Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) holozis_HUN válasza f4lcon (#70050) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez hangszóróra (esetemben bluetooth hangszóró) is vonatkozik? Mert ha kell jacken keresztül nyomok rajta pár zajt.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70052) #16820480 válasza f4lcon (#70050) üzenetére


#16820480
törölt tag

Dehogynem, amikor meghal a driver, akkor elég jelentős változás áll be a hangzásban :)) De remélhetőleg az csak több tízezer óra után következik be.

(#70053) s4tch válasza Bodz (#70046) üzenetére


s4tch
veterán

...és nálam kötött ki :) Ezúton is köszi a bombabiztos csomagolást és a gyors postázást! A füles hangjáról majd írok bővebben, az első benyomások nagyon kedvezőek, telefonról sem élvezhetetlen, sőt.

(#70054) *Ropi* válasza vicze (#70045) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, tudhattam volna, hogy kérdés előtt használjam a keresőt: epic fail. :B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70055) radiokr25


radiokr25
csendes tag

Kz ZS5 szétszedtem darabokra , a vetőcső műanyag rács széle lejött ahogy leszedtem az illesztéket.
https://goo.gl/photos/rFiQaQ4PYoEqG7BM9

Igor felrakta a tesztet a zs5 ről

Az egyik BA HVEK 30095
a többin nincs jelölés.
https://world.taobao.com/item/548182176893.htm?spm=a1z3s.7901011.0.0.46Pn0w
szerintem ez

[ Szerkesztve ]

(#70056) darvinya válasza radiokr25 (#70055) üzenetére


darvinya
titán

1. Van link gomb is.
2. Ilyen szétbarmolást inkább hanyagolom, mert erre… képes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70057) radiokr25 válasza radiokr25 (#70055) üzenetére


radiokr25
csendes tag

[link]
doksi

[ Szerkesztve ]

(#70058) Tulku


Tulku
veterán

JH Audio Layla romok....

(#70059) darvinya válasza Tulku (#70058) üzenetére


darvinya
titán

Ez tényleg romok, ebből max. újraépítet házzal lesz megint használható.
(Üvegszál/szénszál tudok, de formát amire felvinni külön kell CNC-ni ami nem olcsó)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70060) Tulku válasza darvinya (#70059) üzenetére


Tulku
veterán

Van mán neki háza :)

(#70061) darvinya válasza Tulku (#70060) üzenetére


darvinya
titán

Vettél külön házat. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70062) Bodz válasza Tulku (#70058) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem te vagy az egyetlen az országban, aki egy cirka 2000 dolláros fülest szétbarmol. :D

[ Szerkesztve ]

(#70063) holozis_HUN válasza Bodz (#70062) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Szerintme egész Európában, de lehet az egész viágon :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70064) vicze válasza Bodz (#70062) üzenetére


vicze
félisten

Az országban? :)

(#70065) monti0222w válasza s4tch (#70053) üzenetére


monti0222w
addikt

Az AKG-t vetted meg? Erre kíváncsi leszek, bár a kialakítása miatt nem bejövő. A beszámolót mindenesetre várom, ezek szerint a Pro 6 kihajtja?

(#70066) Bodz


Bodz
nagyúr

A Naprendszerben. :D

(#70067) s4tch válasza monti0222w (#70065) üzenetére


s4tch
veterán

Igen. A kialakítás alatt a fül mögötti kábelvezetést érted? Behelyezni tényleg macerásabb, mint egy "normál" fülest, de ahogy bekerül a helyére, nagyon kényelmes. Ez meg nem túl nagy ház, szépen besimul a fülkagylóba, oldalt fekve is lehet vele hallgatózni. A Pro 6-ról sem szól rosszul, illetve a Pro 6-ról is qrvajól szól. A Denon DA300 nem ad hozzá annyi pluszt, hogy kapásból elkezdjek valami hordozható erőgép után nézni. Persze a Pro 6 nem is a fejes erősítők csimborasszója, de egyelőre jó ez a tudatlan ártatlanság, nem hiányzik, hogy halljam, mit tud egy igazán erős forrásról.

