Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Frawly


Frawly
veterán

De hogy én is kérdezzek már valamit, a munkahelyi zajról jut eszembe. Létezik olyan Bluetooth-füles, ami külsőre elveszik a fülben, mint egy munkavédelmi füldugó? Mert külföldön, raktárban dolgozok, ahol kötelező füldugót viselni, de lejátszót, fülhallgatót tilos bevinni. Arra gondoltam, hogy vennék valamit, ami füldugónak látszik, és valami kis fogyasztású portable playerrel zsebből hallgatnék egy kis zenét, vagy nyelvtanuláshoz hanganyagokat. A minőség nem annyira fontos, árban 10-20 ezerig elmennék.

(#70302) rejtettlampa válasza darvinya (#70299) üzenetére


rejtettlampa
tag

Annyira azért nem nagy, de az eddigi füleseimen azért átszűrődött. Meg eddig csak alap fülesem volt, ezért szeretnék egy fokkal komolyabbat. De mivel csak melóhelyen használnám, így nem akarok rá túl sokat áldozni.

(#70303) f4lcon válasza Frawly (#70301) üzenetére


f4lcon
őstag

nagyon kicsik nincsenek, mert kel hely az akkunak.
Kicsi, és valószínűleg tűrhető akku idővel valamint hanggal: QCY Q29
de ezt sem lehet még messziről sem zajvédő füldugónak nézni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70304) darvinya válasza rejtettlampa (#70302) üzenetére


darvinya
titán

Itt nem arról van szó, hogy hallgatsz zenét, hanem 10 év múlva is szeretnél hallani.
Már buszozás közbeni hangos zenehallgatás, hogy elnyomja a buszzajt nagyon sokat árt.

Nem kell sokat költeni, inkább olyan típust kell keresni aminek jobb a szigetelés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70305) peestike


peestike
senior tag

Hátha valakit érdekel :)
Vettem egy rock zircon-t magamnak kíváncsiságból. Nem is ez a lényeg, hanem a boltnak van 100 pontért 2 dolláros kuponja most, meg alapból 10 usd felett -1 usd van. Így 9.85 usd lett a vége, 2710 huf-ot vont az ali. Csak nem összekeverendő a másik rock bolttal, annak 50 pontért 1 usd-s kuponja van. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#70306) rejtettlampa válasza darvinya (#70304) üzenetére


rejtettlampa
tag

Értelek. Viszont ebbe a témába már annyira bele lehetne merülni, hogy ki se látszanánk belőle. Én annyira sosem aggódtam a hallásom miatt, hogy tönkre megy. Persze ha annyira zajos helyen dolgoztam, akkor használtam fültokot, ami szerintem jobban véd, mint egy eldobható fülvédő dugó. De most azért annyira nem zajos a hely, hogy szükség legyen rá! Nem akarom én túlbonyolítani a dolgot. Legyen egy tűrhető hangú fülesem nem túl drágán, amit melóhelyen bedugok a fülembe és normális minőségben hallható a zene a gépek zaja mellett is, persze nem full hangerőn. Bízom benne, hogy a Rock Zircon ezt teljesíti. Ennyi.

(#70307) rejtettlampa válasza peestike (#70305) üzenetére


rejtettlampa
tag

Ez most hogyan is van pontosan? Milyen bolt, amiről vetted? Ez érdekelne!

(#70308) #16820480 válasza f4lcon (#70303) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, például ott kezdődik, hogy villog rajta a zöld jelzőfény, hogy éppen aktív és be van kapcsolva :D

Frawly: Nem is érdemes annyira ezzel próbálkozni szerintem, mert nyilván nem ok nélkül tiltják az ilyesmit, valószínűleg olyan a munkakör, ahol egyrészt nagy a környezeti zaj, másrészt mégis fontos, hogy halld a környezeted, mert esetleg átmegy rajtad egy targonca, ha nem veszed észre.

(#70309) peestike válasza rejtettlampa (#70307) üzenetére


peestike
senior tag

Az a bolt amit linkeltem, a global rockspace store.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#70310) Spíler válasza peestike (#70305) üzenetére


Spíler
őstag

Na ja,és hány éves a kapitány? :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#70311) trialboj


trialboj
őstag

Erről hallot valaki?

