Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) jeromosi válasza #16820480 (#70900) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi
És erről a fülesről mi a véleményetek?
[link]
És a hozzátartozó Comply™ habszivacs milyen minőségű, és milyen kényelmes?

[ Szerkesztve ]

(#70902) #16820480 válasza jeromosi (#70901) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Comply a legjobb minőségű szivacs, amivel eddig találkoztam. Viszont azt tudni kell, hogy használattól függően ezek kopnak elég rendesen, szóval egy idő után kell majd belőle új.

A fülesről írtak ide a topikba már páran, én még nem hallottam.

(#70903) jeromosi válasza #16820480 (#70902) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, hát majd mindenképpen kipróbálom.

(#70904) Punike válasza #16820480 (#70890) üzenetére


Punike
tag

Huuuuu, de éreztem, hogy nem kell nekem ebben aktívan részt vennem.
Maradok csendes szemlélődő.
Hagyom a terepet a nehany "megmondonak"

(#70905) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#70874) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Okés, akkor ha itt van mesélek róla.
Én is csak azért vettem meg, mert a VSD2S most ment tönkre kb. 2+ év igen intenzív használat után és ideje volt valami újat nézni helyette.

(#70906) monti0222w válasza Bodz (#70897) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan, az illeszték is sokat számít, a Fiude-nél olvastam hogy nem jók az illesztékei egy idő után bekeményedik, még jó hogy vannak tip bogyóim így nem gond a csere. Viszont még mindig nem tudom melyik legyen az AF56 125 dollárért láttam ezt azért egy picit soknak érzem, a Fidue jóval olcsóbb 60 dollár körül van, a Meze-t itthon megtudom venni 16e körül, szóval melyik legyen? Hangban az AF56 és a Fidue, persze szigorúan csak amit olvastam róluk, ők nagyjából egy szinten mozognak, a Meze meg egy picit másabb őszinte , természetes hanggal nincs színezve a másik kettőnél a színezés megtalálható. :F

(#70907) Bodz válasza PR0JECTNR56 (#70905) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csodálom, hogy annyit kibírt. :D

(#70906) monti0222w: Van az sokkal olcsóbban is. Szóval Fidue és AF56 együtt sem visz csődbe. :) Meze kapcsán pedig megkérdezném contaxg-t (nomono), hogy van-e kipróbálható darab.
Azt nem tudom megmondani, hogy melyik legyen. :) Én szépen sorban végigmennék rajtuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#70908) Bodz válasza Bodz (#70907) üzenetére


Bodz
nagyúr

Találtam ilyen cserélhető filterest is, Alfa Genus V2.

(#70909) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#70907) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Engem is meglepett, gyakorlatilag 2xVSD5-öt is túlélt, zenélt a Cowon J3-al, M2-vel és a mostani AK Jr-el is.. :D

(#70910) Bodz válasza Bodz (#70908) üzenetére


Bodz
nagyúr

Vagy az In-Ear2. Azóta már van belőle Plus változat is, amin a hangot illetően annyit reszeltek, hogy több a mély. De ezt csak olvastam valahol.

(#70909) PR0JECTNR56: Ennél tovább olcsó Vsonic még nem élt szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

(#70911) Fitzgerald válasza Bodz (#70908) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezt már nézegettem én is, Muzikernél most 18 ingyenes szállítással. Viszont azt olvastam hogy a semleges filterrel is mélykiemelt, úgyhogy lehet hogy számomra nem lenne jó választás (meg különben is mi a phasznak, az elmúlt fél évben többet költöttél audióra mint kajára fiam).

@monti0222w

Az alapján amit olvastam, a 12 szerintem az E80-hoz állhat közelebb hangban a mélyek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#70912) Bodz válasza Fitzgerald (#70911) üzenetére


Bodz
nagyúr

A gyártótól rendelve, kuponnal (RJ111), ingyen szállítással meg 35.12 font (~12000 Ft). Nem kell annyit enni, vegyél fülest! :D
Mondjuk az tényleg tuti, hogy a Meze 11-nél ütősebb mélyben.

[ Szerkesztve ]

(#70913) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!

JBL T290-ről nem sok részletet árult el a kereső, valaki tudna esetleg mesélni róla? Kb egy ezresbe kerülne, de xarért annyit sem adok. Nem csípem ha sok a mély, inkább a tiszta, részletes kiegyenlített hangképet szeretem.

