Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Kornel válasza olasz61 (#31699) üzenetére


Kornel
veterán

Ilyen méretben nem sokkal drágább egy prémium.

(#31702) amol válasza Qru (#31698) üzenetére


amol
addikt

Lassan mediterrán országban élünk így ha akar sem tud sokat menni hóban :)
Budapest, beleértve a budai hegyeket. Többnyire takarítanak - vagy nem.
Megéri a pluszköltséget a CC+?

Kornel: egy prémium kb. a másfélszerese ennek. 25-30k

[ Szerkesztve ]

(#31703) Qru válasza amol (#31702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fobb utakat ott is felsozzak.
Esetleg a Conti Allseason is szoba johet olcsobb es telen jobb mint a CC+, cserebe hosszabb a fekut vele.

#nincsbennetarcsi

(#31704) BigBlackDog válasza Qru (#31703) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, azért a mostani télen volt pár alkalom, mikor reggel még száraz/nedves úton jöttem befelé, délutánra viszont masszív hó volt kb. mindenhol Biatorbágyig. :D Mondjuk az is igaz, hogy az új négyévszakos Nexennel és visszafogott vezetési stílussal nem éreztem már problémásnak a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#31705) M0RGI válasza amol (#31702) üzenetére


M0RGI
őstag

Pont ezért éri meg a plusz költséget a CC+, mivel az a hó kivételével mindenben jobb. És ahogy írtad hó nem nagyon volt/lesz. ;)

(#31706) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Hankook K125 Ventus Prime3 225/55/R17 XL méretben mekkora különbség az A és B jelzésű (fékút nedves úton) között?

(Az A-t venném, de ahol olcsón tudom rendelni, kb. nettó áron, ott még mindig nincs készleten, pedig 1 hónapja már jeleztem :( )

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31707) Qru válasza BigBlackDog (#31704) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Letaposott hoban nem volt gondom vele se a friss par centis hoban, bar a fekuton azert erezni h a 4wd csak elindulni segit. :D

Neki pesti hasznalatra kell arra tokeletes a CC+.
A Nexen meg alapvetoen telies, azzal nem is szabad h gond legyen kisebb hoban.

#nincsbennetarcsi

(#31708) FireFox1996 válasza FireFox1996 (#31706) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

[link]
"A fékút különbsége két kategória között nedves útfelületen, 80 km/h-s haladási sebesség mellett 1-2 járműhossznak felel meg (3,0 - 6,0 m), átlagosan 4,5 m"

E szerint inkább megvárom az A-s gumikat.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#31709) Kukti


Kukti
tag

Sziasztok,

kiváncsi volnék a véleményetekre melyik nyári gumit javasolnátok.
Adott egy hátsó kerekes 6 hengeres benzines amit kb hobbi szinten használok városban és azon kívűl egyaránt.
Inkább a tempósabb dinamikusabb vezetés igaz rám és szeretnék reálisan jó gumit választani.
a méret 225/45 R17.

amiket nézegettem eddig.

Toyo Proxes T1R (tetszik a V minta nem tudom mennyire hasznos)
Uniroyal Rainsport 3 (asszimetrikus sosem volt még kiváncsi vagyok erre is)
Pirelli P Zero Nero GT (jó a marketing és sokan ajánlották)

mindegyik 94Y-os mert úgy gondoltam ha többet bír mint amit használok az nem lehet baj, de persze ha valaki tapasztaltabb cáfoljon rám. KB 10e Km-t megyek vele egy szezonban.

az esetleges válaszokat köszönöm előre is :R

(#31711) focvis válasza Kukti (#31709) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Mi a cél? Tapadjon vagy csússzon? Erős 6 henger, vagy simán 6 henger?

A V mintás nagyobb eséllyel lesz hangos.

(#31712) amol válasza Qru (#31703) üzenetére


amol
addikt

Ezzel a Quatrac5 kivételével el is hangzott mind amit néztem :D de közelebb vagyok a megoldáshoz.
Azért elgondolkodtató hogy a Barumból 50 ezerrel olcsóbb lenne egy szett mint a CC+-ból. Annyira nem lehet rossz.
A kombi Accordomon 2006-os Bravuris van, megérett a cserére de nem volt rá panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#31713) Tom1939 válasza amol (#31712) üzenetére


Tom1939
őstag

Négy évszakos külön tudomány. Vannak megfelelő középkategóriások, de sokkal jobban kell figyelni a kiválasztáskor mint nyári/téli esetén.

