Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97901) woodworm válasza 4Grider (#97900) üzenetére


woodworm
veterán

A képen fekete van, azok mind tudják már a hwnatot.

(#97902) 4Grider válasza woodworm (#97901) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még egy pár dolgot el tudok képzelni azok után, hogy FE porttal próbálkozott. Pl. hogy újra natol ugyanabba az alhálóba. Vagy hogy wlan-on méricskél. Vagy...

(#97903) starius válasza 4Grider (#97902) üzenetére


starius
tag

varom az otleteket :D de ha a wifi is lassu akkor gondolom a kabelezesen kivul van mas hiba is?

[ Szerkesztve ]

(#97904) Dragon3000 válasza starius (#97903) üzenetére


Dragon3000
veterán

Először is, hogy van a kiépítés? A szolgáltatói ont router módban van? Ha igen a router hogy van beállítva? Wifi sebesség rossz wifi beállítás vagy valami környezeti zavaró tényező is lehet..... Információk nélkül csak felesleges találgatás az egész. Illetve ma kötöttek át gigabitre vagy már eddig is ez volt? Első esetben holnaptól aktiválják csak a gyorsabb csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#97905) woodworm válasza starius (#97899) üzenetére


woodworm
veterán

Mikori bekötés?

(#97906) 4Grider válasza starius (#97903) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jelenlegi felállás a legrosszabb. Az onttal csináltatod meg a saját belső hálózatodat, és rákötsz egy routert, amivel a belső hálózatodra még egy belső hálózatot teszel. Jobb esetben legalább külön alhálózatot és nem ugyanazt használod a 1043-on, mint amit az ont használ.
Ami egy jó, saját router mellett a legjobb megoldás: A saját routered építi fel a szolgáltató felé a kapcsolatot, így egyedül ő natol. Hátrány: Ehhez jó/erős router kell. Woodworm szerint ezt a tied tudja. Akkor pedig azzal kell felépíteni a kapcsolatot, a szolgáltató ont-ját át kell kérni híd módba (bridge).
Kettes számú megoldás, ha gyengébb a routered, mint a szolgáltatói ont: A routered access point-ként használod, azaz úgy konfigurálod, hogy azonos alháló legyen rajta, mint az ont-on van, beállítasz rá egy ennek megfelelő adminisztratív belső ip címet (ami nem ütközik az ont által kiosztott ip címekkel, meg az ont-éval sem), kikapcsolod rajta a dhcp szervert és NEM használod a wan portját, hanem a kék kábelt valamelyik LAN portjába dugod.

(#97907) Dragon3000 válasza 4Grider (#97906) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem sok ezer torrent mellett szeretne egy akadásmentes netet, akkor bőven elég ez a router is, volt nekem is még fttb időben és ment 840Mbps körül a letöltés, a hálózat itt csak ennyit tudott :D

(#97908) Astery válasza starius (#97903) üzenetére


Astery
senior tag

Azzal a router-rel nem fogsz tudni többet kihozni ... pláne a gyári szoftverével.

[ Szerkesztve ]

(#97909) woodworm válasza Astery (#97908) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt már tisztáztuk! A képen a fekete dizájnú router van, amit a v2-es verziótól kapott a router a hwnattal együtt. Amíg nem jelentkezik és válaszol a feltett kérdésekre kár találgatni.

Mivel nincs rajta usb és nem lecsatolható az antenna, ez egy TL-WR1043N V5 lesz, mondhatni a legfrissebb kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#97910) starius válasza 4Grider (#97898) üzenetére


starius
tag

Kihúztam az ontból minden kábelt a kéken kívül, illetve kikapcsoltam a beépített wifijét is, így akkor ha jól értelmezem csak át kell állítani bridge modeba és jó vagyok? Ezt hogy tudom megcsinálni? Beléptem a címen ami a hátulján volt, a netes fórumok szerint a wan configurationnál kellene lennie de itt nem találok semmit

[ Szerkesztve ]

(#97911) 4Grider válasza starius (#97910) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem teljesen. Az ont-ot a Digi tudja áttenni bridge módba. Ha áttették, értesítenek. Ez után a routeredbe be kell jelentkezned, és a WAN kapcsolatánál be kell állítanod a Digi pppoe kapcsolatot a felhasználói neveddel és jelszavaddal.
Mindenek előtt: Melyik verziójú 1043-ad van? V2, V3 vagy V4?