Tulku: :Y

(#70068) #16820480 válasza s4tch (#70067) üzenetére


#16820480
törölt tag

Merre is laksz? Esetleg valamikor egy próba...? :)

(#70069) s4tch válasza #16820480 (#70068) üzenetére


s4tch
veterán

Gyöngyösön, de anyós Bp-n él, havi 1-2 alkalommal megyünk felé.

Ha összehozzuk, hozd a saját illesztékeidet, nekem úgy tűnik, arra elég kényes ez is. Nekem az olcsó kínai szivacs illesztékekkel marad csak a fülemben, ezekkel viszont nagyon kényelmes, és szép levegős, finom hangja van úgy is, hogy a szivacs valamit megfog a magasakból. Végigpróbáltam az összes szilikont, ami itthon van, mind tökéletlenül zár. Keríteni kéne egy adag JVC Spiral Dotot, hátha...

(#70070) #16820480 válasza s4tch (#70069) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az jó, akkor szerintem össze tudjuk hozni, ha belefér a családi program mellé :)

Én most Sony illesztéket használok leginkább, de a Spiral Dot sem rossz. Azt hiszem Tulkunak van, ha még megvan.

(#70071) monti0222w válasza s4tch (#70067) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen azt értettem, a hangképe, karaktere, az semleges?

(#70072) Tulku válasza Bodz (#70062) üzenetére


Tulku
veterán

Mér?

Szól...jobban...és illeszkedik...

No tehát:

Hangzásbeli különbség univerzális és custom Layla között

A tér, hangszínpad nagyobb, mélyebb, magasabb és szélesebb lett. Basszus feszesebb, jobban kontrollálható a rezisztorral. Minden közelebb van, jobban ott vagyok a zenében. Mondjuk Laylánál amúgy sem nehéz közel kerülni...
A legszembetűnőbb a téren kívül a közepek direktsége....jobban harapnak....persze megmaradt a simaság, de belekerült némi fűszer, ez összesítve azzal hogy mindenki előrébb áll, kissé direktebb hangzást eredményez...az biztos, hogy háttér zenélésre nem használható, vagy korlátozottan...

Magasan a legjobb hang amit zárt hangkeltőtől hallottam eddig...ehhez kétség sem fér...

(#70073) s4tch válasza monti0222w (#70071) üzenetére


s4tch
veterán

Azt nem mondanám, színez ez is, de nagyon kellemes, szellős, puha, mégsem lusta hang. Viszont Bodz és egy head-fis tulaj egybehangzó véleménye szerint egyik forrásom sem hajtja ki rendesen.

(#70074) NandorHUN válasza TheZukker (#69946) üzenetére


NandorHUN
addikt

Jó kérdés, meg hogy hogyan is lesz ez megoldva :D

Én pl. Vsonic VSD3-amat (detachable) külön-külön rendeltem meg mert sokkal olcsóbb és minőségi megoldást kaptam így: rendeltem 4 drivert külön és külön minőségi kábeleket hozzá. Jobb hangot ad, jobban bírja a strapát és még olcsóbb is volt, mintha dobozban egybe jött volna.

Kérdés, hogy ilyen "trükkös" megoldásokkal mint tudnának kezdeni ... :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#70075) Bodz válasza Tulku (#70072) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aztán kinek fogod így eladni, ha úgy alakul?

(#70073) s4tch: Jaja, hála istennek, kellemesen színez.

[ Szerkesztve ]

(#70076) Tulku válasza Bodz (#70075) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt mán senkinek..ez az enyim marad... :D

(#70077) TheZukker


TheZukker
tag

A foam tipek messze túl kényelmesek ahhoz, hogy ne ezeket használjam, viszont folyton benne maradnak a fülemben kivételkor. :N Complyn kívül van normális alternatíva, vagy ha ezek is lecsúsznak a helyükről, akkor az is le fog?

(#70078) Bodz válasza TheZukker (#70077) üzenetére


Bodz
nagyúr

A vetőcsőnek megfelelő méretűt kell választani, akkor nem csúszik le.

[ Szerkesztve ]

(#70079) TheZukker válasza Bodz (#70078) üzenetére


TheZukker
tag

Ez volt a füles mellé a dobozban, csak nem rontották el.

