Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Directors válasza t1 (#31900) üzenetére


Directors
senior tag

16V
Rendben, akkor 185/60 lesz.

Márkákkal kapcsolatban esetleg tudsz mondani valamit milyenek lehetnek ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#31902) Tom1939 válasza athomi (#31894) üzenetére


Tom1939
őstag

Nyilván ez nem egy autobild teszt amit csináltam (hangsúlyosan nem adac-ot írtam :) ), de nekem kicsit túl sok gyengeséget mutatott a CC+ ezen a télen (azért csak allgrip scrosson tette ezt, a nexen meg jazzen viselte jól magát).

De ugye a nexennél most jön a puding próbája, a nyár (télen könnyű menőzni téliesebb gumiként :) ). Ott azért a CC+ feltette a lécet.

De tapasztalatok függvényében is lehet hogy ősszel megy a levesbe a CC+ (főleg ha lesz nexen méretben jó áron és nem bőg le nyáron).

(#31903) t1 válasza Directors (#31901) üzenetére


t1
addikt

Bármelyiket is veszed ebből nem lesz csalódás, én a Falkent venném amúgy.

(#31904) Directors válasza t1 (#31903) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#31905) Qru válasza Ádám16 (#31897) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Hankook jo lesz. Az Uniroyal hangos es szarazon nem annyira jo.

#nincsbennetarcsi

(#31906) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Vasárnap kerül fel a BS T005 az alufelnikre. Kíváncsi leszek! :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31907) Richard! válasza Sub-ZeRo (#31906) üzenetére


Richard!
addikt

Lelövöm a polyént, fekete színű lesz ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31908) Sub-ZeRo válasza Richard! (#31907) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Honnan tudtad?! :Y :DDD
A gumi vagy a felni? ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31909) speedernet válasza Sub-ZeRo (#31906) üzenetére


speedernet
aktív tag

Az én ventusaim ma.
Az egyik felniről jó sok súlyt szedtem le, az lehet hogy nem lesz túl tökéletes.....

(#31910) Ádám16 válasza Qru (#31905) üzenetére


Ádám16
addikt

:R

(#31911) Ádám16 válasza Qru (#31905) üzenetére


Ádám16
addikt

Apropó, ebből csak XL van, viszont a topikban úgy emlékszem, azt olvastam, hogy lényegében nincs különbség a sima és e közt.
Ha van, és kényelmetlenebb jóval az XL, akkor csak az uniroyal marad.

(#31912) CHIPman válasza Ádám16 (#31911) üzenetére


CHIPman
nagyúr

ÁK-n lenyitható több eladónál is, és ott van a nem-XL, ha jól értelmezem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31913) Qru válasza Ádám16 (#31911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem 16"-os XL van most és előtte sima volt, az ég egy adta világon semmi különbséget nem vettem észre vezetési élményben.

#nincsbennetarcsi

(#31914) HussarF

Amúgy erről az új Hankook S1 Evo3-ról (k127)van valami teszt? Kicsit meginogtam, hogy Pirelli helyett egy ilyet újítsak be, csak jó lenne látni, hogy mit villant.

(#31915) Cyrin válasza HussarF (#31914) üzenetére


Cyrin
addikt

Ebből nincs 195-ös méretű?

(#31916) HussarF válasza Cyrin (#31915) üzenetére

Gyerekméretben nem gyártják ;]

Amúgy utána néztem hogy 3. lett az Autobild teszten. De azon 20. lett a Maxxis, ami az Auto zeitung-nál nagyon jó lett. Sokszor azt érze, ezek a tesztek annyit érnek, hogy hasamra ütve én is mondhatnék egy sorrendet ;]

[ Szerkesztve ]

(#31917) CHIPman válasza Cyrin (#31915) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A linkelt oldalon ha lelapozol látszik, hogy 205 a legkeskenyebb, és árukeresőn se találni keskenyebbet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31918) SpZ


SpZ
senior tag

Sziasztok,
Változott a dolog nálam 175/65 r14 acélfelnire keresnék gumit ami nem túl hangos illetve fogyasztási értékre is rendben van. Autó: Honda Jazz 1.4 (2007) éves 7-8e km.
Falken SN832
Semperit Comfort Life 2
Vredestein T-Trac 3
Amelyek első körben érdekelnének, van valakinek ezekről tapasztalata, vagy más alternativa?

