Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) Viperator válasza Raiden_ (#97599) üzenetére


Viperator
őstag

+1 kábelezés, én is mellőzőm az állandó wifizést (egészségkárosító hatása miatt).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#97602) kevinium válasza Viperator (#97601) üzenetére


kevinium
aktív tag

Erről valami tanulmány esetleg a nagyérdeműnek? :W

(#97603) CirrMee válasza kevinium (#97602) üzenetére


CirrMee
addikt

Évmilliárdok óta kapja a csillagközi térből a rádióhullámokat a bolygó, de csak azóta veszélyes, amióta van Wifi... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#97604) Thusor válasza CirrMee (#97603) üzenetére


Thusor
őstag

Én már csak alufóliába csavart fejjel bírom ezt a sok sugárzást.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#97605) Apucy01 válasza Thusor (#97604) üzenetére


Apucy01
őstag

:DD :DD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#97606) adika4444 válasza Yellow73_a (#97598) üzenetére


adika4444
addikt

A kábelezésre +1, a többiek leírták a lényeget. Való igaz, hogy melós, de előbb vagy utóbb ki fog ütközni a szükségessége, én az elmúlt években ügyeskedtem jobbra-balra a Wi-Fi-vel, és ugyan lehet hegeszteni, de vannak olyan felhasználási körök, ahol teljesen alkalmatlan. Írtad, hogy vannak falak, az szintén a Wi-Fi ellensége.
Amúgy a 30/30 elég kevés, az ONT-on a csatornát kézzel próbáld átrakni kevésbé forgalmasra, ill. a csatornaszélességet is átrakhatod 40 Mhz-re, ez eredményezhet nagyobb sávszélt, de erősen wi-fi által szennyezett környéken ellenkező hatása is lehet.

üdv, adika4444

(#97607) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

+1 a kábelezésnek. Én másik szobában lévő tv-t gondoltam úgy hogy majd jó lesz neki a wifi. Jó is volt,csak épp mikor netflixezés közben megáll a film,aztán elindul,aztán megáll akkor döntöttem,és hatalmas összegért vettem 20 méter kábelt. Fúrtam 3 falon lyukat,és megtanultam krimpelni :DD Azóta sosem bosszankodtam,szóval száz szónak is egy a vége... Kábel

(#97608) qnadam válasza Raiden_ (#97599) üzenetére


qnadam
veterán

ki lehet próbálni a wifit, nekem hónapok óta minden piszkálás nélkül 4-500+ megabitet tud a sima ac. aztán ha nem jön össze, vagy nem elég gyors, még mindig szét lehet faragni a lakást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97609) Xelo válasza Yellow73_a (#97597) üzenetére


Xelo
addikt

ax2600am van (masik neven xiaomi ax6), hardware-e mint az ax3600 csak hianyzik rola a dedikalt smart home antenna (6 antenna a 7 helyett), meg gyengebb az erositoje.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#97610) Raiden_ válasza qnadam (#97608) üzenetére


Raiden_
tag

Persze, lehet kísérletezni sok mindentől függ a normális működés, a felhasználók
szokásaihoz érdemes igazodni pl. aki egy két eszközzel néha felnézeget a netre annak
bőven elég a digis ONT is. Akkor kell saját router és az említett fúrás farigcsálás,
ha izmosabb forgalom lesz és ezt lehet tudni előre, ha ismeri az ember a családtagok internetezési szokásit. A pandémia miatt sokan HO-ba kényszerültek és az oktatás is hazakerült, meg ugye a kijárási korlátozások miatt többen, többet lógtak az interneten
ez mind mind nagyobb forgalmat jelent. Látod te is nap mint nap, átkötik őket digi 1000-es csomagba és egy hétig le sem lehet szedni őket a speedtest-ről aztán jönnek a szokásos kérdések miért csak ennyi az annyi, miért nem látja a robot porszívóm, a kamerám stb.
irreális elvárások egy szolgáltatói ONT-tól amiben csak azért van a wifi, hogy aki beköti
egy telefonnal meg tudja nézni a felhasználói nevet és jelszót az eszköz mellett állva fél méterről és javítani tudja, ha szükséges, esetleg. A vége úgyis az lesz, hogy új router és
az ONT megy bridge-be azt is érdemes előre eldönteni hogy mire kell és előkészíteni
számára a terepet, ahol kell a régi kábeleket cserélni, fúrni-faragni, ha kell és élvezni a zökkenőmentes internet minden előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#97611) dchard válasza Xelo (#97609) üzenetére


dchard
veterán

Az AX6 másik neve AX3000, nem ax2600 :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97612) Caranita


Caranita
aktív tag

sziasztok!