(#31714) amol válasza Tom1939 (#31713) üzenetére


amol
addikt

Speciális téma mint a gátvédelem :D

Melyek a megfelelőek és mire kell figyelni? 80%-ban kerületen belül közlekedik, néha vidéken.

(#31715) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Eljutottam oda, hogy már tényleg csak két gumi van versenyben.
225/45 R18 nyári

Apollo Aspire XP 115k 2 év sérülésgarancia
Barum Bravuris 5HM 111k 1 év kátyúgarancia

A gari az Apollo felé húz, a név pedig a Barum felé. Az Apolloról van teszt, viszont a Barumról nincs, így nincs összehasonlítási alapom. Ha a Barum minőségben jobb, akkor egyértelműen azt veszem, de ha nem biztos, akkor az Apollot preferálnám.
Mit mondtok?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31716) M0RGI válasza amol (#31712) üzenetére


M0RGI
őstag

Milyen Barum négyévszakos van?

(#31717) tboy93 válasza CHIPman (#31715) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen méretben belépő szintű gumi? Milyen autóra veszed?

(#31718) CHIPman válasza tboy93 (#31717) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Renault Laguna 3 4Control. A Hankook Ventus Prime 3 kb +40k lenne összesen ebben a hülye méretben (viszonyításképp a Hankook /40-ben olcsóbb lenne, mint az általad belépőszintűként említett típus /45-ben, de ugyebár nem célszerű eltérni).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31719) tboy93 válasza CHIPman (#31718) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy 150 vagy 180 lovas dízelre, ami alul azért ad le nyomatékot bőven én jobban tapadó gumit raknék. Mondjuk asszony 1.2-es C corsájára sem veszek hankook alatt semmit.

18-as felnire nem olcsó a gumi, de tudod van a majom meg a banán esete ... :)

[ Szerkesztve ]

(#31720) CHIPman válasza tboy93 (#31719) üzenetére


CHIPman
nagyúr

130 lovas, és továbbra sem a 18-as felni miatt drága, hanem mert nem gyakori a méret. 225/40 R18 25k a Hankook és 18k a Barum, 225/45 R18 35k a Hankook, és 28k a Barum. 10k/db a különbség.
Az eredeti kérdésre továbbra is várnám a választ.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31721) Tom1939 válasza amol (#31714) üzenetére


Tom1939
őstag

Igazából teszteket kell figyelni, és tulajokat kínozni hogy mi a gyengesége a guminak. Amitől 4 évszakosnál tartani lehet hogy valamiben kiugróan gyenge. Számomra az első vállalható középkategóriás a nexen 4 season blue volt, de vannak egy pár másik is amivel van tapasztalat. Nálunk, CC+ és Nexen van. CC+ helyett viszont nekem következőre lehet hogy goodyear vector 2 lesz. CC+ egyébként mindenben nagyon vagy egész jó kivéve kb jégen (de azt idén megtapasztaltam).

(#31722) M0RGI válasza Tom1939 (#31721) üzenetére


M0RGI
őstag

De jeges időszak pár nap van, száraz, meg vizes annál több, amiben a CC+ jobb.
Vagy nem annyival jobb ezekben az esetekben, hogy megérje a nyáriasabb CC+-t venni a Goodyear ellenében?

(#31723) BigBlackDog válasza Tom1939 (#31721) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jeges utakra jó a BKK/Volán/MÁV, minden másra ott a CC+. :D

(#31724) Tom1939 válasza M0RGI (#31722) üzenetére


Tom1939
őstag

Idén télen volt egy két érdekesebb esetem jeges úttal (egy főleg, ha nem 3-mal megyek akkor felhajtok a járdára). De a CC+ nyári és 0 feletti időben nagyon jó. Szóval nem tudom, fel kell dolgoznom élményeim :) Meglátjuk milyen lesz a nexen nyáron (mert ugye Ő meg téliesebb).

(#31725) Qru válasza M0RGI (#31716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Barum quartaris 5.

#nincsbennetarcsi

(#31726) Kukti válasza focvis (#31711) üzenetére


Kukti
tag

hali,

ne csússzon, inkább tapadjon.
amúgy csak 2200ccm 170LE nem hiszem hogy erősnek számítana, nekem pont elég. :))

amúgy most kaptam ajánlatot és a Toyo Proxes T1R és a Pirelli P Zero Nero GT között 3.000Ft difi van csak.
Egyre inkább úgy gondolom hogy Pirelli lesz.