[ Szerkesztve ]

(#70080) Bodz válasza TheZukker (#70079) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor nem megfelelő a méret vagy nem jól húztad rá. Esetleg a füledben karmok vannak, de az elég valószínűtlen. :D

[ Szerkesztve ]

(#70081) TheZukker válasza Bodz (#70080) üzenetére


TheZukker
tag

Addig húztam, míg a belső kis megállító perem van, szóval a méret lehet.
Csak nem található a mérete sehol.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#70082) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Egy számomra apokaliptikus katasztrófa elhárításában szeretném segítségeteket kérni. Van nekem egy régi Samsung S2 telefonom, melyet lecseréltem egy Xiaomi Mi5-re. Persze headset nem járt hozzá. Sebaj, gondoltam jó lesz az S2-esé. Rosszul gondoltam. Sajnos rövidebb a jack csatlakozója a szabványnál, így nem megy bele a telefon csatlakozójának aljáig, minek következtében csak a bal oldal szól. :O Van esetleg olyan jack adapter ami ezt a problémát megoldja? Na és persze az is jó lenne, ha Budapest területén lenne olyan üzlet ahol kapható. Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#70083) Lathronos válasza Lathronos (#70082) üzenetére


Lathronos
őstag

Rosszul írtam, nem rövidebb, én néztem el. Viszont nem szól a jobb oldal akkor sem. :W

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#70084) GML válasza Lathronos (#70083) üzenetére


GML
őstag

OMTP->CTIA átalkító kell neked. Bármely MM, madarasteszkó kínálatában megtalálhtod.

(#70085) vicze válasza Lathronos (#70082) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy értsd az előző korrekt választ nézd meg az összefoglalót, ott le van írva mi is ez.
Lényegében a S2 túl öreg már.

(#70086) Spíler válasza Lathronos (#70083) üzenetére


Spíler
őstag

Azt hiszem ez kell neked,vagy egy új füles,mert ha az S2-esét használod az se mai darab,kisebb csoda,hogy még működik,persze ha használtad.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#70087) cubix


cubix
tag

Muziker kedvezmény kupon:
30000Ft felett 2000Ft kedvezmény:
HUFjackpotA9
90000Ft felett 6000Ft kedvezmény:
HUFjackpotB9

「시작이 반이다」

(#70088) monti0222w válasza s4tch (#70073) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen, meghallgatnám kíváncsigból, egy G6-n elgondolkodnék a helyedben, szerintem az kihajtaná.

(#70089) fericske válasza monti0222w (#70088) üzenetére


fericske
addikt

LG G6-ra gondolsz?
Mert akkor csak a koreai verzió jöhetne, csak abban vannak hifi modulok. Az európai és amerikai piacra szánt modellekből kimaradt. Az utóbbi piacnál még a vezetékmentes töltés lehetősége is.
Az új HTC U11-ben sincs nekünkvalóság, az csak a C csatlakozóra gyúrt. Átalakítóval analóg füleshez picsafüst.

[ Szerkesztve ]

(#70090) s4tch válasza monti0222w (#70088) üzenetére


s4tch
veterán

Írok neked is, ha arra megyek.

(#70089) fericske: szerintem monti vágja, hogy a H870DS-re kéne gyúrni. :) Ebayen kapható európai eladóktól 450 euró körül, és itthon is elérhető 150e körüli áron.

(#70091) Frawly


Frawly
veterán

Bocs az offért, de az összefoglaló legelején annak a modern betűtípusnak mi a neve? Nagyon tetszik.

(#70092) monti0222w válasza fericske (#70089) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen a koreai változat ami megérné a zeneisége miatt, mint LG nem mozdulnék rá, de a Quad dac miatt szerintem érdemes lenne!. :K Lenne több jelölt is, de azok még nem jelentek meg és az árazásuk is, drága kategóriába tartoznak.

s4tch: Megköszönőm a szívességed. :K

[ Szerkesztve ]

(#70093) Scarabeus


Scarabeus
tag

Véleményt szeretnék formálni az ebay-en vásárolt, itt több ember által is ajánlott BT fülesről ami ~ 2500 forintba fájt. [link]