Most kötötték be a Digit, utp-n közvetlenül az ONT-ből:
down: 186
up: 252

idő míg megkapom a teljes sávszélt, vagy kezdjek reklamálni? :DD

(#97613) bksgbr válasza Caranita (#97612) üzenetére


bksgbr
tag

Holnapra meglesz a sávszél...

(#97614) Dragon3000 válasza Raiden_ (#97610) üzenetére


Dragon3000
veterán

miért nem látja a robot porszívóm, a kamerám stb. irreális elvárások egy szolgáltatói ONT-tól

Szerintem alap elvárás lenne, hogy ne legyen minden elszeparálva egymástól.

(#97615) CirrMee válasza Dragon3000 (#97614) üzenetére


CirrMee
addikt

Szerintem alap, hogy alacsony árért nem várok el olyasmit, ami a szerződés szerint nem is jár.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#97616) Raiden_ válasza Dragon3000 (#97614) üzenetére


Raiden_
tag

Muszáj volt hül*ebiztosra csinálni, mert így kevesebb a hibajegy, gondold el mindenki elállítaná aztán meg az 172-n szapulná az ügyfélszolgálatos felemenőit.
Persze ő egy gombnyomásra alaphelyzetebe állíthatná, de minek komplikálni.
Egyszerűbb ha az ügyfél intézi a saját hálózatát.
A régi (FTTB) rendszerben is kénytelen volt saját eszközt használni,
ezért nem értem mi ebben a meglepetés.
Az alacsony költség ára a fapados szolgáltatás.

A 4iG érában lehet eljön a várva várt álom ONT korszak, a plafontól-plafonig csomagban, miután megduplázták az előfizetési díjakat abból telik majd rá biztosan.

(#97617) woodworm válasza Raiden_ (#97616) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig pont így van több panasz. Érdekes módon egyes készülékeken ki van kapcsolva az izoláció. Opció ott sincs a kapcsolásra, tehát nem lehet arra fogni, hogy saját magától védjük az usert.

(#97618) Raiden_ válasza woodworm (#97617) üzenetére


Raiden_
tag

Eleve bridge módban (egy portos ONT) kellene szerelni (ahogy a szerződés is tartalmazza)
és akkor maradna minden úgy ahogy előtte volt, az lenne az igazán panaszmentes szerelés.
Aztán akinek kell a második, harmadik szeparált 100-as port meg a "mini wifi" az telefonáljon be a 172-re, nem fordítva.

(#97619) cof válasza Raiden_ (#97616) üzenetére


cof
veterán

Nem a saját eszköz a meglepetés hanem a +1. A Digis cucc az semmivel nem helyettesíthető, nekem is csak azért van egy switch beiktatva, hogy legyen belső hálózat. A zavaró az, hogy ezt tudná a saját eszközük is biztosítani, és mégsem használható, ellenben +1 majdani műanyaghulladékkal több keletkezett máris miattuk.

Meg egy Huawei HG8012H-t is bevezethetnének pl. akinek nincs telefon, mert ez tényleg kis helyen is elfér.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97620) Raiden_ válasza cof (#97619) üzenetére


Raiden_
tag

A hulladékok amik keletkeztek az még mindig ott vannak kint a lépcsőházban, cat5e kábelek, switch, NOD stb. az eddig kint lévő switch eszköz helyett kaptál egy bent lévőt,
az FFTB érában meg cat5e kábelt kaptál meg egy koaxot, ha volt tv előfizetésed a saját switch akkor is kellett.

(#97621) Menotti válasza CirrMee (#97603) üzenetére


Menotti
aktív tag

Azért nem mindegy annak az erőssége (a hullámhosszt meg már nem is említem),meg a csecsemő ágy alá gondosan elrejtett router wifi sugárzása a gyerek fejétől 30 cm-re (használni biztos vagyok benne,hogy nem használ.-)

[ Szerkesztve ]

(#97622) cof válasza Raiden_ (#97620) üzenetére


cof
veterán

Akkor kellett egy saját router, ami természetes is volt, de ezen van WiFi, LAN portok, szóval nem kellene mögé semmi.

Most a WiFi sebességét ne firtassuk ezeknek, hogy milyen egy 15-20k Ft-os routerhez képest.

