Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) madgie válasza Parci (#21250) üzenetére


madgie
titán

Ha kompaktot akarsz, vedd meg az X70-et az indexről :D Persze drágább, mint a 27-es.

(#21252) zolnagy válasza madgie (#21245) üzenetére


zolnagy
őstag

Sajnos nem jött be. Ugyan abban volt, de visszaállítva "normál" üzemmódba ugyanolyan zsizsikes képe van az LCD-nek és az EVF-nek így nappali fényben is. Az EVF-en nézve, ha mozgatom a gépet (nem rángatom) nagyon látszik, hogy elmosódik a kép, ugyanez LCD-n is látszik, de EVF-en jobban. Közben már mindent visszaállítottam a menüben gyári alapbeállításra, de nem segített.

Még egy dolgot észrevettem. A folyamatos fókusz módban nem talál fókuszt.
Itt egy video róla: [link]

Úgy érzem, jól megjártam ezzel a géppel és még nem is vettem olcsón... Többet semmi műszakit ebayről, főleg Franciáktól.

(#21253) faki_ válasza Parci (#21229) üzenetére


faki_
senior tag

http://www.steelsring.com/

Coming soon …
Nikon F / GFX Smart AF Adapter
Nikon F / FX Smart AF Adapter

(#21252) zolnagy

Visszaküldés nem opció? Nekem franciákkal többszöri pozitív tapasztalatom van, egy problémás volt, szó nélkül visszavette a terméket.

(#21254) Parci válasza faki_ (#21253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ezen a nikkor 105/2,5 ai-s obin az af adapter sem segít :DDD

de amúgy elég szkeptikus vagyok az ilyen reverse engineered autofókuszokkal kapcsolatban, a nikoné abszolút titkos, szóval tényleg csak disassembly-vel megy...eget. lásd sigma. a canonnál jobb a helyzet. ámde, ha nagyon nikon obikat akarnék tenni a fujira, akkor eleve nem is kellett volna megvenni, az asszony d7000-ese is jó holmi.

no, kialakul. de igazából egy 16-50 + 90/2 kombó elől sem ugrom el, nagy-nehéz-drága, de üsse kő :)

de, ha már homár: fuji, szia! parci vagyok. egész lelkes lettem a cuccaidtól, pedig dobtam már egyszer a témát teljesen. figyu, mondom a listát, jó? rackó lesz, semmi ilyen fórumos agybajos hülyeség, 16-200/f2,8 és társai. szóval, jegyezd: xc 16-80/3,5-5,6. ugye? mondom én. könnyű lesz, 16-50 képminőség, de immáron kényelmes tartományban, tökéletes alapzoom. aztán. xc 45-120/4. ez kicsit szokatlan, de az a jó. van élet a nagytelék alatt is. ez egyébként lehet xf is felőlem, bár fölösleges telenyomni fémmel, úgy túl nehéz lesz. kezdjük ezekkel. ha fázol a kistelezoomtól, jöhet egy 90/3,5 is, bár azt úgy sem fogsz csinálni. szóval legyen ez a kettő. kösz!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21255) zolnagy válasza faki_ (#21253) üzenetére


zolnagy
őstag

Már írtam neki. Meglátom, mi a válasz.

(#21256) Parci válasza madgie (#21251) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, akkor már egy sima x100-as, azért az az ovf nem rossz dolog. annyira nem kell kompakt. inkább csak azt fejtettem meg, hogy a mérete miatt annyira nincs szükségem a 27-esre mégsem, egyelőre. de a legolcsóbb fix, szóval, ha a képminősége meg odaüt, akkor marad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21257) madgie válasza Parci (#21256) üzenetére


madgie
titán

Én meg most ezzel a járókával haverkodom :D

(#21258) Parci válasza madgie (#21257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár sejtem a választ, de:

ez ízletes vargánya? most vettem észre...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21259) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Lassan rendelném az X-T20-at, ha valakinek esetleg van egy elfekvő 27mm 2.8-a eladó, írjon rám egy árral!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#21260) madgie válasza Parci (#21258) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az, de te úgyis szereted a gombát, nem? :D Add oda Hispannak, kipucolja meg átnézi a cuccot, lehet, hogy blogol is egyet róla :DD Bár ez nem olyan izgalmas, mint a vetítőobjektívek átalakítása, vagy ilyesmi :)

