Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót vegyek a BLUBOO MAYA MAX nevezetű telefonhoz általános használat hívás fogadás rádiózom meló közben így olyan kel hogy segítse a vételt ár 6000-ig

(#69202) tomiee85 válasza tomiee85 (#69192) üzenetére


tomiee85
senior tag

Kibővítem még 1 típussal:

Továbbra is elektronikus zene (trance) célra:

JBL és AKG.

JBL S200 és AKG N20 és K375 és K 323XS-

Please segítsetek.

(#69203) #16820480 válasza tomiee85 (#69202) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ilyeneket senki nem hallgat itt, azért nem kaptál válaszokat. Ha csak ezek jöhetnek szóba, akkor olvasgass néhány tesztet róluk, esetleg próbáld ki őket, és dönts belátásod szerint. A JBL amúgy nem egy túl jó fülhallgató gyártó és az AKG sem annyira jó ár/érték arány a konzumer kategóriában. Ha valami spéci vásárlási feltételed van rájuk, és féláron be tudod szerezni, akkor talán egy próbát megérhet.

(#69204) tomiee85 válasza #16820480 (#69203) üzenetére


tomiee85
senior tag

Igen, azért irtam hogy az ár nem feltétel, mert nagyon olcsón jutnék hozzájuk.

(#69205) kemcso válasza tomiee85 (#69204) üzenetére


kemcso
Ármester

K3003 jó füles állítólag, azt érdemes. ;) a többiből még kb ami tetszik, nem jó ár/értek arányú egyik sem, de ha pl a Harmanos kedvezményed van és innen akarsz mindenképp abban nem nagyon tudunk segíteni. :N

(#69206) D0zeR


D0zeR
tag

Kz zs3ra méretben melyik fajta bogyó kell? Tudtok ajánlani esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#69207) tomiee85 válasza kemcso (#69205) üzenetére


tomiee85
senior tag

Igen, harmanos kedvezménnyel venném ezek közül valamelyiket. Az a kedvezmény azért más megvilágításba helyezi az ár-érték arányukat.

k3003 :D Hát az még igencsak olcsón kedvezménnyel se az én árkategóriám.

[ Szerkesztve ]

(#69208) schawo


schawo
titán

Megjött a Xiaomi Hybrid Pro HD

Néhány dolog, amit leszűrtem:
1. A magasak bejáratás nélkül rettentőek, remélem javulni fog.
2. A 1More Hybridem (egyszerűbb változat) egyelőre sokkal-sokkal jobb.
3. A Xiaomi egyáltalán nem mélytúlsúlyos. A JVC Spiral Dottal egyenesen mélyhiányos. Ezen nagyon meglepődtem. De ez önmagában nem baj, hanem egy állapot. Egyelőre a magas felbontása és karcossága az, ami szörnyű (tényleg 23 dolláros szint).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69209) vicze válasza schawo (#69208) üzenetére


vicze
félisten

Hát én nem tudtam elég ideig elviselni a hangját, hogy megváltozon. Nekem Sony Hybriddel nem volt mély hiányos, inkább csak a magassat annyira túltolták, hogy nem tudsz a mélyre figyelni.

(#69210) schawo válasza vicze (#69209) üzenetére


schawo
titán

Ezt biztos nem a fülemben járatom be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69211) s4tch


s4tch
veterán

Én meg egy ilyet lőttem még előrendelésben: SEAHF AWK-009. Megjött másfél hete, fiókban a Benjie S5-ről járattam pár napot, úgyhogy vélhetően lassan beáll a hangja.