Nincs kerítés.

(#70914) Nigér válasza Punike (#70904) üzenetére


Nigér
őstag

Félreérted.
Volt itt egy forma, már vagy fél tucatszor kitiltották a fórumos és hardveraprós ámokfutásai miatt.
Mindig visszaregelt, de mindig meg is dőlt, mint a löszfal kávézás után ( :D )
Vele kevertek össze.

(#70915) Bodz válasza ktommy91 (#70913) üzenetére


Bodz
nagyúr

99.9%, hogy mélybomba, mint az olcsó JBL fülesek általában.

[ Szerkesztve ]

(#70916) Fitzgerald válasza Bodz (#70912) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Áh, nemrég fogytam le 104-ről 97-re, ha ennél vékonyabb lennék, nem is léteznék :D
12-ért azért igen erős ajánlatnak tűnik papíron, de félek hogy nekem túl sok lenne a mély.

(#70917) Tulku válasza Fitzgerald (#70916) üzenetére


Tulku
veterán

Én 123-ról 99-re :D

(#70918) Nigér


Nigér
őstag

Kétpálcásak a céllövöldében... :U

;]

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#70919) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Tud valaki budapesti boltot, ahol még lehet kapni fekete Xiaomi Piston Hybrid pro-t. Ami az összefoglalóba ajánlott. Nem a hd.

[ Szerkesztve ]

(#70920) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Sony MH750 füles vélemény?

Szerintetek jobb lehet, mint egy BW-ES1 vagy Einsear T2?

Most találtam a fülest, régen használtam de el is feledkeztem róla, Z3-hoz kaptam... Anno járattam, de akkor nem igazán tűnt jónak. Pár napja elővettem, más illesztékekkel és egész jól szólt... Szerintetek?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70921) gamegod válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


gamegod
senior tag

JBL vagy AKG vonalon mit ajánlanátok?? Elég jó kedvezményekkel élhetnék... Piston Hybridet váltana...

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#70922) K1LLMy53Lf válasza gamegod (#70921) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

AKG K3003, ami biztos ajánlott a termékei közül a dolgozói kedvezménnyel. De volt másról is szó, ha jól rémlik, nem emlékszem a típusra, de ha visszakeresel biztos megtlaálod. Fejesek közül van pár jó vétel egyébként, ha esetleg abban is gondolkodsz.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#70923) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok, tudnátok olyan alakú fülhallgatót mint a Piston 3 vagy a Remax RM-610D.

Nemrég próbáltam egy Remax RM-610D-t, ami jó lett volna, de valószínüleg hibás volt a példány, amit kaptam, és volt egy folytonos alapzúgása/statikus zaja.
Van még olyan olcsó (<5ezer) és jó hangzású fülhallgató, aminek olyan a kialakítása mint a fentieknek?

Köszönöm

(#70924) tick


tick
aktív tag

Sziasztok, Brainwavz S3 utódját keresem. A basszust hiányolom belőle, de egyébként szépen szól. Mikrofonra szükségem van alkalmanként.
30 és 50e között szánok rá ár-érték aránytól függően. Tudtok valamit ajánlani?

Everything that has a beginning... has an end

(#70925) Flashback


Flashback
addikt

Köszönöm a fórumlakóknak!

VE Monk (mikrofonos) lett
A linkelt szilikon illesztő viszont valami Bose cucchoz volt így azt nem lehetett ráhúzni. Helyette rendeltem ilyet, ez ha nem is méretpontos de rá lehet húzni!

Összeségében elégedett vagyok!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#70926) #16820480 válasza tick (#70924) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akciós RHA T10i esetleg? Vagy akár T20i is belefér majdnem akciósan, de a T10-ben elvileg több a basszus.

Heavyrain: Einsear T2 ilyesmi külsőre.

gamegod: AKG N40 is jó cucc :K

[ Szerkesztve ]

(#70927) f4lcon válasza Flashback (#70925) üzenetére


f4lcon
őstag

öt pár volt a csomagban? egyet elkérnék, a Monk-omra :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70928) Dave™ válasza Flashback (#70925) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kényelmes lett tőle? Nálam leginkább itt vérzik el, mert mindennel és mindenhogy nyom.

