Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) orientcx válasza Kronus (#7748) üzenetére


orientcx
őstag

Amúgy távol álljon tőlem, hogy végtelen ostobán védelmezzem a Pythont, egyszerűen nekem ez vált be, és ez a hajó tetszik a legjobban azzal az igazi ragadozó tekintetével(bár ez utóbbi az érvre nem vagyok túl büszke, ez kb olyan, mint hogy nem piros)
-
baphometnek
Itt a fórumon olvastam a tippet, és nekem nagyon bevált, ha nyom egy chaff-et, akkor vedd ki a target-ből, és máris olyan, mintha fix lézereid lennének.
Ja, és ami az utolsó megjegyzésedet illeti, ne félj én rendszeresen nerfelem őket.......fémhulladékra

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7752) baphomet válasza orientcx (#7751) üzenetére


baphomet
senior tag

Köszi, ezt a trükköt ismerem, használom is más hajókkal. Clippernél szinte teljesen használhatatlan, mert olyan messze vannak egymástól a fegyverek, hogy közelről akár egy Viper, vagy Cobra is befér közéjük. Ha nincs legalább egy km-nyire a célpont akkor egy, jó esetben két fix fegyverrel lehet lőni, a többi mellémegy.

Kizárt, hogy fémhulladékra tudd nerfelni őket, mikor köztudott, hogy a Clipper hajóteste egy vicc, mármint, szó szerint; hiszen hurkapálcákra ragasztott régi Ludas Matyikból készült. :P

[ Szerkesztve ]

(#7753) duvi válasza baphomet (#7752) üzenetére


duvi
nagyúr

"Kizárt, hogy fémhulladékra tudd nerfelni őket, mikor köztudott, hogy a Clipper hajóteste egy vicc, mármint, szó szerint; hiszen hurkapálcákra ragasztott régi Ludas Matyikból készült."
Ezt a megoldást, már a második világháborúban is alkalmazták. Pl. az angol Hawker Hurricane gépek burkolata is nagyrészt tűzálló vászonból készült. Mégis hatékonyak voltak a légi harcban ;) Biztos innen merítettek ötletet a Frontiernél is ;]

(#7754) orientcx válasza baphomet (#7752) üzenetére


orientcx
őstag

Áháá, még egy érv a Python mellett(nem is beszélve arról, hogy mennyivel szebb a kesztyűtartója is) :N

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7755) orientcx válasza duvi (#7753) üzenetére


orientcx
őstag

Nem is beszélve a De Havilland Mosquito-ról, az meg fából van
Mindenesetre a Clipperesek nevében kérem ki magamnak ezt a Ludas Matyis dolgot, ez rágalom! Kivétel nélkül mind jó minőségű kacsa magazinokból készült igazi főcímekkel a hajtóművükön.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7756) rtitusz


rtitusz
őstag

Jelentem, megvolt életem legnehezebb harca. Egy High Intensity Conflict Zone-ban. És most nem az Elite Anacondáról beszélek, mert az előétel volt. A főfogás 5 Viper volt. Egyszerre. Kicsik, viszonylag fürgék, gyorsan iszkolnak, ha végre mögéjük kerülsz és sokan vannak. 3 SCB és kb. 10 perc kellett, a legnehezebb az első kettô volt, mert a többi közben folyton a véremet szívta.

(#7757) BP71


BP71
tag

Játszik valaki Lugh-ban open-ben? Hogy lehet megoldani, hogy a fórumon lévő társaimat ne lőjem ki, ha a másik oldalon harcol? Remélem, ő sem lő ki engem. :) Csak név vagy üzenetek alapján lehet elkerülni? Bár, nem tudom elképzelni, hogy harc közben üzenetet lehessen váltani.

