Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) Qru válasza Kornel (#31550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos, ahol vette a gumit ott a Nexen nem volt raktáron csak ez. Az új autóját meg nyári gumin szállították és akkor még nem volt ilyen jó idő.

#nincsbennetarcsi

(#31552) evo87


evo87
őstag

Lassan eljutok a vásárlás fázisába.... már sokmindent leszűkítettem és kiszűrtem. A gyári méret 195/50 R16 és a jelenlegi 205/50 R16 után a keskeny gyári felnihez jobban illő, átmérőben picit nagyobb 195/55 R16 mellett fogok dönteni, ez már szinte biztos. Nyilván kinézetre nem lesz olyan peres, de legalább ballonos sem (a 205 már eléggé az a 6 colos felnin). A Lancer sportosabb mivolta miatt inkább nyár-orientált 4évszakosra voksolnék a kiegyensúlyozott Quatrac5 után.

A két legesélyesebb jelölt:
- Continental AllSeasonContact: páromnak ez van, télen a 4évszakosságához képest durván jó, nyáron még nem volt alkalmunk próbálni, de a tesztek szerint szárazon nem kiemelkedő... ez olyan 32 körül volna.
- Bridgestone WeatherControl A005: a tesztek szerint szárazon és vízen ez a bajnok 4evszakos (emiatt preferálom), télen pedig elégséges a közlekedéshez... ez olyan 34 körül volna.... jelenleg a szívem legjobban ehhez húz

A harmadik esélyes volna a Michelin CrossClimate+ XL....ami szintén valamivel 30 felett kapható.

Melyiket vegyem? A005 száraz tapasztalat van már valakinek?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31553) Kornel válasza evo87 (#31552) üzenetére


Kornel
veterán

Ezek közül ilyen árkülönbségekkel a Michelin-t venném, mivel már sokszor bizonyított.

(#31554) Qru válasza evo87 (#31552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit mész egy évben? Ha sokat (10k km felett) inkább CC+ ha nem olyan sokat (10k km vagy alatta) akkor AllSeason.

#nincsbennetarcsi

(#31555) evo87 válasza Qru (#31554) üzenetére


evo87
őstag

7-10 ekm.

Az A005 ennyire nem ajánlott?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31556) athomi válasza evo87 (#31555) üzenetére


athomi
veterán

Szárazon és nedvesen nagyon jó, hóban viszont gyenge. [link]

Én pont az én méretemben kerestem a teszteket, ugye ennek azért van jelentősége, mert lehet ugyanazon abroncs 175/65 R14 méretben jól működik, 205/55 R16-ban meg nem és fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#31557) Qru válasza evo87 (#31555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A téli teljesítménye nem túl meggyőző az eddig tesztek alapján. Itt a topikban is van pár A005 tulaj talán ők tudnak mellette szólni. De ha csak városban mész ahol nincs hó vagy egyáltalán nem autózol havas körülmények között akkor vállalható.

#nincsbennetarcsi

(#31558) evo87 válasza Qru (#31557) üzenetére


evo87
őstag

Alapvetően városban autózok, illetve Tatabánya-BP között M1 és M0.... emiatt, illetve az utóbbi telek tapasztalata alapján, hozzávéve hogy azért szokott nálam tesztautó is lenni átlagosan havi 2 hetet, nem igazán van szükségem penge téli képességekre. Ellenben a nyári tapadásra és a jó száraz teljesítményre inkább... ezért is gondoltam hogy az A005 lehet számomra a tuti.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31559) Qru válasza evo87 (#31558) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a pályákat is sózzák ha kell ha nem, akkor bevállalhatod az A005-öt is.

mod:

Bár sztem nem ér felárat a Contihoz képest, én tuti azt venném.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31560) evo87 válasza Qru (#31559) üzenetére


evo87
őstag

Ellenben az Auto Bild 2018-as 4évszakos és nyári gumi (mindkettő 15") tesztjeit átnyálazva érdekes tények:
Nyilván azzal tisztában vagyok, hogy nem lehet azonos körülményeket kihozni, már csak a hőmérsékletre és egyebekre gondolva, de ha jól sejtem ugyanott és ugyanolyan tempóról fékezve nézik a féktávokat, ugyanazokkal az autókkal.

A 4évszakos teszten még a referencia nyári és a legjobb, legnyáriasabb 4 évszakosok is elmaradnak a nyári teszt legrosszabb szereplőitől, a tökutolsó Cooper meg Giti hulladékoktól. Ez lehetséges? Már a referencia nyáriból kiindulva... gondolom ha kiválasztanak referenciának egy normál középmárka gumit akkor az kb pariban kellene hogy legyen a nyári teszt középmezőnyével...ehhez képest itt messze elmarad még az utolsótól is.

