Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) Tulku válasza schawo (#69499) üzenetére


Tulku
veterán

Ha beönti egy egyéni fülillesztékbe az egész hóbelevancot :D

(#69502) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Van jelenleg egy LG HBS-900-am. Lassan 1,5 éve használom napi szinten, bár már lehet több, kezd egy kicsit "megcsuklani" a bal oldala, vagyis lötyög, forog, szal nem tudom meddig fogja még bírni, de nem lepődnék meg ha egyszer csak leesne az akkus fele.

Jelenleg ezt mire lenne érdemes lecserélni, ami hasonló árkategóriát képvisel, és szintén Bluetooth-os és APT-x-es is, lehetőség szerint. Az LG felépítése nagyon bevált, vagyis ez a visszahúzható kábel számomra elég szimpatikus.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69503) Gabson730 válasza schawo (#69499) üzenetére


Gabson730
tag

www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=465Isotunes.jpg

De értelmezni kicsit nehéz , mert azt írja az első sorhoz , hogy a nagy érték gyengülést jelent ? wtf mondom ez nem szimplán a csökkenés értéke.. :F

[ Szerkesztve ]

(#69504) Gabson730 válasza Gabson730 (#69503) üzenetére


Gabson730
tag

isotunes

(#69505) Gabson730 válasza Gabson730 (#69504) üzenetére


Gabson730
tag

remélem ez (így már működni fog)

(#69506) monti0222w válasza #93966848 (#69495) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem tudom, azt hiszem hallgattam már, de nem őrzők róla semmit a nevén kívül. :N
Esetleg, ha érdekel megbeszélhetünk egy, időpontot és meghallgathatsz pár fülest ami nálam van, pl. Zéró Audió Tenore, KC06A, vagy a legújabb szerzeményeket az Audió Trinity Vyrus-t, legalább ráhallásod lesz amerre továbbra. :K

kemcso: Egy ideje már meglenne a Meze, csak itt nem javasoltátok, és nem lenne sötét ló, persze a Vyrus-al sem lőttem mellé, sőt nagyon király számomra. Azon gondolkodok, lehet beszerzem a Meze 11 Neo-t kíváncsiságból. :)

[ Szerkesztve ]

(#69507) K1LLMy53Lf válasza monti0222w (#69506) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

inkább egy Icarus IV-et vegyél próbaképp ;]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69508) *Ropi* válasza Gabson730 (#69496) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ismétlés a tudás anyucikája, vagy mi a fütty:

"Hazai bolt is jöhet: ezért nem várnék heteket E-Bay-ről és tsairól."

Mindenesetre köszönöm: a szándék a fontos. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#69509) #16820480 válasza monti0222w (#69506) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hát miért nem mondtad, hogy csak ez tart vissza? :) Tessék, ajánljuk, vedd meg a Meze-t :P

Amúgy azért nem volt ajánlott, mert senki nem ismeri közelebbről, de természetesen ha kísérletezni akarsz, akkor bármi ajánlott, amiről még nem derült ki, hogy szar :K

(#69510) monti0222w válasza #16820480 (#69509) üzenetére


monti0222w
addikt

Most már mindegy,, a Vyrus-al elégedett vagyok, lehet eladom a KC-t, abból az összegből amit kapok érte, meglehetne venni a Meze-t. :K
:K

(#69511) #93966848 válasza monti0222w (#69506) üzenetére


#93966848
törölt tag

Írtam PÜ-t!
kemcso: E80 és Meze 11 Neo mennyire strapabíró?

(#69512) monti0222w válasza #93966848 (#69511) üzenetére


monti0222w
addikt

Ment a válasz is.
A Meze-ről nincs információ még, az E80 meg hozza az erős átlagot, előbb-utóbb mindegyik megadja magát. :K

[ Szerkesztve ]

(#69513) #93966848


#93966848
törölt tag

Mitől audiophile egy füles?Eddig csak az Ostry-ra láttam kiírva, hogy ilyen tulajdonságokkal bír.

