Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) bozont


bozont
veterán

Jah, amúgy nemsokára a Vsonic fülesekből is lesz mikrofonos verzió, talán 1-2 hónapon belül kapható lesz.

(#69602) #16820480 válasza bozont (#69601) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem állnék addig fél lábon, amíg azok ténylegesen megjelennek :) 2 éve azt mondták, hogy jön a VSD7 és VSD9 heteken belül. Azóta jönnek :))

Amúgy X8-at honnan rendelnél? Néztem, hogy a Mee honlapon 79$, ami jó ár érte, de szállítás és vám még rájöhet simán.

(#69603) bozont válasza #16820480 (#69602) üzenetére


bozont
veterán

Igaz, a Gr09-et is március végére mondták, aztán sehol még. Mondjuk most hogy kapható cserélhető kábeles is, megoldható a mikrofon is akinek kell, de az meg extra költség.

A Mee honlapjáról rendelem majd, tracking nélküli szállítással (12usd) ~25e átszámolva összesen. Persze a vám rájöhet még, de itthon 33e-ért rendelhető pl Muzikerből, viszont ott nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#69604) #16820480 válasza bozont (#69603) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Vsonic híres két dologról: kategóriában kiemelkedő hangminőség, és iszonyatos késések (pocsék kommunikációval megfűszerezve). Szóval majd ha lehet kapni, akkor veszem komolyan, hogy létező termék :K

Hát igen, még úgy is megéri kintről rendelni, mert legfeljebb egálra jönnél ki a vámmal is. Kíváncsi vagyok, ha esetleg meglesz, majd szóljál :K

(#69605) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nincs 12 órája hogy megrendeltem a Meze 11-et nomonoból, már hívtak is hogy van-e otthon valaki, aki át tudja venni, mert mindjárt hoznák is. Ez gyors volt. :R

(#69606) monti0222w válasza Fitzgerald (#69605) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez a sima 11,vagy a Neo?
Szerintem vagyunk rá páran akik kíváncsiak várjuk a beszámolódat róla. :K
Gratula hozzá, jó kis bolt a Nomono, és rendes a tulaj is. :K

[ Szerkesztve ]

(#69607) ktommy91 válasza darvinya (#69198) üzenetére


ktommy91
addikt

Kösz a zseniális tippedet, hatalmas segítség volt. :W Azt nem értem, ha fingod nincs róla hogy milyen illeszték kellene rá, akkor miért nem kussolsz? Így várhatok újabb majd egy újabb hónapot a füleshez illő illesztékre.

Nincs kerítés.

(#69608) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megjött az X6 plus. :)

Mint ahogy sejtettem, elsőre ez a fazon kicsit furcsa lesz, de szerintem meg fogunk tudni barátkozni. A szemüveg miatt egyáltalán nem zavaró, elfér a kábel mellette simán. A levétellel tényleg óvatosan kell bánni, de ez sem vészes.

A külső zajokat egész jól kizárja. Nekem a "legnagyobb" harangot kell használnom, ez zár mondhatni teljesen, így nem lötyög a fülemben.

A hangja kicsit furcsa, de a közép és a magas kicsit dinamikusabbnak tűnik mint az LG-nél volt, a mély hangokkal kicsit vegyesek az érzéseim, de belefér. :)

A távirányító rész ezeknél mennyire zárt? A vízállóság miatt kérdéses, ugye ennyit ír az oldal, hogy: splash-proof nano-coating. A távirányítónál a led villogónál látszik, hogy ott nyitott, ez miatt kicsit aggasztó.

Az izzadságot gondolom elviseli, de mi a helyzet a kisebb esővel? Felhőszakadást, belvárosi hajózást ne feszegessük az nem annyira fontos. :)

Véleményem szubjektív...

(#69609) assemble válasza bozont (#69600) üzenetére


assemble
addikt

Jah, a GR07-el nem adod alabb az biztos :)

(#69610) darvinya válasza bozont (#69545) üzenetére


darvinya
titán

Még ezt is könnyen javítható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69611) Gabson730


Gabson730
tag

Hello

Valakinek van tapasztalata az Ethymotic MC3 negatívumairól?
Olyasmit olvastam, hogy a tripla harangos szilikon füldugója nem dugható be normálisan bárki fülbébe? (angol teszt volt és nem tuti az angolom)
És ez elég elképzelhetetlennek tűnik , mert pont olyan alakúnak és méretűnek látszanak mint a drágább verziói.
:F

Köszi ezt is!

