Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) madgie válasza #16820480 (#21700) üzenetére


madgie
titán

És ott a filléres 7artisans 7.5 halszem is :)

(#21702) |AP| válasza madgie (#21701) üzenetére


|AP|
veterán

halszem nem játszik, az egyenes vonalakat szeretem :)
Úgy meg ha 12mm alá akarok menni, akkor csak a 10-24 van.

Amúgy ha valaki épp most akar venni, és mondjuk az Áfát vissza tudja kapni, akkor kb. 200-ból megvan (MM 10%-os akció + visszatérítés). Vagy az MM nem vesz részt az akcióban? :F

[ Szerkesztve ]

(#21703) madgie válasza |AP| (#21702) üzenetére


madgie
titán

Zseniális objektív a 10-24, szerintem te is szeretnéd :)

A 12/2-t egyszer nem használtam, mióta megvan. Jó, közrejátszik az is, hogy ha fényerő kell, akkor meg ott a 16/1.4.

[ Szerkesztve ]

(#21704) madgie válasza madgie (#21703) üzenetére


madgie
titán

Az X70-nel amúgy nem tudok betelni. Ma termékfotóztam a természetben és időnként előkerült az X-T2 mellett is, pedig ahhoz ott volt a 35/1.4 meg az 56/1.2 is.

Pro Neg Hi boostolt beállítással ilyen JPG-eket köp ki, engem megvesz kilóra :D

(#21705) hp1950 válasza madgie (#21703) üzenetére


hp1950
tag

Bizony nagyon tuti objektív. Tegnap megjött az enyém is, egy 23 f2 és egy 50 f2 kíséretében. Még az ismerkedés fázisa van.

(#21706) Mercutio_ válasza |AP| (#21699) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kis méret + extra nagy látószög kombóra tökéletes lenne :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21707) tozso76


tozso76
aktív tag

Annak idején kerestem, de nem találtam magyar nyelvű használati útmutatót X-T1-hez. Most találtam egyet:

X-T1_manual_HUN

(#21708) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki Metro Case markolatot? Tapasztalatok?
Élőben is ennyire ronda színű és anyagú, vagy csak a képek ennyire rosszak?
Van valami 1/1 koppintása megfizethető áron?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21709) |AP|


|AP|
veterán

hát ennyit a "hatalmas" creatools akcióról :)
Azt hiszem nem bántam meg, hogy végül a MM-es X-E2s-t vettem meg.

(azt a bemutató példány X-T10-et nézegettem sokáig, Áfa nélkül már nem rossz ár. De aztán a Photoexpon kézbe vettem az X-T20-at és az X-E3-at, utána már nem volt kérdés, hogy az X-E vonal a nekem való)

(#21710) gorgo válasza |AP| (#21692) üzenetére


gorgo
őstag

vadi új kitobit 100-ért simán viszik...

Én meg sikeresen elhagytam a PeakDesign csuklópántomat :W
Először akkor kaptam agyvérzést, amikor megvettem, és tudatosult bennem az ára, másodszor meg most. :O
Ennyi. Ha valaki rendelne bármi PD-t postaköltség felezés ügyben keressen meg.
De lehet nézek valami kincsi analógot, kérdés, hogy csereszabatos-e avagy csak majdnem sikerült a méretezést megvalósítaniuk...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21711) |AP| válasza gorgo (#21710) üzenetére


|AP|
veterán

milyen csuklópánt volt? CUFF?
Az most kint 30$, de itthon is megkaphatod 11k-ért a Tripontnál. Ha még esetleg ÁFÁ-t is tudsz visszakapni, akkor úgy már jobban megéri itthonról (ez az új hamuszürke-bőr design nagyon bejövős nekem, lehet veszek majd egyet én is)

(a CLUTCH pedig bruttó 15k)

[ Szerkesztve ]

