Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok, apróról szeretnék venni(de az újtól sem zárkózom el) BT fülest. 9-10k körül lenne, ebben az ársávban 3-at találtam:

SKULLCANDY INK'D
Samsung Level U
Skullcandy Smokin’ Buds 2

Leginkább buszon használnám(Volvo 7700A járkál erre fele,szóval a motor nem hangos) vagy suliban, amíg nincs hangfalam, itthon. A kérdés, hogy melyiket érdemes megvenni, illetve, ha egyiket sem, akkor mi mást?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#69452) vicze


vicze
félisten

(#69453) darvinya válasza *Ropi* (#69450) üzenetére


darvinya
titán

Kívülről akarod felragasztani?
Ezeket belülről rakják fel, s nem.szivacsot, hanem papírt (általában valamilyen krepp papír).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69454) Tulku válasza vicze (#69452) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenképp tanácsos lenne két változtatás az összes isine modellhez:

- felső kábelvezetés, mert ez a kampó mindenkinek borzolja a kedélyét...
- csinálni egy zárt fülest, mert ennek így semmi értelme..

Biztosan jó, de ha az ember már fülest vesz akkor nem akar minden zajt hallani kintről...csendes zárt szobában nyugodtan használhatunk azudeze fejest is...

(#69455) *Ropi* válasza darvinya (#69453) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Sony MDR-EX90LP agybadugós füles: én be szeretném "öltöztetni" egy "papucsba", mert most eléggé randa szegény melegragasztóval kiöntve (kihangoltam, hogy több basszusa legyen és melegragasztóval egy vékony hártyát képeztem rajta, hogy hermetikusan szigetelje, viszont ettől sajnos pont úgy néz ki, mintha tömény fülzsírban úszna - na ezt szeretném eltakarni egy ilyennel). :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69456) Bodz válasza s4tch (#69447) üzenetére


Bodz
nagyúr

Támogatom a Meze kipróbálását. :)
Lenne amúgy tengernyi ötletem, ha nem tudod hova tenni a pénzt. :D

[ Szerkesztve ]

(#69457) Ciccuka


Ciccuka
veterán

KZ ZS5 (4 Driver) előrendelhető már

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#69458) darvinya válasza *Ropi* (#69455) üzenetére


darvinya
titán

Pl: conrad.hu-n

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69459) #93966848 válasza Ciccuka (#69457) üzenetére


#93966848
törölt tag

KB 7000Ft? Milyen minőségű lehet egy ilyen füles?

(#69460) Ciccuka válasza #93966848 (#69459) üzenetére


Ciccuka
veterán

KZ ZS1 szintű anyag és összeszerelési minőséget várhatsz
Korábbi KZ fülhallgatók tesztjeit itt olvashatod
Hangminőség szerint IE80 felett illene lennie

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#69461) monti0222w válasza Bodz (#69456) üzenetére


monti0222w
addikt

Például miket, csak azt kötőm ki hogy a ház hagyományos hordó forma legyen! ;)

A Meze-t meg én szerettem volna megvenni, és itt kértem is infót róla, de akkoriban nem tanácsolták a vételét!

[ Szerkesztve ]

(#69462) Bodz válasza monti0222w (#69461) üzenetére


Bodz
nagyúr

Neked akkor csak Fidue A65.

(#69463) minek?:S válasza minek?:S (#69451) üzenetére


minek?:S
őstag

Valaki?

Üdv.:M.

(#69464) monti0222w válasza Bodz (#69462) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen, elrakom az emlékezetembe Fidue A65-t, a Headfi-n jókat írtak róla. :K

(#69465) *Ropi* válasza darvinya (#69458) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, megnézem. Jó is, mert úgyis akartam venni tőlük ezüst tartalmú festéket, amivel elektromos vezetést lehet létrehozni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69466) fericske válasza s4tch (#69447) üzenetére


fericske
addikt

A Meze 11-et hallgatam a tavalyi Canjam-en.
Nem hagyott bennem mély nyomot pár perces próba után, de nem tett rossz benyomást sem egyáltalán.
Hosszabb használatot igénylő füles lehet. A kedvenc Vyrusom sem rögtön hat.
Semmilyen review-t nem olvastam róla, de a tapasztalatom az amit írsz: "...középutas, kellemes, távolról sem idegesítő, enyhén meleg hang....
Hosszan hallgathatónak tűnő, fájdalmas kiemelésektől mentes enyhén fátyolos (a Vyrus 1 is, viszont részletes, ez az ő "varázsa"), meleg/neutrális, kiegyenlített/enyhe V az amire emlékszek vele kapcsolatban.
Anyaghasználat, kényelem oké.

(#69467) mikej95


mikej95
aktív tag

Sziasztok!

