Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) *Ropi* válasza *Ropi* (#69799) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet a vége az lesz, hogy átépítem a Tronsmartot az Awei házába: akkor lesz APT-X-em is a ráműtött Sony füles mellé. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69802) toth_janika válasza marositech (#69761) üzenetére


toth_janika
őstag

Én is feltettem egy nagyon hasonló kérdést, de engem sem méltattak válaszra... Úgy tűnik eléggé kis zárt közösség ez, és nem igazán akarnak segíteni az "idegeneknek". Egymással jól elbeszélgetnek, de felejtsd el, hogy választ kapsz :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#69803) #16820480 válasza toth_janika (#69802) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nem fordult meg a fejedben, hogy esetleg senkinek nincs ötlete a témához...? Vagy úgy lenne jobb, ha mindenki, aki erre jár beírná, hogy bocsi, nem tudok segíteni?
10k körüli BT fülesek vannak ilyen Awei, QCY, stb gyártóktól, de nem igazán sportra lett kitalálva a legtöbb. Arról pedig nem nagyon van ezek szerint tapasztalat, hogy melyik mennyire vízálló, így ebben tényleg nem tudok segíteni. Az X6 Pro, ami most itt van nálam elvileg izzadtságálló, de például a mikrofonnál nyitott a távirányító része, így az kötve hiszem, hogy kibírna egy esőt mondjuk.

(#69804) Blackmirror válasza #16820480 (#69803) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Erről az x6proról mi a véleményed ?
Visszalapoztam picit de nem láttam . Vagy még friss hús és nem írtál róla ? :D
Én megrendeltem egy Aweit, de még nem érkezett meg, ha nem lesz jó akkor tovább kell keresgélnem.
Ha az EarPods szintjét hozza (ami ugye nem csúcs ) nekem már jó

iPhone X@R, iPad Pro

(#69805) #16820480 válasza Blackmirror (#69804) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Earpods a maga kategóriájában amúgy egy egész jó füles, nekem is van egy, leginkább telefonálásra.

Hát, az X6 eddig vegyes érzéseket vált ki belőlem, a hangja nem olyan rossz, teljesen hallgatható, kényelemre szerintem kiváló, ellenben a hangszigetelés nem annyira király, metrón alig hallani. Illetve időnként azért megakad egy kicsit a zene, bár velem nem fordul annyira gyakran elő, hogy igazán zavaró legyen, de más már panaszkodott itt a topikban.
Mondjuk én úgy hordom inkább, hogy nem a tarkóm mögött van a kábel, csak lefelé lóg elől.

(#69806) holozis_HUN válasza #16820480 (#69805) üzenetére


holozis_HUN
veterán

LeEco féle earpodsról véleménye van valakinek?

Azért válasz, mert earpodsról beszéltél :B

Barátnőmnek vennék fülest, de nem szereti, ha belemegy a füléve úgy, mint az agybadugós fülesek, amit általában használunk. Az a sima mezei szerintem nem tud kiadni elég basszust, hogy jó legyen, nagyon távol van a fültől, illetve sok hallatszik ki a külvilághoz (nem tudom a nevét, régen voltak ilyenek a fülesek)
Ezért earpodsra gondoltam, ez olyan arany közép, nem mászik bele a fülbe annyira, de nem is hallatszik ki minden.

Van valami earpods szerű füles 10 euro környékén, amiben a basszus normális és szépen szól?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69807) Z.É.T. válasza Csápájev (#69789) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nincs most a közelemben Xiaomi, de megnézheted a fejlesztői lehetőségek között, hátha van ilyen csúszka:

(#69808) #16820480 válasza holozis_HUN (#69806) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ilyen kis hangkeltőknél akkor van normális basszus-érzete az embernek, ha a füles kellően beleékelődik a fülbe. Most az ilyen earbud kialakításnál az igazából a fülkagylót jelenti, szóval vagy azt fogja nyomni, vagy a külső hallójáratot az in-ear kialakításnál.
Én a Leeco earpods fülesét nem hallottam, arról nem tudok nyilatkozni.