(#69612) Fitzgerald válasza monti0222w (#69606) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi!
Neo.

Most így hirtelen ezekkel tudtam összehasonlítani 5-5 perc hallgatás erejéig, de majd összedobok valami részletesebb okoskodást később, ha lesz időm.

Balról jobbra:

SoundMAGIC E80 nagy Comply tippel, Vsonic VSD5 Sony Hybriddel, LG V20-hoz kapott Bang & Olufsen Play, és a jobb szélen a Meze 11 Neo nagy Sony Hybriddel.

Első benyomások: az anyagminőség elképesztően jó egy ilyen árú füleshez képest, a legjobb a négyből. A kábel jó vastag, és szerencsére nem az a ratyi összegabalyodós fajta mint pl. az E80-é. A ház is nagyon komoly minőségű, igényesen megmunkált alu.
Tartozékok nagyjából ugyanazok mint az E80-nál, csak itt egy pár Comply tipet kapsz kettő helyett.

Hang:

Semleges karakter.
Részletességben nagyjából az E80 szintjét hozza, tehát a VSD5-től elmarad azért, ebben a Vsonic veri a teljes mezőnyt természetesen. A B&O-ra kategóriákat ver ebben is (ahogy a másik kettő is), nem is értem mi kerül azon a szaron 150 dollárba, mert hangja alapján kb. 5 rongyot ér. Az E80-nak nagyon picivel színezettebb a hangképe mint a Neo-é, kicsivel több benne a basszus.
A VSD5 pedig ugye még flatebb, semlegesebb.
Érdekes, hogy a közepes Comply tip teljesen összemossa a Meze hangját, nem értem miért. Kipróbálom majd a nagyobbal is, de még ha azzal jól is szól majd, az nem fog senkit megvigasztalni, akinek nincs otthon tartalék tipje, mert csak ezt az egyet adják hozzá.
Eddig a nagy méretű Sony Hybrid a nyerő számomra, bár nem rosszak a gyári szilikon tipek sem.
Összességében az első benyomásaim rendkívül pozitívak, ez egy igen jó hangú füles jó pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#69613) #16820480 válasza Gabson730 (#69611) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem eddig egy ilyen tripla harangos illeszték sem volt kényelmes, nem tudom annyira benyomni a fülembe, hogy szigeteljen is, mert ott már irritálja a hallójáratom (túl mélyre menne). De ez szerintem egyénfüggő, hogy kinek kényelmes, kinek nem.

(#69614) monti0222w válasza Fitzgerald (#69612) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen a beszámót, gyorsan megkaptad! :C
Járatással meg úgy is változik még a hangja, szerintem simán lehet hogy a részletesége is teljesedhet még, a basszus is változhat
hangsúlyosabb írányba, akár! Jó lesz ez a füles szerintem. :K

(#69615) #93966848 válasza Fitzgerald (#69612) üzenetére


#93966848
törölt tag

Rock ra és zuzosabb dalokra ajánlod a fülest a saját gumiharangjaival? Van benne basszus vagy Sennheiser cx 300 típusú

(#69616) Fitzgerald válasza #93966848 (#69615) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nagyon zúzda zenékhez nem tudom ajánlani, ahhoz pont az a kis basszus hiányzik belőle, ami az E80-ban van.
Pont most hallgattam meg vele a Superjoint Ritual-tól a Waiting for the Turning Point-ot, ami egy hatalmas zúzda, és nem szólt túl jól. Lightosabb rockzenéhez viszont tökéletes, pl. Tool, Nirvana, Soundgarden igen jól szóltak.

@monti0222w

Járatom is egy 50-60 órát, kíváncsi vagyok.

(#69617) #93966848 válasza Fitzgerald (#69616) üzenetére


#93966848
törölt tag

E80at milyen zenéhez ajanlanad? Egy Sennheiser cx 300hoz képest milyen a hangja?

