Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) benfolds válasza ZozzV6 (#40449) üzenetére


benfolds
őstag

+1 a fix, bepattintós tartónak. tényleg röhej, hogy mennyit kínlódtunk előtte a műanyag sínes (mindig letört a pöcök), műanyag hüvelyes (nem elég szoros), "alumínium-összecsavarós" (sokáig tart a ki-be rakás) tartókkal, amikor pofon egyszerű és filléres a megoldás.
így a mínuszokban azért egy hátránya előjött: a hidegtől annyira merevvé válik, hogy elég nehézkes a ki-be pattintás. értsd: 2 másodperc helyett 6 másodpercig tart.
amúgy a gumigyűrűs is jó megoldás, ha ilyen egyik felén nem kiakasztható (legalábbis nem könnyen, mert át kell húzni a műanyag fül alatt). mostanában ez a jellemzőbb.

[ Szerkesztve ]

(#40452) benfolds válasza benfolds (#40451) üzenetére


benfolds
őstag

bocs, a gumigyűrűs megoldás a villogókra vonatkozik. :B

(#40453) jézusom válasza ot93 (#40448) üzenetére


jézusom
addikt

Értem. Most nem azért, de én nagyszülőknek beépített töltőset vennék, azt egyszerűbb kezelni (convoy s9 azt hiszem) De te tudod.

(#40454) kurtuzov válasza HardSanyeee (#40439) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Épp most rendeltem ilyen fekete-narancssárga bike mount-kerékpár lámpa tartót $2,69 volt 11.11-én. Ugyan egyelőre nem mozdult el, de nem vagyok megelégedve vele. A gyorsszorító nagyon kis mozgásteret szorít le, ha kinyitom akkor sem tudom kiemelni a lámpát, ki kell lazítani körbetekeréssel. Az egyik csavar menete kisebb a hozzá való anyához, így meg-megugrik betekeréskor.
Olyan gyorsszorítós rögzítőt keresek amivel elég csak lazítani a bilincsen és kiemelhető a lámpa.

Ezzel a zoomos 26650es lámpával használom: [link] Több mint három éve lett véve, ebben az időben még a Convoy is árulta. Igaz ekkor Simon még vállalta a saját arcát is a teszteknél, ma ezek már lekerültek. Mai szemmel nézve drága volt 8.4 EUR.

Sokáig 3xAAA val használtam, most szántam rá magam egy Soshine 5500mAh 26650 protected akkura $7.19 volt 11.11-én.

Egyúttal felajánlom egy alapos tesztre a lámpát-akkut, ha esetleg nincs még ilyen a táblázatban.

[ Szerkesztve ]

(#40455) Sz4bolcs válasza ZozzV6 (#40432) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Fater is azt magyarázta, hogy a hidegebb fény mellett jobban látni, a melegebb meg kellemesebb a szemnek. Én ezt kételkedve fogadom, a látásnál nem minden az, hogy a hidegebb fény "többnek" tűnik.

(#40456) bwoay


bwoay
nagyúr

találtam tegnap egy dögött, 6 cellás Thinkpad X200 akksit, gondolom 2008 körüli gyártású lehet. kinyertem belőle a cellákat, és beraktam az Xtar VC4-be, szépen töltődtek 500 mA-rel, úgyhogy maradtak a töltőben éjszakára. reggelre egyik cellánál sem kapcsolt le a töltést, és már 4000 mAh felett jártak, plusz rendesen forró volt a hangulat. töltőről levéve viszont egyik sem érte el még talán a 4.15 V-ot sem. tanulság: vagy megtaláltam az ultimate akksikat, amik akár 8000 mAh-ig tölthetőek, vagy jobb lesz óvatosabban bánni a bontott szarokkal, mielőtt magamra robbantom a lakást.

most a lii-500-ban főnek normal teszt alatt, mert thug life

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40457) benfolds válasza bwoay (#40456) üzenetére


benfolds
őstag

"Elfutik" a felvett toltest, ezekkel ne kiserletezz tovabb, nalam is volt ilyen bontott akksi. A lii-500 norm tesztet ne vard meg, az mar sok lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#40458) bwoay válasza benfolds (#40457) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, hát nem is tudom, mit reszkírozom a dolgot, megvannak a biztonságos, új, jó minőségű akkumulátoraim, több is, mint amennyi lámpa akad otthon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40459) kugyu21 válasza bwoay (#40456) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én viszont éppen olyat bontottam, amivel már meg sem nyikkant a laptop, és bontás után, a szokásos, egyik páros halott helyett, mind 6 cella jó. És nekem még egy aksi sem érkezett meg a 8-ből (11.11). Három lámpám várja öket.

[ Szerkesztve ]

(#40460) KawaBazsy válasza bwoay (#40456) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ezeket az akkukat gondolom csak 18650-el szerelik, 14500-ra esélyem sincs.. Van itthon egy gyenge HP laptop akku, s a 14500-am csak jövőre érkezik meg..

