Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Somansky válasza KuZo (#21289) üzenetére


Somansky
aktív tag

Hálás köszönet!!!

www.somansky.com

(#21302) Somansky válasza Somansky (#21301) üzenetére


Somansky
aktív tag

Esetleg valami ötlet bör tokra, vállpántra a T20-hoz? Ha 18-55 is ráhúzható az még jobb.
Ebay-on nézegettem, de nem tudom mennyire lehetnek jók élőben:)

www.somansky.com

(#21303) trball válasza KuZo (#21289) üzenetére


trball
csendes tag

Fuji X100-hoz nincs veletlen magyar nyelvu kezikonyv? Nem tudom hol lehet ezeket (magyarul) megtalalni...

[ Szerkesztve ]

(#21304) tozso76


tozso76
aktív tag

Kis segítség kellene. Adott 300 raf fájl, amit madárfotózás közben atnéztem és közben 10 képet, a vázzal kidolgoztam. Az elkészült jpg-k az utolsó raf fájlt követik sorszamozva. Jellemző az 5-6 képes sorozat ugyan arról a madárról. Ezek után, otthon szeretném archíválni a vázzal gyártott jpg-et és a hozzá kapcsolódó raf fájlt. Na és itt jön a kérdés,,, hogy találom meg a legegyszerűbb módon a forrás raf fájlt? A helyzetet bonyolítja, ha "előhívás" közben beszáll egy alany és lövök rá egy pár sorozatot. Ekkor, ugye a raf-ok között is lesz pár jpg. Raf+jpg beállítás nem játszik. Szinte mindig egyedi a vázban a "retus".
Ti hogy oldanátok ezt meg, hogy ne kelljen annyit keresgélni a forrás raf fájlt?

(#21305) KuZo válasza trball (#21303) üzenetére


KuZo
tag

Aki itthon vette meg kellett, hog kapja. Nekem T10 és T20 van.

(#21306) sasNAXO válasza tozso76 (#21304) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Esetleg a képkészítés ideje nincs benne mindkettő fájlban? Angol nyelvű Windowsban ez a "Date taken" nevű adat és ha "Details" nézetben van az Explorer, akkor felül ki tudod választani milyen fájl adat oszlopok jelenjenek meg, pl. név, típus, méret, stb. Jobb klikk fent a fejlécen -> More... -> Date taken mellett pipa -> OK
Majd az egészet tudod rendezni ez alapján a dátum alapján és tippem szerint ilyenkor egymás alatt lesz a raw és a jpg is, névtől függetlenül.

Ha nem Windowst használsz, akkor passz. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#21307) faki_ válasza tozso76 (#21304) üzenetére


faki_
senior tag

Két mező van az EXIF-ben ami egyezik és egyedi a RAW és a később a vázon konvertált JPEG esetén, a "Date/Time Original" és a "Create Date" (másodperc pontosságú és ugyanaz a kettő). Az ExifTool-ba vagy valamelyik frontendjébe érdemes belemerülni.

(#21308) tozso76 válasza sasNAXO (#21306) üzenetére


tozso76
aktív tag

Köszi és faki_ nak is. Igen, ez lesz a megoldás. A kép készítésének ideje benne van az exif-ben. Valójában még az is látszik hogy mennyivel később generálta le a jpg-et :R

(#21309) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Vegul hosszas vajudas utan, X-T10 es XC 16-50 komboval leptem be a klubba. :)

Ez a kezdo szett, kesobb majd fixekkel tervezem boviteni.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#21310) Fandango válasza adnoctum18 (#21309) üzenetére


Fandango
veterán

Üdv a klubban! :)

(#21311) Zozzant válasza adnoctum18 (#21309) üzenetére


Zozzant
addikt

Életed egyik jó döntése:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21312) adnoctum18 válasza Zozzant (#21311) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Remelem! :)

Nagyon tetszik, kicsi Zenit. Erdekes, hogy konnyebbre szamitottam, de van tomege. Minoseginek erzodik, de persze nincs viszonyitasi alapom a nagyobb vazakhoz.