(#69618) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: mi a véleményeteket a Sony MDR EX650-ről? Jóval a piaci ár alatt be tudnám szerezni. Mivel én nem szoktam kiadni ezekért pénzt, 8 ezret megér-e? Ahogy olvastam nem lehet olyan rossz. En fejhallgatót használok, ettől sokkal komolyabbat, fülhallgatókban nem vagyok jártas. Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#69619) monti0222w válasza Fitzgerald (#69616) üzenetére


monti0222w
addikt

Idő kell neki, nekem is még járatódik a Vyrus, pedig az 60 órán már túl van. Kíváncsi leszek bejáratás utáni hangképpre, mennyit változott!?

Jimanszky/B] Attól mindenképp tisztább részletesebb, magas tartomány is élmény lesz hozzá képest, bassban lehet nem megy le annyira mélyre, de bőven a használható kategória, a többit meg írtam P2-ben.

[ Szerkesztve ]

(#69620) Fitzgerald válasza #93966848 (#69617) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Sosem hallottam CX 300-at, de emlékeim szerint nincs túl nagy respektje a Sennheiser CX-szériának ebben a topikban, ami számomra annyit jelent, hogy a CX 300 a 7-8 rongyos árát sem éri meg. Ezzel ellentétben azt viszont tapasztalatból tudom, hogy a 20 ezres SoundMAGIC abszolút megéri az árát, az egyik legtöbbet ajánlott füles itt. E80-al én a pszichedelikus rocktól a grunge-on, a metal-on és az industrial-on át a new wave-ig mindenfélét hallgatok, az egy elég jó kis all-rounder füles.

(#69621) vicze válasza sirokipatrik (#69618) üzenetére


vicze
félisten

8e-t maga a füles megér, de hogy neked is megér-e az nagyon attól függ, hogy milyen hangot szeretnél. Közepesen mély kiemelt, V karakterű füles.
Mivel valósan bronz az anyaga így könnyen szépen zölden elszíneződik izzadságra/vízhatásra, így pl. edzésre egyáltalán nem ajánlott.

(#69622) Tikakukac


Tikakukac
titán

Monster iSport Intensity vagy valami mást vegyek? Előbbi van 6k-ért, kb. annyit is szánok rá, futni kell majd valami füles, muzsika nélkül itt a városban monton sajnos :B Mikrofon sem feltétlen kell, madzagos is megfelel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69623) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

egy kis segítségre volna szükségem. van egy RHA MA750i fülesem, amit nagyon szeretek. sajnos érte egy kis baleset egy interkontinentális repülőúton, mondjuk úgy, hogy a jack csatlakozó részét teljesen leamortizáltam. beakadt és megreccsent, kb 40 fokban kihajlott... az érdekelne, hogy hol tudnám ezt megcsináltatni? van hivatalos RHA szerviz itthon? bízom benne, hogy egyáltalán meg lehet csinálni 100%-osan.

köszönöm előre is!

ui.:

telekomos vásárlás, de tudom, hogy a muzix foglalkozik vele itthon. ők tudnak ilyen ügyeket is kezelni vajon?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#69624) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Nekem is megérkezett az earbud, amit korábban említettem itt. kb. 2 hét alatt ideért, csodálkoztam is. Most értem haza, vidékre, hogy meghallgassam. Hát itt az eredménye...

NICEHCK DIY PK2 (Earbud)

Sokat nem szeretnék írni a minőségéről, mert leginkább a hangja fogja itt érdekelni a közönséget. 19 dollárért kapunk egy kis tokot, NiceHCK felirattal, egy csipeszt, rengeteg kis szivacs illesztéket és persze a fülest. A füles anyaghasználatát átlagosnak mondanám, a műanyagok nem túl rugalmas, ridegnek tűnnek, fonott kábeles. Hogy mennyire lesz tartós az kiderül..