[ Szerkesztve ]

(#7758) rtitusz


rtitusz
őstag

(#7759) orientcx válasza rtitusz (#7756) üzenetére


orientcx
őstag

Nekem viszont épp megvolt pályafutásom legrövidebb harca....egy aszteroidával. Nem én nyertem.
Már többször csináltam ilyet, de ilyen-olyan horpadásokkal, sárhányó cserével megúsztam, de most makulátlan shield-el, dupla shield boosterrel, hullal, hull erősítővel csúnyán elpukkantam.
Épp figyelmesen tanulmányoztam az oldal panelen fellelhető információkat(ahogy ez egy gondos, és bölcs pilótához illik), mikor egy hangos "eject" kiáltásra lettem figyelmes, és máris a pénztárnál találtam magam, ahol mindjárt be is fizettem azt a sovánka 6.123.292 Creditecskét, miközben az elpotyogtatott kb 3 millió bounty-mat is elsirattam(ezért írok most inkább, mint játszok, ez kevesebbe van)
Az áhított A7-es PP-em meg hirtelen messzebbről integet
Az ápolók meg épp húzzák rám a zubbonyt

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7760) BP71


BP71
tag

Van valami lehetőség arra, hogy az éppen engem támadó ellenfelet fogjam be célba vagy csak keresgélni lehet?

(#7761) zso79 válasza BP71 (#7760) üzenetére


zso79
őstag

Be tudod állítani gombra, hogy select highest treath, de nem mindig jó célpontot választ, nem mindig azt tartja a legveszélyesebbnek, aki épp rád lő.

(#7762) rtitusz válasza zso79 (#7761) üzenetére


rtitusz
őstag

A kijelölt aknák és rakéták az őrületbe tudnak kergetni. :)

(#7763) gigafun válasza orientcx (#7759) üzenetére


gigafun
senior tag

"Épp figyelmesen tanulmányoztam az oldal panelen fellelhető információkat"
Gondolom nyélgázzal. ;]
Azért részvétem.

(#7764) rtitusz válasza gigafun (#7763) üzenetére


rtitusz
őstag

Egyébként régebben volt "IMPACT" jelzés, nagy piros betűkkel, meg hanggal, de valamelyik patch óta nem láttam. Múltkor lefelé boostoltam egy Pythont követve, és egyszercsak felbukkant alulról 2 mm-re a hajó orra előtt egy Gellért hegy méretű szikla, szerencsére pont el lifteztem előtte, de ha egy méterrel közelebb van, akkor azzal a sebességgel Porshe vált volna a Vultureből.

(#7765) orientcx válasza gigafun (#7763) üzenetére


orientcx
őstag

Nem is mentem gyorsan, egy RES-nél csak poroszkál az ember, amíg fel nem tűnik a vad, bőven a kék tartomány alatt voltam. Mentem már neki ennél gyorsabban is kavicsnak, egyszerűen csak pechem volt, és rosszul kaptam el. Persze ettől még egy idióta vagyok. El is ment a kedvem a RES-ektől, pedig ott aztán lehet kaszálni(már ha nem mulatja el az ember a hasznot a biztosítónál), inkább elmentem a Volungu rendszerbe vadászni(hú de gyűlölöm az ID-zgetést), de legalább nincs minek nekimenni.
Mindenesetre kösz a részvétet, brühühű

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7766) orientcx válasza rtitusz (#7764) üzenetére


orientcx
őstag

Elvileg mostanában ad valami halk zümmögést ilyenkor, de igen halkan, és közben még a tv-t is nézegettem
Előre csak a kezdők figyelnek, de mit is csináljon egy profi unatkozó pilóta, nézzen tv-t, és álljon sorba az AB Egonnál

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7767) BP71 válasza zso79 (#7761) üzenetére


BP71
tag

Köszönöm.

(#7768) baphomet válasza orientcx (#7759) üzenetére


baphomet
senior tag

Részvétem. A hozzászólás időpontjából ítélve, pont akkor történt, amikor ugyanígy 25%-osra amortizáltam a Clipperemet. Átok ülhetett azon a percen. :)

Néhány nappal ezelőtt viszont megvolt a hozzájárulásom az emberiség nagy közös "utolsó szavak rovatához", egy orbis állomást hátulról közelítve: "- Ó, e fölött a küllő fölött még röhögve átérek." :N

[ Szerkesztve ]

(#7769) Rakamaz válasza rtitusz (#7764) üzenetére


Rakamaz
tag

IMPACT

Kitették az info csík jobb szélére, hogy ne zavarjon! :W

[ Szerkesztve ]

(#7770) gigafun válasza Rakamaz (#7769) üzenetére


gigafun
senior tag

...meg hogy legyen hely a Wing-ikonoknak.