A head-fin ezzel kapcsolatban is komoly hype van, ami részben érthető. Ez is egy inkább magasba húzó füles, így árához képest kimondottan részletesnek láttatja (hallatja) magát, de megvan a mélye és a közepe is. A tere egy átlag 10-15 dolláros füleshez képest meglepő, bár érdekes módon ennél a fülesnél mintha kicsit magam fölött/mögött hallanám a zenét. Könnyen hajtható, az összes fülesem közül talán ez a leghangosabb. Nagyon kényelmes a gyári harangokkal is, vettem hozzá spinfitet, azzal még jobb. Más fülesekhez nekem szokott tetszeni a szivacs harang, ehhez annyira nem vált be. Az izoláció max. közepes, porszívózáshoz nem ajánlott. :D A füles mérete nagyon csöpp, súlya gyakorlatilag nincs, alváshoz is megfelelő. A kábel vastag, tartós érzést kelt, nem csavarodik össze, kissé ragadós plasztik, közepesen mikrofóniás. Jelenleg 3 forrásról tudok zenét hallgatni, ezek közül nem meglepő módon a Denon DA300-zal szól legjobban. Az egyébként meleg hangú Meizu Pro 6-tal nekem túl sok a magas, a Benjie S5-tel érdekes, aszimmetrikus V karaktert kap (kissé kiemelt mélyközép, kiemelt magas), ami fura, de szerethető. Aki a világos hangú füleseket kedveli, és talál hozzá illeszkedő forrást, annak ennyi pénzért röhögve.

(#69212) yellee


yellee
csendes tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket választanátok?

- SoundMagic ES18
- SoundMagic PL21
- Sound Magic PL30+
- Sound Magic ES20

ES18-am volt már de és szerettem, de a többivel annyira egy árkategóriában vannak, hogy kipróbálnék mást is ha az jobb.

(#69213) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

no, úgy tűnik összejött a dolog és megérkezett az előbb a Phantom Master. Hangról majd később, egyelőre csak a körítésbe gyönyörködtem :) (vicces hogy head-fin olvastam h semmi extrát nem adnak már hozzá, mert elfogyott és pedig kaptam mindenből: extra kábel, tartó, kombi harang :)) )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69214) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót vegyek a BLUBOO MAYA MAX nevezetű telefonhoz általános használat hívás fogadás rádiózom meló közben így olyan kel hogy segítse a vételt ár 6000-ig

(#69215) monti0222w válasza darvinya (#69198) üzenetére


monti0222w
addikt

Pü. ment.

(#69216) #16820480 válasza feltamadas (#69214) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez itt fülhallgató topik, azt tudunk ajánlani, a fejhallgatóknak van külön topikja, azokról ott tudsz kérdezni.

(#69217) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok!
először elnézést hogy elírtam
Milyen Fülhallgató vegyek a BLUBOO MAYA MAX nevezetű telefonhoz általános használat hívás fogadás rádiózom meló közben így olyan kel hogy segítse a vételt ár 6000-ig

(#69218) Tewe013


Tewe013
őstag

Sziasztok!

K1LLMy53Lf hozzászólása miatt megtetszett az Ostry KC06, de a nézelődes közben képbe került még a KC06A és az Astrotec AX35 is és nem tudom melyik legyen. Zenében a fő csapásirány a rock (Bring me the horizon, Three Days Grace), de nem ritkán van teljesen eltérő stílus is (Hans Zimmer, Hurts, TheFatRat). Ezek alapján melyik lenne a legjobb választás?

Köszi előre is! :R

(#69219) f4lcon válasza feltamadas (#69217) üzenetére


f4lcon
őstag

az összefoglalóban nem találtál semmit?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69220) feltamadas válasza f4lcon (#69219) üzenetére


feltamadas
tag

nem tudom hogy a rádió vételéhez melyik jó

(#69221) Tulku válasza feltamadas (#69220) üzenetére


Tulku
veterán

Amennyiben a fülhallgató lenne az antenna (ezt vettem ki a betűidből...) akkor nagyjából mindegy milyen fülhallgatót veszel..hiszen egy kb 120-140cm-es antennád lesz...megjegyzem, hogy az antennának nem csak egy meghosszabbított kábelnek kell lennie, hanem bizonyos ellenállás, esetleg induktivitás paramétereknek is meg kell felelniük...ezt pontosan az UHF vétel esetén nem vágom (lehet hogy pl sokkal kevésbé számít mint egy 2,4 gHz-es vevő esetén mondjuk az 50 ohm)...de tapasztalataim szerint az átlag vezetéknek elégnek kell lennie...