Számomra ez harmat gyenge. Nem tudom, más BT fülesek hogyan muzsikálhatnak de azért én többet vártam tőle, annyira volt itt istenítve. Se hangerő, se tér, egy macskanyávogás az egész. Basszusról nem is beszélve, az szinte egyenlő a nullával. EQ-val minimálisan javítható, de ha a BT fülesek ennyit tudnak ennyi pénzért akkor talán jobb lett volna nem megrendelnem. Mindenesetre ha már megvan vissza nem küldöm, még futásnál talán a semmitől több. Persze majd ha megmarad a fülemben.. :)

Összehasonlítási alap: Xiaomi Hybrid. Legelső széria, nem PRO. Számomra itt kezdődik egy fülhallgató, nyílván ilyen szintet nem vártam tőle, főleg hogy vezeték nélküli a technológia és fele annyiba került, de ha a Hybrid 10 pont akkor ez a BT noname maximum 2 pontot érdemel tőlem.

És lám lám.. tegnap észrevettem, hogy a Hybrid jobb része nem olyan hangos, mint a bal. Rossz lenne a fülem? Megnéztem más forrással ott is hallottam, ki-be tettem a 2 oldalit külön-külön egyértelmű volt. Majd levettem a korongot, és megtiszogattam a membránt. Odáig jutottunk, hogy már szinte elnémult a jobb oldala.
Gyanítom, hogy nem kábel gond van.

Valami ötlet mi történhetett vele? :(

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#70094) Tulku


Tulku
veterán

Lassan a végéhez közeledem....

Faceplate kissé steampunk-os lett, de most ez marad...mikor kész lettem vele, akkor gondoltam rá, hogy tán lehet kissé sokan tekintenek rám sajnálkozó tekintettel az utcán...majd...

Még finish hátravan, úgy hogy nem egyenletes a lakk felülete...

Hang meg olyan amilyen...eszméletlen...

Ezt nem tudom hogy közelíti hangban majd a jövő héten az U12...

(#70095) Frawly válasza Scarabeus (#70093) üzenetére


Frawly
veterán

Valószínűleg igazad van, de ennyiért mit vártál? Ilyen olcsón még vezetékestől sem lehetne túl nagy minőségi szintet elvárni, BT-s füleseknél meg aztán végképp mélyebben kell belenyúlni a zsebbe, ha azt akarod, hogy akár csak megközelítsen egy normális vezetékest.

(#70096) s4tch válasza Scarabeus (#70093) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem is elég gyenge, de ha megfelelően illeszkedik, akkor van mélye. Igazából csak az van neki...

(#70097) mateus válasza Scarabeus (#70093) üzenetére


mateus
senior tag

Én nem is mertem megrendelni, de kíváncsi lennék a hangjára.
Nekem egy QCY QY12 és egy Brainwavz Blu-200 van (és most adtam el az Awei A990-et), mindegyik kicsit máshogy szólt, de egyikre se tudom mondani h szörnyű lenne. Bőven van hangerő és basszus is.
Sportolás, futás, melóba utazás közben tökéletes bármelyik.

(#70098) ktommy91 válasza Frawly (#70095) üzenetére


ktommy91
addikt

Aéózért ez nem így van, hogy ami olcsó az xar is. 5.9$-os QCY QY7-ről, azért ennél sokkal jobb véleménnyel vagyok. Sőt, mióta megy az aptx és felkerült az ARISE Viperrel kiegészítve, azóta kifejezetten szeretem hallgatni, nem érzem rosszabbnak az előd Piston 2-nél. Tudom, az sem egy nagyágyú, de azért nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#70099) Bodz válasza Tulku (#70094) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem bejön a steampunk. :K

(#70098) ktommy91: Max árukért jók ezek a bt fülesek, meg ha nem akar az ember sokat költeni.
Most az egyszer legyünk őszinték, amúgy egy kalap szar az összes. A topikban ajánlottak közül elég sokat hallottam (ismerősök, barátok szorgalmasan veszik), de meh...

[ Szerkesztve ]

(#70100) darvinya válasza Scarabeus (#70093) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem (mint tulaj is) vagy rossz a tied, vagy valami készülékkel van gond ami adja BT-t.
Szivesen megnézném mi a gond vele, ha elhozod.

(#70094) Tulku

Nekem tetszik.
Főleg akkor lenne nagy szám, ha zenére még mozognának a fogaskerekek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.