Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) flymi válasza Manitou (#32396) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért ne lehetne kapni? Van egy pár méretben 15-18"-ig, de az ára...! Nem valami szívderítő.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32402) K Norbi válasza HussarF (#32362) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem is ilyesmi van :K ;]

(#32403) flymi válasza K Norbi (#32402) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Aham.
Végül is mindegyik kocsi kocsi, csak van amelyik másabb a többinél, iga? :) Picit.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32404) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Urak!
Akkor most mi a helyzet a VP3-mal?
Olvasom itt, hogy puha, meg hangos, meg a most frissen gyártott egyedeket inkább kerülni kell.
Nem vagyok kanyarvadász, de néha sportosabban vezetek, illetve csendes gumira vágyom.

Ha a fentiek igazak, akkor inkább a Falken FK510, ami meg állítólag vizes kanyarokban bizonytalan, de csendesnek mondják.

A Conti PC6 meg már jóval drágább, cserébe gyorsan kopik.

Eddig 3 helyen érdeklődtem DOT számok felől, 2 helyről vissza sem jeleztek, a harmadik meg annyit mondott, hogy 2018-as, de lehet 2019-es is. Kabaré :))

(#32405) Manitou válasza flymi (#32401) üzenetére


Manitou
addikt

Prémium sport gumról beszéltem, ami 195/60R15. Pl egy Pilot Sport 4 -nek megfelelő ebben a méretben nincsen. Persze olyan prémium gumiból van több is, ami inkább komfortos, mint sportos.
Váltóméretekben nyílván van, többek közt ezért is merült fel, hogy váltanék 16-ra, mert 205/55R16-ban van emberi áron Pilot Sport 4. csak akkor már egy szett értelmes felni sem olcsó, nem biztos hogy ér ez nekem ennyit, ezért is hajlok afelé, hogy jó lesz nekem a kis 15 colos felni, legalább kisebb marad a rugózatlan tömeg is.:)

Egy gumit találtam amit ténylegesen spotgumi és gyártanak is 195/60R15-ben, de egyelőre még külföldi websopokban, ebayen se találtam ebben méretben ez a Toyo Proxes TR1. (nem T1-R !!!)

[ Szerkesztve ]

(#32406) FoLey-v válasza Qru (#32397) üzenetére


FoLey-v
addikt

Átnyáladzom az összefoglalót,úgy is unatkozok. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#32407) HussarF válasza K Norbi (#32402) üzenetére

Te is kék BKV buszt vezetsz? ;]

(#32409) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Ha nyáron csak 500-700 Km-t megy összesen az autó, 80-90-nel (néha 100) üresen, vidék, lakóhely 30 Km-es körzetében (nincs pálya), akkor fent hagyhatom a téligumikat (Hankook icept2 W452)? A napsütést is bírja úgy, mint egy nyári? Nem szoktam Janizni, csak eljutni A-ból B-be és onnan vissza.
Télen sokat megyek (messzebbre is).

[ Szerkesztve ]

(#32410) szabonagyur válasza #89309696 (#32409) üzenetére


szabonagyur
félisten

500-700 km? Nem hiányzik egy nulla? Azért 80-90-el is eléggé hamar a limitet elérnéd, ennyi időre tényleg maradhat a téli :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32411) Graphics válasza #89309696 (#32409) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha szeretsz kockáztatni .....

Én már most lecseréltem, mert zajos, nyikorog , nincs tapadás ..

Téligumi nem nyárra van tervezve. Kibírod azt a cserét.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32412) zibo73 válasza Graphics (#32411) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Neked akkor nem ilyen (Hankook icept2 W452) gumid van.
Mert ez nem nyikorog még nyáron sem,több kollégám jár vele télen-nyáron.
Én le szoktam cserélni nyárira,de most még azért korán lenne,lesz még fagy is.