Olcsóbban van ilyen típusú ?earbud?! fülhallgató amire érdemes költeni? Nincs nagy elvárás, csak a basic szarnál legyen kicsivel minőségibb, hogy élvezhetőbb legyen rajta a zenehallgatás.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#70312) Narakh


Narakh
senior tag

Jó rég jártam erre. Sajnos – cirka két és fél év szolgálat után – a második VSD1-em is kilehelte a lelkét, amikor a balos ház membránostul szétugrott. Mivel egy ideje zene helyett inkább olvasok útközben, arra gondoltam, ez alkalommal megpróbálnék spórolni a projekten valamelyik kínai budget titánnal. Ennek szellemében tegnap rendeltem is egy KZ ATR-t, mert dög olcsó, és miért ne.

Eredetileg ugyan csak akkor próbálkoztam volna újabb darabbal, ha az ATR hangja nem jön be, de közben beindult a vezérhangya... :) A KZ ZS3 és az Einsear T2 közt vacillálok, nyilván elég más karakter a kettő. Ti melyikre voksolnátok inkább? Azzal együtt, hogy a VSD1-et nagyon szerettem, anno a kiegyenlített HiFiMan RE-400 hangjától odáig voltam meg vissza, amikor meghalottam.

:R

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#70313) s4tch válasza badlaw (#70295) üzenetére


s4tch
veterán

Megjött nekem is. A gyári harangok nálam sem passzoltak, ilyenkor már reflexből pattintom is fel a filléres szivacsokat.

(#70314) f4lcon válasza trialboj (#70311) üzenetére


f4lcon
őstag

van igen, VE Monk.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70315) megott


megott
tag

Sziasztok!

Egy évnyi RHA T10i használat után, beruháztam egy T20i-be (már úton van Angliából) kíváncsian várom lesz e akkora ugrás hangminőségben mint a GR07-T10i esetében, bár itt inkább anyagminőségi ugrás volt nagyrészben, valamint az én hallójáratomnak sokkal kényelmesebb a T10i. A hangja is közelebb áll az izlésemhez, mindenesetre mélytartományban mndenképp. Azt még nem tudom megtartsam e a T10-et, lehet sparenek jó lenne a kábele, bár még soha nem sérült nálam egyik fülesem (kb 15-20 db az elmúlt 20 év alatt mióta in-ear-eket használok) kábele sem. A következő ugrás szintén egy év múlva a CL1 lesz, (hiába na lojális vagyok az RHA céghez...)

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#70316) Tulku válasza megott (#70315) üzenetére


Tulku
veterán

T20 nyilván előrelépés, de egy közös tesztem alapján azt mondanám, hogy más stílusokra tervezték őket...
Hogy is értem ezt?
Míg klasszikus, vokális, hangszeres zenén egyértelműen fölényesen győz a T20, úgy modern műfajoknál gyakorta a T10-nek van egy olyan csipetnyi plusz töltése (jól hazudik?) ami miatt dögösebb, élvezhetőbb a ritmus, a hangok...talán az egész...

Mindenképp tartsd meg a T10-et amíg jó alaposan be nem járatod a T20-at és többször össze nem hallgattad...

Nekem a CL1 nem tetszett...egy viszonylag dap által kihajthatatlan (150 ohm impedanciájú) visító valami volt...biztosan van forrás amiről jobban szól, de veszélyesen alá kell pakolni....

(#70317) Kobe


Kobe
veterán

Ujfent fulest keresek.....a KZ ZST-t elhagytam, asszonynak pedig tonkrement, igy rogton ket darabot is.

5-10K kozotti darabok, telefonrol spotify max minosegben streamelve, egyiket rock, metalhoz, masikst inkabb popularisabb "csajos rockhoz"

Vasd3 paros akcio nincs, 12K darabja most LMUE -n sajna, es mivel szethullik mint a pelyva, nem eroltetnem ujra

Esetleg xiaomi hybridet erdemes beprobalni ?