(#21712) papaya


papaya
senior tag

Voltam Photoexpon, kipróbáltam a GFX 50s-t, meg az X-E3-at. Vegyes benyomások, az 50s többet huntolt adott fényviszonyok mellett mint az X-T2. 32-64-gyel, meg 110 f2-vel próbáltam, de mind a kettővel baromi nehéz lett, fél óra után szabályosan fájt tartani. Otthon a gépen megnézve a képek (ahol betalált az AF) csodásak, nem is gondoltam, hogy más lesz. :)
A kis E-3 nem az én világom, nekem nagyon műanyag az egész, és kicsi, ráadásul ez a szélen elhelyezett kereső sem jött be, hiába próbáltam sokáig hogy megszokjam. Az érintő kijelző szuper, de annyira nem jelentős feature mint azt gondoltam.
Lőttem a 16-55-tel (meg egy tucat másik obival is) de továbbra is ámulok micsoda képet ad ki ez az obi. Fene az árát :B xf 80mm még nem volt sajna..
Próbáltam a Samyang 50 1.2-t is, na az sem rossz, de azért nem egy xf 56..
Venni akartam Godoxot, de elvitték az összeset Fujira, mire én oda jutottam.. :D

Jó volt látni, hogy ennyien érdeklődnek Fuji iránt. :K

(#21713) dqdb válasza gorgo (#21710) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha már a Peak Designt említetted: az imént indult villámkampányuk a Kickstarteren a legelső termékeik felújításával (és addonként minden más is elérhető némi kedvezménnyel). A kickstarteres árak előnye, hogy a webshopjukkal ellentétben ezekre már nem jön rá az áfa (ott checkoutkor jelenik meg, legalábbis másfél évvel ezelőtt így volt), mert EU-n belülről küldik ki a csomagokat (egy évvel ezelőtt így volt).

Mondjuk az jó kérdés, hogy ilyen rövid idő alatt összejön-e ilyen magas célösszeg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21714) madgie válasza papaya (#21712) üzenetére


madgie
titán

A GFX-be csak CDAF került, ezért persze, hogy lassabb, mint a PDAF-es X vázak.

(#21715) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Tudnátok ajánlani Bp-en olyan helyeket, ahol kézbe lehet fogni fekete és ezüst X-T20at?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21716) gorgo válasza |AP| (#21711) üzenetére


gorgo
őstag

cuff volt de még olyan verzió, amin nem volt bőr rész, csak a szövött anyag az egész.
Alszom rá egyet, kösz az infót, hogy kapható itthon is!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21717) Terapeuta válasza Alabástrom (#21715) üzenetére


Terapeuta
őstag

Fotoplus

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#21718) Alabástrom válasza Terapeuta (#21717) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :R
Az a város túlsó vége, esetleg további helyek, ahol ezüst és fekete T20 tapizható?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21719) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Ez most hoax vagy mia? :Y Mert, ha nem akkor már rendelek is egy Sigma 18-35-öt! Havernak van D7200-on és kb ez tartja vissza attól, hogy Fujira váltson annyira penge kis "rendezvénymindenes obi".

Sigma 18-35mmF1.8 on Fujifilm X-T2 PDAF Demo

(#21720) madgie válasza DonRazzino (#21719) üzenetére


madgie
titán

“akkor már rendelek is egy Sigma 18-35-öt! Olyan rég sz*ptam már a Sigma-sárgászöldekkel, rengeteg szabadidőm van a 643 futó képeinek kikalapálására!”

:DDD

(#21721) DonRazzino válasza madgie (#21720) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hagyjámá, majd akkor kell keverni egy sárgászöldtelenítő presetet és kész. :D Minden fényviszonyra egyet-egyet! Nem ezt kérdeztem! :N ;]

[ Szerkesztve ]

(#21722) madgie válasza DonRazzino (#21721) üzenetére


madgie
titán

Tudom, csak kötekszem :)

Elvileg okés lesz ez az adapter, de azért a “lacai” minőségű AF teszt általában lóf@szt sem árul el arról, hogy viselkedik az autofókusz majd normális távolságban, fényekben, helyzetekben.

(#21723) DonRazzino válasza madgie (#21722) üzenetére


DonRazzino
senior tag

És akkor valszeg Canon meg Sigma cuccok lesznek használhatóak, mivel a Nikon AF az nem "vissazfejthető", ugye?