Szóval azért én egy kicsit sajnálom, hogy az érthetetlen korlátozásuk miatt kellett vennem egy 4 portos switch-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97623) Raiden_


Raiden_
tag

Most gondolj bele így is telesírják a topikot, ha lenne benne "ez" akkor már miért nincs
benne "ez" is meg "az" is. Fapados és mindenki oldja meg ahogy neki megfelelő.
A te otthoni privát hálózhatódhoz nagyon helyesen semmi köze a szolgáltatónak.
Az eleve bridge módban való bekötést meg azért írtam, mert a már meglévő helyen
elé kötik és kész is vannak. A szerződésben is csak egy GE port-on biztosítja a szolgáltatást,
a többi "vak" port és kész, vedd úgy hogy nincs is ugyanez a helyzet a benne lévő wifi-vel is
a szerződés a mérvadó nem a készülék színe/alakja/kiépítettsége.
Akinek meg kevés az ONT az bérel 250/hó (ahol elérhető) vagy vesz egy saját routert
és használja a netet.

[ Szerkesztve ]

(#97624) red13


red13
tag

Sziasztok!
Gigabites netem van, most vettem egy AX20 routert. Laptopomban egy Intel DB 3160AC kártya van. Speedtestel mérve ilyen 220Mbps sebességet kapok. Oké, hogy a kártya nem AX szabvány, de úgy van hirdetve, hogy elvileg tudná a 433mbps sebességet. Legújabb firmware van a routeren és a wifi kártyán is. Esetleg valami beállítás ami elkerülte a figyelmem, vagy ez ennyi tud?

(#97625) Dragon3000 válasza CirrMee (#97615) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem meg egy olyan készüléknél, amin alapból nincs izolálva semmi, teljesen felesleges, mert így sokkal több embernek okoznak gondot és sokkal több ember panaszkodik nekik, ebből a szempontból lényegtelen a szolgáltatás ára, amikor a készülék alapértelmezés szerinti beállítását állították el.

#97616 Raiden_
Neked is ugyanazt tudom írni. Mégis milyen gondokat okozna, ha a saját hálózatát látná az ember? Most akinek teljesen megfelel az ont, de ez a hülyeség miatt nem tud pc-ről nyomtatni a wifi-n logó nyomtatóval, annak több problémát okoznak és ez miatt biztos több panasz érkezik hozzájuk.

Az alacsony költség ára a fapados szolgáltatás.

Ez olyan szar duma, amikor a készülék alapértelmezés szerinti beállítása, hogy nincs elszeparálva semmi sem, ez csak a digi által van így beállítva, ami csak admin módban állítható a legtöbb esetben, mivel vannak olyan ontok náluk, ahol nincs elszeparálva semmi sem. Vagyis lényegtelen, hogy 3000Ft vagy 15000Ft a szolgáltatás, amikor ez nem kerül többletbe számukra.

(#97626) Dragon3000 válasza red13 (#97624) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a 433Mbps elméleti sebesség, a valós sebesség legjobb esetben 300Mbps körül lehet.

(#97627) Raiden_ válasza Dragon3000 (#97625) üzenetére


Raiden_
tag

Igénybe vett egy szolgáltatást (én is) mivel van internetem, az abban garantált
szolgáltatást biztosítja a szerződésben nincs sem wifi sem otthoni hálózat menü pont.
Ez olyan mintha fapados légitársaságnál reklamálna valaki, hogy nem fér el az ülésben,
ha nem tetszik lehet menni a Lufhansával. Ennyi erővel mindenki mehetne a mobil szolgáltatójához tüntetni, hogy neki nincs 5G pedig ugyanannyit fizet
bivalyb@sznád-alsón a korlátlan mobilért, mint a többi előfizető a székesfővárosban,
de mivel a garantált sebesség 0, így hiába reklamálna. Itt is ez a helyzet olyan dolgot szeretnének páran a szolgáltatón számon kérni amit amikor aláírták a szerződést ami
annak elfogadását jelenti, akkor nem nehezményeztek. Teljesen mindegy mi van a
készüléken és az is hogy van wifi meg, hogy milyen a kapott ONT típusa,
a szerződésben garantált/vállalt kötelezettség teljesül ami egy végponton biztosít
internet szolgáltatást, amennyiben ezzel van valamilyen gond akkor lehet hívni a
172-t, szerinted mennyi lehet a valós problémával való megkeresés?