Az obi nagyon kiraly, az 50es vegen csinaltam vele hasznalhato kepet az esti benti felhomalyban 1/30al. Hetvegen kiviszem valahova a termeszetbe. :C

Firmware verziot hogy tudom csekkolni?

Amugy nem keveset olvastam a topikot az elmult honapokban es ugy gondolom, hogy ez a PH egyik legnormalisabb kozossege.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#21313) g_g_g válasza adnoctum18 (#21309) üzenetére


g_g_g
őstag

Én is belépnék már egy X-E2S-sel vagy egy XT-10-zel csak 18-55-ös obival. Csak az utóbbi hetekben feljebb ment az áruk, de várok türelmesen, hátha lesz valami jó kis akció. És én is azt tudom mondani, hogy az egyik legjobb topik közösség a fórumon ahol megfordultam.

(#21314) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az egész fórum qrva jó! tudom, mert anno én csináltam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21315) g_g_g válasza Parci (#21314) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszönjük MESTER :R :R :R :DD

(#21316) Parci válasza g_g_g (#21315) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azért mondtam :B csak egy kis nosztalgia :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21317) Zozzant válasza adnoctum18 (#21312) üzenetére


Zozzant
addikt

Disp/Back gomb nyomása mellett bekapcsolod a gépet.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21318) wms válasza Zozzant (#21317) üzenetére


wms
senior tag

De kártya legyen benne, mert anélkül nem mutatja. :K

(#21319) Muerte68 válasza wms (#21318) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen és üres! kártya :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21320) Zozzant válasza Muerte68 (#21319) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem tele van képpel és mutatja.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21321) wms válasza Zozzant (#21320) üzenetére


wms
senior tag

Mutatja, de frissíteni csak üressel tudod. :K

(#21322) Muerte68 válasza Zozzant (#21320) üzenetére


Muerte68
addikt

Én csak üressel próbáltam úgy volt a hivatalos leírásában de ha megy telivel is az még jobb :)
Ahogy látom följebb a frissítéshez kell az üres.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21323) Zozzant válasza wms (#21321) üzenetére


Zozzant
addikt

"Firmware verziot hogy tudom csekkolni?" Frissíteni egyébként nem üressel tudod hanem legyen rajta az új fw:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21324) wms válasza Zozzant (#21323) üzenetére


wms
senior tag

Azt hittem ez magától értődő. :K
Megnézni pedig úgy tudod, hogy a gép kikapcsolt állapotában nyomva tartod a display/back gombot, és közben bekapcsolod a vázat. Akkor dobja fel a fw verziószámát.

(#21325) adnoctum18 válasza wms (#21324) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Koszonom a valaszokat, holnap megnezem!

Aztan keresek hozza valami jo M42 adaptert ebayen es johet a Helios meg a tobbi vintage uveg. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#21326) Somansky


Somansky
aktív tag

Melyik EOS-FX adatpert ajánljátok nekem? Míg nem lesz fuji vagy más fixem a canon cuccaimmal próbálgatnám. :)

Fuji 23mm F2 v 1.4. Megéri a 2x árat az 1.4-es?

www.somansky.com

(#21327) Matska válasza Somansky (#21326) üzenetére


Matska
senior tag

Ez utóbbi engem is érdekelne. Az a dilemmám, hogy 35 1.4 amivel lehet bokebuzulni és mellé egy 18 nagylátózni, vagy egy 23 1.4; jövőre meg egy 56-os, vagy X-trans 3-as váz.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#21328) Somansky válasza Matska (#21327) üzenetére


Somansky
aktív tag

A 18 (ekv. 27mm) nem épen nagylátó :) Főleg egy fullframe 18 vagy 16mm-hez képest :)

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#21329) Matska válasza Somansky (#21328) üzenetére


Matska
senior tag

Nálam az a nagylátó kategória. Ekvivalens 35 alatt elég rég nem volt semmi a vázon, inkább 50 meg 85 volt jellemző.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#21330) lamantin válasza Somansky (#21302) üzenetére


lamantin
tag

Szerintem erre is nézz rá. Kaza-deluxe
Másik típusú géphez volt nekem, nagyon jó minőségű cucc...mondjuk nem pu leather árban van, de ég és föld :).

