Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) < CyberBob > válasza Barnez (#69299) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az kár mert nem szeretem a magasakat. Alapból le van húzva a két legszélső csúszka 4-6 db-el.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#69302) persil válasza kemcso (#69300) üzenetére


persil
nagyúr

Ertheto, koszonom mindenkinek!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#69303) junpet


junpet
tag

Sziasztok!

Ajánlott eladót keresek ebayen (ali, gearbest etc) Xiaomi Piston Basic / Piston Hybrid vásárlásához.

Köszönöm! :)

(#69304) #16820480 válasza szenesember (#69298) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja :) Mondjuk szerintem csak úgy értelmezhető az a lista, hogy az árhoz képest milyen hangjuk van, mert különben teljesen értékelhetetlen lenne, hogy egy 18 és egy több száz dolláros fülest azonos hangúnak ítél meg :)

(#69305) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok!

Visszaolvasgatva a kommenteket találtam meg a következő úgymond best-buy Bluetooth fülest ami még 3k alatt megvásárolható.

[link]

Aki rendelkezik ilyen eszközzel attól kérdezném az alábbiakat.

1. Mennyire lehet belőle értékelhető basszust kisajtolni? Én főleg elektronikus, sok basszussal teli zenéket hallgatok (trap, dubstep, EDM...), jelenleg Xiaomi Hybridem van, és EQ-val azért elég sok mélyet ki lehet belőle hozni.
2. Futás és sportolás közben mennyire kényelmes a viselete? Nem túl nehéz a hangerő állító gomb, nem esik ki a fülből?
3. Sacc/kb. hány órát képes menni egy feltöltéssel max. közeli hangerőn?
4. Androidon működik a hangerőszabályzás, fel lehet venni a beérkező hívást? Valahogy meglehet tudni a töltöttségi állapotot?

Előre is köszönöm szépen! :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#69306) darvinya válasza Scarabeus (#69305) üzenetére


darvinya
titán

Van benne Basszus, ha zenelejátszó kezeli.rendesen BT-t, akkor EQ-ban még többet ki lehet ráadni.
Csíptetővel rögzíthető, kb. 40g ház, füles jól rögzül (de futáshoz nem használtam, csak kerékpárhoz).
Mivel BT, ezért működik rendesen minden gomb, ha töltetség alacsony figyelmeztet szövegeléssel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69307) f4lcon válasza szenesember (#69298) üzenetére


f4lcon
őstag

no offense, de te most csak a saját választásodat jöttél ide megvédeni?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69308) szenesember válasza #16820480 (#69304) üzenetére


szenesember
aktív tag

Van benne valami! :)

f4lcon #69307- Az én választásom nem mérvadó, és nem áll szándékomban védeni sem, mivel kategóriájában vannak jobb iem-ek is, vagy legalább is ugyan olyan jók biztosan... azért választottam ezt konkrétan, mert többre nem futotta, és csak ezen márkán belül tudtam garanciával vásárolni. (Mellesleg nem tartom magam vájtfülűnek sem, mielőtt valaki ezt szűrné le az eddigiekből). :)
Én kérek elnézést, ha félreérthető voltam! :) Mindössze kifejtettem bővebben néhány szubjektív (!) gondolatomat arról, h hogyan is ítélhetőek meg az adott kategóriákban elhelyezkedő IEM-ek, különböző körülményeket figyelembe véve. Elnézést kérek érte, ha esetleg ez offtopic volt, vagy elszaladt velem a billentyűzet! Néha nem veszem észre magam. :)

[ Szerkesztve ]

(#69309) Tulku válasza szenesember (#69308) üzenetére


Tulku
veterán

És mikor egy korrekt dap-ra ráteszel egy igen korrekt füles, majd megfelelő illesztékkel bedugod a füledbe, akkor ezek a megállapítások egy szempillantás alatt szertefoszlanak...

Na jó kell egy 5-10 másodperc a wow faktorhoz... :D

Csak azért írtam le, mert itt sincs másképp mint más műszaki cikkeknél...az igen magas árszint bizony esetenként a minőséget is magával hozza...persze nem minden esetben....

