Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) ZozzV6 válasza Gózika (#40950) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ami a cikkben van én reálisnak tartom. Throwerek 10m-en adnak több luxot a flooderek meg 1-5m-en.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40952) Gózika válasza ZozzV6 (#40951) üzenetére


Gózika
újonc

Értem, s ezt maximálisan el is fogadom, mivel logikus! S respekt a cikkért! :R
Csak nálam a mérések minden lámpámra hasonlóan 10m-re adták a legnagyobb kandellát (nem tudok nagyobb távot mérni kényelmesen). Ezért is gondoltam, hogy gond van a mérőmmel. Ami még durvábban beigazolódott, mint sejtettem. :W
Ha megépítem a lumenmérő kígyódat, akkor is kell hozzá egy jó Luxmeter nekem, mert a sajátomban egyáltalán nem bízok.

(#40953) gyapo11 válasza Gózika (#40952) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha már építesz egy ilyet, akkor akár szakíthatsz is a gyári mérőkkel és tehetsz oda egy alkalmas szenzort megfelelő elektronikával, és azt kalibrálod be pontosra. Nem tudom mekkora fényintenzitások fordulnak ott elő, de ha nagyon nagy fények lesznek később az se baj, eléteszel ND szűrőt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#40954) Gózika válasza gyapo11 (#40953) üzenetére


Gózika
újonc

Meg tudnám csinálni. De a kalibrációt nem látom hogy tudnám megcsinálni olyan pontosra, mint amit elvárnék tőle, ha már annyi munkát belefeccölök... :(

(#40955) ZozzV6 válasza gyapo11 (#40953) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kb 2500 Ft ez a banggoodos mérő. Én nem bajlódnék mindenféle elektronikával. Meg ezen ott a dóm fénygyűjtő. Egy szenzorra mit hogy raksz nem mindegy. És ez használható más fénymérésekre is és saját elemekről megy nem kell azzal is foglalkozni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40956) gyapo11 válasza Gózika (#40954) üzenetére


gyapo11
őstag

Pontosra egy ismert fényerejű lámpával lehet belőni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#40957) gyapo11 válasza ZozzV6 (#40955) üzenetére


gyapo11
őstag

Kérdezte hogy milyet ajánlunk, mert az övé nem OK. Nekem nincs ilyen, a tiéd melyik? A tiéddel nincs ilyen átkapcsolási probléma?
Eszembe jutott egy másik megoldás, persze szintén fotózás. Teszel a csőkígyó végébe egy sík lapot, annak a közepén egy téglalap alakú kivágásba pauszpapírt. Köré fekete vászonból az objektívre illeszkedő fényt kizáró csövet, és ezen a pauszpapíron mérsz fényt. Az ISO, blende és expo adatokból megvan a fényérték, az átváltható luxra. Ha nincs fényképezőgéped, okostelóval is jó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#40958) Gózika válasza gyapo11 (#40957) üzenetére


Gózika
újonc

Az övét manual-ban és auto-ban is át lehet váltani más méréstartományra.

A fotózást űztem egy darabig. Nem hiszem, hogy a fényképezőgépek fénymérése annyira pontos lenne, hogy akár megközelítené a százalékos értéket. Közelítésnek jó lehet...

(#40959) Smith Ügynök válasza dik (#40905) üzenetére


Smith Ügynök
tag

BUJJÉK!

Szóval akkor a C8-at azért elviszi szépen ez az akksi ugye?

(#40960) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudom nem lámpa, de lézer pointerrel kapcsolatban merre kérdezősködjek?

(#40961) -szabi- válasza bertokl (#40945) üzenetére


-szabi-
őstag

Az igen jó ár.
Ha nem lenne, most tuti venném.
BUÉK mindeninek. :)

üdv

(#40962) HollyBoni válasza Smith Ügynök (#40959) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gyári Convoy C8-at persze simán elviszi, HA minden oké vele. Mi bontottat vettünk és az nem teljesít úgy ahogy kéne.

(#40963) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az előbb leteszteltem a Boruit RJ-02-t a koromsötét kertben (Érden nem divat a közvilágítás, illetve a kiégett égőtest cseréje ;] ). Számomra megfelelő a fénye, úgyhogy jó vásár volt, köszönöm a tippet. :)

Majd idővel beruháznék egy Skilhunt H03-ba, ha majd akciós lesz. Ha jól látom, van meleg, és hideg fényű változat, és ezeken belül TIR lencsés, OP reflektoros (H03R), meg állítható (H03F). Ez utóbbival van valakinek tapasztalata? Mit jelent, hogy állítható, zoom-os a reflektora?