Ezek a gumitesztek.... mindig lesznek bennük szürke foltok, még a legkonzekvensebben tesztelő szakértői magazinok esetében is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31561) dond válasza angelside77 (#31528) üzenetére


dond
csendes tag

Az adott Fabia/Polo/Ibiza generációt igen sokféle mérettel szerelték 13"-16"(17")-ig, egy ilyet találtam a VW AG-tól. Vittem már vizsgázni (Polo 9N) téli 185/60R14-el, de legutóbb téli 185/55R15-el voltam, nem szóltak, nyáron eddig 195/50R15-et használtam, az autó gyári eredeti (pót)kereke a csomagtartóban pedig 165/70R14-es :)

(#31562) Kornel válasza evo87 (#31560) üzenetére


Kornel
veterán

Linkeld már a négyévszakos és nyári tesztet kérlek.

(#31563) HussarF válasza evo87 (#31560) üzenetére

4 évszakos squad triggered ;]

(#31564) tboy93 válasza HussarF (#31563) üzenetére


tboy93
nagyúr

;]

(#31565) evo87 válasza Kornel (#31562) üzenetére


evo87
őstag

Auto Bild 2018 Allseason

Auto Bild 2018 Summer

Pl:

Dry braking:
4évszakos tesztben a referencia nyári 39 m, a legjobb 4evszakos 39.4 m.
Nyári tesztben a legrosszabb 39.2 m.

Dry handling:
4évszakos tesztben a referencia nyári 110.6 km/h, a legjobb 4evszakos 108.6 km/h.
Nyári tesztben a legrosszabb 111 km/h.

Wet braking:
4évszakos tesztben a referencia nyári 41.1 m, a legjobb 4evszakos 45.2 m.
Nyári tesztben a legrosszabb eredmény 39.6 m.

Wet handling:
4évszakos tesztben a referencia nyári 73.1 km/h, legjobb 4evszakos 72.9
Nyári tesztben a legrosszabb 73.3 km/h.

Tehát számomra az a furcsa, hogy a referencia nyári nem tudja a nyári középmezőnyt, de kb a legrosszabb nyári gumi szintjét sem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31566) HussarF válasza evo87 (#31565) üzenetére

Nem lehet, hogy az időjárási körülmények voltak mások? Míg a nyárinál melegben, addig a 4 évszakosnál hidegben teszteltek? Úgy lehet nagyobb fékútja a nyárinak, persze szárazon még úgy is jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31567) Doki16 válasza evo87 (#31565) üzenetére


Doki16
addikt

Lehet, hogy referencia nyári gumit is akkor mérték amikor a négy évszakosokat.

Szerintem kár ezeken fennakadni. Mindig gyengébb lesz egy négy évszakos gumi mint az adott évszakra dedikált abroncs. Én ennek tudatában használom a CC+-t. De cserébe spórolok 2-300e ft-ot.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#31568) BigBlackDog válasza evo87 (#31565) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A kiragadott értékek között én nem látok nagy különbséget (kivéve a nedves fékút esetén), gyakorlatilag a mérési hiba miatt is szerintem lehet 0,5-1 méter különbség.

(#31569) evo87 válasza Doki16 (#31567) üzenetére


evo87
őstag

Nem azon akadtam fel, hogy a 4évszakos nem tudja a nyári gumit felülmúlni, hanem hogy a referencia nyári mennyire rossz a nyári teszt szereplőkhöz képest. Valóban lehet a hőmérséklet és a páratartalom, plusz egyéb körülmények, de ezeket sajnos sosem írják bele a tesztekbe.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31570) Kornel válasza evo87 (#31565) üzenetére


Kornel
veterán

Valószínű más a hőmérséklet.
+30 fok felett nyilván a legjobb, akár nyárias keverékű négyévszakos is szenvedni fog.

Nagyon kellene a mérés során a külső és az aszfalt hőmérséklet feltüntetése.

(#31571) athomi válasza BigBlackDog (#31568) üzenetére


athomi
veterán

Ő a legjobb négyévszakos eredményeket másolta ki ide összehasonlítva a legrosszabb nyári eredményeivel (40. helyezettekkel!). Ha a legjobbak eredményeit másolta volna ki, akkor 5-10 m különbségeket látnál a legjobb nyári és legjobb négyévszakos között.

