Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97251) 4Grider válasza kecso2009 (#97243) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jól emlékszem, akkor neked írtam, hogy a routered jó eséllyel nem fogja bírni a gigabitet natolni. Ez pl. lehet egy ok...

(#97252) Wasquez


Wasquez
senior tag

Szokott valaki olyat tapasztalni, hogy LG 49LH570 tv-n a netről történő videók megakadnak, netflix esetén romlik a minőség, youtube meg leáll körözgetni. A TV-ben elvileg n-es wifi van.
Eközben a laptopon, ha indítok egy youtube videót, az megy rendesen.
Mi lehet ilyen esetben a probléma, gyenge a jel a tv-nek, esetleg elfogy a sávszélesség, mert valaki más olyan alkalmazást használ, ami megfogja a wifi hálózatot?
Hol fogy el ilyenkor a tudomány, az ont F660RV1 nem tudja már kiszolgálni a kéréseket, vagy a TV wifije kevés?

PC

(#97253) CirrMee válasza Wasquez (#97252) üzenetére


CirrMee
addikt

Ethernet kábel ráköt, ha rendesen fut, akkor gyenge wifi (fizikai akadály, szomszédok által teleszemetelt csatornát használsz, stb), ha akkor is sz*r, akkor tv szoftver.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#97254) 4Grider válasza Wasquez (#97252) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az ont-odban lenne 5 GHz-es wifi is, akkor azzal is kipróbálhatnád, mert a tv-d tudja. De így hogy nincs (mert azt is kispórolták belőle) marad az utp kábel...

(#97255) bagyulajuve válasza Trabecan (#97239) üzenetére


bagyulajuve
addikt

na, én tegnap írtam nekik és valamit át kellett kapcsolniuk és most már jó sebességű a netem ismét
speedtest-tel, debreceni szerverrel: 893/325 mbps

Resistencia eterna

(#97256) Wasquez válasza CirrMee (#97253) üzenetére


Wasquez
senior tag

Két különböző LG tv van, webos3 mindkettő, az egyik kábelen van, most kikérdeztem a gépkezelőket, a kábeles is szokott beszaggatni időnként.
Igazából az érdekelne, hogy a digi-nél máshol is vannak ilyen lassulások, vagy eszközre kellene gyanakodnom!?

PC

(#97257) 4Grider válasza Wasquez (#97256) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a kábeles is beszaggat, akkor a fos ont lesz a szűk keresztmetszet. Ennyit a routing funkcióiról... Mikor volt utoljára újraindítva?
Én MindigTV Go-t nézek, az atomstabil, bár a rögzített felvételeikben vannak éppen hogy észrevehető - kihagyások. Természetesen nálam az ont csak modemként van használva.

(#97258) Wasquez válasza 4Grider (#97254) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nagyon haragszol az ONT-kre?

Már egy jó ideje gondolkodom router vásárláson, mert érzem, hogy kevés a sebessége, és a hatótávval is, vannak problémák, NAS-ról már nem megy a wifin-n a TV- film nézés.
Az volt a terv, hogy a lakás közepére teszem az ONT-t, úgy talán menne.
De ha a gyerekek rászabadulnak az online játszásra, akkor összedől minden.

Viszont ha elkezdek routert nézegetni, akkor ez is kellene, az is kellene, aztán mindjárt 45e-nél járunk! Szeretnék valami időtálló eszközt venni, az mag az utolsó két generáció lehet max AC vagy AX, de inkább ez utóbbi! Asus hívő vagyok, de elbizonytalanodtam, hogy nincs e megfelelőbb!?

PC

(#97259) Multibit válasza Wasquez (#97258) üzenetére


Multibit
veterán

A harag egy érzelmi megnyilvánulás. Az ONT - hideg fejjel megítélve is - gyenge routernek.