(#7771) rtitusz válasza Rakamaz (#7769) üzenetére


rtitusz
őstag

Végülis, valóban nem tartalmaz fontos információt, minek legyen látható, figyelemfelhívó helyen...

(#7772) orientcx válasza Rakamaz (#7769) üzenetére


orientcx
őstag

Hát engem nem is zavart meg
--
baphomet
Viszont részvétem neked is. Amúgy már gondolkodtam én is rajta, hogy átbújok a küllők között, és előbb utóbb meg is fogom tenni, lényeg, hogy változatosan halálozzak el. Hibás X52-es miatt lőttem már bele állomásba(egymás után 2x), bénult meg a Cobrám egy outpost előtt minden ok nélkül, és pukkant el, ma sem tudom, miért, most meg ez a kavics. Tervezem még egy Capital ship legázolását, egy Capital ship legázolását kikapcsolt shield-el, esetleg egy csillag középpontjának tüzetes vizsgálatát. Ja, ezt nem, ez megvolt, egyszer ugrás közben kaptam egy telefont...

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7773) duvi


duvi
nagyúr

Ha valaki épp most ráér és van kedve segíteni HUN_bulldog csapatának, akkor gyorsan írjon rá játékon belül (ugyanez a nick neve). Csúnya mészárlás folyik náluk ...

(#7774) gigafun válasza orientcx (#7772) üzenetére


gigafun
senior tag

Az állomásbadurrantásaid óta mindig úgy közelítem meg az állomásokat, hogy KWS-re van állítva a firegroup. Biztos, ami biztos. :D

(#7773) duvi
Én most nem tudok, de holnap délelőtt szívesen ellátogatok oda, ha vagyunk egy páran. Majd jól feltankolok SCB-ből. :)

[ Szerkesztve ]

(#7775) orientcx válasza gigafun (#7774) üzenetére


orientcx
őstag

Szerintem elég, ha tűzgombra nem bújnak elő a fegyverek, csak egy külön billentyű parancsra, nálam azóta így van, de látod, meg lehet oldani a jobblétre szenderülést ezer más módon is.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7776) rtitusz válasza orientcx (#7775) üzenetére


rtitusz
őstag

Mikor beüzemeltem a HOTAS-t, még kicsit máshogy voltak a gombkiosztásaim első próbálkozásra. Aztán megcseréltem kettőt. A Boost-ot és a lefelé menést. Na míg átszoktam, dokkolásnál sikeresen belerongyoltam párszor a falba, szerencsére ez még a Sidewinderes korszak volt, így nem fájt olyan sokba, de akkor rettentően drágának tűnt. :D

(#7777) orientcx válasza rtitusz (#7776) üzenetére


orientcx
őstag

Régi szép idők, amikor még 700 Creditért vittem üzenetet az "End of the World" rendszer üveghegyen túli állomására...(valószínűleg a kurta farkú kismalacnak)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7778) Diopapa


Diopapa
addikt

Nem szívbajosak... :Y

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7779) rtitusz válasza Diopapa (#7778) üzenetére


rtitusz
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :R :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#7780) orientcx válasza Diopapa (#7778) üzenetére


orientcx
őstag

Nem értem mit a garasoskodtok.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7781) gigafun válasza Diopapa (#7778) üzenetére


gigafun
senior tag

Remélem odaadtad nekik a négy milládat. Szerintem nekik nagyobb szükségük van rá, te meg úgyis csak harácsolsz. ;] ;]
Az a maredék 95843 Cr meg elég neked. :)

(#7777) orientcx
Ha nosztalgiázni akarsz, van az Options menüben egy "Clear Save" funkció. Az előhívja a régi Sidewinderes emlékeidet. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#7782) baphomet


baphomet
senior tag

Kamionosok, bányászok!