(#40964) vince válasza Hauptmann (#40963) üzenetére


vince
őstag

Amióta lámpázom, kizárólag a TIR lencsés verzió kapható, a másik kettő discounted kedvenc webshopunkban.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#40965) dik válasza Smith Ügynök (#40959) üzenetére


dik
őstag

Honnan tudjam. :) Elvileg újakat vettünk. Nekem nem teljesít úgy mint a pana az biztos...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40966) dik válasza HollyBoni (#40962) üzenetére


dik
őstag

Kezdem elveszteni a fonalat ki kivel mit miért. :) Az a ti bajotok ha bontott az enyémek újak voltak és ilyenek... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40967) dik válasza Hauptmann (#40963) üzenetére


dik
őstag

És szó volt róla annó ha van is nem ajánlott....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40968) ANOka válasza vince (#40964) üzenetére


ANOka
őstag

A BG-n még láttam, igaz nem akciós áron...

(#40969) vince válasza ANOka (#40968) üzenetére


vince
őstag

Igen, ott kapható mindhárom. Én mondjuk pont a homogén fényét szeretem leginkább, most sem vennék más verziót belőle.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#40970) Tony21 válasza Hauptmann (#40963) üzenetére


Tony21
tag

Egy reflektor elé hajtható TIR lencse van rajta, ha akarod messzebb visz (TIR kinyitva), ha akarod jobban szór (TIR csukva).
Csak a sima TIR lencsésre láttam eddig kupont, a másik kettőre nem.

(#40971) dik


dik
őstag

+ a kinyihatóság átka könnyen letörhet... Persze ha nagyon vigyáz rá az ember akkor nyugalom van, de az meg ugye... :) Meg mondták itt nekem annó el kell dönteni mi kell fejlámpa közelre, sima kézi csoda messzire és ez nagyon igaz... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40972) benfolds


benfolds
őstag

van valakinek ilyesmi villogója? arra lennék kíváncsi, hogy mennyit bír az akksija (fehéret akarok előre). eléggé egymásnak ellentmondóak a review-k...illetve, nem lenne jobb szerintetek a COB led-es változat? hátul cob ledesem van egy másik típusból, nagyon meg vagyok elégedve vele.
az akksi miatt aggódom...ha 5 óránál kevesebbet bír villogón, akkor számomra nem sokat ér.

(#40973) WestBam


WestBam
Topikgazda

BÚÉK mindenkinek!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#40974) Misser válasza benfolds (#40972) üzenetére


Misser
tag

Nekem van kettő is. Majd letesztelem őket. Igazából minden bringazas után én újra feltöltom őket, ezért nem igazán tudom mennyit bírnak. Amúgy ár értek arányban nagyon jók. Én ajánlom.

(#40975) benfolds válasza Misser (#40974) üzenetére


benfolds
őstag

köszi! mármint a kör alakúból van sima és cob led-esből is? a hátsó piros cob led-esem nagyon jó, hajlanék inkább arra a megoldásra. bár, hogy lencsét miért tettek a cob-osra, azt nem értem, lehet, hogy szórtabb lesz a fénye (nem mintha alapból nem lenne szórt fénye a cob-nak), de nem látszik olyan messziről.

lumenekben gazdag új évet kívánok én is mindenkinek! :)

(#40976) HollyBoni válasza benfolds (#40972) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez a "Pagao" ami neked van meddig bírja, milyen a fényereje? Én meg pont ilyet akarok venni. :)

Most egy ilyen régebbi stílusú hátsó lámpát vettem amiben 5 led van és AAA elem kell bele, aztán raktam bele NiMH akksit. Én is kicsit félek ezektől a nagyon olcsó lámpáktól hogy milyen akksi van benne. Ez az 5 ledes így végtelenségig elmegy villogó módban, de lehetne picit fényesebb ha már elől normális lámpa van.

[ Szerkesztve ]

(#40977) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mit tudtok ajánlani ami hasonló méretben, egy 18650-es akksival szebb/jobb/erősebb, mint az Olight m2x-ut Javelot lámpa.
Illetve árban se legyen 100$ felett? Inkább thrower lámpa érdekelne.

Imádom ezt is de valami újdonságra vágynék. :)

(#40978) Gózika válasza BaLee (#40977) üzenetére


Gózika
újonc

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40979) BaLee válasza Gózika (#40978) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy akksival, ez 4 akksis, nagyon batár. :(

(#40980) ZozzV6 válasza Gózika (#40978) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Azért ez jóval nagyobb vastagságú és nehéz ami fegyverre nem igazán jó.. Esetleg a Maxtoch Shooter 2X ami biztos jobb nála de az is két akksis de nem vastagabb csövű.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40982) Zoli-bácsi válasza rotring03 (#40981) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szerintem próbáld újból beilleszteni. :D

(#40983) Gózika válasza ZozzV6 (#40980) üzenetére


Gózika
újonc

Ja, hogy fegyverre... Bocsika...