Hang DX50-el: Még be sem járatódott, máris szeretem. Nagyon kellemes, enyhén világos hangja van, de sibilance-t nem tapasztaltam. A DX50-en jól kiegészítik egymást. Azért mondom hogy világos, mert az XE800-al felváltva hallgatva, tompább, élettelenebb hangja volt az XE800nak. A szeparáció tök jó, a hangszerek és a vocál szépen elkülönül egymástól, egyik sem nyomja el a másikat. A terét is klassznak találom, főleg egy inearhez képes, szellős, koncert hangulatot idéz. Cserébe ugye nem izolál egyáltalán. Méretre kisebb mint egy VE Monk, így kényelmesebbnek is találtam. Ezzel már eltudom képzelni, hogy 1-2 órán át zenét hallgatok kényelmetlenségek nélkül. Dinamikája számomra kicsit kevés.

Mély: nem túl erőteljes, de ami van az feszes, kellemes, mélyebbre lemegy mint a Monk. Aki a sok mélyhez szokott azoknak felejtős lesz...

Közép tartomány: A fülesnek az erőssége talán. Nem tolja az ember arcába, de a jó szeparációnak köszönhetően mindig szépen kihallani a vocált. Talán egy kis fátyolosságot itt néhol éreztem, de nagyon enyhén.

Magas: Mint említettem, kapunk magasakat is, de semmi fülsértőt. A cinek és a gitár solok is kellemesen szóltak.

Pop,rock(enyhébb), jazz jól ált neki. Én elektronikusat is rápróbáltam, azzal sem rossz, ha nem mélyorientált az adott szám.
Ha bárkit érdekel, BP-n meg lehet hallgatni valamikor. Szívesen odaadom.

[ Szerkesztve ]

(#69625) Tulku válasza schawo (#69596) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom milyen módja...gondolom hallottál már armatúrát a füledtől egy cm-re (ha nincs rajta mipolán cső)...úgy nagyjából nem hallasz semmit...ezért csövezik, de költségcsökkentésnek ott a vetőcsőben elhelyezett direktben (ez is kb 1 cm-re lehet e füles végétől, de ennek azért van hatása, viszont szűrőzni kell (kellene) ellenkező esetben az általatok oly gyakran említett rettenetet halljátok...

Úgy ez az egész csájníz füles gyártás (mert hogy ebben a fórumban nagyjából erről van szó, termszetesen megértem...) úgy 95%-ban úgy néz ki, hogy vagy lemásolnak valami fejlesztést esetleg csavarnak rajta kicsit (Dunu-k3003 párhuzam) vagy elkezdenek épp felhalmozódott és megmaradt gyártásból származó anyagokat ad-hoc jelleggel belepréselni vmilyen fröccsöntött testbe...na most ez a nagy számok törvénye alapján (szerintem havi szinten több százas nagyságrend a próbálkozások száma) néha akár be is jöhet..mindig is a mennyiségi hatás érvényesült, nem az átgondolt tervezési ügyek...lásd, órát nem tudnak normálisat létrehozni, legfeljebb ideig óráig működő klónokat...

No offense, én elhiszem és tökéletesen megértem, ha 1-5 ezer forintos kategóriában kizárólag ezeknek van létjogosultságuk, illetve betalállnak sokan közülük....de azért messzemenő következtetéseket (robbantott ábrák és frekimenetek alapján kissé vagy nagyon meg hypre-olt leírások világszerte) én nem vonnék le egyikről sem...

Most tartósságról, garanciáról, hosszútávú brand koncepciókról nem beszélek...de persze lehetne...

(#69626) #93966848 válasza vicze (#69550) üzenetére


#93966848
törölt tag

Szia vicze
Írtam neked pu - t

[ Szerkesztve ]

(#69627) #16820480 válasza Tikakukac (#69622) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amit tudok futásra ajánlani vezeték nélkülit, az Sony SBH20 (ha még találsz valahol, mert kifutott), vagy Mee Audio X6 Plus (ez utóbbi Kínából kb 7600 forintért jön meg). Ez utóbbi szerintem nagyon jó kialakítású, stabilan ül a fülben. A hangja nem olyan lehidalós, de teljesen hallgatható, sportra meg főleg.

