Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Gmajor válasza DonRazzino (#21547) üzenetére


Gmajor
kezdő

DonRazzino, amit csináltál vele, még jobb lett, még ha az sem pont olyan, mint az eredeti.
...Na mindegy, nem vacakolok vele tovább. :) Vennem kell majd egy olyan gépet ami tudja a CC-t. Valamikor.

(#21552) Gondwana válasza tozso76 (#21548) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha pedig a méret is szàmìt a fìcsörlista mellett, akkor az i40-et viszem magammal.

Màs: EF-X8 teljesen rapszòdikusan néha hajlandò elvillanni, de inkàbb nem. Ha markolaton bekapcsolom a boostot, gyakrabban hajlandó villanni, ha bekapcsolt gépre teszem rà, akkor pedig soha. Màsnak hasonlò tapasznyalata esetleg?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#21553) DonRazzino válasza Gmajor (#21551) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hamarosan 100 alá esik a X-T10 ára, annyiért igen csak jó vétel.
Tegnap bizonyítania kellett, mert ketten kellettünk egy melóhoz (utolsó pillanatban szóltak) és havernak a kezébe nyomtam az 50-140-el és igen jó találati aránnyal kaptam meg a képeket, pedig elég sötét volt az erdőben. A telés képek mind vele készültek.

(#21554) taranis válasza Gmajor (#21551) üzenetére


taranis
addikt

Ha már lúd, csináltam én is egy verziót, eléggé hasonlít a végeredmény DonRazzinoéhoz, főbb különbség a háztetőnél van.

colorizer.net

(#21555) DonRazzino válasza taranis (#21554) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Na jó! Gmajor! Hol van ez, megyek meglövöm CC-ben :D

(#21556) butsi


butsi
csendes tag

Sziasztok! A hétvégi felvétésről kicsit bővebben: X-T2-nel megfigyelhető egy olyan jelenség, hogy exponálás utan "elfehéredik" a képernyő egy pillanatra. Megkérdeztem egy T2 tulaj ismerőst, neki is előjött. Tág rekesznél, kinti környezet, megfelelő fényviszonyoknál. Tapasztalt valaki ilyet? Van erre megoldás? Köszönöm előre is.

(#21557) madgie válasza butsi (#21556) üzenetére


madgie
titán

Nekem csak akkor, ha leveszem az objektívsapkát és nehezen kapja el a fényviszonyokat. Olyankor van, hogy pár másodpercig szinte hófehérre túlexponált képet mutat, aztán szépen magához tér.

(#21558) butsi válasza madgie (#21557) üzenetére


butsi
csendes tag

Köszi, ez nálam is előjön, t-10-nél is. Ezért már előbb veszem le a sapkát, mint bekapcsolom. Viszont most megfelelő fényviszonyok között is produkálja. Ha rekeszelek, akkor nem. Azt gondoltam, hogy valamiféle beállítási probléma,

(#21559) Parci válasza madgie (#21557) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jaja, x-t1 is, utálom is, mert tényleg elég hosszú idő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21560) Zsolesz12345


Zsolesz12345
csendes tag

Skacok!

Használ valaki valami speed boostert, lens turbót? Ha igen, melyiket? Mik a tapasztalatok? :F
Ebay-en néztem, van no-name 19.000.-ért, és zhongy 35-ért. Nincs nagy választék fujira. Vagy metabones, de azt nem is nézem mert megfizethetetlen.
Van egy pár manuális lencsém kipróbálnám milyen ha teljes képet rajzol.
+ ma vadásztam egy AX bajonettes fujica 50mm f1,2 objektívet, ami kívánná a teljes képkockát. :U

(#21561) Matska válasza Zsolesz12345 (#21560) üzenetére


Matska
senior tag

Többen is használunk Camdiox meg Mitakon gyártmányt.

Röviden: hozzák a várt eredményt, javul a minőség + a fényerő. Minél drágább, annál élesebb a sarkokban, de tájképelni nem kell vele. Portréra, effektezni tökéletes.

A bázistávolságokra nagyon figyelj!

Egy korábbi hozzászólásom a témában:
https://m.prohardver.hu/tema/manualis_objektivek_dslr-en/hsz_12140-12140.html

Telefonról nem tudok linkelni, bocs.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#21562) Muerte68 válasza Zsolesz12345 (#21560) üzenetére


Muerte68
addikt

Én camdiox ot használok teljesen jó de a lensturbó jobb,most pixco néven fut a camdiox

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21563) g_g_g


g_g_g
őstag

Eglobal-on akció van.

150 EUR felett 5 EUR kedvezmény
350 EUR felett 15 EUR kedvezmény
600 EUR felett 25 EUR kedvezmény

Kupon : DISCOUNT
(Teszteltem, működik)

Azt hiszem ezzel a kedvezménnyel megveszem az XT-10, 18-55 kombót.

