Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) oba válasza darvinya (#70749) üzenetére


oba
addikt

Szerintem ne menjünk bele mert már így is off... de egy kicsit pontosítanék. Az Ax chipeket az Apple tervezi (a mérnöki munka ingyen van?) és a TSMC vagy a Samsung gyártja (előbbi egy Tajvani utóbbi egy Dél Koreai cég. Saját gyáruk van, válogatott anyagokat és alkatrészeket használnak, amit olcsó kicsi kínai szerel össze. A kijelző LG vagy egy japán cég gyártmánya... szintén igaz rá amit a SoCról írtam. Nyilván bőségesen van haszna az Applenek a cuccain, de nem csupán az anyag és az összeszerelési költségek teszik ki egy termék árát. Költői kérdés, de vajon mennyibe kerülhet a műanyag, a hangszóró, az akku, a BT chip, a töltő csatlakozó, a mérnöki és összeszerelési költségek, plusz a haszon, ha 1000 Ftért hozzád vágják a fülest, csak vigyed. Ne értsd félre, nem vallom a drágább jobb elméletét, de azért van egy határ... olcsó szart nem veszek mert úgyis a kukában végezné.

(#70752) fericske


fericske
addikt

Jut eszembe, Icarus 3 a futópadon.

(#70753) darvinya válasza oba (#70751) üzenetére


darvinya
titán

Apple csak dizájn tervez, nem gyárt már semmit.
Alvállaltok is kínában gyártatnak.
De hagyjuk, mert ami nem kínában készült termék miatt nem lehetne ráírni készülékre Made In China.
Japánok és Tajvaniak miatt ekkor mind2 gyártó országot fel.kell.tüntetni, vagy semmit.
Benfentes infóból tudom, hogy már minden Csínai.
Ami meg nem, arra rá van írva. Pl: TransCend Tajvan

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70754) #16820480 válasza oba (#70745) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen egybe megoldásból kb ezek az olcsó kínai vackok vannak, amik gyanítom, hogy olyan hangminőséget tudnak, hogy inkább hallgatnék autóroncs szeletelést láncfűrésszel, mint azokat. Illetve ott vannak a drágák, mint a Bose (bár az is szilikonos illeszték, de nem megy úgy be a fülbe, hanem kvázi earbud kialakítás), meg az Airpods, de ezek árban jócskán meghaladják az általad elvárt szintet.

A kritériumaid alapján én néznék egy normális earbud fülest (Yuin PK2 - PK3, Piston vagy 1more earbud, stb), és hozzá egy BT adaptert. Ha szifonnal használnád, akkor ugye az aptX nem lényeg, mert úgysem támogatja a telefon. Ilyen adapterből az Avantree, Sony, Jabra csinál használhatókat például.
Viszont ebben annyiban nagyobb a rizikófaktor, hogy ugye több elemből válogatod össze az egészet, és nem olyan egyszerű kipróbálgatni vásárlás előtt, ha erre lenne igényed.

darvinya: Azért az olyan hülyeségeket, hogy egy iphone árának 5% az anyagköltség, szerintem nem kellene terjeszteni :U Ha legalább minimálisan próbálnál olvasni a témában, nem csak hasra ütés szerűen tippelgetnél... Most az olyan dolgokról már ne is beszéljünk, hogy a nyersanyag költség ugye nem képviseli a termék értékét, mert ha neked odaadnám az alapanyagot, akkor esélyesen egy használható telefont nem tudnál összerakni belőle, nem hogy egy szifont. Van gyártási költség is, logisztika, adók, szoftverfejlesztés, terméktámogatás, marketing, stb, amik jelentős része ráadásul nem Kínában lép fel, így nem is lehet az olcsó munkaerőre fogni.
Hasonlóan a füleseknél is. Vannak olyan márkák, amik hírnévből élnek, pedig gyárthatnának nagyon jó termékeket is, de nem mind ilyen. Ott is sok egyéb költség van, és az ilyen filléres ipari hulladékot teljesen értelmetlen belekeverni az ajánlható termékek közé.

(#70755) darvinya válasza #16820480 (#70754) üzenetére


darvinya
titán

Akkor tegyük ajánlottak közé VMonk, 1More EarBud, s ezeket sikerült eredetinek mondott($30+) hallgatni.
Pont ugyanazt adták, mint itthoni piaci 500Ft-os, csak nem virított rajta felirat.

Mivel dolgozok alapanyagokkal emiatt tudom az árakat.
Akkor essünk hasra, mikor Apple telo chip 10 cent felirat nélkül, de mikor ráírják márkanevet akkor $2.
Nagyon sokszor csak nevet fizetnek, nem minőséget.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70756) #16820480 válasza darvinya (#70755) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kb rajtad kívül senki nem osztja ezt a véleményt, hogy az 500 forintos hulladék szintjét hoznák hangminőségben.