(#70929) Heavyrain válasza #16820480 (#70926) üzenetére


Heavyrain
őstag

Einsear T2-ről jókat hallottam, csak eddig a képek alapján más alakúnak tűnt.
Kipróbálom akkor.
Köszönöm!

(#70930) Dave™ válasza Heavyrain (#70929) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igazából csak hasonló, mivel a linkelt példákban el van forgatva a vetőcső és általában nagyobb driverek esetén alkalmazzák ezt, az Einsearben meg eléggé átlagosnak mondható 8mm-es van és egyenes a vetőcső is. Én is nagy rajongója vagyok ennek a kialakításnak, mert az egyik kedvenc fülesem (KZ ANV) is ilyen, de van ellenpélda is, amikor nem igazán sikerült maradandót alkotni vele (pl. Rock Y5). Az új Rock füles (Mubow) ilyen és egész jó, de azért kicsit rendhagyó módon szól, vagy tetszik vagy nem. Ami jobban hasonlít a Blitzwolf BW-ES1, annak elforgatott vetőcsöve van. Az melegebb karakter, az Einsear hidegebb, analitikusabb, mindkettő nagyon jó kategóriájában, anyagminőségre az Einsear érezhetően jobb.

(#70931) vicze


vicze
félisten

Damn you eBay...

Furcsa így 2év hajkurászás után megszerezni, de 60GPB-ért nem hagyhattam ki. :)
Pontosan az amit mindenig is akartam nem AP-s japán(kínai/HK) verzió.

Nagyon furcsa a 300-zal összehasonlítva, mivel nagyon nagyon különböző a két füles. A 300 minden szempontból egy sokkal jobb füles, a mély sokkal erősebb (nem több!!!), a magasak részletesebbek. Viszont a 30-cal sokkal jobb a közép felső rész, az van erdősen kiemelve(2,5-5kHz), és nagyon-nagyon részletes, viszont se mély se magas részletesség. Ami a közép tartományban az wow a többi pedig így, eltűnik a háttérben. Viszont a 30 nagyobb térrel rendelkezik valamelyeset, de nem sokkal, illetve sokkal kevésbé sibilant mint a 300.
Nagyon máshogy hangzanak a zenék a két fülesen, azt hiszem abszolút jó döntés volt a 300 1,5évvel ezelőtt.

(#70932) Flashback válasza Dave™ (#70928) üzenetére


Flashback
addikt

Pár óra után nyom engem is, de ritka hogy egyhuzamban addig használnám. Amugy ez a szilikon cucc inkabb abban segít hogy ne essen ki a fülemből. Hang képzés szempontjából viszont a magasakat lefolytja.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#70933) monti0222w válasza Bodz (#70907) üzenetére


monti0222w
addikt

Ránéztem az Ebay-ra, de valamit nem értek, akkora ár különbségek vannak köztük ami már gyanús, a 7e forinttól a majd 30 ezer forintig bezárólag. Ez most hogy van, ami olcsóbb az hamis, ami drágább az a eredeti? :F

(#70934) #16820480


#16820480
törölt tag

Megjött végre a Tenmak Pro és hozzá a BT kábel. Elsőre nem vagyok hanyatt esve tőle sajnos. Kényelmes, normális anyagokból rakták össze. Ellenben minden olyan buta hibák vannak benne, ami tipikusan kínaivá teszi. Minden csatlakozáskor feltolja a hangerőt 80%-ra, aminek még a fele is túl hangos, de ezzel gyakorlatilag garantálható, hogy néha elfelejti az ember beállítani zenelejátszás előtt, és szétveri a dobhártyáját. A hangerő itt is túl nagy lépésekben állítható csak, így vagy túl hangos, vagy túl halk lesz (az optimálishoz két legközelebbi hangerőből a halkabb itthonra jó lenne, de utcán már túl halk lesz szerintem, a hangosabb meg túl hangos).
Lejátszás közben nem lehet tölteni, mert amikor rádugja az ember a töltőt, akkor gyakorlatilag kikapcsolt állapotba kerül.

A hangjáról még nem írnék túl sokat, de egyelőre szinte semmi tér, nagyon sok basszus (mikrodriveres, mélyre menő, de sok), szóval olyan semmilyen hangja van, de talán még járatással alakulhat majd.