(#40461) bwoay válasza kugyu21 (#40459) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is valami hasonló szerencsében hittem, hát nemigen jött be :)

KawaBazsy:
hát nem így lesz 14500-ad. szétbontottam egy 4 cellást is,
de abban nem cilindrikus akksik vannak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40462) ot93 válasza jézusom (#40453) üzenetére


ot93
senior tag

miért lenne jobb a beépített? :) berakni betudják az akkut mint egy elemet, tölteni is tudják. Vagy valami még van amit nem látok? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#40463) ot93 válasza ot93 (#40462) üzenetére


ot93
senior tag

mondjuk olyan töltőt sem használtam még, amit rendeltem hozzá, nemtom azt mennyire egyszerű kezelni

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#40464) BBéci válasza ot93 (#40463) üzenetére


BBéci
titán

Magamnak is inkább beépített töltős lámpákat vettem, semmi kedvem folyton ki-be pakolgatni az akkukat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40465) peestike


peestike
senior tag

ma megszereztem a postáról az akciós kis opus bt c100 töltőt :C
be is dobtam egy bontott laptop akkut kapacitás tesztre. ami érdekes volt, hogy eu plug-gal rendeltem, azzal is jött, de volt egy us-eu adapter is a csomagban. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#40466) balazs1956


balazs1956
senior tag

Jó hír: 35 napra megjött a jólárúsított L6
Rossz hír: megsarcolták :F + 6200 magyar pénz

Jó hír: nagyon dögös fegyvernek látszó tárgy, kiváló minőségben, de ezzel semmi újat nem mondok.

Kérdéseim lennének a hozzáértőkhöz: Ha felteszem rá a taktikai gyűrűt, miért nem tudom bekapcsolni. A gyűrűn belül, mintha valamilyen menet lenne, de ellenoldali menetet nem találok. Ha a helyére teszem , nem cseszi össze a gumigyűrűt? Minden esetre gyűrűvel kontakt nincs!
jelenleg 2 db flat top védetlen liitokala akkuval próbáltam, amiket csak egy nem igazán odaillő mágnessel tudtam összekötni.
Lehet ebből nagyobb baj? Miért nem működik a taktikai gyűrűvel?



(#40467) Nahát! válasza balazs1956 (#40466) üzenetére


Nahát!
tag

Ahová a taktikait kell tenni most van egy sima gyűrű, tekerd le, taktikait fel és szupi lesz minden.

(#40468) ZozzV6 válasza balazs1956 (#40466) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Azt hittem ezen már mindenki túlvan. O-gyűrű leszed, majd az O-gyűrű utáni sima karikát letekered mert az menetes. Annak a helyére megy a taktikai, majd kupak rátesz kipróbálni. Ha most se jó fordísd meg a taktikai gyűrűt és ha már jó felteheted az O-gyűrűt is a helyére. Azt azért kell leszedni mert a karika és a taktikai gyűrű menete megsértheti.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40469) balazs1956 válasza ZozzV6 (#40468) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, Nahát kollégának is!

A mágnesről mi a vélemény? Biztonságos?

[ Szerkesztve ]

(#40470) MittuDomain_ válasza balazs1956 (#40466) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Téged nem boldogít, de örülök hogy mégis az olcsóbb HaikElite-t rendeltem, az átjött sarc nélkül.
Laikus teszt hamarosan, több mint két hete itt a lámpa, és még mindig nem ért ide hozzá a 26650...

Mondjuk akkor sem értem, hogy tréfáltak meg, aki nem ért hozzá, annak ez csak egy fém cső; valami különleges szállítással rendelted? (A 35 nap mellett nem hiszem.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#40471) ZozzV6 válasza balazs1956 (#40469) üzenetére


ZozzV6
senior tag

én valami kisebb kör alakút választanék. és elég egy darab a két akku közé

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40472) WestBam válasza balazs1956 (#40469) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ennél én is kisebbet tennék közéjük. 5x1mm-es kör alakút használok és adok mindenkinek aki eddig kért. Panasz még nem volt rá. Budapesten eljössz Neked is adok belőle ajcsiba ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#40473) Myers válasza balazs1956 (#40466) üzenetére


Myers
senior tag

Megsarcolták? :( Ez rossz hír. De nem DHL-lel kérted?

http://www.muszaj.hu/

(#40474) jozsi252 válasza Myers (#40473) üzenetére


jozsi252
veterán

Biztos hogy nem, mert annak csak a vámkezelési költség 6000 ft. Meg az pár nap alatt megérkezik, nem 1 hónapig jön.

