Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Somansky válasza madgie (#21600) üzenetére


Somansky
aktív tag

Akkor inkább lemondod? Amit már bevállaltam, azt megcsinálom. :)
Bár a te esetedben most nem kell sürgető szerviz neki...

www.somansky.com

(#21602) mondomén válasza madgie (#21600) üzenetére


mondomén
őstag

Ha pest kornyeken van, vasarnapra egy xt-20-at adok szivesen. Csak ne legyen foltos ez is. :D

(#21603) madgie válasza Somansky (#21601) üzenetére


madgie
titán

Dehogy mondom le, jövő héten adom postára. Felrakom a "rosszra" a 16/1.4-et, aztán majd retusálok... azzal úgyse lövök annyit, mint az 56/1.2-vel.

Elvileg november 11-ig nincs újabb "nagy" munkám, a kisebbeket meg majd megpróbálom egy vázzal... illetve egy X70-et néztem most ki az indexen, az tudja a Classic Chrome-ot (bele vagyok abba b*zulva) és relatív olcsó. Kisegíthet, míg meggyógyítják az X-T2-met, aztán meglátjuk marad-e vészhelyzet-gépnek (meg utazósnak akár).

mondomén: köszi, rendes vagy, de megoldom :) Hála Istennek bulis lagzim már nincs idén, kreatív, szertartások, csoportképek és csók... ezt szeretem, 7-8 órára már otthon vagyok. Tudom, a lóvé is kevesebb, de másnap így nem vagyok zombi.

[ Szerkesztve ]

(#21604) butsi válasza madgie (#21603) üzenetére


butsi
csendes tag

Egyébként mennyi a Fuji szerviz átfutási ideje? Anno a Nikoné esetemben 4 hét volt, egy kisebb Sonyt garanciális kijelzőcseréje 2 hétig tartott.

(#21605) madgie válasza butsi (#21604) üzenetére


madgie
titán

Jó kérdés, 2-3 hét minimum szerintem.

(#21606) butsi válasza madgie (#21605) üzenetére


butsi
csendes tag

Nekem is esedékes lenne egy szenzorpucera. Nem merek magam nekiállni.

(#21607) Muerte68


Muerte68
addikt

A Fuji akkuk mennyire kompatibilisek egymással?
Konkrétan arra gondolok hogy az XE1-akkuja jó e más tipusokba is?
Tervezek majd egy váltást XT10-vagy XE2- most van 3 gyári akku-m tudnám e használni más tipushoz.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21608) madgie válasza Muerte68 (#21607) üzenetére


madgie
titán

Ugyanaz a típus kell az X-E2-be, X-T10-be, de még az újabb vázakba (amelyekhez már W126S akku jár) is ugyanúgy jó a sima W126. Ha eredetiek, akkor meg főleg, azt még az utángyártottra háklisabb X-T2 is szereti.

(#21609) Muerte68 válasza madgie (#21608) üzenetére


Muerte68
addikt

ennek örülök-ha már sikerült 3 gyárit begyűjteni nem szivesen buknám a vázzal-jó ha rögtön megvan a plussz aksi :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21610) |AP|


|AP|
veterán

95k reális egy jó állapotú X-E2-ért?

(#21611) Muerte68 válasza |AP| (#21610) üzenetére


Muerte68
addikt

igen-most 95-110-között mennek ami 100-alatt van az már jó :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21612) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, a nikkor 105/2,5 visszatért hispániából, immáron rókagomba-pörkölt nélkül. rendes gomba volt, nem ette meg az ar réteget. jól elköltött 6 rugó volt ez, mintha a tubus is puhábban járna és a bal felső pixel jános-10-nél is élesebb lenne kicsit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21613) madgie válasza Parci (#21612) üzenetére


madgie
titán

Mondtuk mi, ügyes a koma :)

(#21614) |AP| válasza Muerte68 (#21611) üzenetére


|AP|
veterán

a FB csoportban viccesnek találták a felvetést, hogy lehetőleg 100 alatt keresnék...

(#21615) Mr.Csizmás válasza |AP| (#21610) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem igen

XE2 ~= T10

3 hónapja a T10-ért adtam 1-1ben a 35 1.4-et, ami tudvavelőleg 100-120k-ért megy.

de az ebay is a te igényeidet igazolja.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21616) Freddy76 válasza |AP| (#21614) üzenetére