Illetve vannak még Awei és QCY fülesek, amik jók lehetnek és olcsók, de azokat nem nagyon hallottam. Viszont én inkább fül feletti kábelest ajánlanék sporthoz, az egyrészt stabilabb, másrészt pedig nem a kábelzajt hallod majd futás közben.

Tulku: Teljesen egyetértek. Kína tipikusan az 1000 majom és írógépek esete, ahol statisztikai esély van rá, hogy a végtelen billentyűpüfölésből pont éppen a Hamlet fog kijönni, és egy gyöngyszemet alkotnak meg, de az esetek nagy részében használhatatlan szemét a kimenet. Talán egy kézen meg lehetne számolni hány olyan gyártó van, aki valami tisztességes tervezést alkalmaz, de a legtöbben még normális nevet sem képesek választani, pedig az aztán igazán nem olyan nehéz feladat.

[ Szerkesztve ]

(#69628) vasii válasza #16820480 (#69627) üzenetére


vasii
senior tag

Szia,
neked van ilyen x6 plus vagy probaltad?
Basszus mennyire van benne? Uzemidorol tudsz vmit?
Nem nagyon talalok rola semmi reviewt..
Honnan erdemes rendelni, ahonnan 1 honapon belul megjon? Ali? Ezt nem hamisitjak? :)
Köszi!

(#69629) bozont válasza #16820480 (#69604) üzenetére


bozont
veterán

Természetesen írok majd róla ha megjön. :K

(#69630) #16820480 válasza vasii (#69628) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van most nálam egy próbára, Aliról származik.

Egyelőre csak a gyári illesztékkel próbáltam, és nincs is rendesen bejáratva, de azért egész hallgatható a hangja. Mély van benne, de akkor hallatszik inkább, ha jól betolja az ember a fülébe, és a füles háza is érintkezik a fülkagylóval. Hangszigetelésre elsőre azt hittem, hogy nagyon kellemes lesz, de sajna ez inkább csak azért érződik így, mert a megfelelő behelyezéskor eléggé eltömi a hallójáratot, viszont gyakorlatban a metrón mondjuk már nem olyan vidám a helyzet, elég sok hangot beenged, aminek elsősorban a mélyek látják kárát. Megnézem majd másik illesztékkel mennyire javítható a dolog.

Amúgy a hangja nem olyan fenomenális, a mélyek megvannak, de inkább a puhább, összemosott fajtából, viszont legalább nem ülnek rá a többi tartományra. A hangkép V, a közepek kicsit visszább húzódnak, magas van elég. A henger az nem olyan nagy viszont, de legalább normális léptékkel szabályozható, nem lóugrásokban megy, mint sok más BT fülesnél (amitől azok általában vagy túl halkak, vagy túl hangosak).

(#69631) Tikakukac válasza #16820480 (#69627) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért kérdeztem 6k-ért a Monster iSport Intensity milyen, mert az 4 kateggel fentebb van és helyben van és olcsó is. Ha az annyira nem jó akkor MEE lesz, néztem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69632) hackeeeee válasza #16820480 (#69630) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A BT része számomra elég fura, ugye több BT-s eszközt használok egyszerre. Oldalsó táskában van a teló Nálam, mindig, és ehhez képest néha szaggat a hang. Nem nagyon tudom mire vélni az esetet, hogy vajon miért csinálja.

A HK-s HBS 900-hoz képest vállalható a hang, legalábbis szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#69633) darvinya válasza hackeeeee (#69632) üzenetére


darvinya
titán

Gyenge az antenna, emiatt elveszíti jelet pillanatra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69634) f4lcon válasza ktommy91 (#69607) üzenetére


f4lcon
őstag

khmm.. lemérted a QY7-ed vetőcsövét?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#69635) #16820480 válasza Tikakukac (#69631) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom milyen, nem hallottam még soha :N Próbáld ki, ha teheted.

hackeeeee: Függ olyanoktól is, hogy a frekvenciasáv mennyire foglalt (mennyien használnak körülötted BT fülest, Wi-Fi-t, stb), meg az ilyen kis cuccok antennája sem feltétlen a legjobb. Nekem is néha megakadt egy pillanatra, de nem olyan nagyon gyakran.

