Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) K1LLMy53Lf válasza K1LLMy53Lf (#69096) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát sok gondolkodás után leadtam a rendelést egy master-re... a rendszer elfogadta, megjöttek a visszaigazoló mail-ek szóval pár héten belül elméletileg kiderül, hogy valóban megkapom-e ennyiért, és hogy mit tud :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69102) fericske válasza K1LLMy53Lf (#69101) üzenetére


fericske
addikt

Annál hamarabb kell megkapd.
Ez már piacon van, itt helyben 2 nap alatt kiviszik.
Jövőhéten meg kell érkezzen hozzád (ha tényleg minden oké lesz a rendeléssel, ami szerintem kedden kiderül, mert ma vasárnap van, holnap meg még vasárnap lesz :) )

(#69103) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#69101) üzenetére


monti0222w
addikt

Kíváncsi leszek majd a beszámolódra, mert eddig a Vyrus bevált mindenféle szempontból. Nálam ekörül van a lélektani határ árban és a Vyrus hozza a kategóriája legjobbját.
Visszatérve a Master-re kivi vagyok miben lesz másabb a hangja, úgy hogy árban nem egy kategória! :)

Fericske privi megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#69104) fericske válasza monti0222w (#69103) üzenetére


fericske
addikt

Mennyi óra van már benne?
A mélyeknek kellett a legtöbb, hogy már ne panaszkodjak (100+ óra) a részleteire és skálázottságára - bár elvárásaimnak megfelelő feszes sosem lesz, úgy gondolom.

(#69105) K1LLMy53Lf válasza fericske (#69102) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát majd kiderül. én a head-fin olvasottak alapján írtam, h sztem pár hét...
am trackingesen vettem szal +10font. nem mertem a normál postát választani rá:B

(#69103) monti0222w rendeltél te is? am én a 1more triple-hez tudom majd hasonlítani csak.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69106) monti0222w válasza fericske (#69104) üzenetére


monti0222w
addikt

Hali, kb. 30 óra van benne, vagy valamivel több, nincs sok időm most rá, de mikor otthon vagyok járatom. :K

(#69107) #16820480 válasza #68686080 (#69100) üzenetére


#16820480
törölt tag

RHA T10?

(#69108) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#69105) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, a fiam vett egy Vyrus-t sz.napomra, de jó egy hónap volt mire ideért, ha nem több, haverja ment ki látogatóbba hozzá és ő hozta haza. Most van járatás alatt, és nem kapkodóm el! :N
Szerintem oly mindegy mihez hasonlítod össze, példának okáért a Vyrus-t tudod kombinálni a szűrőkel ezzel befolyásolva a hangképet, így ha meghallgatod az enyémet akkor az általam preferált szűrőből tudod levonni a következtetést, pedig elég szépen lehet változtatni a karaktereket. :K
Elég ha csak azt amit hallasz, arról leírod a véleményed, viszont összehasonlítva meg képet kap az olvasó közönség. :K

[ Szerkesztve ]

(#69109) K1LLMy53Lf válasza monti0222w (#69108) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

igazából én is a filterek miatt vettem, amivel elvileg totál állítható a hangképe... szóval így több iem-et kapok 60fontért (vagyis 70ért, ha megkapom:) )

Egyébként, ha valaki akar kísérletezni: massdropon van most $20ért First Harmonic IEB6 IEM. Ingyen posta, szóval vámmentes cucc :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69110) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy piston 2-t használok, de mivel már régóta szeretnék egy BT headsetet is, lecsaptam az 5.9$-os QCY QY7-re. Valaki, aki hallotta már mindkét fülest, meg tudna nyugtatni, hogy nem lesz sokkal xarabb a hangja? Illetve közben az ebay-es topicban linkelte valaki, hogy a QY8 9.5$AU, esetleg az jobban megérné mint a QY7?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#69111) mateus


mateus
senior tag

Na megjött a Brainwavz Blu-200 BT füles, jó cucc.
Viszont a balosa driver flexel (a jobbos nem, próbáltam fordítva is, mindig csak a balos).
Ez lehet garis hiba, vagy így kell elfogadni?

(#69112) fericske válasza mateus (#69111) üzenetére


fericske
addikt

Macera volna gariztatni, postázni jó pénzért stb.
Hasonlítsd össze a 2 oldalt. A készülékházon valahol lesz(nek) apró furat(ok) a driver flex kiküszöbölése miatt (is).
Talán a baloson eltömődött, vagy a műanyagfröccs rátakar.