Freddy76
addikt

Az enyémre 100-ért érdeklődő sem volt, 95-nél írogattak, 90-ért ment el. Kitűnő állapotban. A vétel után pár héttel írt a vevő, hogy van rajta két döglött pixel, amit én nem vettem észre (igazából csak az általa küldött fekete képen találtam meg úgy, hogy be volt karikázva, hol van), de mivel erről sem én, sem ő nem tudott, ez nem volt befolyásoló a vételben. Szóval nem irreális a 100 alatti vétel.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21617) Parci válasza |AP| (#21614) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy gyerek, aki osztja az észt a marketingről, meg a világmindenségről. az x-e1 most ötvenet ér és nehéz eladni. nem őt fogja igazolni az idő, maradjunk annyiban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21618) Muerte68 válasza |AP| (#21614) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]-95 :)

És van egy 105-ért ajándék tokkal :)

Kb 1 perc alatt és az irányjelzőst nem is néztem.
Szerintem a FB-os -ok a vicesek :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21619) |AP| válasza Muerte68 (#21618) üzenetére


|AP|
veterán

erre le akartam csapni, de már van rá jelentkező.
Annyira nem sürgős a vétel, ráérek egy jó ajánlatra :)

(#21620) fefe9 válasza Freddy76 (#21616) üzenetére


fefe9
tag

A te hirdetésedet én is nézegettem egy ideig, de amíg el nem kel a mostani, addig nincs rávaló, mondjuk most már mindegy is :) Ráadásul az X-T10 jobban belopta magát a szívembe, azt keresek majd.

#21614 |AP|: az utóbbi hónapokban figyelgetem az árakat, szvsz. egyáltalán nem irreális az elvárásod a 90 ezer körüli összegre, ki kell várni a megfelelőt, idővel biztosan jön jó ajánlat.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#21621) Muerte68 válasza |AP| (#21619) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem ha itt meg az index-en is jelzed hogy kellene neked lesz rá ajánlat,sokan nem is hirdetik.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21622) sonikon


sonikon
csendes tag

Szerintetek egy innen vásárolt Fuji obira (amire ők 2 év bolti garanciát adnak) a számlájuk alapján itthon számíthatok-e az 1 év Fuji garanciára a Foto_Paradicsomnál?

(#21623) madgie válasza sonikon (#21622) üzenetére


madgie
titán

Elvileg igen, mert letölthető számlát kapsz hozzá, amihez ha még plusz mellékeled a Paypal fizetés kinyomtatott nyugtáját, akkor el szokta fogadni a Paradicsom :)

Mit összekerestem a nick-ed, ismerős volt, mégsem találtam meg itt :D

(#21624) sonikon válasza madgie (#21623) üzenetére


sonikon
csendes tag

Köszönöm, ez megnyugtató. De az már csak hab lenne a tortán, ha a mostani Fuji CashBack akció is érvényes volna rá, de sajnos nem :(((
Pedig nick-nevem, email-címem itt is meg az irányjelzősön is mutat némi hasonlóságot ;)

[ Szerkesztve ]

(#21625) madgie válasza sonikon (#21624) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nagybetűvel kerestem :B

(#21626) total90


total90
veterán

Volt aki még rajtam kívül az új 80-as makrót előrendelte? Ma kaptam egy mailt, hogy csak november közepe után várható a kézbesítés... Annó nem vovember elejére mondták ezt?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21627) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Szomorú, hogy nem tudunk pontos infót arról, hogy mennyi expó van a Fujikban. Tegnap egy 16 órás futóversenyen 9.300 expó került a három vázba. A T10-ben, tutti már rég megvan a 100 ezer. Egy hobbi CaNikonon (mint ahogy a T10 is egy hobbi váz nálunk) ilyenkor már lassan jön a zárcsere, nekem mikor nyaklik meg vajon?

(#21628) DonRazzino válasza DonRazzino (#21627) üzenetére


DonRazzino
senior tag

(bocs, még egy kártya kimaradt. 10071 kép. 3 váz, 16 óra, 6 helyszín)

(#21629) #31733248 válasza DonRazzino (#21627) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nálad erre a célra az e-shutter és a 3 megapixeles jpg nem jó? Vagy az e-shutter a bemozdulás miatt nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#21630) DonRazzino válasza #31733248 (#21629) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az első gép, ahol elfogadhatóan oldották meg az e-shuttert az a Sony A9, de én ott sem bíznék meg benne teljesen. Flickering, esetleges rolling shutter (sajnos pont gyorsan mozgó "tárgyaknál") és ami a legfontosabb: A célban 6-7 órán keresztül ment a vakuzás. Ott sem használható sajnos.

Megapixelek: A célt kivéve sajnos nem megrendezhető a helyszín, több százan szaladnak feléd az erdőben, gyakran "bolyozva", libasorban, te meg próbálsz mindenkiről éles képet átadni, amin lehetőleg 1. csak ő van 2. dinamikus a futómozdulat 3. nincs éppen csukva a szeme. Gyakran kell croppolni rendesen, ha valakiről csak egy távoli sikerül, vagy a másik könyöke benne marad.