iPhone 13 Pro Max

(#40475) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Az hogy 18650-es aksi hány A-s számít valamit? mAh nyilván tudom mit jelent... meg V-t is.
Valamire esetleg érdemes még figyelni aksi vásárláskor?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40476) jozsi252 válasza NandorHUN (#40475) üzenetére


jozsi252
veterán

Amper szám fontos abból a szempontból hogy mire szeretnéd használni. Ha egy "Police" lámpához kell akkor kb. bármilyen akku jó. Ha viszont fúrógépbe akarod rakni, vagy bármilyen tuningolt lámpába, akkor oda fontos hogy nagy terhelhetőségű legyen.
Amúgy általánosságban elmondva lámpákhoz LG HG2 - LG MJ1 - Samsung 30Q - Samsung 35E - Sony VTC6 és még lehetne sorolni, de ezek a népszerűbbek ha nagy terhelhetőségről van szó.

iPhone 13 Pro Max

(#40477) Flashback


Flashback
addikt

Skillhunt H3 mágnesét erősebbre akarom cserélni. Milyet rendeljek bele?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#40478) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

megjött a második S2+ is (3hét alatt, az első 2 hét alatt itt volt :Y ) de olyan gondom van vele, hogy a középső fokozaton nagyon hangosan sípol. Az elsőnél semmit nem hallottam idáig, bár most jobban megfülelve annál is van valami zaj, de az annyira minimális hogy egyáltalán nem zavaró. Viszont a másodjára érkezettnél zavaróan sípol. Ez mitől lehet?

(#40479) NandorHUN válasza jozsi252 (#40476) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz, de akkor lámpába konkrétan hány amperes aksit érdemes venni? Mi alá ne menjek?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40480) jozsi252 válasza NandorHUN (#40479) üzenetére


jozsi252
veterán

Milyen lámpáról van szó, azt kellene tudni.

(#40478) Zoli-bácsi

Szedd szét a lámpát amennyire tudod te, és húzz meg mindent amit lehet, itt értem pl. szorítógyűrűre. Meneteket tisztítsad meg, hátha ezek esetleg segítenek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40481) NandorHUN válasza jozsi252 (#40480) üzenetére


NandorHUN
addikt

Convoy C8

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40482) Gargouille válasza NandorHUN (#40481) üzenetére


Gargouille
őstag

Abba bármelyik jó, az 2.8A-t vesz fel maximumon (kivéve ha Zozz megtuningolta :D), ennyit minden akku tud.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#40483) Zoli-bácsi válasza jozsi252 (#40480) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És igen! Meghúztam a driver/led részt (elég laza volt a másikhoz képest) és már nem is sípol, illetve kb csak akkor hallom ha a fülemhez teszem, szóval nem zavaró. Köszi a tippet, remélem így is marad. :R

(#40484) jozsi252 válasza NandorHUN (#40481) üzenetére


jozsi252
veterán

Abba igazából bármelyik jó amit felsoroltam. Én BG-ről vennék 4-es pakk Samsung 30Q akkut 17-18$ környékén. És akkor a jövőbeni lámpáidhoz is jó lesz az ha esetleg olyat veszel ami több áramot vesz fel.

(#40483) Zoli-bácsi
:R
Ha nem maxon használod akkor a PWM miatt jelentkezhet sípolás ami normálisnak tekinthető valamilyen szinten. Nekem is volt ilyen S2+.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40485) balazs1956 válasza ZozzV6 (#40471) üzenetére


balazs1956
senior tag

Hirtelen csak ez volt itthon, csak ki szerettem volna próbálni. Remélem nem tud bajt okozni, bár én mindig úgy tárolom a lámpáimat, hogy kicsit kicsavarom a kapcsoló részét.

(#40486) balazs1956 válasza WestBam (#40472) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, még lehet, hogy élni fogok a lehetőséggel, de blogod alapján megrendeltem ezt.

Ezek 8x1 mm-es darabok, Te pedig 5x1 mm-est használsz. Nem lesznek túl nagyok ezek?

(#40487) balazs1956 válasza Myers (#40473) üzenetére


balazs1956
senior tag

Holland postával jött, és a zacskón 15 Euro állt.
A szándékuk dicsérendő, de ezeknek valahogy Röntgen szemük van :K
A posta költsége 3000 Ft, az áfa pedig 3238 Ft volt.Így jött ki a 6238 forint.
Az ár egyébként 44,99 $ volt, így kb 64 lett.

De sebaj, egyszer élünk, és a "kicsike" már bekerült a lámpaólba, az övéi közé.
Mindenesetre, a többiek csókolommal köszöntek neki.

[ Szerkesztve ]

(#40488) benfolds válasza balazs1956 (#40487) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy ilyenkor bekerül a termék egy adatbázisba, mint áfáhatárt meghaladó értékű dolog, és a következő L6-ot tartalmazó csomag átvilágításakor már automatikusan "kidobja a gép", hogy ez bizony nagy valószínűséggel értékhatár feletti? nekem ez lenne a logikus, de örülnék, ha nem így lenne.