(#69514) schawo válasza #93966848 (#69513) üzenetére


schawo
titán

Mert a marketingosztály ráaggatta a jelzőt. Ráadásul teljesen helytelenül, mert az audiofil az ember jelzője. Tehát helyesen (nem szakmailag, hanem nyelvhelyesség szempontjából) "audiofilek számára" kellene hirdetni. De ezt a marketingosztály nem értheti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69515) kemcso válasza #93966848 (#69511) üzenetére


kemcso
Ármester

:D Eddig arról volt szó, hogy senki sem tudja milyen a Meze, nem hallotta, stb. Akkor honnan a szöszből tudjuk, hogy milyen tartós? :U
E80 nagyátlag, kimagaslóan tartósak pl az RHA vastagkábeles termékei (T10 még jól is szól), a Shure is. Ha csak a tartósságot nézzük.

(#69506) monti0222w tudom, emlékszem, de ettől még nem hallotta senki :P

(#69516) #93966848 válasza kemcso (#69515) üzenetére


#93966848
törölt tag

Bíztam benne, hogy legalább 1 embernek van Meze-je, de akkor lehet én leszek az első.Vagyis még contaxg-t megkérdezem :))

55k-ért szóljon is szépen a T10 :D

[ Szerkesztve ]

(#69517) fericske válasza kemcso (#69515) üzenetére


fericske
addikt

Én hallottam, írtam is nemrég. Nem olvasod a topikodat? :)

(#69519) #16820480 válasza fericske (#69517) üzenetére


#16820480
törölt tag

Felosztottuk a topikot, azt a részét én olvastam ;]

proci0: Örülök, hogy tetszik :K A Sennheiser szilikonja elvileg puhább anyagból van, ami lágyít a hangképen is általában. Viszont a DX50-re még csak tőled hallottam, hogy magasba húz :)

(#69520) f4lcon válasza #16820480 (#69519) üzenetére


f4lcon
őstag

én is nagy rajongója vagyok a Sennheiser szilikon illesztékeinek
most, hogy már mindenem van (Spinfit, JVC Spiral Dot, Sony hibrid, Comply, kínai comply, meg egy marék KZ és egyéb kínai) azt kell mondjam a legjobb, amit meg lehet venni kényelemre.
sok fülesnek ráadásul jól is áll a hangkép
más kérdés, hogy a Sennheiser vetőcsöve elég vastag, így sok fülesre egyszerűen túl nagy.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69521) Tulku


Tulku
veterán

No kis füles hangolás tapasztalat...tehát tavaly beépítettem egy akril testbe egy Westone UM pro50 fülhallgató armatúráit.
Nem nyúltam az armatúrák hangolásához, kapott a két FK egy közösítő csövet 1000 ohmos damperrel, a CI pedig szintén egy barna dampert...persze külön csövön...tehát csináltam az 5 armatúrához két kivezetést.

Az eredeti hanggal a legnagyobb problémám - nem csak nekem - az volt, hogy a CI rettenetes közép basszust csinál (valami ilyesféle lehet a Shure 846-ban is a hanghatása a 3800-nak) és ez élvezhetetlenné tette hosszú távon a hangképet. Jelentősen csillapodott a középbasszus, de még mindig nem volt az igazi...ráadásul túl sötétté váltak az FK-k, ezért magasban némi élénkebb megszólalás is hiányzott.

Nos tegnap gondoltam egyet, szétszedtem és leválasztottam a CI-t az 5 FK-ról...megnéztem trimmer potival, kb 30 ohm környékén kaptam mélybasszusban az "épp elég" effektust, de ekkor a középbasszus megint emelkedett volt, ez sajnos damper cserével sem javult...no sebaj, gondoltam, meghagyom a rezisztort, de csinálok egy másodrendű low pass filtert, még pedig egy kondenzátor párhuzamos beiktatással...már a második (10 uF) kondi hozta a kívánt vágást, fülre a tone generátoron soha nem hallott egyenletesség jött létre, 800 Hz környéke enyhén beesik és 3-4 kHz környékén is van egy enyhe esés, de egyáltalán nem vészes (pár dB).

Tesztzenék nagyon jól szólnak, újra élesztettem csipkerózsát...ma már azzal terhelem magam és az XB10-est...remek páros egyelőre...

(#69522) #71562240 válasza schawo (#69514) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amint már sokszor "megvitattatott", készüléknek is jelzője, "nyelvhelyesen". A nyelv egyébként nem helyesség kérdése, hanem megértés kérdése.
Bír közismert és közhasznált jelentéstartalmakkal az audiofil karakterű (jellegű, felfogású...) készülék, azaz röviden audiofil készülék. Használjuk, értjük, tehát valós és "nyelvhelyes". A kifejezés eredete is legalábbis kölcsönös a tervezők és felhasználók viszonyában, ugyanúgy, mint például a high-end eredete. Persze másképp néz ki, ha a hifista mondja, és másképp, ha a marketinges.