(#69310) szenesember válasza Tulku (#69309) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ez biztosan így van! Nem is állítottam az ellenkezőjét, mindössze arról beszéltem, h szvsz van egy bizonyos réteg, akik ezeket a különbségeket már nem, vagy nem nagy mértékben veszik észre...(Esetleg az ízlésükkel sem fog egyezni.)Én pl ismerek egy-két ilyen embert, ezért gondolom, h rajtuk kívül is előfordulhatnak hasonló esetek. :)

(#69311) Tulku válasza szenesember (#69310) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem egy teszt esetén az nem veszi észre, aki nem akarja...az ilyen embert beültetheted egy Maibach-ba is, az sem érdekli...nem nevezem nevén e .....-ket...de akinek fogékonysága (csúnya angol szóval affinitása) van a normális ügyekre, az hallja...bőven...az egyéb lényekről nem kívánok nyilatkozni, de elismerem, élnek közöttünk ilyenek...na ők nem koptatják itt a betűket...

(#69312) szenesember válasza Tulku (#69311) üzenetére


szenesember
aktív tag

Hát igen, valószínüleg így van!

(#69313) persil válasza Scarabeus (#69305) üzenetére


persil
nagyúr

En negy bt fulesen vagyok tul, abbol ketto 8 ezer, egy 13 a mostani pedig 16 ezer es mindegyik hajlamos szakadozni(az elso ketto vallalhatatlan). Hangminosegben pedig faj kimondani, de a 3 ezres office depot-os kabeles fulesem szintjet csak a ket dragabbnak sikerult meglepni.

Ezekbol kiindulva en az ilyen par dollaros ketpalcikas kinai vackot csak akkor vennem meg, ha tenyleg nem tudsz azzal a 3 ezer forinttal mit kezdeni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#69314) darvinya válasza persil (#69313) üzenetére


darvinya
titán

Oké, hogy te nem hiszed olcsó is jó lehet, de előtte olvasd topikot(keres rá) mielőtt ilyet írsz. [link]
Anno én vettem ilyet először (s páran egyből utánam), s teljesen jó, sőt ilyen 10eFt-os izéket megszégyeníti.
Főleg mivel füles ház XE800-é.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69315) persil válasza darvinya (#69314) üzenetére


persil
nagyúr

Felreertes ne essek, en is megnezem mire adok ki penzt, es pontosan tudom, hogy az olcso akar jobb is lehet, de nekem egyelore a sajat tapasztalataim azt mutatjak, hogy bt-s fej/fulhallgatoknal ez legtobbszor nincs igy.

(De magam is irtam, hogy egy 3 ezer forintos fuleshez hasonlitottam oket, ami azert minden, csak nem draga)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#69316) darvinya válasza persil (#69315) üzenetére


darvinya
titán

Én meg csak megjegyeztem, hogy 10+ BT röhögve lekörözi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69317) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

QCY Q29ről esetleg valakinek valami tapasztalat?

(#69318) bilon73 válasza Scarabeus (#69305) üzenetére


bilon73
aktív tag

sportolásra annyira nem az igazi, van hozzá csíptető, de azért nem az igazi naaa...nem esik ki, de lobog a ház...
nekem a megadott 4 órát hozza.
Basszus van benne, elektronikus zenére tökéletes szerintem...nameg jazzre...
androidot passzolom...almán van töltöttség kijelzés, kezeli a be-kimenő hívást, hangerő...(állítólag még voice prompt is van. hanggal fel lehet venni a hívást, de nem próbáltam, a kínai-angol nyelvet lehet változtatni, ha esetleg kínaiul szólal meg elsőre...)

ami engem "zavar" hogy hívás fogadáskor elkezdi bemondani a hívófél telszámát...azt ha ki tudnám, már kikapcsoltam volna...

üdv
p

(#69319) darvinya válasza bilon73 (#69318) üzenetére


darvinya
titán

Hívófél azonosítót telefon adja, így annak beállításában lehet kikapcsolni.