(#69809) holozis_HUN válasza #16820480 (#69808) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Earbud füleseket szereri, igen. In ear-t nem. Ezért gondoltam earpods szerű fülesre. Van valami ajánlott? Lehet type c és jack is.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69810) vicze válasza holozis_HUN (#69806) üzenetére


vicze
félisten

A LeEco-nal tudtommal csak USB-C-s fülese van, szóval hacsak nem USB-C-s a fülese, akkor mindegy hogy szól kiesik, de még akkor is árban elég közel van az Apple termékéhez.

(#69811) Blackmirror válasza #16820480 (#69805) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Telefonálásra teljesen jó az earpods. Zenére nem szeretem , nem szigetel kicsit kényelmetlen , hangzásra meg vmi olyanra vágynék mint a régi kis Sony mdr ex50. Csak bt-vel mert iPhone 7 nem hagy nagyon más választást .
Most az Awei a920BL-t várom , nem igazán fűzök hozzá nagy reményeket de amennyibe kerül nem egy nagy összeg , ha nem jön be akkor 3000 Ft bukta.

iPhone X@R, iPad Pro

(#69812) holozis_HUN válasza Blackmirror (#69811) üzenetére


holozis_HUN
veterán

QCY QY 19?

Bluetooth.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69813) mateus válasza Blackmirror (#69811) üzenetére


mateus
senior tag

Szerintem nagyot nem fogsz benne csalódni.
Én 4 félét rendeltem a 10e alatti kategóriában (és pont az Awei hangzása nyerte el a legjobban a tetszésem ha elvonatkoztatok az 55-ről 25 dolcsira leárazott Brainwavz-tól).
Pont azért rendeltem több félét, mert nem tudtam melyik hogy jön be, de mindegyik használható volt utazás során, vagy sportolás alatti zenehallgatáshoz. Ha meg minőségi, tiszta zenét akarok hallgatni, akkor otthon fejhallgatóval:)

(#69814) Blackmirror válasza holozis_HUN (#69812) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Ha nem jön be az Awei , akkor az lehet a következő áldozat , köszi.
A gearbestről vettem, elég sokat kell rá várni.

mateus: na ez biztató , hátha.... :))
Ha muszáj akkor hajlandó lennék én rá kiadni többet is, de most abból indulok ki, hogy ha azzal a sonyval jól elvoltam ( kb 6000 Ft volt) akkor ebben sem kell az überminőséget keresnem azért hogy néha hallgassam a spotifyt a telefonomon.

iPhone X@R, iPad Pro

(#69815) mateus válasza Blackmirror (#69814) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem van egy QCY QC12 is ami Aptx-es, de nekem mégis egy kicsivel jobban bejön az Awei A990 hangja.
Igaz sportoláshoz a QCY marad, mivel az tud úgy bent maradni a fülben a kis gumikampóval, hogy nem mozog meg nem húzza le a kis hangerővezérlő panel.
De ha nem futáshoz kell, akkor meg inkább az Awei.
(Az mpow volt a legdrágább a maga 22 dolcsis árával, de mégis azt adtam el a 4 közül, abban már túl sok volt a basszus nekem, pedig szeretem ha van)

[ Szerkesztve ]

(#69816) #16820480 válasza mateus (#69815) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként az iphone nem támogatja az aptX-et, szóval aki ahhoz venne, annak ez a része mindegy is :)