(#32413) athomi válasza Qru (#32371) üzenetére


athomi
veterán

Az zavar, hogy nem csak a blokkok közé megy be, hanem a lamellákba is mélyen be tudnak a kisebb kavicsok ágyazódni. Anyósékhoz meg egy 400-500 m-es zúzottköves útszakaszon kell bemenni. Most akkor ne járjunk anyósékhoz? :D

[ Szerkesztve ]

(#32414) #89309696 válasza szabonagyur (#32410) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem hiányzik. Nem szeretek nyáron menni sehova, meleg van, sok a turista/nyaralós, nagy a forgalom, sok a biciklis, sok a traktor, teherautó. Zajlik az élet. Tényleg csak az életbevágóakat csinálom nyáron.
Télen WC-re is autóval járok. 4 évszakost még nem akarok, mert ami valóban jó az jóval drágább is (pár év múlva már talán lejönnek belépőszintre is a használható négyévszakosok), két szettet szintén nem tudok fenntartani. Így maradt a jobb téli inkább.

Vannak azért bordái rendesen meg puha is (mondjuk a közepe fele besűrűsödik ott nem durva), nem nyikorog, nem csúszik, nem sodródik, nem mászik. Még csak hangja sincs komolyabban. Engem is meglepett mennyire barátságos.

[ Szerkesztve ]

(#32415) Qru válasza athomi (#32413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah és onnan kipiszkálni sem nagyon lehet. :( Ez van, majd ahogy kopik és nyílik a lamella kiköpi magából. Érdemben nem befolyásolja a tapadást.

#nincsbennetarcsi

(#32416) szabonagyur válasza #89309696 (#32414) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát figyelj 500-700 km-re nem látok belőle gondot, ez kb. semmi, télen többen járnak nagyobb távokat is nyárival. De majd meglátjuk ki mit mond rá, de ez a táv leosztva a nyári hónapokra is ilyen pár km-k de még egyben sem vészes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32417) #89309696 válasza szabonagyur (#32416) üzenetére


#89309696
törölt tag

A leghatalmasabb táv amit futnia kell egyben az 40 Km. Szerintem sem lesz gond vele.
Nálunk is sokan járnak egész évben télin, van aki 10-12 ezret megy egy évben és pályázik is vele. Bírják azok is. De én erre nem alapozok, csak mint megfigyelés, hogy szerencsétlen téligumik kibírják azt is. Mert amúgy tudom, hogy nem szereti a téli a meleget.

[ Szerkesztve ]

(#32418) kenguru99 válasza Qru (#32415) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ki lehet szedni simán, de valószínűleg az sem baj ha ott maradnak a kis kavicsok. Nekem bántja a szemem, inkább kipiszkálom őket.

(#32419) K Norbi válasza HussarF (#32407) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :DDD

(#32420) FireFox1996 válasza athomi (#32413) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálam a Michelin Alpin6-on is nagyon zavar, mert ott kicsik nagyon a lamellák, és ott tényleg mélyen belementek, volt 1-2 helyen, ahol csúnyán is megsérültek a lamellák, mintha késsel vadosták volna. Kerekek leszerelése után végig 4 kereken kiszedtem őket, de használat közben nem nagyon szoktam leszedni, mert úgyis felszedni újra azonnal őket.
(és ugyanez a helyzet, hogy anyósékhoz kell menni, szintén kb 600m zúzottköves útszakasz van)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#32421) #89309696


#89309696
törölt tag

Egyébként vannak nyárigumik is az autóhoz felnin, valami ezer éves Barum majdnem kopásjelzőn. Hát én azokat nem rakom fel, maradnak pótkeréknek. Vagy ha gazdag leszek kap rá nyári szettet, akkor majd cserélgetem, de jelenleg ezt kétlem, nincs rá anyagi keret, egy normális nyárigumi is legalább 70 ezer.
Téligumival vettem az autót, Nokian volt rajta úgyhogy nem gagyik, gyanítom az előző tulaj is egész évben télin ment ő sem foglalkozott a nyárigumikkal, azokat ki tudja hánnyal előtte lévő gazdája használhatta utoljára aztán csak adta tovább mindenki.

A Nokiant azért cseréltem le, mert már 6 éves volt és a bolt előtt kikanyarodva meg kereszteződésben kicsit nagyobb gázzal elindulva már pörgött is a kerék sima vizes úton is, hiába volt meg a minta mélyen és nem volt túlfújva. A Hankook-kal semmi ilyen gond nincs, nyilván csak amíg új. Egyszerűen elöregednek, főleg ha nyáron is futnak. 5 évente gumit kell amúgy is cserélni, ez egy fix költség, ha lekopik ha nem, ez ilyen.

