kereket.
Felnit bárhol meg tudják nézni, centírgépen megforgatva szemmel ellenőrizni a futását (ütés fel-oldalra).

(#32763) Qru válasza Manitou (#32760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mezei gumis is tudja ellenőrizni de ha görgőztetni kell akkor el kell vinned máshova, ami idő, energia és pénz. Elsőre olyan helyre mennék inkább, ahol ha szükséges görgőzni is tudják.

#nincsbennetarcsi

(#32764) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Fiúk! Szeretném a tanácsokat kérni a köv. esetre:
Új nyári gumi, futómű beállítva tavaly ősz végén (régi nyári gumival, azonos felni). Az új nyári gumival kicsit balra tartott a kormány (centrírozás is volt). De tegnap megcseréltem a tegelyeket: elől hátra, és fordítva, utána már nem érzem a balra húzást (inkább azt mondanám, hogy a korábbi állapothoz képest 95% javulást tapasztalok), gumi nyomás a gyári adatok szerint van.
Ilyenkor mi van? Maga a gumi rossz? Rossz a centrírozás? Vagy vmi más?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#32765) Qru válasza FireFox1996 (#32764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kizárásos alapon vagy a gumi szálhibás vagy a centrír nem tökéletes.

#nincsbennetarcsi

(#32766) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Tudnátok korrekt, olcsó webshopot ajánlani, ahonnan ezt megrendelhetem?

Hankook Ventus Prime 3 K125 205/55 R16 91V

Esetleg jöhet olyan is, amit személyesen át lehet venni Pesten valahol. Előre is köszi.

üdv

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#32767) molnarpeter válasza N-vidi-A (#32766) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Árgép, árukereső bármelyik, csak ne fizess előre ;)

(#32768) rbalint88 válasza N-vidi-A (#32766) üzenetére


rbalint88
addikt

16500Ft/db auto-stop.hu-rol ingyenes postaval.

(#32769) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

A hobbinak tartott autómhoz nézegetek 4 évszakos gumikat 195/50R15 méretben.

Évente 2-4 ezer Km-t megyek vele, valamint a következö 1-2 évben valamikor tervben van egy alapos kasztnizás/fényezéses kör, emiatt akkor valószínü hetekig, hónapokig fog relatíve 1 helyben állni/ keveset mozogni, ezért nem feltétlen vennék rá prémium gyártótól most.

A Nexen féle NBule 4 Season-ról (~40€/db) van tapasztalat esetleg a fórumban valakinek?
Esetleg egy lépcsövel feljebb a Vredestein Quatrac 5 (~50€/db) jobb választás lehet?

Köszi elöre is. :R

(#32770) N-vidi-A válasza rbalint88 (#32768) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Pont nem megy az oldal, de ha jól lesz megnézem és rendelek, köszi. :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#32771) Qru válasza Szada85 (#32769) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nexen-el sok jó tapasztalat van, az most a bestbuy a 4évszakosok között.

#nincsbennetarcsi

(#32772) Szada85 válasza Qru (#32771) üzenetére


Szada85
aktív tag

A vásárló visszajelzések is jók róla az webshop oldalán, bár azokat picit szkeptikusan szoktam kezelni, ezért minden egyéb vélemény segít. :)

Köszönöm szépen a visszajelzést! :R

(#32773) BaLee válasza Brave_86 (#32761) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Aki amúgy is ezeken a drága helyeken szereltet annak megérheti. :)

Amúgy ha más normális olcsóbb helyről rendeli meg akkor ennél szerintem többet is spórolhat. :)

(#32774) Lackki


Lackki
senior tag

215/45/17 méretben k125 ventus prime 3 vagy k120 ventus v12 evo2 ajánlottabb?
Nem utazom évi 10-12ezer km-nél többet. Főleg város vagy M0, ritkábban pálya.

Privátot hamarabb észreveszem

(#32775) molnarpeter válasza Lackki (#32774) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

K120, mert keveset mész :)

(#32776) Lackki válasza molnarpeter (#32775) üzenetére


Lackki
senior tag

mi a különbség? :) őszintén nem tudom

Privátot hamarabb észreveszem

(#32777) molnarpeter válasza Lackki (#32776) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

K125 korrektül tapad, de annyira nem gyorsan kopó keverék. A K120 föléje van pozícionálva, jobban tapad, kicsit gyorsabb kopás ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#32778) Lackki válasza molnarpeter (#32777) üzenetére


Lackki
senior tag

esetleg a falken fk510?