(#69513) Jimanszky: Leegyszerűsítve mondom:
Attól "audiophile" egy füles (és bármely hifi készülék), hogy árban-minőségben középkategóriás, egyúttal van valamiféle sajátos, az ismert nevű és tervezési filozófiájú tervezője filozófiájára szándékoltan jellemző hangkarakterbeli felfogása, törekvése annak érdekében, hogy a belépő hifi kategóriához közeli áron kínáljon valamit a kirívóan drága high-end készülékek képességeiből, zenei művészetéből.
De abból, hogy a gyártó és/vagy a kereskedő (marketingese) odaírja a készülékhez, hogy audiofil, természetesen nem következik, hogy valóban olyan jellegű. Lehet, hogy csak marketing.

[ Szerkesztve ]

(#69523) darvinya válasza Tulku (#69521) üzenetére


darvinya
titán

Párhuzamos kondival csak szűrsz nem vágsz, persze, ha mellé induktívitás, akkor már más a helyzet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69524) fericske válasza f4lcon (#69520) üzenetére


fericske
addikt

+1 tőlem is a Senn gumibogyókhoz.

(#69525) hackeeeee válasza hackeeeee (#69502) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, eddig bírta, lényegében a csavar rögzítőben, ami a bal oldalt tartotta el volt lágyulva a műanyag, és lényegében szét is esett. A füles még megy, viszont nem tudom rögzíteni a kerethez a bal oldalt. Így nyeglik, leesik.

Vagyis, muszáj vennem valamit, mert kell. Főként bringázáshoz kell, így a vezetékes rész mondhatni kilőve, mindenképp BT-s kellene, és ebből adódóan lehetőség szerint headset, mert néha azért hívnak bicajozás közben és jól jön, ha ezért nem kell megállni.

Találtam még HBS-900-at, de lehet, hogy akkor már hanyagolnám a műanyag keretet. A JBL E25BT mit tudhat az LG-hez képest? Tudom, nincs APT-X a JBL-nél, de azon kívül.

Mindenképp maradnék az In Ear-nél ha lehet, mert az nem esik ki a fülemből.

Nincsenek "nagy" elvárásaim a hangminőséghez, de azért ne dobozhang legyen, ha lehet. Az LG hangja egészen rendben volt.

Ha rossz helyen kérdezek a BT-s mivolta miatt, akkor so sorry, akkor esetleg jelezzétek, hová mehetnék a kérdésemmel. :R

Előre is köszönöm a segítséget.

Véleményem szubjektív...

(#69526) schawo válasza #71562240 (#69522) üzenetére


schawo
titán

audiofil = hangot kedvelő
Az nem lehet sem jellegű, sem felfogású készülék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69527) Tulku válasza darvinya (#69523) üzenetére


Tulku
veterán

Egy rezisztor (vagy induktor) sorosan és egy kondi párhuzamosan utána az egy másodrendű low pass filter...az előbbiek azt szabályozzák az erőt (az induktor és a rezisztor ellenállás értékei) az utóbbi (kondenzátor) értéke pedig az intenzitásba (honnan vág)szól bele tapasztalataim szerint, de ezt támasztják alá Piotr Grancizkyval folytatott szakmai beszélgetéseim és egyéb irodalmak is.
Egyébként a másodrendű váltók 12 dB/oktávot vágnak rend szerint.

Rend szerint induktivitást armatúráknál nem alkalmaznak mert irtó induktívak, ez alól kivétel Jerry Harvey...persze ott is jelentősen beleszól a képbe az induktivitás ellenállás értéke...

[ Szerkesztve ]

(#69528) #71562240 válasza schawo (#69526) üzenetére


#71562240
törölt tag

Emberre mondva se azt jelenti, hogy hangot kedvelő. Tehát audiofil nem egyenlő hangot kedvelő.
Ha az erkélyen fut a repkény, az se azt jelenti, hogy a növény edzést tart.

