Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) f4lcon válasza Land (#69540) üzenetére


f4lcon
őstag

hát én Angliában vettem, mert öcsém ott él :B
itthon meg kell kérdezni a Sennheiser forgalmazót (Audio Partner? többiek gondolom jobban vágják)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69552) Tulku válasza vicze (#69550) üzenetére


Tulku
veterán

Ha le lehetne szedni a vetőcső egy szakaszát és az armatúrára rábiggyeszteni egy 1000 ohmos dampert csillapodnának azok a magasak...de tán többe kerülne az egész művelet, mint a füles maga...

(#69553) darvinya válasza Tulku (#69552) üzenetére


darvinya
titán

Vagy csak egyszerűen kiszedni soros kondit BA-ról.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69554) tobias88888 válasza vicze (#69550) üzenetére


tobias88888
őstag

jó hogy írtad, kis zacskót nem vettem észre, abban voltak :)

(#69555) Tulku válasza darvinya (#69553) üzenetére


Tulku
veterán

Á....akkor összeakadna rendesen a DD-vel oszt olyan haccaccárét csapnának valahol félúton hogy beleőrülne a páciens...a magasak érdességén az nem csillapítana semmit...

(#69556) vicze válasza Tulku (#69552) üzenetére


vicze
félisten

A ugye a vetőcsőben van a BA, nincs előtte dumper, ezért is olyan a magas amilyen, nagyon esélyed sincs belerakni semmit, semmi hely nincs.
Ezeket a dolgokat tervezéskor kell, nem utólag, a +komponens meg növeli az árat, itt meg az lenn kell tartani a lehető legjobban. A 1More-oknál már nem spórolták ki.

(#69557) minek?:S válasza minek?:S (#69542) üzenetére


minek?:S
őstag

valaki?

Üdv.:M.

(#69558) Tulku válasza vicze (#69556) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván egy k3003-ról is ha lecsavarod a "szűrőt" akkor látszik az FK...de a rátekerhető szűrőben legalább benne van a damper..

Utolsó tippem...kb 0,5 mm-es belső átmérőjű mipolán csövet lenyesni 2 mm-esre, ráhúzni az armatúra kivezetésére, hogy beszűkítse kissé a kimenetet...az is csillapít valamelyest tapasztalataim szerint...

Kivenném a damper belső fémrácsát és fordítva rádolgoznám az armatúrára pl...

Ha megkapnám nem maradna upgrade nélkül az biztos :DDD

(#69559) darvinya válasza Tulku (#69555) üzenetére


darvinya
titán

Már miért akadna össze?
Mitől lenne több magas, mikor soros kondi mély vágó és magas emelő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69560) Tulku válasza darvinya (#69559) üzenetére


Tulku
veterán

Nem a magas akadna össze...csúnyább dolgok fordulnának elő....középen olyan 1-4 kHz körül elkezdene úgy visítani, hogy megpusztulna aki hallgatná...

Kondi szerintem ilyen FK féléknél 3 kHz környékén vág...azt már nem is tudom,egyáltalán a DD-be raktak-e vmi szűrőt (low passt természetesen) de gyanítom hogy nem...márpedig akkor ez az egyetlen szűrés a rendszerben...anélkül biztosan hallgathatatlan lenne...mondjuk gondolom így is...

(#69561) Spíler


Spíler
őstag

Sziasztok!

Csatlakoznék "(#69542) minek?:S" kérdéséhez,annyi változtatással,hogy Awei A990 vagy Meizu EP51-et válasszam?Van érdemi tapasztalata valakinek ezekről a fülesekről? A Meizu füldugóján nem zavaró az a kis gumi bütyök(fül,vagy minek nevezzem)? :F

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#69562) hackeeeee válasza #16820480 (#69531) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajnos nem tudni mikor lesz nekik X7 plus. Megrendeltem az X6 plus-t, meglátjuk mit fog tudni. Köszönöm a segítséget.

Kíváncsi vagyok rá, hogy mit fog tudni! :)

Véleményem szubjektív...

(#69563) hackeeeee válasza hackeeeee (#69562) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Utólag végiggondoltam, hogy szemüveggel lehet kicsit kalandos lesz a használata, de nembaj, meglátjuk majd.. :)

Véleményem szubjektív...

(#69564) darvinya válasza hackeeeee (#69563) üzenetére


darvinya
titán

Én ezt tudom ajánlani. [link]
Igaz itt nincs márka rászitázva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69565) hackeeeee válasza darvinya (#69564) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem hetek, hónapok múlva kell, hanem lehetőség szerint minél hamarabb. Ezért volt jó, hogy volt Náluk raktáron 1 darab.

Meglátjuk milyen lesz.

Véleményem szubjektív...