(#21564) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Te Shertatan! Hová lett a 4 irányú pad? Ez nem zavaró? Hát ez annyira street-retro-rangefinder, hogy a usereket zavarja még 4 FN gomb és/vagy kényelmes navigáció a menüben?

Az AF-C tracking viszont biztató! Ha ilyen fejlesztést kapunk a T2-re novemberben, márpedig gondolom az új algoritmus rákerül, akkor nagyon boldog leszek.

(#21565) madgie válasza DonRazzino (#21564) üzenetére


madgie
titán

A pöcökkel navigálok most is a menüben, a négy Fn gomb meg a képernyő suhuntása, négy irányban.

(#21566) madgie válasza madgie (#21565) üzenetére


madgie
titán

(#21567) Parci válasza DonRazzino (#21564) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem jó irány ez, hogy kipucolták és elrendezték a hátáról a millió gombot, viszont kapott egy joysticket és touch screent. nyilván én semmit sem használom a gépet hozzátok képest, de például némi variálás után végül nálam is az af pont állítás van a négyirányú gombokon -- akkor meg már jobb lenne a joy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21568) #16820480 válasza DonRazzino (#21564) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oda, ahova való: a kukába :D

De tényleg, fogdostam T20-at, és nekem nagyon zavaró rajta, hogy a pici vázon nincs rendes fogás, mert akárhol próbálod rátenni az ujjad, ott egy gomb lesz biztosan. A T20-at egy kézzel kb lehetetlen normálisan megfogni/használni, ennél sokkal jobb az elrendezés.
És ugye ott az érintőképernyő négy irányú gesztus vezérlése a D-pad kiváltására. De szerintem az igazi az lenne, ha a joystick állítható lenne, hogy vagy AF pontot mozgat, vagy 8(!) irányú funkciógomb lehetne. Én például mindig a középső AF pontot használom, mert sokkal gyorsabban megy nálam úgy a komponálás, hogy középre fókuszálni, utána kompozícióhoz mozdítani a képet, és katt. Egy portrésnak vagy tájképesnek persze jó az AF pontok váltogatása, mert ráérnek, de ha gyorsan kell kattogtatni, akkor az úgyse opció.

De amúgy is Q menüben ott van minden lényeges dolog. Meg az AF-L és AE-L gombokra is ki lehet tenni funkciót. Szerintem nem hiányzik a D-pad :N

(#21569) madgie válasza #16820480 (#21568) üzenetére


madgie
titán

És az X-E3-ban az érintőképernyő használható az AF mező gyors kiválasztására is :)

Igazából ez hiányzik a legjobban az MFT érából, ott nagyon gyorsan tudtam így AF potot választani, most a Fujinál előre kell gondolkodni, hogy amire fotóznék, nagyjából meglegyen a fejben a kompozíció és oda váltsam a kis négyzetet, ahová kell.

(#21570) #16820480 válasza madgie (#21569) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, aztán majd a T20-on is lehet előbb-utóbb.

Miért, neked is van joysticked, azzal is lehet kvázi gyorsan állítani, nem?

(#21571) madgie válasza #16820480 (#21570) üzenetére


madgie
titán

Lehet gyorsan, de nem olyan gyorsan, mintha csak odaböknél, ahová kell.

(#21572) pethob válasza madgie (#21571) üzenetére


pethob
aktív tag

Egy ideig mindig teszem ide-oda a fókuszpontot (X-T2), aztán ha gyorsnak kell lenni inkább visszateszem középre, fókuszálok és újra komponálok...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#21573) taranis válasza pethob (#21572) üzenetére


taranis
addikt

Ugyanez, próbálom magam rászoktatni a joystickre, általában sikerül is, de ha sietés van állítgatja a fene. Simán lehet, hogy a kijelző tapizás helyett is ezt csinálnám.

colorizer.net

(#21574) #16820480 válasza taranis (#21573) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gyors próbálgatás után a véleményem, hogy a kijelző tapizás lassabb és pontatlanabb a joynál. Mármint evf használata esetén. Ha LCD-n komponálsz, és oda böködsz, ahova fókuszálni akarsz, akkor persze nem rossz az érintős megoldás.

más: Amúgy jövőhéten egy italozós fórumtalálkozó valamikor?