(#31919) Cyrin válasza HussarF (#31916) üzenetére


Cyrin
addikt

Pedig alig vártam, hogy végre kisebb méretű gumi legyen az autón, indokolatlanul nagy a különbség árban már a 205-ösnél.
Akkor marad az előd, az legalább le van tesztelve.

(#31920) Cyrin válasza SpZ (#31918) üzenetére


Cyrin
addikt

Na és akkor ez milyen méret csecsemő? ;]

(#31921) Qru válasza SpZ (#31918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semperit jó, nálunk sok cégesen az van. Korábban Barumot használtunk azokkal sincs gond.

Nekem is 2007-es Jazz-em van rajta a Hankook K425, az nekem bevált nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#31922) SpZ válasza Cyrin (#31920) üzenetére


SpZ
senior tag

Ez a gyári mérete, nem erőltetem rá az r15-öt. Alufelnit amúgy sem akarok alá.

(#31923) Cyrin válasza SpZ (#31922) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem neked szólt, csak így egyszerűbb volt, bocs

(#31924) Graphics válasza SpZ (#31918) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én Apollo 4G Alnac-ot tettem Jazzre, azzal elégedett vagyok pl.

Fogyasztásnál sok varia nincs, halk is, keveset is eszik, de nagy csökkenés nem lesz.
Ezekkel se nyúlsz szerintem mellé.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31925) HussarF válasza Cyrin (#31920) üzenetére

Abban a méretben, amiben te keresed, a Ventus prime 3 lesz a megfelelő abroncs a Hankook-tól

(#31926) focvis válasza Cyrin (#31920) üzenetére


focvis
veterán

Matchbox ;]
:R

(#31914) HussarF: Árban kedvezőbbnek tippelem a Pirellinél, és a P7-nél biztos tapadósabb lesz. Bepróbálnám. A gyors kopás persze garantált.

[ Szerkesztve ]

(#31927) Zuri


Zuri
tag

Üdv, szeretnék véleményt kérni az alábbi abroncsokról VW Polo Classichoz akarnék majd új gumikat, 14-es felnire az alábbiakat néztem ki, viszont nem akarnék annyira sokat költeni rá. Árban visszafele a következőek lennének:
A-s fékutasok:
- Falken Sincera SN-832 Ecorun 185/60 R14 82T
- Hankook Kinergy Eco2 K435 185/60 R14 82T
B-s fékutasok:
- Vredestein SporTrac 5 185/60 R14 82H
- Uniroyal RainExpert 3 185/60 R14 82T
- Hankook Kinergy Eco K425 185/60 R14 82T
- Matador MP47 Hectorra 3 185/60 R14 82H
- Nankang NA-1 185/60 R14 82H

Esetleg van olyan amit kihagytam és megérné, most a Falken 13k afelett már nem igen akarnék nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#31928) tboldi válasza SpZ (#31918) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy a Hankook K425 utódja, a K435, azon legalább nincs virágminta. :P

[ Szerkesztve ]

(#31929) Graphics válasza Graphics (#31924) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Javítok Amazer 4G Eco van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31930) TFSi válasza HussarF (#31916) üzenetére


TFSi
őstag

Eltérő futómű és abroncsméret esetén lehetnek szórások. Szerintem a tesztautó viseletessége, pillanatnyi állapota sem zárható ki a különbségek okaként.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31931) realist válasza TFSi (#31930) üzenetére


realist
őstag

A jelenlegi gyári felnim méretem 6.5x17 ET50, de szeretném lecserélni a felni a következő közül valamelyik méretűre:
6.5x17-ET45 (ha jól számolom 5mm -el kijjebb jön a felni)
7x17 ET40 (ha jól számolom 16mm -el kijjebb jön a felni és 10mm a gumi)
7x17ET50 (ha jól számolom 10mm -el kijjebb jön a felni és 4mm a gumi)

Ezek közól egyik sem számot tevő eltérés, ha jól sejtem; a 7 széles méret esetében az ET50 ami jobb lenne mivel közelebb áll a gyárihoz?