(#32422) Veron


Veron
őstag

Segítsetek légyszi gumit választani!
9 éves 1.25 benzin Fiestára szeretnék négyévszakosat. Kb. 10-12ezer km-t megyek vele, 60%-ban városban rövid távokat (15-20 km), a maradékoban kirándulunk autópályán, autóúton (150-200 km-es távok).
Melyik lenne az ideális 195/50 R15 vagy 195/60 R15 méretben (mindkettő a könyvben szerepel)? Először a CC+-t néztem, majd a Conti és Goodyear darabjait, majd jöbb a Nexen N'Blue.
Szeretném minél olcsóbban megúszni, de rosszat nem szeretnék az autóra, árban 22-23ezerig elmennék. Az autót szerintem 2-3 éven belül eladom.
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#32423) Graphics válasza Veron (#32422) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vredestein Quatrac 5-öst használok én kisebb méretben, nagyon frankó eddig.

Esetleg lehet olcsóbb még az Apollo Alnac 4G All Season.

Én innen rendeltem.

[link]

A Nexen is ajánlott.

A mostani méretet tedd rá. 15-17 ezer körül megúszod /db áron.

Ha eladod az autót is jó még, és ha éves szinten se mentek túl sokat sem pénzpazarló megoldás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32424) Veron válasza Veron (#32422) üzenetére


Veron
őstag

Azt nem írtam, hogy a nagyobb túrákra nem télen megyünk.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#32425) rbalint88 válasza Veron (#32422) üzenetére


rbalint88
addikt

En a contit vennem, ha belefer a keretbe.

(#32426) alázógyík válasza Veron (#32422) üzenetére


alázógyík
őstag

Tökéletes a Nexen, nyugodtan veheted.
Nekem egy erősebb autón is tökéletes biztonságot adott télen is. :K

(#32427) Veron válasza alázógyík (#32426) üzenetére


Veron
őstag

nyolcvankettő lóerő, de milyen lovak azok?! :)

@mindenki: 3 év alatt megyek kb. 35000 km-t, annyit kibír egy garnitúra, ugye?
a Contiról azt olvastam, hogy hangos, igaz ez? a Nexen meg kopik, ugye...

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#32428) Graphics válasza Veron (#32427) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ki kell bírnia szerintem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32429) alázógyík válasza Veron (#32427) üzenetére


alázógyík
őstag

Bőven kibír annyit.
Ja, a Nexen halk.

(#32430) Veron válasza alázógyík (#32429) üzenetére


Veron
őstag

és a fogyasztással hogy áll a Nexen? azt is felrótták, hogy megnövekedik az autó étvágya.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#32431) rellif válasza Graphics (#32423) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Innen szeretnék rendelni,de kicsit elbizonytalanodtam a gyártási év miatt.(közel 1 éves gumikat árulnak?)
Amúgy Vredestein Quatrac 5 és Bridgestone Weather Control A005 között nem tudok dönteni.
(Ford Focus mk3-ra kellene)

(#32432) kenguru99 válasza rellif (#32431) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A vredestein kompromisszumos gumi, mely télen is elfogadható. A bridgestone a legnyáriasabb négyévszakos, téli tulajdonságai nagyon gyengék. Ez alapján dönts, amúgy meg az egy éves guminak semmi baja. Nyugodtan megveheted.

(#32433) Graphics válasza rellif (#32431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Néztem én is, gondolom változó a készlet gyártási összetétele, tehát ha nem keresett típus az raktáron maradt.

Érdemes körbekérdezni máshol is persze, mert nem szentírás, csak nekem rugalmasan gyorsan jött meg innen az abroncsom, és az pár hetes gyártású volt.

Ettől függetlenül szerintem az, hogy 1 éve raktárban áll, nem okoz gondot az abroncs élettartamában.

Valahol olvastam erről is írást, talán itt, hogy meddig új az új... és évek voltak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32434) rellif válasza kenguru99 (#32432) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm! Vredestein-hez képest a KLEBER Quadraxer 2 "rosszabb" választás?