(#97912) TeeJay válasza 4Grider (#97911) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V2 volt nekem, vígan viszi a gigás pppoe netet
Azt írta 105megabitet mért akkor viszont gigás linkje van csak a DIGI még nem állította át 1000-re a csomagot vagy az ONT-t még nem áramtalanította.
Áramtalanítás után lesz aktív az 1000-es csomag és menni fog a 945megabit simán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97913) starius válasza TeeJay (#97912) üzenetére


starius
tag

Nem tudom melyik verzióm van, 110et mér a speedtest igen, [kép] az ont menüjében pedig ezt látom, megpróbálom gyors áramtalanítani, igazából albérlet , a digi felhívása problémás, de állítólag régóta ez van bekötve

(#97914) TeeJay válasza starius (#97913) üzenetére


TeeJay
félisten

1000-es link, áramtalanítás után már menni fog az 1000-es csomag ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97915) starius válasza TeeJay (#97914) üzenetére


starius
tag

Áramtalanítás után: [kép] . Feladom :D

(#97916) Intruder2k5 válasza starius (#97915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mérj parancssorból: Speedtest® CLI

(#97917) starius válasza Intruder2k5 (#97916) üzenetére


starius
tag

Ugyanannyi, a gépen az internet beállításoknál ezt írja: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#97918) TeeJay válasza starius (#97917) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor még nem aktiválták be az 1000-es csomagod. Bekötéstől számítva 24órán belül szokták. Ha ügyfélkapun benézel láthatod hogy ott már DIGINET 1000 FTTH lesz akkor lesz jó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97919) starius válasza TeeJay (#97918) üzenetére


starius
tag

Most költöztem ebbe az albérletbe , elvileg 1000 digi van már régóta, sajnos én nem tudok ügyfélkapun belépni, illetve betelefonálni se, de akkor megpróbálom elintézni, remélem így már részemről minden ok. Elvileg a címemen csak digi 1000 elérhető , és semmi más, ezért is nem értem . [kép]

[ Szerkesztve ]

(#97920) TeeJay válasza starius (#97919) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor a tulaj vélhetően nem ment be szerződést kötni és maradt a 100/100-as net.
108megabitből látható hogy nem 100-as linken vagy mert ott 94megabit a plafon.
Jelezd a tulajnak hogy DIGI FTTH-ra átkötötte a netet és be kell menjen aláírni hogy 1év hűséget vállal vagy hűség nélkül is mehet és 1000-es net lesz belőle

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97921) PitLee válasza starius (#97915) üzenetére


PitLee
őstag

A PC közvetlen a Huawei HG8121H ONT-ra csatlakozott a Lan1 vagy GE feliratú portjára mikor mértél ?

A hasába megy a kintről jövő optikai kábel, majd hátulról nézve a bal sárga Lan 1 vagy GE feliratú csatiba megy a Cat6 kábeled ami megy a PC-d gigabites portjába, így nézted a sebességet?

https://www.manualslib.com/manual/1714681/Echolife-Hg8121h.html?page=4#manual

(#97922) Dragon3000 válasza TeeJay (#97920) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel ftth van bekötve, így biztos beleegyezett a tulaj az átkötésbe és ilyenkor automatikusan csak gigabites csomag létezik, különben szolgáltatás sem lenne. Inkább csak a központban baszták átállítani a csomagot.

(#97923) MadMancs válasza Dragon3000 (#97922) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem feltétlen. Nálunk is bekötötték FTTH, de maradt 500-as csomag amíg be nem mentünk szerződést módosítani. Nekik nem sürgős, de 1000 csak akkor lett miután alá lett írva.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97924) Multibit válasza privatposta (#97883) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen Digi csomag van nálad? Ha 1 Gbps, akkor abból nem sokat fogsz kihasználni 100 Mbps routerrel :N

(#97925) Multibit válasza Multibit (#97924) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, ha v4, akkor gigabites.

(#97926) TeeJay válasza Dragon3000 (#97922) üzenetére


TeeJay
félisten

Bizony nem, ahol már csak kevés DIGI előfizető van és le akarják lőni az FTTB-t ott nem várják meg míg elfogadja az új csomagot, keresik és átkötik aztán majd utána megy 1000-es csomagot elfogadni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97930) privatposta válasza Multibit (#97925) üzenetére


privatposta
tag

Nem hajtok én a nagy számokra, nagy autókra, stb. A probléma a megbízhatóság. Ha leszakad valamiért a hálózat, akkor 50 percig nincs internet...
update:
Kijött a digi, és lecserélte a ZTE ONT-t kapásból. Sajna nem néztük meg előtte a felcsatlakozás idejét közösen, de a csere és újraindítás után jó lett! Sebességmérés megtörtént közvetlenül az új ONT-n, és 350 volt a max. Kérdeztem, hogy miért? Azt mondta, hogy ha az ONT bridge módban van, akkor tapasztalata szerint ez a max...
Sokat nem szólhatok hozzá, mert a garantált megvan, ráadásul nem is izgat, hogy 300 vagy 900.
A lényeg, hogy a hiba kijavítva. Most egy újraindítás után 3 perc az újracsatlakozás. Eddig 30-50 perc volt