(#69114) #16820480 válasza #68686080 (#69113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én a C5-ből még azt hiszem az első verziót próbáltam, nem volt szörnyű, de nem egészen egy kategória szerintem. Szerintem jobb vétel a T10 (vagy még inkább a T20 akkor már), eleve a garancia miatt is.

(#69115) #16820480


#16820480
törölt tag

Valaki esetleg ismer még a Meelec X7-hez hasonló kialakítású BT fülest, csak esetleg olcsóbban? Tehát ilyen fül feletti kábel és csak a két kábel köti össze a két oldalt jellegű cucc.

(#69116) darvinya válasza #16820480 (#69115) üzenetére


darvinya
titán

Ezt lehet fül felett is hordani. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69117) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

QCY Qy19 mennyire ajánlott? Azért mégis olyan 22 euro környékén van, és nem tűnik rossznak leírás alapján. Spotifyon hallgatok zenét, ami olyan 320 kbps maximum, néha becsúszik egy-egy flac fájl is. Sajna amilyen zenéket hallgatok azok nincsenek flac formátumban...

Telefon Redmi Note 4 lesz, Bluetooth 4.1.

Ha jól látom ez 768 kbps-ig kezeli a zenéket, van APT-X is stb, egyéb finomságok.

Valakinek van erről a BT fülesről véleménye? Vagy esetleg a QCY QY12?

Egy Rock Zircont váltana, remélem tud majd elég részletességet adni.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69118) vicze válasza holozis_HUN (#69117) üzenetére


vicze
félisten

Mivel a Redmi-ben nincs AptX, így ugyan úgy SBC-n fogsz zenét hallgatni, mint bármi máson, felesleges is ezt szempontnak venni. Ahogy a BT 3.0 felett semmi köze a BT-nek az audióhoz, majd valamikor az 5.0-lal jön pár kiegészítés.

(#69119) holozis_HUN válasza vicze (#69118) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Aptx és sbc között mekkora a minőségkülönbség?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69120) vicze válasza holozis_HUN (#69119) üzenetére


vicze
félisten

HW megvalósítástól függően (DAC, AMP, driver, stb.), vagy kevés vagy ég és föld. AptX se képes csodákra, csak ha a körítés is megfelelő mellé.

(#69121) holozis_HUN válasza vicze (#69120) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát infót nem találtam arról, hogy milyen ez a QCY QY19 vagy 12. 6000 forintos kategória, annyira nem filléres, ki tudja. Valakinek tapasztalat?

Nem tudom ilyen árban mennyit adhat az aptX.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69122) #16820480 válasza holozis_HUN (#69121) üzenetére


#16820480
törölt tag

Neked semennyit nem adna az aptX, mivel a telefonod nem támogatja, így felesleges az elmélkedés. Illetve akkor nem felesleges, ha telefont is cserélnél ehhez a dologhoz. A 6 ezer forint az még kvázi filléres kategória, főleg vezeték nélkülinél. Ha csak azt nézed már, hogy mennyivel több alkatrész kell bele, hogy egyáltalán megszólaljon, és még vezetékesből is a 6 ezres sáv az igencsak belépő kategória.

darvinya: Köszi, megpróbálom valakinél kipróbálni. Illetve ha már itt vagyunk: valakinek van esetleg, akinél ki tudnám próbálni? :)

(#69123) holozis_HUN válasza #16820480 (#69122) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ahogy látom az aptX egy szoftveres megoldás, Redmi Note 3-ra van mod, hogy rá lehessen rakni, tuti meg lehet oldani Note 4-re is. Na de ez a legkisebb probléma.

Igazából tényleg zavar a kábel, csomószor beszorítom a testem és a karom közé, majd amikor megmozdulok kirántom a fülemből... Meg mindenbe beleakad. Sokkal kényelmesebb lenne egy Bluetooth füles, de kezdek letenni erről. Lehet inkább beruházok egy Blitzwolf fülesre, azt sokan dicsérik.