(#69222) darvinya válasza Tulku (#69221) üzenetére


darvinya
titán

megjegyzem, hogy az antennának nem csak egy meghosszabbított kábelnek
De csak kábel kell, azaz simplán egy test kábel.
Tudom mert csináltam ilyet, csak ekkor telo hangszórón fog szólni rádió.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69223) K1LLMy53Lf válasza Tewe013 (#69218) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én ismét csak "félve" nyilatkozom, mert más nem reagálta le a kérdést, én pedig nem ismerem az AX35öt.:B
Viszont elméletileg kiegyenlített hangképű, a KC06 pedig V-s, tehát más hangzásvilág. Legjobb az lenne, hoyha meg tudnád hallgatni, és az alapján döntenél.
Enélkül nehéz megmondani, hogy neked melyik lenne jobb. Abból, hogy írtad korábban, hogy a több basszusos KC06A-t választanád a simával szemben, azt mondanám, hogy könnyen előfordulhat, hogy bizonyos esetekben kevés lenne az AX35 basszusa, sőt az is lehet, hogy minden esetben (nekem az XE800 volt, ami kiegyenlítettebb füles, annál én nagyon élveztem, hogy "dinamikusan" kezeli a mélyeket, olykor kicsit visszafogottabb mennyiségű, de amikor valóban kell, akkor van benne bőven... ugyanakkor a főnököm, aki hozzám képest basshead, neki is alapvetően tetszett az XE800 hangzása, viszont számára teljesen mélyhiányos volt.) A nagy kérdés az, hogy mennyire tudod biztosan, hogy neked mennyi basszus kell (mivel anno én sem tudtam elképzelni, hogy az XE800hoz hasonló hangképű füles nekem valaha is tetszene... mindaddig, amíg meg nem hallgattam:)) )

nem tudom ezzel most mennyit segítettem, vay épp' mennyire bizonytalanítottalak ez a döntésben, de én (és mindenki más) azt mondom, hogy meg kellene hallgatnod őket, úgy lehet igazán dönteni. Anélkül csak "vakon" veszel egyet, és vagy beválik vagy nem

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69224) Tulku válasza darvinya (#69222) üzenetére


Tulku
veterán

Rendben...én általános antenna kábelről beszéltem, ebbe beletartozhat akár a 2,4 gHz-es antenna is (pl BT vevő egység) ahol biza elég fontos szempont az 50 ohmos ellenállás érték....

Mint írtam is...lehet hogy UHF-re simán bármilyen kábel tökéletesen elegendő...így tehát bármilyen fülessel szólni fog...

(#69225) darvinya válasza Tulku (#69224) üzenetére


darvinya
titán

50/75Ω csak zajszűrés miatt kell, másra nem.
Ugyanezt alkalmazzák jobb fejhallgatóknál is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69226) PpenoO


PpenoO
őstag

Üdv,

Innen vettem egy VJJB V1 fülhallgatót ami most érkezett meg. A rengeteg pozitív visszajelzés ellenére (Aliexpress, de itt is írták páran hogy van benne basszus bőven) az enyém úgy szól mint egy 1 dolláros fos. Semmi basszus, alacsony hangerő mellett is képes torzítani, semmi tér, semmi dinamika, halk és még sorolhatnám. Kifogtam egy hamisítványt vagy én szoktam meg a már tönkrement E10 fülesemet és ez ennyit tud, esetleg bekéne járatni?

Nem mellesleg ugyaninnen rendeltem egy VJJB K4et...

[kép]

[kép]

(#69227) kemcso válasza PpenoO (#69226) üzenetére


kemcso
Ármester

Hibás lehet az a füles, basszusnak kell lennie bőven, emlékeim szerint többnek is mint az E10-ben van (mindamellett az E10 szerintem lényegesen jobb füles).

Meg is kerestem, ezt írtam róla jó 1,5 éve:
"VJJB V1: basszus az van bőven. A magasok visszafogottak, nem csilingelnek, de vannak. Közepe is van, de a basszus a meghatározó. Tere viszonylag szűk, részletessége elmegy. Minőségi a kábel, nem gubancolódik. Egész kénylemes (IEM-hez mérten)"

(#69228) PpenoO válasza kemcso (#69227) üzenetére


PpenoO
őstag

Hogy ez eszembe sem jutott :)...

Remélem kapok valami elfogadható ajánlatot az eladótól. Amennyiben nem, ezek javíthatók, vagy kuka?

