Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97353) adika4444 válasza Lackooo84 (#97348) üzenetére


adika4444
addikt

Délután volt egy ilyenem, teljesen szénnéfagyott a Brave, de bezártam, újranyitottam, azóta jó. De abban a kb. másfél percben 3--4 oldalt is próbáltam, nem jöttek be.
#97352 atomotnektek
ZTE F668-on elérhető az admin felület (csak az user felhasználó tiltva van) a 192.168.1.1-es címen, ha adok egy IP-t a gépemnek, pl. 192.168.1.1/24.

üdv, adika4444

(#97354) Lackooo84 válasza adika4444 (#97353) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor nem csak nálam volt ez a szarság. Amúgy ilyet eddig még soha nem tapasztaltam, de volt IP címem meg minden, csak mind3 böngésző azt írta nincs netkapcsolat...

The Truth is out there...

(#97356) adika4444 válasza Lackooo84 (#97354) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem nem írt semmit, csak töltögetett. Közben a netrádió simán ment és pingelni is tudtam adott hosztot.
#97355 atomotnektek
Igaz, a gép címénél lemaradt a 0. Szóval 192.168.1.10/24.. Nekem ZTE-vel megy ez, ezek szerint Huawei-nél már nem oldható meg.

üdv, adika4444

(#97358) kevinium válasza Lackooo84 (#97354) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ha van címed, tudsz pingelni, és működik minden amihez ip-cím kell (netrádió), de nem jönnek be a weboldalak, akkor DNS probléma lesz...

A legjobb megoldás, ha telepítesz egy dns-szervert, és azt állítod be a saját otthoni hálózatodon, garantáltan sosem lesz többet ilyen problémád, mások meg leírták már korábban, hogy hogyan kell a google dns-szerverét, vagy cloudflare dns-szerverét beállítani...

(#97359) Lackooo84 válasza kevinium (#97358) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor lehet, h az adguard szarakodott, én azt használom sok sok éve és sosem volt gondom, míg itt másoknak sokszor. Ennyi időnként belefér. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#97360) adika4444 válasza kevinium (#97358) üzenetére


adika4444
addikt

Nálam PiHole a DNS szerver, de amúgy is feloldotta pl. a facebook.com-ot, így valami más, érdekes jellegű gond lehetett. De simán lehetett helyi hiba is nálam, mert a böngésző újraindítása megoldotta.

üdv, adika4444

(#97361) Benhill


Benhill
senior tag

#97335 FireFox1996: Nálam ugyanolyan díj van :D

Előre tudják hogy nem fogom fizetni, és már előre vontak adminisztrációs díjat, holott ennek a befizetési határideje 09.30 :DDD

Amúgy is bnak levonni csoportos beszedéssel a pénzt, ebbe a évbe már a 5. adminisztrációs díjam. E-mailre nem válaszolnak, hívom őket hülyének néznek.

Azért írtam ezt le hogy mindenki lássa hogy mekkora gyökerek.

[ Szerkesztve ]

(#97362) mpo válasza Benhill (#97361) üzenetére


mpo
veterán

Kártyával fizetek a digi.hu oldalon határidőre.
Ha ez neked nem megy, akkor az átutalás megy, az is olcsóbb, mint így.
Az adminisztrációs díj pedig az előző hónapra vonatkozik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#97363) Lacccca87 válasza mpo (#97362) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ezt mondjuk en sem ertem, miert szenvedneknaz emberek meg a csoportossal. Mire a bankok rendesen megtetemtettek a technikai reszet, addig a szolgaltatok kezdenek el szenvedni vele. Nem hivjak le, elobb probaljak stb.... Megjon az ertesites linken keresztul fizetem kartyaval es kesz. 1 honapban 1x kibirom, sőtt en jobban is szeretem igy.

(#97365) GAbre


GAbre
veterán

Valaki esetleg tudja mit kell állítani digis fiberhome készülékben/windowsban,hogy a nyomtató menjen wifin?
Előző routerrel gond nélkül látta.
Próbáltam portal berakni,de úgyse.
Viszont a telefonon beállított régi routeren működik hiba nélkül.Azóta is tudom használni,de hiába telepítem,kerestetem windowson.1xűen nem akarja látni.

Igaz,ezért.Elfelejtettem :S Nem gondoltam ez a gond.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#97366) Dragon3000 válasza GAbre (#97365) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyiszor le lett írva, hogy a lan rész el van szeparálva a wifitől. Ont bridge módba és saját router a megoldás.