(#21331) DonRazzino válasza madgie (#21209) üzenetére


DonRazzino
senior tag

"Szerintem semmi baj nincs a 23/2-vel, csak a fotósok nagy része (hallod, Razzino :DDD) képtelen a "mobiltelefonos látószöggel" mit kezdeni."

Erre nem is reagáltam? :D Vagy legyen kompresszió 56 F1.2, vagy félalakra legyen "témaleválasztó DOF"-om 35 F1.4, vagy bemegyek közelre és legyen nagylátó érzésem XF16, esetleg XF18. A 23 ezek közül egyikbe sem esik bele és minden fényképem, vacak snapshot-nak nézett ki vele. De legalább elismerem, hogy ez user error. :K

Na de most már bizonyíthatsz ezen a látószögön is, hiszen az új zoomod bőven elér odáig! ;]

[ Szerkesztve ]

(#21332) madgie válasza DonRazzino (#21331) üzenetére


madgie
titán

Az se lesz gyakran arra a végére tekerve :D

(#21333) dqdb válasza lugosi (#20715) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
És meg is történt. Érdekes konstrukció.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21334) #16820480 válasza DonRazzino (#21331) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 18 pedig nagylátónak nem lát elég nagyot, témát kiemelni meg túl tág. Kicsit olyan semmilyen. Akkor sokkal inkább 16, de az nagy és drága, hiába nagyon jó. A 23mm az olyan legyen valami nem annyira szűk is azért, de úgyis alig használom a 35 és 50-56 mellett a gépen.

(#21335) jmakk válasza dqdb (#21333) üzenetére


jmakk
őstag

1/3.2-inch CMOS sensor...Csodálatos, és még telefonálni sem lehet vele :DDD
Pentax Q féle történetet vízionálok. :)

[ Szerkesztve ]

(#21336) faki_ válasza Somansky (#21326) üzenetére


faki_
senior tag

K&F Concept adapterei jók szoktak lenni, de nincs rekeszelősük, ha olyan kell, ezekből válogathatsz: [link].

Esetleg, ha maradnak a Canon obik, akkor Lens Turbo II vagy valami hasonló...

(#21337) Somansky válasza faki_ (#21336) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi!

A rekeszelős jobban hangzik. A canon obik maradnak, az a profi szettem (a legjobb üvegek...), munkára, ilyesmire...még :) De mire jók a lens turbosok? Mit segít?

DonRazzino:

A 23mm ekv. FF-es 35mm, pont az a látószög, ami olyan mint a szem...canon-on is a kedvenc üvegem, sőt az egyik legtöbbet használt riport lencse. Így én ebben gondolkodom. 23mm és majd az 56mm-ben is. Én nem a mobilfotok látószögéhez mérném, aki ezt állítja, az nem tudja használni! :)

Apropo a 12mm-es F2 Samyang vagy inkabb 10-20-as F4-es Fuji? :) Tudom fényerőben jobb, de fuji mégiscsak AF-es és több funkciós. :)

www.somansky.com

(#21338) madgie válasza Somansky (#21337) üzenetére


madgie
titán

Attól függ, mire. Én a Samyanggal ugrottam be a Fuji rendszerbe, zseniális objektív, főleg éjszakai tájképekre, csillaghúzásra, stb. Viszont mostanában alig használom, főleg amióta a 16/1.4 megvan. A 10-24 most van úton, azt is kipróbálom, aztán majd kiderül, van-e értelme a Samyangot megtartani. (ha nem, már van rá jelentkező)

(#21339) Parci válasza madgie (#21338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát azért egy 12, 16 és 10-24 együtt... ez a luxus, nem a gázszerelő! :DDD

(persze hiányzik a listából a 14-es és a 18-as, szóval még nagyvonalú is voltál ;])

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21340) faki_ válasza Somansky (#21337) üzenetére


faki_
senior tag

FF-re tervezett obik teljes vetített képkörét próbálják hasznosítani a kisebb érzékelőn (videó). Nagyobb (kb. az eredeti FF) látószög, ~1 FÉ plusz. A Lens Turbo II az ár/érték bajnok.

