Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) fericske válasza #16820480 (#70348) üzenetére


fericske
addikt

Nem kételkedem benne mit hallottatok. Én sem voltam képben ilyen téren akkor - mégiscsak először találkoztunk - , hogy figyeljek az illeszték cserére.
Ennyi ebből elég is, nem ér ennyi szót az a fülhallgató, mégha árában én azt továbbra is jónak tartom.

A vsd3 sziszegése huzamos vyrus1 használat után tűnt fel, de akkor egyértelműen. Addig az Lz-a2 magasa csak pontosabb, rövidebb lecsengésűnek érződött a vsd3-hoz képest. Pedig az Lz-a2 magasai, a te szavaddal élve, ércesek, nyersek, a vyrus1-hez képest.
Mielőtt elajándékoztam volna az ie800-at (bármikor újra beszerezhető, az első Lz-a2 és szintén első szériás vsd3 már nem) még egyszer meghallgattam, és nem várt módon nem hallottam rosszabbnak/jobbnak mint korábban, ameddig az eddig említett másik kettőnél meg feltűnőek lettek a hibáik.
Az igaz, hogy a fentebb említett hibák, észrevételek még csak a lenovo telómon keresztül jöttek le. Aztán még meglátom, mert most hétvégére terveztem egy komplexebb összehallgatást az eddigi kedvencek között (Az ie800 addig visszatér), hogy esetleg a vyrus1 vitte el valahova a "hallástetszésemet", mert jelenleg a felhozatalból csak vele tudom élvezni a zenehallgatást, a többi füles mind egy kategóriára degradálódott mellette; testetlen, vékony hangú, ciripelős, zeneileg keveset adó valamikké.
Ugyanaz van a fejeseknél. A Pandora után a többi egyszerűen csak kevés amit zeneileg nyújt. A különbség annyi, hogy a Pandora legalább 1 ligával a többi felett játszik, szóval végeredményképp csak hozza az elvárást.
Gondoltam, hogy esetleg pszichológia, mert akartam, hogy a vyrus1 jól szóljon mikor kinéztem magamnak.
De a vyrus2-őt is akartam, hogy tetszen, és az számomra a leghallgathatatlanabb füles amit birtokoltam.
Nem világos, hanem szupervilágos karaktere van, amihez a myryad z40 melegsége egy csepp víz a forró sparhelten. Vonalző lapos EQ-ja csak a középmagasoknál törik meg. Ott tud olyan kedvességet csinálni, hogy krichd1 átmenne tőle a falon.
Egyébként tiszta és részletező, technikailag árkategóriája feletti, de halvány lila fingom sincs mivel lehetne hallgathatóvá kalibrálni.

Augusztus elején otthon leszek, ha gondoljátok, találkozhatunk megint, és elvihetem a vyrusokat meg a Pandorát (Ő egyébként a melegebb forrássokban szeret lubickolni, és pár napra oda is adható, ha felkelti az érdeklődést.)

(#70352) #16820480 válasza fericske (#70351) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én benne vagyok, máshol mostanában úgyse fogom hallani ezeket :K Bár forrásom nem nagyon van semmi értelmes, amit a hónom alá csapnék egy találkozóra.

(#70353) Bodz válasza kk831228 (#70342) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azt nem mondtam. De tény, hogy drága játék a Comply, ráadásul erős igénybevétel esetén fogyóeszköz. Nálam pl az Isolation szériát semmi sem tudja kiváltani, minden kínai próbálkozás (kb. mindenből vettem már, amit találtam) csak halvány utánzat.

[ Szerkesztve ]

(#70354) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ennek / [Bose SoundSport] / a megvételén gondolkozom, de nem ismerem a Bluetooth fülesek betegségeit... valaki tud erről néhány érdekességet írni? Tart ma már ott a technika, hogy a hangminőség nem marad el a kábeles társakétól?

Ezt a [Denon]-t váltanám le.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#70355) Rayyy válasza Rayyy (#70354) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez nem pont az a Bose, de sajnos nem írnak róla túl jókat... gondolom nem áll messze egymástól a két termék.

Minden a legnagyobb render!

(#70356) #16820480 válasza Rayyy (#70354) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért ez elég nagy ugrás árban. Ha mondjuk odateszed egy hasonló áron kapható RHA T10 mellé, akkor jóval el fog maradni. De még szerintem egy GR07, vagy ATH E40 mögött is.

Ezekben az a pláne, hogy kényelmesek, vezeték nélküliek, esetleg van zajszűrés is.