(#70757) darvinya válasza #16820480 (#70754) üzenetére


darvinya
titán

Lejárt szerk. időm.

Azt elismerem, hogy fülre öntött egyedi termékek gyártását meg kell fizetni.
Ott már figyelnek alapanyag minőségi szórásra és határértékben összevállogatják.

(#70756) sherata

Mert nem hallgatjátok meg nevenincset, s ezzel összehasonlítani.
Én meghallgattam, s ebből tudom.
Nem véletlenül ajánlok dolgokat EarBud-ban, mert azok jobbak.

De igaz, minden ki azt vesz, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70758) #16820480 válasza darvinya (#70757) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amit hallgattam (hallgattunk) eddig, az jellemzően hulladék volt. A Piston/1more/Yuin cuccok meg nem. Ezt már tényleg nem tudom tovább hova ragozni.

(#70759) darvinya válasza #16820480 (#70758) üzenetére


darvinya
titán

Most kicsit magad ellen írtál, mert felsoroltakon kívül nem hallgattatok meg mást.
Viszont azt írod, hogy Amit hallgattam (hallgattunk) eddig, az jellemzően hulladék volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70760) #16820480 válasza darvinya (#70759) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hol írtam én azt, hogy csak azt a hármat hallgattam meg? :F

(#70761) K1LLMy53Lf válasza fericske (#70752) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát én kicsit csalódtam a Trinity Audio-ban minőségileg, ugyanis a PM-nek az Y résznél lévő jack anya oldaláról már most erősen lekopott az aranyozás. A működését/hangminőségét nem befolyásolja, de azért számomra kiábrándító, hogy ennyire kímélő használat mellett (végig tokban tartva, csakis bent az irodában, légkondinál, tehát még izzadság sem éri), ilyen rövid idő alatt (pár hónap) lekopik az aranyozás róla. A jack csatiknak amúgy semmi baja, szóval remélem csak ennyi problémája van/lesz, és nem esik szét a füles rövid időn belül...:/

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#70762) Krill77 válasza Narakh (#70737) üzenetére


Krill77
őstag

Atr? Megfelelően magas hang ki sem jon belőle. A hangja egy 3 dolcsis awei esq9 et sem eri el. Mondjuk ugy, h kényelmes, de, h elképesztő lenne.. En egyből eladtam.

(#70763) Narakh válasza Krill77 (#70762) üzenetére


Narakh
senior tag

Ízlések és ficamok. Meg ezeknél az olcsó cuccoknál a minőség is ingadozó. Az enyémből abszolút nem hiányzik a magas, szép részletes a hangja. A T2-t simán lemuzsikálja.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#70764) Krill77 válasza Narakh (#70763) üzenetére


Krill77
őstag

Érdekes, h Dave is ugyan így hallja (mint én), es szintén jobbnak tartja a q9 et. A tesztjében is benne van, h nem megy fel magasra. Konkrétan nem jon ki rajta az a hang aminek ki kellene. Az elforgatott vetocso miatt lehet. A T2 jóval tisztabban szol, csak a közép háttérben van kicsit (szvsz). De legalább nyomja a fulem :)

(#70765) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!
fülhallgatót keresek, viszont kicsit speckó az igén olyan formában, hogy elsősorban a telekom kínálatában keresnék valamit, a hűségpontok beváltása miatt. ha ott nagyon nincs akkor jöhet más is ami megfelel a kritériumnak de szeretném itthoni boltból megvenni.

- az esetek 80%-ban house zenét hallgatok, a többiben alternatív és rock
- szeretném hallani végre a mélyet is, de azért ne menjen nagyon a többi rovására. jó lenne ha nem fél évet bírna
- 10.000ft lenne a felső határ
-a, In-ear/IEM
b, hagyományos megoldásút.
c, Normális kialakítás
d, nincs
- a fekete színt preferálnám elsősorban

köszönöm előre is!

(#70766) Krill77 válasza ovics (#70765) üzenetére


Krill77
őstag

Hi. Telekom felejtős. Blitzwolf bw es1, Einsear T2, 3-4 e ft. Es még pénzed is marad.

(#70767) Narakh válasza Krill77 (#70764) üzenetére


Narakh
senior tag

Nézd, felőlem az atyaúristen is csinálhat tesztet, legfőképp akkor is a fülemnek fogok hinni (egyébként Dave cikkében nem szerepel, amit írtál). Vitatkozhatunk arról, ki mit hall, csak nem tudom, van-e értelme.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#70768) Krill77 válasza Narakh (#70767) üzenetére


Krill77
őstag

Bocsánat. Nem vita a celom. Lehet a telo miatt szol másképp. Nekem 3 kütyün lett kiprobalva minden. Szinte minden mashogy szol. A tesom samu ace 3 a legrosszabb mind közül.