(#69566) darvinya válasza hackeeeee (#69565) üzenetére


darvinya
titán

Oké, 2 hét az nem most.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69567) hackeeeee válasza darvinya (#69566) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez így van. Mivel napi szinten használom, így szükség van rá.

Véleményem szubjektív...

(#69568) #16820480 válasza hackeeeee (#69563) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem nagy kaland szemüveggel, simán beteszed a szára alá a kábelt, és beton stabil lesz.

(#69569) hackeeeee válasza #16820480 (#69568) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Kíváncsi vagyok rá. Nem volt még ilyen "felépítésű" fülesem. Régi panasonic clip-on-om volt, de az kicsit más volt. :)

Véleményem szubjektív...

(#69570) #16820480 válasza hackeeeee (#69569) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én csak ilyet vagyok hajlandó már használni manapság, annyira kényelmes :K

(#69571) #93966848


#93966848
törölt tag

Hosszas nézelődés után megrendeltem a Sennheiser momentum - ot az MM-bol. Viszont ha nem tetszik a hangja visszaviszem :))

(#69572) monti0222w válasza #93966848 (#69571) üzenetére


monti0222w
addikt

Annyira hosszas nem volt, azért! :D

(#69573) #93966848 válasza monti0222w (#69572) üzenetére


#93966848
törölt tag

Rengeteg review - t olvastam, néztem, konzultaltam a nomono-s úrral is :B
Viszont ha nem jó, visszaviszem és megbeszelunk egy időpontot ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#69574) K1LLMy53Lf válasza #93966848 (#69573) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

gondolom nem ennek a topiknak a review-it olvastad :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69575) kippi86


kippi86
tag

Ha valaki kipróbálja ne titkolja el milyen :D
[kz zs5]

[ Szerkesztve ]

(#69576) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#69574) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem, de itt is érdeklödőtt kapott tanácsot is hallgatási lehetőséget is, :K

(#69577) Nagyapó45


Nagyapó45
csendes tag

Tisztelt Szakik! Egyéni benyomásokon és tapasztalaton nyugvó véleményeteket és javaslatotokat kérem.
Egy Huawei P 10 mobilon hallgatok Spotify Prémiumot, néha saját mp3 zenét; Beyer DT 1350-en, ill. Shure SE 215-n. Kérdésem: érdemes-e feljebb menni és beruházni pl. RHA T10-re, v. valami egyébre. Főleg "szomorú" zenét, hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évek zenéit - Beatles, Elvis, Dire Straits és hasonlók - hallgatok. A kiegyenlített, fülbemászó hangot szeretem. Köszönöm.

(#69578) #93966848 válasza K1LLMy53Lf (#69574) üzenetére


#93966848
törölt tag

Természetesen nem :DDD :D :))

(#69579) monti0222w válasza Nagyapó45 (#69577) üzenetére


monti0222w
addikt

Akkor a füles karakter váltást szeretnél? Szerintem akkor GR-07 lenne a számodra az egyik jelölt, vagy Audió Trinity Vyrus Angliából rendelve, olcsóbban van a Zéró Audió Tenore. :K

(#69580) kemcso válasza Nagyapó45 (#69577) üzenetére


kemcso
Ármester

A kérdés az, hogy az SE215 szerű hangzást keresel csak jobbat vagy...? Merthogy az nem igazán kiegyenlített :)

(#69578) Jimanszky igen, ez látszik a választásból... Adtunk tanácsot, de ... Használd egészséggel :D

[ Szerkesztve ]

(#69581) Nagyapó45 válasza monti0222w (#69579) üzenetére


Nagyapó45
csendes tag

Köszönöm a választ. Tkp. igen, valamilyen szinten karakter váltásra gondoltam. A GR 7 valóban megfelelő lenne de nem tudom van-e teló vezérlős változata. meg jobban preferálnám a hazai beszerzést. A T 10-ről pedig sok jót olvastam e fórumon.

(#69582) Nagyapó45 válasza kemcso (#69580) üzenetére


Nagyapó45
csendes tag

Köszönöm a választ. Nem a 215-ös hangot keresem. Abban érzésem szerint egy kicsit túl teng a brummogás. A T 10i csak egy lehetséges alternatíva lenne. Mindenképpen hallgatózni akarok.

(#69583) #16820480 válasza Nagyapó45 (#69582) üzenetére


#16820480
törölt tag

GR07-ből nincs mikrofonos-távirányítós változat. Ha ilyen kell, akkor RHA MA750i; 1more Dual vagy Triple hibrid; Soundmagic E80 lehet érdekes neked (ártól függően).