Legfontosabb tényleg az, hogy minden részletet kihalljak, amit csak lehet egy 320 kbps zenéből.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69124) gatto_


gatto_
senior tag

Üdv! Vettem ma egy JBL E25BT fülest. Ebben a tesztben van egy mondat ami érdekes:

A párosítás, mint megszokhattuk, nem különösebben bonyolult, illetve a telep töltöttségét a korszerű mobileszközök már képesek kijelezni, ami egész praktikus funkció.

Ezt hogy? Samsung S7Edge-m van de magától nem mutat semmit, és a bluetooth beállítások között sem találtam ilyesmit. Csak bizonyos telefonok tudják? Vagy kell hozzá valami külsős program?

(#69125) darvinya válasza #16820480 (#69122) üzenetére


darvinya
titán

Nekem van (kicsit felturbózva), de már sokan vettek már ilyet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69126) vicze válasza gatto_ (#69124) üzenetére


vicze
félisten

iPhone + pár Android teló pl. Huawei, amik az Apple speciális szabványát olvassák, alapból nem a BT szabvány része.

(#69127) #16820480 válasza holozis_HUN (#69123) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az aptX egy kodek, szóval elképzelhető, hogy fel lehet rá bűvészkedni valahogy, de mivel licencköteles, így a felbűvészkedés warez kategóriába esik szerintem már. Nyilván azért hagyta ki a Xiaomi is, mert minden filléren spórolni próbálnak.

Adott összegért vezetékesből jobb minőséget fogsz kapni biztosan, a BT a kényelem miatt jó, nem a hangminősége miatt. Egy silány hardveres megvalósítással aptX is lehet pocsék, ahogy nélküle is lehet teljesen jó.

Nekem amúgy a BT fülesekkel az egyik legnagyobb bajom, hogy kb 5 lépésben állítható a hangerő általában (jó, ez kis túlzás, de kevesebb lépésben, mint a telefon saját kimenetét), és ez általában vagy túl hangos, vagy túl halk, de sehogy nem jó.

(#69128) mateus válasza holozis_HUN (#69117) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem QCY QY12 van, szerintem teljesen jó, bár én a nagy Ali 7éves szülinapi akcióban fogtam ki 16 dolcsi körül a hivatalos store-ban, de szerintem lazán megéri. Mágneses, tudja az aptx-et, és nincs driver flex.

[ Szerkesztve ]

(#69129) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Az asztali gépemben elromlott a fülhallgató bemenet, szerintetek egy ilyenmennyire lehet jó?
A zene minőségét nem rontja egy ilyen átalakító?

[ Szerkesztve ]

(#69130) schawo válasza margithid (#69129) üzenetére


schawo
titán

Egy ilyen nagyon. Vannak rendes átalakítók, ez nem az.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69131) darvinya válasza schawo (#69130) üzenetére


darvinya
titán

Már miért ne lenne az?
Nem 100Ω+ -os fejhallgatóhoz készült, hanem fülhallgatóhoz való.
Class B amp van benne, ami nem rossz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69132) mateus válasza fericske (#69112) üzenetére


mateus
senior tag

Akárhogy néztem a készülékházat, nem találtam rajta lyukakat.
Na mindegy, ez van.

Viszont ami gáz, hogy a klipszek kimaradtak a csomagból, és mind a dobozon felsorolt tartozékoknál mind a használati utasításban le van ragasztva a rá vonatkozó rész, szóval szándékosan.
Na most ezt nem láttam odaírva, hogy az akciós áron ezt nem kapja meg az ember...
Elég kellemetlen egy ilyen olcsó valami miatt negatív szájízzel nyilatkozni róluk.

(#69133) Tulku válasza mateus (#69132) üzenetére


Tulku
veterán

Olcsó, olcsó, de hozzá van méretezve, tervezve...sajnos ez a külföldi "olcsóság" átka....
Azok a szárnyak, amik bent tartják a fülben legalább megvannak?
Mert nélkülük elég bunkó nagy, ormótlan a füles rész és gyakran ki fog esni a fülből egy-egy rántásnál...

[ Szerkesztve ]

(#69134) mateus válasza Tulku (#69133) üzenetére


mateus
senior tag

De a vicc, hogy a hivatalos oldalról rendeltem meg, az Aliról rendelve meg a közel féláron kapott füleseknél megvolt minden tartozék.
Amúgy a szárnyakat akartam írni, azok hiányoznak (azon kívül csak az illesztékek és a töltő jár, azok benne voltak szerencsére:) )
Most anélkül hallgattam melóba jövet, nem esett ki, de sportoláshoz nem ezt fogom így használni.