A fent említett dolgok nem a cikkben, hanem a kommentekben vannak. A II ben.

(#70769) ovics válasza Krill77 (#70766) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm!
esetleg abban is tudsz segíteni hogy honnan tudom megvenni valamelyiket? örülnék ha itthon tudnám intézni (M.o.) de ha megbízható helyről meg tudom rendelni, akkor szóba jöhet más is.

(#70770) Krill77 válasza ovics (#70769) üzenetére


Krill77
őstag

Dave árulja ezeket, kis felárral, de garival. Vagy a Google kidobja honnan lehet rendelni. Gearbest, alli, bangood.

(#70771) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Edzèshez szeretnèk 10-20 ezer körül bluetooth-os fülhallgatót.
Xiaomi redmi note 3 pro telóval használnám.

Van valami ajánlott ennyi pénzért esetleg??

Hangzásilag elég lenne,ha annyit tudna mint a mostani vezetékes sennheiser cx215.

Köszi!!

(#70772) ktommy91 válasza soultrapp (#70771) üzenetére


ktommy91
addikt

Én szintén RN3 Pro-val használok egy QCY QY7-et és maximálisan elégedett vagyok vele. Persze kell hozzá nougat ROM az aptx miatt, illetve ARISE+viper de meglepően jól szól.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#70773) soultrapp válasza ktommy91 (#70772) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi a választ,de az lemaradt,hogy nem szeretnék külföldről rendelni....

Az aptx-et hol lehet amúgy megtalálni,bekapcsolni??

(#70774) ktommy91 válasza soultrapp (#70773) üzenetére


ktommy91
addikt

Nougat ROM kell hozzá, ami a CAF BT stack-et használja. (tehát AOSP alapú ROM nem jó, AOSP+CAF vagy CAF alapú kell, személyes favoritom a ResurrectionRemix) Ha ilyen ROM fut a telódon, akkor telepíteni kell az APTX libeket és automatikusan az aptx codecet fogja használni.

Itthon (baromság itt vásárolni) asszem több felé awei-t lehet kapni az ajánlott darabok közül, keress rá.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#70775) fericske


fericske
addikt

(#70776) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Muzix-en RHA fülesek akciósak. T10 37000, MA750 19000.

(#70777) Tulku válasza Fitzgerald (#70776) üzenetére


Tulku
veterán

Modern zenékhez a T10 kiváló, ennyiért végképp ajánlom...

Vokális, klasszikus, jazz.....na oda inkább a T20...persze minden szubjektív...

(#70778) Fitzgerald válasza Tulku (#70777) üzenetére


Fitzgerald
veterán

T20 is akciós, 50 rongy.

(#70779) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Samsung galaxy S8 hoz adott AKG fülesről mi a vélemény? Megéri az árát? [link]

(#70780) vicze válasza Permet Elek (#70779) üzenetére


vicze
félisten

Csak a tisztaság kedvvért szögezzük le, hogy ez nem egy AKG füles, hanem egy "random" Samsung füles, amire egy AKG logó kerül, mert megvették a márkát. Harman Kardon is lehetne rajta, ha nagyon akarnák.
Pont annyira AKG mint az LG sokadik Quadbeat fülese, bár ott csak a "Tuned by AKG" logót engedték.

(#70781) Chereiose


Chereiose
addikt

Az ajánlott fülesek közül néztem a Xiaomi Piston Basic-et. Szerintetek ez kompatibilis az iphone-al? Úgy értem, hogy a mikrofon és a távirányító vajon működik apple mobillal?

YT-on rátaláltam, hangerő szabályzót nem érzékeli...:(

[ Szerkesztve ]

(#70782) vicze válasza Chereiose (#70781) üzenetére


vicze
félisten

Mivel a Basic-en nincs hangerő szabályzó, így nem találtál rá. A Piston Basic csak 1 felvevő gombbal rendelkezik, ami készülék független, azaz mindegyik típus kezeli.

(#70783) Chereiose válasza vicze (#70782) üzenetére


Chereiose
addikt

Ja értem. Sajnos ilyen 5k körül elég kevés füles kompatibilis eleve az almával, lehet marad akkor a gyári fülese.

(#70784) Permet Elek válasza vicze (#70780) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ettől függetlenül érdekelne, hogy érdemes-e rá beruházni? Vagy ha már dual drive akkor a xiaomi pro jobb vétel-e?