(#69584) Nagyapó45 válasza #16820480 (#69583) üzenetére


Nagyapó45
csendes tag

Köszönöm. Az RHA-T-10i az nem alkalmas vezérlésre, vagy az már túl "jó" a Huawei-hez? Lehet, hogy az SM E80 is elegendő lenne? Mindenesetre a hazai beszerzés előnyt élvez. meg aztán nem tettem le egy minőségibb DAP beszerzéséről sem -ha ki tudom gazdálkodni a nyugdíjamból :) .Akkor meg nem baj, ha már van egy minőségibb füles a talonban.

[ Szerkesztve ]

(#69585) #16820480 válasza Nagyapó45 (#69584) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mindkettőt lehet itthon kapni, de szerintem egy P10-hez nem feltétlenül érdemes ilyen drága fülest venni. Próbáld ki őket, van olyan bolt szerintem, ahol van bontva.

(#69586) #93966848 válasza kemcso (#69580) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nem tudom mire fel ez a cinizmus. Próbáltad már egyáltalán a Sennheiser momentum in eart? :U
Vagy csak leszolod, mert Sennheiser. Azt vettem észre, hogy itt divat a márkát szidni. Elég sok tesztet olvastam róla és mindenhol kivétel nélkül pozitív a megítélése.

(#69587) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na berendeltem én is a Meze 11-et, remélem még holnapra ideér. Rosszat eddig nem olvastam róla sehol, jót viszont annál többet.

(#69588) vicze válasza #93966848 (#69586) üzenetére


vicze
félisten

Milyen tesztet? Mert tonnányi fizetett van.
Van a Sennheisernek is jobbfajta IEM-e a ie60/8/80/800 személyében, de ezek se ár bajnokok, de legalább értelmesen szólnak. Ezek alatt értelmetlen a márkával foglalkozni.
A Momentum IEM kétségtelenül a leghosszabb Sennheiser termék, nem véletlen hogy itt nem ajánlott a márka, úgy hogy meg lett hallgatva a többségük.
A hangot félrerakva, amivel 10e kategóriában talán elmegy, egyszerűen anyagminőségre szörnyű. A kábeltől kezdve a házig minden a legolcsóbb kategória, gyakorlatilag tönkremenésre tervezet kábel vezetéssel, jó fényesre lakkozva, hogy jól kitűnjön a sok divat füles közül. A nevet kivéve sok pozitívum nincs benne.

(#69589) Tulku


Tulku
veterán

Na nomonotól bevásároltam egy Audeze Isine20 fülest (fejest?) tegnap...

Kábel upgrade a hét végén, egy 40-es évek beli Litz-re cserélem a gyárit ami igazán nem túl acélos..

Hordozhatósága egyeseknek horror lehet, a kb 6-8 mm-es vetőcső lévén, ráadásul elég kacifántos a kinézete...
Fülön sokkal kevésbé nevetséges mint vártam...persze aki CIEM-et is rak a füléba,annak már ez meg sem kottyan...

Nyitott fülhallgató...a külvilág minden nesze behallatszik, talán kissé kevésbé, mint egy nyitott fejesnél, de tömegközlekedésre nem ajánlom...maximum utcára, kutyasétáltatáshoz...esetleg hosszabb sétákra zöldben...

Viszont rettenetes előnye a fejesekkel szemben hogy semmit nem hallanak a többiek...ez pozitívum, sajnos ezért kellett megválnom az LCD2-től...

És most a pozitívumok:

Hangban egyszerűen fenomenális...olyan térérzet és "ott lét" amit eddig egyetlen fülestől sem hallottam (Laylától is csak részben)...egy roppant természetes megszólalás hatalmas közepekkel...pont ahogy én szeretem...

Most nehéz helyzetben lennék ha választani kellene a Layla és az Isine20 között...de nem teszem, mert mindkettőt használom...egyiket utcára, másikat otthonra...

(#69590) s4tch válasza kippi86 (#69575) üzenetére


s4tch
veterán

2DD+2BA ennyiért elég csábító, head-fin elég sokan rendeltek már belőle. Az a frekimenet milyen már :DDD

(#69591) schawo válasza s4tch (#69590) üzenetére


schawo
titán

Nem is értem, hogy van pofájuk ilyen kamu grafikont kitenni. Még a skála sem stimmel, 20 Hz-től 6kHz-ig megy .

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69592) Gabbbb válasza schawo (#69591) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Kamu, vagy sem, első ránézésre látszik, hogy gyenge a hangminőség. (11db eltérés is van :DD :DD ) Ha kamu és ennél véletlenül sokkal jobb lenne, akkor elnézést kérek :))

[ Szerkesztve ]

(#69593) Tulku válasza schawo (#69591) üzenetére


Tulku
veterán

Megnéztem a robbantott ábrát...az egyik BA a vetőcsőben még OK, de mit csinál a másik a test oldalára lőve a hangot...ez valami világméretű újítás?