Ha pedig azon a honlapon nem írnak jót valamiről, az általában annak a jele, hogy az adott cég nem szponzorálja őket :D

[ Szerkesztve ]

(#70357) vicze válasza #16820480 (#70356) üzenetére


vicze
félisten

Bose 60-ért nem ad még ANC-t, 100-tól van a QC30. :)

(#70358) Rayyy válasza #16820480 (#70356) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi a tippeket!
Az RHA márkát nem ismertem, utánanézek.
Szerk.: ez az RHA nagyon szimpatikus!
Tipikus monitort nem szeretnék.
Az ATH-val fejhallgatók terén nincsenek olyan jó tapasztalataim, de fülest még nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#70359) monti0222w válasza #16820480 (#70352) üzenetére


monti0222w
addikt

Bármikor rám írtál volna meglett volna a hallgatás öröme, vittem volna az összes szűrőt is a próbálgatás végett! A hétvégék jók szoktak nekem lenni általában, ráérés szempontjából. Igaz, nekem már átalakított a Vyrusom, darvinya topictárs fixálta a csatlakozást, most így tökéletes nekem! :K

(#70360) #16820480 válasza vicze (#70357) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, ők pont nem, de mások adhatnak már :)

Rayyy: Az RHA elég jó cuccokat csinál már ebben a kategóriában. Az E40-et nem hallottam még, de többen is pozitíven nyilatkoztak róla. Amúgy az, hogy monitornak írják még nem jelent sokat. Az ATH M50-et is monitor fejhallgatónak mondják, aztán egy iszonyat mocsaras, vacak hangú valami, nem tudom elképzelni mit lehet vele monitorozni. Hacsak nem mocsarat... :D

Plusz az ilyen in-ear fülesek mind monitorok a nevük szerint, ugye IEM = in-ear monitor.

monti0222w: Mindig elfelejtem, hogy neked is van :B Valamikor összehozhatjuk, lehet, hogy vasárnap jó is lehet akár, de majd írok még!

(#70361) Rayyy válasza #16820480 (#70360) üzenetére


Rayyy
senior tag

Jó, nekem a monitor a karakterisztikát jelenti, nem a nevét a cuccnak... és nyilván, ha nem hallottam még, akkor csak az írásra tudok támaszkodni. Persze inkább legyen valami monitor karakterű, mint például diszkós.

Minden a legnagyobb render!

(#70362) monti0222w válasza #16820480 (#70360) üzenetére


monti0222w
addikt

Oksa, akkor megbeszéljük. :K

(#70363) kemcso válasza fericske (#70351) üzenetére


kemcso
Ármester

Augusztus eleji hallgatózásban én is benne lenék, egy BT találkozó is felvetődött már mint ötlet, hátha azzal össze lehetne hozni, így többeket érdekelne. Hm?

(#70364) fericske válasza kemcso (#70363) üzenetére


fericske
addikt

Nekem az Augusztus 4-5-6 jó rendezvényekhez. Egyébkénti összeröffenést Júli 30 - Aug 10-ig tudok bevállalni.

(#70365) #16820480 válasza fericske (#70364) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem augusztus 2. és 3. nem jó, mert Fehérváron leszek, meg utána elképzelhető, hogy 1-2 napig nem lesz 100-as a hallásom :B

(#70366) fericske válasza #16820480 (#70365) üzenetére


fericske
addikt

Akkor az 5-6 neked is jó egy Kemcso általi találkozóra. Kissebb talikra meg írtam, hogy mettől meddig leszek elérhető.

(#70367) #16820480 válasza fericske (#70366) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, így van nagyjából :K A részleteket pedig majd errefelé megbeszéljük.

(#70368) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ez a vezeték nélküli (bluetooth) fülhallgató jó vétel ezen az áron? M6 PRO-t használok. Ahhoz képest éreznék visszaesést minőségben ha ezzel hallgatnék zenét?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70369) Tulku


Tulku
veterán

Tippet szeretnék...tip-re...

- végtelenül puha szilikon
- baromi nagy belső átmérő (5-6 mm és ezt tartsa is, ne szűküljön)
- nem várok...itthon, azonnal

Köszönöm!

(#70370) Bodz válasza Tulku (#70369) üzenetére


Bodz
nagyúr

Megnézem majd neked az illesztékes dobozban. Mintha lenne valami nagy és puha.