[ Szerkesztve ]

(#70785) Fitzgerald válasza Permet Elek (#70784) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Xiaomit valószínűleg sokkal többen hallották innen, ajánlottak között is bent van. Nagyon nem lőhetsz vele mellé.
Ilyen telefon mellé csomagolt fülesből én jót még nem hallottam, pedig most egy LG V20-am van, amihez egy 150 dollárosnak hazudott Bang & Olufsen Play fülest adnak. Van olyan 8 rongyos fülesem, ami jobban szól nála.

(#70786) #16820480 válasza Fitzgerald (#70785) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hazudják, tényleg 150$ a Play ára, persze ettől nem lesz jobb, csak a tények azok tények :P

(#70787) ktommy91


ktommy91
addikt

Itt off, de aki true wireless headsetet szeretne, annak érdekes lehet: QCY QY29 18.86$

Nincs kerítés.

(#70788) Primary92


Primary92
senior tag

A 10000 alatti és a 10-20000 közötti IEM fülhallgatók között nagy a minőségbeli különbség?

(#70789) #16820480 válasza Primary92 (#70788) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint hang, vagy anyagminőségben?

(#70790) Tulku válasza Primary92 (#70788) üzenetére


Tulku
veterán

Optimális esetben (hang esetén) : Igen!

De pl egy túlárazott 20 ezres füles nem biztos hogy jobb, mint egy best buy 10 ezres...

(#70791) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli vagy csatlakozó mellett nagyon strapabíró fülest keresek

Legtöbbször biciklizés közben hallgatok zenét, suliba tekerve, és a zsebeimnek és telefonomnak köszönheően olyan szerencsés helyre esik a csatlakozó hogy pont tekerés közben minden fordulatnál sérül, ezért kb félévente kinyírok egy fülest.Eddig a lapított kábelű xiaomi fülesét használtam, kb 5-6 eurókat fizettem érte, és teljesen megvoltam velük elégedve mind kinézetre, mind minőségre, nagyon jó kis fülesek csak sajnos semmi nem bírja ezt az igénybevételt, ezért gondoltam h egy vezeték nélküli jobb döntés lenne. mikre kell odafigyelni, milyen árban kaphatóak? nem szeretnék túl sokat áldozni rá mert úgy vagyok vele h a fülesek kopó kütyük, elvesznek, sérülnek, mindennapi hazsnálat mellett nem szánnék rá túl sokat (van komolyabb fülesem is amit kicsit életszerűbb körülmények között hazsnálok)

Válaszokat előre is kösz szépen

(#70792) vicze válasza ktommy91 (#70787) üzenetére


vicze
félisten

Nem off és leginkább kínszenvedés lenne, bárkinek is. Nyugodtan néz meg bármelyik tesztet róla.
Erőteljesen nem ajánlott semmilyen formában. Még az a 20$-t se éri meg.

(#70793) Tulku válasza vicze (#70792) üzenetére


Tulku
veterán

Írtam már?

Ha egy ilyet megcsinálnak normális BT hardverrel (APT-X-HD) akkor veszek egyet és bele építek 4-5armatúrát... :)

(#70794) vicze válasza Tulku (#70793) üzenetére


vicze
félisten

Mondtad. :D
A BT 5.0 elterjedéséig azért erre várni kell.

[ Szerkesztve ]

(#70795) f4lcon válasza ZTE_luky (#70791) üzenetére


f4lcon
őstag

lehet hogy hülyeségnek tűnik a felvetés, de egyszerűbb lenne egy okostelefon tartó öv vagy karpántos (amúgy futáshoz kitalált) tokot venni, dekában is biztos van, és kb 1500 forint.

vannak vezeték nélküli fülesek, hangjuk jó is lehet futáshoz, ha mindenképp ilyet keresel arra is van tipp.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70796) Nigér válasza vicze (#70792) üzenetére


Nigér
őstag

B@ssza meg, 1 hete rendeltem ilyet 10k-ért...

(#70797) vicze válasza Nigér (#70796) üzenetére


vicze
félisten

Ha tudod egyből küld vissza valamilyen kifogással, tényleg nem olvastam még olyan review-t, amiben nem emelték volna ki a kapcsolódási problémákat.

(#70798) biokox


biokox
tag

Szimetrikus fülest hol tudnék venni ? x5lll - hoz kellene.

(#70799) Bodz válasza biokox (#70798) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha van értelmes fülesed, aminek amúgy tetszik a hangja, és cserélhető kábeles, akkor nem lenne elég egy szimmetrikus kábel?
A kérdés túl általános. Rengeteg helyen a világon. Nincs valami konkrét kiszemelt? :)

[ Szerkesztve ]

(#70800) Tulku válasza biokox (#70798) üzenetére


Tulku
veterán

Veszel vmi cserélhető kábeles fülest....oszt elkezdesz zaklatni engem kábel ügyben...majd lehúzlak csontra... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.