(#97931) TeeJay válasza privatposta (#97930) üzenetére


TeeJay
félisten

Hülyeség, 945-öt Bridge módban is tud az ONT maximum a router vagy gép nem ami rá van kötve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97932) MadMancs válasza privatposta (#97930) üzenetére


MadMancs
veterán

Hülyeség hogy bridge ben 350 a plafon.
Nagyon sokunknak megvan a 940-960.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97933) user12 válasza MadMancs (#97932) üzenetére


user12
őstag

Ha belegondolunk, bridge módban inkább még gyorsabbnak kellene lennie, mint router módban, hisz nincs tűzfal, nat, stb, ami az eszköz cpu-ját igénybe veszi. Bridge módban tkp csak egy médiakonverter.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#97934) Intruder2k5 válasza privatposta (#97930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha így is lenne sem lenne oké, mert akkor a szolgáltató eszköze gátolná meg, hogy adott végponton elérhető legyen a kínált 1000Mbps sebesség, az pedig szintén szabálytalan. De amint előttem is írták, ilyenről nincsen szó, bridge-ben is át kell jönnie a 900+ Mbps-nek.

(#97935) Milka 78 válasza Dragon3000 (#97922) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Biztos ez?
Nálam pont ma jöttek sos átkötni ftth-ra, mert...tiszta vicc, de engem elfelejtettek átkötni és lelőtték a régi rendszert...ezt egy nap vaksötétség után tudták kideríteni. :D
A lényeg az, hogy 100-as csomagban vagyok, reggel kötötték és továbbra is 100-asban vagyok, igaz 109-eket mérek (FiberHome+ saját AX10).
Most mennem kell vagy maguktól átlőnek? A szerelővel erről nem beszélgettünk, lévén hibaelhárításról volt szó nem átkötésről, de ő már úgy vette, hogy 1000 net lesz.

[ Szerkesztve ]

(#97936) Dragon3000 válasza Milka 78 (#97935) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel ftth esetében csak gigabites csomag van, így igen, átkötés esetében másnapra szokták aktiválni a nagyobb csomagot. De fel is hívhatod őket és rákérdezhetsz. Amikor kérdezték, hogy beleegyezem e az átkötésbe, akkor is mondták, hogy gigabites netem lesz, amire persze egyből reagáltam, hogy eleve az van.

[ Szerkesztve ]

(#97937) TeeJay válasza Dragon3000 (#97936) üzenetére


TeeJay
félisten

Akiket az elején hívtak ott én is mások is telefonon elfogadtuk hogy 1év hűséggel 6ezres csomag lesz 1000FTTH-val, szóval mikor engem átraktak már azonnal ment mert előtte FTTB 1000 csomagom is volt. Akinek 100-as annak 24órán belül állították át.

Viszont a telepen nálunk már állítják le az FTTB-t és az a pár előfizető akit még nem értek el most gyorsan megkeresik átrakják őket aztán majd menjenek be irodába aláírni az FTTH-t
Így simán lehet hogy menni fog 100/100-as csomag még napokig.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97938) Dragon3000 válasza TeeJay (#97937) üzenetére


Dragon3000
veterán

Semmilyen hűséget nem fogadtam el, a hívás tartalma, elfogadom e az átkötést vagy sem, ha igen, akkor mivel csak egy csomag van gigabites netem lesz, de eleve az volt fttb-n is, ha nem, akkor nem lesz szolgáltatásom, amikor lelövik az fttb-t a lépcsőházban és megszűnik a szerződésem. Mivel telefonon beleegyeztem azt mondták, hogy vagy kiküldik vagy a szerelők hozzák el a szerződés módosítást, egyik se teljesült, így személyesen mentem be érte, ettől függetlenül az ügyfélkapun átkötés másnapjától szerepelt az 1000-res ftth.