Az ONT meg gondolom biztonsági okból van leszabályozva, kisebb teljesítmény kisebb
tűzveszélyt is jelent, mivel mindenki eldugja szinte levegőt sem kap.
Ez már anno a digis beltéri egységeknél is probléma volt, mivel volt rajt usb
az már azt jeleni, hogy rajt kell lógjon a viharvert külső HDD, mert arról kell filmet nézni.
A szolgáltatói eszköz nem "családtag" így nem kell sajátként tekinteni rá,
az a digi tulajdona ő meg azt csinál vele amit jónak lát, szerintem örülnek ha kapnak egyáltalán valamilyen ONT-ot amilyen chip hiány van, ezért van rajt mindenféle
feature ami nem játszik. Van egy egységes rendszerük, gondolom ahhoz lehet igazítva
a kiadott ONT-ok belső szoftvere azért ilyen amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#97628) Caranita válasza Caranita (#97612) üzenetére


Caranita
aktív tag

ZTE F618V2 ONT-t kaptam, kőkemény 2 lan porttal, amiből csak az 1-es gigabites.

Gondoltam rákötöm az NVR-t a LAN2-re, elég oda a 100mbit is, de mintha nem működne.

Lehetséges, hogy tiltva van a 2-es port? Így hogy már bridge-ben van az ONT, hogy tudok belépni a konfig felületre? (egyáltalán van értelme, fogom tudni ott engedélyezni a LAN2-t?)

(#97629) cof válasza Caranita (#97628) üzenetére


cof
veterán

Bridge módba csak 1 portra van szükség másra nincs is. Mivel már nem az ONT tárcsáz be WiFi sincsen, és a menüben sem lenne semmi értelmes állítanivaló.

Nekem még a V2 nélküli van, de mindkét portja Gigabites, nálam mondjuk nincs saját router.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97630) cof válasza Raiden_ (#97627) üzenetére


cof
veterán

Csak tudod az a piszokság, hogy a WiFi kapcsolatok meg nincsenek elszeparálva egymástól.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97631) Laccoss válasza Caranita (#97628) üzenetére


Laccoss
addikt

Bridgenál csak a gigabites port él. Még ha szerencséd is lett volna, és nem lenne elszeparálva egymástól a két port.

(#97632) Caranita válasza cof (#97629) üzenetére


Caranita
aktív tag

Köszi, közben felvette a Digi ügyfélszolgálat, bridge-ben nincs LAN2, húzhatok még egy UTP-t :C

(#97633) Laccoss válasza Caranita (#97632) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért előtte nézd meg van e átjárás a két port között.

(#97634) Xelo válasza dchard (#97611) üzenetére


Xelo
addikt

ha már okoskodunk akkor csináljuk helyesen, az ax6 nem az ax3000. ;) az ax6 (ax2600 néven volt fent először aliexpressen megjelenésekor kb 1 éve, azóta csak ax6-ként találok róla infót én is), egy 6 antennás ax3600 light verzió gyakorlatilag, nekem ez van. a félreértés elkerülése miatt linkeltem is. az ax3000 egy újabb gyengébb 4 antennás router ami ebben az évben jelent meg.

ax3000 vs ax6

[ Szerkesztve ]

(#97635) qnadam válasza Raiden_ (#97610) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt te is tudod, hogy azért a digi ont wifije többet tud annál, minthogy jelszót lehessen beírni vele (webre meg fb-ra simán elég), másrészt azért vannak szolgáltatók, ahol ac meg ax eszközöket adnak, cserébe azok drágábbak is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97636) Dragon3000 válasza Raiden_ (#97627) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez olyan mintha fapados légitársaságnál reklamálna valaki, hogy nem fér el az ülésben,
ha nem tetszik lehet menni a Lufhansával. Ennyi erővel mindenki mehetne a mobil szolgáltatójához tüntetni, hogy neki nincs 5G pedig ugyanannyit fizet
bivalyb@sznád-alsón a korlátlan mobilért, mint a többi előfizető a székesfővárosban,
de mivel a garantált sebesség 0, így hiába reklamálna.