(#69636) Tikakukac válasza #16820480 (#69635) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak azért, mert 25-30k az origi ára és tippre ami négyszer annyiba fáj az gyanúsan tudhat valamit :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69637) #16820480 válasza Tikakukac (#69636) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Monster/Beats vonal azért általában erősen túlárazott. Az ilyen 30 ezres Beats fülesek is általában az 5 ezer alatti kategóriával versenyeznek a kevésbé ismert márkákból.

(#69638) hackeeeee válasza #16820480 (#69635) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Melóba jöttem, volt ahol jobb volt, volt ahol mondhatni szörnyű. Nem nagyon tapasztaltam még ilyet, ezért is lepett meg, de még tesztelés alatt. Melóhelyen is próbálgattam, hogy távolabb leraktam a telót, de ott nem tapasztaltam, csak amikor eltávolodtam 5-10 méterre, akkor kezdett el akadni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69639) Tikakukac válasza #16820480 (#69637) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt én is tudom, csak ez ahogy olvasom kicsit másabb tészta, ha már egekig pontozta a kinti sajtó. Meglátjuk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69640) darvinya válasza Tikakukac (#69639) üzenetére


darvinya
titán

Fizetett hirdetés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69641) Tikakukac válasza darvinya (#69640) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is ebben vagyok, tudom hogyan működik a dolog, de ennyi fizetett hirdetést nem tolnak ki, főleg nem Amazonra, ahol röpködnek a lehúzások ha valami ipari shit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69642) K1LLMy53Lf válasza Tikakukac (#69636) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nekem a (itthon, MM) 60k-ra belőtt Monster Inspiration IEM-mel van "tapasztalatom"... az konkrétan hangra 3k-s basshead kategória. Számomra hallgathatatlan, de nem is hiszem, hogy létezik olyan ép elméjű ember, akinek az tetszhet, h totál mocsaras, mosott az egész mélytartomány és ráadásul elnyom mindent...:/ Szerintem, aki azt mondja, hogy az a füles bejön neki, az vagy süket vagy szimplán a látszat sokkal fontosabb neki (arra veri a mellét, hogy neki monster fülese van), mint a konkrét tudás

Ezek fényében az, hogy alapből 30k-s a füles és ezt 6k-ért meg tudod venni, nem biztos, hogy baromi jó vételnek minősül hang szempontjából.

Egyébként kíváncsiságból rákerestem, amazonon $20ért dobálják az ember után most már azt is (anno, amikor "szerencsém volt hozzá $60-70körül ment), de én ennyiért sem rongálnám a hallásom vele:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#69643) vicze válasza Tikakukac (#69641) üzenetére


vicze
félisten

Hát azért ez nem túl rózsás képest fest azért. :) 30% 2 csillag és alatta, a kábeltörés miatt.
Soha nem fogom megérteni, hogy a lapos kábel miért jó. :F Főleg sportolásra, kifejezetten alkalmatlan és idegesítő, túl merev.
Amúgy "Amazon Giveaway"-ben van pont ez a füles, hogy review-t írj.

[ Szerkesztve ]

(#69644) Tikakukac válasza K1LLMy53Lf (#69642) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezeken már átmegy a rosta, mondom, én is írok, nem veszünk bevezetés körül semmit, látom ha valaki izzad mert ki lett adva, hogy mit kell írni :K
Divatmárka megint nem játszik. Iparágban dolgozom, jellemzően hamarabb tudok dolgokat a termékekről, mint aki jönne fűzni vele ;]

vicze1: Az nem gond, látom hogyan használják emberek a füleseket és a kábeleket, én inkább azon csodálkozom, hogy húgomnál is 6 havonta megy el egy lighning kábel meg évente egy füles ;] Én meg blankolom, csati vissza és van lassan minden lakhelyen meg szobában ha kell.

Rögzítés miatt nézem amúgy, nálam valahogy a bedugósok meg sima hátulvezetősök kiesnek, mindegy mit trükközök.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69645) Bodz


Bodz
nagyúr

Magaosi K3 Pro

Tartozékok: 2 mmcx kábel (egyik mikrofonos), 2 pár szilikon illeszték, 3 pár szivacs illeszték, 2 pár filter, cipzáros tok. Kaptam egy 3.5mm-6.3mm átalakítót is, de szerintem ez amúgy nem jár hozzá.
A füles háza fém, jó minőségűnek tűnik.