[ Szerkesztve ]

(#69529) #16820480 válasza hackeeeee (#69525) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bringázáshoz én olyat keresnék mindenképpen, ami belesimul a fülkagylóba, nem kiáll merőlegesen, mint ez. Illetve még a fül feletti kábel is előny lehet. Például Mee Audio X6 és X7 olyan, amire gondoltam, de ezeket sem hallottam még, így a hangjukról nem tudok mit mondani. Egy X6-hoz lehet, hogy hamarosan szerencsém lesz, és akkor tudok róla nyilatkozni.

kammerer: Pedig a szó pontosan azt jelenti latinul, amit schawo írt. De mivel mindenféle szellemiséget meg egyéb marhaságokat kötnek hozzá, így pejoratív értelmet nyert a szó.

[ Szerkesztve ]

(#69530) hackeeeee válasza #16820480 (#69529) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Utána nézek, köszönöm a tippet! :R

Az X6 Plus nagyjából abban az árkategóriában van, amennyit szánnék erre a dologra, az X7 ára már kicsit borsos, persze ez erősen szubjektív.

A Sima X6 kicsit furán néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69531) #16820480 válasza hackeeeee (#69530) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Plus változatra gondoltam természetesen, azok a jelenleg futó modellek :K Amúgy az X7 Plus is akad normálisnak tűnő áron: [link]

(#69532) hackeeeee válasza #16820480 (#69531) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Guglizva Muziker-nél néztem, ott elvileg van a 6 plus-ból 1 darab, és ugye reális időn belül talán meg is érkezne, viszont X7-et nem találtam Náluk.

Mivel megállt az LG, lehet, hogy nem 1 hónap múlva kellene, ha lehet. :) Mondjuk tény, hogy ez kicsit barátibb ár.

Az X6 plus is APT-X-es vajon, vagy az csak az X7? Mert akkor viszont szerintem el van döntve. :)

Ezekből nincs olyan, mint másokból, hogy esetleg hamisítvány, stb?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69533) #16820480 válasza hackeeeee (#69532) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, valószínűleg hamarabb megérkezik onnan :D

Az X6 Plus nem tud aptX-et a honlap szerint.

(#69534) hackeeeee válasza #16820480 (#69533) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közben Én is rátaláltam. :R

Amúgy, őszintén szólva, úgy, hogy nem vagyok audifil, főként di.fm webrádiót hallgatok, néha kis flac, mennyit számít az apt-x ebben a kategóriában? Mert így viszont, lehet, hogy az X7 lenne a jó.

Fazonra is tetszik, és elnézve azért többet is tud, mint a JBL.

Véleményem szubjektív...

(#69535) schawo válasza #71562240 (#69528) üzenetére


schawo
titán

Emberre mondva se azt jelenti, hogy hangot kedvelő. Tehát audiofil nem egyenlő hangot kedvelő.
De. Ennek nemrég még az volt a jelentése, mielőtt a markteingosztályok elrabolták. A hifisták azon csoportját jelenteti, akik a hangvisszaadás minőségével törődnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69536) kemcso válasza schawo (#69535) üzenetére


kemcso
Ármester

Kérlek az audiofil témát fejezzétek be, elbeszéltek egymás mellett, a flame-en kívül semmi előremutató nem lesz ebből.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#69537) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Mivel a napokban halálozott el a kedvenc Skullcandy Ink'd2 fülesem, tanácsot kérnék, hogy milyen hasonlót vegyek.
Ami lényeg:
5.000 ft alatti
Bassheads fülest szeretnék, aminek sok és puha basszusa van (lévén, hogy elektronikus zenét hallgatok, a kopogós basszust nem komálom)
Tudom, hogy itt sokan nem szeretik a fenti amcsi márkát, de nekem nagyon bejött a hangja, de ha valaki tud jobbat, azt megköszönném.

(#69538) #16820480 válasza hackeeeee (#69534) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen cuccoknál szerintem még a flac is teljesen jelentőségét veszti, nem érdemes annyira ezekkel foglalkozni. Valószínűleg az X7 (aptX-től függetlenül) jobb lehet hangban, de ezt nem tudjuk, amíg nincs senki, aki mindkettőt hallotta volna.

(#69539) hackeeeee válasza #16820480 (#69538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm!

Írtam egy mail-t, hogy esetleg várható-e X7, ha nem, akkor lehet, hogy hamarosan lesz egy vélemény az X6-ról. Ha csak el nem viszik azt az 1 darabot. :)

Véleményem szubjektív...