Szándékosan nem akarod megérteni, hogy ez semmi plusz költségbe nem kerülne a diginek, mivel az ont-on lehetne náluk is az alap beállítás, hogy nincs minden elszeparálva, ha már eleve van náluk pár ilyen típus is. A példád esetében az olcsóbb megoldás azért olcsóbb, mert egy rosszabb szolgáltatást adnak egy rosszabb repülőgéppel, illetve az 5g esetében is, mert ahhoz 5g-re kell netelőfizetés, míg a digi esetében rosszabb szolgáltatást adnak egy eszköz visszafogásával és nincs is lehetőség náluk jobbra. Lehet jönni a bérelhető routerrel, meg lehet venni routert, első eset kiesik, ha valakinek csak net van, a második is egy teljesen felesleges megoldás annak, akinek az ont képessége is elég lenne, persze gondolom ezzel is a vegyél rajtunk keresztül vagy bérelj nálunk routert, az elgondolás.

szerinted mennyi lehet a valós problémával való megkeresés?

Ez a hülyeség miatt, heti szinten elég sokszor felmerül itt is, a diginél valószínűleg sokkal többször.

Az ONT meg gondolom biztonsági okból van leszabályozva, kisebb teljesítmény kisebb
tűzveszélyt is jelent, mivel mindenki eldugja szinte levegőt sem kap.

Szerinted mennyivel kisebb teljesítményt jelent, hogy két gép nem látja egymást, ha kábellel van rákötve vagy a kábelen lévő gép nem látja a wifi-n lévő nyomtatót?

szerintem örülnek ha kapnak egyáltalán valamilyen ONT-ot amilyen chip hiány van, ezért van rajt mindenféle feature ami nem játszik

Akkor még egyszer, a digis firmware-ben van elszeparálva egymástól minden, a használt ontokban lehet állítani, de diginél admin hozzáférés kell hozzá. Nem kellene más készülék csak egy beállítás módosítás és ezt kellene alapnak rakniuk, egy frissítéssel megtudnák oldani.

Van egy egységes rendszerük, gondolom ahhoz lehet igazítva a kiadott ONT-ok belső szoftvere azért ilyen amilyen.

Lett már írva, hogy van náluk olyan ont is használatban, ahol nincs ez a korlátozás.

Nekem mindegy, mert átkötéskor eleve bridge módba lett rakva, de sok embernek előtte csak 100-as csomagja volt és kevés a routere a gigabithez, többségének bőven elég lenne az ont képessége, de sok gondot tud okozni egy ilyen kis hülyeség, így feleslegesen kell venni egy routert, ha azt szeretné az ember, hogy a wifin lévő eszköz lássa a kábelen lévőt.

[ Szerkesztve ]

(#97637) Raiden_ válasza Dragon3000 (#97636) üzenetére


Raiden_
tag

Mivel a digi saját szoftverrel üzemelteti és gondolom olcsón szerzi be az ONT-okat
így előfordulhat, hogy már gyárból kifogásolható nem 100%-os darabokat vesz,
viszont lebutítva még üzemképes sok cég jár így el a termékeivel jóárasítva.
Ha már agyalunk akkor túrjuk bele rendesen. Az is lehet, mivel a konkurenciánál nem
nagyon tudsz csak internet csomagért előfizetni hűség idő nélkül ilyen jó ár-értékben,
így ezért nem szeretnének elkényeztetni minden jóval elégedj meg azzal ami a
szerződésben van. Tegnap mikor ide írtam egy ügyfél háromszor írt ide meg kétszer telefonált be a diginek, és csak egy sima átkötés volt, tehát már volt működő rendszere.
Akinek meg jó volt előtte a százas net is annak ezután is megfelel, a wifi nyomtatót eléri ezután is ha a régi routerjét AP módban köti, ha nem őskövület a routere akkor
ezután is tudja használni, ha meg szupersztrádát akar NAS-al, konzol-al, házimozival,
iPhone klub-al az úgyis vesz egy normális routert, mert akinek erre telik annak
jutnia kellene routerre is. Ha mindez nem elég tud választani másik szolgáltató közül
akiknél szintén lesz valami baj, mert pl. nem látja az egyes villamosról a hátsó
kerti kamerát, hú, most mi lesz. Egyszerűen követhetetlenek a felhasználók
igényei nem is szeretne egyik szolgáltató sem túlkínálni a másiknál, ha nem muszáj
akkor fejleszt és ott ahol megtérülőnek látja. Egy szava sem lehet annak akit átkötöttek,
mert az átkötési díj egyszeri megfizetése után nem emelkedett a havi számlája és nem kétszeresével gyorsult az internet elérése a konkurenciánál az óltól-ólig csomag
nem ennyi és egy TV-hez ingyenes a beltéri a többi havonta x összeg itt még az sincs.
Hűség idő nélkül meg aranyáron kötik be bármelyik büntető csomagjukat.
Amennyiben megnézed hűségidő nélküli a különbséget abból kb. 2 év alatt
kijön egy saját gigabit képes router ára.