(#97260) kecso2009


kecso2009
tag

Esetleg bárki aki ráér, teamvieweren vagy akár egy dc n tudna segìteni nekünk, ránézni a beállìtásokra vagy valami? Mert itt valamin nagyon elsiklottunk vagy elszállt, haveromnak meg lassan egy hete alig van nete..
Nagyon hálásak lennénk :R

(#97261) 4Grider válasza kecso2009 (#97260) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nincs net, akkor a teamviewer sem működik. Bridge módban van még mindig az ont és saját routert használsz?

(#97262) kecso2009 válasza 4Grider (#97261) üzenetére


kecso2009
tag

De van net mert korlátlan internete van haveromnak, és megosztja gépre wifi stickkel.

(#97263) 4Grider válasza Wasquez (#97258) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha sajnálod rá a pénzt, vegyél olyat, amit prémium opcióként a Digi is kínál. TP-Link AX10

(#97264) Dragon3000 válasza 4Grider (#97263) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez most jobb vétel ennyiért, csak 1000Ft jelenleg a különbség és erősebb soc van benne. TP-Link AX20

[ Szerkesztve ]

(#97265) 4Grider válasza kecso2009 (#97262) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magánban nem segítek, mert arra nem lehet hivatkozni, ha másnak ugyanaz a kérdése, azaz magammal szúrok ki a magán támogatással.
Van egy bridge módú ont és egy saját router.
Úgy tudod tesztelni, hogy jó az internet a bridge módú ont-on, hogy rádugod a pc-det az ont LAN1 vagy GE portjára és a pc-n létrehozol a PC-n egy szélessávú internet kapcsolatot azzal a pppoe felhasználói névvel és jelszóval, ami az előfizetéshez tartozik.
Ez megy? Ha megy, sikerült felépíteni a kapcsolatot?

(#97266) 4Grider válasza Dragon3000 (#97264) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyetértünk.

(#97267) kecso2009 válasza 4Grider (#97265) üzenetére


kecso2009
tag

Ha PC-t kapcsolja össze az ONT vel akkor nincs net. A kapcsolat jelenleg úgy áll össze hogy az Ont össze van dugva egy routerrel, az a pc vel. Ez működik is, csak a probléma az az hogy ha pl lefuttat egy speedtestet, a net kb lefagy egy 10 mp re.
Egy másik routert is össze szeretett volna configolni a rendszerrel, ez alapján. [link]
Ami után ezt megcsinálta, azòta csinálja a rendszer ezt a jelenséget, a másik router még mindig nem mukodik.
Az ont bridge mode ban van ahogy beszeltuk, zte f660 azt hiszem, a ket router pedig ugyanaz a tipus: mercusys ac12g

(#97268) 4Grider válasza kecso2009 (#97267) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha pc-t kapcsolod össze az ont-tal, és felépíted a kapcsolatot, csak akkor nem sikerülhet, ha:
1., Előtte nem bontottad el szabályosan a másik eszköz által használt azonos felhasználói nevű kapcsolatot.
2., Nem jó portokat dugtál össze, vagy nem jó a kábel.

(#97269) 4Grider válasza kecso2009 (#97267) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a router nem egy erőgép, így nem csoda, hogy belefagy egy speedtest-be. Főleg ha wifin tesztelitek (de elég hozzá a kábel is gigabitnél).

(#97270) woodworm válasza 4Grider (#97269) üzenetére


woodworm
veterán

Az Archer C5v4 testvére, arról még nem hallottam, hogy belehalna egy speedtestbe. Más lesz itt a hiba oka.

Bár összességében valóban jobb specifikációval rendelkezik és a kettő közül én is az ax20-ast ajánlanám, de a 4 mag miatt nem biztos hogy önmagában erősebb a benne lévő soc.

[ Szerkesztve ]

(#97271) Wasquez válasza 4Grider (#97263) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért nem sajnálom a pénzt az ASUS-ra, mert látom a nas esetén is, hogy mennyi ideig foglalkoznak a termékekkel.
AX58-lesz a befutó nálam valószínűleg, ezzel egy jó ideig letudom a témát, kb 10évre, ha nem megy tönkre közben! :)

TP-link eszközeivel nem tudom, mi a helyzet, de régi tapasztalat alapján nem erős az utókövetés szoftveresen.