(#70371) Tulku válasza Bodz (#70370) üzenetére


Tulku
veterán

Még mindig jobb mint a nagy és kemény...fülbe :)

(#70372) kk831228 válasza Tulku (#70371) üzenetére


kk831228
addikt

Na igen... [link] ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70373) peestike válasza kk831228 (#70372) üzenetére


peestike
senior tag

Nagy, kemény a fülbe... Azt gondoltam a link után ez jön: [link] ;]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#70374) kk831228 válasza peestike (#70373) üzenetére


kk831228
addikt

Ez se rossz... :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70375) fericske válasza Tulku (#70369) üzenetére


fericske
addikt

A Senn ie80 illesztékei megfelelnek a kérésednek [link].
A beszerzésében nem tudok segíteni.

(#70376) kk831228


kk831228
addikt

Sony hybrid tip-eket honnan lehet beszerezni megbìzhatò helyről...?? :F :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70377) holozis_HUN válasza kk831228 (#70376) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez engem is érdekelne! :) Imádtam a sony füleshez kapott illesztéket.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70378) f4lcon válasza Tulku (#70369) üzenetére


f4lcon
őstag

Sennheiser

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70379) zsuha válasza kk831228 (#70376) üzenetére


zsuha
aktív tag

Én innen [link] rendeltem, és innen [link] (2 pár egy adott méretből), mind2 megjott gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#70381) Estreetband


Estreetband
csendes tag

(#70382) Estreetband


Estreetband
csendes tag

(#70383) Estreetband


Estreetband
csendes tag

(#70384) kk831228 válasza zsuha (#70379) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm, első: buy it now... 👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70385) Estreetband válasza kk831228 (#70384) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Rendeltél?

(#70386) kk831228 válasza Estreetband (#70385) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, a sony-bòl...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70387) Punike válasza badlaw (#70295) üzenetére


Punike
tag

Szia!

Ma jött meg a ZS5.
Kíváncsiságból rendeltem, összehasonlításképp egy Shure SE215m+SPE mellé. (nem hallottam még armaturás cuccot)
Egyelőre marad ez a fülemben (ZS5). :) Mélyebbre és magasabbra megy, mint a Shure, de nics olyan szép közepe. Szóval barátkozom vele, de marad a Shure is. A magasai néha természetellenesek, de még tűréshatáron belül vannak. A térábrázolásával nekem semmi bajom. Megmutat mindent, eléggé analítikus. Teljesen az ellentéte a Shure-nak.
Azért az már kiemelkedő, hogy 6-7000 HUF-ért ilyen hangot lehet beszerezni.
Az, hogy az árbeli eltérés (kb.6.000- / kb.30.000-) mennyire nincs arányban a kettő közti hangminőségel, nem tudom melyiknek a "szégyene" vagy "erénye". Maradjunk annyiban, hogy a Shure nem jobb 4x, 5x ... (MÁS.)

Nekem a gyári legnagyobb illesztékkel szól a legjobban. Az illeszkedik a fülembe leginkább. De óvatosan, mert nekem már elég könnyen lecsúszott a csőről a gumiharang, amikor kivettem a fülemből.

Ha valaki ebben az ársávban keresgél, mindenképpen csak ajánlani tudom -legalább a meghallgatását,- megvételét.
(...mint írtam nem hallottam még hibrid cuccost, így nem tudom, milyen az 'átlagos' DD+BA-s hang... engem mindenesetre meggyőzött... ...ennyiért ajándék volt)

Üdv! Jó zenehallgatást mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#70388) s4tch válasza Punike (#70387) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem is megjött, még várok a véleménnyel...

(#70389) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok,

Brainwavz Omega fülest vettem ma, viszonylag jókat írtak róla, meg ki akartam próbálni milyen a foam tip. Jól is szól, kényelmes is nekem, viszont a mikrofon nem megy (pc & android), dobozán írja hogy TRRS támogatás van, viszont most kicsit utánaolvasva látom, hogy ezen belül van még 3 típus (kép). Jól gondolom, hogy ez a baj? Ha igen, akkor visszacserélik szerintetek más fülesre vagy kp-ra (bestbyte)? :))

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Expect the unexpected.

(#70390) darvinya válasza sigidi (#70389) üzenetére


darvinya
titán

Téma összefoglaló.
Jól is szól… akkor nem érintkező kiosztás hibás, ott más gond lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70391) kk831228


kk831228
addikt

Èn meg lehet berendelek egy RE400 at... Utána meg egy SM 80-at, es lehet tesztelgetni... Mondjuk a 2 áráért meg mar lehetne ehy komolyabb cuccot venni... 🤔 :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70392) Bodz válasza kk831228 (#70391) üzenetére


Bodz
nagyúr

145 fontért láttam angol eBay-en új UE900S-t... :) Meg amúgy is, a 2 árért elég sok érdekesség van.