(#21724) madgie válasza DonRazzino (#21723) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, nem olvastam még ennek utána. Igazából így is több cuccom van, mint kéne, nem hiányzik, hogy Nikkorokat meg Canonokat vásároljak be :D

(#21725) Parci válasza madgie (#21724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fater talált egy 50/1,4 S obit is. persze az af pontossága miatt annál sem kell aggódni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21726) faki_


faki_
senior tag

Szokott téma lenni az ND1000, hátha valakinek segítség: alábbi egy eBay-es, ~22 USD-be kerülő Haida Slim ND3.0 ND1000 próbája volt. Nem tudom, hogy gépfüggő-e vagy így a "természetes", de közel 1 FÉ tévedésben van a fénymérés, én 2/3-od korrigáltam rajta (X-E1, -1/3 és +1/3). A fehéregyensúly automatán nem talál be, de fixre állítva nekem vállalható az eredmény (SOOC Astia), nem kényszerít feltétlen a RAW-ra vagy fekete-fehérre.
https://www.dropbox.com/sh/siigmn9a6kut6jt/AACfHsMN5o6cLazOYl3chjJna?dl=0

(#21727) |AP|


|AP|
veterán

megjött az X-E2s 18-55 kombó. Kicsit aggódtam, hogy ennyiért valami bemutató példány lesz, de szerencsére ez jól láthatóan érintetlen volt.
Egyelőre csak ennyit tudok mondani, kicsit félek, hogy beszippant a sötét oldal :)
Ami biztos, hogy kell(ene) nekem egy vakusaruba illeszthető hüvelykujjtámasz. Ebay/Ali párosról van bevált típus X-E2(s)-hez? Esetleg valahol itthon?

[ Szerkesztve ]

(#21728) gorgo válasza |AP| (#21727) üzenetére


gorgo
őstag

nekem nem vált be. Másnak?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21729) Mercutio_ válasza |AP| (#21727) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van itthon 1 de nem biztos, hogy Fujira van méretezve hétvégén megkeresem.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21730) |AP| válasza gorgo (#21728) üzenetére


|AP|
veterán

hát nem tudom... az is lehet hogy meg tudom szokni a fogását, de most úgy érzem jól jönne egy plusz támasz.
Ezt a videót láttam, ez elég kényelmes darabnak tűnik, de 60$-ért adják...
A kínai utánzatok nem tudom mennyire engednek hozzáférni a gombokhoz, mennyire adnak jó támaszt.. :F

(#21731) Muerte68 válasza |AP| (#21730) üzenetére


Muerte68
addikt

Markolat esetleg?Nekem XE1-en van sokkal jobb a fogása :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21732) #16820480 válasza Muerte68 (#21731) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én a markolatot nem tudtam megszeretni az E2-n, súlyra sokat növel rajta, de fogásra nem annyira kellemes. Én nem úgy fogom eleve a gépet, hogy egy előre ugró markolat sokat segítene. Viszont most ilyen alulról ráhúzható bőr tok van az E3-on, és ez egész kellemes. Egyrészt ugye bőr, tehát a fogása nem olyan hideg/rideg, mint a fémes markolatnak, másrészt éppen csak picit vastagít a gépen, amitől már jobban simul a kézbe.

(#21733) Muerte68 válasza #16820480 (#21732) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen az is egy alternatíva ha nem kaptam volna a géphez markolatot azt vettem volna.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#21734) #16820480


#16820480
törölt tag

Valakinek használt 16/1.4? Még van 4 óra a licitből, de eddig nem tűnik rossz árnak.

(#21735) Gercsa válasza #16820480 (#21734) üzenetére


Gercsa
senior tag

Utolsó 1 percben szokott felpörögni.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#21736) dqdb válasza #16820480 (#21734) üzenetére


dqdb
nagyúr

51 licit, el fog ez még szállni az utolsó fél órában ;)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21737) #16820480 válasza Gercsa (#21735) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudom, de nem feltétlen megy olyan magasra minden esetben, ami már ne érné meg. Úgy kell, hogy az utolsó 10-15 másodpercben megütni egy akkora összeggel, amit nem sajnál rá az ember (ha addig nem ment fölé még), akkor van esély rá.