A kocsi még sokáig garanciális, szerintetek pl. az esetlegesen futóművet érintő probléma esetében bele tudnának kötni a felni cserélésébe (gumi méret ugyan az és van hozzá német TÜV papír)?

(#31932) BigBlackDog válasza realist (#31931) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem tudom pontosan milyen gyártója autója, de én nem cserélném le a felnit a gyáritól eltérő méretűre, főleg, ha garanciális még az autó. :N Azért hallottam egy-két garanciális ügyintézésről, ahol előszerettel találtál meg, hogy milyen utólagos változtatás miatt nem garanciális az adott probléma.

(#31933) HussarF válasza TFSi (#31930) üzenetére

Ha az autó állapota meg futóműve megváltoztatja a gumik sorrendjét, (sőt, egy kiválóan teljesítő gumit a másik teszt leghátra sorol) akkor teljesen felesleges teszteket csinálni, mert lutri, hogy a te kocsidon melyik gumi mit produkál. Ezért nem szoktam én ezeknek a gumiteszteknek túl nagy jelentőséget adni, mert ha valódi tudományos pontossággal közelítenénk meg, kiderülne, hogy hibahatáron belül minden eredmény egyezik. Ha az ember felosztja kb. 3 részre az abroncsokat, mint prémium, középkategória, meg budget, és hozzárendeli ezekhez azokat a tulajdonságokat, amiket egy ilyen jelzőtől el lehet várni, akkor, ha eszerint választ akkor valószínűleg nem fogja meglepetés érni.

(#31934) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok.

KORMORAN 225/45R17 94V Ultra High Performance

Erről vélemény? A gyárim 235/45 R17, de túl széles ugye a 225 gond nélkül fel fog menni rá?

Most Hankook V12 van rajta ami lassan 5 éves és már tavaly is elkezdték a zúgást ami rohadt idegesítő, sajna totál kemény már a felülete, pedig a profilmélysége még bőven jó.

Ezt néztem még, de inkább az új Kormoran, nem?

[ Szerkesztve ]

(#31935) HussarF válasza SzlobiG (#31934) üzenetére

Budget gumi, nagy elvárásaid ne legyenek vele szemben. Sok év ennek se fog kelleni, hogy felkeményedjen.

(#31936) SzlobiG válasza HussarF (#31935) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tiszta sor, de nyáron alig megyek az autóval így nem akarok rá prémium márkát.

Amúgy a Bridgestone is 4-5 év után ugyanígy kikeményedett és búgott mint a hankook.

Ettől függetlenül még lehet kihúzok egy szezont a hankookkal, ha bemelegszik akkor már annyira nem vészes. :D

[ Szerkesztve ]

(#31937) realist válasza BigBlackDog (#31932) üzenetére


realist
őstag

S-cross, 0 naposan lenne a csere :D

Értékesítő szerint persze nem gond...

(#31938) Qru válasza BigBlackDog (#31932) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gari egy dolog, de ha nem gyari a meret a biztosito is megtagadhatja a karteritest.

Az mar csak adalek, h a kerekcsapagy sem ugy kapja a terhelest ahogy az meg van tervezve ezert ido elott elkopik (ez viszont garit erinto kerdes is lehet).

#nincsbennetarcsi

(#31939) TFSi válasza HussarF (#31933) üzenetére


TFSi
őstag

Súlyozási kérdés a tesztelt abroncsok mérete, a tesztautó hajtása és tömegeloszlása. Ettől még előfordulhat olyan eset, hogy ugyanaz a méret/tesztautó típus, mégis szóródnak az eredmények.

Bejön a hőmérséklet (abroncsnyomás is) és a felszíni érdesség eltérése, esetleg gyártási szórás a mechanikában/szoftveres perifériában. Plusz a teszt pilóta is egy ilyen kockázati tényező. Nehéz ügy.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31940) focvis válasza SzlobiG (#31936) üzenetére


focvis
veterán

Hagyd meg inkább a Hankookot még egy évig, a Kormoran erősen alsópolcos.
Időnként látok a Jófogáson baráti áron vadiúj Hankook szetteket Dunaújváros környékéről, van esetleg ismerősöd a gyárban?