Ugorjunk a hangjára, úgyis ez érdekel mindenkit. Elsőre elég ideges, visítós hangja van, dübörgő mélyekkel, de sokat szelidült bejártással.
Valamennyire jogos hype, mert áráért tényleg meglepően részletes, remek a hangszerek szeparációja, könnyen lenyűgöz, kifejezetten hatásvadász. Tere is érdekes egy fülhallgatójoz képest. Az viszont nem igaz, hogy kiegyenlített, meg ilyesmik, jól betéptek Head-Fin az ilyeneket írók (vagy nincs elég tapasztalatuk). A mély remek, testes, zúzós, max. annyiban tudok belekötni, hogy bizonyos zenéknél kicsit hiányzik a kontroll, de semmi jelentős. Kb. 50-150Hz között akad még némi kiemelés is, csak a biztonság kedvéért. Közepe rendben van, nincs elnyomva, szépen, nyitottan közvetíti a dolgokat. A 8-10kHz közötti kiemelést már említettem korábban, ez megmarad mindennel változó mértékben, de 10k felett elkezd beesni. Tartottam a fém ház miatt mindenféle rezonanciától, szerencsére eddig nem tűnt fel ilyesmi. A 2 filter között nincs hatalmas különbség, az ezüst az említett 8-10k kiemelést szelidíti, a többi tartomány is picit kiegyenlíttebb lesz tőle.
Erős ajánlat 100-120 dollárért. Nem rossz megoldás ez az 1 dd + 2 ba. Jól ötvözi a két technológia előnyeit. A Magaosi ráadásul igen élvezetes formában csinálja. Egész biztos vagyok benne, hogy könnyen megfog bárkit.

(#69646) monti0222w válasza Bodz (#69645) üzenetére


monti0222w
addikt

:C Köszi szépen, már vártam a beszámolót, de jól érzem hogy ez sem marad meg? :D

(#69647) Bodz válasza monti0222w (#69646) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom még. A gyári ezüstözött kábel nem barátom, inkább a mikrofonos, de még inkább bármilyen más tiszta réz.Vettem egy Shure kábelt, ez megfelel. Illesztékek nem barátaim, a 2 szilikon könnyen kicsúszik a fülemből, a nagy szivacs túl nagy, a kicsi meg kicsi. Ezért került rá Comply, ami hozta a szokásos formát, tompít (sokkal jobban, mint a gyári szivacsok egyébként). Ehhez jön még a kicsit "laid back" hangú forrás (Centrance Dacportable), így most jól elvagyok. Tehát tetszik, jó, élvezem, még filmet is néztem vele itthon (nagy szó füles esetében). De ennek ellenére elég sokszor érzem azt, hogy valami nem állt össze, nem kerek ebben a történetben.

(#69648) Hope08


Hope08
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
5-10 ezer forintért keresek olyan fülest, aminek jó a hangzása és a vezetéke is kifejezetten strapabíró. Edzeni (futáshoz) és általános használatra szánom, de mivel napi szinten használnám és gyakran pakolgatva van, ezért fontos lenne, hogy jó minőségű, nem gabalyodós vezetéke legyen. A mikrofon nem kizáró ok, de elsődlegesen nem szeretnék hozzá.

Köszönöm a válaszokat!

(#69649) Bodz válasza Bodz (#69647) üzenetére


Bodz
nagyúr

Egyébként újabb jelöltek vannak vannak úton. Audiofly AF140 meg AKG N40. Természetesen mindkettőt félár körül vettem, mert úgy az igazi. :D

[ Szerkesztve ]

(#69650) fericske válasza Tikakukac (#69636) üzenetére


fericske
addikt

UK-ban a nagyobb üzleteknél £20-ért megy ez a füles mindenféle leárazás nélkül. Szóval ez lesz ennek a valós ára.
Egyébként akár lehet jó is, szerintem nem ismeri itt senki ezt a fülest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.