(#21261) Parci válasza madgie (#21260) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ő kicsoda? (szerk: közben a goglé segített, látom, van oldala meg minden. szóval ő jó, ügyes, csurgó papát felejtsem is el?)

egyébként tényleg szeretem, lehet, hogy kisütöm az obit és elropogtatom!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21262) #31733248 válasza Parci (#21184) üzenetére


#31733248
törölt tag

"sőt, ha már nyafogós nap: nézegettem picit az 55-200 tesztjeit, fotóit, és hát... bakker... lehet, hogy kéne majd egy idővel mégis. :( 100/4-en akkorát karcol, hogy én kérek elnézést. de még 135-ig is hibátlan"

Azt már én is nézegettem, piszok jó obi. Volt nekem egy hasonló átfogású és fényerejű Sony 55-200mm-es kitobim, nagyon szerettem 100mm-en (f4-en), vagy 135mm (f4.5-ön) portrézásra használni, főleg a 20 ezer forintos vételár ismeretében. :) Nem mondom, hogy egy ilyen obi őrült fényerős, de APS-C-n ez már elég jó mosodát ad. A Fuji 55-200mm persze teljesen más kategória, az már a képszéleken is éles, a CA is elhanyagolható, az 50-230-hoz képest is komoly előrelépés, hiszen azt már muszáj rekeszelni a hosszú végén.

(#21263) Parci válasza #31733248 (#21262) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amire nekem kéne, ott a hosszú végénél belefér némi lágyulás, ha 50-150 között penge, én már jó vagyok. ha a gombás 105-ös végül beválik (meglátjuk...), akkor simán elég lesz az xc is. műanyag duplakit :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21264) Somansky


Somansky
aktív tag

Na tegnap megvettem az X-T20 + 18-55-öt. Előtte is volt a kezemben, de nem sokat. Kis csoda a masina. :) Igaz kezelését meg kell szoknom a Canon mellet, de eddig jol vizsgázott.

Kérdésem, ti hasszánaltok kijelző védő fóliát? ha igen melyiket? Ebay-ről azt hiszem rendelek expo gomot valamilyen színben. Ere valami javaslat? :) Na meg lehet kéne neki kis táska vagy tok....

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#21265) fefe9 válasza Somansky (#21264) üzenetére


fefe9
tag

Sok örömöd legyen benne :C

Általánosságban:
Expogomb: bármelyik jó lehet, de rendelj többet szvsz., könnyen kitekeredik, egyet már elhagytam, a következő úton van, a fórumtársak által javasolt fogóval történő kicsit határozottabb betekerés jó ötlet lehet.

Fólia tipp: én Nikon 1-re rendeltem innen: [link] válogatni kell, de emlékeim szerint hamar megérkezett, minimális postaköltséggel.

Még egy ötlet: nekem ugyan egy kis X20 van nyár óta, de van hozzá egy nagyon szép tok, ez van féltok és teljes változatban is, Madgie-t idézve igazi "sájniszekszi" tőle a kis gép.
Gondolom, az X-T20-hoz is van ilyen, a többiek majd megmondják.

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#21266) Fandango válasza Somansky (#21264) üzenetére


Fandango
veterán

Olyan expo gombot rendelj amihez van egy pici gumi karika, mert azzal nem tekeredik ki.
Naburus topiktárstól származik az infó, ő olyat használ X-T20-hoz. (azt hiszem ő Fotoplusnál rendelte)

[ Szerkesztve ]

(#21267) Gmajor válasza Fandango (#21266) üzenetére


Gmajor
kezdő

Én is ott vettem ezt a gumikarikásat, és valóban nem tekeredik ki. Teljesen rendben van. Volt piros, fekete, arany, és ezüst színben. Talán egy ezres sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#21268) Somansky válasza Gmajor (#21267) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszönöm! Néztem a fotoplus oldalát, de nem találom :(

www.somansky.com

(#21269) Mr.Csizmás válasza Parci (#21261) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

6 pénzért fullos értéknövelő szervizt kapott a nikkor H 85-ösöm tőle :))

btw hogy jártam :W csíra ebayes eladótól 09.11. nap rendeltem, direkt UK-sat kerestem. hát most szerdáig nem jött meg, csüt délelőtt rendeltem egy újat aliexpressről, nem beesett délutánra a cucc? :U persze kínából :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21270) Gmajor válasza Somansky (#21268) üzenetére


Gmajor
kezdő

Ott van az :)

http://fotoplus.hu/hu/termekeink/fenykepezogep-tartozekok/egyeb-tartozek/jjc-exponalo-gomb-piros

(#21271) Somansky válasza Gmajor (#21270) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi. Itt nem látom a képeken a gumi gyűrűt, sőt a gyértó oldalon sem, Említés sincs róla..