(#69817) Spíler válasza Blackmirror (#69814) üzenetére


Spíler
őstag

Az Awei A920 az áráért teljesen rendben van,kb.1 hete használom és elégedett vagyok vele.Csúcs hangminőséget ugye eleve nem várunk tőle.Kényelmes,tűrhető hangú,4órát biztosan bír 1 töltéssel,bőven jó hangerő,falon keresztül is 3-4m hatótáv,akadály nélkül 10-12m simán szaggatás nélkül.Nekem kicsit sok volt a mély de gumiharang csere után teljesen korrekt hangja van(talán valamelyik Pistoné került rá,nem tudom mert ömlesztve van),mondjuk a fejhallgatóim közt sem szeretem a túl meleg hangúakat,inkább a kiegyenlítettebb hangzás jön be.Kezelőegység jól kezelhető,rögtön érzed melyik gomb micsoda,nem úgy mint pl. a Piston 3-nál.Talán egyetlen hátrányát tudnám megemlíteni,hogy az akkus fele néha elhúzza a másik felét,hiába könnyű.10-15 percenként igazítani kell,de ennél nagyobb baj ne legyen ;)
Ja és a lényeg,végre nem zavar a kábel autóba,főzés közben stb.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#69818) holozis_HUN válasza Spíler (#69817) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Pistonhoz képest hogy szól?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69819) Spíler válasza holozis_HUN (#69818) üzenetére


Spíler
őstag

Piston kicsit részletesebb,tisztább,talán dinamikusabb is,de a kábel hiánya ezt megbocsáthatóvá teszi.Ha nincsenek extra igényeid,és ha ezt rendelted akkor nincsenek,szerintem barátok lesztek,ennyiért jól teljesít.És ne felejtsük el,hogy a Piston 3 az olcsók közt egy elég jól eltalált darab.Szerintem.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#69820) holozis_HUN válasza Spíler (#69819) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Még nem tervezek bluetooth fülest venni, várom, hogy kicsit fejlődjön :B

Illetve várok egy Apt-X support megnyitását a telóm esetében, elvileg kernel szinten lehet megnyitni az Apt-X-et, és akkor már ugye az Xtreme sound moddal megnyílik az Apt-X HD, ezek mire megtörténnek remélem kicsit olcsósodik/fejlődik a technológia és olyan 1 év múlva 7k környékén kapható lesz egy Apt-X HD-s bluetooth füles :B

Bár igazából Spotify 320 kbps mp3-hoz szerintem elég lehet egy bluetooth füles is, ki tudja. Most a cél egy Blitzwolf BW-ES1 :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69821) vicze válasza holozis_HUN (#69820) üzenetére


vicze
félisten

Az AptX egy codec semmi több, akár az MP3. Csupán a rendszerben kell jelen legyen a megfelelő lib, és a konfigfájlban engedélyezve, kernelhez semmi köze. Kizárólag root kell hozzá.

"7k környékén kapható lesz egy Apt-X HD-s bluetooth füles"
Ezt hiába várod, túl drága a license ahhoz hogy olcsó eszközbe kerüljön. AptX 385kbps-el eleve magasabb mint a 320-as ogg, így ott nyilván nem érzékelés semmi különbséget már.

[ Szerkesztve ]

(#69822) holozis_HUN válasza vicze (#69821) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Akkor viszont nem értem, hogy miért nincs benne abban a sound modban, amit használok, csak simán Apt-X HD van benne, ami csak akkor megy, ha alapból van APT-X. Hmmm. Túrom a netet és keresek, hátha fel tudom varázsolni. Bár nincs Apt-X-es bluetooth cuccom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#69823) mateus


mateus
senior tag

Amúgy ez az aptx dolog hogy működik?
Ha tudja a füles és a teló is, akkor automatikusan megy, vagy ehhez kell vmi külön lejátszó / mód beállítás?

(#69824) mateus válasza holozis_HUN (#69820) üzenetére


mateus
senior tag

Nemrég én is berendeltem egy BW ES1-et, én nagyon szeretem, de néhány ismerősöm szerint túl sok a magas alapból. Én kb 2 perc alatt megszoktam, és szerintem szépen, tisztán szól. De az se mindegy milyen illesztékkel használod, meg kell találni neked melyikkel jobb.