(#97367) qqcqqc válasza GAbre (#97365) üzenetére


qqcqqc
őstag

Sehogy. A portok el vannak különítve, így sem a lanra dugott eszközök, sem a wifin csatlakozók nem látják egymást.

(#97368) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Digi 1000-es netem egy ASUS AC65P mögött (ONT bridge módban!) kb. egy éve 280-320 Mbps a letöltési sebességem. Feltöltés ugyanennyi. Ping 4-5 ms. Annyira nem izgatott, de pár napja valamiért bejelentettem és ma kijött a Digi.

Az eredmény az lett, hogy ONT-t cseréltek (5 éves Huawei-t azt hiszem ZTE-re), mert eldobálja a kapcsolatot (?) mert látják a logban, hogy gyakran van ki- és bejelentkezés (?). Én ebből semmit nem veszek észre, pedig elég sokat tolom csomagvesztésre érzékeny játékokkal (pl. World of Tanks Blitz).

Az új eszközzel az eredmény ugyanaz. Ha a routert kihagyom és az ONT router módban van, akkor a számítógépen PPPoE kapcsolaton keresztül kb. 7-800 Mbps a sebesség.

Na most mi van?

Köszi, sinick

(Ugyanezt megírtam az ASUS router topikban is. Ld. itt)

(#97369) qnadam válasza sinick (#97368) üzenetére


qnadam
veterán

ha router nélkül jó a sebesség, routerrel meg nem, akkor szerintem te is sejted, hol van a probléma.
qos-t kapcsold ki első próbaként.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97370) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Nem sokára kötik be az optikai kábelen a gigabites netet, a Digi hoz ZTE routert hozzá.
TP-LINK AC1750 Wireless Dual Band Gigabit Router (Model No. Archer C7) van otthon, nincs benne optikai csatlakozó, ha jól tudom.
Amit a Digi hoz, ZTE routert, azért kell majd pluszban fizetni, az az ő eszközüket használom?
Illetve megbízható-e az a ZTE router?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#97371) sinick válasza qnadam (#97369) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi. Másik topikban kaptam ugyanezt a tippet és tényleg QoS lesz (pontosabban Gaming Boost). Azt kikapcsolva helyreáll a rend. (Viszont nem lesz jó, ha kikapcsolom, de azt már a router topikban folytatom). Mégegyszer köszi!

(Mondjuk a két szaki loggolós magyarázatát nem értem. Majd utánuk szólok telefonon, hadd szerezzenek tapasztalatot, mert routert akartak cseréltetni velem.)

(#97372) qnadam válasza KisApám (#97370) üzenetére


qnadam
veterán

nem kell pluszban fizetni, a szolgáltatás része (anélkül nem is tudnád használni). ha úgy jobbnak érzed, használhatod mellette a saját routeredet (összefoglalóban vannak a részletek). a megbízhatóságra kevesen panaszkodnak :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97373) Beren válasza sinick (#97368) üzenetére


Beren
tag

Nem tudom, támogatja-e a routered a CTF-et (Cut Through Forwarding), de ha igen, kapcsold be. Én ugyanígy voltam egy RT-N18U-val - 250-300 Mbps körül fel-le, aztán bekapcsoltam a CTF-et, azóta kb. 900/300... (Arra nem emlékszem, hogy a gyári firmware-ben volt-e ilyesmi, már jó ideje FreshTomato fut rajta, abban az Advanced/Miscellaneous menüpontban van.)

(#97374) qnadam válasza sinick (#97371) üzenetére


qnadam
veterán

az a router qos-szel együtt csak ennyit tud, szóval valahol kompromisszumot kell kötnöd, vagy routert cserélned :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97375) sinick válasza qnadam (#97374) üzenetére


sinick
senior tag

Ok ok, köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#97376) Bacusuz válasza Benhill (#97361) üzenetére


Bacusuz
őstag

tizen éve vagyok digis, most a második kecóban is az van de eddig egyszer nem felejtettek el levonni csoportos beszedéssel és emiatt sosem kellett bármit pluszban fizetnem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#97377) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Másnál is van esetleg gebasz? (Dunakeszi - Fót környéke)
Vagy a kábel tisztelt meg minket esetleg a csoda ZTE? :)) :W
Reset után is piros LOS, CATV.