Sőt a videóban sincs a dobozban...

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#21272) Milán13 válasza Somansky (#21271) üzenetére


Milán13
tag

Ezen a típuson van:

http://www.jjc.cc/index.php/Product/product_info/id/1375

(#21273) Gmajor válasza Somansky (#21271) üzenetére


Gmajor
kezdő

Egészen biztosan van rajta gumi. Ezt vettem meg ebben a boltban, amit linkeltem. Itt a gép a kezemben és látom a gumit. :)

(#21274) Somansky válasza Gmajor (#21273) üzenetére


Somansky
aktív tag

Kérdés melyik típus volt :)

www.somansky.com

(#21275) Clemi válasza Somansky (#21271) üzenetére


Clemi
veterán

El nem tudom képzelni miért tekeredik ki nektek :F Nekem fél éve van betekerve a T10-be egy piros, (ilyet vettem anno több színben) de meg se moccant, (nincs alatta gumi karika és nem fogóval húztam meg) pedig néha van nyúzva a kicsike. Nyáron ezt használtam "mindigjönvelemmindenhová" gépnek rajta a 27-es palacsintával, most szeptember elején meg a nejem nyakában himbálódzott végig 6 napon át minden nap hegyekben túrázva, és nem keveset használta a nejem.

Kijelző védőnek én ezt bátran merem javasolni, nekem ilyen van a T10-en mióta megvan (a legelső) azaz majdnem 2 éve és a T1-en is bár azon lecseréltem, mikor megkapta az új gumi borítást, mert ha már szépek lettünk, akkor legyünk teljesen azok :D

[ Szerkesztve ]

(#21276) madgie válasza Clemi (#21275) üzenetére


madgie
titán

Nekem egy már elveszett, a másik múltkor a kezemben maradt, kicsavarodik mindig :D

(#21277) Gmajor


Gmajor
kezdő

Megrendeltem ezt az új Haoge napellenzőt, és nagyon nem bántam meg. Minőségi fém darab, és lényeg hogy precízen illeszkedik. (bajonett)

(#21278) Gmajor


Gmajor
kezdő

ilyen:

(#21279) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Sziasztok!

Emlékeim szerint a fórumról már rendeltek többen is Godox TT 350F vakut.
Elérkezett az idő, hogy beszerezzem az első rendszervakut, jóság és ár/érték alapján esett a választásom az említett márkára és típusra, mert egy X-T20-ra menne.
Kérdésem az lenne, hogy honnan a legmegbízhatóbb a rendelés, akár unión belül is?

Előre is köszönöm!

(#21280) zolnagy válasza faki_ (#21253) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem veszi vissza. Amikor elküldte jó volt a cont. focus is. Na persze. A lencsevédő is biztos megvolt. Mindegy, levontam a következtetést és használom így, ill használom az X10 lencsevédőjét hozzá. A képek szépek, amit csinál.

(#21281) Somansky


Somansky
aktív tag

Létezik magyar nyelvű kézikönyv X-T20-hoz?

www.somansky.com

(#21282) Muerte68 válasza Somansky (#21281) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát a hivatalos listában nincs :(

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21283) faki_ válasza zolnagy (#21280) üzenetére


faki_
senior tag

Te tudod, én elvből se hagynám.

Egyébként elég erősen védi az eBay a vásárlókat. Van topikja, ha segítség kell. Az "item not as described" egy varázsige, ilyenkor nagy eséllyel neked adnak igazat...

(#21284) zolnagy válasza faki_ (#21283) üzenetére


zolnagy
őstag

Most vettem észre, hogy a normál fókuszt is nehezebben találja, mint a régi X10 és a video is teljesen szakaszos. Ez így nagyon nem OK. Nem fogom hagyni. Azt írta az ebay, hogy okt. 18-ig van esély megegyezni, ezután, ha kell, ők segítenek. Akkor addig várnom kell.