Várjuk meg mi lesz a 4iG szféréban, lehet eljön a kánaán a plafontól-plafonig csomagban természetesen plafon árakon.

(#97638) Raiden_ válasza qnadam (#97635) üzenetére


Raiden_
tag

Persze, hogy tudom, de hányszor írjam le, hogy a szerződés a mérvadó abban nincs sem
wifi, sem port átjárhatóság, sem otthoni szupersztráda a régi elavult eszközök nem lesznek maguktól okosabbak. Mint látod van benne wifi, de nem kellene lennie szerződés szerint akkor máris jön a kérdés miért nem látja a nyomtatómat? Miért ennyi csak a sebesség
wifin, mikor (teljesen másik helyszínen teljesem más eszközön) meg annyi, mi lehet a baj?
Ezért kár aktiválni előre, bridge mód, aztán akinek kell az telefonáljon.

(#97639) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

17. Lassú a kapcsolatom, mit tegyek? :DDD
Közvetlenül a számítógépről csatlakozz fel (a PPPoE kapcsolatot be kell állítani), majd a http://digi.hu/meres oldalon csinálj egy sebességtesztet és a képernyőkép mentését küldd el a hibabejelento@digikabel.hu címre a szerződésszámoddal együtt.
A felhasználók egy részénél - szolgáltatási terület, vizsgált időszak és még sok más befolyásoló tényező függvényében - nem (mindig) adott a használt díjcsomag maximum sebességi értéke, előfordulhat attól alacsonyabb is, de a szerződésben garantált sebesség elérése esetén nincs hibabejelentési lehetőség, viszont a kellően alátámasztott (például a levélhez csatolt, különféle hálózati áteresztőképességet vizsgáló mérések eredményei) sávszélesség ingadozási anomáliákat meg szokták vizsgálni. :C

Oh remek akkor most az 500-al örüljek hogy nem 300? ami a garantált?

Ne már nem lehet valahogy közelíteni az 1000mbit-hez?

Így is sikerült megoldanom hogy ne 90mbit/s legyen mert kidobtam a másik régi routert a píbe. (két router együtt nem egy jó párosítás amúgy nem oly régi 300-at elvilekben tudott volna)

Ez a zte kínai hulladék lehet amúgy az oka?
vagy a 18-kerület ilyen csöves havanna ltp?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#97640) Astery válasza BerserkGuts (#97639) üzenetére


Astery
senior tag

Megcsináltad a közvetlen kapcsolódást a router kiiktatásával? Rögtön kiderül, hogy az e a szűk keresztmetszet.

(#97641) Intruder2k5 válasza BerserkGuts (#97639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

[link] + [link] és mérj inkább alkalmazásból vagy még inkább parancssorból. [link]

(#97642) Dragon3000 válasza Raiden_ (#97637) üzenetére


Dragon3000
veterán

előfordulhat, hogy már gyárból kifogásolható nem 100%-os darabokat vesz

Azért ilyeneket ne találjunk már ki, szerinted milyen hiba lehetne, ahol a kábeles részt mindentől el kell szeparálni, de a net felé tud kommunikálni?
Maradjunk annyiban, hogy valaki hülye kitalálta, hogy így jó és kész, aztán van néhány olyan ont, ahol egy másik kitalálta, hogy úgy jó és ennyi. Amúgy még mindig lényegtelen, hogy mennyibe kerül a szolgáltatás, amikor egy olyan eszközről beszélünk, amiben egy beállítás miatt vannak csak elszeparálva a dolgok.

Egyszerűen követhetetlenek a felhasználók igényei nem is szeretne egyik szolgáltató sem túlkínálni a másiknál, ha nem muszáj akkor fejleszt és ott ahol megtérülőnek látja.

Egy alapvető dologról beszélünk, hogy látják egymást a portok, ehhez nem fejlesztés kell, csak egy normális beállítás. Nem egymásra kell licitálni, mert tudomásom szerint az összes többi szolgáltatónál látják egymást a szolgáltatói eszközre kötött eszközök. Nem tudom miért véded ebben a digit, pont ez a hülyeség miatt kapnak több panaszt, ha nem így lenne, akkor max a wifi sebesség miatt panaszkodnának, ott meg mehet az alap szöveg, bridge mód és oldja meg az ember saját routerrel.