IEM fülest keresek mikrofonnal és vezérlő gombokkal, lehetőleg minél olcsóbban, 10 ezer alatt. Elsődleges szempont hogy ellenálló legyen, eddig minden fülesemmel az végzett, hogy megtört a kábel a jack dugó fölött vagy megszakadt a burkolaton belül. Korábbi füleseim is ebből az árkategóriából kerültek ki (közelebb voltak az 5000-hez), szóval hangzás terén nincsenek speciális elvárásaim. Csak ne úgy szóljon mint a 600 forintos kínai, mert akkor inkább abból veszek 10 darabot. :DDD

Előre is köszönöm a segítséget.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#69468) s4tch válasza Bodz (#69456) üzenetére


s4tch
veterán

Ne fogd vissza magad :DDD

@fericske, köszi, ez mindenképp biztató. A 11 mérete is tetszik, vélhetően telefon is meghajtja, ha a tonalitás a helyén van, sok baj nem lehet vele.

(#69469) #16820480 válasza minek?:S (#69463) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek közül talán még a Samsung lehet normálisabb, de nem támasztanék nagy reményeket azért. Ilyen árban Awei, QCY, Meizu, Xiaomi lehet megoldás, a keresett hangképtől és kialakítástól függően.

mikej95: Nem nagyon lesznek ezek strapabíróak, amik ennyibe kerülnek. Igazából vigyázni kell rájuk, nem rángatni a kábelt, figyelni rá, hogy ne feszüljön, nem begyűrni zsebbe, hanem tokban hordani, stb. Sm E10 van tárvirányítósban ilyen körül, vagy olcsóbban Piston hibrid, vagy ES18.

(#69470) #93966848 válasza Ciccuka (#69460) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszönöm szépen!
Ostry KC06A van itt valakinek?Elképesztő jókat írnak róla :O

(#69471) Tewe013 válasza #93966848 (#69470) üzenetére


Tewe013
őstag

Várhatóan jövő hét hétfőtől lesz. :D

(#69472) monti0222w válasza #93966848 (#69470) üzenetére


monti0222w
addikt

Nekem van egy, nem rossz a hangja, én csak a házzal nem tudtam megbaratkozni, de ez az én bajom. Egyébként a Vyrus - t jobbnak hallom térben biztosan, magasakban szerintem nem, a basszusmeg a Vyrus-nál tudok szürőt cserélni benne így ez nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#69473) schawo válasza Ciccuka (#69457) üzenetére


schawo
titán

Az a grafikon nagyon üt. :)) Kérem, olvassa le valaki azt nekem. Miért kell hamis grafikonokat berakni? Hogy messziről látsszon, hogy úgyis csak hamisítják, semmi köze a valósághoz? :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69474) #93966848 válasza monti0222w (#69472) üzenetére


#93966848
törölt tag

Kábele h bírja a gyűrődést?Könnyen gubancolódik?

(#69475) evok


evok
csendes tag

Kedves Mindenki!

E kettő fülhallgató között nem tudok dönteni:

https://www.fejhallgatoplaza.hu/sennheiser-cx-200-feher

https://www.muziker.hu/marshall-mode-in-ear-headphones

Ha valakinek van bármilyen tapasztalata, vagy ismeri eme két márka erényeit/hibáit szívesen veszem a véleményeket illetve a segítséget.
Ha esetleg azt gondoljátok, hogy ebben az árkategóriában inkább mást kéne válasszak azt is szívesen veszem.

:R :R :R

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#69476) *Ropi* válasza *Ropi* (#69373) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kezembe került egy "noname" Auricular BT-1 Bluetooth headset és annak ellenére, hogy nem APT-X-es, az én fülemben jobban szól a Tronsmartnál: nagyságrendekkel jobb a mélye és a közepe, a teteje meg nem annyira kásás (igaz magasai sincsenek nagyon :D). Szóval aki inkább dübörögni szeret, annak ezt ajánlom a TS cincogása helyett. Előnye még, hogy nem a füleknél vannak az akkui hanem csak 1 db van a mikrofonos részben, így könnyebben moddolható. Ja és meglepően hangos. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69477) *Ropi* válasza *Ropi* (#69476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Még annyit, hogy a Shanling M1 az APT-X-et jelölő "A" betű helyett "S" betűt ír a kijelzője fejlécén az Auricular BT-1-el.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69478) #16820480 válasza evok (#69475) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erény hogy fehér, hiba hogy szörnyű hangú :)

(#69479) monti0222w válasza #93966848 (#69474) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem a normál használatot bírja, extrémebb nem hiszem, de azt egyik sem bírja ki.