(#21341) Somansky válasza faki_ (#21340) üzenetére


Somansky
aktív tag

Köszi! Így már értem. :) Nem rossz valóban.

www.somansky.com

(#21342) #16820480


#16820480
törölt tag

Cashback akciók holnaputántól, ha valakit érint: [link]

szerk.: Illetve egy talán túlságosan is csábító X-E3 ár, csak nem tudom mennyire megbízható a bolt... :U

[ Szerkesztve ]

(#21343) DonRazzino válasza Somansky (#21337) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én csak annyit mondtam, hogy nekem nem tetszik az a látószög és az, hogy nem tudtam vele nekem tetsző képeket készíteni az legyen az én hibám, de attól még ez van.

A mobilos kommentet nem én tettem, főleg, hogy az S7-em ekvivalens 26mm és imádom a látószögét. Nem hiába az XF16-ot is imádom. :)

A 12-es Sami kis karcgép. Nekem nagyon tetszett. Sajnos, az elég nagy a gyártási szórás miatt sok a decenteres példány.
A 10-24 parádés. Nem is tudom, milyen rosszat tudnék róla mondani. Az élesség, kontraszt brutál jó és nem kell hozzá F8-ig rekeszelni. Igen ritka az olyan széles zoom, ami nyitva ilyet tud produkálni. Közben a tele végen, meg ott a kedvenc riporteri látószöged. :D

(#21344) madgie válasza Parci (#21339) üzenetére


madgie
titán

Ebből a 12 luxus most, a 16 eseményre kell, a 10-24 valószínűleg videóra, az utóbbi vissza is hozza hamar az árát, ha minden jól megy.

(#21345) Parci válasza madgie (#21344) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem a mostani minimálszett is luxus már, de azért közben meg tetszik, szóval egyelőre marad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21346) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Ma kivittem fotozni az X-T10et.

Az eloterben allo tema tokeletesen exponalt lett, az eg viszont kiegett. Mitol lehet ez? A fenymeres multi modban volt. Ha center weightedre vagy spotra teszem, akkor jobb lesz? Tuti az en hulyesegem amugy, mert a Ricohnal is voltak ilyen gondjaim. Hogy tudom ugy beloni, hogy nagyjabol helyesen exponalt legyen a tema is meg a nala sokkal fenyesebb, feherebb eg is? Alul kellene exponalnom a kepet, es utana vilagositani ahol kell?

A Ricohban volt valos ideju vizszintezo, amit nagyon szerettem. Itt nem lehet kitenni egy ilyen segedvonalat, ami mutatja ha ferden tartom a kamerat? (Menuben nem talaltam...)

Nagyon kiraly ez a kis kitobi, nagyon szeretem, eles es a stabi kivalo.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#21347) Parci válasza adnoctum18 (#21346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem biztos, hogy belefér a gép dinamikatartományába, amit fotózni akarsz. könnyen lehet, hogy amit fotózol, sötét, így ha azt kivilágosítod, az ég már kiég. erre van a fujin a dr200, dr400 mód, vagy igen, raw-ban lősz, alulexponálsz és utólag felhúzod. vízszintező segédvonal is van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21348) adnoctum18 válasza Parci (#21347) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Lattam ezeket a kiterjesztett dinamikatartomany opciokat, legkozelebb kiprobalom oket, koszi! :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#21349) Parci válasza adnoctum18 (#21348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagy téma ez, mert ugye lehet vakuzni, ha olyan a téma, lehet magát a fotót máshogy csinálni stb. stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21350) 1501N válasza adnoctum18 (#21348) üzenetére


1501N
tag

Szia! Ha visszanézed a fotót a gépen, akkor a histogram-os módnál villogtatja feketével a kiégett részeket. Itt persze a histogramról is látszik. Bár erős fénynél kicsit nehezen látható, hogy hol is van a jobb vége... Mindenesetre a villogás az egyértelmű :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.