(#40489) ZolkoW válasza benfolds (#40488) üzenetére


ZolkoW
őstag

csodálkoznék, ha jutna ott idő /és szándék/ ilyesmire. nem tudom, a belső dobozon fel van-e tüntetve típus, de a kívül a zacskón az sem mindig szerepel ,hogy elemlámpa, úgy meg nehéz beazonosítani, hogy keresgélhessenek az adatbázisban. ott ilyenkor örülnek, ha nem növekszik a csomagkupac, hanem csökken, nem hogy gépbe pötyögjenek minden egyes pufizacsit..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#40490) ANOka


ANOka
őstag

Mi a lényegi különbség a két három termék között?
- Convoy S2+ LED Flashlight
- Convoy S2+ CREE XPL HI 3000 - 3200K 840Lm Flashlight - U6 - 3A SANDY BROWN
- Convoy S2+ LED Flashlight Cree XPL HI 7135 x 8 940LM Torch Light - U6 - 3A SILVER

Az árat és a (szín)hőmérsékletet értem.
Otthoni általános használatra vennék - terveim szerint - meleg fehér (~5000K körüli) S2+ - vagy azzal egyenértékű - lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#40491) chatran válasza peestike (#40465) üzenetére


chatran
őstag

Mikor volt akciós ez az egy slot-os Opus? Jelenleg nincs rá esetleg kupon?

(#40492) balazs1956 válasza benfolds (#40488) üzenetére


balazs1956
senior tag

Annyi van, hogy flashlight Eur- 15

Mivel rengeteg filléres Alis kacat van ebben a méretben, nem hiszem, hogy alakra lehetne szűrni.
A dobozon nem volt írás,és úgy látom nem bontották ki, csak rácsirizezték a vámos papírokat.

(#40493) WestBam válasza balazs1956 (#40486) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem, ezt használom csak rosszul emlékeztem és ebből a csomagból kaptál volna ha eljössz érte :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#40494) WestBam válasza chatran (#40491) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tutira volt kupaon rá mostanság, hogy műxik-e még majd pénteken megtudom, akkor szoktam kupon oldalt kitakarítani a lejártaktól :U

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#40495) chatran válasza WestBam (#40494) üzenetére


chatran
őstag

Köszi szépen előre is. Ez egyébkénz ugyanazt tudja mint a OPUS BT-C3100 V2.2 csak egy slot-tal?
Létezik a nagytesónak 2 slot-os változata?

(#40496) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Korábban voltérdeklődés arra, hogy az Eagle Eye X2R működik-e világító kapcsolóval.
Azt már tudjuk, hogy működik, de eddig az volt a megállapítás, hogy módmemória helyett minden kikapcsolás után a következő módban kapcsol be. egy 560 Ohm-os ellenállás a driveren megoldotta ezt a problémát és a töltés is működik helyesen tovább. A gyári kapcsoló panelt használtam ami a lámpában volt csak feltettem rá egy kék és egy pink ledet. A kék 22KOhm ellenállást a pink pedig 10KOhm-ot kapott.
Az ellenállást az egyik tüske ami megegyezik a lámpatesttel és a rugó közé kell forrasztani a driveren:

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40497) ANOka válasza ANOka (#40490) üzenetére


ANOka
őstag

Tárgytalan, megvettem ezt:
Convoy S2+ CREE XPL HI 3000 - 3200K 840Lm Flashlight - U6 - 3A SANDY BROWN
S2CGB Fixed price = 14,99 USD

[ Szerkesztve ]

(#40498) benfolds válasza ZolkoW (#40489) üzenetére


benfolds
őstag

jó lenne, ha tényleg nem kellene attól félni, hogy ebből rendszer lesz. elég régóta szemezek az L6-tal, mostanában kezdtem el úgy érezni, hogy elég jó gyerek voltam, úgyhogy már megérdemlem, pontom is van egy csomó, szóval már csak egy barátságosabb flash sale-re vártam, de ez a dolog egy kicsit kedvemet szegte.

(#40499) ZozzV6 válasza benfolds (#40498) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én is reménykedem hogy átcsúsznak főleg, hogy 3 is úton van éppen.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#40500) peestike válasza chatran (#40491) üzenetére


peestike
senior tag

november 29-én vettem, de azóta legalább 3X láttam 9.99-ért. most sajna csak ilyen fixed price kupon van (ezt találtam, ami működött is), BTC100GB 13.99 usd, a nagyobbhoz: BTUS 28.99.

más: a bontott, sanyo ur18650rx készen lett éjszaka, a névleges 2000 mah-ból még tud a töltő szerint 1775 mah-t. belső ellenállásra 103 mΩ-t mért.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.