[ Szerkesztve ]

(#69135) margithid válasza schawo (#69130) üzenetére


margithid
veterán

Hol találok rendes átalakítót? És mennyiért? :)

(#69136) mateus válasza mateus (#69134) üzenetére


mateus
senior tag

Viszont ami "megnyugtató", hogy most lecsekkolva a hivatalos oldalon sem írja (és képeken se látszik), hogy jár hozzá a csomagban, pedig most a normál áras terméket nézem.
Viszont nekem a dobozon elől ott volt a képen, csak a többi helyen takarták ki:)

[ Szerkesztve ]

(#69138) Tulku válasza mateus (#69136) üzenetére


Tulku
veterán

Normális BT200-hoz járnak ezek a tartozékok...amit én teszteltem ahoz volt...persze hivatalos itthoni forgalamzóhoz érkezett a Brainvawz-tól egyenesen...itt nem tudom mi lehetett a készülékek útja...

(#69139) schawo válasza darvinya (#69131) üzenetére


schawo
titán

Ez valami jó cucc, amiről én nem tudok, vagy csak a szmájli lemaradt a sor végéről?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69140) K1LLMy53Lf válasza fericske (#69102) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

no a végén még lesz valami belőle:))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69141) fericske válasza K1LLMy53Lf (#69140) üzenetére


fericske
addikt

No, majd mesélsz :)

(#69142) f4lcon válasza holozis_HUN (#69117) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem van QY19 olvashatod is a véleményemet róla a topicban (kereső)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69143) holozis_HUN válasza f4lcon (#69142) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hmmm egész pozitív vélemények :)

Gondolom aptX-et használsz, azérr az dob rajta.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69144) kirusz1 válasza f4lcon (#69142) üzenetére


kirusz1
őstag

Időbe mennyit bír?

(#69145) mateus válasza Tulku (#69138) üzenetére


mateus
senior tag

Írtam a hivatalos support-nak, azt válaszolták, hogy már nem része a csomagnak, és már készleten sincs nekik h küldjenek. A doboza nem lett "update-elve", ezért ragasztják le. Egy másik fórumtárs is ugyanígy járt nemrég.
De megemlítették, hogy tudok vásárolni az ebay-en vagy amazonon ilyen ear hookot, kedvesek:D

(#69146) Tulku válasza mateus (#69145) üzenetére


Tulku
veterán

Ez mondjuk elég furcsa szemlélet...úgy nagyjából 10 centes két gumi darabról van szó....
De nyilván anélkül is hallgatható...
Szerintem így kifuttatják, már megvan az utód, amihez garantáltan nem lesz ilyen bizbaz...

(#69147) darvinya válasza Tulku (#69146) üzenetére


darvinya
titán

Ahhoz összetett 3részes bizbazt… adnak, amit könnyen elhagyható s nélküle nem használható, hogy gyorsabban vegyék következőt. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69148) zizi7229


zizi7229
tag

Sziasztok, ket fules kozz nem tudok donteni, ha valaki tudna nekem segíteni, azt megköszönném:
Xiaomi Hibryd
Sennheiser momentum m2 iei
Nem egeszen egy kategoria a ketto, es ahogy olvastam a hangzasuk sem hasonlit egymasra
Elotte piston 3-mam volt, csak iszonyatosan behalkult valamiert
Szoval ha valaki hasznalta vaalamelyiket, vagy van velemenye, azt szivesen vennem
Koszi

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#69149) darvinya válasza zizi7229 (#69148) üzenetére


darvinya
titán

Elotte piston 3-mam volt, csak iszonyatosan behalkult valamiert

Tipikus vetőcső elfülzsírosodás.
Patikai alkohol, s csak vetőcsövet belemártani, hogy kioldja koszt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69150) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Állandó jelleggel megtörik a fülesem a telefonnal hallgatva. Nem drága xiaomi, de nem akarok havi rendszerességgel egyet rendelni. Bluetooth-os megoldásból van valami ami nem túl költséges? Nincs nagy elvárás nem vagyok vájtfülű csak ne recsegjen, zúgjon ennyi kb elég nekem. Tudnátok ajánlani valamit/valamiket alacsony költségvetéssel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.