(#70318) f4lcon válasza Kobe (#70317) üzenetére


f4lcon
őstag

ha a ZST szerinted jó volt, akkor inkább a Blitzwolf ES-1

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70319) Kobe válasza f4lcon (#70318) üzenetére


Kobe
veterán

A ZST azert tavol volt a jotol....eleg olcso, egybemosott hangzasa volt, semmiben sem kiemelkedo, lehet egy kabelcserevel egy szivacs cserevel lehetett volna segiteni rajta, de szerintem annyit nem er

(#70320) #16820480 válasza Kobe (#70319) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Hybrid is ilyen, nem kiemelkedő, mélyben túlsúlyos és egybemosott hangzása van. Ha már hibrid, akkor a 1more dupla hibrid jobb választás sokkal, szebb hangja van.

(#70321) Kobe válasza #16820480 (#70320) üzenetére


Kobe
veterán

3x snnyiert elvaras is lehet a szep hang, foleg ha mar dragabb mint egy VSd5S :)

Jelenleg 70dollarert fut, en 30 dodo korul keresek max

(#70322) #16820480 válasza Kobe (#70321) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben az árban nem tudok okosat mondani, amiket hallottam ennyiért, azok számomra siralmas hangot produkáltak :R

(#70323) s4tch válasza Kobe (#70321) üzenetére


s4tch
veterán

Fostex TE02n szerintem nagyon jó az áráért (ha még lehet kapni amazonon 24-25 euró körül). Minél több olcsó fülest hallok, annál inkább ez a benyomásom. Száraz, és 40Hz alatt nincs benne sok élet, de részletes, kiegyensúlyozott, feszes, sehol sem kellemetlen hang. Mélykiemelt hangzás kedvelőinek unalmas lehet, másnak merem ajánlani.

(#70324) f4lcon válasza Kobe (#70321) üzenetére


f4lcon
őstag

$30-ig még mindig Bosshifi B3
(ha véletlenül többet szánnál rá, most van LZ A2s gearbest-en akiósan $69.9 helyett $48-ért. ha vissza olvasod az A2 kommenteket itt a fórumban, akkor megérted, hogy annyit csukott szemmel is megér)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70325) #16820480 válasza f4lcon (#70324) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az A2 nekem marhára kényelmetlen volt, kézzel kellett tartani a fülemben, hogy normálisan szóljon, amúgy mindig kimozdult.

(#70326) f4lcon válasza #16820480 (#70325) üzenetére


f4lcon
őstag

az A2s-ben szöget zár be a vetőcső a házzal (ha nem is olyan erősen, mint a Piston-okban, de ez akkor is biztos javít a kényelmen. illetve a néha előkerülő driver flex sincs jelen)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70327) Kobe válasza #16820480 (#70322) üzenetére


Kobe
veterán

Sajna szolhat akarhogy, ha az osszes pillanatok alstt szethullik (es eddig a 2e - 25e Ftos kategoria kozotti osszes darab szehullott), akkor nem eri meg ... Emiatt en nem tervezek meg egyszer 2-3 honapos elvezetert sok10ezret invesztalni, elkoltom inkabb masra.

(Az csak egyeni velemeny, hogy akik ennyiert ilyen minosegu holmikat gyartanak, azokat egy eletre eltiltanam barmilyen manufakturalis tevekenysegtol, vagy kiterjesztenem ra a tartos fogyasztasi cikkekre vonatkozo garanciat)

(#70328) #16820480 válasza Kobe (#70327) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, a 10 ezer és az alatti kategória az ilyen belépő szintnek számít, még akkor is, ha sok embernek ez már több, mint amit fülesre költene. Ez sajnos így alakult, a piac ebbe az irányba ment. Ennek pedig következménye, hogy a minőség sehol nem lesz.

(#70329) Bodz válasza Kobe (#70321) üzenetére


Bodz
nagyúr

Astrotec GX40 más néven. Ez egy igen jó füles, ha bejön a dizájn. :D
AG-R1.