(#40984) rotring03 válasza Zoli-bácsi (#40982) üzenetére


rotring03
csendes tag

Ha tudnám mit csesztem el..... :DDD

(#40985) rotring03


rotring03
csendes tag

(#40986) tjano8


tjano8
csendes tag

Sziasztok!

Ezekről mi a véleményetek?

LiitoKala lii-500

Panasonic NCR18650B 6db Protected

Szemezek nagyon egy ilyen kombóval, de főleg a töltővel...
Elvileg ezek a LiitoKala Official Storból jönnének, talán nem hamisított cuccok...

[ Szerkesztve ]

(#40987) drinker válasza tjano8 (#40986) üzenetére


drinker
tag

A töltő ajánlott kategória.
Az akksik mihez kellenek?

(#40988) bwoay válasza tjano8 (#40986) üzenetére


bwoay
nagyúr

többen is használjuk a Lii-500-at, a 12.99 USD-s akciók idején rendre megugrik a népszerűsége. egy kiváló töltő az árkategóriájában. az akksi is ajánlott, mármint ha mindenképpen védett kell.

drinker: :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40989) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Rendeltem egy Convoy S2+ lámpát és egy töltőt hozzá GearBest-ről. Elvileg egyben adták fel, de a ma érkezett csomagban csak a töltőt találtam, a listán viszont, amit adtak mellé szintén ott van a Convoy S2+
A fotó

Lehetséges, hogy külön szedték, vagy ne is várjam a lámpát ilyenkor már?
Írtam e-mailt a GearBest support-nak, de közben írok ide is, mert nemtudom, volt-e már valakinél ilyen, valamint hogy mikor válaszolnak az e-mailemre

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#40990) drinker válasza rotring03 (#40985) üzenetére


drinker
tag

:C Gratula!
Új szerzemény? Használd egészséggel. Pár hónap múlva jöhet a többi lámpádról is a kép. :D

(#40991) ZolkoW válasza Francia91 (#40989) üzenetére


ZolkoW
őstag

úgy emlékszem, a rendelések között is külön csomagként jelenik meg, ha külön adták fel, illetve nem kéne egy szállítólevélen szerepelnie, ha nem egy csomagban voltak... én majdnem mindig kérek követési számot, és olyankor ugye külön kap a két csomag, még ha egyben is rendeltem.
1-2 munkanap alatt válaszolni szoktak, de lehet hogy csúcsidő van így kari után..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#40992) HollyBoni válasza Francia91 (#40989) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van hogy pl. két külön raktárból küldenek.

De ettől független majd a support megmondja a tutit. Ha mi válaszolunk attól nem jön meg hamarabb a másik csomag, meg azt sem tudjuk megmondani ha mégis kifelejtették a lámpát. :)

[ Szerkesztve ]

(#40993) tjano8 válasza bwoay (#40988) üzenetére


tjano8
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat (drinker, bwoay), akkor szerintem berendelek ezekből :)

Nem lenne annyira fontos a védelem, de lényegesen olcsóbban nem találtam védelem nélküli pana 3400mA-eseket.
És mivel 1*18650-es lámpákba menne, nem baj ha van benne védelem, a lámpákból úgy is csak az egyikbe van túlmerülés elleni védelem. (de ha van jobb tipp nem ragaszkodom a védett cellákhoz - csak a pana 3400mA-hez :D - ahogy néztem ebbe a méretbe ez a legjobb,legnagyobb )

(#40994) Francia91 válasza ZolkoW (#40991) üzenetére


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#40995) rotring03 válasza drinker (#40990) üzenetére


rotring03
csendes tag

Kösz :) Zsír új. Használni meg akarom,... me olyan jóó :D Egyelőre többet nem tervezek, bár kinéztem már egy HL40 R fejlámpát, ha itt magyarba kapható lesz akkor talán veszek :)

(#40996) ZolkoW válasza Francia91 (#40994) üzenetére


ZolkoW
őstag

nálam is csak akkor látszik, hogy két csomag, ha rákattintok a "view more"-ra, majd a "track your shipment" fülre.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#40997) BaLee válasza ZozzV6 (#40980) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi. Esetleg még van tipp jöhet. :)

(#40998) Francia91 válasza ZolkoW (#40996) üzenetére


Francia91
veterán

Rákattintottam, egy követési szám van a kettőhöz

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#40999) Zoli-bácsi válasza Francia91 (#40998) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ezt egy csomagban kellett volna megkapnod.

(#41000) bwoay


bwoay
nagyúr

ha netán valaki C8-szerű lámpában gondolkodna, javaslom, hogy látogasson el az elemlampablog facebookjára.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.