Privátot hamarabb észreveszem

(#32779) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Van-e valakinek valamilyen tapasztalata a Carre felnijeivel kapcsolatban? A gyár Törökországban van mint látom, de ebből nem szeretnék következtetéseket levonni. Többet jelentene a konkrét felhasználói vélemény. De ha nincs, szívesen olvasnék tanácsokat tőletek. Hyundai i30 -ra szeretnék 16" alufelnit venni. Nagyon tetszik EZ a típus.
Hogy őszinte legyek, eléggé laikus vagyok, nem is vagyok biztos, hogy jó lenne-e nekem. Az autóm gépkönyvében ezek az adatok vannak: 205/55/R16 6.5Jx16 ET50 5x114.3 M12x1.5 67.1
Ha úgy látjátok, hogy jobb lenne néznem inkább valami mást, akkor mit ajánlanátok, ha a keret mondjuk max 30k / db?

OnePlus 12

(#32780) Manitou válasza elbandi2 (#32762) üzenetére


Manitou
addikt

Akitől vettem az azt mondta valami tömítés kell bele, lehet tekerős passz. Sapka van hozzá, ez nem imbuszos, hanem spéci mélyedés van rajta, amit az átalakító szelepadapter végével lehet ki- és betekerni.

Ilyen felniellenőrzésnek milyen díjja van? Nem nagyon találtam róla infót.

Qru Azt néztem, hogy ahova vinni akarom, ott felnijavítással és görgőzéssel is foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#32781) Alpachino válasza molnarpeter (#32777) üzenetére


Alpachino
veterán

Akkor ezen szisztéma alapján az eco2 k435-ről mit kell tudni ?

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32782) molnarpeter válasza Alpachino (#32781) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ahogy a neve is mondja, Eco. Kisebb gördülési ellenállás, jobb fogyi, valamivel tartósabb, de hosszabb fékút, stb stb

(#32783) Alpachino válasza molnarpeter (#32782) üzenetére


Alpachino
veterán

Érdekes mert a tesztek alapján pl. A fékútja is elég előkelő helyen szerepel, még vizes úton is.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32784) HussarF válasza Alpachino (#32783) üzenetére

Nem esel le vele az útról, de az az eco gumi, aminél a célfüggvény nem a tapadás optimalizálása. Kis autókra való (nagyobb méretben ugye nincs is eco), átlagos felhasználásra, nem sportos vezetésre.

(#32785) athomi válasza Alpachino (#32702) üzenetére


athomi
veterán

Annak tudatában fura ez a kompromisszumos kijelentés tőled, miközben eco abroncsokat vettél. :P Na meg az első kijelentésed kissé ellentmond a másodiknak is. :)

[ Szerkesztve ]

(#32786) Alpachino válasza HussarF (#32784) üzenetére


Alpachino
veterán

205/55 r16 ezt azért kisautos méretnek nem nevezném :N mellesleg pont ebbem a méretben teaztelték is....vizes fékútja pl. 4.
Lett a 18 as mezőmyből.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32787) HussarF válasza Alpachino (#32786) üzenetére

Mármint hol? A 2019-es ADAC teszt 185/65R15, kicsit kisebb méret, de itt kimondottan hátul végzett, ráadásul pont a nedves teljesítménye volt a gyenge, ami lehúzta.

(#32788) MasterMark


MasterMark
titán

Azt nem értem, hogy 215/45-ből hogy lehet R17 meg R16 is? A 215/45 nem adja ki alapból a belső átmérőt?

Switch Tax

(#32789) Graphics válasza MasterMark (#32788) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szerintem. [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32790) MasterMark válasza Graphics (#32789) üzenetére


MasterMark
titán

A linkelt oldalon semmi új info nincs, és nem találok a kérdésemhez kapcsolódóan semmit. Mire gondoltál?