Nyilván a hasonlítgatásnak akkor van értelme, ha minden körülmény ugyanaz (autó, levegő-és aszfalthőmérséklet, aszfalt anyaga, stb.), így nincs értelme hogy más körülmények között készültek a nyári és négyévszakos tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#31572) evo87 válasza athomi (#31571) üzenetére


evo87
őstag

Ez a baj, hogy a körülményekről nem tudni semmit. Akinek esetleg megvannak ezek a magazinok vagy PDF.... az megnézhetné, hogy a nyomtatott, komplett tesztben írnak-e hőmérséklet és egyéb adatokat. :)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31573) Kornel válasza evo87 (#31572) üzenetére


Kornel
veterán

Elvileg 1 euróért meg lehet venni PDF-ben.

(#31574) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a mazda hármasomra új nyári gumi garnitúrát venni. Gyári 16-os mazda felni, hirtelen nem tudom mekkora gumik vannak rajta, a kézikönyv szerint 205/55 R16 az ajánlott méret. Van ebből valami ajánlott márka és típus? Esetleg valami webshop ahonnan belehet szerezni? Kb. évi 8-10ezer km-ert megyek, szóval nem túl sokat.

Köszi :R

iPhone 13 Midnight Black

(#31575) wiggen123 válasza flymi (#31506) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nekem teljesen korrekt volt Hankook Ventus Prime. 100e kmt ment el. 5 év alatt.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#31576) flymi válasza wiggen123 (#31575) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt jó hallani. Ha öt szezont nálam is kibír már megérte. :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31577) sutszi válasza miroon (#31574) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem is Mazda 3 van(2005) 205/55 R16 amit keresel ha maradnál ennél az átmérőnél. Én is idén veszek nyári gumit. Egyelőre még nem léptem meg kicsit várok az ADAC tesztig. De elsősorban az a kérdés, hogy milyen árban keresel, mert ajánlhatunk itt prémium gumit, ha inkább a középkategóriában keresgélsz. Én eddig Michelin Primacy 4-ben gondolkodom... Télen volt egy rossz élményem a jelenlegi téli gumival és eldöntöttem, hogy nem fogok a gumin spórolni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31578) miroon válasza sutszi (#31577) üzenetére


miroon
aktív tag

Szintén 2005 az enyém is :B Olyan 20e/db nagyon max 25e/db korul szeretnek raszanni, de persze nem bannam ha ennel olcsobban is talalnek.
Sajnos en is megjartam a telivel, ezert is akarok mar nyarra is ujat venni, meg majd telre is masikat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#31579) sutszi válasza miroon (#31578) üzenetére


sutszi
veterán

Ha fontos az ár akkor a Semperit Speed Life 2 szerepelt még jól a tavalyi tesztben...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31580) Csabroncka válasza miroon (#31578) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én a Conti prem 6-ra fogok szavazni.... az ötöt itt sokan dicsérték....

"in medias res"

(#31581) TFSi válasza miroon (#31578) üzenetére


TFSi
őstag

Szerintem az ADAC felejtős. Inkább Autobild, Zeitung, vagy Automotorundsport. 🙂

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31582) Kornel válasza TFSi (#31581) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem is.

(#31583) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Srácok, ez a felni jó VW Golf 5-re, igaz? 5x112 az osztóköre és 57,1 az agyátmérő.

[kép]
[kép]

(#31584) focvis válasza pepe091 (#31583) üzenetére


focvis
veterán

Full gyári méret (ET is).

(#31585) pepe091 válasza focvis (#31584) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszönöm!

(#31586) TheProb válasza TFSi (#31581) üzenetére


TheProb
veterán

Mi a baj ADAC-al? Pont meg akartam jegyezni, hogy mekkora diffi van az ADAC-os és autobild-es teszteredmények közt. Pár hónappal ezelőtt téli szettet kellett újítanom, most kezdhetem megint nézni a nyáriakat... :W
Ventus Prime 3-mal pl. van tapasztalat?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#31587) Kornel válasza TheProb (#31586) üzenetére


Kornel
veterán

Közzétesz pontokat, de a mögöttes tartalmat nem.
Autobild a mért adatokat is közzéteszi, így akár magadnak is súlyozhatod, hogy mi a fontos, hol mekkorák a különbségek.