(#70935) vicze válasza #16820480 (#70934) üzenetére


vicze
félisten

Android dev. opciókban a "Disable absolute volume"-vel próbálkoztál már? Amennyiben ez nincs kikapcsolva, a készüléked határozza meg a hangerőt nem a füle.

"Lejátszás közben nem lehet tölteni, mert amikor rádugja az ember a töltőt, akkor gyakorlatilag kikapcsolt állapotba kerül."
Egyszerűen nincs AC módja, csak aksiról tud üzemelni (kispórolták azt a pár IC-t), az aksi-t meg ugyan abban az időben csak meríteni vagy tölteni tudod.

Van nálad más értelmesebb MMXC-s füles, amivel próbálhatod?

(#70936) Bodz válasza monti0222w (#70933) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem hiszem, hogy a linkelt eladótól hamisat kapnál. A hifiheadphones egy elég jó hírű angol bolt. Drágán kezdett, de aztán leverték az árát, mással is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#70937) #16820480 válasza vicze (#70935) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még nem próbáltam, de mintha nem csinálna semmit ez a disable absolute volume. Kell neki valami reboot, vagy akármi...?

Hát, mondjuk ennél nem annyira problémás a töltés, de mondjuk BT adapternél kocsiban azért hasznos tud lenni. Az SBH20 tudja ugye, és ahhoz voltam szokva :)

Nincs semmi MMCX fülesem jelenleg, csak ilyen filléres dolgok :D

(#70938) f4lcon válasza #16820480 (#70937) üzenetére


f4lcon
őstag

kit érdekel a Tenmak mikor végre elmesélhetnéd, hogy mennyi a különbség a zsinóros és a BT-s hang között a kínai adapteren keresztül? :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70939) vicze válasza #16820480 (#70937) üzenetére


vicze
félisten

Hát elméletileg egy BT szolgáltatás restart kell, azaz BT kikapcs/bekapcs, de de most mondhatom, hogy restart sose árt. :P

Talán most hétvégén lesz elég időm, hogy szenvedjek vele, meg a gonosz eBay küld egy XBA-H1-et is péntekig az is cserélhető, azt inkább barmolnám, mint a 300-asom.

[ Szerkesztve ]

(#70940) #16820480 válasza f4lcon (#70938) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, első felindulásból elkezdtem nézegetni normális BT adaptereket neten :D De az a baj, hogy simán 30-40 ezer egy AP60, vagy XB10, és még kell mellé füles is, ami megint 20-30 ezer. Az meg már nem olyan kevés, és olyan sokat még továbbra sem hallgatok út közben zenét.

De most kis járatás után újra belehallgatva azért fog ez alakulni.

vicze1: Nah, majd kipróbálom, hátha megy rendesen. Bár most éppen össze-vissza szarakodik a telefonom is egy frissítés miatt :U

Amúgy kíváncsi leszek, hogy terjed-e majd az LDAC, mert ugye most inkább aptX(-HD) vonal megy, csak az fizetős, míg ugye 8-0-tól elvileg bekerül az LDAC ingyen és nyílt forráskóddal az Androidba. Nem akarok nagy beruházásokba kezdeni, amíg nem derül ki, hogy melyik lesz a kihaló (bár az mp3 sem nagyon akart kihalni, hiába volt ott az ogg). Olyan eszközről meg ne is álmodjunk, ami mindkettőt támogatja :U Ha lesz is ezért mondjuk egy XB20 esetleg a jövőben, tuti elkérnek másfél-kétszeres árat az LDAC támogatásrét.

(#70941) vicze válasza #16820480 (#70940) üzenetére


vicze
félisten

"ugye 8-0-tól elvileg bekerül az LDAC ingyen és nyílt forráskóddal az Androidba"
Erre nem vennék mérget még mindig, de ettől még az eszköz gyártónak meg kell venni a Sony-tól, illetve valahogy implementálni kell HW szinten. Amíg CSR a chipek többsége addig erre kevés esély van, főleg olcsó gyártók részéről.