(#31727) Qru válasza Kukti (#31726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak 3k a difi akkor en is a Pirellit vennem.

#nincsbennetarcsi

(#31728) flymi válasza Kukti (#31726) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

"amúgy csak 2200ccm 170LE nem hiszem hogy erősnek számítana" -> :DDD
Na ja, kinek mi. 1.4 ~60 ló után az 1.6 100 ló szinte felüdülés, még kombi kasztnival is.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31729) rbalint88 válasza Kukti (#31726) üzenetére


rbalint88
addikt

auto-stop.hu-n van vredestein ultrac satin 22k/db, en azt vennem.

(#31730) M0RGI válasza Qru (#31725) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja, köszi, látom volt kép is, de figyelmetlen voltam.

(#31731) Kukti válasza rbalint88 (#31729) üzenetére


Kukti
tag

ejj jó ez az oldal megint csak elbizonytalanodtam.

itt az Uniroyal RainSport 3 tetszik mert bizony 5.000Ft-al olcsóbb mint amennyiért a Pirellit kapnám és ingyenes a kiszállítás. A Vredestein is jónak tűnik nehéz a választás. :F

(#31732) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

ettől van jobb választás hasonló árkategóriában?a conti wintercontact jobb/rosszabb/hangosabb?
illetve ajánlott webshopot is tudnátok mondani?a goodyear most épp nincsen az auto-stopnál.
csak azért sürgős pillanatnyilag a téli,mert vettem egy szalonautót és persze,hogy nyári van rajta :W ha megveszem a télit,akkor a szalonban cserélik.jövő héten veszem át az autót és még elég furcsa időjárásokat mondanak és biztonság kedvéért nem akarok nyárival furikázni...
köszi! :R

(#31733) Qru válasza Kukti (#31731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esogumi hazai hasznalatra nem eroltetnem, mar csak a csapadekos napok szamat figyelembe veve sem. Es hajlamos a V mintas gumi fureszfogasan kopni.

Erre figyeljenek a CC(+) tulajok is.

#nincsbennetarcsi

(#31734) Kukti válasza Qru (#31733) üzenetére


Kukti
tag

kicsit utánamentem az Unirolyal RainSport 3-nak és az összes panaszos az oldalfal merevségét emlegette.

Maradok a Pirelli P Zero Nero GT-nél

köszönöm a segítőkész válaszokat. :R

(#31735) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Csereéretté vált (az én szememben legalábbis) az aktuális téligumim, így márciusban, de legkésőbb áprilisban már kukáznám. Van ugyan két garnitúra felnim, viszont a nyári gumit már tavaly ki kellett dobnom, így gyakorlatilag nulláról indulok most tavasszal. Az autó egy 2 literes benzines Peugeot 406-os, amit szinte csak Budapesten használok perem kerületből bejárni a belvárosba meg vissza. Tavasszal és ősszel nagy ritkán elmegyek kirándulni, de külföldön még sosem jártam vele az elmúlt 3 évben, mióta nálam van. Éves futás kb. 12-13 ezer km.

Gondolkodom négyévszakos gumiban (függetlenül a két garnitúra felnitől) és az lenne a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata a Nexen N-Blue 4Season WH17-tel? Elég jó ára van és tesztgyőztes is volt az ADAC-nál, ami nyilván nem sokat jelent önmagában. Ahogy nézem, nem szerepelt túl jól a régi Michelin CrossClimate utódja, a CrossClimate+, már csak azt kapni mindenhol.

Méret: 195/65 R15

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#31736) TFSi


TFSi
őstag

Viszonylag nagy teljesítményű autó, éppen ezért inkább a jó referenciákkal bíró abroncsok között nézelődnék, a kopás szem előtt tartásával. Ebben a szegmensben a kvázi Jolly Joker a Goodyear Vector 4 Seasons Gen-2, vagy az általad említett CC+, amely a legutóbbi ADAC teszten a nyári gumik között, bár viszonylag kis méretben, de a harmadik lett. Ha nincs túl nagy keret, akkor Nexen, vagy Barum Quartaris 5.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31737) betyarr válasza betyarr (#31732) üzenetére


betyarr
veterán

bár,ahogy elnézem,az autóstopnál ez a conti már elég réginek számít.2018.17. heti.mennyire vállalható ez így?vagy felejtsem el,vegyek máshol?vajon még melyik webshopban adják meg hogy mikori a gumi?
amúgy nem túl hangos a maga 72db-jével?
vagy más ötlet esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

(#31738) Qru válasza betyarr (#31737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még egyáltalán nem számít régi gyártásúnak.