Nem olyan egyszerű liciten kifogni jó árat, de nem is lehetetlen.

(#21738) Suszi66 válasza |AP| (#21730) üzenetére


Suszi66
csendes tag

Nekem X100F-en ilyen Lensmate van.
Előtte egy kínai másolat volt, ég és föld a különbség.
A Lensmate külön gyárt sokféle típusra ujjtámaszt.
Nem beszélve arról, hogy a megmunkálás milyensége sem említhető egy napon...
Ezen szilikon párnák vannak ott, ahol a gépre támaszkodik, a vakupapucsnál és az ujjad alatt.
Ellenben, mint ahogy említetted, nem olcsó.
Nekem ismerős hozta be USA-ból, amikor jött haza, egyébként jó eséllyel megvámolják....

(#21739) shouryuken


shouryuken
senior tag

Múltkor 700-al vezettem a licitet, valami troll az utolsó másodpercben 720-ra emelt.
Legközelebb beállítok max autobidet, mert még 750-ért is jó lett volna.
Ha nagy ritkán van használtan itthon, teljesen elmebeteg áron adják. (eglobal ár fölött). Persze, hogy nem kel el :D

(#21740) shouryuken válasza #16820480 (#21734) üzenetére


shouryuken
senior tag

Azért erre figyeljetek:
Opticaly the front lens has a tiny little microscopic dent as you can see on the pictures but hopefully there absolutely no impact on the photos you'll take with it.
Hopefully. Hááát, nem túl bíztató :D

(#21741) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

Üdvözletem :) Szeretnék informálódni, hogy esküvő és rendezvény munkákhoz melyik gépet ajánlanátok? Pro 2 vagy T-2??? Másod gépnek melyiket? Esetleg x-70 vagy hasonló jó lenne? Köszönöm szépen előre is!

(#21742) gorgo válasza #16820480 (#21737) üzenetére


gorgo
őstag

sosem érettem ezt a hozzáállást. A licit engine nem a teljes licitet teszi rá, épp csak egy kvanumnyival többet, mint az addigi legnagyobb licit.
Azaz ha rászánok mondjuk 100.000 HUF-ot valamire, de az még csak 23.000-nél tart, akkor nem fogok szarakodni 10 lépésben, rányomom a 100k nak megfelelő összeget azonnal, és vagy túlverik, vagy elhozom.
Legutóbb is alacsonyabb áron hoztam el, mint amennyi rászántam.
Sőt, lélektanilag sztem még jobban od@b@sz, mert már az elején felmegy az ára, és sokaknak lelohad a kedve, mert az utolsó percre gyúrnak... :DDD közben meg nem hozod el drágábban, vagy ha meg nem te nyered akkor IJ.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21743) #16820480 válasza gorgo (#21742) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy te nagyobb összegeket szánsz rá arányaiban, mint én :) De ha az elején rálicitálsz, akkor könnyen beindul egy adok-kapok az automatikus licitekkel, és az aktivitás vonzza az újabb esetleges licitálókat. Nekem eddig az volt a tapasztalat, hogy ahányszor korábban dobtam be licitet, minding más vitte el. Ha a végéig kivárok, akkor esélyesen nem lesz már ideje az utolsó 10 másodpercben senkinek ráütni, kivéve persze, ha scriptet használ, de az elég aljas dolog szerintem.

(#21744) Parci válasza gorgo (#21742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ilyen egyszerű, mert ha látja, hogy van egy erős licitáló, ő is odaül. amikor persze 51 licit van egy cuccon, eleve hagyni célszerű az egészet a francba, de ha csak egy-egy érdeklődő van, jobb, ha nem tudják, hogy te is létezel. azt hiszi, hogy nyerni fogja, aztán az utolsó 5 mp-en rakod be ugyanazt a rezervációs árat, mint amit most magyarázol.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21745) madgie válasza #16820480 (#21743) üzenetére


madgie
titán

A német ebay főleg ilyen, fritzék képesek néha olyan versenyszellemet nyomni, hogy a bolti ár felett megy el a cucc :D

[ Szerkesztve ]

(#21746) #16820480 válasza madgie (#21745) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól a falra tudok mászni :N Amikor a használt 18-55-öket feltornázzák ilyen 100-110 ezerre. A bolti dobozos ára kb annyi...