A tegnapi Galnet cikkezik is róla. A friss, ropogós, új Föderációs capital ship az FNS Nevermore összeakasztotta a bajszát a Hudson dock-kal, ezért új CG indult a javítások támogatására. Részletek alant.

Tök jó, amikor a fejlesztők balfékségéből, az írók kihoznak valamit. A Nevermore nem csak díszlet az állomás mellett, teljesen működőképes, ha megtámadják visszatámad, és közben, ha véletlenül eltalálja az állomást, akkor az visszalő rá. Ezen a videón 14:18-tól látszik, hogy wanted lett a capital ship. :))
https://www.youtube.com/watch?v=5Egfyyyjn5k

System: BD+03 2338
Station: Hudson Dock
Objective: Sell Metals to Hudson Dock
How: Buy from Extraction and Refinery stations or mine from metallic asteroids
Ends: 26 Mar 3301 16:00

Current Contributors: 5
Current Global Progress: 1,284 Tonnes Collected
Current Reward Tier: Tier 1
Current Global Reward: Success. Frameshift drive discount (5%) (1 day)

Current Participation Rewards:
Single Top Commander: 100,000 Cr + global awards
Top 5%: 30,000 Cr + global awards
Top 15%: 15,000 Cr + global awards
Top 40%: 7,500 Cr + global awards
Top 70%: 2,500 Cr + global awards
Top 100%: 500 Cr + global awards

[ Szerkesztve ]

(#7783) gigafun válasza baphomet (#7782) üzenetére


gigafun
senior tag

Ez vicces. :)) :))

Más.
Friss hír a GalNetről:
Rare-kereskedők figyelmébe!
A Kappa Fornacis-on ismét kapható Onion Head.

(#7784) baphomet válasza gigafun (#7783) üzenetére


baphomet
senior tag

És a tanmarki Lucan Onion Head-nek most 40t a maximum megvásárolható mennyisége.

[ Szerkesztve ]

(#7785) orientcx válasza gigafun (#7781) üzenetére


orientcx
őstag

Ugyan már, 6 millával számolva még 24x nekimegyek egy aszteroidának, és a maradékot pedig Diopapa segítségével karitatív célokra fordítom, és máris egy Sidewinder anyósülésén találom magam "Clear Save" funkció nélkül is

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7786) Urby66 válasza orientcx (#7785) üzenetére


Urby66
aktív tag

Anyósülés egyszemélyes gépben?? :-) :-)

[ Szerkesztve ]

(#7787) baphomet válasza Urby66 (#7786) üzenetére


baphomet
senior tag

Van egy sámli a cargo hatch mellett.
"Anyuka! Nyomja meg az END billentyűt!" ;]

(#7788) gigafun


gigafun
senior tag

Készülök a harcra a németekkel szemben. Gyertek este ti is.
Ennek érdekében kicsit átalakítottam az Asp-et.
Most 6 multi-cannon van rajta, 3 SCB, 3 SB, 3 Hull Reinforcement.
A tűzerőt ezen a videón lehet megnézni. Szerintem meggyőző.
[link]
Ráadásul nagyobb a lőtáv, mint laserrel.
Az egyetlen hátránya, hogy véges a skuló, de ha nem kell zsinórban 8-10 Anacondát leszedni, akkor nem gond.

(#7789) gigafun válasza gigafun (#7788) üzenetére


gigafun
senior tag

Kicsit utána számoltam. A video alapján kb 1100 skulót lőttem ki a kondára, a 6 mc-ben van 12600 skuló, tehát akár 10-11 kondát is leszedhetek egy töltettel. Azért az már egy kondányi konda. :)

(#7790) duvi válasza gigafun (#7789) üzenetére


duvi
nagyúr

A pontos számításhoz azt is vedd figyelembe, hogy milyen rangú az ellenfél. Competent vagy Elite nem ugyan az a kategória. PVP-ben inkább a felső ligára számítsál. Jó esetben 4-5 hajó és kifogytál. Előre térképezd fel közeli állomásokat/rendszereket, hogyha szükséges gyorsan vissza tudjál vonulni lőszerért.