PC

(#97272) Dragon3000 válasza Wasquez (#97271) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért asus se erőlteti meg magát, ha csak az ac65p/85p-t nézem, 2 éves eszközök és ennyi idő alatt kaptak két frissítést, biztos, hogy lenne mit javítani benne, de valahogy nem foglalkoznak ezzel a szériával.

[ Szerkesztve ]

(#97273) woodworm válasza Dragon3000 (#97272) üzenetére


woodworm
veterán

A mediatek vonal mindig is háttérbe szorult az asusnál.

(#97274) Dragon3000 válasza woodworm (#97273) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ami eléggé nagy szégyen a gyártóra nézve, ha ennyire nem foglalkoznak vele, akkor minek használják. Ennél még a tp link is több frissítést ad ki az eszközeihez.

(#97275) MadMancs válasza Dragon3000 (#97272) üzenetére


MadMancs
veterán

Asus RT-AX55 2 hónapja van meg, de már 3 szoftver frissítésen van túl.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97276) woodworm válasza Dragon3000 (#97274) üzenetére


woodworm
veterán

Kb 2,5 éve adták ki. Ha van hozzá 5 fw-m lementve, akkor átlagosan félévente jött frissítés. Szerintem a tp-linknél ez a kiemelt termékekhez jár. :DDD

(#97277) Wasquez válasza Dragon3000 (#97274) üzenetére


Wasquez
senior tag

Így legyen egyszerű dönteni! :)
ASUSTOR nas kb 2 éves rendszeresen jön hozzá a frissítés a mai napig!

Mire nem lesz frissítés, akkor meg kerül rá valami open edition.

PC

(#97278) kecso2009 válasza 4Grider (#97269) üzenetére


kecso2009
tag

A kérdés az hogy hogyan tudok használni 2 routert bridge modeolt ont vel?

[ Szerkesztve ]

(#97279) dchard válasza woodworm (#97273) üzenetére


dchard
veterán

Jobb is. Ennyi in-silicon bugot még egyetlen SoC-ban sem láttam, mint ami a 7621-ben van... Az eredménye: szénné patch-elt ezeréves kernel az SDK-ban --> biztonsági lyukak garmadája a stack-ben. Bő három évig szívtam ezzel, mert "olcsó" volt...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97280) 4Grider válasza kecso2009 (#97278) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyszerre sehogy, mert nem engednek szimultán bejelentkezést. A második routert max. ap módban használhatod (és mindig kábellel célszerű összekötni az elsővel).

(#97281) Gézengúz válasza kecso2009 (#97278) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#97282) adika4444 válasza dchard (#97279) üzenetére


adika4444
addikt

Én ilyen szinten nem művelem, viszont azt csak megerősíteni tudom, hogy valami nagyon nem kerek MT7621 fronton. A MikroTik hAP ac2 és ac3 simán lekörözik (nyilván fasttrack-kel), a MediaTek-es EdgeRouter-X az 1000/1000-ből átvisz kb. 900/700-at, míg a MikroTik-ek konstans 940/940-et. Egyidőben teszteltem, és többször is megnéztem. A MikroTik-et mindig nyertek.

üdv, adika4444

(#97283) Trabecan


Trabecan
tag

Fejlemény : Kijött ma a DIGI-s laptopos varázsló bácsi és ez lett :