Várjuk meg mi lesz a 4iG szféréban, lehet eljön a kánaán a plafontól-plafonig csomagban természetesen plafon árakon.

Nem hiszem, hogy ez lenne, mert akkor nagy vándorlás lenne, az meg nem érné meg nekik.

(#97643) Raiden_ válasza Dragon3000 (#97642) üzenetére


Raiden_
tag

Nem védek senkit csak elolvastam a szerződést meg utánajártam még előtte,
hogy melyik szolgáltató mit ajánl és mennyiért, megnéztem a garantált sebességeket
és az ahhoz tartozó havi előfizetéseket, hűség nélkül, mindhárom szolgáltatónál.
A digi a garantált 300/75-el árban a fele a másik kettő szolgáltatónak, azt is tudomásul vettem, hogy az eszköz amit adnak korlátozott tudással bír tehát magam kell megoldjam
az otthoni hálózatot matekoltam és az jött ki hogy ha veszek magamnak egy routert
a két év alatt a megtakarított különbözettből egész normális eszközre marad keret
(nem párezer jött ki), mivel nem írtam alá, bármikor lemondhatom ez miatt sem kell
aggódjak. Teljesen mindegy milyen ONT-ot hoznak, a saját eszköz amit én választottam
nem erőszakolta rám senki ezért csak magamat okolhatom, ha nem úgy működik
ahogy én elképzeltem. Mindent előre előkészítettem a bekötés sem tartott talán háromnegyed óráig sem, nem hisztiztem a sebesség miatt mert tudtam, hogy másnap aktiválják. Azóta sem volt semmilyen problémám, megnéztem a szomszédok milyen csatornán vannak a routert beállításait az ajánlott beállítások némi testre szabása után körülbelül fél/egy órányi teszt után belőttem. Az sem zavar, ha nincs meg a 940 a
nap minden egyes pillanatában, de mindig 9**/2** volt amikor néha rámértem
az aktuális frissítés ráengedése után. Minden fix eszköz kábelen a mobilok meg egy
laptop 5GHz-en, de simán mennek semmi szenvedés egyikkel sem. Másnak is csak
ajánlani tudom hogy matekoljon, de ne a wifi számokkal, és rájön, mit kap és mennyiért.
Csodák nincsennek, ha nem akar hajhullást akkor vegye kézbe a saját hálózatát és
ne a szolgáltatótól várja ezt. Olvassa el mit írt alá aztán kérjen wifi-n nyomtatást meg
a többi nemlétező szolgáltatást. Aki meg nem hiszi el mennyi az annyi kérhet mérést
ötezerért meglátja, hogy tud annyit az ONT csak kell hozzá ez-az. Nem állítom,
hogy minden álomszép, de akinek ez kevés szabad a választás ott a többi szolgáltató
jó pénzért adnak jobb eszközt ami szintén nem lesz "családtag" és azon is lesz saját
szoftver amivel lehet probléma.

Röviden ennyi, ha a 4iG árat emel akkor sem fognak sokan váltani, csak azok akinek
ennél is nagyobb sávszélesség kell, mert nem a marketinget kell nézni, hanem a tényeket akkor is olcsóbb lesz, mint a többi.

(#97644) Dragon3000 válasza Raiden_ (#97643) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még mindig az eszköz egy alap funkciójáról beszélünk, a legtöbb háztartásban bőven elég az ont tudása, de sok helyen gondot okoz az elszeparálás, ezeken a helyeken teljesen feleslegesen kell venni egy routert.

Röviden ennyi, ha a 4iG árat emel akkor sem fognak sokan váltani, csak azok akinek
ennél is nagyobb sávszélesség kell, mert nem a marketinget kell nézni, hanem a tényeket akkor is olcsóbb lesz, mint a többi.

A digi esetében sok mindent elnéznek a felhasználók az ára miatt, ha most árat emelnének és sok helyen maradnának a gyengélkedések, illetve szolgáltatás kimaradások, akkor az ilyen területeken az emberek váltanának, akár azonos ár mellett is a valamivel lassabb netre. Ez mellett digi esetén sok külföldi irány sokkal rosszabb, mint a konkurenciánál, játékok esetében számíthat.