(#69229) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok!

Egy fülhallgató vásárlását tervezem főként egy Samsung Galaxy S7-el használnám. Igazából all-round fülesre lenne szükségem amivel mindent meg lehet hallgatni, viszonylag jó minőséggel. Szeretnék rá hangerő le/fel és play/stop gombokat ezért egyelőre őt néztem ki:
Xiaomi Pro HD
Ez mennyire jó választás egy átlagos utcai fülesnek?

Vagy 10k körül esetleg valami jobb választás?
Előre is köszi! :R

(#69230) #16820480 válasza Aksomatic (#69229) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen jellegű hangzást kedvelsz? Mert a Pro HD-ban azt mondják, hogy elég sok a magas, inkább magasba húzó hangja van. A sima Hibrid meg mélybe húzó.

(#69231) cactuar


cactuar
aktív tag

Sziasztok! Egy kicsit talán off lesz a kérdésem. Van egy RHA S500 fülesem, telefon vásárlás mellé kaptam a telekomtól. Igazából meg vagyok vele elégedve, teljesen jó hangminősége van, viszont van vele egy problémám.

A hozzá adott 7 pár gumiharangból (vagy mi ennek a pontos neve :DDD ) 6 normál és 1 ami duplaperemű. Én csak a duplásat tudom használni, mert a másik hatot nem tudom felrakni a fülesre. Ennek a hatnak a közepe is más, sötét szürke, sokkal merevebb, és sehogy se megy rá, akárhogy próbálom. Olyan, mintha egy fél mm-rel szűkebb lenne a kelleténél. Van erre valami trükk? A duplaperemű az minden gond nélkül felmegy.

(#69232) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Jó volna egy Rock Zircon testbe zárt UiiSii HM7-es, előbbinek az ergonómiája, utóbbinak a hangása jön be sokkal jobban :)
Zircon nagyon spórol a magas hangokkal szerintem, elvesznek a részletek hangszeres zenénél.

UiiSii negatívumai számomra, hogy a gomb a mikrofonnál sokkal érzékenyebb, mozgolódáskor be tudja recsegtetni a fülest + PC-re dugva néha mintha kicsit rázna a füles alumínium háza, mintha elektrosztatikus lenne. Néha pedig vákuum-hatása van a dobhártyámra.. De a hangzása kárpótol :R

Ekvalizert nem használok, szeretem úgy hallgatni a dolgokat ahogyan felvették azokat.

(Xiaomi Piston 2.1-et váltottak, Xiaomi számomra nem kényelmes)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#69233) Dave™ válasza HornedReaper (#69232) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mi a baj a HM7 ergonómiájával? Apró és kényelmes :) PC-re dugni alapból sem a legjobb ötlet, feltéve ha belső hangkártyára dugod, mert összeszed mindenféle alapzajt, meg valószínűleg vannak gondok a földeléssel meg egyebekkel is, ha "vezet". Szóval ez nem a füles miatt van, hanem a PC-d miatt.

(#69234) HornedReaper válasza Dave™ (#69233) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A HM7-esnél a Zircon jobban benne marad a fülemben mozgáskor, a Zircon kialakítása sokkal profibbnak tűnik.
Nálam az általános felhasználás kis "mindenegybe" SSD-s lenovo mini PC-n és mobiltelón (Xiaomi Mi2S) történik.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#69235) Dave™ válasza HornedReaper (#69234) üzenetére


Dave™
nagyúr

Furcsa, mert a Zircon sokkal nagyobb, de lehet az illeszték miatt is, a Zirconé nagyon jó, a HM7-é nem annyira. Próbáld meg másikkal. Anyagminőségre egyébként a Zircon jobb, valóban.

(#69236) Aksomatic válasza #16820480 (#69230) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Szeretem ha szépen kijönnek, a dübögős mélyért nem vagyok oda :D nem tudom ez jó megfogalmazás-e így

[ Szerkesztve ]

(#69237) #16820480 válasza cactuar (#69231) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az S500-ra marha nehéz felhúzni, de nincs semmi trükk, erőltetni kell egy kicsit.

Aksomatic: Szerintem a Pro HD-t mindenképpen próbáld ki vásárlás előtt, mert eddig elég megosztó volt.