(#69480) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Sziasztok! Ezek az olcsóbb awei bt fülesek szólnak úgy mint egy apple earpods?
( remélem ez nem nagy követelmény mert az earods az nem épp egy csúcs :D )

iPhone X@R, iPad Pro

(#69481) Aksomatic válasza Aksomatic (#69317) üzenetére


Aksomatic
senior tag

(#69482) minek?:S válasza #16820480 (#69469) üzenetére


minek?:S
őstag

Koszonom. Az altalad felsortak kozul pl sok Aweit latok de nem ismerem a markat egyaltalan, melyik az a modell amit erdemes lehet megvenni? Ugye 10k korul es in ear jo lenne(igen, tudom h a samsung nem az)

Üdv.:M.

(#69483) #93966848


#93966848
törölt tag

Nemrég rábukkantam a Meze márkára.Nagyon szimpatikus h zenészek fejlesztették, direkt zenehallgatásra.A Meze 12 egyszerűen gyönyörű!

(#69484) vicze válasza #93966848 (#69483) üzenetére


vicze
félisten

Lol, látom a marketingesük nem rossz.
De még mindig egy nagybányai ipari tervező hozta létre a márkát, és elsősorban egy divat termék, olyanoknak akiknek a külső a legfontosabb szempont.
Pont annyira marketing mint 1More-nál szegény Luca Bignardi Grammy díjának állandó emlegetése.

(#69485) monti0222w válasza vicze (#69484) üzenetére


monti0222w
addikt

Azért van ott egy-két jól sikerült termék, nem minden marketing, pl Meze 99 jól sikerült fejes, tudomásom szerint még itt a topicban senki nem hallott még Meze fülest, így nem érdemes hallatlan leszólni és mindent a marketingre fogni. :N

(#69486) schawo válasza #93966848 (#69483) üzenetére


schawo
titán

Nem mintha a zenészek úgy általában "értenének" a zenehallgatáshoz, de főleg nem a fülhallgatókészítséhez. Ettől persze még lehet jó a füles. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69487) vicze válasza monti0222w (#69485) üzenetére


vicze
félisten

A csávó csinált egy fejest ami iszonyatosan jól néz ki és hozzá egy Indiegogo kampányt, amiből összeszedte a tőkét. Szerinted az Indiegogon a hang alapján lett meg a 200%? :)
Nem mondom hogy rossz, sőt akár jó is lehet, de hogy zenészek tervezték az nevetséges, pontosan 0 zenész vagy hangmérnök volt a csapatban. 8-ból 6fő marketing...
Pár éven belül elmegy szépen a túlárazott divatmárka kategóriába.

(#69488) fericske válasza vicze (#69487) üzenetére


fericske
addikt

Na majd a CanJam-en beszélgethetsz velük :)
Általában hárman szoktak lenni. A hangmérnök, a dizájner és egy marketinges.
Majd megkérdezem zenél-e valamelyikük (bár én sem érzem ennek szükségességét a tervezéshez). Mindenesetre a 99 classics nem hype távolról sem.
A fülhallgatójuk sem rossz (a 11, a 12 még akkor csak tervben volt mikor próbáltam.
A 11 és 12 között a fadobozolás a különbség és az ebből származó hangzásbeli eltérés)
, de nem woww elsőre mint a 99.
Én nem hinném, hogy átmennek divatmárkába.
Annyira nem közismertek és olcsók.
De azért kíváncsi leszek tudnak-e még a 99 classichoz hasonló jósággal előrukkolni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#69489) Tulku válasza vicze (#69487) üzenetére


Tulku
veterán

Ha már megüt bizonyos szintet (úgy hallom a fejesük elég jó lett) akkor is....szóval csak van magyar vonatkozása...nem is kevés...tehát adjunk már neki több esélyt...sajnos itthon minden elenyészik...mi lenne ha nem csak audeze, focal, beyer meg sennheiser lenne a kántált nevek mantrája...hátha odafér egy ilyen kis cég is...én mindenképp adnék nekik esélyt, a már említett magyar vonatkozás miatt is...

(#69490) vicze válasza fericske (#69488) üzenetére


vicze
félisten

Nekem csak a marketing sületlenségeivel van bajom minden márkánál. Nagyon kicsi kellett hozzá, hogy a 99-et megvegyem. :) Amúgy 1More-nál is a fejemet tudnám a falba verni, mikor a "Grammy díjas hangmérnök hangolta", szöveget meglátom... Puszta hazugság.
A IEM-eken a fa igazából csak külső díszítő elem, különösebb jelentősége nincs, minimálisan érintkezik a driverrel, de fullosan fém/műanyag fogja közre, szóval a hangba nemagyon nem kéne beleszólnia.
Mivel a cég maga egy kis startup és bár célzottan de rengeteget költenek marketingre, tényleg minden nagyobb oldalon beléjük ütköztem már, így nagyon pici esélyt látok hogy idővel ne emelnének árat, főleg úgy, hogy a termék portfólióban "éves" ciklust próbálnak követnek ők is, ami audio estében egy teljesen értelmetlen dolog, és mindennek a tetejében a külsőre építenek leginkább(főleg a 99 ugye), ami még egyszer mocsok szép. :)
Lehet marad one hit wonder, majd kiderül.