[ Szerkesztve ]

(#97939) Milka 78 válasza Dragon3000 (#97936) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#97940) privatposta válasza Intruder2k5 (#97934) üzenetére


privatposta
tag

Tovább küzdök. Éjszaka leteszteltem a rendszert, újraindítottam a routert. (Ekkor nem dolgozik senki a neten) Sajnos nem tudok újra csatlakozni. Egyszerűen várni kell 40-50 percet. Közvetlenül az ONT-re dugva a kábelt sem tudok csatlakozni, mert hibakóddal leáll. Azt mondja, hogy csatlakozva vagyok, nem lehet újra csatlakozni. Szóval a routerem is ezt várja ki, és ezért tud csak 50 perc múlva csatlakozni, amikor a régi bontódik vagy leidőzít. Tegnap azért sikerült, mert ont-t cseréltek és ez bontotta a kapcsolatot. Szóval gáz van... :W

(#97941) 4Grider válasza privatposta (#97940) üzenetére


4Grider
nagyúr

Majd ha sikerül közvetlen kábelen megtámadni az ont-ot és felépíteni a pppoe kapcsolatot, akkor ha ott elbontod, és utána rendesen felépíthető megint a kapcsolat (mint ahogy ez alapból sikerülni szokott), akkor marad az, hogy a routerednek rossz a szoftvere és nem tud rendesen pppoe kapcsolatot bontani.

(#97942) privatposta válasza 4Grider (#97941) üzenetére


privatposta
tag

Gyári fw van rajta. Régen nem volt ilyen, ez kb 1 éve megy. A router már 3-4 éves. "Rendes" bontás nálunk nem életszerű. Ha megszakad a kapcsolat, akkor az 98%-ban áramszünet, vagy esetleg router újraindítás, szolgáltatói heti szarakodás miatt van. Na ezek egyike után sem épül fel a kapcsolat. Szerintem senkinél sem jellemző a "release" "renew" használata otthoni környezetben, és mégis azonnal csatlakozik. Ja, már másik öreg smc routerrel is próbáltam, de a jelenség ugyanaz.

(#97943) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

Az optikai kábel behúzásával kaptam egy Fiberhome hg6544c egységet is, amin van egy usb port, de a routeren nem látok semmi beállítási lehetőséget, hogy egy ftp vagy samba megosztást hozzak létre a rádugott HDD-vel. Használható ez a port bármire is?

(#97944) cof válasza malloc (#97943) üzenetére


cof
veterán

:N

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97945) MadMancs válasza privatposta (#97942) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt meg tudom erősíteni. Nem így kellene működnie.
Áramszünet után ~2 perc mire feláll ONT+Router. Mire eljut odáig hogy router tárcsázzon már működik is a dolog.
Vagy. Tegnap hosszabbítót cseréltem, hosszabbító off, csere, ON, mire felálltak ment a tárcsázás, és élt a kapcsolat. Egyik eset se szabványos bontás. Szóval a hiba nem nálad lesz.
Azt esetleg el tudom képzelni hogy másképp konfigurált OLT van te körzetedben, mint az enyémben, és ez okozza a problémát nálad.
Tény hogy kell valamicske kis idő míg újra lehet tarcsazni, de ez 1-2 percben mérhető nem 50.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97946) Viperator válasza malloc (#97943) üzenetére


Viperator
őstag

Ott több kimenete van (a hátulján):

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#97947) 4Grider válasza MadMancs (#97945) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy OLT-on hány felhasználó osztozik? Azoknak ez nem okoz problémát?

(#97948) MadMancs válasza 4Grider (#97947) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudni hogy a környékükön hány embernek okoz problémát, vagy sem. Nincs itt az összes digi user.
Az viszont tény hogy nálam "madzagot kirántunk" után pár percen belül megy a tárcsázás. Szóval valószínűleg OLT nak van köze hozzá mennyi idő után bontja a halott kapcsolatot.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97949) 4Grider válasza MadMancs (#97948) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak nálad, mindenütt így kell működnie. Ezért sem feltételezem a szolgáltató oldali problémát.

(#97950) MadMancs válasza 4Grider (#97949) üzenetére


MadMancs
veterán

Az a baj hogy ez így nehéz.
Saját eszköz abba nem tud beleszólni hogy OLT mennyit molyol a megszűnt kapcsolattal. Én simán el tudom képzelni hogy rosszul van OLT ott konfigurálva. Egy áramszünet itt is pont ugyanazt eredményezi mint ott, itt visszaenged hamar, ott azt mondja van élő kapcsolat már. Ehez saját eszköznek semmi köze.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.