Minden ház lobog, ha nem azt rögzítik.
(De ügyeskezűek csíptetőt rárakhatják házra)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69320) Scarabeus


Scarabeus
tag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, arra jutottam, hogy egy próbát megér. :)

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#69321) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok Rock Zircon-ból több verzió is van, vagy csak egy?
Gearbest-ről szeretném megvenni, itt viszont beleírták a címébe, hogy "nano". Ez valami butított változat lenne, vagy ez az eredeti Rock Zircon? :F

Illetve van más hely, ahonnan eredetit küldenek, de olcsóbb, mint a Gearbest-en?

(#69322) bilon73 válasza darvinya (#69319) üzenetére


bilon73
aktív tag

a telefonon tiltva.
ha bekapcsolom, akkor a az úgy néz ki, hogy a füles bemondja: incoming call, majd a telefon bemondja a nevet, majd a füles elkezdi "betűzni" threesixthreezero...)

ha kivan kapcsolva, akkor jön a füles hangján: incoming call, majd kis szünet után:threesixthreezero...)

mindegy...nekem az sem kéne, hogy bemondja incoming call..elég enne a csengés :)

ettől függetlenül teljesen jó, épp most rendelünk a kollégáknak...lassan mindenki ilyet használ itt a melóban.

[ Szerkesztve ]

(#69323) bilon73 válasza bilon73 (#69322) üzenetére


bilon73
aktív tag

illetve az még fontos info, hogy kiba hangos, és a telón max negyedig tudom felnyomni a hangerőt, de akkor már a "túl hangos" kategória...

(#69324) darvinya válasza bilon73 (#69323) üzenetére


darvinya
titán

Egységen lejjebb vetted hangerőt?(hosszan nyomva ± gomb)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69325) bilon73 válasza darvinya (#69324) üzenetére


bilon73
aktív tag

ööö....mikor nincs csatlakoztatva akkor?

(#69326) bilon73 válasza bilon73 (#69325) üzenetére


bilon73
aktív tag

merthogy ha nincs csatlakoztatva, semmit nem csinál, ha igen, akkor meg a teló hangerejét változtatja...

együtt tudok élni vele...

[ Szerkesztve ]

(#69327) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem láttatok valahol gyári Shure mmcx kábelt olcsón?

[ Szerkesztve ]

(#69328) darvinya válasza Bodz (#69327) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Építhetek is, de igaz nem ennyi lenne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69329) Bodz válasza darvinya (#69328) üzenetére


Bodz
nagyúr

Köszi, de nekem kifejezetten gyári kellene most. Nincs idő, kedv, türelem a kínaiak felfedezésére.

(#69330) darvinya válasza Bodz (#69329) üzenetére


darvinya
titán

Mintha gyári nem kínai lenne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69331) Bodz válasza darvinya (#69330) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nyilván az, de a Shure gyárinál tudom mit kapok. Most ez számít, pedig szeretek amúgy kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

(#69332) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

SENFER 4in1 nevű csodával van valakinek tapasztalata? Pár hónappal ezelőtt már kérdezett valaki erről, de akkor csak általánosságban volt jellemezve a az aktuális "kínai hibrid áradat".

[ Szerkesztve ]

(#69333) darvinya válasza Bodz (#69331) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanazt kapod.
Javítottam már ilyen kábelt, s legalja vezeték van benne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69334) kemcso válasza darvinya (#69333) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért kapná már ugyanazt, ne viccelj. A gyári Shure kábel tartós, az utángyártottak minősége meg kérdéses, van jobb és ultraszar is belőle, gőzöd nincs addig, amíg kézhez nem kapod. Kép alapján aki megmondja, hogy az adott melyik kategória az minimum látnok ;] Kiskinai nagyon jó képeket tud szerezni a netről, aztán ha megjött csodálkozol, hogy jééé nem is ez volt a képen

(#69335) darvinya válasza kemcso (#69334) üzenetére


darvinya
titán

Javítottam már ilyen kábelt, s legalja vezeték van benne.