Switch Tax

(#32791) MasterMark válasza MasterMark (#32790) üzenetére


MasterMark
titán

Oké rájöttem, bármekkora átmérővel lehet csinálni a szélesség meg az oldalmagasságnak nincs ehhez köze. Kellett egy kis idő amíg leesett. :R

Switch Tax

(#32792) Alpachino válasza HussarF (#32787) üzenetére


Alpachino
veterán

Pl. Autonavigator.hu

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32793) HussarF válasza Alpachino (#32792) üzenetére

Mondtam, hogy nem esel le az útról vele. Lehet ez egy jó széria vagy jól sikerült a mérés. Az ököl szabály az a fentebb leírt dolog, ha tapadásról és úttartásról van szó: Eco < Túra < Sport
Egy nem gagyi márkánál nem biztos, hogy különösebb differenciát érzel, ha nem minden kanyarba kilinccsel előre esel bele.

(#32794) Qru válasza Manitou (#32780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor sima ügy. :K

#nincsbennetarcsi

(#32795) Alpachino válasza HussarF (#32793) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem esem le persze, ez nyilvánvaló..... csak te pont a vizes fékútját kifogásoltad, pedig pont abban erős :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32796) Viszlát válasza Manitou (#32780) üzenetére


Viszlát
addikt

Pár éve Székesfehérváron nekem 5k/db áron görgőztek 18"-os felnit, külön ellenőrzés viszont nem volt, azzal kezdték értelemszerűen, de mivel mind a 4 felni ütést kapott, szükség is volt a görgőzésre.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32797) HussarF válasza Alpachino (#32795) üzenetére

Nem én kifogásoltam a vizes fékútját, hanem az ADAC teszt írta, hogy a vizes viselkedése volt a gyenge, amit fentebb linkeltem. Ahány teszt, annyi eredmény. Ezért mondom ,hogy inkább az ököl szabályokat kell követni. Én abban a méretben inkább a VP3-at vettem volna a Hankooktól a helyedben. De valószínűleg ezzel sem lesz gondod.

(#32798) Erneszto


Erneszto
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

2008-as grand scenincem van, sikerül hozzájutnom 4db szép állapotú nervasport 17"-os 6,5" széles Et49 felnihez.

A kérdésem az lenne, hogy 215/55 abroncs jó lesz a 6,5" széles felnire ez a szélesség felfekszik-e megfelelően a felnire?

Esetleg valakinek van gyakorlati tapasztalata ,hogy elfog-e férni kényelmesen a kerékjáratban a kerék.

Az Et értéke miatt nem lesz nagyon bent a kerék, mert most a 16"-os felnim Et43-as, viszont az Et49 az 6mm-el beljebb kerül ha jól gondolom, plusz a 215 szélesség miatt az abroncs szintén 5mm-el beljebb fog érni.
Esetleg valakinek gyakorlati tapasztalata?

Valamint kérdezném még, hogy 215/55 R17 nyári abroncsot 20.000- Ft-ig van valami best buy?

Amiket találtam:

- Taurus Ultra High Performance XL 215/55 ZR17 98W
- Kormoran Ultra High Performance XL 215/55 R17 98W
- Matador MP47 Hectorra 3 XL 215/55 R17 98Y
- Laufenn S Fit EQ LK01 XL 215/55 R17 98W
- Linglong Green-Max 215/55 R17 94V
- Rotalla RU01 XL 215/55 R17 98W

Előre is köszönöm a választ.

(#32799) Alpachino válasza HussarF (#32797) üzenetére


Alpachino
veterán

A 185 az 205....ezért mond ellen a két teszt egymásnak...de nem is szeretném én a meglévő K435 gumijaimat fényezni, :N kérdésem eredetileg puszán arra irányult, hogy a gyári leírás és a tesztek más mutatnak. Szerencsére pozitív irányba :)
Személyes tapasztalatom is alátámasztja a teszteket. pl. első benyomásom gumicsere után, hogy sokkal komfortosabb az autó, stabilabb az úttartása, csendesebb és a kanyarokban is sokkal jobban tapad. Előtte használt continental ( ezzel vettem ), maj egy garnitúra, új Kléber dynaxer volt rajta.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#32800) HussarF válasza Erneszto (#32798) üzenetére

Ez a méret nem a 20ezres kategória. Amiket linkeltél, azok masszívan alsó polcosok. Mélyebben zsebbe kell nyúlni, inkább a 25-30k-t célozd meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.