(#21747) gorgo válasza Parci (#21744) üzenetére


gorgo
őstag

Sokminden előfordulhat. Én azzal szívtam többet, hogy ki mennyit rak az uccsó 5 másodpercben. Mindegy amúgy

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#21748) |AP|


|AP|
veterán

két nap után pár gondolat, hogy milyen is az X-E2s az E-M10 után. Mivel fotózni még nem sok időm volt, az időjárás sem volt az igazi hozzá, így inkább csak egy olyan "mi fog hiányozni az E-M10 után" lista lesz:

-dönthető és tapicskolható kijelző: na ezt meg kell szoknom, sokszor még mindig böknék a képernyőre ha fókuszpontot szeretnék módosítani. Dönthetőség szintén jól jönne néha. Mindkettőt elviselhető/megszokható hiánynak gondolom, az X-T10 fogásra, EVF pozícióra nagyon nem jött be, így inkább lemondtam a dönthetőségről

-méret, súly: nem vészes, de azért érezhetően nagyobb, nehezebb egy 18-55-tel, mint az E-M10 azokkal az obikkal, amikkel én használtam (9-18, 20/1.7, 45/1.8, 60/2,8). Majd pár kiránduláson, nyaraláson, városnézésen eldől, hogy mennyire zavar ez engem

-AE Bracketing: kár, hogy maximum +/-1FÉ állítható be, és ez nem módosítható (legalábbis nem találtam meg). Épületbelső fotózásnál sokszor kell a HDR, amikor az ablakon túl sok fény jön be és szétég minden. Nem vagyok benne biztos, hogy a +/-1FÉ elég lesz, jó lenne szélesebb tartomány.
Na, de gondoltam majd segít a jó kis telefonos távvezérlő app, legfeljebb lövök alexpós képet azzal. Igenám, de az meg olyan buta, hogy expo korrekciót nem lehet vele állítani, szóval nem megoldható állványról a különböző expós képek készítése anélkül, hogy hozzáérnék a vázhoz. A tárcsa meg olyan nehezen tekerhető, hogy egészen biztos elmozdítanám a gépet :) - na mindegy, meglátjuk majd mire elég a +/-1

-RAW feldogozás sebessége Lightoomban. Ez sajnos még a legújabb verzióval is érezhetően lassabb. Programot nem igazán váltanék, Adobe CC előfizetésem van már egy ideje.

Pár apróság még:
-a Peak design microplatet minden egyes akku-kártyacseréhez le kell venni az állványmenet helye miatt (shit :) )
-vízszintjelző van, előre-hátra dőlés jelző viszont nincs (ez is hiányozni fog)
-azt nem lehet beállítani, hogy AF csippanás legyen, de a gomboknak ne legyen hangja?
-a minden kikapcsoláskor automatikusan elinduló szenzortisztítást érdemes bekapcsolva hagyni? Nem kímélőbb ha inkább kikapcsolom?

Most kicsit úgy tűnik, hogy sok a bajom, de hosszabb használat és sok-sok kép után úgyis kiderül, hogy jóban leszünk-e (na meg nagyon kipróbálnám rajta a rendszer finomságát adó obikat is, de azt majd idővel)

[ Szerkesztve ]

(#21749) total90 válasza madgie (#21745) üzenetére


total90
veterán

Én ahogy a Nikonos cuccaimat adtam el, úgy sikerült a Tamron 24-70-em új ár felett eladani :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21750) #16820480 válasza |AP| (#21748) üzenetére


#16820480
törölt tag

Maga az E2 szerintem könnyebb az EM10-nél (én is arról váltottam), itt inkább a 18-55 súlyát érzed. Ha tennél rá hasonló méretű obikat, akkor azért más lenne a helyzet. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.