Ez az album pont ez a mostani verseny egyik helyszíne 2016-ban. Igaz, akkor még csak 16 megapixelből dolgoztam, de a fotók nagy része 5-8 megapixel. Annyi pedig kell, hogy elfogadható minőséget tölts fel 2048px.re méretezve. És ahogy látom, ekkor még nem alkalmaztam "sharpen for screen-t" úgyhogy elég lágy némelyik.

[ Szerkesztve ]

(#21631) DonRazzino válasza DonRazzino (#21630) üzenetére


DonRazzino
senior tag

(lejárt a szerk. Ráadásul most nézem, hogy ez az volt, hogy a köd miatt alig ment a forgalom és ezért az első két helyezettet nem tudtam a kiszemelt helyen elkapni ezét jó vacak kép lett róluk. :N Tegnap meg áztam vagy fél órát elég keményen a szettel. Ilyen ez.. :) )

(#21632) |AP|


|AP|
veterán

az itt hirdetett X-E2 vázról lekéstem.
Bár nem sürgős a dolog, de közben felmerült bennem, hogy mi lenne, ha X-T10-et is néznék. Szimpatikusabb az X-E2, de a dönthető kijelző a T10 mellett szól. Mondjuk más nem igazán :)
A T10 és a firmware frissített E2 között tudásban milyen jelentős különbség van még?

(#21633) madgie válasza |AP| (#21632) üzenetére


madgie
titán

Ugyanaz, max az X-T10-en van egy “Auto” kapcsoló. Az X-E2 robosztusabb darab szerintem, építési minőségre, meg gombokra is, a T10 meg természetesen praktikusabb lehet a kihajtható kijelző miatt.

Erről jut eszembe, megjött az X70-em. Ez de cuki gép :D

(#21634) Tua


Tua
tag

Volt esetleg valakinek Fuji 35mm f1.4 ÉS Fuji 35mm f2 WR obija is?

Fuji XE2 vázra (v4.01-es FW) venném decemberben valamelyiket a kettő közül. Az 1.4-es autofókusza mennyire vállalható? A WR nem szempont, inkább a képminőség alapján döntenék.

(#21635) levy1983 válasza Tua (#21634) üzenetére


levy1983
aktív tag

Nekem volt mindkettő és a végén az F2 maradt az AF sebessége miatt, igaz nekem X-Pro1 gépem van, szerintem E2-nél nem lesz nagy különbség. Anno csináltam összehasonlítást, és úgy vettem észre szoftveres turpisság van az F1.4 "varázsa" mögött. A gép nyitott rekeszen felélesíti a kép közepét, kicsit jobban, mint a többi részét, de RAW-ban nem volt észrevehető a különbség, ott bármelyiknél addig tolod az élességet, amíg neked jólesik...Az 1.4-nek jobb a háttérelmosása, az F2-nek meg a mikrokontrasztja... Ha utómunkázol, akkor az F2-t javaslom, de ha gépből kipottyant JPG-eket akarsz, akkor F1.4. (De ez csak az én véleményem...)

Én viszont azt kérdezném a fórumtársaktól, hogy kinek volt/van Zeiss Touit 32mm-es obija? Ha van valaki köztetek, az dobjon egy privátot.

[ Szerkesztve ]

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#21636) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

X-T10 vs. X-E2: ide a bökőt, hogy a T10-en gyorsabb az AF, az AF-C követésről már nem is beszélve. Abban biztos vagyok.

35F2 vs. 35F1.4. Valóban élesebb, színek kontrasztosabbak, ellenfényre nem lágyul úgy, mikrokontrasztban talán csak az XF90 veri, elképesztő mennyire "pop". Ha a kettő közül kéne választanom, mégis az 1.4-et tartanám meg. Hogy miért? Mert amikor ránézek a képre, akkor összességében a képi világot, karaktert nézi a szemem és abban jobban tetszik.

@Sheratan Köszönöm, hogy odaadtad tesztre az XF50 F2-t! Bedobtam rögtön a mélyvízbe, mert egy ködös hegyoldalban lefelé sprintelő embereket fotóztam vele egy versenyen. Azt kell mondjam, felírtam a wishlist-emre méghozzá elég előkelő helyre. Határozott az AF, a képi világa hasonlít a 35F2-jéhez. Robosztus kis tank ez is, munkára, streetre, akár túrára (akinek ez a látószög kell) kiváló darab. FF Canon-os kollégák körbeadták, le kellett vennem a vázról, csodájára jártak. Ha hagytam volna, még szöget is be akartak vele verni. Hozzáteszem, ha majd portréznom kell, akkor azért az 56-ost viszem, azt nem veszélyezteti. Más világ ez, más célra. Hiába a gyutáv hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#21637) hegyimorc válasza DonRazzino (#21636) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Hozzáteszem, ha majd portréznom kell, akkor azért az 56-ost viszem, azt nem veszélyezteti. Más világ ez, más célra. Hiába a gyutáv hasonló."