Ott gebedjen meg a karbantartás is, hogy pont most van... :DDD :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#97378) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok,
Átkértem bridge módba az ont-t, és beraktam az asus 58u routert, amitől lecsökkent a lefedettség a ház körül. Mitől lehet ez, 2.4GHz vagy 5GHz-nek van ehhez köze esetleg, hogy a készülékek nem váltanak le maguktól 2.4.re, ha gyenge a jel?
Gondolom ezt valahol lehet állítani, de mit kéne keresni pontosan?

PC

(#97379) 4Grider válasza Wasquez (#97378) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha két külön ssid-ra rakod a két sávot, akkor ki tudod tesztelni, hogy a telefonod ragaszkodik-e ennyire az 5GHz-hez, vagy csak natúr vacak a routered által létrehozott lefedettség. Én, amikor 100e Ft feletti Asus-t cseréltem 80e Ft-os TP-Linkre, akkor javulást észleltem a lefedettségben.

(#97380) Wasquez válasza 4Grider (#97379) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ahhoz van az a menüpont, hogy separeted 2.4GHz and 5GHz vagy valami hasonló?
Dél után megnézem!
A ZTE F660 -nak egyébként szerintem nagyon jó volt a lefedettsége, annak ellenére, hogy a házban nekem is pont a másik oldalon van, mint ahol jó lenne, még a házon kívül a másik oldalán is kb 20-25m-re simán volt wifi, az asus meg kb 10m-nél már behal.

PC

(#97381) 4Grider válasza Wasquez (#97380) üzenetére


4Grider
nagyúr

A ZTE pont ezért nem való lakótelepi környezetbe, mert simán szétcseszik a szomszédok ilyen lefedettséggel egymás sávszélességét.
Asus-on sem árt ellenőrizni, hogy állítható-e a wlan transmit power.

(#97382) Lapalacs


Lapalacs
csendes tag

Sziasztok!

Én ugye Telekomos voltam eddig, ettől a Digitől én nem vagyok lenyűgözve, kivéve a sebességtől. (voltam már Digis tizenévvel ezelőtt, akkor semmi gondom nem volt vele) Viszont sokszor elmegy a net, van olyan is, hogy egyes oldalak bejönnek pl. Youtube de az OTP Direkt oldal már nem. TV is egyszercsak megszűnik létezni, majd visszajön kicsit később. Diginet 1000, FiberHome router. Ha pl. nem jön be az OTP direkt oldala, telómon sem jön be, 4G-re váltok meg kapásból megy. Szerintetek sz@r a router, vagy mi lehet a gond? Vagy ez ilyen? Rengetegszer átmegy aktívból passzívba is, pedig a portnyitást megcsináltam a minap itt kapott segítséggel. Router restart is volt, ilyenkor meg egyenesen a port forwardot elfelejti, újra be kell írni neki.

(#97383) Jorus válasza Lapalacs (#97382) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fiberhome ONT-nél többen panaszkodnak hasonlóra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#97384) 4Grider válasza Lapalacs (#97382) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ha torrentezel nem csoda. Ezek a 20 dolláros eszközök így küzdenek vele...

(#97385) mpo válasza Lapalacs (#97382) üzenetére


mpo
veterán

Az itt kapott tanács után, vettem egy ASUS RT AC65P-t, beállítottam és azóta hozzá se kellett nyúlnom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#97386) Lapalacs


Lapalacs
csendes tag

Köszi, akkor az eszközük nem a legmegfelelőbb valószínű. Megy a torrent persze, ezerrel. Nekem az optika bemegy a ONT-be, és ugye arról mennek majd a tv-k (most egy megy még) ezen az ASUS RT AC65P-t-on nem látok ilyen kox aljzatot :F Mi lenne szerintetek a számomra megfelelő eszköz akkor?

(#97387) 4Grider válasza Lapalacs (#97386) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ont-ot nem tudod lecserélni, csak az ügyfélszolgálattal áttetetni modem (bridge) üzemmódba, ha saját routert kezdesz el használni...

(#97388) MadMancs válasza Lapalacs (#97386) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem is kell. .ONT mindenképp marad. Át kell kel kérni bridge be majd ONT LAN 1 portját az általad vásárolt router WAN portjával összekötni, router konfigurál, és örül.
TV és Telefon ugyanúgy ONT ból fog menni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97389) Wasquez válasza 4Grider (#97381) üzenetére


Wasquez
senior tag

Állítható és performance módba van rakva alapból.
Örültem volna neki, ha a kertet lefedi, mert így folyamatosan ledobál a netrádió, ha mászkálok kint.
Így csak a hardveres erősítés marad, vagy még megpróbálom jobb helyre tenni a lakásban, ha eljutok odáig.
Szétszedtem a 2.4 és 5 GHz-t, de pont ugyanakkora térerőt jeleznek kint.