(#21575) Mercutio_ válasza pethob (#21572) üzenetére


Mercutio_
félisten

De kis DoF-nál ezzel lehet pont elmászik vagy egyik helyett másik szemre kerül az élesség :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21576) Freddy76 válasza Mercutio_ (#21575) üzenetére


Freddy76
addikt

Tapifókusznál ugyanígy. Legalábbis nem nagyon hiszem el, hogy valaki a p.csányi képernyőn pont a megfelelő szemre tud tapizni az ujjával.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21577) Mercutio_ válasza Freddy76 (#21576) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tapinál is komponálsz , de nem mozdítol akkorát mint a hsz-ben említett középső fokuszpont esetén. És ott a pinpoint AF is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21578) madgie válasza Freddy76 (#21576) üzenetére


madgie
titán

Tapi a kinézett helyre, gyors igazítás, közben nyomod az expógombot félig, voila. Kábé fél mp. Joystick-kal minimum kettő, de inkább három.
Tudom, nem lóverseny :D

(#21579) Freddy76 válasza madgie (#21578) üzenetére


Freddy76
addikt

Irigylem a problémáidat :DDD . Gondolom most, hogy kivertétek a fradit a kupából, már csak a tapifókusz kellene a Fujira, és tökéletes lenne a világ :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21580) madgie válasza Freddy76 (#21579) üzenetére


madgie
titán

Kiesett a pörkölt a számból, úgy röhögtem :D

(#21581) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#21579) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mmmarha :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21582) madgie


madgie
titán

Na, szép kaland vár rám, az egyik X-T2-m ezt csinálja a jobb felső sarokban. Minden képnél, minden objektívvel.

Berakok egy teljes JPG képet, talán még a PH újratömörítése mellett is kiszúrjátok jobb felül a Predator célkeresztet :D

[ Szerkesztve ]

(#21583) wms válasza madgie (#21582) üzenetére


wms
senior tag

Tényleg ott van! :K Mi ez? Valami kosz a szenzoron? :F

(#21584) Clemi válasza madgie (#21582) üzenetére


Clemi
veterán

Ez simán szenzor pixelhiba. :Y

(#21585) taranis válasza madgie (#21582) üzenetére


taranis
addikt

Uhh, ez valószínűleg szenzor gond, de azért érdekelne, hogy ha lehúzod szenzortisztító lapáttal, akkor lesz e bármi eredménye.

colorizer.net

(#21586) madgie válasza Clemi (#21584) üzenetére


madgie
titán

Pixel mapping nem hat rá, nem egyszerű szenzorhiba. Megpróbálom majd a szenzort megpucolni, de szerintem ez nem kosz. Főleg a lila nem az.

A kosz amúgy rekeszfüggő, mivel a szenzor előtt, az üvegen tapad meg. Ez rekeszfüggetlenül ugyanakkora.

(#21587) madgie


madgie
titán

Ó, hurrá, a hétvégi képeken is rajta van, a franc se nézte utómunka alatt a jobb felső sarkot :o

(#21588) Gondwana válasza madgie (#21587) üzenetére


Gondwana
addikt

Holy laser?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#21589) taranis válasza madgie (#21587) üzenetére


taranis
addikt

Akkor már értem a "My Least Favorite Life"-ot :D

colorizer.net

(#21590) madgie válasza taranis (#21589) üzenetére


madgie
titán

:DDD

Azt hallgattam munkába menet :))

Gondwana: igyekeztem erre figyelni, de lehetséges, lagzikon néha kellett úgy helyezkednem, hogy a lézer szemben volt.

[ Szerkesztve ]

(#21591) gorgo válasza madgie (#21590) üzenetére


gorgo
őstag

mi a túrót keres a lézer lagzikban? (nem járok lagzikba)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21592) madgie válasza gorgo (#21591) üzenetére


madgie
titán

Zenész/DJ.

(#21593) tozso76 válasza Gondwana (#21588) üzenetére


tozso76
aktív tag

Én először, nap befókuszálásra tippeltem volna. Ruzsa János blogjában olvastam-láttam hasonló hibát. Igaz, ott egy mattüveg kapta meg a nemkívánatos fényt.
Vidd el egy optikushoz :) , hátha látszik, nagyító alatt valami a szenzor előtti "üvegen".

(#21594) madgie válasza tozso76 (#21593) üzenetére


madgie
titán

Optikus vagyok :DDD

(#21595) butsi válasza madgie (#21592) üzenetére


butsi
csendes tag

Imádom őket, főleg a zöld fényeiket, amitől mindenki ufo lesz.

(#21596) Gondwana válasza madgie (#21594) üzenetére


Gondwana
addikt

És ha becsukod mindkét szemed, te se látsz semmit? :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#21597) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#21596) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

peppa pig súlyosan károsíthatja ön és környezete mentális egészségét

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21598) madgie válasza Mr.Csizmás (#21597) üzenetére


madgie
titán

Meg is ölte a topikot :D

Fotó-paradicsomnak írtam, küldjem fel a kamerát, megnézik. Hát, még ki kell találni, mikor merjem ezt megtenni, nevetségesnek tűnik, de kell a két gép. Most hétvégén is három fotózásom lesz.

(#21599) Somansky válasza madgie (#21598) üzenetére


Somansky
aktív tag

Ezér kell a tartalék váz, (már ha nem amatőr fotós vagy)..profiknak kötelező... :)

www.somansky.com

(#21600) madgie válasza Somansky (#21599) üzenetére


madgie
titán

Kettő van, tehát van tartalék. De egy vázzal nem merek nekivágni egy munkának sem, sőt, általában kettő kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.