A hangosság meg leginkább attól függ, hogy milyen autóra teszed fel.

#nincsbennetarcsi

(#31739) betyarr válasza Qru (#31738) üzenetére


betyarr
veterán

'17-es kia ceed kombi lenne az alany.
azért gondoltam,hogy "régi",mert lényegében ~1 hónap miatt venném most meg,aztán csere.ma derült ki,hogy nem téli van az autón (nem is értem).lényeg az,hogy a biztosítást is úgy kötöttem meg,hogy évszaknak megfelelő gumi van az autón,illetve,még simán lehet (lesz is sztem) olyan időjárás,amikor nem igazán ajánlott még nyárival furikázni.
mi erről a véleményed/véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#31740) Qru válasza betyarr (#31739) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen főleg este/reggel lesz még hideg a nyári abroncsnak plusz egy hóesés is befigyelhet még akár.

Ha szakszerűen van tárolva akkor a gyártástól számított 5 évig nem romlik a legyártott gumi egyik tulajdonsága sem. Ha jó áron van akkor megvenném simán.

#nincsbennetarcsi

(#31741) betyarr válasza Qru (#31740) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#31742) betyarr válasza Qru (#31740) üzenetére


betyarr
veterán

na,csak kérdezek még: ez a gumi mennyire lenne jó választás?mi a tapasztalat vele?nem feltétlenül az ár miatt,hanem mert 2018.40. havi.mégiscsak frissebb.mennyire jó télire?akár a goodyear ultragrip 9-hez viszonyítva,akár a conti wintercontacthoz viszonyítva?vahy azzal a kb. fél év különbséggel már ne foglalkozzak?mindenképpen a conti lenne a jobb?
főleg városi közlekedés a szempont.

[ Szerkesztve ]

(#31743) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok, MOMO gumikról mi a vélemény? Kolléga ebből nézett ki magának négy-évszakosat, nem igazán tudtam hozzászólni :D

(#31744) focvis válasza Kukti (#31734) üzenetére


focvis
veterán

Megvárnám még a Hankook S1 Evo3-at; baráti áron számítok top5 gumira. A PZ Nero GT elég régi mintázat.

@Killer: Hankook alsópolcosa, kb. Laufenn minőség.

[ Szerkesztve ]

(#31745) Qru válasza betyarr (#31742) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Hankook is jó, nem egy Continental de átlagos használatra bőven elég.

#nincsbennetarcsi

(#31746) betyarr válasza Qru (#31745) üzenetére


betyarr
veterán

végül maradtam a conti-nál.

Ha szakszerűen van tárolva akkor a gyártástól számított 5 évig nem romlik a legyártott gumi egyik tulajdonsága sem. Ha jó áron van akkor megvenném simán.

úgy érted,hogy ha gyártástól számolva 5 évig korrektül van tárolva,akkor az még ugyanúgy használható 6-7 (vagy nem tudom hány) évig,mintha újonnan vettem volna?

(#31747) TROG AIR válasza Killer01 (#31743) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Nagyon nem ajánlom,nagyon hamar kikeményedett nálam. ( 2 éves sem volt,és nem régi gyártású volt. )
Ha olcsón kerestek és általánosabb méretben inkább a firestone négyévszakosát ajánlom.

430 pozitív , 0 negatív....

(#31748) Qru válasza betyarr (#31746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#31749) TFSi válasza TROG AIR (#31747) üzenetére


TFSi
őstag

Semmi jót nem hallottunk a Firestone Multihawk-ról, sőt eddigi tapasztalataim szerint a tesztekben is gyenge helyezései vannak. Megcáfolható vagyok.🙂

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#31750) TROG AIR válasza TFSi (#31749) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Nekem most lesz 2 éve fenn,eddig semmi rosszat nem tapasztaltam,mondjuk évi kb 12k km-et fut.

430 pozitív , 0 negatív....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.