Graphics :R

(#32435) Viszlát


Viszlát
addikt

A Continental SportContact / PremiumContact 5-ös sorozatáról mi az általános vélemény? Nekem eddig nincsenek túl jó tapasztalataim a korábbi gumijaikkal, lassan megjön a járgány és ilyennel szállítják.

Illetve mi a különbség a sima és az SUV gumijaik között? Adatokban, mintában semmi különbséget nem tudok felfedezni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32436) kenguru99 válasza rellif (#32434) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Milyen méretben kell?

(#32437) rellif válasza kenguru99 (#32436) üzenetére


rellif
senior tag

205/55/16 méretben.

(#32438) Qru válasza Viszlát (#32435) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A harmadik szett PC5-öt koptatom. Nem hangos és szárazon jó. Vízen én kicsit gyengének érzem és elég gyorsan kopik. A PC6 sokat fejlődött a vizes tulajdonságait tekintve de azt nem próbáltam személyesen.

SC5-el kevés tapasztalatom van, haver IS250-én az volt, az sem hangos, a tököli betonpályán szárazon rám vert de a fellocsolt pályán azonos időket ment az én CC-vel szerelt autómmal, szóval vízen az sem ász.

#nincsbennetarcsi

(#32439) Viszlát válasza Qru (#32438) üzenetére


Viszlát
addikt

A harmadik szett PC5-öt koptatom.

Milyen méretben?

Vízen én kicsit gyengének érzem és elég gyorsan kopik.

Igen, nekem is ez a tapasztalatom (vízzel, kopást nem tudom, viszonylag hamar lecseréltem). A jól bevált Turanzát gondoltam, de nincs méretben csak Dueler, arról meg semmit nem tudok.

PC6-ról olvasni hideget, meleget. Esetleg tipp valami másra? Próbáltam tesztet is találni nagy teljesítményű autókkal, de nem igazán találtam érdemben semmit. :-/

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32440) Qru válasza Viszlát (#32439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skodán (1.8 TSI) 205/55R16 volt, ott az első tengelyen lévő pár nem érte meg a harmadik nyarat, egyszerűen a gumis nem volt hajlandó már feltenni.

A VW-en (2.0 TDI) 215/55R16 (hülye méret tudom de ez a gyárija, drága is mint a fene) most koptatom a második szettet.

Haver Lexusán az SC5 meg elöl 225/45R17, hátul 245/45R17 méretű volt de azt csak picit vezettem, a pályán ő terelgette.

mod:

Nem tudom milyen méret kell neked de itt van friss 225/45R17 teszt és itt meg 235/45R18.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32441) Viszlát válasza Qru (#32440) üzenetére


Viszlát
addikt

265/45R20 elöl, 275/45R20 hátul. Köszi a linkeket, autobilden találtam én is a legértelmesebbet, igaz nem pont ez a méret, de legalább R20.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32442) Qru válasza Viszlát (#32441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jesszus az már igencsak felnőtt méret. :K

#nincsbennetarcsi

(#32443) kenguru99 válasza rellif (#32434) üzenetére


kenguru99
aktív tag

(#32444) Viszlát válasza Qru (#32442) üzenetére


Viszlát
addikt

Hehe, 40 leszek idén és van a lábamban bő másfél millió km, szóval remélhetőleg felnőttem hozzá. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32445) rellif válasza kenguru99 (#32443) üzenetére


rellif
senior tag

Köszi,akkor megpróbálom Vredestein-t.

(#32446) sutszi válasza Viszlát (#32444) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen járgánynak van ekkora "lába"?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32447) Viszlát válasza sutszi (#32446) üzenetére


Viszlát
addikt

Model X.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32448) Kornel válasza kenguru99 (#32443) üzenetére


Kornel
veterán

Itt pedig sokkal jobb volt: [link]

Immár 31.000 km után is simán újra megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#32449) Qru válasza Viszlát (#32447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abban azért van tartalék, oda kell is a széles pacsker. :K

#nincsbennetarcsi

(#32450) rbalint88 válasza Qru (#32449) üzenetére


rbalint88
addikt

Meg tomeg is van, hogy ne aquaplaningoljon ilyen szeles gumin mar 60-nal :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.