Nálam is megmarad mindkettő

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#21638) #16820480 válasza levy1983 (#21635) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt fent aprón egy ilyen Zeiss, de nem emlékszem már ki hirdette. Vagy hogy elment-e, vagy csak lejárt...

DonRazzino: Nincs mit :K Az E3-at viszont nem adom, csak megmutatom legfeljebb.
Igen, ez az f2-es sor személyes kedvenc, mert annyira kicsik, könnyűek és nagyon jó minőségűek is. A 35-öt sajnálom még most is, hogy eladtam, de a 23-35-50 hármast már nem tudom megindokolni magamnak hobbi szinten :N

Mondjuk az 56-os tényleg nagyon bitang (így utólag is köszi, hogy kipróbálhattam még a nyáron :R ), de olyanom azt hiszem sosem lesz, árban már sok, meg hát kicsit nagy is, meg komótos :)

Most meg éppen a 18-55-ön gondolkozom, mert koncertekre az praktikusabb az OIS miatt a fixeknél talán. Meg a zoom miatt is persze. Az 50-230 kicsit nagy és szűk is, ha az első három sor környékén állok.

(#21639) madgie


madgie
titán

X70 hangulatok :)

[ Szerkesztve ]

(#21640) Clemi válasza madgie (#21639) üzenetére


Clemi
veterán

:C :R

(#21641) vihartigris válasza madgie (#21639) üzenetére


vihartigris
őstag

Már csak a dementorok hiányoznak a képekről. :D

bármi reciproka a semmi

(#21642) sonikon válasza madgie (#21639) üzenetére


sonikon
csendes tag

Úgy tűnik, tényleg jóbarátok lesztek... :R

(#21643) madgie válasza sonikon (#21642) üzenetére


madgie
titán

Cukifaktorság a köbön, bár eszembe juttatott egy idegesítő bugot, amit csak az X-Trans III gépeknél szüntettek meg: MF-nél képvisszanézés után van, amikor nem a kellő pozícióba áll vissza az objektív, hanem elmegy a közelpont felé. Ez azért idegesítő tud lenni :)

Egyáltalán miért tekeri el a fókuszmotort visszajátszásnál? Mármint mindegyik Fuji ilyen.

(#21644) sonikon válasza madgie (#21643) üzenetére


sonikon
csendes tag

A szakadatlan szoftverfejlesztés eredményeképpen talán majd a következő generációban nem így lesz... :)

(#21645) madgie válasza sonikon (#21644) üzenetére


madgie
titán

T2 már nem csinálja, gondolom akkor a többi X-Trans III sem.

Egyébként jól bírta az akkuja, mikor megkaptam, akkor is lement már egy csík, aztán nyomogattam napközben, csináltam vele vagy 50 próbaképet, aztán kimentem a tópartra meló után, ott egyszer kapott 160 képes timelapse-et, majd 120-ast és ezeken kívül még vagy 20-30 percig szórakozam vele. Itthon kezdett csak el villogni pirosan az akkuvisszajelzés.

Amúgy szonis utálatos dolog 220-ról kábelen tölteni, egy nyüzüge töltő beférhetett volna a dobozba. Mondjuk így meg nem kényes a micro usb-je a tápellátásra, ez is el fog menni powerbankről timelapse-ben :D

(#21646) Mercutio_ válasza madgie (#21639) üzenetére


Mercutio_
félisten

OoC jpg?:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21647) sonikon válasza madgie (#21645) üzenetére


sonikon
csendes tag

Igen, egy külső töltő beleférhetett volna a dobozba is meg az árba is.
Én anno beszereztem egy DigiBuddy 5401 töltőt, amelyhez különböző akkukhoz csak egy adaptert kell cserélni. Ha esetleg van/lesz ilyen töltőd, az NP-95 adaptert elküldöm.

(#21648) madgie válasza Mercutio_ (#21646) üzenetére


madgie
titán

Nem teljesen, de minimálisat csavargattam a JPG-eken. Velvia +2 color mind.

Sonikon: rendes vagy, de annyira nem fontos, lehet addigra el is adom :D

[ Szerkesztve ]

(#21649) gorgo válasza #16820480 (#21638) üzenetére


gorgo
őstag

Ó vettél E3-at?!? Lemaradtam a bejelentésről. Tapasztalatok?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21650) madgie válasza madgie (#21648) üzenetére


madgie
titán

De amúgy itt egy telefonos kép, itt a time lapse-et nyomja a kis hetvenes :) Velvia ofkorsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.