[ Szerkesztve ]

(#70393) #16820480 válasza Bodz (#70392) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az úgy nagyjából állandóan van, hónapok (lassan évek) óta, de nem nagyon érdeklődik senki érte...

(#70394) Tulku válasza #16820480 (#70393) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes 3 armatúrás...

Vezetéke fenomenálisan hajlékony, idomul...
Úgy jellemezném hogy erős V, de a finomabbik hangolásból...tehát nekem úgy jött le, hogy nem a magas és a mély van megnyomva, hanem a közepek lettek vissza szorítva...ettől oly finom, lágy az a V karakter, viszont a közepek (1-4 kHz között) erős hátrányba kerülnek, ettől pedig erős V karakternek tűnt...ettől van ez az enyhe oximoron visszaemlékezésemben...

Modern műfajokra sokaknak végállomás lehet, ugyanis többen kedvelik az ilyen karaktert...senki ne keverje a csimcsám durva mély- magas kiemeléses csodákkal...azért ez egy UE koncepciózusan megszerkesztve...

(#70395) #16820480 válasza Tulku (#70394) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak annyi különbséggel, hogy 4 armatúrás :)

(#70396) Tulku válasza #16820480 (#70395) üzenetére


Tulku
veterán

Igen utána néztem...van benne egy Hodvtec (nyitott ) dupla basszus és két TWFK...ezt pillanatok alatt ki tudnám simítani... :)

(#70397) Tulku


Tulku
veterán

No...végére értem egy igen hosszas kísérletnek, amely számos érdekességgel szolgált, de a legfőbb ügy számomra az akril CIEM-ek korlátozott elfogadása...mi is ez tulajdonképp?

Tehát adott egy eléggé furcsa fülforma, aminek a vége eléggé horgas:

Itt látható, hogy az ív eléggé nagy, ezáltal a fül belsejében bizonyos mozgások hatására (sokat gyalogolok, napi 1-2 órát) felléphetnek nem várt hatások...elkezd mozogni (lágy részek miatt, illetve fogytam 20 kilót, így maga az ív is kitágult)
Ezért aztán hiába a fülre öntött ügy, ha folyamatosan igazgatnom kellett, majd bizonyos illeszkedési anomáliák után csináltam egy huszárvágást, és lett egy half CIEM reshelled Layla végtermékem (az ánglius cím a sok hozzám hasonló elmebeteg miatt van...már hogy idetaláljanak...bár Head-fire is felteszem....) ami gyakorlatilag egy CIEM vázon egy univerzális illesztéket igénylő végkifejlet. Íme:

Ide lágy szilikont keresek, találtam otthon párat, de egyik sincs párban (mily meglepő....) ezért most vadászgatok..de annyi bizonyos, hogy sokkal jobb lett a közérzet...
Ha teljesen nyitott a vetőcső vége, akkor annyi különbség a teljes CIEM és e között, hogy a basszus mennyisége kissé csökken...ezt úgy teszteltem,, hogy elindultam sétálni az egyik fülemben a teljes, a másik fülemben a módosított fülessel...kizárólag a mélyek mennyiségében volt eltérés, amit természetesen a kábelbe épített rezisztorral megfelelően tudok szabályozni.

Most öröm és boldogság...és természetesen a világ legjobb fülese számomra...egy félig CIEM Layla:

Pár órán belül érkezik a 64 Audio U12...ez eleve univerzális és ígérem nem nyúlok hozzá...
3 db 2800 Sonion van benne (!) középre (ez biza 6 armatúra a közép tartományban) ezért aztán terjedelmes közép tartományt várok tőle, megspékelve az APEX modullal ami a fülzúgást hivatott visszaszorítani...ha valóban hatásos, akkor a régi CIEM-em (UM Pro50 átépítés) teljesen modifikálódik egy APEX modul beépítésével és természetesen sok más finomsággal (házon elhelyezett mélyhangoló potméter pl...)

De ez a jövő zenéje...

[ Szerkesztve ]

(#70398) Kobe


Kobe
veterán

Engem inkabb ez a projekt mozgatott meg mostanaban:

Liberty+
[link]
Kivancsi vagyok hogy mit hoznak ki belole, eros kesztetes tort ram hogy a 99 dodot beletoljam...

(#70399) Tulku válasza Kobe (#70398) üzenetére


Tulku
veterán

Ilyen már van pár oldalon...

Ezekkel több gond is felléphet...többek között a teljes kábel nélküliségből fakadó véletlen leesés...

(#70400) kk831228 válasza Bodz (#70392) üzenetére


kk831228
addikt

De ehhez nem kevès a telò..?? 🤔

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.