Mindjárt írok Harvey-nek hogy nagyon le van maradva ezzel a freqphase-zel meg 4th crossowerrel :)

(#69594) schawo válasza Gabbbb (#69592) üzenetére


schawo
titán

Egy ilyen frekimenet grafikonról legfeljebb azt lehet biztonsággal leolvasni, hogy kamu. Eleve nem tudjuk, hogy kompenzált ábrát látunk, vagy sem, ha igen, milyen függvénnyel kompenzálták. Ráadásul az egyenletességérzést egy csomó minden befolyásolja. Egy vízesés és egy torzításgrafikon nélkül biztosat (sőt, valószínűt is) csak füllel lehetne mondani az észlelt egyenletességről. Ráadásul az ilyen grafikonok hajlamosak hibás prekoncepciót elvetni a nézőben, ami befolyásolja az empirikus vizsgálatot. (Mindenki biztosban hallja azt, amit egy grafikonról leolvas, mint annak az ellenkezőjét.)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69595) #16820480 válasza #93966848 (#69586) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem akik leszólják itt a topikban, azoknak megvolt a Momentum, IE60, IE80 és IE800 is, meg néhány "olcsóbb" a CX sorozatból. Az a baj, hogy a Sennheiser olyan 15 éve nem fejleszt érdemben fülhallgatót, ami akkor volt, azt használja manapság is, csak újracsomagolva. 15 éve még elment, mert nem volt érdemi konkurencia, de manapság már a zöldséges is iem-et gyárt Kínában. A CX vonal szóra sem érdemes hangban, az IE60-80 az kb egy Soundmagic E10 hangját hozza, az IE800 meg talán egy RHA T10-ét, ha jóindulatú akarok lenni vele (mert amúgy igazából szerintem szörnyű az IE800 hangja is, ártól függetlenül).

A Momentum meg egy átcímkézett CX lényegében, hasonló hangminőséggel. Ezért szóljuk le a márkát, nem divatból. Hasonló igaz egyébként az AKG-re is iem vonalon (kivéve a K3003-at), pedig fejeseik nagyon jók vannak amúgy.

(#69596) schawo válasza Tulku (#69593) üzenetére


schawo
titán

Kissé furcsa, valóban, én is néztem, de ez is egy módja a hangolásnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69597) K1LLMy53Lf válasza #93966848 (#69586) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Szerintem sokan hallottuk itt a Senn Momentum IEM-et. Hasonló a véleményem, mint vincze1 kolléga is írt: bőven 10k alatt van a hangja, minőségre, ahogy az nemrég ki is derült, nem a legjobb finoman fogalmazva.

De egyébként pont emiatt kérdeztem, hogy itt olvastad-e a véleményeket (nem pedig a neten a 200tonna fizetett review-t). Mert itteni vélemények alapján nem hiszem, hogy megvetted volna. Persze nyugodtan lehet azt mondani, hogy divatból szidnak itt emberek márkákat, szíved joga, hogy így gondold.

Nem mondom, hogy nem leszel boldog a Senn Momentum-mal, főleg, ha előtte hasonlóan márkás, olcsóbb(10-15k) füleseid voltak, mert azokhoz viszonyítva egész hallgatható. De ugyanakkor jobban jársz, ha az itt ajánlott 10-15k-s füleseket messze elkerülöd, mert eléggé mellbevágó dolog rádöbbenni, hogy $100t adtál vmiért, amit egy kis $20-30os cucc bőven tud, vagy épp leköröz.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69598) #93966848


#93966848
törölt tag

Köszönöm szépen az érdemi válaszokat a momentumrol! :R

(#69599) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#69597) üzenetére


Tulku
veterán

KB 2 hétig bírtam az in eart...aztán meghallgattam Szentkuti GR07-ét és közöltem vele, hogy nem adom vissza, kérjen érte pénzt, amit nem szégyell...na kb ennyi a különbség...örültem hogy 10-ért elment a sennheiser...

(#69600) bozont válasza assemble (#69546) üzenetére


bozont
veterán

Nekem valószínűleg a fülesnél törhetett meg, ha ott mozgattam egy-egy pillanatra megszólalt. Lehet teszek majd egy próbát a kábeljavítással, de úgy voltam ha megadja magát, akkor keresek valami hasonlót egy picit több méllyel. Így berendelek egy GR07 BE-t.

Más. Még mindig keresek egy korrekt BT fülest munkahelyre, de ahogy egyre jobban beleásom magam a témában, nem fogom megúszni 20e alatt ha korrekt hangáz szeretnék min 7 óra üzemidővel.
De talán megvan a jelölt, mégpedig a Mee Audio X8. Majd meglátjuk mennyire igazak a tesztek, tapasztalatok vele. A Meizu EP51-et is dicsérik, de szerintem nagyon gyenge, pedig egyáltalán nem vártam tőle sokat, de még azt is alulmúlta (főleg a közép és magas tartományban, a mélye meglepően korrekt).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.