Jelenleg egy jó ár érték arányú márka a Meze, de szerintem inkább fejesben, mint fülesben, de majd 1,5hónap múlva nem csak a nagy semmi lesz a véleményem mögött. :P

Remélem két napba bele fog férni amiket meg akarok hallgatni. :D Telóm élettartalma erős korlátozó tényező lesz, mocsok USB-C...

[ Szerkesztve ]

(#69491) #93966848


#93966848
törölt tag

Most már végképp nem tudom milyen fülest vegyek főleg rock ra :D a Shure SE215 is befuto lehet, ha jól szól, mert azt tudnám használni fulmonitornak is . vagy ajánljatok egy nagyon jó fülest max 35ig!Az Ostry KC06A is humbug h audiophile?

[ Szerkesztve ]

(#69492) monti0222w válasza #93966848 (#69491) üzenetére


monti0222w
addikt

Ha rockra akarod maradj a Meze-nél, az a leírás alapján alkalmasabb rá mint a Shure 215, abban elég sok a basszus, mélyorientált, míg a Meze kiegyenlitettebb rockra jobb használatú. 11 Neo. :K
Jó füles a KC06A is nekem van, a magyar árát nem éri meg szerintem, de kínából rendelve, ami olcsóbbra jön ki, úgy már igen.

[ Szerkesztve ]

(#69493) Blackmirror válasza Blackmirror (#69480) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Jól van rendeltem egyet, aztán kiderül :D

iPhone X@R, iPad Pro

(#69494) s4tch válasza vicze (#69490) üzenetére


s4tch
veterán

"Jelenleg egy jó ár érték arányú márka a Meze, de szerintem inkább fejesben, mint fülesben"

A 11 60$, ránézésre pont, hogy annak jó az ára, ellentétben a 99 bő 300 dolláros árával...

Meg kéne hallgatni ezt a 11-et.

(#69495) #93966848 válasza monti0222w (#69492) üzenetére


#93966848
törölt tag

Gondolom a sennheiser momentumat nem ajánlod :U

(#69496) Gabson730 válasza *Ropi* (#69450) üzenetére


Gabson730
tag

Csak egy tyipp, ebay?

(#69497) Gabson730


Gabson730
tag

Használta már valaki ezt a -26 db-es zajcsökkentésű kecsegtető ISOtunes izoláló BT-s fülest?
Elég jól izolál?

(#69498) Dave™ válasza vicze (#69490) üzenetére


Dave™
nagyúr

IEM-eken a fa igazából csak külső díszítő elem, különösebb jelentősége nincs, minimálisan érintkezik a driverrel, de fullosan fém/műanyag fogja közre, szóval a hangba nemagyon nem kéne beleszólnia

Én úgy tapasztaltam (elég sok példán keresztül), hogy a faházas IEM-ek melegebb hangúak, olykor kevésbé, máskor jobban, de kivétel nélkül mindegyikre igaz volt, amit eddig hallottam (persze azokról van szó, amik tényleg faházasak és nem csak minta vagy egy kis betét). Ha belegondolsz egy zárt fejhallgató esetén is van ott műanyag meg fém körülötte, tehát nem ezen múlik. Ha tudsz mondani hidegebb, sterilebb hangú faházas fülest, ne fogd vissza magad, tényleg érdekel hogy csak engem került-e eddig el ennyire, vagy valóban van valami a fenti elméletemben :) Régen én is azt hittem, hogy csak "parasztvakítás", csak idővel átértékelődött bennem a dolog.

(#69499) schawo válasza Gabson730 (#69497) üzenetére


schawo
titán

Milyen frekvencián -26 dB?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69500) kemcso válasza monti0222w (#69492) üzenetére


kemcso
Ármester

Mondod ezt úgy, hogy nem hallottad... Szóval a Meze sötét ló, a KC06A-ot hallottuk, ismerjük (meg a 215-öt is), meg az SM E80-at is :) Ha a meghallgatós énem szólna belőlem, akkor vegye, persze és hozza el találkozóra, de...

(#69491) Jimanszky Hangzástól függ... Pl Soundmagic E80, 1More Dual Driver EO323, Astrotec AX35, KC06A... stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.