(#69825) darvinya válasza mateus (#69823) üzenetére


darvinya
titán

Nincs külön beállítás, ezt maga elintézi.
Amúgy ha minden stimmel, akkor használja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69826) vicze válasza holozis_HUN (#69822) üzenetére


vicze
félisten

Amennyiben Qualcomm SoC van a telódban ennek működnie kéne.

(#69827) f4lcon


f4lcon
őstag

csináljunk BT füles talit részemről OK
sheratan is vesz addig egy Meizu EP bármennyi a száma fülest a MeeElectronics mellé és meg is vagyunk

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69828) marositech válasza #16820480 (#69803) üzenetére


marositech
senior tag

És még neked áll feljebb...elnézést a kérdés miatt, legközelebb nem lesz ilyen...megígérjük.
Biztos, hogy jó ez hozzáállás így?

Amúgy, meg köszönöm a tippet. :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#69829) vicze válasza marositech (#69828) üzenetére


vicze
félisten

A válasz a kérdésre az hogy "nincs" pont. 10e-ert nem kapsz valóban vízállót, az valahol 20-30 körül kezdődik.
Ez jobb?

(#69830) marositech válasza vicze (#69829) üzenetére


marositech
senior tag

Köszönöm!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#69831) Tulku válasza vicze (#69829) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként milyen az a vízálló fülhallgató...világosítson már fel valaki?
Beleteszem vízbe a membránt és semmi baja?
Érdekes....

(#69832) s4tch


s4tch
veterán

Lőttem egy KZ ZS5-ot. 2DD+2BA, head-fi-n komoly a hype, ennyit megért a próba kedvéért, kíváncsi leszek rá.

(#69833) Bodz válasza s4tch (#69832) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szuper. :)

[ Szerkesztve ]

(#69834) darvinya válasza Tulku (#69831) üzenetére


darvinya
titán

Van egy segédhártya hangkeltő előtt, s valójában az rezeg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69835) Tulku


Tulku
veterán

Nos...ez a Vsonic GR09 nem lesz egy népfüles...

Alin már rendelhető, de 320-400 dodó között van, színek függvényében (fehér és arany a 400 az ezüst a 320) tehát borítékolhatóan nem mindenki fog több mint százezret kiadni egy Vsonic-ra...

Hangja biztosan jó...

Egyébként mostanság eléggé a virágukat élik az egymembrános high-eng fülesek, valahogy sok tekintetben természetesnek tartjákj az emberek a hangzásukat az ezer armatúrás fülesek után...

Olyannyira, hogy a Dita és a Hifiman most 2000 dolláros membránossal jelentkezett...

Mivel az Isine20 számomra egy csoda, egy ilyen membránost meghallgatnék...a hibridek egyáltalán nem vonzanak...

(#69836) Bodz válasza Tulku (#69835) üzenetére


Bodz
nagyúr

GR09, hm, carbon nanotube driver. Az ilyen füleseknek van egy jellegzetes hangja.

A természetességben amúgy tényleg van valami.

A hibridek talán annyiban nyerők, hogy általában jobb, puhább, kevésbé fárasztó mély tartományt lehet velük elérni. Persze ez ízlés dolga is. A dd nagyobb légtömeget képes megmozgatni, cserébe lassabb, mint az armatúra (szintén általában).

[ Szerkesztve ]

(#69837) vicze válasza Tulku (#69831) üzenetére


vicze
félisten

IPX7, semmi több. :)
Normál (nem BA) fülesnek sok baja nem lesz a sima víztől, ugye nemlitettem, hogy lett kimosva a az egyik fülesem és semmi hallható baja. De BT-nél azért fontos, hogy az aksi és az elektronika jól szigetelt legyen, különben már a pára pár hónap után hazavágja. Különösen igaz ez edzésre ahol erősen sós nedvességnek teszed ki, ha az bekerül szép lassan korrodál mindent.