Ez az írás tartósra utal.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69336) Tulku válasza kemcso (#69334) üzenetére


Tulku
veterán

Több kérdés felmerül:

Mit értünk ebben az esetben minőségen?
(tartósság, vezeték anyaga, átvitel minősége)

És legfőképp:

Ki és hogyan ismeri meg, hogy eredeti vagy utángyártott kábelt szed szét?
(mert bizony eléggé hasonlóak...hogy K3003 és társai hamisítását is meg tudják oldani úgy ezt is röhögve...)

Tehát a polémia eléggé vaktában lövöldözés...

Én személy szerint, amit láttam Shure fülesen kábelt (szándékosan nem írom, hogy Shure kábelt, még lehet a füles sem volt eredeti :) ) az eléggé tartósnak nézett ki...hangminőségét nem tudtam megállapítani mert egy számomra szörnyű hangképen nem tudok mit elemezni, főleg nem a részegységeket....

(#69337) kemcso válasza darvinya (#69335) üzenetére


kemcso
Ármester

A tapasztalat egész mást mutat, nem jönnek az emberek hetente, hogy tönkrement a Shure kábelük. Láttam már én is párat, nem kevés használat után is kifogástalan állapotban volt mindegyik.
Neked az RHA 750 kábele is szar, ezek szerint a Shure-é is, azok, amik az általános tapasztalat alapján tartósak. Ettől még abban lehet igazad, hogy szar benne a vezeték, de akkor a borítás olyan, ami megvédi és tartóssá teszi az meg a másik, hogy ezek nem javításra vannak tervezve, ha netán tönkremegy vegyél újat, ezért cserélhető

(#69336) Tulku én a tartósságot értem a minőségen (hangminőség egy más kérdés, én se Shure párti vagyok, hogy finoman fogalmazzak), és csak gyári kábelről beszélek, ami a fülessel együtt jött, többnyire hivatalos forgalmazótól.

[ Szerkesztve ]

(#69338) darvinya válasza kemcso (#69337) üzenetére


darvinya
titán

Nem mindenkit érdekel, ha tönkre megy, s utána inkább javítsa.
RHA kábele sem tartós, még ha annak tűnik.
Vezeték minősége nem utal burkolat minőségére.
Kábel árát nem burkolat határozza meg, hanem belső vezeték.

Jelen esetekben ilyen gyári izék, 7 eres(0.01/ér) vezető összevegyítve valamilyen rögzítő szálakkal(nem vezető).
Tehát kábel 0.16-os, amiből valódi vezető csak 0.07, erre jön még burkolat, így lesz 0.2.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69339) Tulku válasza darvinya (#69338) üzenetére


Tulku
veterán

Gyári (tehát nagy, ismert brand-ek) által gyártott kábeleket még nem láttam minőségi hangzással (ha igazán kukacoskodni akarok, akkor még a JH Audio kábelei sem elégítik ki az ízlésemet)...

Tehát aki normális cserélhető kábelt akar, az vagy vesz méregdrágán utángyártottat (nem aliexpresses és ebay-es sz.rokra gondolok) itt a legolcsóbbak a Forza és a Toxic OCC réz kábelei....vagy rendel normális kábelt és szerelési anyagokat, majd megcsinálja magának...

A drágább fülesek épp ezért cserélhető kábelesek...

MMCX pedig antenna csatlakozó (még ez a mikro féle is) eredetileg nem hang továbbítására találták ki, többségének adódhatnak érintkezési problémái a meleg érnél...de pl a Hestore-ben kapható MMCX alj és dugó rendkívül magas minőséget képvisel...egyébként 2 pin-es 0,78 mm-es csatlakozást ajánlok mindenkinek...persze aki épít...