(#7791) gigafun válasza duvi (#7790) üzenetére


gigafun
senior tag

Teljesen igazad van, ezért írtam akár 10-11-et. RES-nél Masternél erősebb ritkán jön. Viszont ha megyünk a friccek ellen, ott állítólag kemény Keselyűk, meg Ferdeláncok is vannak, úgyhogy gatyafelkötés. Te nem akarsz csatlakozni?
Egyébként épp most teszteltem a légzsákot. :)
Dakvar RES, sötét oldal. Fullgázzal rástartoltam egy Dropshipre, már épp elértem a szökési sebességet, amikor hirtelen elémugrott egy kivilágítatlan kisbolygó. Pedig égett a lámpám, láthatta, hogy jövök.
Az eredmény itt látható. Pedig azt hittem meghalok, de a 3 SB(1.728-as szorzó), meg a 3 Hull Reinforcement(210 az eredeti páncél + 120) egész masszívvá tette a hajót.Ja meg egy Military páncélt is feldobtam rá.

(#7792) orientcx válasza baphomet (#7787) üzenetére


orientcx
őstag

Én a tegnapi teljesítményem alapján egy speciálisan kialakított kétüléses sidewindert fogok kapni egy hatalmas T betűvel a hátán. Természetesen egy kifejezetten nehéz esetekre kondicionált oktatóval a másik ülésen (nagyfeszültségű növendék fegyelmező modul, bionikusan megerősített idegrendszer, stb). Mindezt természetesen csak azután, ha újra levizsgáztam űr kreszből, különös tekintettel az aszteroidákkal kapcsolatos elsőbbségadási kötelezettségekre.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#7793) rtitusz


rtitusz
őstag

1,8 millió kreditnyi Combat bonddal már benne vagyok a felső 40%-ban Lughban, erre nem számítottam. És MASTER lett a combat rangom. :) Úgy érzem Competent tovább voltam, mint expert. (Viszonyítási alapként másokank; jelenleg 966 beváltott bountym van ~21M Cr értékben, és 316 combat bondom, ~4,5M Cr értékben.)

[ Szerkesztve ]

(#7794) gigafun válasza gigafun (#7791) üzenetére


gigafun
senior tag

Elfelejtettem csatolni a képet. :) Egyébként 7ezerből megúsztam a javítást.

(#7795) Rakamaz


Rakamaz
tag

- Sounds for "masslock", "safe to disengage" and "slowdown" GUI alerts.

Most nézem, hogy vannak új hangok is a v1.2-ben, de miért nem hallom?

(#7796) gigafun


gigafun
senior tag

Jön valaki Amarakba a németeket seggberúgni?

(#7797) Cmdr FinessS válasza gigafun (#7796) üzenetére


Cmdr FinessS
újonc

Üdvözlet mindenkinek! Gyarapítom a topic tagjait, ha nem gond. Tetszik az itteni lelkes társaság. :)
Nem olyan rég kezdtem játszani, még csóró vagyok, de lelkes...

(#7798) Kronus válasza Cmdr FinessS (#7797) üzenetére


Kronus
tag

Greetings Commander! :)

(#7799) gigafun


gigafun
senior tag

Az a helyzet, hogy ma este miénk Amarak.
HUN_Bulldog, Furiousrabbit, és HUN_Localmester és raymi16 kollégákkat szétdurrantottunk egy Ferdeláncot, a többi meg behúzott farokkal elmenekült. Jó buli volt. Gyáva sz@rok ezek. :)

(#7800) rtitusz válasza gigafun (#7799) üzenetére


rtitusz
őstag

Mikkel mentetek ellenük? Azt tudom, hogy neked egy ASP-od van.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.