AptX/AptX HD minden Qualcomm eszközben ott lehet (ugye CSR is Qualcomm), és jóval erősebb a marketing mögötte, Sony nem tudom mit akar az LDAC-kal kezdeni igazából, de az utóbbi 1év-ben túl sokat nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#70942) holozis_HUN válasza #16820480 (#70940) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Normális fülessel le tudod tesztelni? Ebben az adapterben van LDAC? Mert LDAC-ot elvileg rá tudok heggeszteni a telóra :D

De még mindig egy Einsear T2 tűnik a legjobb megoldásnak, remélem olyan 1 év múlva lesz rendes bluetooth fükes 10-15k kör NAGYON max, legyen LDAC vagy AptX, megteszek bármit, hogy az LDAC vagy az aptx menjen a telómon, szét modolom :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#70943) Kobe


Kobe
veterán

milliószor körberágott téma....de gyorsba kéne rendelnem egy xiaomi hybridet asszonynak, cska nem vagyok biztos benne:

Szóval, ez a változat azonos a gearbesten is található ajánlott darabbal?

árban nincs sok különbség, csak régi változatot nem akarok felesbe rendelni

(#70944) monti0222w válasza Bodz (#70936) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi, megrendeltem az AF56-t, mostantól az érkezését várom, bár furi volt az Ebay-ról rendelni az Alihoz képest, na mindegy!
Kíváncsi vagyok milyen lesz? Érzésem szerint hasonló lehet hangban mint az E80, csak szélesebb, nagyobb színpadtérrel.

(#70945) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello! Elromlott az iPhone-om gyári fülese,rendelnék egy másikat,ami hasonlóan szól, kinéztem eddig egy KZ-ED9 füles,ez hozná az iphone füles szintjét? Nem akarok sokat áldozni rá,gearbestről rendelném, 10$.
Ha ez fontos hip-hop/rap zenére használnám, ha valaki tud ettől jobbat az linkelje kérem,picit drágább is lehet akár :D Köszi

(#70946) darvinya válasza Kobe (#70943) üzenetére


darvinya
titán

Innét 2 nap [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70947) Kobe válasza darvinya (#70946) üzenetére


Kobe
veterán

strictly arany, asszonynak lesz.....

bár nem tudom az arany miért olyan olcsó náluk

[ Szerkesztve ]

(#70948) #16820480 válasza vicze (#70941) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem benne lesz az ;) Illetve az AOSP kódban elvileg már benne is van, aztán hogy melyik gyártók gyomlálják ki onnan, az más kérdés.

Inkább az a probléma, hogy az eszközök részéről nem nagyon tolják egyelőre. Persze még nincs is mire tolni. De mondjuk ha megnézed, akkor ugye egyre több olcsó kínai füles meg hangszóró tud már aptX-et, és hát valahogy kétlem, hogy fizettek a licencekért, mondjuk egy Tennmak, amikor 32$ az aptX-képes kábelük a fülessel együtt. A telefonok oldaláról viszont alig van némelyikben meg a kodek, mert ugye őket könnyedén tudná perelni/zsarolni a Qualcomm, hiszen az ő chipjeiket használják. Ellenben most az AOSP-bn ingyen benne van/lesz az LDAC, így a kínai piacra gyúró gyártók is implementálhatják legálisan. A periféria gyártóknak meg ugye nem lesz nagy dolog ezt is "licencelni", ahogy az aptX-et is teszik :D Szóval szerintem amint lesznek telefonok dögivel, amiben benne van a kodek, onnantól jönnek majd a fülesek/hangszórók is. Jelenleg azért nincsenek, mert nem éri meg, hiszen alig támogatja pár készülék (csak Sony, ők meg alig adnak el).

holozis_HUN: Ez csak aptX-et tud. Jelenleg LDAC füles szerintem csak Sony van, hiszen csak az ő telefonjaikkal működik a dolog. Majd Android O-tól remélem ez változik.

(#70949) darvinya válasza Kobe (#70947) üzenetére


darvinya
titán

Ennyi volt eddig is náluk, mert közvetlenül szereznek be mindent.

Tőlük vettem telokat, s bőven megéri.
Ráadásul most volt akció, hogy telo mellé ilyet adtak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70950) fericske válasza monti0222w (#70933) üzenetére


fericske
addikt

Mert az a Hifiheadphones outlet-je, ahogy írja is.
Próbaidős visszaküldött, garanciában cserélt/javított, kiállított darabok, kifutott, utolsó darabok, ilyesmik vannak ott. A Pandorám is innen van 400GBP-ért 550 helyett, mint visszaküldött termék.
A Korg ds 100m-em 45GBP-ért meg a Richersounds-tól 200 helyett, mint kiállított darab.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.