(#69340) darvinya válasza Tulku (#69339) üzenetére


darvinya
titán

Pont fején találtad szeget. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69341) Karaya válasza BigBlackDog (#69332) üzenetére


Karaya
tag

Van ilyenem, szeretem. A magassugárzó elég domináns benne, emiatt nagyon levegős és részletes a hangja. Viszont, aki érzékeny a magasakra, annak nem ajánlanám, mert lehet, hogy már fárasztónak fogja találni. A szivacs (comply foam) illeszték kicsit megfogja felül, ezzel használom, így hosszú távon is ok. Ez az ábra elég jól visszaadja, hogy milyen hangképre számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#69342) Frawly válasza Frawly (#69276) üzenetére


Frawly
veterán

Megjött helyből az Amazon UK-ről a KZ HDS1, 10 font volt. Szép, kiegyensúlyozott a hangja és az illeszték is pont jó, nem túl nagy, nem túl kicsi, bőven veri az előtte szintén ennyiért vett Philips SHE3590-est. A KZ ZS3-at az eBayről rendeltem 8 dollárért, az még nem ért ide, de nem sietek vele, úgyis tartalékba lesz. Meizu EP31-ből továbbra sem találtam olyat, amelyik hangerőszabályzó nélkül jön, esetleg másik Meizu modell helyette?

(#69343) hornis


hornis
csendes tag

[link]Sziasztok!
http://www.geekbuying.com/ Rendeltetek már innen és mennyire megbízható??

Hogyan tudom ellenőrizni,hogy eredeti e Xiaomi fülhallgató??

[ Szerkesztve ]

(#69344) Bodz válasza Bazs- (#69293) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ma megjött végre. Szép bélelt boríték, stilizált telefon rajta kínai szöveggel (gondolom vmi reklám lehet), CN22-es papíron phone, 40 usd. Egyem meg a kedves kínai eladót...

[ Szerkesztve ]

(#69345) Bazs- válasza Bodz (#69344) üzenetére


Bazs-
tag

Valószínűleg a felirat miatt fogták meg...Tényleg "kedves" kinai eladó...
Remélem a hangjával azért nem lesz gond.

(#69346) schawo válasza Bodz (#69344) üzenetére


schawo
titán

No, lökd a rizsát, érdekel a füles :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69347) s4tch válasza schawo (#69346) üzenetére


s4tch
veterán

Csatlakozom, engem is. Kevés választ el attól, hogy felüljek a hype train-re. :D

(#69348) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Meze 11-et hallotta innen valaki? Részletességben milyen? Szeretnék valami újat az E80 mellé...illetve LG V20 mellé 30000-ig mit lenne érdemes venni, ami semleges, esetleg enyhe V karakter, és itthon is beszerezhető (Hifiman RE-400, Vsonic GR07 nem kapható jelenleg itthon)?

(#69349) #16820480 válasza Fitzgerald (#69348) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Meze kapható itthon? És tényleg kapható :) Amúgy még a KC06-ot mondanám talán, de ki kellene próbáld azért.

(#69350) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

A Banggoodék által küldött(?) BlitzWolf® BW-ES1 immár közel másfél hónapja úton van.Letettem arról, hogy megérkezik.

Két fülest szeretnék vásárolni:
- egyet napi használatra
Xiaomi Redmi Note 4x mellé, zenehallgatásra és telefonálásra (tehát jó mikrofonos előnyben)
- hard rock, heavy metal, prog. metal, blues

- és egyet futáshoz
- nem ragaszkodom a bluetooth-hoz (elég a csiptető), főleg nem a kívánt árkategóriában, csak az a lényeg, hogy kényelmes legyen, ne essen ki a fülemből (sport füles is szóba jöhet) és azért ár/érték tekintetben jól szóljon :) Mikrofon, hangerő nem szükséges, egy SIM nélküli Samsung Ace 4-gyel vagy esetenként egy régebbi Sony mp4 lejátszóval használnám, hívást tehát nem fogadnék.
- hard rock, heavy metal, hair metal :)

Alapvetően ázsiai fülesek és Ázsiából érkező fülesek is szóba jöhetnek, abszolút nyitott vagyok rá, noha többel is megjártam már (Awei q9-ből kettőt is küldtek, mindkettő szét volt esve, Xiaomi Piston 3-ból két darab összesen nem húzta egy évig, a BlitzWolf meg ugye meg sem érkezett).

Telefonra költöttem a dugipénzem, így a keret úgy 3K nagyon maximum 4K lenne per füles.

Jó sokat pofáztam, elnézést :) és előre is köszönöm,
Péter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.