PC

(#97390) Wasquez válasza MadMancs (#97388) üzenetére


Wasquez
senior tag

Én pont most csináltam meg ezt, és sokat visszaesett a lefedettség, hogy nincs ONT.
Érdekelne a vélemény, hogy mit veszítek azon, ha az ont is router üzemmódban marad?
AP módban ha jól gondolom, a router funkcióit nem fogom elérni, csak egy jelismétlő lesz belőle!?
Mi a hátránya a dupla útválasztásnak?

PC

(#97391) adika4444 válasza Lapalacs (#97382) üzenetére


adika4444
addikt

Az internetnél lehet DNS szerver gond, de a Fiberhome színvonala igen alacsony, javaslom, kérj egy cserét.
#97390 Wasquez:
Dual Band mivolta miatt gyengébb mint a 2.4 Ghz-only ONT. Ha csak AP-nak használod, nem fogod elérni a routing képességeit. Jelerősítőnek pedig nem lehet nevezni, mert - ha azonos néven fut is mint az ONT - váltásnál a roaming hiánya miatt le fog dobni.

üdv, adika4444

(#97392) snemeth


snemeth
aktív tag

Ma kötöttek át 100-as FFTB-ről FFTH-ra.
Szerintetek mitől lehet az, hogy 2db cat5e kábelt is kipróbálva közvetelnül az ONT Lan1 portjára kötve is csak 100 megás a net?
Két gép között (a kérdéses kábeleket használva) az iperf 940 mbps sebességet mutat. Ebből azt gondolom, hogy a gép kártyája és a kábel is rendben van, a gépen gigás kapcsolatot láttam.

(#97393) Dragon3000 válasza snemeth (#97392) üzenetére


Dragon3000
veterán

Holnap nézd majd meg, mert általában éjfélkor kapcsolják át a nagyobb csomagra. De az ügyfélkapun a szolgáltatások részen is meg tudod nézni, hogy mikortól lesz aktív, ha frissítették már. A hétvége miatt lehet, hogy csak hétfőtől lesz aktív.

[ Szerkesztve ]

(#97394) snemeth válasza Dragon3000 (#97393) üzenetére


snemeth
aktív tag

Rendben! Nagyon köszi a választ! :R

(#97395) Wasquez válasza adika4444 (#97391) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azt tapasztaltam, hogy AP módban nem lesz jó semmire, úgy próbáltam ki, hogy rádugtam a GE portra, az ont-n, és többet nem tudtam bejelentkezni rá.
Akkor meg kell nagyjából békélnem ezzel a teljesítménnyel.
Teszek majd tükröt az antenna mögé, az kicsit javít majd rajta, és ennyi!

PC

(#97396) Lapalacs válasza adika4444 (#97391) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Köszi, és Mindenkinek köszi, bejelentettem a hibát, igazából megírtam ezt, amit Nektek, hogy hol megy egy adott oldal, hol nem, illetve hogy a tv műsor szolgáltatása is akadozik - néha pár másodperce fekete kép van, majd visszajön magától.

Bezzeg bekötés után a másfél havi számla elkészítése megtörtént :C 6-án kötötték be, 9-én jött a 09.30-ig kiszámolt számla.

[ Szerkesztve ]

(#97397) Lapalacs


Lapalacs
csendes tag

Bocsi, javítanám magam, a számla 1 havi. :K (csak, hogy ne állítsak valótlan dolgot, benéztem)

(#97398) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok! Van a nevemen FTTH 1000-res net. Úgy alakult, hogy munkámból adódóan 4 hónapig nem leszek itthon. Ha lemondom és 4 hónap múlva újra megkötöm annak van díja? Vagy inkább a szüneteltetés lenne a nyerő ez esetben? Próbáltam már az ügyfélszolgálattal beszélni, zenét hallgatok már másfél órája...

(#97399) Intruder2k5 válasza Chris.G (#97398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az újrakötésnek lesz egy 6000Ft-os díja, és ha nincs szerencséd, akkor akár 1,5-2 hónapot is várhatsz rá, függően a szerelők terheltségétől.

(#97400) Chris.G válasza Intruder2k5 (#97399) üzenetére


Chris.G
tag

Véletlenül nem tudod, hogy a szüneteltetési díj hány ft havonta?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.