Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1454) FEDman válasza Stauffenberg (#1447) üzenetére


FEDman
addikt

De ha már XF 56/1,2 és adapterezett manuális obik a téma, nemrég lőttem pár képet X-E1 + Takumar 85/1,9-cel. A kettő úgy kapcsolódik, hogy lemértem, a Takumar obi adapterrel együtt kicsit több, mint 400g, azaz súlyra pont annyi, mint az XF 56/1,2. :)

Ehhez képest meglepően kényelmes volt az X-E1-en. Olyannyira, hogy azon kaptam magam, hogy mindenféle vállpánt meg egyéb nyavalya nélkül jobb kézben lóbálom a vázat fogva és egyáltalán nincs az az érzésem, hogy ki akarna csúszni a kezemből.
Persze lehet megint csak én nem vagyok normális ilyen téren.. :DDD

Vagy csak az X-E1 pont kellemes egyensúlyban van egy 400g körüli obival. Akárhogy is, most hogy tudom hogy számomra mennyire kényelmes ez a méret és súly, most már még jobban kéne az az XF 56/1,2! :D

Mert hát sajnos a Takumar elsősorban csak súlyra hasonlít az új XF obira, optikailag már kevésbé. No persze nem is egy mai darab már, irreális is lenne ilyesmit várni tőle.

Nyitva nekem már a túl lágy kategóriába esik. Lerekeszelve f2,4-re még mindig lágy és a modern obikhoz képest kontraszt szegény, de itt már használható.

Ezt is kb ezen a rekeszen lőttem a Takumar obival:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.