Azért ez már döfi, a 94 max helyett ! :) Bejött, megnézte egy kütyüvel, van-e szakadás a 8 kábeles "kicsifehérdobozkás" doboznál : volt. ( Mint itt sokan tudjátok, 8 kábel kell az 1000-hez , a hét már kevés. 4x2 érpár.)
( Itt jegyezném meg zárójelben, hogy a "nagyobbfehérdobozka" csak egy kiállás volt, semmi szerepe a netsebességhez, kb. olyan szerepe van, mint egy hosszabbító toldó, telefonhoz sincs köze. Volt , aki ilyet gondolt, írt itt.)
Kiment a lépcsőházba és visszanyomott (átkapcsolt ? ) erősen egy kapcsolót , egy lakattal lezárt dobozban, valami más állásba. Azt mondta, ez így tuti lesz. Nem lett.
Kereste tovább a hibát és az én routeremnél lévő bejövő UTP is csak 7 kábelesen működött, egy szakadt volt. Csatlakozó csere. Próba : jó lett :) Vagyis náluk is volt (fő) hiba, meg nálam is...
Viszont jövő héten, vagy utána héten jönnek és a mai cuccot , + TV koaxot szétvágják, kapok egy dobozt és megkapom a lakáson belülre az optikai kábelt...
Lehet, hogy a műsor majd kezdődik előről, de most már itthon vagyok és figyelek a részletekre, meg picivel többet tudok már, mint előtte. :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#97284) woodworm válasza dchard (#97279) üzenetére


woodworm
veterán

A ráncfelvarrás utáni verziókról van tapasztalatod? Javítottak rajta vagy csak belelegózták a ramot?

(#97282) adika4444
Mondjuk az ipq4018 nem egy ligában játszik az mt7621-essel. Az, hogy erőben elmarad a 4 arm mag mögött a maga mips 2+2 magos felépítésével, szerintem nem a benne maradt hibákon múlik.

(#97285) adika4444 válasza woodworm (#97284) üzenetére


adika4444
addikt

Itt jön ki, hogy nem igazán értek ehhez a részéhez. :B Én abban a hitben éltem, hogy a NAT-olási képességei a 7621-nek jobbak, mint az IPQ4019-nek, a torrentesek hasra vannak tőle esve, hogy mennyire jó, illetve én is azt láttam, hogy aktív HWNAT-tal mérhetetlenül kis terhelést jelent például a speedtest a procinak, de valahogy még sem hozza az elvártat. Ellentétben a MikroTik-kel, ahol viszont FastTrack mellett (FastPath a tűzfal miatt nincs) jön normálisan a sebesség, 30% körüli össz. CPU-kihasználtság mellett.

üdv, adika4444

(#97286) dchard válasza woodworm (#97284) üzenetére


dchard
veterán

Küldesz ehhez valami típusszámot vagy azonosítót? Nem rémlik, hogy bármit is átlakaítottak volna az mt7621-en.

adika4444:

Nem véletlenül váltottam én is IPQ8074-re. De ez végképp nem egy kategória az mt7621-gyel. Nekem az mt7621 sebességével nem volt gondom, minden mással viszont igen. Vacak wifi, random hibák a switch driverrel stb.

Az IPQ8074 még elég új, tehát azt nem mondom, hogy teljesen hibátlan a történet, de az elmúlt fél évben többet haladt a dolog, mint az mt7621 5 év alatt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97287) woodworm válasza dchard (#97286) üzenetére


woodworm
veterán

MT7621DAT
A mediatek oldalán nem találni még említést sem róla az mt7621 produkt lapján. A wikidevin kapott egy bekezdést, ott látni, hogy integráltak bele 128MB ramot. Az újabb routerekbe ez szokott kerülni.

(#97288) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Mostanában heti szinten megy el a net, olyanokat csinál a router, hogy nincs kapcsolat kábelen csak wifin, vagy konkrétan csak 1 telefonon van net semmi máson a lakásban.

Router egy tp link ac1200 archer c6 pár éves.

Nekem ez router hibának tűnik, hacsak nincs tényleg ilyen gyakran leállás a diginél rákosligeten. (Ma is)

A digi wifi 6 routeréről mi a vélemény? Főleg a negatív része érdekel. Árban az a 250Ft jónak tűnik, már ha régi előfizetőknek is jár. Lemondható?

Régen a dyndns miatt akartam külön routert, nameg az 5ghz miatt. Dyndns nélkül talán tudok élni, gondolom az most se megy a digi saját firmware-én.