[ Szerkesztve ]

(#70330) eron


eron
csendes tag

Sziasztok!
Minőségibb (de megfizethető árú) fülhallgató vásárlására szántam el magam.
Itthoni vásárlás során ezeket néztem (ezekből kuponnal lejön még 1000Ft):
[SoundMAGIC]
[Devia]
[JBL]
Külföldi rendelés is játszik, az max kb.5000Ft-ig, de itthoni vásárlás garancia miatt jobb lenne.
Használt nem érdekel

Zenéből főleg Rock-os vonalat hallgatom, de igazából a nagyon elektronikuson kívül bármit

Köszi előre is a segítséget :)

(#70331) nolez


nolez
csendes tag

Hali!
Tudna esetleg valaki vezeték nélküli fülhallgatót ajánlani? Edzeni kellene, nem hordanám magamon a téglát, és a fejemen se hordanék egy nagy fejest. Volt egy ebayről rendelt 5e Ft-osom, ami nem is szólt olyan rosszul csak, sajna kontaktos lett, így mindenképp itthon vennék, hogy tudjam gariztatni ha arra kerül a sor. Árban 15-20e nél semmiképp nem akarnék többet költeni.

(#70332) f4lcon válasza Bodz (#70329) üzenetére


f4lcon
őstag

te hallottad az Auglamour-t?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70333) Bodz válasza f4lcon (#70332) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kb. 1 napig volt ilyenem régebben, de a bolond jobb fülemnek nem volt kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#70334) #16820480


#16820480
törölt tag

Múltkor ki is keresett ilyen kábelt (aptX, BT4.1)? F4lcon, vincze1?

[ Szerkesztve ]

(#70335) vicze válasza #16820480 (#70334) üzenetére


vicze
félisten

Köszi, megrendelve, majd meglátjuk mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#70336) holozis_HUN válasza #16820480 (#70334) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hmm ez érdekes.

Van valami jó füles, amibe belemegy ez a csatlakozó? :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70337) Narakh válasza Narakh (#70312) üzenetére


Narakh
senior tag

Közben Land jóvoltából alkalmam nyílt meghallgatni a T2-t, és bár tényleg szépen szól az áráért, a VSD1 tisztaságát – az én forrásomról – nem sikerült hoznia. Bár beszéltünk róla, hogy ilyen árkülönbözettel nem is feltétlenül sportszerű az összehasonlítás.

Tartok tőle, hogy ha az ATR nem válik be, kénytelen leszek a Vsonichoz visszatérni, de akkor már lehet, hogy kipróbálnám a VSD széria egy másik tagját. Aki hallotta már a VSD1-et és valamelyik kuzinját is, tudna esetleg pár sort, hogy viszonyulnak egymáshoz?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#70338) #16820480 válasza vicze (#70335) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolkoztam rajta, hogy megrendelem fülessel együtt, de az a bajom, hogy a Tennmak IE800 nekem nem jött be hangra egyáltalán, így kicsit tartok a hozzá adott Piano vagy Pro fülesektől is. Kialakításra pedig tök szimpi :K Lehet, hogy kellene mellé egy használt Shure füles, vagy valami, de az a baj, hogy úgy már simán 20 ezer felett vagyok, a hangzás meg erősen kérdéses...

holozis_HUN: Hát, ez MMCX csatlakozó, ami például a Shure, Westone fülesekben van, az UE900 is ilyet használ, meg ha jól emlékszem, akkor a Sony is már. Illetve vannak még a kisebb kínai cégek, mint a hozzá adott Tennmak füles (Piano és Pro), meg volt még valami mostanában, csak nem emlékszem már pontosan.

Narakh: VSD1-et már évekkel ezelőtt hallottam, í]y nem nagyon hasonlítgatnék konkrétumokkal. Ellenben BP-en egy VSD3-at tudok mutatni, ha érdekel :)

(#70339) kk831228


kk831228
addikt

Na, èn meg ùgy döntöttem egyelőre marad a vsd3, ès rendelek hozzá, comply variety pack-ot, M-es mèretet.

Majd kèsőbb meg lehet beruházok egy ATH-E40-et. . Viszont ha nem lesz jò a mèret nem tudom mit fogok vele csinálni... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70340) Bodz válasza holozis_HUN (#70336) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ezzel elrontani egy jó fülest?? :Y

(#70339) kk831228: A Sport még a többihez képest is borzalmasan hamar elhasználódik.