(#21285) Muerte68


Muerte68
addikt

próbálgatom az XC 50-230-at ahoz képest hogy az olcsó műanyag tele elég éles-és még bokeh-is van bőven :)
Nem művészkedni vettem hanem cél eszköznek de kimondottan kellemes csalódás :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21286) wms válasza Muerte68 (#21285) üzenetére


wms
senior tag

Igen jó kis obi az! :K Pláne az árához képest! ;)

(#21287) Mercutio_ válasza zolnagy (#21284) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nyitsz dispute-ot, de ha csak levelezel, akkor szerintem bukod a lehetőséget, de az ebay topicban biztos tudják pontosan mi a teendő, ha leírod, mi történt, és milyen formában próbáltál az eladóval egyezkedni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21288) zolnagy válasza Mercutio_ (#21287) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, írtam oda is. Szerintem nyitottam (német ebay), mert ott ki kellett választanom az okot és leírni a konkrét hibát, amit aztán megkapott az eladó is és ezen a felületen keresztül leveleztünk, nem a sima üzenetküldéssel. Itt az elején írta, hogy ha 10 napig nem sikerül rendezni, akkor be lehet majd kapcsolni az ebayt is.

(#21289) KuZo válasza Somansky (#21281) üzenetére


KuZo
tag

(#21290) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

éles ez, ha véletlenül eltalálja az ember :) (itt sem 100%-osan...)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21291) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Az utóbbi pár fotózáson többször használtam 56f1.2-t és 35f1.4-et felválta azonos helyszínen, azonos fényviszonyok között, ugyanannál a modellnél, mindkettőt teljesen nyitva, és szembetűnően élesebb, jobb a mikrokontrasztja a 35-nek. (eleinte azt hittem, véletlen, vagy picit bemozdult az 56 vagy ilyesmi, de már gyanúsan mindig ez a tapasztalatom...)
Ez normális, vagy gyártási szórás aljáról sikerült kifognom az 56-ot?

(persze nem rossz az 56 sem, de a 35 az valami elképesztő, mit tud...)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21292) Muerte68


Muerte68
addikt

Most nézegettem az ebay-en a JJC soft button-on van gumi+elvileg fém-és 1600ft :Y
[link]
Azon gondolkodtam hogy ilyen méretű gumitömítés nincs e fillérekért vizes cucon csap ilyesmi nincs e ilyen méretű? :U

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21293) madgie válasza Alabástrom (#21291) üzenetére


madgie
titán

Nekem pont fordítva van, a 35/1.4, ami vintage, élesnek éles, de középtávon azért kicsit elhagyja magát, az 56 meg mindenhol karistolja a szenzort :)

Nagyon ráálltam mostanában a 16-56 duóra, legalábbis rendezvényeken. Mondjuk most szeretnék egy 10-24-et, amellé majd kiderül, mi lesz (marad a 16, esetleg 23 helyette).

(#21294) Alabástrom válasza madgie (#21293) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hmm, akkor tényleg gyártási szórás áldozata lehetek...

16-ost lecserélni 10-24-re??? Az fájni fog... :D

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21295) DonRazzino válasza madgie (#21293) üzenetére


DonRazzino
senior tag

"Marad a 16...?" Ezt inkább nem kommentelném :N Lehet azt eladni?

(#21296) Suszi66 válasza Muerte68 (#21292) üzenetére


Suszi66
csendes tag

Kompresszortechnikával foglalkozó boltban vettem valami 15 forintért...
Vidd magaddal a gépet és a gombot is, mert átmérőben/vastagságban olyan negyed milliméterenként van ugrás, az a tuti, ha rápróbálod :R

(#21297) Muerte68 válasza Suszi66 (#21296) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez jó ötlet :R -ha megjön a gomb meg is nézem :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21298) madgie válasza Alabástrom (#21294) üzenetére


madgie
titán

Nem cserélni, az a kérdés, hogy a 10-24 fölé mit érdemes használni. Nyilván szeretem a 16-ot, az egyik legjobb Fujinon cucc.

(#21299) Gmajor válasza Muerte68 (#21292) üzenetére


Gmajor
kezdő

Néztem az ebay-es linket amit mutattál a JJC soft release gombbal kapcsolatban.
Most csináltam egy képet róla, amit a fotoplusban vettem 900 forintért Szerintem ez ugyanaz.. Gumikarika van rajta valóban, de hogy fém e....?? Ezt nem tudtam megállapítani. Hidegnek hideg amikor kint vagyok, nem úgy mint egy műanyag, de ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#21300) Muerte68 válasza Gmajor (#21299) üzenetére


Muerte68
addikt

eléggé hasonlít,érdekes hogy olcsóbb mint az ebay-de persze lehet hogy nagytételes beszerzés :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.