(#69238) cactuar válasza #16820480 (#69237) üzenetére


cactuar
aktív tag

Köszönöm! :) Akkor erőltetem.

(#69239) Aksomatic válasza #16820480 (#69237) üzenetére


Aksomatic
senior tag

És ezt hol van esélyem megtenni?

(#69240) #16820480 válasza Aksomatic (#69239) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez jó kérdés, szerintem legjobb eséllyel úgy, ha találsz valakit, akinek van, és elhívod egy sörre/kávéra.

(#69241) Aksomatic válasza #16820480 (#69240) üzenetére


Aksomatic
senior tag

És esetleg más versenyző ebben a kategóriában?

(#69242) #16820480 válasza Aksomatic (#69241) üzenetére


#16820480
törölt tag

Soundmagic E10-nek van még távirányítós verziója, de az picit drágább.

(#69243) Aksomatic válasza #16820480 (#69242) üzenetére


Aksomatic
senior tag

A távirányítóról hajlandó vagyok lemondani, a hang érdekében

(#69244) skt


skt
tag

sziasztok!
JBL t280a vagy sony mdr-ex110AP ?
Szeretem az eros mely hangokat, es egy huawei p10 lenne a meghajto keszulek :)

(#69245) oba


oba
addikt

Üdv népek! Fülhallgatót keresek, mobillal hallgatnék flac zenéket, jelen esetben egy S7 -en. Ami fontos nekem, hogy ne gumis agybadugós kivitel legyen... azokat nem szeretem. Az Apple féle earpods kialakítás pl. nagyon tetszik, azt használok most is. Az S7 gyári fülese is hasonló kialakítású. De egyik sem szól annyira szépen... Létezik jobb minőségű füles ami ilyen, és nem kell betolni agyig? Árban olyan 10-15ezerig mennék el, vezeték nélküliség nem kell.

Köszi előre is!

(#69246) ∂яσнυη válasza oba (#69245) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Szia!

Én is szeretem az earbudokat valami furcsa oknál fogva. A topicban tudtommal nem sokan használnak már ilyet és a gyártóknál sem pörög annnyira már mint régen. De én nemrég néztem körbe, hogy olcsóbban mit lehet kapni. Ezek közül linkelek itt egy párat, aztán eldöntöd, melyik tetszik jobban:

Seahf 400ohm (bár ez egy telefonnak sok lesz)
Auglamour RX1
MrZ Ting
MrZ Tomahawk

MrZ TY2
Moondrop VX Pro
NTT Docomo

Én most ezt az NTT Docomot rendeltem. Sajnos még nem érkezett meg, de a Shozy japán beszállítót emleget a driver kapcsán. És hát a Cygnus fülesük igencsak hajaz erre a sima, telefonokhoz csomagolt earbudhoz... Feedback: Hehe sq cygnus same.

[ Szerkesztve ]

(#69247) vicze válasza ∂яσнυη (#69246) üzenetére


vicze
félisten

A termék neve "NICEHCK DIY PK2", NTT Docomo egy japán mobil szolgáltató.

(#69248) #16820480 válasza vicze (#69247) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szóval akkor egy Yuin PK2 koppintás :) Lehet, hogy az eredetit érdemesebb bepróbálni, az sem olyan drága.

schawo: Az ilyen terméknevekben a DIY azt szokta jelenteni, hogy csináltak egy replikát, és próbálják eladni az eredeti nevével.

[ Szerkesztve ]

(#69249) schawo válasza vicze (#69247) üzenetére


schawo
titán

Elnevezésben hasonlít a Yuin PK2-re, ami egy jobb fajta earbud.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69250) kemcso válasza oba (#69245) üzenetére


kemcso
Ármester

Piston earbud, Yuin, VE Monk kb, amit hallottunk és earbud szinten viszonylag jól is szól, illetve ott a Hifiman ES100 is, csak ez utóbbi igen forrásigényes, átlag telefonról sehogyse szól.

#69244) skt összefoglaló?

(#69243) Aksomatic Sm E10 jó választás lehet, a gombok amúgy se biztos, hogy működnének (biztosan csak a gyári megy, miután nincs szabvány, minden gyártó más)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.