Ha kell tv net és telefon, akkor telekom (telefont ki lehet váltani a mobil előfizetéssel) területen is nagyon jó ajánlatokkal lehet találkozni, ahol elérhető az 1/1Gbit, ott nem sokkal olcsóbb a digi, így egy áremelés esetében semmi előnye nem lenne a diginek, főleg ha hozzávesszük, hogy sok helyen még gyenge a mobil szolgáltatásuk is.

(#97645) Raiden_


Raiden_
tag

Az eszközről (előtte FFTB) nem is volt, ergo semmilyen funkciója sem lehetett mivel
egy azaz egy szál Cat5e kábelen szolgáltatott, ha volt tv akkor volt mellette egy koax is.
Átváltott ONT-ra, de ami a lényeg a szerződésben nem változott a szolgáltatás végpontjára
vonatkozóan semmi, tehát nem értem aki eddig wifin nyomtatott az miért nem tud most is, hiszen csak az ONT került az eddigi ő általa megálmodott rendszere elé, szintén egy végponttal. Ami változott azt egyértelműen tartalmazza a szerződés, az hogy az ügyfél
eszközei milyenek és mit tudnak meg mit nem az nem a szolgáltató problémája.
Napestig lehetne ezen vitatkozni a lényegen nem változtat van egy darab szolgáltató
eszköz ami a szerződésben lefektetett egy db végpontot biztosítja, az hogy színben, formában, tudásban nem felel meg a felhasználónak, de a lényeget biztosítja havi
3000 HUF-ért a netet, ezt kellene elsődlegesen mindenkinek magáévá tenni.
Megnéztem a konkurencia árait, mint írtam a garantált sebeséget vettem alapul és
a hűség nélküli havidíjat, ebben a digihez képest a duplája mindegyik, ha van tv és ráadásul több készülék is a beltéri egység + havidíja miatt csak még inkább távolodnak tőle.
Ilyen olyan kedvezmény meg csak előfizetés és nem kívánt termékkapcsolás esetén lesz kedvező áron. Ez így volt a kezdetek óta. Van olyan csomag is ahol megoldják helyetted
a wifi problémádat havi +2.600 HUF-ért, ebben a mezőnyben és ezzel az árazással
egy néhány esetben kettő plusz eszköz elviselésével, lehet nem a szolgáltatások
bajnoka a digi, de nem bánja havi tízezer felett a családi kassza, ha matekolnának
páran akkor fél de egy év alatt a megtakarításból már lehet venni egy Ge képes eszközt,
ezt ott bent is tudják ezért ennyi az annyi. Nézze fordítva a mindenki a dolgot nem
erőltetnek rád egy olyan szolgáltatói eszközt amiért pluszban fizetsz (mert kiszámlázzák
ott ahol adnak) hanem mindenki a fantáziájának és a lehetőségeinek megfelelőt
szerezheti be magának, színben, formában, tudásban a határ csak a piaci kínálat.

(#97646) BerserkGuts válasza Astery (#97640) üzenetére


BerserkGuts
őstag

digi routerje (ZTE ZXHN F618) az kell csak az maradt
viszont bridge-be rakta a csákó élből lehet az a baja?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#97647) BerserkGuts válasza Intruder2k5 (#97641) üzenetére


BerserkGuts
őstag

egy fokkal jobb mint a weboldalról 500 helyett 600
nem tudom havanna lakótelepen lehet ez a maximum sebesség?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#97648) Astery válasza BerserkGuts (#97646) üzenetére


Astery
senior tag

Ha azért volt bridge módban mert akkor még volt saját routered amit most megszűntettél akkor most wifi-d sincs és csak egy portot tudsz használni ... ha esetleg szükséged lenne rá állíttasd vissza. De a sebességet nem ez befolyásolja. Esetleg a géped hardveresen nem elég erős ... vagy tényleg ennyi van most arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#97649) Intruder2k5 válasza Astery (#97648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Éppenséggel befolyásolhatja, mert ha csak nem valami bivalyerős gép, akkor simán meglehet, hogy kevés az 1000Mbps PPPoE kapcsolathoz, és 600Mbps körül kifullad. Ennyiből mindenképp jobb a megfelelő saját router, vagy ha az nincs, akkor maradjon az ONT router módban. Ez van, a PPPoE kapcsolat meglehetősen erőforrás igényes.

(#97650) Astery válasza Intruder2k5 (#97649) üzenetére


Astery
senior tag

Theát egyetértesz velem ... hiszen én a bridge módra írtam, hogy az nem befolyásolja a sebességet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.