[ Szerkesztve ]

(#70341) vicze válasza Bodz (#70340) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem alkalmi használatra pont jó 6e nem a világ vége.

(#70342) kk831228 válasza Bodz (#70340) üzenetére


kk831228
addikt

Nem êri meg azt mondod...?? :R :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#70343) holozis_HUN válasza Bodz (#70340) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát olyan, aminek alapból ilyen a csatlakozója. Így váltogatni jack és bluetooth között. Vagy nincs ilyen? Mert elég praktikus lenne. Iletve lehet nem olyan rossz cucc ez a bluetooth kábel.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70344) darvinya válasza holozis_HUN (#70343) üzenetére


darvinya
titán

Mint írták, minden MMCX csatlakozós füles rárakható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70345) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok. Az AudioBudget.com-os listát átnézve vettem egy Remax RM-610D -t.

Olyannal már találkoztam, hogy egy füllhalgató állandóan zúg (Nem vagyok szakértő, de feltételezem ilyenkor a kábellel vagy a hangszóróval lehet baj). Ez viszont teljesen csendben van, amikor nem játszok le rajta semmit. Amint viszont elindítok rajta egy zenét, rögtön megkezdődik az annyira nem is halk statikus zúgás?
Mitől lehet ez a probléma? :F Nem a zenékkel/videókkal van baj amikkel kipróbáltam ,mert azokat leteszteltem mással is.
Ezt leszámítva jó fülhallgató lenne amúgy, de még a Piston 3 sem zúgott ennyire :(

(#70346) fericske válasza f4lcon (#70324) üzenetére


fericske
addikt

Az Lz-a2s nem keverendő az Lz-a2-vel ;)
Én még itt nem olvastam Lz-a2s véleményt senkitől.

(#70338) sheratan
Tegnap elajándékoztam a Tennmak ie800-at egy haveromnak, aki ezt írta aztán a facén: "Ez akkorát szól ez a füles hogy megszülök.....imádlak"
Mondjuk feláldoztam az egyik Senni bogyómat, mert azzal szólt jól, tehát azt adtam hozzá.
Ha jól emlékszem te és Tulku kicseréltétek és ezzel együtt ki is heréltétek a hangját az illesztéket mert nem akart a fülben maradni.
Tény, hogy nem kevés magasa van, de nem sziszegős mint a vsd3.
Igazából nem érdekes.
Inkább csak az számít, hogy akiket eddig bugrattam T. ie800 vásárlásba, az mind elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

(#70347) darvinya válasza Heavyrain (#70345) üzenetére


darvinya
titán

Szétesőben driver rögzítés, rosszabbik esetben maga a driver..

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70348) #16820480 válasza fericske (#70346) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én hiszek neked, de nem is azzal volt bajom, hogy sok a magasa, hallgattam én sokáig mindenféle armatúrás füleseket, azoknak sokkal több volt, hanem (ha jól emlékszem) az, hogy ilyen érces, nyers hangzása volt, nem volt sem tiszta, sem részletes a magas, a közép olyan semmilyen volt, semmi tér, vagy egyebek, és az egész hangzás valahogy olyan semmilyen volt. Lehet, hogy a Sennheiser illesztékkel valamivel jobb, de nekem sokkal jobban tetszik a VSD3 hangja (és szerintem egyáltalán nem sziszeg), hát még a GR07 :) Majdnem meg is tartottam a GR07-edet, csak aztán elvitték jó áron... Úgysem használnám ki szegényt.

(#70349) f4lcon válasza fericske (#70346) üzenetére


f4lcon
őstag

az armatúra ugyan az benne, csak a dinamikus driver más
a három tesztelőből kettőnek volt A2-je is
https://www.head-fi.org/f/showcase/lz-a2s.21590/
szóval tudom, hogy nem ugyan az, de nagyon hasonlítanak, és fele árba kerül (az A2-t 100$ felett is árulták amikor a legnagyobb volt a hype)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70350) Tulku válasza #16820480 (#70348) üzenetére


Tulku
veterán

Én is ugyan ezt hallottam...

Rossz volt az a hely akkor...nem zenehallgatásra való energia mező :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.