(#31588) TFSi válasza TheProb (#31586) üzenetére


TFSi
őstag

Volt már velük megvesztegetési történet. A tesztmetódusaik is furák, ahogyan Kornel is említi. Nem tudod, miért nincs tényszerű adatközlés. Olykor noname termékek is TOP 5-ben végzik, melyet sehol máshol nem erősítenek meg. Az ADAC véleményem szerint fenntartásokkal kezelendő, persze azért örülünk, hogy ők is tesztelnek. Azért nem egy Autonavigátor vagy Bp-i Autósok Közössége..😁

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31589) olasz61


olasz61
tag

Az ötküllős acélfelnihez jó a sima acélfelni csavar vagy valami speciális kell?

(#31590) focvis válasza olasz61 (#31589) üzenetére


focvis
veterán

Függ az autó gyártmányától és hogy gyári-e a lemezfelni. Pl. VW és Opel felnik esetén ugyanaz a csavar passzol a gyári aluhoz és a gyári lemezhez is; míg pl. Ford esetén általában másik csavar kell a lemezhez és másik az aluhoz.

A képen szereplő felni gyártmányát nem ismerem fel.

Szerk: Ha gyári az 5 küllős lemez, akkor 99%, hogy passzol hozzá a gyári hagyományos kialakítású lemezfelni csavarja.

[ Szerkesztve ]

(#31591) bbubby00


bbubby00
őstag

Nemhiszem, h lesz potenza :(
Igy S1 evo2 lesz sztem a befuto.
Gondolom jobb valasztas mint a V12evo2 vagy Prime 3

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#31592) olasz61 válasza focvis (#31590) üzenetére


olasz61
tag

Elméletileg erről van szó.

(#31593) speedernet válasza TheProb (#31586) üzenetére


speedernet
aktív tag

Épp ma rendeltem be.
Jó tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.

(#31594) bbubby00 válasza speedernet (#31593) üzenetére


bbubby00
őstag

Jo gumi. Mindenkepp jo valasztas

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#31595) TheProb válasza TFSi (#31588) üzenetére


TheProb
veterán

és (#31587) Kornel: Áh, így már értem.

(#31593) speedernet:Én is pár órája, nem akartam sokat pöcsölni. Jónak tűnt és jó ár/érték arányúnak. 225/45 R17-es méretben <92e lett a vége.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#31596) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
225/45 R18 nyárigumikat nézek (4db-ot). Apollo (2 év sérülésgarancia) ~28k, Sava/Debica (1 év kátyúgarancia a 4-ből 1 gumira) ~24k között vacillálok. Középkategória mind, de A nedvestapadás és C üzemanyagtakarékosságot tudnak, ennél bármiben jobb már 40k+.
A kérdéseim:
1: Árukereső mérvadó lehet ár szempontjából, vagy van olyan hely, ahol olcsóbb is lehet?

2: Apollo felé hajlok, viszont random rákerestem, és azonos típus /40 méretben 28k helyett 20k, ami azért nem kevés. Más nézőpontból, /40-nél ilyen áron már szinte prémium gumit lehet kapni. Ez több, mint 25% árkülönbség, gondolom mert népszerűbb méret. Mi hátrányom származna belőle, ha /45 helyett /40-es gumit vennék?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31597) Kornel válasza CHIPman (#31596) üzenetére


Kornel
veterán

Az, hogy nem váltóméret, a futóműgeometriát is nagyban befolyásolná.

(#31598) Kornel válasza CHIPman (#31596) üzenetére


Kornel
veterán

Ami még megfontolásra érdemes lehet:

Matador, ami Continental C brand: [link]

Az általad említett Sava: [link]

Illetve a koreaiak, Kumho, Nexen:

[link]

[link]

Illetve egy nagy ugrással a Falken elég jól szerepelt teszteken, ha jók az emlékeim, közvetlenül az élmezőnyben volt, az ára pedig még nem prémium: [link]

Ez alapján a Falken és a Kumho is megéri a felárat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31599) CHIPman válasza Kornel (#31598) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezt úgy érted, hogy az Apollo helyett esetleg jobb lenne akár Sava is?
A Kumho még talán beleférne, viszont annak a nedves tapadása csak B (és az üzemanyag paramétere is ugyanolyan vagy rosszabb), az Apollo/Sava A-jával szemben (ahogy a Matadoré is). Vagy nem érdemes ennyire ragaszkodni a papíron leírt adatokhoz?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31600) Kornel válasza CHIPman (#31599) üzenetére


Kornel
veterán

Nézz meg pár tesztet még, ahonnan linkeltem.
A papíron leírt EU címke értékek semmit sem jelentenek, a gyártók maguk adják meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.