(#69838) *Ropi* válasza vicze (#69837) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Tronsmart Encore S1-nél kimerül annyiban a vízállóság, hogy védő gumidugó van az USB csatlakozóján. Maga a mikrofonház körömmel szétpattintható: azon kívül semmilyen szigetelése nincs.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69839) Tulku válasza vicze (#69837) üzenetére


Tulku
veterán

Tehát izzadtságálló....azt hittem víz alatt is lehet hallgatni...új távlatok nyíltak volna előttem, de te lelőtted....

(#69840) Spíler


Spíler
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne,hogy a Beyerdynamic Byron BT-ról van-e valakinek tapasztalata?
Az Awei A920BT után elkapott a "BT láz",kipróbálnék egy Beyert is :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#69841) Bodz válasza Tulku (#69839) üzenetére


Bodz
nagyúr

Van olyan is természetesen. Egyszer próbáltam W273S-t, mondjuk elég szar volt, de tényleg lehetett benne vízben bohóckodni.

[ Szerkesztve ]

(#69842) kemcso válasza Spíler (#69840) üzenetére


kemcso
Ármester

A Beyer régebben nem gyártott fülhallgatót csak átcímkézett, akkor Soundmagic-okat többszörös áron. Szóval óvatosan, nézz körül alaposan, lehet ezt megkapod olcsóbban, ugyanolyan hanggal.

(#69843) #16820480 válasza Tulku (#69839) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ahogy Bodz is írta, van teljesen vízálló is: [link]
Ahogy elnézem ez amellett, hogy kívülről a szokásos gumírozott szigeteléssel látták el, az illeszték felől van valami vízálló réteg még a vetőcső előtt(vagy magát az illesztéket nyomja úgy a füledbe a víz nyomása, hogy légmentesen lezárja a hallójáratot, ezért a vetőcsőbe nem is kerülhet víz már).

De ez meg amúgy nem füles, hanem mp3 lejátszó önmagában. Bár mintha lenne sima BT füles változata is hasonló kialakítással.

marositech: Mi a probléma a stílussal? Szerintem nem írtam semmi sértőt, vagy személyeskedőt, csak próbáltam a dolgot másik oldalról megvilágítani.

[ Szerkesztve ]

(#69844) monti0222w válasza #16820480 (#69843) üzenetére


monti0222w
addikt

Semmi baj nem volt vele, valamit nagyon félre érhetett. :N
Mikor lesz füles talin, tudható már valami?

(#69845) #16820480 válasza monti0222w (#69844) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még egyelőre csak érdeklődés felmérése zajlik, de kb 4-5 ember jelentkezett csak, ami nem baj amúgy, csak akkor megint a mi ízlésünket fogja tükrözni a topik :)

(#69846) Spíler válasza kemcso (#69842) üzenetére


Spíler
őstag

OK,körülnézek.Köszönöm :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#69847) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Budget kategóriában (6k) a Tronsmart Encore S2-t bátran ajánlom, az Awei A920 kialakítása, vagyis a böhöm kontroller miatt nekem kényelmetlen volt, így ilyen nyakasra tértem át. Teljesen korrekt a hangminőség, kevesebb a háttérzaj is, és 12 órát bír ki elvileg. Nem mértem le konkrétan, de közelíti az értéket.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#69848) monti0222w válasza #16820480 (#69845) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi, nem váltanék, de meghallgatnék pár Bluetooth-s fülest a kíváncsiság miatt. Ki tudja, lehet ez lesz a jövő?

(#69849) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, sony hybrid EP-EX10A harang beszerzési helyet tudtok ajánlani? Vettem egy vsd3-at, és kicsit kényelmetlen. Köszi.

(#69850) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

olyan fej/füll halgatót keresek (mindegy miylen fejata), ahol a vevő egység maga a fejhalgató, és van egy ADÓ- része amit usb-n kersztül lehet a tv-hez sz.géphez lehet csatlakoztatni.
Létezik még iylensmi?
ha igen mi a neve?
ESETLEg tudsz Nekem egy vagy két normálisabb tipust mondatni, ami azért, 20k alatt van?
a Normális értékes választ tisztelettel előre is megköszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.