(#31941) betyarr


betyarr
veterán

az ilyen újrafújt,felújított használt acélfelnikkel mennyire kell vigyázni?gumistól venném,ráadásul jófogáson.

(#31942) SzlobiG válasza focvis (#31940) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja lehet az lesz inkább, hogy meghagyom még erre a szezonra.

Igen volt több ismim is ott, de már nem dolgoznak ott. Mind kettő szettemet a gyárból vettem anno nagyker áron. Most viszont már sajna nem tudok. Szerintem ők is kihasználják a kedvezményüket azt eladják a gumit, asszem évente egy szettre kapnak kedvezményt.

(#31943) Lackki


Lackki
senior tag

Sziasztok,
Budapesten tudok ajánlani szakembert, aki padka nyomokat tud eltüntetni? :) Vennék egy nagyon ritka felnit, viszont kb mindegyik padkás, így fel szeretném újíttatni.

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#31944) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nemrég ugye megvettem az új VentusPrime3-mas nyári szettet. És mivel hétfőn tervezem/terveztem felgumiztatni őket, így ma bezsákoltam a nyári kerekeket a nemrég vett kerékzsákokba (Ha erről esetleg van tapasztalata valakinek, tartósságot illetően, az megoszthatná a véleményét.) Aztán feltűnt, hogy annyira nagyon szar állapotban nincsenek is, az amúgy 2016os gumik. Jóval rosszabbra emlékeztem, bár valszeg azért égett belém, hogy idén cserélni kell, mert tavaly a jobb elsőt erősen megpadkáztam.) Szóval rámértem a profilokra és egyik páron 3mm, a másikon ~5mm-es a mélység.

Most kicsit dilemmába estem. Szerintetek cseréljem a gumikat az új VP3-ra most vagy még ezt a szezon tekerjem bele a 3-5mm-es, Nexen, 1/4-ben viharvert gumikkal és tegyem félre a Hankookot jövőre? Igazából szerintem az a 3mm a szűk keresztmetszet, mert szerintem az már akkor is kevés, ha hátra tenném vissza, nem? (Titkon abban keresem a megerősítést, hogy nem voltam hülye, hogy 1 szezonnal előbb vettem meg, feleslegesen a gumikat. ;] )

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#31945) 1stVikman válasza TheProb (#31944) üzenetére


1stVikman
senior tag

Én tavaly simán rámentem egy szezont a 3mm-es gumikra, minden gond nélkül. (Conti premiumcontact5) Ettől függetlenül, ha megvetted az újat, tedd fel! :) A régit meg esetleg hirdesd meg nyomott áron. Ennyi mintával (3-5mm) biztos megveszik.

(#31946) rbalint88 válasza TheProb (#31944) üzenetére


rbalint88
addikt

én felrakatnám a Hankookot, eladnám a 2db nexent 20-ért ajándék 3mm-es hibátlannal, a lukas oldalút meg kidobnám.
gondolkodom én is, hogy 235/45-ben megvegye-e a VP3-at vagy várjak még egy kicsit, hátha lesz Ventus S1 Evo3 1-2 hét múlva.

(#31947) SzlobiG válasza SzlobiG (#31942) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megnéztem őket 4-5 mm ez még bőven jónak számít szóval erre az évre tuti hagyom őket.

(#31948) TFSi válasza SzlobiG (#31947) üzenetére


TFSi
őstag

Az simán jó, ha még nincs kiöregedve az abroncs. Kormoran helyett esetleg Barum Bravuris 5 vagy Matador Hectorra 3?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31949) M0RGI válasza athomi (#31894) üzenetére


M0RGI
őstag

Itt meg utolsó a CC+. Nem igazán értem...
Bár én már megrendeltem, remélem nem fogok csalódni.

(#31950) CHIPman válasza TFSi (#31948) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Minden rosszindulat nélkül, a Matadort hogy lehet egy lapon említeni a Barum Bravuris 5-tel? Egy garnitúra Matador nekem egy bő 25k-val olcsóbb lenne (90 és 115), ha nem ér annyi pluszt a Barum, akkor venném a Matadort (a Hankook-ról már lemondtam 145k-ért, felesleges). Többször láttam említve a topicban, de nem értettem akkor sem, hogy egy budget gumi hogy lehet alternatíva a középkategóriában.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.