(#69540) Land válasza f4lcon (#69520) üzenetére


Land
veterán

Esetleg tudsz linket adni ahonnan korrekt áron beszerezhető a Sennheiser gumiharang "szett"?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#69541) m4tyik4


m4tyik4
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek fülhallgató vásárláshoz, mert az előző JBL megadta magát. 10-15k körül gondoltam rászánni, de ha akad "best buy" 20k alatt akkor az se kizárt. Sportoláshoz is használnám, de nem baj ha nem kifejezetten olyan kialakítású.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#69542) minek?:S


minek?:S
őstag

Végülis leszűkítettem a kört, és az Awei A990BL-re esett a választásom. A kérdésem az lenne, hogy az LG Tone Pro HBS-750-hez képest milyen a hangzása?

Üdv.:M.

(#69543) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

Valaki tud ajanlani jo agybadugos headsetet amivel hangerot is lehet allitani? Kabeles es bluetoothos megoldas is erdekel.( iphone 5s es iphone 6s)

Koszonom a segitseget! :R

(#69544) ∂яσнυη válasza #21715712 (#69543) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Szia!

Összefoglalót lenyitod, ott találsz néhány modelt, amit itt ajánlanak. Mindegyiket hallották itt és azért az árért jó vételek. Ahol látod, hogy mikrofonos, lehet azokat érdemes megnézni, mert általában ott hangerő gombok is lesznek.

(#69545) bozont


bozont
veterán

Üdv
Megadta magát az AN16 bal oldala, így kell valami új füles. Kis nézelődés után a Gr07 BE lesz helyette. Ahogy látom van belőle fix és cserélhető kábeles is. Azt tudom hogy eleinte sok baj volt a cserélhető verziós Vsonic fülesekkel (talán a VSD3 vagy 5-nél jött be a dolog ha jól rémlik). Most mi a helyzet? Melyik verzió a jobb?

A Gr07X vajon megérhet dupla annyit? Hallotta már itt valaki? Nem nagyon találtam összehasonlítást a régiekkel.

[ Szerkesztve ]

(#69546) assemble válasza bozont (#69545) üzenetére


assemble
addikt

Nalam is volt nemreg hasonlo, persze gari lejarta utan, de egy probat meger alapon irtam a LMUE-nek, hogy mit lehet ezzel csinalni, es felajanlottak, hogy tudnak kuldeni refurbished peldanyt igen korrekt aron, szoval esetleg megprobalhatod, hatha tudnak ilyet is.
Amugy meg nalam a csatlakozojanal volt csak gond, amit darvinya kollega ki tudott cserelni, szoval most az eredeti peldany is mukodik megint :)

[ Szerkesztve ]

(#69547) tobias88888


tobias88888
őstag

Hétvégén sikerült elhagynom a Piston 2őt, most jött meg a Hybrid helyette.
- a magasak jóval szebbek, viszont uralják a hangzást
- a V hangzás ugyan úgy meg van, de talán még erősebb
- nincs doboz meg több fajta dugó és egy elég kis dugót választottak sajnos
- vezérlőegység nem a legjobb, nem lehet érezni a 3 gombot mint a Piston 2nél így sokszor mellé lehet nyomni

Összességében nem éri meg váltani szerintem Piston 2 / 3 -ról :F

(#69548) schawo válasza tobias88888 (#69547) üzenetére


schawo
titán

Hybridből már egy kisebb zsákkal van. Pontosan melyik fülesről van szó?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69549) tobias88888 válasza schawo (#69548) üzenetére


tobias88888
őstag

Hybrid dual premium (XMHYBDUG)

(#69550) vicze válasza tobias88888 (#69549) üzenetére


vicze
félisten

A random webshopos névvel nem vagyunk előrébb. :)
Ez az a jelenlegi alap füles, legelterjedtebb nevén Xiaomi Hybrid Pro.

Igen a sok magas sok embernek furcsa lehet egy DD után, de a BA ilyen pár hét után megszokod a + részletességet. A V karaktere olyan amilyennek leírod, igen erősebb mint a P2.
Mivel kicsit öreg modell így kb. másfél éve lett fejtegetve a topikban. Maga a papír csomagolást szánták doboznak(spórolás) és 3 pár gumiharang jár hozzá mint a korábbi modellekhez.

Az "utódjához" a Hybrid Pro-hoz, van ugyan az a felszereltség(+ hordozó doboz) mint a korábbi Pistonokhoz, de hangzása nagyon más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.