[ Szerkesztve ]

(#97289) Gézengúz válasza Fekete83 (#97288) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#97290) Fekete83 válasza Gézengúz (#97289) üzenetére


Fekete83
csendes tag

Ezt annyira nem értem. Táp csere, vagy a routerben lévő kondik? Mert az eredeti hozzászólásban arról írnak.

De nekem igazából nem pillanatnyi szakadások vannak, hanem kb 1 napig nem jó vagy addig amíg olyan random dolgokat nem csinálok, mint a loggolás bekapcsolása a routerben, vagy a mac adresshez kapcsolt ip kitörlése. Vagy egy sima monem utána router restart.

Ezek mindegyike hozta már vissza a netet. És nálam a wifi az ami inkább jó.

[ Szerkesztve ]

(#97291) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Az első a tápcsere, de személyes tapasztalataim alapján inkább a routerben lévő kondikat kell cserélni. Mindet.
Ezzel biztosra mész és kizárod a hardverhibát. Most is van nálam 2 router átkondizásra.
Mindig megjavulnak :U

[ Szerkesztve ]

(#97292) dchard válasza woodworm (#97287) üzenetére


dchard
veterán

Kernelben nem látok hozzá külön chip id-t, szóval szerintem architeckturálisan tök ugyanaz.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97293) Lapalacs


Lapalacs
csendes tag

Sziasztok! Sok olvasas sem vezetett sikerhez, igy inkabb kerdezek. Koltoztem, itt digi net van, es passziv vagyok, a port forwarding nem sikerul. Nem megoldhato a port nyitas? NAT-olva nem vagyok, kliens qbittorent, op.rendszer win10, router FiberHome HG6544c, kliensbe a port fix 51200, public ip-t beirom, private ip 192.168.1.1 - mondjuk itt lehet 192.168.1.3-at kene irni, ezt nem tudom, a 2 vegu meg a telom, de a portchecker mindig closed-et ir. Koszi, ha van otletetek. :R

(#97294) woodworm válasza dchard (#97292) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen!

(#97295) Laccoss válasza Lapalacs (#97293) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha az Ont-ben a portot jól nyitottad meg, akkor a tűzfalad vagy valami védelmi szoftver akadályozza a portnyitást. Ott is engedd át a klienst vagy a portot.

ONT-ben a géped belső ipcímét kell beírni meg a portszámot a portnyitásnál. (általában)

[ Szerkesztve ]

(#97296) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok! Az éjszakai vihar okán máshol sincs semmilyen DIGI szolgáltatás, így internet sem? Legalábbis gondolom, hogy a vihar tett be. Pécel-Isaszeg körbyéke. Amúgy pirosan világit a modem egyik ledje.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#97297) mpo válasza nubreed (#97296) üzenetére


mpo
veterán

Kapcsold ki 2 percre, majd vissza.
Derítsd ki a lámpák jelentését.
Ha nem javul meg, telefonálj.

Ha érted, akkor már elavult.

(#97298) nubreed válasza mpo (#97297) üzenetére


nubreed
veterán

Már megtörtént, a kikapcsolás volt az első amit megtettem, megteszek ilyenkor. Nem segített, telefonáltam, az üsz szerint optikai kábelszakadás van. Ha épp egy elmü oszlopot döntött ki a vihar, akkor még az elmüt is meg kell várni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#97299) Zwodkassy válasza nubreed (#97298) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hát akkor nálunk, itt Pécelen is hasonló lehet a helyzet.
Még nem mászkáltam nagyon az utcákon, de jónéhány fát láttam kidőlve

(#97300) adika4444 válasza Zwodkassy (#97299) üzenetére


adika4444
addikt

Pécel? Az itt van a szomszédban (pár utcára).:D Szerencsére itt a XVII. kerület szélén semmilyen gixert nem okozott a vihar, sem áramszünetet sem DIGI-s szolgáltatáskiesést. Tegnap este mondjuk nem fogadtam volna erre, valamivel 11 után elég komoly vihar volt.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.